News: SMF - Just Installed!

Author Topic: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek  (Read 5085 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #1 on: May 13, 2017, 10:10:03 AM »
šta, srbi nisu rasisti!?
najbolji od sviju?
ahahahahahahahahaha

poserem im se u istraživanje

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #2 on: May 14, 2017, 05:04:22 AM »
A da je rezultat obrnut, da li bi kredibilitet istrazivaca dovodio u pitanje? Ja verujem nezavisnim zapadnim agencijama

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #3 on: May 14, 2017, 06:11:15 AM »
hehehehe
jedini problem sa tom anketom je što su se na nju ljudi javljali dobrovoljno i odgovarali na pitanja koja nisu direktno zahtevala da se izjasne u pogledu prihvatljivosti ideje da im, recimo, crnac jebe ćerku

hoćureći, i oni tzv. srbi koji su se javili na ovaj test (njih oko 370), nisu razumeli pitanja  :mrgreen:

zato ovo nije baš reprezentativno

treba videti:
- odakle su se ti srbi javljali
- koji im je obrazovni, profesionalni i imovinski profil
- porodični status
- biološka i intelektualna starost
- itd...

međutim, šalu na stranu, ono što je važnije je pogrešan zaključak koji autor ovog članka u novinama izvlači iz rezultata tog istraživanja

naime, ono što je utvrđene njime je odavno iskazano rečenicom similis simili gaudet

meni, ni pod kojim uslovima, bilo koji crnac neće biti lep i privlačan; po intenzitetu te moje nagonske, biološke reakcije čak i lepe crnkinje pomalo zaostaju za lepim belkinjama - jednostavno, takav sam, gentlmen prefer blondes

dakle, kod mene važe relacije: crnac - ružno i plavuša - lepo
u uslovima društvene uslovljenosti kojoj i ne treba tražiti uzroka lepo je dobro i ružno je izjednačeno sa lošim

ako sad na silu, pseudobihejviorističkim metodama vežeš neke apstraktne fenomene uz ono što si nagonski definisao kao lepo/dobro i ružno/loše, neminovno ćeš dobiti, kao kod pavlovljevih pasa, da čovek prosto zabalavi kad vidi plavušu sa drugaricom, pa posle čak i kad mu ta drugarica dođe sama

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #4 on: May 14, 2017, 09:59:35 AM »
Hm, da li su i Cesi varali?

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #5 on: March 01, 2018, 03:35:54 AM »
Prolazimo juce pored jedne srednje skole ovde u Midwood, Brooklyn (tipicno jevrejsko naselje, ima JAKO MALO crncaca) i ja pitam Tanju kakva misli da je sansa da ce Emily jedan dan pohadjati ovu skolu.
Ocekivao sam odgovor u procentima, realno bi bilo recimo izmedju 0.1% i 3%
A Tanja ce na to “I would prefer that she goes to a school where there are not so many black kids”  :shock:

Napolju bilo tridesetak dece i mozda 5-6 crnih. Znaci neverovatno.
I jos dodaje "ne znam sta rade u ovoj skoli, ovde nema crnaca, znaci moraju da putuju ovamo"

Jugosloveni, a najvise Srbi, su jedini slovenski narod koji nisu ultra-rasisti.  xjap

Tanja mi inace pricala jos pre kako je dok je radila u barber shop cesto pricala sa klijentelom i posto ima akcenat ponekad bi je pitali odakle je. Onda bi i ona njih pitala i prica mi kao, ima oci ovakve, pri tom zateze oci na gore da izgleda kao Azijatka "i kad ga pitam odakle je, kaze da je iz NYC. Hahaha".
Dobro pitam, je l' govori dobro engleski. Kaze da. Bez akcenta? Da. Pa onda je to Amerikanac iz NYC.

Na sta ce Tanja "U Ukrajini neki ljudi drze hrcka u akvarijumu. Ne kupe mu kavez, nego ga drze u akvarijumu".
Me: "ok, and??"

Tanja: "Da li to znaci da je hrcak onda riba?"  :x :x :x :roll: xrotaeye
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #6 on: March 01, 2018, 03:45:28 AM »

Jugosloveni, a najvise Srbi, su jedini slovenski narod koji nisu ultra-rasisti.  xjap


moja iskustva sa istima po usi su sasvim, sasvim suprotna

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #7 on: March 01, 2018, 07:11:07 AM »
Ivane, i ti sa takvom curom pravis bebu?
A to za rasizam... pa ne znam, video sam to kod Ceha ovde, i nekih Rusa i Ukrajinaca. Par poljaka i Bugara - OK, mada nemam dosta dodira

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #8 on: March 01, 2018, 07:56:36 AM »
ah, pa podsetio nas je on na slavne početke s njom, baš tu pre neki dan
http://znaksagite.com/7k/index.php?topic=3396.msg72010#msg72010

"Zbog nemogucnosti konverzacije ja poceo da je napadam fizicki i da je ubedjujem da idemo u hotel da gledamo film. U pocetku se smejala, ali kako sam nastavio da navaljujem iznervirala se i rekla da ja ocigledno mislim da su ukrajinske devojke dostupne, ali da ona nije takva."

dala mu tek pri trećem susretu
što je njemu bio pouzdan signal da je ona ta prava, jerbo Ivan ima istu ovakvu majicu:



ne bih želeo da se naljuti na mene, pa neću sad da pišem o onim bosanskim srbima koje sam upoznao po virdžiniji i njihovim svetonazorima glede crnaca i pasa-kućnih ljubimaca, ostale kategorije da ostavim po strani

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #9 on: March 01, 2018, 10:08:06 PM »
Ivane, i ti sa takvom curom pravis bebu?
A to za rasizam... pa ne znam, video sam to kod Ceha ovde, i nekih Rusa i Ukrajinaca. Par poljaka i Bugara - OK, mada nemam dosta dodira

Pa kad te se nesto licno ne dotice uglavnom ne pridajes ozbiljniji znacaj tome. Pogotovo ako nemas neke mnogo duboke moralne temelje, sto vecina ljudi nema.

Ja sam prvih par godina mislio da cu Cesi najbolji narod na svetu. A onda kad sam upoznao Oksi i kad je pocela da me se tice njihova nadmenost prema Ukrajincima, ksenofobija i smallmindedness, brzo sam promenio misljenje.

Na drugu stranu znam da bih se u slicnim okolnostima ponasao isto mozda i gore. Ok, sada vise ne, naravno, ali da nisam nikuda izlazio i da mi dodje gomila Kineza ili Moldavaca u Beograd, verovatno bih se, bezi ikakvog razloga, osecao boljim nego oni.

Oksi isto ima ispade, njen omiljen pocetak recenice je "nisam rasista..." i onda nastavlja, npr kad smo u Amsterdamu "ali mi je drago sto u Ceskoj nema toliko Arapa/Crnaca"

Sam pricao kako ju je u Amsterdamu, u nekom decijem igralistu, ispred wc-a gurnula neka muslimanka, 30 kila teza od nje i izbacila je iz reda?  xrofl

Mene su moji od malena ucili protiv podsmejavanju drugih, nisam kao mali smeo da pricam viceve o Ciganima i sl. Medjutim bila su dovoljna samo 3 negativna iskustva moje majke sa istim u poslednjih 20 godina, pa ih sad jako ne voli.
Prvi put zakucao neki stariji Cigan na vrata i pitao mamu da li ima neke stvari. Ona ga pitala da joj opere prozore, da ce mu platiti. On joj rekao da ga bole ledje, i opet pitao da li ima neke stvari. Rekla mu da dodje sutradan, da mora da pogleda i spakuje sta ima.
Spakovala mu gomilu stvari u 2 torbe, on dosao i umesto da odnese torbe, otvrio ih, poceo da pretura po njima, izbacio po jedno 30% iz obe "ovo mi ne treba, ovo mi ne treba", onda zatvorio torbe i otisao.  :mrgreen:

Par godina kasnije isla da menja 100 eura, neki Cigan joj rekao, dajte, sad cu ja gospodjo, uzeo 100 eura, izvadio pare iz dzepa, prebrojao, izvinuo se jer je imao dinare samo za 50 eura i vratio joj izfotokopiranu novcanicu od 100 eura. Posle toga nestao  :mrgreen:

I onda su joj jos u autobusu ukrali iz tasne novcanik, jedan cigan ju je zamajavao, a druga dvojica valjda joj otvorili tasnu i izvadili novcanik.

I sad žena zbog par nesretnih duša mrzi ceo narod
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #10 on: March 02, 2018, 12:46:29 AM »
da li je rasizam ako misliš ono što misliim da misliš o bosancima? :mrgreen:

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #11 on: March 02, 2018, 12:52:53 AM »
molim za prav(il)nu distinkciju
bosanci-bosnjaci-ercegovci
(jos bih pridodao podgrupu sandzaklija...)

hvala
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #12 on: March 02, 2018, 12:57:28 AM »
a?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #13 on: March 02, 2018, 01:03:59 AM »
 :?
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #14 on: March 02, 2018, 01:13:19 AM »
ovde je mraz da crkneš
i pada neka ledena kiša

zamenila onaj sentimentalni sneg

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #15 on: March 02, 2018, 01:19:32 AM »
-4 ovde
bar tako na lumiji pise
juce je ujutru bilo -13

ja uspavo ovu moju malu
pa cu jos malo i ja...
(da joj prigrejem guzu
ide na poso za oko 5 sati
taman...)
 xnerd

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U grob ce me oterati Novi Cheski Chovek
« Reply #16 on: March 02, 2018, 02:53:10 AM »
Oksi isto ima ispade, njen omiljen pocetak recenice je "nisam rasista..." i onda nastavlja, npr kad smo u Amsterdamu "ali mi je drago sto u Ceskoj nema toliko Arapa/Crnaca"

I meni je drago sto u Vankuferu nema toliko takvih Arapa/Crnaca