April 24, 2018, 06:02:59 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!

Pages: 1 ... 42 43 44 45 [46]   Go Down
  Print  
Author Topic: Amerikanci, pokajtesja  (Read 193081 times)
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Toza
7k

Найдём и покараем

Ignore
« Reply #2250 on: January 23, 2018, 03:47:41 PM »

Sen. Susan Collins (R- Maine) invited around 20 senators from both parties into her Capitol Hill office over the weekend in a bid to end the government shutdown, according to multiple reports.

Collins reportedly asked attendees to speak only when they were in possession of a “talking stick.” But when Sen. Mark Warner (D-Va.) interrupted Sen. Lamar Alexander (R-Tenn.), Alexander threw the stick to him across the room. It inadvertently crashed into Collins’ glass elephant ornament, and chipped it.

Most senators in attendance saw the funny side, according to CNN. Collins ended up swapping the stick with a rubber ball to prevent further damage.

ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL
indie
7k

144/233

Ignore
« Reply #2251 on: January 28, 2018, 08:11:22 AM »

*
Ako konobari nešto mrze, to je kada im se ne ostavi napojnica. Iako ta praksa kod nas nije obavezna, u Americi je, primera radi, vrlo nepristojno ne ostaviti napojnicu konobaru.

Da je to tako potvrdio je i jedan konobar koji je na Imguru objavio kako ga najviše frustrira kada dobije malu ili nikakvu napojnicu, a gost restorana mu zahvaljuje i osmehuje mu se na odlasku. Korisnik pod imenom Seminol objavio je tako da mu je grupa tinejdžera ostavila samo 3,28 dolara napojnice što je, s obzirom na ukupan račun koji su platili, veoma mali iznos. Ali, 10 dana kasnije prijatno se iznenadio. U restoranu su mu ostavili pismo tinejdžeri koje je to veče služio.

Objasnili su mu kako su 7. oktobra večerali u restoranu u kojem on radi i da im je to prvo "odraslo" iskustvo koje im je konobar učinio još boljim. Takođe su mu uputili izvinjenje zbog napojnice koju su ostavili.

- Izvinjavamo se jer nam je to bilo prvi put da smo u takvoj situaciji i nismo znali kako da se ponašamo nakon dobijanja računa. Bio si nam od velike pomoći u podeli računa, ali potpuno smo zaboravili i zapravo nismo znali za napojnicu. Ispraznili smo džepove i jedino što smo našli bilo je ukupno 3,28 dolara. Tada nismo bili svesni da je to mali iznos, ali kasnije smo saznali za našu grešku i grozno smo se osećali – navodi se u pismo koje su konobaru ostavili tinejdžeri.

Osim pisma, u koverti je bilo i 18 dolara bakšiša.

- U ovom poslu sam jako dugo, ali nikad mi se tako nešto nije dogodilo. Stvarno cenim njihov trud i ljubaznost – komentarisao je kasnije Seminol.
*

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/tinejdzeri-su-vecerali-i-ostavili-mizernu-napojnicu-konobar-se-razocarao-ali-posle/y6k4bgj

zar nije zabranjeno u americi
da se pare salju pismom..?

'на љуту рану - љуту траву..!'
Pijanista
7k

Ignore
« Reply #2252 on: January 28, 2018, 10:37:51 PM »

smrt, smrt, o, smrt baksisu
Ivan_D
7k

Ignore
« Reply #2253 on: January 29, 2018, 01:37:36 PM »

smrt, smrt, o, smrt baksisu

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ja isto mrzim nametnuti baksis. A na argumente "they work for a minimum wage" obicno odgovaram "maybe they should go and look for another job then".

Vremenom sam se naucio da je to neminovno, pa se vise toliko ni ne sekiram. U Americi ostavljam oko 10%, sto je tek dovoljno da me nesutnu u zadnjicu kad izlazim, a u Evropi oko 5%.

Moj klinac je strasno osetljiv na ostavljanje baksisa i stalno kontroluje koliko sam ostavio i pravi scenu "neeee, to je mnogo. taj konobar nije bio ni preterano ljubazan, a jelo je bilo preskupo i ne mnogo kvalitetno. Ostavi samo 10 kruna umesto 50"

A jos sam podezirao, a nedavno je to iz njega i izletelo, da vise voli uber nego taxi jer u uberu ne moramo da dajemo baksis.

If you dine with the devil bring a long spoon.
http://girlofthehour.com
Toza
7k

Найдём и покараем

Ignore
« Reply #2254 on: January 29, 2018, 01:56:32 PM »

кад питају, саветујем младе & нормалне (а вас двојица видите где сте): дајте бакшиш унапред
а литл самтинг фор ју
два пута попреко пресавијена новчаница
и нема глава да те боли

п.с. иване, није фер да убацујеш дете у причу сваки пут кад износиш неке такве свјетоназоре, јер знаш да ти нико ништа онда неће каже
Toza
7k

Найдём и покараем

Ignore
« Reply #2255 on: March 14, 2018, 06:10:16 AM »

https://www.newyorker.com/news/our-columnists/rex-tillerson-gets-fired-the-day-after-he-criticized-russia

jebote, naslov k'o iz njuzneta
a istina
Pages: 1 ... 42 43 44 45 [46]   Go Up
  Print  

Jump to: