Author Topic: turci se nesto uzjebali  (Read 630431 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3500 on: March 31, 2017, 12:12:21 PM »
Najbolje da izadjete iz kafane, raspravite to ko muskarci i posle se zbratimite i odete zajedno na pivo.

Ja mislio da Slawen sve vreme lozi Hate-a, kao sto je onomad lozio i na kraju oterao jadnog Tempa. Ali tko zna, mozda je i sam poludio u medjuvremenu.

Slawen je border-line normalan u 3D, fin, uctiv, cak se trudi da i dobro govori kad prica sa mnom da bih ga lakse razumeo. Tu predusretljivost sam uvek cenio kod ljudi. Imao ja pre u NL brokera i kad bih pricao sa njim i on mi kvotirao cene, rekao bi mi npr. dva i sedamdeset, i onda odmah zatim dodao: "da, to je je 7 i 2 gospodine D." jer je znao da ja imam problem da razumem kad je obrnuto.

Hate je u 3D isti kao i ovde  xrotaeye
Bas sam pricao i Tanji i Oksi, da sam prvi put video coveka u zivotu, a imao sam utisak da ga znam 17 godina i da smo se sve vreme vesto vidjali.

Valjda zato sto mi je ta suluda crnogorska narcisoidnost i osecaj licne velicine i vaznosto nezavisno od realnog stanja, toliko familijarna - vidjao sam je stalno kod oca, njegove majke i njegovih ujaka.
Jedino sto me je to kod njih uvek strasno nerviralo i stideo sam se u prisustvu drugih ljudi, kod Hate-a mi je to totalno amusing   :mrgreen:

Zaboravio sam da vam kazem tipican primer i kako je Hate p@pizdeo jer nisam bio 100% siguran kako se preziva. Istina, imao sam ga davno na FB, ali morao sam bio uskoro da ga izbrisem jer je brzo postao liability.
Elem, pre nego sto cu ici za NYC pitam ja njega kako se bese prezivas, npr:
Tosic ili Tesic. Bio sam 80% siguran da je Tosic, ali za svaki slucaj pitao da znam.
Hate ce na to: Ti me z@jebavas???
Ja: ???
Hate: Ti ne znas kako se ja prezivam???
Ja: pa nisam sasvim siguran. Tosic, je l' da?
Hate: Pa naravno, Tesic nije crnogorsko prezime 

 xrofl xrofl xrofl

Drugi instance: Ja ga pitao, kurioziteta radi, nesto o njegovom poslu, a on mi kaze "Pa imas to sve na internetu. nisi proverio moj Linkedin???"
  xrofl
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3501 on: March 31, 2017, 01:58:49 PM »
Quote
$81K vs $3M - no brainer

opravka: $81K vs $270K - still no brainer
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3502 on: March 31, 2017, 02:12:50 PM »
Ispravka:

Quote
$81K vs $3M - no brainer

opravka: $81K vs $270K - still no brainer

Ispravka.

 xyxy

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3503 on: March 31, 2017, 02:26:04 PM »
He always expects others to do his investigations for him.

Unbelievable.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3504 on: March 31, 2017, 04:27:46 PM »
Pijanisto: na vazduh, pod hitno.

Udisati dimove lemilice po ceo dan i buljiti u osciloskop i tako non-stop isn't cool!

Ma nije lemilica. Nesto nam ne radi, i posle dugog vecanja i istrazivanja dodjemo na ideju da jedan signal (nazovimo ga A) treba da bude 1 a on je 0. Lepo nadjemo bug u softveru, sredimo, iskompajliramo, picke materine, proverimo i sve radi. Ne lezi vraze, padne mi na pamet da proverimo ono A (cisto radi verifikacije, i da se vidi kako smo pametni) izmerimo a ono nije 1 vec i dalje 0. I sad smo oko Marfija, praksa je kad sve radi a niko ne zna zasto.
Nije iznenjering kao kod vas tamo. Lako je vama, ti jednim potezom pera vadis zemlje iz finansijske krize i time odredjujes sudbine nacija i lokalnih ratova, Toza jednim nadahnutim govorom spasava nevinog coveka  koga su svi odbacili od dugogodisnje robije  a Ivan dovodi kazina do bankrota. Ovo je mukotrpan poso, kuca poso....

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3505 on: March 31, 2017, 04:48:15 PM »
Citav taj sklop A mozete komotno da penzionisete/odstranite iz konstrukcije. Ne?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3506 on: March 31, 2017, 04:51:39 PM »
Nije sklop, to je signal ali poenta je da shvatimo gde je problem jer onda nema garancije da ce ovo da radi uvek i na svakom mestu. Proizvodno zanimanje, jebiga. A lepo sam mogao da skolujem glas i da radim na Ibarskoj

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3507 on: March 31, 2017, 04:58:16 PM »
`nači, ne znaš da li je veća frka kada radi, a ne znaš zašto radi, ili kada ne radi..

 xrotaeye


Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3508 on: March 31, 2017, 05:06:25 PM »
Kad ne radi postoji nada i nekakva procedura itd. Ovo je bespuce visokotehnoloske zbiljnosti.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3509 on: March 31, 2017, 05:07:48 PM »
Pa nesto (neki sklop) proizvodi signal, kaj ne? Ocigledno vam ni taj signal ni taj sklop ne trebaju.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3510 on: March 31, 2017, 05:08:05 PM »
 :mrgreen:

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3511 on: March 31, 2017, 05:08:44 PM »
There, I fixed it for ya.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3512 on: March 31, 2017, 05:09:33 PM »
Ma to je jedan od inputa, koji se povremeno koristi, ali treba da buyde u odredjenom stanju do tad. Ma ludnica, jebo elektroniku odoh sa Sinanom i Miletom (Kiticem)

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3513 on: March 31, 2017, 05:11:49 PM »
There, I fixed it for ya.

...For the usual fee - plus expenses.

 :mrgreen:

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3514 on: March 31, 2017, 05:12:25 PM »
To mozda u RL, na 7K Hate je altruista

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3515 on: March 31, 2017, 05:19:36 PM »
A pogledaj samo kako mi se vraca.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3516 on: March 31, 2017, 05:22:41 PM »
Ma znam. Nego, da se nadovezem na Ivanocu studiju o bombardovanju, cost-benefit analizi i ulozi NSC u svetskoj kontrarevoluciji

http://www.blic.rs/vesti/hronika/incident-u-cirihu-srbin-pretukao-engleskog-pilota-u-kaficu-jer-se-hvalio-da-je/08pdfvq

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3517 on: March 31, 2017, 05:48:57 PM »
Za tog Engleza ce se u dogledno vreme pobrinuti lokalni arapi, crnci, pakistanci i ostali muslimanski ne-ljudi.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3518 on: March 31, 2017, 07:05:49 PM »
... a razbacuješ se parama za tamo neke večerinke u turskom sasluženiju?

Ko o cemu, ovaj dzimrija samo o parama.

Sto bre Tozoglu neces nista (mnogo) da nam kazes o tih 12 godina?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3519 on: April 01, 2017, 12:44:38 AM »
Incace, #Pijanisto, jeste li #podezirali ovakav slucaj (see: s.e. latch-up)?

https://en.wikipedia.org/wiki/Single_event_upset

This one's on the house.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3520 on: April 01, 2017, 04:30:20 PM »
Jok bre, ovde su u pitanju necastive sile zvane SW

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6591
  • Найдём и покараем
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3521 on: April 01, 2017, 04:45:31 PM »
Najbolje da izadjete iz kafane, raspravite to ko muskarci i posle se zbratimite i odete zajedno na pivo.

Ja mislio da Slawen sve vreme lozi Hate-a, kao sto je onomad lozio i na kraju oterao jadnog Tempa. Ali tko zna, mozda je i sam poludio u medjuvremenu.

Jesi li ti to rešio da mi pokvariš posao oko loženja ovog bolestnika?
Ako si ti imao osećaj da ga znaš 17 godina i da ste se "sve vreme vesto vidjali" ne mora ceo svet da stane. Mora da sam ja "u međuvremenu poludio" kad uopšte sa tobom ovo raspravljam.
Dakle, nije loženje.
Uostalom, on bi prvi primetio da ga ložim. Ta inteligencija, ta erudicija...

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3522 on: April 01, 2017, 04:59:44 PM »
Reci nam: kada si postao clanom Partije? U skoli toj vojnoj u Zagrebu ili su cekali da pocnes da radis u struci?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6591
  • Найдём и покараем
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3523 on: April 01, 2017, 05:24:31 PM »
... ta elokvencija!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3524 on: April 01, 2017, 06:08:07 PM »
Pricaj nam kako si ono sa drugom zastavnikom spremao (tj. nosio) materijale za partijski sastanak u kasarni, pa video vec spremljene i otkucane licne "diskusije" svakog ucesnika, vec donete i odstampane zakljucke istih, samo fali potpis; znas ono sa milionima idiota koji ponavljaju taj ritual dnevno, sedmicno, mesecno, iz godine u godinu. Moj Tozoglu...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3525 on: April 01, 2017, 08:30:29 PM »
Tozoglu
Hatem Ali
PatlIvan
.
.
.
ima li neko ideju za mene?

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3526 on: April 01, 2017, 08:32:45 PM »
Dok se vi ovde prepucavate, mene muce real world problemi.
Oleg i Tanja treba da nas sacekaju na aerodromu, odvezu do stana i sledeci dan pokupe i voze na Niagara vodopade.
Zbog svega toga Oksi hoce da im kupi poklon. Olegu Becherovku a T. jos nije odlucila sta.

Moram da je ubedim da ne treba nista (jer ce to samo doliti ulje na vatru kasnije, tek kasnije), a ne znam kako jer u takvim situacijama ljudima obicno nosimo poklone.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3527 on: April 01, 2017, 08:34:14 PM »
Quote
ima li neko ideju za mene?

Bosanac?

What would you call the Flinstones if they were black?
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3528 on: April 01, 2017, 08:47:15 PM »
Bosanac nije dovoljno mastovito

Quote
What would you call the Flinstones if they were black?

dunno

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3529 on: April 01, 2017, 09:00:12 PM »
You'd call them niggers

Grozna šala  :(, but came in handy.   xremyb
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3530 on: April 01, 2017, 10:48:57 PM »
Jok bre, ovde su u pitanju necastive sile zvane SW

SW?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3531 on: April 01, 2017, 10:49:14 PM »
You'd call them niggers

Grozna šala  :(, but came in handy.   xremyb

But we do.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3532 on: April 01, 2017, 10:49:27 PM »
Dok se vi ovde prepucavate, mene muce real world problemi.
Oleg i Tanja treba da nas sacekaju na aerodromu, odvezu do stana i sledeci dan pokupe i voze na Niagara vodopade.
Zbog svega toga Oksi hoce da im kupi poklon. Olegu Becherovku a T. jos nije odlucila sta.

Moram da je ubedim da ne treba nista (jer ce to samo doliti ulje na vatru kasnije, tek kasnije), a ne znam kako jer u takvim situacijama ljudima obicno nosimo poklone.

Jao.

Jaao.

Jaaao.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3533 on: April 02, 2017, 12:00:51 AM »
Tи мора да си био узоран подофицир чим си толики циник под старе дане? Или си можда ШРО завршио?


Veliki si ti nezahvalnik i prznica, Parezo. I zlopamtilo.

Quote from: slawen on Thu Jul 28, 2011 11:01 am
И сад, разумем ја што у "Гласу Српске" пишу пола ћирилицом, а пола латиницом - да испоштују писма сва три конститутивна народа Бе и Ха.
И разумем што им је дошао 281. јули - под Додиком је то нешто као 18 бример Луја Бонапарте.

Али не разумем зашто овога што је покрао књиге изводе пред ОКРУЖНО, а не основно тужилаштво. Зар је то толики злочин, красти књиге?
Лично сам овде неопрезно и бојим се исхитрено признао да сам својевремено купио "на кредит", тј. на личну карту од аквизитера сарајевске "Свјетлости" комплет књига Маркиза ДеСада - лепо илустрован тврди црно-црвени повез, надахнут превод....
И да исте никада нисам отплатио, јербо се заратило, па сам ту профитирао.
Па ме сад све стеже нека језа око срца, шта ако то моје недело није застарело по босанским прописима? Шта ако је за крађу/утају књига тамо запрећена казна од 20 година затвора? Јер, не би за мање водили онога пред окружног тужиоца... Аха, сад ми се јавља!
Миссим, ипак су то књиге, духовно благо овог народа, па то кад украдеш удараш у само биће нације, а кад им украдеш рафинерију, шећерану или државу то и није нешто, то је само од овога света, све што може ватра да сажеже.....

И ја сам ту нашао да се самооптужујем. Јеботе! Не могу сад да се тачно сетим како се то другачије, фино каже, нешто "аутоинкриминација" или тако некако, чуо сам то од једног нашег форумског друга, иначе поданика ЊКВ Елизабете 2. који се вратио у отаџбину да јој се нађе и припомогне у духовној обнови тако што је ступио у државну службу у једном еминентном министарству, али заборавио да треба да служи војску, па се још био распрдео о томе јавно, на форуму где залазе све сама сумњива лица... Онда сам га ја другарски упозорио на могуће последице, па се једно време није појављивао на дискусијама....

Никад ми то доброчинство није опростио.  

http://unija.serbianforum.info/t67p25-topic
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12184
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3534 on: April 02, 2017, 04:20:36 AM »

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3535 on: April 02, 2017, 07:15:11 AM »



Quote from: slawen on Sun Jul 12, 2009 4:29 pm[b]

Сад о бојама.
Познати су непријатељи свих боја. За разлику од пријатеља, који су, закључујем, увек друге боје.
И познати су снови у боји. Нарочито они гледе светле будућности или нагло осисатиле комшинице.
И познате су страначке боје. И националне, и верске.
И рат и мир имају своје боје: рат сив и црн, мир је некад зелен, некад бео.
Боју имају и болештине: куга црну, колера жуту....
Само лаж и истина немају своју боју.
Лаж је до сад била масна, дебела, добронамерна, злонамерна илити преварна, дечја, љубавна.....

У једном делу свог живота проводио сам значајан део дана са неким чудним људима, чија је главна особина и истовремено повезница била да су сво време били потпуно беспослени. Залудни. Докони.
А доколица је, за разлику од једностраног виђења исте очима Хермана - Германа ("Уметност доколице" и остале кратке приче, то ти је одговор на оно из културе) извор свакојаких корисних ствари.
Током те доколице и лаж је добила своју боју.
Јер, група људи осуђена на свакодневно утуцавање преподнева за која никад неће сазнати каква су могла бити, осуђена погрешним избором који су учинили у време кад су били сувише млади и идиотским системом лажи ове дубоко несрећне земље, та група људи нема никаквог другог спаса од своје фатве доли у надкењавању, које неминовно води до хиперборејског казивања, кад отупе сва слушалачка чула, одакле је пичкин дим оклизнути се у лаж.

А кад једног крене, сви се врло брзо приме, природна компетиција је здрава основа људског друштва, надлагавање је све мање суптилно, а све више питање части, док једном неко (а ја знам и ко) није крунисао сву апсурдност овог шампионата лажова-аматера додељујући на крају те дневне сесије тренутно водећем у лажовском пласману Жуту мајцу. Тиме је он не осуђује, не, дајући тој ситној доколичарској лажи спортско рухо чини је питкијом, бенигном.
Тако је лаж добила своју боју - жуту.
Ону Горење жуту, јер је ускоро и најмања сумња у веродостојност нечије приче исказивана "подвалчењем жутом".

Ово сам испричао јер сећања на неке људе не могу да се отресем когод оног банатског блата са старих ципела, гњецавог и лепљивог, које се на летњој припеци пратвара у најфинију жуту прашину.

Зато је она млада истина која се промаља иза лагарија лажних министарских помоћника, бораца за демокрацију а спроћу корупције етц, зато је та истина светло плава.


Знамо и ми за хроматски круг.


Quote from: slawen on Sun Jul 12, 2009 4:31 pm

Кад се Б. Пекић унапред извињава пре но што крене да у неком свом роману плагира, компилира, лаже и фалсификује, то у лажној земљи Србији боде очи:
"У почетку уметности, док је ова нешто значила, приче су умели и смели приповедати пророци и свештеници Храмова. Оне су тада потицале од богова. Биле су поруке у Реч уклесане. Вечне, непроменљиве, одређивале су живот људи. Кад богови заћуташе, пророци и свештеници су још неко време у њихово име зборили. Али, приче више нису имале исту судбину. Постале су лажне, премда су извесне чари, од лажи која се задржала, начинили уметност приповедања."

Е, сад, мало ми боде очи ово слагање по роду и броју у задњој реченици ("чари..... начинили"), али Бора је дуго био гастарбајтер, па му није замерити.

Дакле, закључујем, никако не признај, па ни унапред, ни пост фестум, ни из добрих манира, ни из обести, да лажеш у лажној Србији.

Што сам цитирао ону вест о ТВ - позоришту званом нешнел асембли оф паблик рипаблик оф Коштунистан?
Илустративно је.
Највише законодавно тело, оно које кроји судбину целог народа, а и шире, стабилизује/дестабилизује регион и стишће пест спрам пошасти глобализма и NWO, том братијом дакле, не управља противуставно влада Србије, не, њом управља намештеник те владе, сумњиво лице из Пећанско-Призренских ноћи, директор главуџа са својих четрдесет разбојника.
Док не наименује дежурну бабасеру за диригента скупштинских сесија.
Значи, све се види, али нико ништа није признао, мој бато, а у земљи Србији је само признање довољан и необорив доказ, какикурацдокази, признање је изнад свих доказа, па и кад је лажно, и кад је измамљено, монтирано, натегнуто протумачено у добром старом стилу редара Србије.
Ту се Пекић зајебао, а посланици нису. Зато је он црк'о у Лондону, а ови се дан-данас шире по Србији.

Та слика лажне демократије, међутим, није дело мајстора.
Кад смо били клинци, водило нас у локалну галерију да изграђујемо укус гледајући слике разних аутора.
Једна приказивала косовски бој или тако нешто. Кољу се наши и турци, пршти крв, коњи исколачили очи и исплазили језике, што указиваше да је народни уметник - наивац, аутор тог ремек дела просташтва dayjob-ом стрводер. Свих нас се снажно дојмила. А како и не би: пламтеће боје, чиста палета, директно из тубе боја размазивана по платну вичном молерском руком.
Друга била апстрактна. Мала (она са коњима и јатаганима имала три квадратна метра), замазана, ништа не приказује. Е, ту се ми закачисмо да погађамо шта је на њојзи, док Лазо (или Ратко каратиста, можда) не узвикну "Ово Свети Илија тера кочије!".
Истог тренутка у Лазову буљу зарио се врх шпицока академског сликара који је киптећи иза нас слушао то хуљење његовог рада, док му није прекипело.
Лазо је бежао, сликар Ђорђе Симић га вијао кроз галерију, а мени је до данас остала могућност да вучем параболе на лажни политички живот Србије: оно клање људи и коња у бајрамски зеленој, ферари црвеној и шерпа плавој боји, таква народна скупштина може само дечјем разуму да се свиди, јер и деца кад се играју, знају да то није за стварно, да је све као, али се много више ужива играњем у техниколору.

Е, али код нешнел асембли то не важи. Управо супротно, настоји се да се одржи по сваку цену привид озбиљности, значаја, курца-палца, свега онога чему је оваква лажна Србија и њена лажна политичка елита чисто ругање, ништа друго.
Па хајде што су у том филму народни послЕници; они од те работе мажу путер на 'леба својој унучади; али ова бедна нација, која пристаје на такво јавно подјебавање показује тоталну инкапабитилност да било шта у целом срању промени, већ се сваки појединац адаптира, инфилтрира, појединачно "сналази", пристајући без жираната да им потомство занавек живи животом црва.

Читав тај циркус не разликује се битно од једне потпуно надреалне, до генијалности первертоване (онако како може само живот и зло) слике:
Кад сам са 18 година дошао у касарну ЈНА у К. мој непосредно претпостављени, како се то онда звало, мој шеф, један нагојени заставник са значајним искуством у пребројавању војничких чаршава и месних нарезака, био је истовремено (само у том мандату; функција није била стална, већ се ротирало) и секретар партијске ћелије савеза комуниста у чети.
И добро, шта би мене болео стојко за то, али једног дана ме позове тај заћа из команде да му из наше горње канцеларије (на другом крају касарне) донесем материјале за састанак. Кад већ идем у кантину, на габлец&маренду.
Није ми дао ђаво мира, него погледам ја оне пусуле, а оно стигло све унапред одштампано, од почетка до краја, и утврђивање кворума, и усвајање записника од претходног састанка, ко је за - СВИ, ко је против - НИКО, утврђујем да је записник са претходног састанка ЈЕДНОГЛАСНО прихваћен, и све тако, мајке ми, укључујући нарочито велика слова.
Унапред одштампане и дискусије, шта ко од учесника на састанку треба да каже, само остављено празно место да се упише име дискутанта. Иста ствар са критиком и самокритиком: опште фразе, кењ, кењ, опет, само треба да се упише име самокритичара, који ће јавно да се покаје и зато да буде (једногласно) похваљен од стране колектива.
Сценарио позоришта будала.
Кажем ја то оном заставнику - партијском секретару, а он ће "...јел' видиш сад колике су моје муке, сваки пут треба да нађем друге чланове који треба да науче свој текст/дискусију напамет". И то без грешке, јер ако мало врдне од добијеног текста, а то будно прате и секретар и још најмање два-три сарадника (службе) и о томе ревносно извештавају надлежне (чик да неко не извести: а што ниси, кад други јесу?), дакле, ако неко погреши, одмах сутрадан крећу службени разговори зашто је он то баш тако изменио и шта је хтео тиме да каже?
И они то тако сваког четвртка.
Сами пред собом, сами су себи и публика и критичари и глумци, сами пред собом обављају ту мучну представу.
И не само они.
У целој ЈНА, широм СФРЈ, у исто време се играју исте такве представе са идентичним текстом! Где-где преведено на језике народа&народности, али дословно!
И не само у ЈНА, у целој земљи тече истовремено тај лудачки ритуал, и у Какњу, и у Велесу, и у Сомбору и Сурдулици и Дорћолу, стоје у исто време неки исти људи и говоре апсолутно синхроно исте речи, речи неке болесне мантре, два милиона људских балегара изводи сваконедељни слет љубави&оданости гомили гована коју су намерили да поједу.


И сад, видиш да је баш све исто, кад то пресликамо на нешнел асембли, само модернизовано: у време технике и телевизије, нема разлога скупљати групице идиота по просторијама месних заједница и ватрогасним домовима. А може да буде и опасно.
Ту је телевизија.
Па нек се стока од народа и кревељи приватно, док то гледа или не гледа.
На улици ће ионако сви да поступају исправно, на линији, у складу са тренутком, или.....


http://unija.serbianforum.info/t2-mind-game-revival-restoration-to-life



"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3536 on: April 02, 2017, 07:39:41 AM »
A i tog Ponosa su (Srbi) upropastili. Nema sta Srbi nisu i nece upropastiti.

Penzionisan a nema ni 55 godina.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%BE_%D0%9F%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%88


-----------------------
neprijateljska emigracija wrote:
slawen wrote:Свака сличност са војном академијом је намерна.

Nakon zavrsene VA bilo je moguce ne otici na sluzbu, ali je bilo potrebno platiti troskove skolovanja. Mislim da je obaveza o naknadi troskova drzavi zavrsavala nakon 3 godine sluzbovanja.

Nego, kako ce uspostavljanje tog sistema da usklade sa evro-atlantskim integracijama?


-----------------------
slawen on Mon Jan 18, 2010 6:57 pm
neprijateljska emigracija wrote:
slawen wrote:Свака сличност са војном академијом је намерна.

Nakon zavrsene VA bilo je moguce ne otici na sluzbu, ali je bilo potrebno platiti troskove skolovanja. Mislim da je obaveza o naknadi troskova drzavi zavrsavala nakon 3 godine sluzbovanja.

Nego, kako ce uspostavljanje tog sistema da usklade sa evro-atlantskim integracijama?

И уопште колико је било тих који би уписивали и завршавали академију без намере да после буду официри?
Чиме би се бавили?
Инжењер пешадије? :no: :no:


-----------------------
neprijateljska emigracija on Tue Jan 19, 2010 12:19 pm
slawen wrote:
И уопште колико је било тих који би уписивали и завршавали академију без намере да после буду официри?
Чиме би се бавили?
Инжењер пешадије? :no: :no:

Da, znam da rasprava nije bila o tome, samo sam htio ukazati da je bilo moguce zavrsiti vojnu akademiju i ne sluzbovati.

Akademije rodova su bile u civilstvu neupotrebljive bez dodatnog doskolovanja (doskolovljvanja?), ali su akademci sluzbi ( tehnicke, pravne, medicinske) bili ekvivalentnih zvanja civilnim i priznati u civilstvu. A vjerovatno bili i bolji "materijal", ali to je diskutabilno. Sve akadamije su se racunale kao VSS.

I slazem se da je to bio (i jos uvijek postoji, cini mi se) naopako postavljen sistem. Ne znam kako je u zapadnoj Evropi, ali ovdje je to puno bolje rijeseno kroz ROTC i same akademija, West Point recimo.


-----------------------
slawen on Tue Jan 19, 2010 12:44 pm
Штостиче материјала за војне школе, ту нема дилеме ако причамо о периоду 1980 - 1987/8 године, када је на једно место конкурисало у просеку по 30 до 40 кандидата.
Неспорно је да је рецимо половина била примана преко веза и везица, а да су критеријуме за избор оне друге половине правили неки чудни људи.
Међутим, готово је сигурно да је ту било могуће направити и те какву селекцију, ако је било жеље да се то уради. А верујем да је ако не као неки нови ветар у војсци, онда сигурно по правилу вољних девијација манипуланата/оперативаца општег модела (то је оно када неко ради нешто са чиме се потајно не слаже, па са времена на време направи диверзију уграђујући у свој производ ману која ће у неком тренутку да се испољи као остварење оних потајних жеља творца - овде избором понеког кандидата за кога се верује да ће да изнутра разори трули механизам који га је створио) та селекција постојала и то уопште на крају крајева не мора бити усамљен покушај, нити ствар ограниченог домета, види само случај Понош, ко је њега препоручио за пријем у 27. класу ТСВШ и касније Академију мора да је гурао своју идеју која је била оштра супротност самој суштини сељачке ЈНА. Преседан који је са њим учињен у погледу прописа да само родовац може бити командант (а овај техничар постао начелник генералштаба) довољно говори да је онај који је њега изабрао за војну школу направио веома добар посао.

Што све, наравно, није тема.



-----------------------
neprijateljska emigracija on Tue Jan 19, 2010 1:04 pm
Mozda i jeste dio teme. S obzirom da znas u kojoj je klasi srednje vojne skole bio, onda vjerovatno i znas da je komandovao jedinicom za elektronsko izvidjanje.

A upravo to je poanta tvoje teme, barem koliko ja to kopcam.


-----------------------
slawen on Tue Jan 19, 2010 1:15 pm





Preuzeto sa:

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

http://unija.serbianforum.info/t17p125-topic

 :|

"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6591
  • Найдём и покараем
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3537 on: April 02, 2017, 10:50:14 AM »
a sad raspali po prozaku

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3538 on: April 02, 2017, 11:08:06 AM »
Jel' to neki sport?

Ili neki vojni / vojno-tehnicki termin?

Ko je tebe preporucio za ТСВШ?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6591
  • Найдём и покараем
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3539 on: April 02, 2017, 12:52:12 PM »
znaš,
među nama dvojicom
postoji ozbiljna razlika

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3540 on: April 02, 2017, 05:27:29 PM »
Aha.

Ja tu tvoju (not so) tajnu karijeru ne bih sa 15 godina bio izabrao NIKAD.

Tako nesto nije u pamet uopste ulazilo nijednome od 100-tinjak nas iz kraja, osnovne skole, itd.

Cak nikome od rodbine tih 100.

You're one in a million, Tozoglu-babe.

Quote from: slawen on Wed Aug 17, 2011 10:21 pm

Холидеј Ин....
Што ме, опет, сети на Олимпик Експрес и једно моје путешествије влаком започето у Загребу у пола пет поподне по локалном времену, а окончано у недељу у подне у снегом затрпаном Краљеву, где су људи као кртице прокопали тунеле кроз сметове на централном градском тргу "код Милутина" и сви срећни туда гамизали, сударали се, па се једни враћали у рикверц до најближег проширења да би они други (њима у сусрет долазећи) прошли (какво време?), као у некој видео игрици две-три године после.
Током тог путовања био сам завејан негде испред Шида (са рвацке стране), остављен у смрзнутом возу, гладан, жедан, благо пијан, спавао на празним пластичним канистерима које је неко нагурао у умиваоник од воза (Акрополис: Минхен - Атина, гори од оних индијских) па се после драо на мене и звао полицију, враћен у Винковце (скупа са целим возом и стотинама идиота на њему), да бих коначно из тог срања ускочио у Олимпик који је поред нас пролазио као као поред турског гробља/смрдљивог сира.
Нисам био ни свестан да ризикујем да погинем, да могу да се оклизнем и паднем под точкове који би ми одсекли ноге као бритвом, само сам хтео да се по сваку цену докопам тог паралелног универзума са дебелим теписима по ходницима и топлим купеима у којима седе неки фини људи који су ми дали један пилећи батак као нафору да ми дају и ја сам спавао у дивној измаглици неког нежног парфема који је њихова ћерка носила....

Како нам је некада мало било много.

http://unija.serbianforum.info/t67p25-topic
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3541 on: April 03, 2017, 01:03:33 AM »
Vlak u snijegu, jebote...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3542 on: April 03, 2017, 06:05:32 AM »
Inace, Ivane, ti tu navodis nekakve totalne sitnice a zaboravio si ono kada sam hteo goloruk da razoruzam one teroriste.

I onaj put kada sam Putinu hteo da otmem prsten.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3543 on: April 03, 2017, 09:01:33 AM »
Da, to su bile legendarne izjave. Pogotovo to sa prstenom.  xrofl
Trebalo je right then and there da vidim kako ti crnogorstina izbija iz svake pore.

Inace zaboravio sam da ispricam, tokom jednog od mnogobrojnih bragging sprees za kratko vreme sto sam proveo sa Hate-om, kaze on meni “ma mi smo isli na odmor dva puta u leto i jednom u zimu”
Ja: Kad ste bre isli na odmor?
Hate: 2 x u leto u 1 x zimu…
Ja: Mislis 2 x leti i jednom zimi?
Hate (vec pocrveneo svestan greske, ali spreman da tvrdi i brani pogresno, principa radi): moze da se kaze i “u leto ili u zimu”
Ja: Moze, ali je nepravilno.

Kad se samo setim da je on meni govorio da ne znam srpski.

Jos jedna stvar, pricamo o jednom drugom liku i Hate kaze “on i ja smo vrlo slicni po svemu; i po poreklu i po…”
Tu sam morao da ga prekinem. Roditelji ovog coveka lekari i to ne bilo kakvi nego valjda oba hirurzi and then there’s Hate - dete dvoje sumadijskih seljaka…
Tu je opet malo pocrveneo, ali nije se dao  :mrgreen:
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3544 on: April 03, 2017, 03:02:15 PM »
 xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3545 on: April 05, 2017, 05:46:56 AM »
Ivane, sta ste uradili ti i Oksi?

Jel' kupujete poklone ili ne?

Nemo' da dolazis bez poklona, nema smisla.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3546 on: April 13, 2017, 01:13:34 AM »



http://www.kindgirls.com/gallery/metart/venice_lei_21_38383/8748/

E Нека си ми рекао, Емили ме скроз разочарала не само феминизмом и Бернијевштином него тиме што је позирање без гаћица врхунац њене "каријере".

А ко ти је ова што си је окачио на свом најновнијем сајту?

Искрено сам након полу-Српкиње полу-Русинке обесио копачке ССЏ (Српски сексуални џихад), време ми да се женим па више не разарам непријатељску женску популацију. Пређох искључиво на Српкињице...

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3547 on: April 13, 2017, 02:16:35 AM »
Bio kod nas jedan pripadnik Rusin, iz Zablja. Zdenko, da ne lajem sad i prezime mu...

Fino su se i cak izvrsno drzali svi ti ne-Srbi a i "nesrbi" iz Srbije (i jedan polu-Albanac katolik iz CG i sin radnika SDB tamo): ZNATNO bolje nego neki Srbi (niko od ovih nije pobegao/dezertirao a Srba dosta).

Dosta ovih se i javljalo da ide u i cak tuklo za rizicne akcije ili deployments in scary places.

Tako da...

Razmisli.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3548 on: July 02, 2017, 06:43:15 PM »

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5563
  • 144/233
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #3549 on: July 16, 2017, 09:25:29 AM »

Pozoveš telefonom bilo koga - javi se Erdogan


Istanbul -- Korisnici mobilnih telefona u Turskoj oko ponoći umesto zvuka uspostavljanje veze čuli su glasovnu poruku predsednika Erdogana, prenosi AFP.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=07&dd=16&nav_category=78&nav_id=1283192
'на љуту рану - љуту траву..!'