News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Samo za pekare  (Read 139957 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #550 on: March 19, 2017, 04:52:03 PM »
Vi sto stizete ovde u paketu aranzmanu, sa albatrosom oko vrata i sa vasim vlastitim paradajzom u torbacima niste ukljuceni u svetkovine.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #551 on: March 19, 2017, 05:32:16 PM »
Da. Nama možeš da se prišljamčiš da bi dobio mufte kafu.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #552 on: March 19, 2017, 05:34:20 PM »
Nego, ka'ćeš ponovo da nam pričaš o Viktoru?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #553 on: March 19, 2017, 05:40:15 PM »
Objasni ljudima kako si bez kurca pos'o na svadbu.  xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #554 on: March 19, 2017, 06:00:27 PM »
šta ti to znači?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #555 on: March 19, 2017, 06:15:30 PM »
Pa tvoja slika je u enciklopediji pored te definicije.  xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #556 on: March 19, 2017, 06:50:46 PM »
...a najbolja fora je u tome što sam hteo ja njega da vodim na večeru
samo nisam znao gde, ipak tek što sam stigao u grad
hotel kurac živi
doduše, blizu aerodroma, a mi letimo dalje prekosutra
nisam imao pojma da su američki standardi u odnosu na evropske toliko niži
posle sam video da tih innova i mariota ima raznih
i svi uglavnom zaostaju za peštanskim
kažem mu, gde da vodim porodicu da jede, možeš i ti sa nama
jebiga, uslovni refleks
tim likovima u vijetnamkama smo ovde uvek skupljali pare za ekskurzije
on će... huh, mmh..mum...huhh... pa nema...
valjda se plašio da se ne izblamira
da mi pokaže neki restoran ispod nivoja

je li, hate, jesi li ti baš iz pančeva, ili negde iz okoline?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #557 on: March 20, 2017, 01:59:39 AM »
Kojesta. Svi vi sto ne radite sa brojevima u stvari lazete da bi (pre)ziveli, u rasponu od malo preko dnevno do maksimalno. Ako ovako lazes da bi ziveo (to make a living) onda je jasno zasto si u cabru.

Potrazio sam malo oko te tvoje opsesije kafom i pronasao ovo: ovo.

Ti se u stvari kada ovde drvis o nekakvoj kafi u stvari i dalje svadjas sa, tada, buducom bivsom a verovatno i sa sada vec bivsom.

Nerviraju te sve te njene iz aviona uocljive neadekvatnosti, osobito kao nekoga ko se u medjuvremenu izobrazio i znatno uzdigao od tog baseline nivoJa.

Vidljivo bese u momentu, kada neko iznad tebe onako stoji poput vrane ili lesinara. Ili poput albatrosa o vratu.

Choices, choices, my friend... da si ranije / u mladosti pazio sta radis, pa cak i planirao ne bolje nego uopste, ne bi ti ovde dolazio da prskas zuc.

Bio jedan takav slucaj kod mene u zgradi osamdesetih. On - bivsi bokser, nista nije "zavrsio", ona praUnica ili ekonomista, valjda bese radila u Privrednoj banci, zaljubila se i uzeli se. Ona ga izdrzavala dok je ovaj sa 30 godina isao u skolu. Kad je i on postao praUnik, ka' to ti, on je kashira.

Nije pravila pitanje mnogo, ostavila mu i stan, 2 etaze ispod naseg. Istina, nisu imali dece. Lik znao sta radi.

Sto bi rekao Ivan, time for an upgrade.

And yours was a long time ago ali ti si ti: neodlucan; kako da ostavis onakvu zenu pa jos sa detetom i "bez kvalifikacija" koja ko zna sta je radila da bi ti sa 30 godina isao u skolu having blasted mindlessly through your best years... Robija.

Kako ti sam rece na onom tvom neposecenom forumu-ispovedalistu, ovamo si i dolazio "da se necega oslobodis. I kada ti je to konacno poslo za rukom (congrats!) ti si mu se vratio". Robija!

"I onda je pop odsekao sebi onu stvar da naudi selu".

"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #558 on: March 20, 2017, 05:53:10 AM »
Aman ljudi, koji vam je...........

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #559 on: March 20, 2017, 07:07:16 AM »
lažem, a?

možeš ti te tvoje analize da prosipaš ovde do mile volje, nema te dimne zavese koja će te sakriti  :mrgreen:

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #560 on: March 20, 2017, 07:09:27 AM »
Enjoy your fake life, loser.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #561 on: March 20, 2017, 07:17:57 AM »
nego, da ne grešim dušu, hate je jedan od nekolicine prijatelja sa 7k koji mi se našao tamo
zauzima odlično treće mesto

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #562 on: March 20, 2017, 07:19:01 AM »
u stvari drugo, kad bolje razmislim

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3075
Re: Samo za pekare
« Reply #563 on: March 20, 2017, 01:17:29 PM »
Prema mom iskustvu - Hejt je dobar "domaćin"; u obe situacije kada sam bio na njegovom terenu, organizovao je prijatna druženja uz večeru i pićence, i sve to, naravno, platio - kako red prema "gostu" nalaže. I gde god da me je vodio - mesta su bila prvoklasna i interesantna.

Mislim, wtf??

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #564 on: March 20, 2017, 02:31:18 PM »
mora da je do mene

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #566 on: March 20, 2017, 09:20:54 PM »
Stvarno ne znam koji vam je sa tim prepucavanjem. Jos na pekarskom topicu. Not cool!   :roll:

Elem, reci cu vam nesto cime mi se Hate poverio, ali nemojte da sirite dalje, stvarno ne bi bilo ok, covek mi je rekao u poverenju. Hate nema frizider. Tj. iskljucio ga je pre par godina.
Mislim, ne bi to ni bilo toliko pomena vredno da mi nije u par navrata rekao kako bi i on voleo da ima partnerke kao Oksi ili Tanja. As opposed to njegove Kolumbijanke.

Ne znam kako da vam docaram taj apsurd. Hteo bi top tier zene, a nema frizider. I sam ne vidi u tome nista cudno, cak ni neobicno. Znaci strasno.

Ima Oksi bratanca u Rusiji, njeno godiste, dok je studirala u Rusiji zivela je kod tetke i dosta je bliska sa tim likom, Dima se zove. On je ok lik, ali sta znam kao i vecina ruskih muskaraca luzer, radi kao obezbedjenje u nekom magacinu, ima sve neke damaged-good partnerke ili sa decom ili starije, nikad lepe, nikad vredne. I jednom pricala Oksi sa njim preko Skype-a i cujem kako je praskla u smeh. Pitam posle sta je bilo, ona kaze da joj se Dima zalio kako ima peh se devojkama i kako bi voleo da nadje nekog kao ona. I ona mu kaze “izvini na grubosti, bratanac si mi i volim te, ali neko kao ja ne bi nikad, nikad, nikad bila sa nekim kao ti.”  :mrgreen:

Inace NYC teski chudobinec. Manhattan super, sve ostalo sto sam video treci svet. Istina, odseo sam u siromasnijoj cetvrti i dvojica njujorcana ovde u Pragu su me odmah upozorila na to kad sam im rekao. Ali video sam i dobar deo Brooklyna i svugde sve izgleda pohabano, siromasno. Airbnb sam jedva nasao halfaway decent. Pogledao sam dobrih 200 listinga do $150/dan. Nema sanse da se nadje nesto pristojno.
Verovatno da je i lose vreme uticalo na moj prvi utisak New Yorka, ali kazem nisam bio impresioniran. Pricao sam Tanji u jednoj cetvrti da nema natpisa i onih pozarnih stepenica po kojima covek zna da je u NYC, da me neko tamo spusti i kaze pogodi gde si, najiskrenije bih rekao recimo Minsk. Pohabane i rundown dvospratnice, kao staljinke i hruscovke diljem bivseg SSSR. U jednoj cetvrti bih najozbiljnije mislio da sam u Africi negde. Bez preterivanja.

Ne znam kako je drugde u Americi, ali ako je slicno, tebi Slawene mogu da kazem samo jednu stvar: Dobro je sto se nisi tamo snasao. Imao si vise srece nego pameti.

E, da i JFK super, super siromasno izgleda. Makar terminal 8 sa kog sam leteo nazad. Nema restoran ni jedan, ima neki kiosk gde prodaju kafu i 200gr grozdza za $9 koje sam morao da vratim kad sam video cenu. Svugde sve pohabano, smrdi mokracom iz wc-a. Aerodromi u Kievu i Beogradu su zakon za taj, a o nekim evropskim da ni ne pricam.

E, da, u tom drugom turskom restoranu bila da jaja servirka. Mislili smo prvo da je Ruskinjica, ali ispostavilo se da je Turkinjica. Trebalo je videti kako je Hate tokom sat i po vremena nasao 300 valjanih razloga zasto da joj ne trazi broj. It was priceless.  xrotaeye
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #567 on: March 20, 2017, 09:30:12 PM »
Quote
koje sam morao da vratim kad sam video cenu

 xrofl

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #568 on: March 20, 2017, 10:59:07 PM »

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #569 on: March 20, 2017, 11:35:23 PM »
mnoge stvari pa i seks imaju monetarni ekvivalent, mada sumnjam da su test dobro odradili.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #570 on: March 21, 2017, 02:15:20 AM »
 xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5518
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #572 on: March 22, 2017, 03:15:27 PM »
Snimite kako je Google nanjusio Pijanistu. Scary shit.

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #573 on: March 22, 2017, 03:21:33 PM »
 xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Samo za pekare
« Reply #574 on: March 22, 2017, 03:25:28 PM »
 xrofl

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #575 on: March 22, 2017, 04:08:44 PM »
 :|
U to ime, i sa ovog mesta (sto bi rekao Sloba) jedan baja iz mog kraja:

http://www.youtube.com/watch?v=Hq9zO5wunbc

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"


Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #578 on: March 30, 2017, 08:52:16 PM »
Htedoh jos davno da vam ispricam kako je Oksi neverovatno pobesnela kad je saznala da su tetka Bezika i tetka Marija Madjarice.
Tetka Bezika je bila nasa prva susedka u Juznom Banatu, a tetka Marija je radila kod nas dobrih desetak godina - cuvala nas, kuvala nam svaki dan itd. Ja sam proveo detinjstvo sa njima i mojom bakom; tetka Bezika bi svaki dan dolazila kod nas i njih 3 bi satima pricale na madjarskom, kuvale i pekle kolaca. Otuda i moja ljubav za all things Hungarian.

Kad mi je bilo 16 mi smo se vratili za Zemun, a tetka Bezika je par godina posle toga zamenila stan za manji (bez nadoknade) jer nije mogla da placa troskove. Missim ko joj je kriv kad Madjari nisu promucurni kao Srbi, mogla je lepo da uzme podstanare u tu jednu sobu pa da jos i zaradi. Takodje, napravila je i gresku koju Srbi nikad ne bi napravili - nije vaspitala cerke da zive kod nje dok ne umre, vec su se obe devojke odselile u ranim 20-tim.
Pitao sam je jednom prilikom zasto nije trazila novcanu nadoknadu buduci da je zamenila dvoiposoban stan za jenoiposoban na istoj lokaciji i rekla mi je da ti ljudi nisu bili u situaciji da joj doplate, a bilo joj je i suvise komplikovano stan proda, onda zivi negde kao podstanar dok ne nadje drugi itd., a ovaj stan joj jako odgovara.

Anyway, ja obe te gospodje strasno volim  i uvek kad sam dole, idem da ih posetim. Oksi mi se stalno smeje kako su mi jedini prijatelji dve bake u ranim osamdesetim. I poslednji put kad smo bili tamo isli smo kao i obicno prvo kod tetka Bezika, pa onda kod tetka Marije koja mi je skuvala supu (htela je i gulas da mi pravi, ali nismo mogli da ostanemo 4 sata) jer od Bejograda do moje male varosi, sto je nekih 60km nisam mogao da nadjem jedan-jedini restoran gde bih mogao da na miru sednem i nesto pojedem. Da, pogadjate, nema nepusackih restorana. Nigde.
Obe gospodje zive jako skromno, ali sve imaju pod konac, sve je savrseno cisto, uredno, odmah zapadne u oko odsustvo razdnih dzidza-midza i nepotrebnih stvari koje cesto krase srpske domove. Kod njih se ne pusi, na svakom stolu beli vez, kolaci uvek spremni, obe su soft-spoken, fine, prave gospodje.

I kad smo se vracali, kaze Oksi da i sebe vidi tako za 40 godina, da joj se obe gospodje jako svidjaju i primetila je da takvih ljudi nema mnogo po Srbiji. Ja joj rekao pa da, one su Madjarice. Na to ce Oksi “stvarno??? pa govore srpski” Ja rek’o govore srpski kad smo mi tamo, inace govore madjarski. Tetka Bezika govori perfektno srpski, tetka Marija ima akcenat i povremeno pravi greske - sto Oksi naravno nije mogla da uhvati.
Primetio sam kako se Oksi vidno iznervirala, a bilo mi je jasno i zasto.

Da bih vam docarao zasto i kako je to razocaralo Oksi moram da se vratim dobrih 30 godina u nazad. Tek smo se bili vratili u Zemun i ja u Zemunskoj zapao u odeljenje koje je bilo dosta snobovsko, a ja zbog komplikovane porodicne situacije nikad nisam imao novca da izlazim sa cool decom iz razreda te zbog toga a verovatno i drugih razloga me nisu ni bog zna kako prihvatali. Ali bio je u razredu i Meda, siledzija iz Starih Banovaca, an unlikely match, koji mi je odmah ponudio prijateljstvo. Nikad necu zaboraviti kad je jedan momak iz razreda, sin diplomate doneo neki besan Sony walkman i ja ga pitao da pogledam, a on me oduvao. Onda, kasnije taj dan primetio Meda walkman i uzeo ga ovom liku i 3 dana mu ga nije vracao dok nije intervenisao razredni staresina.
Ja sam se sve vise druzio sa Medom, nastojeci da se klonim problema kad god sam ih video. On je znao da ljudima u gradu otima novac, jakne, da se potuce svako malo, da na Kalemegdanu zapali zastavu SKJ, da ziletom sece ruku u razredu kad je Tomicka iz Hemije htela da mu zakljuci jedinicu, ‘ladno je rekao da mu je poginula sestra kad jednom 2 dana nije dolazio u skolu i tako.
Jednom smo bili na koncertu Parnog Valjka, bilo ne neko komesanje, odnekud se pojavio policajac u civilu sa jos dvojicom uniformisanih i headbutted Medu tako da je ovaj pao na zemlju. Mislio sam sad ce i mene, medjutim samo je nastavio. Valjda oni znaju ko je problematican a ko nije. Kasnije, na primer, kad sam cesto isao kod Madjarice, carinici me nikad ne bi pretresali, a ostalima iz kupea su znali da gledaju i u dzepove.

Cesto je dolazio kod nas i moja mama ga je gotivila, valjda i sama znajuci da nekih drugih prijatelja nemam. Tada jos bile Suvarovke i posle drugog srednje Meda (a ni ja) nije nastavio u Zemunskoj vec je upisao negde vanredno trecu godinu. Kad je doslo vreme ispita, pita me on da polazem engleski za njega i ja izadjem i dobijem peticu. Iz svih ostalih predmeta je imao dvojke i trojke. Uglavnom dvojke.

I dosao on kod mene tih dana, pita ga moja mama kako ispiti i on kaze jedva dobar i to zahvaljujuci petici iz engleskog. Valjda je mislio da mama zna da sam ja to polago za njega. I mama kaze, pa dobro, vidis da ipak ti engleski ide, to je vrlo vazno. Na to ce joj on “ma ne, tetka Irena, to je polozio Ivan za mene”. Na sta ce moja mama “sta kazes?” i instant je p@pizdela i bila strasno razocarana. Znala je ona ko je Meda, da je bitanga i probisvet, ali gotivila ga je i kad je mislila da je nasla jednu pozitivnu stvar u njemu to joj je bilo dovoljno - dok nije shvatila da to nije slucaj.

Slicno i sa Oksi. Mislila da je nasla dva zrna zita u moru kukolja. Het mocht niet zijn.



If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #579 on: March 30, 2017, 09:29:31 PM »
 xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Samo za pekare
« Reply #580 on: March 30, 2017, 09:42:52 PM »
Bila sam danas kod zubara. Morao je da padne root kanal.  :? :shock:. Prvo sam se u onoj stolici sva skupila ko mis, srce hoće da iskoci. Tako mrzim odlazak kod zubara. Trebali bi da smisle nešto, da ti daju nekakav lek za smirenje ili nešto da te opusti, oraspolozi. Kao nešto ti namaze desni onim gelom sa anestetikom da bi te manje bolela injekcija posle, ali mene uvek boli i vrlo je neprijatno. Elem kad mi je uspricao taj anestetik meni srce onako još nekih 20 otkucaja brze, pa ono jako svetlo kao da su me abduktovali vanzemaljci. Osecaj uzasan. Zubar i jedna debeljuskasta fina teta su bili izuzetno ljubazni , ali ništa nije vredelo. Tek u jednom trenutku dok mi je cika zuba mecao onaj aparatus sa gumom oko zuba sto ti razmiče vilicu ovako  :?, primetim mu kako je iznad rukavica dlakav kao Ivan. Još onako crne dlake, ko  :evil: Tu me uhvati smeh  xrofl, a i anestezija je počela da deluje
xrofl xrofl xrofl

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #581 on: March 30, 2017, 10:00:14 PM »
Ivane, nije tebi lako......

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #582 on: April 02, 2017, 01:39:38 AM »
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6566
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #583 on: April 02, 2017, 10:51:25 AM »
jel' može neko ukratko ovaj youtube.... oh, wait!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #586 on: April 16, 2017, 06:43:47 PM »
Evo me opet u NYC s malim   :)

Hate nas opet vodio 2 x u restoran. Meni nije jasno Slawene, kako ti nisi uspeo ni torbu da izvuces. You must be doing something very wrong. Ja od Hate-a ne mogu da stignem na red da platim.

Doduse, ponudio sam i ja njemu da nam plati $640 za Knicks utakmicu na kojoj smo bili klinac i ja, pa nije hteo. Maybe next time.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #587 on: April 16, 2017, 06:47:52 PM »
Inace ovde chudobinec, uz par izuzetaka, na sve strane. Isli smo up north na Niagara Falls, usput 500 milja dugacak prostor gde vladaju beda, glad i smrt.

Onaj Slawen je u stvari cist genija. Dosao, video sta je i kako je i onda isprovizirao nesnalazenje ne bi li prevario Hate-a. Umesto da mu je lepo rekao "Covece ovde je chudobinec, 'ajmo nazad", on se kao ne snadje, a ostavi Hate-a ovde koji se snasao.
Ljudskoj podlosti i pakosti nema kraja.

Evo par mojih utisaka koje sam poslao Jonathanu:

OK, after almost 4 weeks in NYC total, I’ve finally seen neighborhoods other than Manhattan that are nice. Jackson Heights in Queens is very nice and Astoria where I’m staying now (also Queens) is OK, Brooklyn part overlooking Manhattan is very nice too. Everything else I’ve seen - Bed Stuy, Bay Ridge, Brighton Beach and several other areas, are flat-out poor and shabby to say the least.

Manhattan is very nice, but insanely expensive. You know I thought that, to maintain the same life style I have in Prague, I would need 3 times the amount of money and now I know I was wrong. I would probably need 5 times, maybe even more. It is just brutal how expensive everything is.

I really did not expect to see so many poor people and neighborhoods in New York. I just didn’t, I was shocked.
There are also countless weird looking and weirdly dressed people. Not weird in a funky way like you see in Amsterdam for example, but more like “people of Walmart” weird. And I mean there’s a lot of them.

The subway is pretty bad too. Overcrowded, the trains are late and infrequent; not a great experience all in all. The metro reminded me of that in Moscow although people are less aggressive and much more considerate here and the trains are somewhat better. Moscow stations are far nicer though. And the ride is much cheaper of course.

But hey, it’s the Big Apple and if I expected to see a bigger version of Copenhagen - it’s entirely due to my naivety and stupidity.

The real surprise came on our way to Niagara Falls though. We went by car with some friends. That is what really, really shocked me. It’s a 500 miles trip from the city, up north to Niagara Falls - and what we saw was 500 miles of continuous poverty. Poor rundown houses along the way, ghost towns, everything looked so abandoned and neglected, trailer parks everywhere - and again I’m talking 500 miles long of that. Is all of America this poor?

I had been 5 times to Vegas before, and sure Vegas is gorgeous as long as you don’t leave the Strip. Downtown is OK - and only that, but once you leave that area you’re in poverty stricken neighborhoods. And I did notice that before, but I had thought to myself, ok it’s Vegas, they built this city 80 years ago in a dessert, I can’t expect much outside the Strip.
I saw some of Florida as well, which was nice, but not spectacular, a lot of poor people there too, I just didn’t pay too much attention at that time.

Anyway, we could not find a halfway decent restaurant along those 500 miles. Not a single one. My sugar dropped, I thought I was going to faint. Yes, you see those diners along the way, but the food there is so unhealthy and they didn’t have a single dish to my liking. A lot of trashy people everywhere. White trash, black trash, Latino trash, even Asian trash. You get the idea how bad it is when you see hordes of Asian trash.

And let me remind you, I don’t come from luxury, I’m not from Denmark, I come from a 3rd world country myself.
I’m used to seeing poor people in Serbia, Ukraine even CZ, but it’s just that they are poor and not trashy like they were on our way to Niagara Falls.

You know my MBA diploma is from RTI, which is in Rochester, NY. Their professors used to fly to Prague and teach us there and I always imagined Rochester to be a small university town, something like Cambridge, Leiden or Delft. So, I asked my friends to stop there - surely we must find something good to eat there. I literally expected avocado bars on every corner, raw food, vegan restaurants, organic meat, fresh vegetables and fruit everywhere, abundance of young people with smile on their faces, sun in their eyes, joy in their hearts and flowers in their hair.
I honestly expected all that and more.
I couldn’t be more wrong. It was probably the grayest fucking town I’ve ever seen. EVER. And let me remind you again: I am from Serbia and I go to Ukraine 5 times a year.
It was scary, surreal, it was a ghost town with a sporadic odd inhabitant every now and there. I was starving and all we could find was this terrible looking Chinese restaurant. I don’t like Chinese food, but we walked in and when we saw some of the dishes they were serving we had to leave. The only other place they served food was a Subway joint and my kid had a sandwich there.

Is this how America is? It sure looks a whole lot better in the movies. Even my son who is a total Americanophile was taken aback.

We saw Buffalo along the way, looked shabby from far, and we didn’t drive in. Is that where Rob is from? No wonder he’s always so tense.

Even Niagara Falls which should get a fair amount of tourists looks poor. I just don’t want to believe that whole America is like that. I will give it another chance soon and will go visit Cameron in Oregon and maybe check the West Coast. I’m hoping it’s a lot better there. I’m under the impression that if you didn’t take into account the top 5% (earners, houses etc.) in the NY state, what remained would be like 3rd world.
Maybe I’m wrong and maybe I went to all the wrong places, but I did see a lot of places and moved around a lot.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #588 on: April 17, 2017, 04:01:42 AM »
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #589 on: April 17, 2017, 01:52:42 PM »
Brooklyn part overlooking Manhattan

Brooklyn Heights.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #590 on: April 17, 2017, 04:46:46 PM »
Ivane, dirnuo si u svetinju.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #591 on: April 17, 2017, 05:05:28 PM »
Ne, ne, u pravu je sve.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #592 on: April 17, 2017, 05:06:09 PM »
Sta se to dogadja sas Amerku?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #593 on: April 17, 2017, 09:16:17 PM »
#Pekar/#patek je ovoga #puta doveo super-kralja Honzika Velikog (10) i Honza the Great je zaista ukrao show.  :|

Zaista mu je lep i dobar sin, reci nemam da ga nahvalim.  8-)

Zaista je sjajan Honza. Sedimo u #petak/#patek uvece u jednom indij(an)skom restoranu i mali optuzuje Ivana da je bio "bezdomovac" dok je #prvih godina po Nizozemskoj gladovao i isao kod Hare Krisna da jede. Cale mu kaze da nije imao da jede ali da je imao gde da zivi. Ali ne, ti bil bezdomovac, kaze Honzik. Umro sam od smeha. Nisam bio bezdomovac, Ivan ce. A jesi #preturao i po kanti da bi jeo, pita Honzo. Nisam ali isao sam po noci na zakljucani pijac i kupio ostavljene krastavce, #paprike, #patlidzane. Eto, vidis da si bio bezdomovac! To u Pragu rade samo bezdomovci!  xrofl Crkao sam od smeha. A sve vreme mali je sasvim ozbiljan i ogromnim ocima, ne trepcuci, gleda u njega i na trenutke simpaticno i decije/decacki "agitated" se razumno nadmudruje sa ocem.

U nedelju sam opet bio sa njima. U neka doba u Brooklyn Heightsu #prolazimo #pored neke cvecare i ti cvecari ostavili nekakvo otpadno cvece po tezgama i po betonu, mrve neke od cveca, latice, granje itd. I Honza kaze ovome: "Jel' ces i ovo da pokupis?". LOL!!!  xrotaeye xrofl :mrgreen: :|
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #594 on: April 17, 2017, 09:24:35 PM »
Klinci su zajebaniji nego sto mislimo  :|

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #595 on: April 17, 2017, 09:46:24 PM »
Apsolutno. Apsolutno! Da znas da sam mu govorio o tome.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #596 on: April 17, 2017, 11:55:50 PM »
Dobro, reci onda i kako ti je rekao da si Bosančik kad je cuo da jedva cekas da sutra ides na posao   :mrgreen: :)

Inace iz Hate-a to izleti najiskrenije, bez zelje da napravi šalu na licni racun ili karikira - "Jedva cekam sutra na posao"  :mrgreen:

I prosli put kad sam bio ovde sam, uzeo on slobodno jednu sredu da bude sa Tanjom i sa mnom, i sve super, nismo se dosadjivali, ispunjen dan, zabavno, dobro provedeno vreme. Nevertheless, u jednom momentu uvece out of the blue "Jedva cekam sutra na posao"   xrofl
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12173
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #597 on: April 17, 2017, 11:58:23 PM »
Mozes misliti kako mu je zanimljivo sa bezdomovcem kad jedva ceka da radi

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #598 on: April 18, 2017, 12:18:22 AM »
 xnerd
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #599 on: April 18, 2017, 12:40:56 AM »
#Pa dobro sad, #Pijanisto, ja bih jedva cekao da ujutru idem na #posao sve i da je Emily Ratajkowski bila sa nama u tom stanu kojeg je #pekar bio iznajmio u Bed Stuy-u i onom restoranu na 2. aveniji te srede.

Verovatno bih i da je Bar Rafaeli sasluzivala.

Cudna mi cuda.

Inace, dok smo bili na jednom od piers na bruklinskoj strani gde stotine mladih igraju kosarku po terenima i dok je Honzik saradjivao sa lokalnom decom, to sad u nedelju bilo, prelep, prelep dan, sedeli smo na klupi Ivan i ja i ja #primetim da on nesto kuca u svoj telefon, #primetno odsutan.

Sta ti je to?

#Pravim bilans, kaze.

Kakav bilans?

#Pa koliko sam u minusu od 1. januara.

Kako to mislis? Daj da vidim.

I sad, gledam, napravio majstor spreadsheet tu i tu #prati kolika mu je razlika izmedju zaradjenoga (he does do some kind of #posao, or three, but it's sort of a mysterious subject) i rashoda od #pocetka godine do tada.

Ne znam sad tacno, lupam, ali recimo da je bila -$44,188 crvena brojka na dnu tabele, tj. toliko je bio u buli toga momenta.

I ti to radis svakog dana?

Da, kaze.

Za svaki izdatak, od novog laptopa do jutrosnjeg dorucka?

Da, naravno, za sve.

Ja to ne radim, rekoh mu. Sta ja radim, a ima tome jedno dve godine jer sam zakljucio da je od #pomoci, je da jednom mesecno - obicno drugog ili treceg u mesecu, #popisem i saberem sve assets da vidim koliko sam u #plusu od pre mesec dana.

Jer je to mnogo bolje: videti koliko imas vise svakog meseca nego koliko si dublje u minusu svakoga dana.  :mrgreen:

Tu se on slozi sa mnom.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"