News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Poshto kuca/stan?  (Read 24562 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #100 on: December 04, 2009, 08:29:29 PM »
nisam imo pojma da mi je logika samoupravljačka.
mož biti da su se trendovi promenili pa sad važi neka druga?
ako je tako, lepo bi bilo da nam je predstaviš.



Види, то иде још од Св. Томе Аквинског, који је први онако озбиљно развио радну теорију вредности, коју је Маркс касније плагирао, а у чијој основи се налази идеја да све на свету има неки међусобни, релативно стабилни паритет, на основу кога може да се каже да једна кућа кошта колико и пет аутомобила или петнаестогодишњи род (чега? 'шенице белице, што је исто као и двадесетогодишњи род луцерке или десетогодишњи род кромпира, али само кад добро понесе) на некој њиви, или педесетогодишња рента "напола".
Та логика креационистичке, планске, контролисане и договорне привреде је сушта супротност еволуционистичке, компететивне привреде западног типа.

Сад је ваљда мало јасније.

Класична vs. маргинална теорија вредности?

Тома Аквински... тај се баш бавио свим и свачим

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #101 on: December 04, 2009, 10:15:19 PM »
Quote from: vbo man
Dobro , da li onda banka to tako (u okviru) (a mimo zakona) zahvaljujuci "set of papers" ( za koje si samo ti chula ovde) radi/chini svakome ko za to upita il si im se ti specijalno dopala :idea:
Ako sumnjas da postoji set of paperwork, samo prestani da placas mortgage...

Quote from: alan ford
10.99? sama? ovde to rade advokati, nije iskljuceno da mozes i sam ali naplacuju oko 1000 dolara plus to potraje, ne sto su spori nego sto ne mogu brze da skupe sva potrebna dokumenta od svim banaka, itd.
Provera ko je na title i ko sve ima interes u kuci na koju sam se nameracila je nesto sto moram da znam unapred pod obavezno. Well, pustila sam ja i advokate da to urade za mene, sta mislis zasto to vise ne praktikujem?

Quote from: vbo man
Ja mislim da je pre 10 godina ovde da izvadish tittle koshtalo neshto kao $250 ( preko advokata) i plus josh neki troshkovi i ne znam gde ona izvadi ovu cifru od $10.99  

Znaci tebe su odrali za $250. Ako ista znam o ljudima, to je da ces se ovom $10.99 opirati do poslednjeg daha.
Vidis sad koja je moja dilema... Da li da ti dam link sa price list pa da se osecas posrano, ili da zaustavimo pricu SAD, dok si jos uvek blazena u svom neznanju.
Na kraju krajeva, ako je advokat naplatio $250 nemoguce da je njega kostalo mnogo manje, kad su pa advokati naplacivali nesto sto kosta $10.99 - $250? Oni nisu sorta koja ce da zaradi na takvim stvarima...


Quote from: neprijateljska emigracija
Banka je vlasnik hipoteke koja joj omogucava da pokrene proces prodaje ili preuzimanja vlasnistva ( u slucaju neuspjele prodaje na drazbi, sto bi rekla braca).
Svidja mi se smer u kojem ide ova diskusija. Na pocetku je bilo da se NE MOZE prodati tudja kuca (ako ne posedujes title), medjutim sad vidimo da ponekad i moze.
Ne znam za tebe, ali ja pravim razliku kad nesto ne moze (da danas umres a sutra da – na ovom svetu - odes na zurku) i kad nesto ne moze SEM AKO...
Znaci nakon warm up question o bankama – sta si kazao za simultaneous settlement?
 
Quote from: neprijateljska emigracija
Ovde postoji institucija tzv. "Lease Purchase Agreement" po kome ti mozes nekome prodati svoju nekretninu i biti mu lender istovremeno, ali to znaci da je tvoje vlasnistvo nad tom nekretninom vec ustanovljeno. To je pocetna tacka.
Ovo “ovde” - o kom delu sveta pricas?
Quote from: alan ford
to sto pise u katastru nema veze, jer ja danas mogu da uzmem kredi od trece banke, za to polozim kucu, i katastar o tome jednostavno niti zna niti treba da zna..
Kako se treca banka osigurala za svoje pare? Stavila sapu na kucu, OK – kako? Pitam – sta tebe sprecava da recimo sutra prodas tu kucu i uzmes sve pare a “treca banka” ostane kratkih rukava?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #102 on: December 05, 2009, 01:52:02 AM »
Baggio takve vesti i mene izludjuju.Logika mi nalaze da sve to ne moze tako sumanuto da raste imajuci u vidu da ljudi (generalno, sem jedne manjine) imaju manje para danas nego juche poshto plate ne prate cene kuca a plus troshkovi zivota rastu ( bar ovde a chini mi se i drugde).A oni takodje ovde na TV ne prestaju o tome.Ovde josh kontradikciju izaziva vest da ce i kamate rasti. :x . Ja ne razumem , takodje nam kazu da ce nezaposlenost rasti a i underemployment ( ljudi koji rade ali nemaju dovoljno posla pa rade manje sate i shodno tome su manje placeni).
S druge strane kad vidim Jelence kako kupuje CHETIR kuce mesechno ... nek je svaka po $ 500 000 , to je 2 miliona ,
To je nedeljini repayment od 3111 ( po kalkulatoru) a to treba da bude trecina njenih primanja  pa shodno tome izlazi da Jelenche ima income od $ 9334 nedeljno. Na tome mogu samo da joj zavidim jer toliko mislim da ni onaj moj prijatelj zubar ne zaradjuje.Bravo Jelenche.Ochito si ti mnoooogo pametnija od tolikih.Volela bih i da chujem kakva joj je rachunica ( koliko je zaradila) kupujuci te kuce i prodajuci ih u istom mesecu).Cene nisu skochile toliko da pokrijesh ni porez u tu svrhu...bar da ja znam. Ako si kupila kucu koju je prodavala banka mozda si je dobila pojeftinije ali koliko i kad se uzmu troshkovi u obzir da li se isplati sva ta zajebancija? Ajde Jelence nauchi nas neuke kako ti to izvodish da i mi uzmemo neku kintu xremyb
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #103 on: December 05, 2009, 02:03:36 AM »
S druge strane kad vidim Jelence kako kupuje CHETIR kuce mesechno ... nek je svaka po $ 500 000, to je 2 miliona ,
To je nedeljini repayment od 3111 ( po kalkulatoru) a to treba da bude trecina njenih primanja  pa shodno tome izlazi da Jelenche ima income od $ 9334 nedeljno. Na tome mogu samo da joj zavidim jer toliko mislim da ni onaj moj prijatelj zubar ne zaradjuje.

7.13% kamata? Jel dotle stigla?  :mrgreen:

Odlicna racunica, vbo, ali na tome nemas sta da mi zavidis.

Za ovakav setup svakako treba para ko blata, sto ja nemam ni blizu ($10.000 mesecno samo za loans, eeejj... znas ti koja je to lova).

Ja kupujem kuce tako da ne moram da ih platim...  :mrgreen:
(sace mi se mr emigracija *+&@#$ milosne majke)
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #104 on: December 05, 2009, 04:26:52 AM »
Ne rachunala sam ti kamatu 6.49 ( tolko je valjda varijabilna) a na 25 godina.Tako bilo u calculatoru.
Ma ne buni mene preterano sve shto prichash da je moguce ( pa i bez para uzeti 2 miliona dolara zajma...u stvari dal si i uzela kad loan josh nisi preuzela a kucu prodala...whatever...vishe me buni gde ti je tu zarada, kako do nje dolazish kupujuci i prodajuci u istom mesecu ( a da ne pricham da si extremely lucky da tako brzo nadjesh kupca)...Al vidim necesh da nam otkrijesh tajnu 8-)
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #105 on: December 05, 2009, 04:57:29 AM »
Quote from: vbo man
vishe me buni gde ti je tu zarada, kako do nje dolazish kupujuci i prodajuci u istom mesecu ( a da ne pricham da si extremely lucky da tako brzo nadjesh kupca)...

To je excellent question. Gde su tu pare?
Secam se trenutka kad sam sama videla gde su pare. Aiiiiiiiiiiiiiii... Znas ono nestrpljenje u dnu zeluca, kad ti dodje da tapkas u mestu ili skakuces kao zec.  :D xukliam
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #106 on: December 05, 2009, 05:06:15 AM »
S druge strane kad vidim Jelence kako kupuje CHETIR kuce mesechno ... nek je svaka po $ 500 000, to je 2 miliona ,
To je nedeljini repayment od 3111 ( po kalkulatoru) a to treba da bude trecina njenih primanja  pa shodno tome izlazi da Jelenche ima income od $ 9334 nedeljno. Na tome mogu samo da joj zavidim jer toliko mislim da ni onaj moj prijatelj zubar ne zaradjuje.

7.13% kamata? Jel dotle stigla?  :mrgreen:

Odlicna racunica, vbo, ali na tome nemas sta da mi zavidis.

Za ovakav setup svakako treba para ko blata, sto ja nemam ni blizu ($10.000 mesecno samo za loans, eeejj... znas ti koja je to lova).

Ja kupujem kuce tako da ne moram da ih platim...  :mrgreen:
(sace mi se mr emigracija *+&@#$ milosne majke)

Ma meni je u principu svejedno, ako je tebi dobro - ko sam ja da se bunim?

Zanimao me mehanizam po kom je moguce legalno prodati nesto sto nije tvoje ( podrazumijevajuci da je svima opste poznato pravo banaka koje drze hipoteku), ali mi je ovo mrljavljenje u medjuvremenu ubilo tu znatizelju.

U svakom slucaju srecno.
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #107 on: December 05, 2009, 07:42:20 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
Ma meni je u principu svejedno, ako je tebi dobro - ko sam ja da se bunim?

Pa jes, i to sto kazes...

Quote from: neprijateljska emigracija
Zanimao me mehanizam po kom je moguce legalno prodati nesto sto nije tvoje ( podrazumijevajuci da je svima opste poznato pravo banaka koje drze hipoteku), ali mi je ovo mrljavljenje u medjuvremenu ubilo tu znatizelju.

Simultaneous settlement... Treci put ponavljam...
Znas li sta je i kako funkcionise simultaneous settlement? Ko tu kome sta prodaje, kada i kako?

Quote from: neprijateljska emigracija

U svakom slucaju srecno.

 :|
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked