News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Poshto kuca/stan?  (Read 24698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #50 on: December 04, 2009, 02:54:00 AM »
Pa u Sidneju. Uzmi mapu.  :mrgreen:
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #51 on: December 04, 2009, 04:14:48 AM »
Ne poznajem Sidnej dovoljno da bih komentarisala ali ovaj info je bio na TV svojevremeno ( da su cene generalno pale i to najvishe u nekim skupim krajevima) a evo i Jelenche raportira pad od 40 % negde u Sidneju.
Meni je dovoljno da vidim da sad studio u centru Sidneja koshta koliko i u Brizbejnu pa da uhvatim neku komparaciju...
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #52 on: December 04, 2009, 04:16:23 AM »
40 % pad je bio na Central Coast-u.

Central Coast je Sydney taman onoliko koliko je Gold Coast Brisbane.

Jel Gold Coast deo Brizbejna?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked


Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #54 on: December 04, 2009, 04:41:21 AM »
Ja ne vidje ni mapu, ni Central Coast ni Gold Coast.
Nemam pojma o cemu govoris.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #55 on: December 04, 2009, 04:47:33 AM »
Ne Gold Coast nije deo Brizbejna kao ni Sunshine Coast.
Pogledah sad ofrlje Gold Coast.Nemam pojma , da se chovek sludi...neke mi izgledaju kao da su nize cene od realnih (poredeci s mojim krajem) a neke totalno u nebesima...
The light at the end of the tunnel is the train.

Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #56 on: December 04, 2009, 04:48:43 AM »
Good point...
Jeste fraud i ovde, sem onda kad nije. Da bih ti blize objasnila ovaj deo morala bih da se prvo najebem milosne majke advokatima a taj deo bih da preskocim. Digne mi pritisak.

Sve u svemu, kada udjem u unconditional contract jedino sto se ceka je da prodje vreme (da advokati gather up their shit together. u neke od prica ni sama ne znam dal da verujem, cak iako sam bila prisutna).

"Unconditional" contract je nul and void ako title search nije u redu (izmedju ostalog). Ugovor  jeste conditional i ima 20-ak stavki, jedna od kojih je i sledece:

"9.   Seller  represents that it has good and marketable title
to the property, and will supply the  Buyer  with  either  an
abstract  of  title  or a standard policy of title insurance.
Seller further represents that the property is free and clear
of  any  restrictions  on  transfer, claims, indebtedness, or
liabilities except the following..."


 
If all conditions are met, the contract is binding.
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #57 on: December 04, 2009, 04:53:36 AM »
Na prvoj adresi su Eastern suburbs u Sidneju ( kako je narandzaste boje i po polozaju rekla bih da je to neki centralni deo Sidneja ili jedan od centralnih).OK mapa se ne vidi ali sam po mapi trazila . Na drugoj adresi je nekakav shiri centar Brizbejna...
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #58 on: December 04, 2009, 04:59:31 AM »
Quote from: vbo man
Ne Gold Coast nije deo Brizbejna kao ni Sunshine Coast.

E pa tako isto ni Central Coast nije deo Sidneja.

Ako bi moglda da update ono sto je "Jelence rekla" jer Jelence nije pricala o 40% padu u Syd nego na Central Coast-u.
OGROMNA razlika.

Nemam pojma , da se chovek sludi...neke mi izgledaju kao da su nize cene od realnih (poredeci s mojim krajem) a neke totalno u nebesima...

I dalje je nejasno sta su "realne" cene...
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #59 on: December 04, 2009, 05:04:18 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
"Unconditional" contract je nul and void ako title search nije u redu (izmedju ostalog).

Ma ti mora da se salis. Title search uradim kad odlucim da kupim kucu, pre nego sto stavim bilo kakve pare na sto, pre nego sto druga strana bekne.

Koji je tvoj point, zapravo, sta pokusavas da mi kazes?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #60 on: December 04, 2009, 05:07:12 AM »
Jok brate nama je oba puta kad smo kupovali tittle search radio advokat i to poshto je vec dobio ugovor...
The light at the end of the tunnel is the train.

Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #61 on: December 04, 2009, 05:11:43 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
"Unconditional" contract je nul and void ako title search nije u redu (izmedju ostalog).

Ma ti mora da se salis. Title search uradim kad odlucim da kupim kucu, pre nego sto stavim bilo kakve pare na sto, pre nego sto druga strana bekne.

Koji je tvoj point, zapravo, sta pokusavas da mi kazes?

Govorim da je nemoguce legalno prodati nesto sto jos nisi kupio, bez obzira sta ti advokati kazu.
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #62 on: December 04, 2009, 05:12:57 AM »
Quote
Jok brate nama je oba puta kad smo kupovali tittle search radio advokat i to poshto je vec dobio ugovor...

Verujem da vama jeste.

Ja vise volim da ga uradim sama za $10.99 ODMAH, nego da mi ga uradi advokat za dve nedelje za $50.00

Ali svako moze da bira (pod uslovom normalno da znas gde i kako se radi title search pa da imas taj izbor).
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #63 on: December 04, 2009, 05:16:39 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
Govorim da je nemoguce legalno prodati nesto sto jos nisi kupio, bez obzira sta ti advokati kazu.

Those who are saying it can’t be done should get out of the way of those who are already doing it   :|
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #64 on: December 04, 2009, 05:30:35 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
Govorim da je nemoguce legalno prodati nesto sto jos nisi kupio, bez obzira sta ti advokati kazu.



Those who are saying it can’t be done should get out of the way of those who are already doing it  :|

Hajde objasni kako, nebilo ti zapovidjeno.
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #65 on: December 04, 2009, 05:32:22 AM »
Ma jebe mi se da radim sama tajtl da ushtedim $40 :lol:Advokata moram da platim pa moram. A i ti shta si zapela za $40 dolara kad tolike kuce okrecesh ( mesecno) 8-) takvom munjevitom brzinom. Jel to u Sidneju na dnevnoj bazi skachu cene il si ti tolko "sposobna" :!:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #66 on: December 04, 2009, 05:34:19 AM »
Quote
Hajde objasni kako, nebilo ti zapovidjeno.
Ajde i mene zanima? Da li se ti onda uopshte pojavljujesh pred zakonom kao prodavac?
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #67 on: December 04, 2009, 05:36:13 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
Govorim da je nemoguce legalno prodati nesto sto jos nisi kupio, bez obzira sta ti advokati kazu.



Those who are saying it can’t be done should get out of the way of those who are already doing it  :|

Hajde objasni kako, nebilo ti zapovidjeno.

Evo ovako. Leagal paperwork mi rade legal people. Drugu stranu (i kupca i prodavca) zastupa njihov advokat. Jos uvek sam na slobodi.

Ezy.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #68 on: December 04, 2009, 05:41:32 AM »
Cekaj, rekla si ovo:

"..Ja sam kupila cetiri proslog meseca... Dve su bile na jednom bloku i njih dve sam prodala pre nego sto su papiri za moju kupovinu bili gotovi."

To znaci da si prodala nesto sto (jos) nije bilo tvoje. Kako je to legalno moguce?
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #69 on: December 04, 2009, 05:46:49 AM »
Ma jebe mi se da radim sama tajtl da ushtedim $40 :lol:Advokata moram da platim pa moram. A i ti shta si zapela za $40 dolara kad tolike kuce okrecesh ( mesecno) 8-) takvom munjevitom brzinom. Jel to u Sidneju na dnevnoj bazi skachu cene il si ti tolko "sposobna" :!:

Point je da se u advokate ne pouzdajem kada su krucijalne stvari u pitanju.

Naravno da ne smem u bilo kakve dogovore sa onom drugom stranom da ulazim sve dok nisam sigurna da je prva strana fiksirana. Ostaviti tako nesto u rukama advokata ravno je samoubistvu. Sta mislis kako sam dosla do ovog zakljucka?

Advokati su dobri samo za copy-paste vec odobrenog teksta i da drze "moj slucaj" u svom in-boxu da appreciate in value, inace sem vremenskog segmenta kod njih parce papira doesn't appreciate in value whatsoever.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #70 on: December 04, 2009, 05:50:44 AM »
Quote from: neprijateljska emigracija
To znaci da si prodala nesto sto (jos) nije bilo tvoje. Kako je to legalno moguce?

OK. Kad kazes "moje" na sta mislis? Na vlasnistvo, jel tako?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #71 on: December 04, 2009, 05:56:04 AM »
Pa zna se shta je moje ( barem ovde)...kad ti ime djodje na tittle.
The light at the end of the tunnel is the train.

Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #72 on: December 04, 2009, 06:01:43 AM »
OK. Kad kazes "moje" na sta mislis? Na vlasnistvo, jel tako?

Da, na vlasnistvo.

Kako je moguce preuzeti nekretninu i vec je prodati nekome drugom, ako je prije toga nisi preuzeo u svoje legalno i zvanicno vlasnistvo?

U zadnjih 10 godina sam kupio i prodao desetak nekretnina, placevi, stanovi, kuce i stambene zgrade, tako da mi to uopste nije strano, ako na to ciljas kad pricas o "napucanim filozofima" tamo na onom drugom topic-u. Vjerovatno mi je moje iskustvo formiralo predubjedjenje o tome kako to funkcionise, a koje je mozda nekompletno.

Dozvolicu mogucnost da nedovoljno o tome znam, vlastitom iskustvu unatoc. Zato te i pitam da mi objasnis.
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #73 on: December 04, 2009, 06:15:40 AM »
OK, ko je vlasnik kuce u kojoj zivis? Ti ili banka?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #74 on: December 04, 2009, 06:42:26 AM »
Nema potrebe da to toliko komplikujesh Jelenche.Kazi brate ako hocesh kako si to izvela a ako ne batali tu stvar.
Mozda ce neko s pravne strane da nas nauchi bolje ( krhko je znanje) ali meni se chini da si vlasnik ( pravno bar) ti jer je tvoje ime na tajtlu i imash prava da kao vlasnik praktichno radish shta hocesh sa propertijem pa i da ga prodash. Na property koji je pravno tvoj ti imash hipotekarni kredit.Otprilike znamo shta to znachi i koja prava daje banci...mada dal je neko ikad prochitao taj ugovor sa bankom za kredit? Lichno prochitao? Sumnjam na najgore... :oops: Sitna slova znaju da budu nezgodna...
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #75 on: December 04, 2009, 07:33:30 AM »
Jeste, kuca je tvoja, ali ako ne placas kredit banka ce da je proda.
Pitanje: Kako banka moze da proda nesto sto nije njeno?
Odgovor:  Zato sto postoji set of paperwork koji joj to omogucava.
Znaci ne mozes da prodas kucu za koju nemas title, sem onda kad mozes.

Ako je banka previse komplikovan primer, evo jedan drugi.

Da li ste culi za simultani settlement?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #76 on: December 04, 2009, 08:24:19 AM »
Колегинице....  :mrgreen:
А јел' и ти дискретно убациш слику целе фигуре у проспект стана к'о ова горе Чукаричанка?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #77 on: December 04, 2009, 08:40:39 AM »
A sta ti definises sa "realna" cena?
okvirni parametar kojim bi se ja rukovodio, je trenutna cena rentiranja. ako za 20 godina rentiranja kuća isplati sebe, to je "realna cena".

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #78 on: December 04, 2009, 08:47:09 AM »
Земљишна рента.... школски пример.
Миссим, то се учи у школи, бар се учило у моје време.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #79 on: December 04, 2009, 08:47:51 AM »
Dobro , da li onda banka to tako (u okviru) (a mimo zakona) zahvaljujuci "set of papers" ( za koje si samo ti chula ovde) radi/chini svakome ko za to upita il si im se ti specijalno dopala :idea:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #80 on: December 04, 2009, 08:52:03 AM »
Tarana ta je rachunica bila dobra u ona vremena kad je zivot bio dosadan ( a cene i sve ostalo stabilno). Danas sve to ide brzo...ochas se masovno i serijski gradi . ochas se ljudi presele ( izmeste ) sa jednog mesta u masovnom broju ( ratovi, nemiri ekonomske krize i sl.) a to sve menja vrednost rente. Sem toga to mozda vazi za investment propertie koji se i kupuje za rentanje ali kako da izrachunamo za kucu u kojoj zivimo?
The light at the end of the tunnel is the train.

alan ford

  • Guest
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #81 on: December 04, 2009, 11:09:10 AM »

Ja vise volim da ga uradim sama za $10.99 ODMAH, nego da mi ga uradi advokat za dve nedelje za $50.00

10.99? sama? ovde to rade advokati, nije iskljuceno da mozes i sam ali naplacuju oko 1000 dolara plus to potraje, ne sto su spori nego sto ne mogu brze da skupe sva potrebna dokumenta od svim banaka, itd.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #82 on: December 04, 2009, 11:40:33 AM »
ali kako da izrachunamo za kucu u kojoj zivimo?
isto...kako raste cena kuća, raste i cena rentiranja.
ako mi neko traži lovu, za šta cena rentiranja U OVOM momentu prelazi 20 godina da bi se isplatila - skupo je.naravno to je samo okvir. ako mi se kuća sviđa a isplatiće se za 21 godinu, naravno da ću je kupiti.
slična priča je i sa obradivom zemljom. s tim što je tu moj interni maksimum 15g. i uslov da je zemlja prve klase.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #83 on: December 04, 2009, 11:55:52 AM »
Е, у томе јесте фора - у роковима: 20, 15, 21 годину.... нема општег правила за све државе света, па чак и правила која важе у појединим земљама (нпр. Србији) су изван примене или интересовања појединаца, већ се ради о искључиво личној процени и стандардима које сам успостављаш.
Па му дође на исто.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #84 on: December 04, 2009, 12:11:17 PM »
naravno da nema pravila i ne može da ih bude jer je sad sve uvezano k'o pupčanom vrpcom. pad tri banke je ispomero svet. od akcija, nekretnina, pruduktnih berzi, nafte, nezaposlenosti, valuta, nafte...
a informacije su brzo i lako dostupne sve širem krugu ljudi.
al' ako nećeš da se osloniš na "njuh" crtu negde mora da postaviš.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #85 on: December 04, 2009, 12:21:07 PM »
Jelence misli samo da iz "opshtine"/katastra  dobije title ( i to verovatno ne u pisanoj formi vec da pogleda za te pare). Mi to ovde nismo radili ( vec advokat) a na NZ smo ishli da vidimo sami i davali su da pogledash za male pare a onda platish za shtampu...ili tako neshto.Tamo je na NZ bilo dobro shto si mogao i u plansko odelenje da vidish kakav je urbanistichki plan tu a takodje i druge stvari oko geologije.Mi smo naprimer hteli da kupimo jednu kucu dok nismo saznali da bukvalno lezi na pukotini ( tamo ima zemljotresa). Ja mislim da je pre 10 godina ovde da izvadish tittle koshtalo neshto kao $250 ( preko advokata) i plus josh neki troshkovi i ne znam gde ona izvadi ovu cifru od $10.99 xrotaeye
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #86 on: December 04, 2009, 12:25:29 PM »
naravno da nema pravila i ne može da ih bude jer je sad sve uvezano k'o pupčanom vrpcom. pad tri banke je ispomero svet. od akcija, nekretnina, pruduktnih berzi, nafte, nezaposlenosti, valuta, nafte...
a informacije su brzo i lako dostupne sve širem krugu ljudi.
al' ako nećeš da se osloniš na "njuh" crtu negde mora da postaviš.

али то је твоја црта, не опште правило по коме се утврђује дал' је цена не/реална.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #87 on: December 04, 2009, 12:36:22 PM »
moja, al' kol'ko vidim i "školska".

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #88 on: December 04, 2009, 12:44:36 PM »
Школска из времена јогурт-револуције.
Тада се, миссим, рачунало на 50 година за пољопривредно земљиште, код процене вредности земљишта за експропријацију.
Сама рента је била половина годишњих прихода по одбитку трошкова, или тако нешто, стварно сам заборавио...
Ја се сваако не бих хвалио самоуправносоцијалистичком логиком.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #89 on: December 04, 2009, 12:51:35 PM »
Ma dal je cena realna ili ne pokazace vreme.Realna mozda jeste za ovaj trenutak ako se dakle nashao kupac ( jer malo je budala na trzishtu) ali gde ce odatle da ode gore ili dole na kraci rok pokazace vreme.Na duzi rok ( po principu ko prezivi i ne izgubi kucu u kakvoj finansiskoj buri) ne moze da se ne dobije na njoj.
Kazu dodushe da na duzi rok praktichno i nema razlike dal ste pare ulozili u kucu ili na berzu ( ako oprezno igrate).E sad u zadnje vreme na berzi ne moze se biti dovoljno oprezan...lazu , mazu ... Nemam zaista ni nerava a niti sam dovoljno pohlepna da igram te igre ni na jednoj strani...a istina nemam bash ni para sa kojima ne znam shta bi :) . Osim toga apsolutno mi vishe nishta ne treba osim dushevnog mira...ma kakve pare .Kazem ja mojoj unuci da uchi pa da kad poraste bude pametna i da bude rich a ona meni kaze : Rich? Jel to wealthy? A necu to kvari dushu.A da kvari kvari...i dushu i zivot ( stres shta cesh s parama da neshto ne izgubish i ne propustish).A onda u sledecoj generaciji dodje neko pa sve spiska. Ovde kazu ( komentar oko onog Pakera shto pogubi sve ocheve milijarde) da se kod tih bogatasha u tri generacije stize " od kratkih rukava do kratkih rukava",,,Nije bre to vredno zivota. Imam prijatelje bash dobre koji se ovde nabogatishe ( imaju privatnu zubarsku praksu).Sad sin jedinac stigao za zenidbu i ne spavaju kako da zashtite imanje od buduce snajke ( polufilipinke). Prave se trastovi, nishta se ne prepisuje na njega, traze mu da joj trazi prinaptual agriment...Muka jedna. A kako se danas ovde razvede 50 % njih imaju razloga za osnovani strah. Zato relax...planiram na onaj liksuzni brod na kruz po Pacifichkim ostrvima ove godine. Toliko s ovo sitotinje mozemo da si priushtimo :)
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #90 on: December 04, 2009, 12:52:15 PM »
nisam imo pojma da mi je logika samoupravljačka.
mož biti da su se trendovi promenili pa sad važi neka druga?
ako je tako, lepo bi bilo da nam je predstaviš.


Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #91 on: December 04, 2009, 02:53:41 PM »
Jeste, kuca je tvoja, ali ako ne placas kredit banka ce da je proda.
Pitanje: Kako banka moze da proda nesto sto nije njeno?
Odgovor:  Zato sto postoji set of paperwork koji joj to omogucava.
Znaci ne mozes da prodas kucu za koju nemas title, sem onda kad mozes.

Ako je banka previse komplikovan primer, evo jedan drugi.

Da li ste culi za simultani settlement?

Banka je vlasnik hipoteke koja joj omogucava da pokrene proces prodaje ili preuzimanja vlasnistva ( u slucaju neuspjele prodaje na drazbi, sto bi rekla braca). A ni taj proces nije automatski vec traje nekoliko mjeseci, niti banka moze da ga pokrene dok god vlasnik nekretnine ispunjava obaveze iz hipotekarnog ugovora.

Ne moze banka da ti proda kucu, samo ako tako odluci a pogotovo ako hipoteke nije zavedena u knjigama.
Jeste, kuca je tvoja, ali ako ne placas kredit banka ce da je proda.
Pitanje: Kako banka moze da proda nesto sto nije njeno?
Odgovor:  Zato sto postoji set of paperwork koji joj to omogucava.
Znaci ne mozes da prodas kucu za koju nemas title, sem onda kad mozes.

Ako je banka previse komplikovan primer, evo jedan drugi.

Da li ste culi za simultani settlement?

Banka je vlasnik hipoteke koja joj omogucava da pokrene proces prodaje ili preuzimanja vlasnistva ( u slucaju neuspjele prodaje na drazbi, sto bi rekla braca). A ni taj proces nije automatski vec traje nekoliko mjeseci, niti banka moze da ga pokrene dok god vlasnik nekretnine ispunjava obaveze iz hipotekarnog ugovora.

Ne moze banka da ti proda kucu, samo ako tako odluci a pogotovo ako hipoteke nije zavedena u knjigama.

Ovde postoji institucija tzv. "Lease Purchase Agreement" po kome ti mozes nekome prodati svoju nekretninu i biti mu lender istovremeno, ali to znaci da je tvoje vlasnistvo nad tom nekretninom vec ustanovljeno. To je pocetna tacka.

Ponovo pitam: ako nisi banka ili nekakav priority lien holder, po kom mehanizmu mozes prodati tudju kucu?
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

alan ford

  • Guest
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #92 on: December 04, 2009, 03:07:43 PM »
Jelence misli samo da iz "opshtine"/katastra  dobije title ( i to verovatno ne u pisanoj formi vec da pogleda za te pare).

to i pricam. to sto pise u katastru nema veze, jer ja danas mogu da uzmem kredi od trece banke, za to polozim kucu, i katastar o tome jednostavno niti zna niti treba da zna.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #93 on: December 04, 2009, 04:05:40 PM »
nisam imo pojma da mi je logika samoupravljačka.
mož biti da su se trendovi promenili pa sad važi neka druga?
ako je tako, lepo bi bilo da nam je predstaviš.



Види, то иде још од Св. Томе Аквинског, који је први онако озбиљно развио радну теорију вредности, коју је Маркс касније плагирао, а у чијој основи се налази идеја да све на свету има неки међусобни, релативно стабилни паритет, на основу кога може да се каже да једна кућа кошта колико и пет аутомобила или петнаестогодишњи род (чега? 'шенице белице, што је исто као и двадесетогодишњи род луцерке или десетогодишњи род кромпира, али само кад добро понесе) на некој њиви, или педесетогодишња рента "напола".
Та логика креационистичке, планске, контролисане и договорне привреде је сушта супротност еволуционистичке, компететивне привреде западног типа.

Сад је ваљда мало јасније.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #94 on: December 04, 2009, 05:15:47 PM »
Ovoga momenta citam prve jutarnje vesti.

U 2010. Vankuver ocekuje porast cena nekretnina od 45%.
Zapravo, porast cena se ocekuje u celoj Kanadi, cak sta vise, ocekuju se
istorijski rekodrdne prodaje nekretnina cak i u delovima zemlje, tradicionalno poznatim
po mirnim vodama.

Moram da zapazim, da se recesija u zapadnom delu Kanade osetila u veoma blagom,
cak sta vise, moglo bi se reci, neosetnom nivou. Grad u kome ja zivim je osetio blag pad
u cenama tokom prvih meseci 2009. sto je u sustini i trebalo da se desi, jer su cene dostigle 
astronomske nivoe.  Jednom recju, dosta toga je jednostavno bilo nedostupno prosecnoj
masi sveta, no primecujem, da sve opet krece vrtoglavom brzinom i da je to trend koji ce
nas pratiti od sada na dalje.

We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #95 on: December 04, 2009, 05:24:07 PM »
Baggio, prosto ne mogu da verujem. Vec sad u Van Westside ne moze da se kupi plac (sa stracarom za rusenje) za manje od 1mil. I to minimalni, pod uslovom da nije bas na prometnoj ulici. Dvosoban stan da nije previse daleko je 350k+

Pogledaj ovo djubre, na ekstra lokaciji:

1.1mil

http://www.realtor.ca/propertyDetails.aspx?propertyId=8825838

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #96 on: December 04, 2009, 05:28:35 PM »
Сад је ваљда мало јасније.

dabome.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #97 on: December 04, 2009, 05:33:32 PM »
Leleleeeeeeeeeeeee  Pijanista...koja je ovo sracara :roll:

A zamisli jos 45% na tu cenu.
Covece, da li su oni normalni? :roll:

Ovo sto ja citam je prodikcija ReMax-a, ali istu stvar sam cula
sinoc na CTV national news-u.
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #98 on: December 04, 2009, 06:09:19 PM »
Cene su osnovano visoke.
Очекивања штекара су неоснована.

Цене стога настављају да падају.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: Poshto kuca/stan?
« Reply #99 on: December 04, 2009, 06:14:30 PM »
A kad cene rastu onda su neosnovano niske?