News: SMF - Just Installed!

Author Topic: ostade zena bez noge :(  (Read 24097 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12187
    • hahahaha
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #50 on: June 09, 2010, 05:04:07 PM »
Quote
da nedostaje puno, puno saobracajnih znakova

Ne endostaje, ima ih dovoljno ali su lose rasporedjeni.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #51 on: June 09, 2010, 05:06:55 PM »
 :mrgreen:
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #52 on: June 09, 2010, 05:18:47 PM »
Saobracajnih znakova ima bas dovoljno - ako mislite da vozite po krovovima kuca, svinjaca, kokosara, paprikopekacima, po balkonima, podrumima, dvoristima, potkrovljima i kafanskim stolovima vaskolike tzv. Srbije....
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline urbana

  • 7k
  • Posts: 152
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #53 on: June 09, 2010, 06:01:22 PM »
Saobracajnih znakova ima bas dovoljno - ako mislite da vozite po krovovima kuca, svinjaca, kokosara, paprikopekacima, po balkonima, podrumima, dvoristima, potkrovljima i kafanskim stolovima vaskolike tzv. Srbije....
:?

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #54 on: June 09, 2010, 06:33:09 PM »
Najvise vole da preticu i nista im ne smeta sto ti ides iz drugog smera. Nevidjen broj puta sam morao da bukvalno smanjim brzinu sa 90km/h na recimo 50km/h u sekundu-dve da ne bih udario na idiota iz suprotnog smera koji je odlucio da pretice i koji u principu zna da cemo se, ako ja ne zakocim naglo, sudariti. I to se tamo desava non-stop.

ovo je nalik cuvenom autoputu BG-NS koji zapravo ima dve vozne trake i trecu zutu zaustavnu manje vise ako gledas da sene skrljas sa nekim se vozis po toj zaustavnoj jer ludaci preticu i voze u suprotnom smeru u tvojoj traci pa ako im se ne sklonis bice gusto. Mislim da sam negde citao da je to jedna od najopasnijih deonica u evropi.

Mene je pre dve-tri nedelje uslikao foto-radar; vozio sam 66mph u 55 zoni, $180 kazna. Da je lepo bio rush hour, isao bih 25mph, nego zlikovci napustili autoput da bi me navukli na foto spijune....

si se pozvao na zakon o privatnosti? kako iko sme da te slika bez tvog prava :)

ima to i tamo? ovde ima zakon, koji su nedavno pokusali da ukinu, ali nije prosao u skupstini, da ako pozajmis auto nekome i on napravi prekrsaj ne moras da kazes ko je to.

Ovde kazna i sve ostalo stizu na tebe i tvoju adresu a ako nisi bio vozac vec je to neko drugi pretpostavljam da mozes da dostavis pa ako pravi vozac potvrdi kazna se prenosi. ne znam detalje.
No moja opaska je vise bila cackanje Tromotorca koji voli sve ovdasnje slobode, jer su u Hjustonu prosle godine hteli da stave te kamere pa se digla frka jer niko nema pravo da te slika bez tvog odobrenja, navodno krse se gradjanska i ne znam koja jos prava. To sto ti vozis kroz crveno ili prebrzo te ugrozavas zivote nema veze. Kamere su ipak postavili, doduse u bitno manjem broju a sa znakom koji upozorava vozace da je tu kamera te da postoji mogucnost da budu uslikani.

Sve to sa tim upozorenjima je smesno. Ovde postoje table na kojima te upozoravaju da si na delu puta gde je radarska kontrola. Mislim da je toga bilo i u Srbiji. Sto me nervira jer ako znas da je to deo gde cete mozda kontrolisati za ocekivati je da su ljudi pazljiviji. Vise volim da te zaskoce pa ako vozis kako treba nema broge ali ako divljas daj da te se kazni a ne upozori da mozes da divljas svuda samo ne na par mesta...

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #55 on: June 09, 2010, 06:57:50 PM »
Quote
Sve to sa tim upozorenjima je smesno. Ovde postoje table na kojima te upozoravaju da si na delu puta gde je radarska kontrola. Mislim da je toga bilo i u Srbiji. Sto me nervira jer ako znas da je to deo gde cete mozda kontrolisati za ocekivati je da su ljudi pazljiviji. Vise volim da te zaskoce pa ako vozis kako treba nema broge ali ako divljas daj da te se kazni a ne upozori da mozes da divljas svuda samo ne na par mesta...

I meni je to sasvim nejasno. Ima tih upozorenja i ovde, cak i fake radaskih stanica.
Ovde su doduse doneli zakon da ne smes da ablendujes i upozoravas druge vozace iz suprotnog smera da je ispred njih policijska kontrola. Ali nisam jos cuo da su nekog zbog toga kaznili, niti mi je jasno kako bi to izveli.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #56 on: June 09, 2010, 07:06:49 PM »
Znam da me Alan Ford zavitlava zbog mojih lessiez fair & pro-capitalism stavova, ali fotografisanje na javnom mestu mi ne lici na narusavanje mojih licnih sloboda. Oni koji nece da budu na CC kamerama, mogu da ostanu u svojim kucama. Kad si na javnom mestu, reasonable expectation of privacy ne znaci da DOT/policija/security/ATF/homeland security nemaju prava da snimaju prolaznike na closed cirucit kamerama.

Problem nastaje kad neko pocne da zloupotrebljava state systems & data da "vrsi pritisak" na politicke neistomisljenike; npr. kad state employee izvuce private data iz sistema za nekog Joe Plumber-a, samo zato sto mu se ne svidja sta ovaj slobodan gradjanin izjavljuje za novine.

To nije slucaj sa saobracajnim kamerama, bar ne ovde u AZ. Ovde su namestili te kamere na svakih nekoliko milja, ljudi se ljutili - missim kad vidim koliko je visoka kazna za bezazlen prekrsaj - i rezultat je da drzava ukida kontrakt sa privatnom firmom koja je radila taj servis sa kamerama.

Inace, juce mi poslali 3. pismo, final notice. Sledeci put salju trojicu sa toljagama? :) Jel treba i ja da se setam okolo sa Brooklinskim ubedjivacem?
The bums will always loose.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #57 on: June 09, 2010, 07:53:21 PM »
...fotografisanje na javnom mestu mi ne lici na narusavanje mojih licnih sloboda. Oni koji nece da budu na CC kamerama, mogu da ostanu u svojim kucama.

potpuno se slazemo. Ovde su posle prilicne frke oko privatnosti smanjili dogadjaj i postavili daleko manji broj kamera. No dobro, i to je nesto...

Inace, juce mi poslali 3. pismo, final notice. Sledeci put salju trojicu sa toljagama?

pre 5 godina bili mi u Nju Orleansu (pre katrine) i na svim parkinzima oko i u hotelu parkiranje 25 dolara za dan ako bi da izlazis i vracas se platis 5 dolara vise. A kazna za parkiranje 15 dolara za dan. I to mi je bilo prvi i jedini put da sam svesno prekrsio zakon i parkirao napolju redovno skupljajuci kazne. Cudan osecaj, nekako se ne osecas lagodno sto parkiras (tu ispred hotela) jer znas da je zabranjeno ali opet nece da nose kola vec samo dobijes kaznu...Posle su mi ispostavili racun na kucu, ja ga platio i mirna Backa.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #58 on: June 09, 2010, 07:56:08 PM »
Ja bi im platio da traze $120. Za $180 necu. A i nisu dobro uslikali onog za volanom.
The bums will always loose.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #59 on: June 09, 2010, 08:16:55 PM »
zakon je prilicno poostren.
za nase plate i previse.
pojas 30 evrova.to je najblaza kazna.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #60 on: June 09, 2010, 08:18:25 PM »
То са кажњавањем за појас је невиђени безобразлук и тиранија.
Надам се да тога нема у УСИ?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #61 on: June 09, 2010, 08:23:29 PM »
Ummm... how do I say this... well... uh-oh...  :mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #62 on: June 09, 2010, 08:32:48 PM »
srbija unutar srbije je beograd.
ne jednom sam vozio iz ranjenog puža, približavajući se beogradu.
kolona iz suprotnog smera - nema šanse da ga obiđem. bg table.
kad uđemo u grad, ranjeni puž se probrati u zmaja!
menja trake sam tako! po dve u cugu! a sa 70km/h skače na 90.

 Ranjeni puz  xrofl
 E tako se meni jutros jedan namestio. Vozi neki cika 40 na sat na putu gde je max 60 , kisa pada a ranjeni puz ko kisna glista...migulj migulj polako. A i ja za njim isto tako. Da je potrajalo malo duze pretekla bih ga ali ovako ja i malisa iz prodavnice sta me briga da zurim. Inace sam kasno naucila da vozim , pre ar godina tek. Zato  sada bas uzivam kad vozim.Skoro smo se menjali autima muz i ja i meni se zakaci rukav od jakne u sred voznje za volan. To je bio near death experience. Salim se nije nikoga bilo okolo i iskobeljala sam se ali sam pomislila sta bi bilo d mi se to desilo u sred raskrsnice u guzvi, naskretanju.
 U Srbiji ne bih smela da vozim, sto zbog saobracajnih znakova, odnosno nestasice istih ( ovo je crni humor) , sto zbog nekulture vozaca. Tamo je kao na divljem zapadu. Ali ni to nije nista spram Kaira. Nas zet koji je inace nekada bio instruktor voznje  je rekao da vise nikada ne bi vozio u Kairu. Bili su na odmoru i rentali kola, a tamo bukvano imaju sistem komuniciranja u voznji sa  svir svir i trub trub. Isto tako ne bih mogla da zamislim sebe da vozim u NYC xrotaeye.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #63 on: June 09, 2010, 08:35:15 PM »
То са кажњавањем за појас је невиђени безобразлук и тиранија.
Надам се да тога нема у УСИ?

Moja kola imaju alarm da me obaveste da se nisu svi vezali, a ja onda : "Deco, ko se nije vezao, tatu li vam poljubim !?"

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #64 on: June 09, 2010, 08:41:37 PM »
Ummm... how do I say this... well... uh-oh...  :mrgreen:
:?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #65 on: June 09, 2010, 08:44:18 PM »
Skoro smo se menjali autima muz i ja i meni se zakaci rukav od jakne u sred voznje za volan.
Муж ти вози виљушкар или комбајн?
Са оном буџицом на волану?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #66 on: June 09, 2010, 08:50:12 PM »
Skoro smo se menjali autima muz i ja i meni se zakaci rukav od jakne u sred voznje za volan.
Муж ти вози виљушкар или комбајн?
Са оном буџицом на волану?
Kako si pogodio :) :idea:

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #67 on: June 09, 2010, 08:55:08 PM »
Evo sad me bas  zvali iz dealershipa da dovedem kombajn na prvi pregled  xrofl. E kad sam pocela da se smejem u sred razgovora, morala sam da se izvinim zeni sto se smejem (I blamed it on a dog) a ustvari sam se setila kombajna i viljuskara.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #68 on: June 09, 2010, 08:55:24 PM »
То са кажњавањем за појас је невиђени безобразлук и тиранија.
Надам се да тога нема у УСИ?

Ima, do skoro je nevezanje pojasa bio sekundarni prekrsaj, ali sad mogu i zbog pojasa da te zaustave.

Nego, jel' se kod vas izlazi iz kola kad vas zaustavi milicija/policija? Ili se i kod vas ostaje u autu, ruke na volan i ne pomeraj se...
The bums will always loose.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #69 on: June 09, 2010, 09:03:31 PM »
То са кажњавањем за појас је невиђени безобразлук и тиранија.
Надам се да тога нема у УСИ?

Ima, do skoro je nevezanje pojasa bio sekundarni prekrsaj, ali sad mogu i zbog pojasa da te zaustave.

Nego, jel' se kod vas izlazi iz kola kad vas zaustavi milicija/policija? Ili se i kod vas ostaje u autu, ruke na volan i ne pomeraj se...
ТО је, мој бато, свецка завера!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #70 on: June 09, 2010, 09:20:37 PM »
То са кажњавањем за појас је невиђени безобразлук и тиранија.
Надам се да тога нема у УСИ?

'click it or ticket' je slogan sa bilborda iz ovih krajeva.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #71 on: June 09, 2010, 09:31:50 PM »
svi noviji autici imaju neprijatan i dosadan zvucni signal za nevezivanje pojasa.
il da se vezes - il da poludis.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #72 on: June 09, 2010, 09:49:02 PM »
Kad sam bio u Madjarskoj pre desetak godina, vozim se u taksiju i krenem da se vezem, kad mi ovaj kaze nema potrebe. Ja ga gledam, pa ne vezujem se ja radi tebe, nego radi sebe...

Kad ja vozim, svi se vezuju, ili ne polazim dok se ne vezete ili ne napustite vozila. U drugim vozilima, kako vam je volja.
The bums will always loose.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #73 on: June 09, 2010, 09:57:51 PM »
Ма то је друго.
Али да те неко кажњава због тога што не желиш да се вежеш....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #74 on: June 09, 2010, 10:01:49 PM »
Pa isto kao ovo, za 11mph preko ogranicenja ni manje ni vise $180. Da su hteli da me kazne, $120 bi bilo dovoljno. Kad traze $180, onda znam da se radi o pljacki.
The bums will always loose.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #75 on: June 10, 2010, 12:23:19 AM »
Ма то је друго.
Али да те неко кажњава због тога што не желиш да се вежеш....

a kako bi ti regulisao problem kada se dvoje sudare, ovaj nevezani se razbije na mrtvo ime a sudar je izazvao prvi - da li su prvi i njegovo osiguravajuce drustvo duzni da plate lekarske troskove drugog koji bi najverovatnije prosao sa blazim povredama ali se nije hteo vezati pa je nastradao?

Ovde postoji zakon po kome na motorciklu moras da imas kacigu ali mozes da dobijes i potvrdu da ti ne treba ako pokazes da u banci imas 50k te da ces sve troskove lecenja platiti apsolutno sam.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #76 on: June 10, 2010, 03:26:39 AM »
Quote from: Ivan_D
ovde ima zakon (...) da ako pozajmis auto nekome i on napravi prekrsaj ne moras da kazes ko je to. Kazes samo "nisam bio ja, vec osoba meni bliska i ne zelim da kazem ko je to". I u principut ti ne mogu nista.

Ovde si ti odgovoran sve dok ne kazes ko je bio.

Bilo je to pre 7-8 godina, isli smo na Mount Kosciuszko ("Koshcusko"?) i vracali se kuci po najvecoj guzvi. Dobar deo puta od planincine do Kanbere (2-3 sata voznje) bio je samo sa jednom trakom u svakom smeru.

Ja sam vozila taj sprceni deo puta koji je poznat i po tome da je pun pandura. Preticala sam samo preko isprekidane linije, sve po propisu. Samo sam jednom upala u makaze.

Proslo je par nedelja nakon sto smo dosli kuci, panduri nam kucaju na vrata i traze mi muza. Ja kazem nije kuci, sta treba. Uvalise mi kuFertu. Da skratim pricu, ispostavilo se da je tip kojeg sam preticala kada sam upala u makaze bio pandur. Hteo je da naplati kaznu za brzu voznju, jer je navodno on isao 100 na sat (sto je ogranicenje) a ja sam ga preticuci prekoracila to ogranicenje.

Eh, kad bismo mi trcali da platimo svaku kaznu ovaj bi drot imao miran san. Pitali smo sto nas nije zaustavio. Kaze nije bio na duznosti. Raspitali smo se da li on moze da nas kazni ako nije na duznosti - moze. Onda smo rekli kako zna da je bilo prekoracenje. Kaze on, procenio je (i to vrlo logicno, da sam ga preticuci prekoracila ogranicenje). Stvar je delovala poprilicno bezizlazna dok nismo pitali ko ce dobiti negativne poene. Rekli su muz, jer se kola vode na njega. A sta ako nije vozio muz? A koje vozio, pitaju oni. Mi kazemo ili on ili ja, jedno od nas dvoje.

Kazu oni kako ne znate. Pa ne znamo, cesto se menjamo za volanom. Kako ne znate, kazu oni, pa to je bilo kad ste ono upali u makaze i vozili prebrzo. Nice try, rekosmo mi (u prevodu: nemamo pojma o cemu vi to, mi smo lepo vozlil sve vreme). Kazu to je bilo kod Miskove krivine odma iza Cekrcica. Mi rekosmo da je to nepoznt kraj za nas i da nemamo pojma ko je mogao da bude za volanom u tom trenutku. Jos smo rekli zar sama policija ne vodi kampanju "stop revive survive" da se ne vozi vise od 2 sata u cugu. E pa mi smo se zato menjali za volanom i za manje od 2 sata.

Videvsi da smo zapali u petlju, poslali su dva pandura u subotu ujutro da nam lupaju na vrata da uzmu izjavu od mog coveka. Secam se da se muz tog jutra jako lose osecao i da je jedva mogao da prica (ovo je bez zezanja bilo tako, nije mogao ni da stoji na nogama). Ja sam pokusala da odgovorim na neka pitanja i drot me je grubo prekinuo da ne pita mene nego njega.

Pitanja su bila sva usmerena na to da nas slome da priznamo ko je bio za volanom. Na kraju je taj sto je ispitivao nacisto popizdeo i rekao je muzu da ce mu sada dati da potpise zapisnik i ako je lagao da moze strasno da nagrabusi. Pretnje, pretnje, pretnje, pretnje...

Posle toga su nas ostavili na miru.

Nakdnadno smo saznali da nismo morali uopste da dajemo bilo kakve izjave i da je dolazak pandura kuci da uzmu izjavu pucanje topom na zeca. Misssim, preterase kalibar.

Takodje smo saznali da je vlasnik odgovoran sve dok ne prijavi da vozilo nije u njegovim rukama, sto znaci da ga prijavi kao nestalo. Ako nece da kaze kome je dao - njegov problem.

Nisu mogli da nas kazne jer se demerit points po zakonu daju osobi koja je napravila prekrsaj, a oni nisu mogli da ustanove ko je to bio.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #77 on: June 10, 2010, 03:28:40 AM »
Saobracajnih znakova ima bas dovoljno - ako mislite da vozite po krovovima kuca, svinjaca, kokosara, paprikopekacima, po balkonima, podrumima, dvoristima, potkrovljima i kafanskim stolovima vaskolike tzv. Srbije....
:?

Sta si se izbecila - ti ne pratis radnju fabule?  :mrgreen:
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #78 on: June 10, 2010, 03:39:37 AM »
Quote
Sve to sa tim upozorenjima je smesno. Ovde postoje table na kojima te upozoravaju da si na delu puta gde je radarska kontrola. Mislim da je toga bilo i u Srbiji. Sto me nervira jer ako znas da je to deo gde cete mozda kontrolisati za ocekivati je da su ljudi pazljiviji. Vise volim da te zaskoce pa ako vozis kako treba nema broge ali ako divljas daj da te se kazni a ne upozori da mozes da divljas svuda samo ne na par mesta...

I meni je to sasvim nejasno. Ima tih upozorenja i ovde, cak i fake radaskih stanica.
Ovde su doduse doneli zakon da ne smes da ablendujes i upozoravas druge vozace iz suprotnog smera da je ispred njih policijska kontrola. Ali nisam jos cuo da su nekog zbog toga kaznili, niti mi je jasno kako bi to izveli.

Ovde stavljaju TRI table upozorenja pre radara. Takodje svuda ima obavestenja da "unmarked police cars" love prestupnike po putu. desi se i da vidim zaustavljeno vozilo sa strane i auto normalne boje i bez oznaka sa rotacionim svetlima kod sofersajbne.

Zasto stavljaju tri upozorenja pred radar? Pa pitanje je sta se postavljanjem radara zeli postici. Ako ga stavis a da niko nezna, onda zelis da namlatis sto vise para. Ako zelis da ljudi tu uspore i voze dozvoljenom brzinom, onda ih obavestis dovoljno puta da vecina uspori.

Prevencija upozorenjima vs vaspitavanje kaznom... To nije samo saobracajna politika, nego sustina kulturoloske razlike dva naroda.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #79 on: June 10, 2010, 06:33:14 AM »
Pa isto kao ovo, za 11mph preko ogranicenja ni manje ni vise $180. Da su hteli da me kazne, $120 bi bilo dovoljno. Kad traze $180, onda znam da se radi o pljacki.
xrofl

Je l' to ti arbitrarno ili postoji neka logika iza tvojih brojeva? Zasto je bas 120$ ok a 180$ nije? Je l' pre bilo 120$, pa ti sad 180$ izgleda kao pljacka?

U Holandiji je pre bilo 8 guldena za svaki km/h vise od dozvoljene brzine. Ne znam kako je sad, verovatno 10-tak eura.

Inace, Gagarine i Jelence, postoje i mnooooogo bolji nacini da se come out ahead u boju pojedinac protiv drzavnog aparata, od ovih vasih meager pokusaja   :mrgreen:

Ovo vase je penny-wise, dollar-foolish    :mrgreen:
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #80 on: June 10, 2010, 06:43:04 AM »
Inace, logika iza obaveznog vezivanja je da su posledice nevezivanja ogromne i za drustvo u celini, ne samo za pojedinca koji se nije vezao.

Tako da to nije nikakva tiranija i maltretiranje pojedinica, vec opravdana ekonomska mera.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #81 on: June 10, 2010, 07:45:42 AM »
Ма то је друго.
Али да те неко кажњава због тога што не желиш да се вежеш....

a kako bi ti regulisao problem kada se dvoje sudare, ovaj nevezani se razbije na mrtvo ime a sudar je izazvao prvi - da li su prvi i njegovo osiguravajuce drustvo duzni da plate lekarske troskove drugog koji bi najverovatnije prosao sa blazim povredama ali se nije hteo vezati pa je nastradao?

Ovde postoji zakon po kome na motorciklu moras da imas kacigu ali mozes da dobijes i potvrdu da ti ne treba ako pokazes da u banci imas 50k te da ces sve troskove lecenja platiti apsolutno sam.

još gori primer. ti se ne vežeš,  ja te čiknem i utepam te.
odgovaram za nesreću sa smrtnim ishodom, umesto za lakše telesne povrede.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #82 on: June 10, 2010, 08:03:39 AM »
Ма то је друго.
Али да те неко кажњава због тога што не желиш да се вежеш....

a kako bi ti regulisao problem kada se dvoje sudare, ovaj nevezani se razbije na mrtvo ime a sudar je izazvao prvi - da li su prvi i njegovo osiguravajuce drustvo duzni da plate lekarske troskove drugog koji bi najverovatnije prosao sa blazim povredama ali se nije hteo vezati pa je nastradao?

Ovde postoji zakon po kome na motorciklu moras da imas kacigu ali mozes da dobijes i potvrdu da ti ne treba ako pokazes da u banci imas 50k te da ces sve troskove lecenja platiti apsolutno sam.

Види де, постоје нека права која има сваки човек рођењем, uti civis, која не зависе од односа и договора са другим људима, и то је лепо тај ваш прецедник Обама скапирао кад је протерао Хелткер бил - друштво је дужно (не због тог појединца, већ због себе сама) да здравствено збрине сваког човека без обзира да ли је он у могућности да плати себи здравствено осигурање или није, зато што су хуманизам и солидарност основни темељи друштвеног морала савремене државе западне демократије, без којих би се, у клими појединачних егоизама модерног скептицизма, а нарочито у условима изражене економске и друштвене кризе брзо јавио кинески синдром - неки елементи који утичу на опстојност савременог западног морала извргли би се у сопствену супротност и по теорији кинеског синдрома прогорели западну цивилизацију до другог краја света.

Е, видиш, ако ће друштво да збрине неуспелог самоубицу без икаквог осигурања, који је себи пропичио метак кроз главу, али некако преживео, тим пре је дужно да се постара о човеку који није имао намеру да се убије или самоповреди, који на такву могућност чак није ни пристао (купио ауто са шест ербегова, ПЕТ звездица сигурности, рецимо), већ му се евентуално може приписати нехат у погледу те НЕЖЕЉЕНЕ последице. Јер, не заборави, његова вољна радња је правилно, у складу са прописима управљање возилом, а не слупавање кола. О.К. за сад?

Ту морамо да одвојимо економски аспект проблема од питања елементарних људских права - права на живот, које у себи садржи и право да се свој сопствени живот оконча, а да се због тога не трпи никаква санкција (кажњавање неуспелих самоубица укинуто је у Енглеској 1917. мислим).

Ако то урадимо, онда јавноправни аспект проблема (онај део где држава наступа са положаја силе законодавног, судског и егзекутивног ауторитета, део који је садржан у императивним прописима "Мораш да се вежеш, иначе ћеш бити кажњен") у потпуности отпада и ствар се своди, како ти наслућујеш, на приватноправни терен накнаде штете.

А ту би једно од неколико милијарди могућих решења, рецимо, било подићи премије осигурања свима, са могућношћу уговарања повлашћеног осигурања за оне који се обавежу да ће везивати појас, у смислу да ако се буду придржавали те обавезе (не буду ухваћени са невезаним појасом) тај део премије на крају године им се приписује за следећу годину и не плаћају га поново, за разлику од оних који немају намеру да се везују.

Рецимо.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #83 on: June 10, 2010, 09:04:55 AM »
elokventno. jedino si zaboravio da nevezivanje nije zero-sum game. tj. nevezivanje je no win situation. mozes samo da izgubis.
recimo kazina, igraonice, cigarete itd. su takodje, po mom misljenju, losi za drustvo u celini, ali se preraspodela bogatstva vrsi na takav nacin da to mnogima odgovara (vlasnici igraonica, vlasnici fabrika cigareta itd), te imas ljude koji ce da lobiraju za to.
Koristi od nevezivanja nema bas niko, osim ako ne pridas neku veliku vrednost izjavama debila koji kazu "zulja me pojas, zato se ne vezujem".
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #84 on: June 10, 2010, 10:02:08 AM »
Потпуно погрешно становиште.
И нетачно, јер за онога ко не жели да веже појас то свакако има вредност, која је, ах та Америка, и новчано изразива.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #85 on: June 10, 2010, 11:46:59 AM »
Quote from: Ivan_D
Inace, Gagarine i Jelence, postoje i mnooooogo bolji nacini da se come out ahead u boju pojedinac protiv drzavnog aparata, od ovih vasih meager pokusaja   :mrgreen:

Koji, koji, koji? Uvek sam zainteresovana da naucim nesto na tu temu.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #86 on: June 10, 2010, 12:50:01 PM »
Pa isto kao ovo, za 11mph preko ogranicenja ni manje ni vise $180. Da su hteli da me kazne, $120 bi bilo dovoljno. Kad traze $180, onda znam da se radi o pljacki.
xrofl

Je l' to ti arbitrarno ili postoji neka logika iza tvojih brojeva? Zasto je bas 120$ ok a 180$ nije? Je l' pre bilo 120$, pa ti sad 180$ izgleda kao pljacka?

U Holandiji je pre bilo 8 guldena za svaki km/h vise od dozvoljene brzine. Ne znam kako je sad, verovatno 10-tak eura.

Inace, Gagarine i Jelence, postoje i mnooooogo bolji nacini da se come out ahead u boju pojedinac protiv drzavnog aparata, od ovih vasih meager pokusaja   :mrgreen:

Ovo vase je penny-wise, dollar-foolish    :mrgreen:


Jeste, arbitrarno je, odlucio moj novcanik. Neznam koliko je ranije kostalo, zadnji put sam platio kaznu 1998 za brzu voznju, bilo je $120 tada.

Ovde inace ne kaznjavaju za prvih 10mph prekoracenja.
The bums will always loose.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #87 on: June 10, 2010, 01:43:46 PM »
Jeste, arbitrarno je, odlucio moj novcanik. Neznam koliko je ranije kostalo, zadnji put sam platio kaznu 1998 za brzu voznju, bilo je $120 tada.

Ovde inace ne kaznjavaju za prvih 10mph prekoracenja.

Hmmm, 120*(1.03)^12 = 171 dakle ako tih 120 iz 1998. preneses u danaslju vrednost racunajuci 3% inflaciju na godisnjem nivou za 12 godine dobijes 171.

Drugo netacno je da ovde ne kaznjavaju za 10 m/h iznad dozvoljene brzine. kaznjava se sve, jedino sto panduri najcesce ne zaustavljaju ako vozis do 10m/h iznad jer su iznosi mali a i valjda ti daju 'benefit of the doubt' plus minus koju m/h.
A kazna nije linearna, nedavno sam je placao, do 10m/h je recimo oko 120, za sledecih 5m/h je dodatnih 70, pa 100 i mislim sve preko 25m/h te deru, plus dobijas automatski poene, itd.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #88 on: June 10, 2010, 01:49:20 PM »

Види де, постоје нека права која има сваки човек рођењем, uti civis, која не зависе од односа и договора са другим људима, и то је лепо тај ваш прецедник Обама скапирао кад је протерао Хелткер бил - друштво је дужно (не због тог појединца, већ због себе сама) да здравствено збрине сваког човека без обзира да ли је он у могућности да плати себи здравствено осигурање или није, зато што су хуманизам и солидарност основни темељи друштвеног морала савремене државе западне демократије, без којих би се, у клими појединачних егоизама модерног скептицизма, а нарочито у условима изражене економске и друштвене кризе брзо јавио кинески синдром - неки елементи који утичу на опстојност савременог западног морала извргли би се у сопствену супротност и по теорији кинеског синдрома прогорели западну цивилизацију до другог краја света.

Е, видиш, ако ће друштво да збрине неуспелог самоубицу без икаквог осигурања, који је себи пропичио метак кроз главу, али некако преживео, тим пре је дужно да се постара о човеку који није имао намеру да се убије или самоповреди, који на такву могућност чак није ни пристао (купио ауто са шест ербегова, ПЕТ звездица сигурности, рецимо), већ му се евентуално може приписати нехат у погледу те НЕЖЕЉЕНЕ последице. Јер, не заборави, његова вољна радња је правилно, у складу са прописима управљање возилом, а не слупавање кола. О.К. за сад?

Ту морамо да одвојимо економски аспект проблема од питања елементарних људских права - права на живот, које у себи садржи и право да се свој сопствени живот оконча, а да се због тога не трпи никаква санкција (кажњавање неуспелих самоубица укинуто је у Енглеској 1917. мислим).

Ако то урадимо, онда јавноправни аспект проблема (онај део где држава наступа са положаја силе законодавног, судског и егзекутивног ауторитета, део који је садржан у императивним прописима "Мораш да се вежеш, иначе ћеш бити кажњен") у потпуности отпада и ствар се своди, како ти наслућујеш, на приватноправни терен накнаде штете.

А ту би једно од неколико милијарди могућих решења, рецимо, било подићи премије осигурања свима, са могућношћу уговарања повлашћеног осигурања за оне који се обавежу да ће везивати појас, у смислу да ако се буду придржавали те обавезе (не буду ухваћени са невезаним појасом) тај део премије на крају године им се приписује за следећу годину и не плаћају га поново, за разлику од оних који немају намеру да се везују.

Рецимо.

ja ne smatram da je voznja pravo vec privilegija. Vozeci auto mozes da povredis druge pa mora da postoji nesto da to regulise. Jedan nacin da se to donekle regulise je da se odredi da svi moraju da imaju osiguranje kojim bi pokrili ovog drugog unesrecenog. sebe mozes da osiguras ako hoces a ako neces nema problema - time preuzimas rizik na sebe plus ti se niko ne mesa u slobode. E ali sad ta osiguravajuca drustva rade matematiku pa kazu da ako su svi vezani troskovi lecenja ce biti toliko i toliki pa podeljeno sa brojem osiguranika plus nesto za profit i to je cena osiguranja. Medjutim ako ljudi krenu da se ne vezuju, i cena lecenja skace pa da bi ovi opet zaradili ili izasli na 'pozitivnu nulu' mora osiguranje da se poveca a to vecina nece. Tako da je jedini nacin da se ili svi vezu ili niko. Vecina za sada je za vezivanje.

Uzgred u teksasu su od pre par meseci doneli zakon da svi u kolima moraju da su vezani sve vreme bez obzira da li sedeli u 1. ili 3. redu sedista.


Inace Slavene tvoj primer je OK jedino sto bi iziskivao da policija krene da proverava ko je vezan a ko ne a pretpostavka je da imaju dovoljno pametnijih poslova tako da bi ovo opet bio novi izdatak koji bi neko morao da pokrije...

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #89 on: June 10, 2010, 03:21:17 PM »



Inace Slavene tvoj primer je OK jedino sto bi iziskivao da policija krene da proverava ko je vezan a ko ne a pretpostavka je da imaju dovoljno pametnijih poslova tako da bi ovo opet bio novi izdatak koji bi neko morao da pokrije...

Оу, дуд, па зар то сад не раде?
Сами се пријављујете кад не вежете појас?
Сами попуните уплатницу за казну, урачунавајући и инфлацију, та ти је добра....
Ја нисам толико освешћен.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #90 on: June 10, 2010, 03:27:43 PM »
И уопште, јел' има међу вама неко да је студирао друштвене науке, уби ме тај ваш математичко-механицистички поглед на свет....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #91 on: June 10, 2010, 03:29:28 PM »
Jeste, arbitrarno je, odlucio moj novcanik. Neznam koliko je ranije kostalo, zadnji put sam platio kaznu 1998 za brzu voznju, bilo je $120 tada.

Ovde inace ne kaznjavaju za prvih 10mph prekoracenja.

Hmmm, 120*(1.03)^12 = 171 dakle ako tih 120 iz 1998. preneses u danaslju vrednost racunajuci 3% inflaciju na godisnjem nivou za 12 godine dobijes 171.

Jeli Alane, na cijoj si ti strani? :)

Quote

Drugo netacno je da ovde ne kaznjavaju za 10 m/h iznad dozvoljene brzine. kaznjava se sve, jedino sto panduri najcesce ne zaustavljaju ako vozis do 10m/h iznad jer su iznosi mali a i valjda ti daju 'benefit of the doubt' plus minus koju m/h.


Tomejto-tomato, ali u pravu si.
The bums will always loose.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12187
    • hahahaha
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #92 on: June 10, 2010, 04:01:52 PM »
Quote
Koristi od nevezivanja nema bas niko

Imaju maksilofacijalni hirurzi i primaoci organa.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #93 on: June 10, 2010, 04:25:50 PM »
Quote
Koristi od nevezivanja nema bas niko

Imaju maksilofacijalni hirurzi i primaoci organa.

To se zove covek pozitivac... Vidi dobru stranu svega  :mrgreen:
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #94 on: June 10, 2010, 04:57:44 PM »
Ма то је друго.
Али да те неко кажњава због тога што не желиш да се вежеш....

a kako bi ti regulisao problem kada se dvoje sudare, ovaj nevezani se razbije na mrtvo ime a sudar je izazvao prvi - da li su prvi i njegovo osiguravajuce drustvo duzni da plate lekarske troskove drugog koji bi najverovatnije prosao sa blazim povredama ali se nije hteo vezati pa je nastradao?

Ovde postoji zakon po kome na motorciklu moras da imas kacigu ali mozes da dobijes i potvrdu da ti ne treba ako pokazes da u banci imas 50k te da ces sve troskove lecenja platiti apsolutno sam.


Jos jedna stvar - zakoni o saobracaju su State Laws, i razlikuju se od drzave do drzave. Zato, kad se doselite u novu drzavu, morate kod njih ponovo da polazete voznju, ukoliko oni ne prihvataju vozacku iz prethodne drzave.


Arizona na primer, nalaze kacigu samo za moticikliste vozace/putnike ispod 18 godina. Stariji, nisu obavezni da ih imaju, mada se preporucuje. Imam tri kolege koje dolaze na posao, jedan Harlijem, drugi Hondom (koja vise lici na tenk nego na motor), treci Jamahom. Samo jedan od njih nosi kacigu.

Postoje zanimljive gadgets za hladjenje motociklista na ovim vrucinama od 105-125F.
The bums will always loose.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #95 on: June 10, 2010, 04:59:37 PM »
A jel' ima kod vas u USI nesto kao, challenge your trafic ticket?


Evo mog primera.
Vozim putem dozvoljeni limit od 80km.  Ja sam u brzoj traci i paralelno i pored mene ide jos jedno vozilo. Pri dolasku ( desetak metara ) do jednog od serije semafora na putu,  svetlo se menja u zutu i bukvalno kroz zuto prolaze 4 vozila.  Ja, jedan pored mene, i dva ispred nas.   Odmah po prelasku semafora policajac istrcava skoro na sredinu puta (reskira da ga neko posteno opali, ali ajde) i prstom odvaja moje vozilo (dok ostala 3 nastavljaju istim tempom) .  Kaze, uletela si na zuto, to je kaznjivo i podnosi mi papir da potpisem.  Ja odbijam posto tvrdim da nisam bila u situaciji da ukocim, da sam to uradila zaustavila bih se na sred raskrsnice.  On tu tvrdnju odbija i podnosi mi papir bez obzira na moj potpis.  OK.  Sutradan, ja podnosim zalbu protiv njegove odluke, a poziv na sud se ovde bukvalno ceka oko godinu dana.  Nista.  Od tada je proslo 4 godine i niko me ne tretira.

Racunica im nije odgovarala.  Moja navodna kazna je trebala da bude $ 180.00, a mili, poli, dragi-tova dnevnica je oko $ 250.00.  Dok ga posalju da se izbori kod sudije za prekrsaje za moju lovu, on ce na nekom cosku da "zaradi" jos 5 ovakvih kaznjivih tiketa.

Inace, kod nas saobracajni policajci imaju mesecne kvote.  Tim povodom, pred kraj meseca kad im se zuri, kaznavaju i one koji tek prevale 50km, pa voze 52....ziva istina.
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #96 on: June 10, 2010, 05:03:16 PM »
Ima, to mi je opcija pod b), samo sto onda mora da idem pred sudiju.
The bums will always loose.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #97 on: June 10, 2010, 05:06:10 PM »
A sta mislis ako sudija kaze, dizem ruke od ovoga?
not worth it...


Ili ce da teraju mak na konac?
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #98 on: June 10, 2010, 05:27:36 PM »
Kazu da imaju jos fotografija i video u arhivi. Ako bih ja krenuo pred sudijom da pricam kako to nisam ja, onda bi oni verovatno i drugi materijal doneli, a to je vec previse maltretiranja za ne mnogo para.

Ja sam 1998 isao pred sudiju, iz radoznalosti da vidim kako izgleda. Kad sam izasao pred njega, pitao me kako se izjasnjavam, ja razvukao osmeh od uva do uva uz "guilty!". Nije me terao da placam sudske troskove, jer po svedocenju policajca imao sam pojas. Ko nije bio vezan, placao je ekstra.

Back to 2010 - postoji nekakva legalna rasprava u Arizoni da za saobracajni prekrsaj je neophodan svedok, ili policija, a da kamere ciji je operator privatnik-kontraktor nisu validan svedok. Neki se izvuku, neki ne.

Na mom poslu vecina pre ili kasnije naleti na kameru prekoracenom brzinom; neki ignorisu, neki placaju. Moj sef mi je rekao jednom su sacekali njegovu suprugu pred kucom i "served the papers" nakon cega su morali da plate. Imaju jos jednu kaznu, koju ce da odignorisu. Kontrakt sa ovim privatnikom se ne obavlja nakon jula, tako da mnogi odlucuju da samo izignorisu kazne do tad, jer su male sanse da se AZDOT zajebava time. Inace taj privatnik jedino zaradjuje od naplacenih kazni, pa mislim da su i oni malo agresivniji - salju mi nedeljno po jedno pismo za taj isti prekrsaj.
The bums will always loose.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #99 on: June 10, 2010, 06:04:00 PM »
A jel' ima kod vas u USI nesto kao, challenge your trafic ticket?

ja sam pre par godina probao ali:
1) su me pozvali kroz mesec dana na sud da se izjasnim kriv - nisam kriv. Mora licno i tokom radnog dana
2) Posto sam rekao da nisam kriv ponovo sam pozvan kroz mesec dana u sred radnog vremena da se sretnem sa tuziocem koji mi je ponudio opcije. Opet i to mora licno. Ako i tada tvrdim da nisam kriv te odbijem opcije sledi treci odlazak na sud kroz mesec dana.
3) Na tom trecem sta se desava ne znam, mada cenim da bi trebalo da je suceljavanje sa pandurom te postupak. Ja sam batalio posle dva odlaska. Lakse mi je da platim tih 200 dolara nego da se zajebavam po sudovima a citav sistem je smisljen da te smori.