Author Topic: APOKALIPTICNI FILMOVI  (Read 30508 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

milan

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.883
APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #50 on: 19-09-2007, 15:40:30 »
Da, da.
"... from the year one nine nine nine..."
ili vec nesto slicno.
Meni je oduvek taj spoj religije i kvantne mehanike bio veliki plus ovog filma. I to me je uvek plasilo na onom nivou - jebote, ovo vise nije stvar verovanja ili neverovanja, ovo je naucno dokazivo. To mi je uterivalo strah u kosti kada sam kao tinejdzer gledao film.

Zato postoji i ona prica na pocetku filma, izmedju Denis Dana i Dzejmison Parkera, (ili razgovara o tome sa Lizom Blaunt?) kada razgovaraju da li je uopste bitno ima li Sredingerove macke u kutiji, pre nego sto mi otvorimo kutiju i opazimo je. Odnosno, da na kraju krajeva, definisemo stvarnosti sopstvenim opazanjem. Solipsizam, ili vec nesto slicno. Tako da na kraju, kada Parker krece da oslobodi Lisu iz ogledala, njemu nije bitno sto ce ona doneti apokalipsu, njemu je bitno sto je voli. I tako dalje bla bla bla...

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #51 on: 19-09-2007, 15:53:52 »
uuu, šta si ti sve istripovao gledajući PRINCA!
ja to njegovo bojažljivo primicanje ogledalu, nakon duplog košmara, nikako nisam doživeo kao njegov pokušaj da nju oslobodi iza ogledala, a ne vidim ni kako bi, pukim dodirom stakla… ali dobro, samo nek si ti uživao u filmu!
 :wink:

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 9.094
APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #52 on: 19-09-2007, 16:10:49 »
people who own the dark post nukelearac

španski odgovor na romerov film Noći živih mrtvaca

umjesto zombija zamislite ljude, koji su izgubili vid od jačine eksplozije a bombe ,koji se ponašaju kao zombiji ( majku mu zar je čitava populacija gledala u eksploziju)

normalni su ostali jedino bogataši koji su u jednom dvorcu pravili orgije... a baš prije početka orgije BUUUUM

dosadno
loše dubovano
kutovano...
i kraj ... je loš jer nisu znali šta će napraviti pa su pustili betovena i napravili masovne grobnice...
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

milan

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.883
APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #53 on: 19-09-2007, 16:15:23 »
Uh, a kako se zove onaj prestrasni australijski film, o mravima - napravljen po jos strasnijoj prici - Faza IV ili tako nesto... I da li je to, na kraju, apokalipticni film, posto sam zaboravio kako se zavrsava?

Setio sam se i DANA TRIFIDA, po istoimenom romanu, koji govori o nekakvoj severnoj svetlosti od koje stanovnici nase planete oslepe, a nekakve ogromne vanzemaljske biljke, trifidi, krenu da unistavaju sve pred sobom... Glavni junak jedini ima sacuvan vid, zato sto je za vreme katastrofe imao operisane oci, ili nesto slicno, i to njegovo budjenje u bolnici jutro posle "oslepljivanja" covecanstva strasno lici na budjenje junaka u 28 dana kasnije...

Truba

  • 4
  • 3
  • Posts: 9.094
APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #54 on: 19-09-2007, 16:18:42 »
FAZA IV je dobar film o mravima  :evil:  i ima naaaajduži uvod u film jer faza 4 je počela pred kraj filma
dakle film se trebao zvati faza I II i II  :evil:

a dan trifida je rađen po onoj knjizi što je izasla u kentauru i svidjela mi se i knjiga i film

odjednom su bolesni postali zdraviji  :evil:
Najjači forum na kojem se osjećam kao kod kuće i gdje uvijek mogu reći što mislim bez posljedica, mada ipak ne bih trebao mnogo pričati...

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.971
    • Radioaktivna aleja
Hm...
« Reply #55 on: 19-09-2007, 21:13:33 »
Quote
u svakom slučaju, impact ovog filma je, bar za mene, donekle umanjen i ovom vrstom konfuznih mistifikacija u kojima se ne zna ko pije a ko plaća. recimo, tek na dvd-u sam najzad, i to samo uz pomoć TITLOVA uspeo da razaznam šta se uopšte mrmlja-krči-distorzira u toj 'poruci' iz budućnosti!


Heh, ponekad mi je baš drago što sam easily amused, te mogu da uživam i u filmovima kod kojih ne mogu da dokučim smisao / koji nemaju smisao i sl. Ta poruka iz budućnosti mi je sama po sebi tako opako dobar fazon da je naprosto obožavam bez obzira na (be)smisao iste. Ditto za film.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #56 on: 19-09-2007, 22:30:26 »
ma slažem se za uživanje, donekle: al ne mogu da se složim i za evaluaciju, bar ne sasvim.
tj, prince of darkness je meni više nešto kao guilty pleasure nego li full-blown masterpiece kakvim ga milan, plissken itsl. oslikaše.

daaaaleko je to od remeka!  :(  :cry:

ginger toxiqo 2 gafotas

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.767
Re: APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #57 on: 13-10-2010, 11:10:29 »
Dani austrijskog filma: Drugi – to smo mi, drugi dan
DVORANA KULTURNOG CENTRA BEOGRAD (subota, 16. oktobar u 19), ulaznica - 200 dinara

19.00  PRVI DAN / Der erste Tag, režija Andreas Prohaska, 88 min


Ovaj veoma napeti film katastrofe radjen je u maniru najboljih sličnih američkih ostvarenja: veoma je napet, psihološki i akciono detaljno razradjen i uverljiv, pa se na osnovu toga čini sasvim realnim. A film govori o velikom kvaru na češkoj nuklearki Dukovany , lociranoj na četrdesetak kilometara od granice sa Austrijom. Glavni producent ÖRF prikazala ga je premijerno na tridesetu godišnjicu referenduma na kome su Austrijanci glasali protiv izgradnje nuklearnih elektrana u svovoj zemlji. Iako su producenti naznačili da je reč o fikciji, u Češkoj je ovaj film dočekan sa mnogo ljutine pa je čak i češki predsednik telefonirao austrijskom kolegi da izrazi negodovanje zbog emitovanja ovog filma.

režija: Andreas Prohaska
scenario: Susan Frojnd
fotografija: Tomas Beneš, Hajnc Vehsling; muzika: Stefan Bernhajmer
uloge: Andreas Kiendl. Franciska Vajc, Karl Fischer, Beatriks Brunško...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

ginger toxiqo 2 gafotas

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.767
Re: APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #58 on: 09-01-2011, 16:31:56 »
...THE WORLD, THE FLESH AND THE DEVIL – ovo sam pogledao nadajući da je reč o misterioznom postapokaliptičnom flicku koji sam pogledao u detinjstvu; ovo nije taj film, ali jeste nesvakidašnja i dovoljno efektna muticaja osnovnih matrica iz ovog subžanra – umesto spektakularni prizora sveopšte propasti, autori ovog ostvarenja nude studiju zanimljivih karaktera dovoljno iskošenu u pravcu začudne priče o ljubavnom trouglu u drastičnom društveno-istorijskom kontekstu...
"...get your kicks all around the world, give a tip to a geisha-girl..."

-_-

  • 3
  • Posts: 852
Re: APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #59 on: 09-09-2012, 17:21:57 »
'Ajd da u ovoj temi preporucim jedan apokaliptican film.
Nema kompjuterskih efekata, ne zna se kako ce nastupiti kraj sveta,
nije film o apokalipsi kao takvoj,
prica je samo o tome kako se ljudi ponasaju kada dodje do kraja.

Zanimljivo, lucidno, meni i originalno.

Poslednja noc (http://www.imdb.com/title/tt0156729/)


Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.971
    • Radioaktivna aleja
Re: APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #60 on: 09-09-2012, 17:27:40 »
Хех, један од ријетких текстова на мом благопочившем блогу бавио се управо тим филмом :-)

http://plainwizard.mojblog.rs/p-last-night/161643.html

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: APOKALIPTICNI FILMOVI
« Reply #61 on: 21-04-2013, 14:26:39 »
ovaj ima apokaliptički kraj!

HENGE aka METAMORPHOSIS (2012)





http://ljudska_splacina.com/2013/04/henge-aka-metamorphosis-2012.html