News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd  (Read 105229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #200 on: January 05, 2010, 03:53:58 PM »
Quote from: vbo man
Ja imam 55 godina a sa 39 sam otishla iz Beograda...

Pa sta onda kenjas s oprostenjem das' matora??!?
Ja sam mislila nemas manje od 72.

55 godina, ti mlada zena bre zeno!

Da, koja vam je to fora da nas tako bunite. I ti i Deda. Mladi ljudi!!!
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #201 on: January 05, 2010, 03:55:18 PM »
Quote
Da, koja vam je to fora da nas tako bunite. I ti i Deda. Mladi ljudi!!!
Nismo mi mladi...mozda ste vi malo stariji nego shto mislite xrofl
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #202 on: January 05, 2010, 03:56:38 PM »
Quote
55 godina, ti mlada zena bre zeno!
Jes bash...neshto missim da se udajem ovih dana xfrog

Quote
Свеједно се брзо размножавате у фамилији - сваке 23,5 године нова генерација...  Cool

Razmnozavamo se onoliko...Imamo to jedno detence i that's it ( for now).
Ne kontam gde si izrachunao 23.5 godine :?:

55 - 8 = 47

47 / 2 генерације = 23,5

Дај Боже и прабаба до 71. рођендана xfrog

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #203 on: January 05, 2010, 03:58:13 PM »
Ma ona govori kao da je jednom nogom u grobu, pa ko veli da nam kaze sta je u zivotu naucila i da se pakuje.

A nije ni blizu.

Tako moja mati voli da se qrci svojim godinama. Kao ne znas ti, jos si mlada, da ti kazem ja, ja sam starija i iskusnija.

E, da to s godinama i mudroscu tako funkcionise, rekoh joj jednom kad mi je zaista dopizdela ta nakaradna teroija, od svakog bi magarca ispao mudrac samo da se dovoljno ceka.

Nije joj se dopalo. Oh, well...
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #204 on: January 05, 2010, 04:00:14 PM »
Dobro blizu si mada nije bash tako.Ja sam neshto ranije dobila prvo dete u 21 -oj a moja cerka neshto kasnije u 25 -oj.Bila su to druga vremena...druga merila...i mladosti i starosti i zrelosti...
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #205 on: January 05, 2010, 04:01:55 PM »
Синоћ сам у полицији бранио једног што извршио разбојништво.
21 годину.

Уш'о са пиштољем и још једним другом у радњу, тамо није затек'о никог, а кад су почели да плеве касу, из врата која позади воде у магацин се појавили продавачица и још један човек, па кад видели пиштољ, продавачица побегла назад, а тај човек остао...

Опишти тог човека, каже му инспектор.

Па тако, старији човек, можда има 35 до 40 година.... :lol:
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #206 on: January 05, 2010, 04:03:53 PM »
Pa shto se duze zivi shanse su da se vishe i vidi i dozivi...e sad koliko je to kome na korist to je drugo pitanje.
Da mi je neko rekao sa 35 da cu da dozivim shto sam dozivela da vidim do 55 nema shanse da bih mu verovala.
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #207 on: January 05, 2010, 04:04:37 PM »



Pa dobro, kakve veze ima sto se ti hranis u prodavnici zdrave hrane. To nije pokazatelj zdravlja cele nacije. Vecina ljudi u Srbiji nema te navike. Najvise ih umire od zapusenih krvnih sudova (najvise na svetu posle Rusije valjda), mnogo nezdrave hrane i mnogo cigareta. Prosecan Srbin muskarac zivi u proseku citavih desetak godina manje nego prosecan muskarac u EU.

Kako moze napad na tvoju posranu drzavu da bude napad na tebe? Drzava Srbija je zlocinacko udruzenje. Ti si zrtva tog udruzenja. Mada vidim stokholmski sindrom na delu...

Mentalitet. Mentalitet nije nesto sto je izgravirano u kamenu pa ne moze da se menja. Mentalitet je skup ponasanja u odredjenim situacijama. Dakle nesto sto u Srbiji treba da se menja big time. U Srbiji su mnoge nenormalne stvari postale svakodnevne i normalne.

Da li sam Srbin? Ne znam kako definises Srbina.
Vaspitavan sam apsolutno anacionalno tako da osecanje pripadnosti nekoj naciji kao takvo apsolutno nemam. Niti sam ga ikad imao. Osecao sam se kao Jugosloven pre, isto kao sto se sad osecam Evropljaninom i Vojvodjanem.
Svako srbovanje, od dizanja 3 prsta, pa do glupog skandiranja, cirilicarenja i svega ostalog sto zaglupljuje taj narod me beskrajno nervira.

Jeste, u odnosu na Milosevica mnoge stvari su se u Srbiji poboljsale. Ali kad gledas sa strane, onda ti je vise nego jasno da ako je DS Borisa Tadica nesto najbolje sto Srbi mogu da ponude sebi i svetu; onda je to strasno nedovoljno.

-Poenta nije bila da pričam o svojoj ishrani već je akcenat bio na soku od zove i seljanki koja donosi domaća jaja i napravim paralelu sa bilo kojom drugom državom gde ovo nije uobičajeno. Ako nije jasno šta sam hteo da kažem - odustajem   :x
- Da li je tebe sramota da kažeš šta si? Možeš ti Haskija da odvedeš u Afriku, ali njegovo poreklo, geni i potreba za hladnim je nešto što mu je usadjeno, to kuče je Haski, pripada svetskoj organizaciji džukela i piški i kaki kao svako dobro dresirano evropsko kuče ali je Haski, može da bude Haski sa izrazitim osećajem jugoslovenskog šarplaninca ali je Haski.  xnerd Ma šalim se mada je valjda jasno šta hoću da kažem.
- Dakle jesi li ti SRBIN ili nisi, jesi li ti to, makar bio Srbin sa greškom-mislim onaj što ne voli da kolje, nije četnik, pljuje, psuje... dodaj po želji sve najgore što ti padne prvo, ma nema problema, ali se izjasni, makar i sa: sramota me je ali eto desilo se.  :oops: Zar je to stvarno toliki problem reći koje ti je poreklo. Sad vidim dole da pominješ dedu jevrejina, pa šta je problem reći šta si? Kako si vaspitavan nema nikakve veze sa tim šta si po poreklu? Nije jasno?   :x
- Nemoj samo sad da pucaš iz svih oružja koja pucaju kosmopolitske stavove i da vredjaš sa onim jadnim rečenicama: "zločinačka država...gde sam ja jadna žrtva...pa sindromi...ludilo..."
- Može Kinez da se oseća "kao Jugosloven pre, isto kao sto se sad oseca Evropljaninom i Vojvodjanem" ali je  xjap  xyxy
Nemam ja Ivane_D ništa protiv tebe, stvarno, ovde smo da malo razgovaramo,razmenjujemo misli, psujemo i tako... xtwak :mrgreen: :idea: 8-) :lol:

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #208 on: January 05, 2010, 04:05:47 PM »
Ja kucao i gledao TV i vidim ovde nakucano od kad sam počeo jedno 15 novih poruka, šta bi ovo?  :?:

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #209 on: January 05, 2010, 04:07:14 PM »
Quote
Па тако, старији човек, можда има 35 до 40 година.... Laughing
Ja i danas kad opisujem nekog kazem: " Stariji chovek ima preko 50 godina" :idea:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #210 on: January 05, 2010, 04:10:22 PM »
Ти си се заглавила у тридесетим... својим тридесетим.
Држећа бака?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #211 on: January 05, 2010, 04:11:28 PM »
Збиља, пити сок од зове или још боље коприве, је тако типично европски.

Покушавам да замислим реакцију на фаци неког Канађанина/Квибечанина када бих му рекао да пијем Elder-tree and Poison Ivy juice  :mrgreen:

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Elder%20Juice

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #212 on: January 05, 2010, 04:13:52 PM »
Наше жене су у задње време навалиле да остављају сок од цвекле.
То је тек цивилизацијски изазов.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #213 on: January 05, 2010, 04:14:13 PM »
Quote
Ти си се заглавила у тридесетим... својим тридесетим.
Држећа бака?
Ma jok...ja se osecam ko da imam 80 :cry: , zato mi je i chudno kako mi takve stvari izlete :oops:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #214 on: January 05, 2010, 04:14:58 PM »

- Svi vi koji odete odavde mislite da je trenutak odlaska doneo apsolutno zamrzavanje, da je sve isto kao kad ste otišli(čak je nekima krivo ako nešto mrdne napred). E nije.  ;)    xyxy


E, nije bas svi. ;)

Ja sam verovatno najstariji emigrant na ovoj diskusiji, i eto, i dan danas se radujem svakom pozitivnom koraku koji moja/nasa zemlja napravi.  Ja sam se ovde (u Kanadi) apsolutno aklimatizovala, ali u meni tiho cuci iskra mog porekla i moji korenovi koje ponosno nosim.  Prirodno je da se covek tokom svog zivota udalji od nekih navika, pogleda , pa ako hocete i osecaja, ali je neprirodno da ne oseca za svoje i svoga. Svakog dana sebe podsetim da imam  mogucnost, da zapravo imam dve domovine.  

Jedna od njih ce zauvek biti smestena duboko u mom srcu, ma koliko ovde zivela i ma gde svoj zivot zavrsila.


A sto se tice net diskusija, ja za to imam jedno, sasvim obicno i prosto objasnjenje.  Prisustvujem istim iz cistog razloga, jer ne zelim da se odvojim od MOG jezika i mojih ljudi.   :)
U bre, de tebe baš da naljutim  :oops: Ti si u drugom filmu jasno ti je i gde si i odakle si, neki drugi su problematični što bi i tamo i ovde da budu.Kopali i rukama i nogama da odu, kad otišli videli da ni tamo nije sve baš bajno, pa kad bace pogled ovde i sete se što su bežali - onda im bude lakše, ali opet bi , što kaže naš narod, i da stisnu i da prdnu (izvinjavam se taki nam narod  :oops: ). Na njih sam mislio kad sam rekao da bi baš bilo lepo kad bi mi još gore prolazili, time bi njihov odlazak bio opravdaniji. Ovo je sve davno prežvakano na ranihi diskusijama, već vidim 20 narednih komentara i meni je dosta te vas sve srdačno pozdravljam iz Srbije.  xyxy

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #215 on: January 05, 2010, 04:16:27 PM »
Quote
Ти си се заглавила у тридесетим... својим тридесетим.
Држећа бака?
Ma jok...ja se osecam ko da imam 80 :cry: , zato mi je i chudno kako mi takve stvari izlete :oops:
Нисам те питао како се осећаш, већ како изгледаш.
То само Јела верује да од радости расту сисе.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #216 on: January 05, 2010, 04:25:50 PM »

- Dakle jesi li ti SRBIN ili nisi, jesi li ti to, makar bio Srbin sa greškom-mislim onaj što ne voli da kolje, nije četnik, pljuje, psuje...

Bajo, cinjenica da me ti pitas da li sam Srbin i pored mog ociglednog ovladanja srpskog jezika na maternjem nivou svedoci o tuznoj cinjenici srbijanskih predstava o svetu, naciji, identitetu i poreklu.

Poserem ti se na svakog Srbina koji ce da mi trazi veci dokaz pripadnosti od cinjenice da govorimo isti jezik i da smo odrasli u istom okruzenju. Poserem se na svu primitivnu stoku koja dize tri prsta, koja insistira na nekakvom "srpstvu", na poreklu, na pravoslavlju, na "cistom" prezimenu levo i desno.

I da odgovorim na tvoje pitanje, zbog te i takve stoke se ni malo ne osecam Srbinom, a pride ni jedan od roditelja mi nije iz Srbije.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #217 on: January 05, 2010, 04:29:40 PM »
А што се бре Иване изражаваш?
Што лепо не пишеш САНУ, па платиш таксу, па ти издају сертификат, па тај сертификат онда лепо ставиш у ону футролу што су некад паковали дипломе у њих, па онда ту футролу са све сертификатом стераш у буљу ономе ко те пита јеси ли Србин....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #218 on: January 05, 2010, 04:35:41 PM »
Наше жене су у задње време навалиле да остављају сок од цвекле.
То је тек цивилизацијски изазов.


ја стављам цвеклу у расол...

ај објасни Амеру шта је расол (зашто га правим и још горе зашто пијем), пусти цвеклу...

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #219 on: January 05, 2010, 04:37:04 PM »
Ko kaze da ne znaju, pa nisu Srbi jedini koji jedu kiseo kupus , isto rade i Nemci, Rusi, Poljaci .

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #220 on: January 05, 2010, 04:38:47 PM »
Наше жене су у задње време навалиле да остављају сок од цвекле.
То је тек цивилизацијски изазов.


ја стављам цвеклу у расол...

ај објасни Амеру шта је расол (зашто га правим и још горе зашто пијем), пусти цвеклу...
Чуј, расоЛ!
Јеси ли ти рват, Парешки?
Миссим, мени не смета, али ако ћеш овде да пишеш, не можеш да пишеш о темама које се не тичу рвата, а и о рватима да пишеш афирмативно, јербо не живиш у рвацкој.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #221 on: January 05, 2010, 04:47:28 PM »

- Dakle jesi li ti SRBIN ili nisi, jesi li ti to, makar bio Srbin sa greškom-mislim onaj što ne voli da kolje, nije četnik, pljuje, psuje...

Bajo, cinjenica da me ti pitas da li sam Srbin i pored mog ociglednog ovladanja srpskog jezika na maternjem nivou svedoci o tuznoj cinjenici srbijanskih predstava o svetu, naciji, identitetu i poreklu.

Poserem ti se na svakog Srbina koji ce da mi trazi veci dokaz pripadnosti od cinjenice da govorimo isti jezik i da smo odrasli u istom okruzenju. Poserem se na svu primitivnu stoku koja dize tri prsta, koja insistira na nekakvom "srpstvu", na poreklu, na pravoslavlju, na "cistom" prezimenu levo i desno.

I da odgovorim na tvoje pitanje, zbog te i takve stoke se ni malo ne osecam Srbinom, a pride ni jedan od roditelja mi nije iz Srbije.
Nisi delovao baš toliko glupo da se ovako prostački vadiš i kao ne razumeš šta piše gore ili možda grešim? Ne kapiram i dalje šta je problem da kažeš da li si Srbin? Alo ljudi jel sam ja lud ili je to uvreda nad uvredama, mislim ovakvo jedno pitanje? Kakva tri prsta? Ko je pomenuo pravoslavlje? Pa i da jesam? Ti dečko imaš neki žešći problem, lepo sam napisao bar jedno deset puta da meni nije bitno da li si Srbin ili nisi, tvoja reakcija na jedno normalno uzgredno pitanje je izazvala da ja budem ovoliko uporan, prosto hoću da vidim dokle seže ta mržnja, gadjenje, šta li već? Tebi mnoooogo nije dobro. Jesi ti primetio da neko izbegava da kaže da je Ukrajinac, Čeh, pola Rus pola recimo Japanac... To suštinski nije važno, činjenica je da kojoj ovci njeno runo smeta tu nema ni ovce ni runa (dobri stara serpskoga jezika).  znaika

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #222 on: January 05, 2010, 04:49:24 PM »
Наше жене су у задње време навалиле да остављају сок од цвекле.
То је тек цивилизацијски изазов.


ја стављам цвеклу у расол...

ај објасни Амеру шта је расол (зашто га правим и још горе зашто пијем), пусти цвеклу...
Чуј, расоЛ!
Јеси ли ти рват, Парешки?
Миссим, мени не смета, али ако ћеш овде да пишеш, не можеш да пишеш о темама које се не тичу рвата, а и о рватима да пишеш афирмативно, јербо не живиш у рвацкој.
  :? Kake ovde sad veze imaju rasol i rvati? Ccccc...

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #223 on: January 05, 2010, 04:50:35 PM »
Почињу на исто слово.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #224 on: January 05, 2010, 05:02:16 PM »
Почињу на исто слово.
  :|

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #225 on: January 05, 2010, 05:17:45 PM »
Quote
pored mog ociglednog ovladanja srpskog jezika na maternjem nivou


Hau jes no.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #226 on: January 05, 2010, 05:19:57 PM »
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #227 on: January 05, 2010, 05:40:49 PM »
Jeste, u odnosu na Milosevica mnoge stvari su se u Srbiji poboljsale. Ali kad gledas sa strane, onda ti je vise nego jasno da ako je DS Borisa Tadica nesto najbolje sto Srbi mogu da ponude sebi i svetu; onda je to strasno nedovoljno.

U odnosu na Miloševića samo se jedna stvar promenila: Srbijom više ne vlada Udba, nego VBA. Ako je nekome poboljšanje to što Srbiju više ne jaše Jovica Stanišić, već ju je instead zajašio nekakav Svetko Kovač, i to je zajašio onako kako ni Stanišić nikada nije – neka mu bude. Na ovom forumu lepo vidimo da je ta jedna jedina promena mnogima sasvim dovoljna za srećan život.

A DS Borisa Tadića nije "nešto najbolje što Srbi mogu da ponude sebi i svetu", nego je to nešto najbolje što Srbiji može da ponudi Svetko Kovač, isto kao što su Milošević i SPS onomad bili nešto najbolje što je Srbiji mogao da ponudi Jovica Stanišić.

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #228 on: January 05, 2010, 05:47:01 PM »
Jeste, u odnosu na Milosevica mnoge stvari su se u Srbiji poboljsale. Ali kad gledas sa strane, onda ti je vise nego jasno da ako je DS Borisa Tadica nesto najbolje sto Srbi mogu da ponude sebi i svetu; onda je to strasno nedovoljno.


U odnosu na Miloševića samo se jedna stvar promenila: Srbijom više ne vlada Udba, nego VBA. Ako je nekome poboljšanje to što Srbiju više ne jaše Jovica Stanišić, već ju je instead zajašio nekakav Svetko Kovač, i to je zajašio onako kako ni Stanišić nikada nije – neka mu bude. Na ovom forumu lepo vidimo da je ta jedna jedina promena mnogima sasvim dovoljna za srećan život.

A DS Borisa Tadića nije "nešto najbolje što Srbi mogu da ponude sebi i svetu", nego je to nešto najbolje što Srbiji može da ponudi Svetko Kovač, isto kao što su Milošević i SPS onomad bili nešto najbolje što je Srbiji mogao da ponudi Jovica Stanišić.
I šta sad treba da radi napaćeni narod? Odnosno, rešenje je...?  :roll: :idea:

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #229 on: January 05, 2010, 05:58:09 PM »
Ko kaze da ne znaju, pa nisu Srbi jedini koji jedu kiseo kupus , isto rade i Nemci, Rusi, Poljaci .


Интегралне главице купуса јесмо једини који их једу. Немачки Sauerkraut илити Liberty Cabbage по амерички је у ствари наш рибанац.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sauerkraut

А речи (адекватне) за расо(л) баш и немају, вероватно га бацају како су глупи  8-)

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #230 on: January 05, 2010, 06:02:09 PM »
Овај први предлог се односи на желатин за пихтије  xrotaeye:
расо - souse
http://en.wikipedia.org/wiki/Head_cheese

Овај други на слану водицу, у којој се између осталог прави домаћи сир (илити база за сурутку)  xrotaeye
http://en.wikipedia.org/wiki/Brine

Довољно је тешко објаснити другом Србину, само још фали Амер...
http://slavicnet.com/pls/cgi/web3.pre_search?in_word=rasol&direction=2&x=31&y=13

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #231 on: January 05, 2010, 06:02:16 PM »
I šta sad treba da radi napaćeni narod? Odnosno, rešenje je...?  :roll: :idea:

Ne znam, ali sam juče pola dana razmišljao baš o ovom forumu. Išao sam nešto da kupujem po radnjama u koje obično ne idem, gde ne poznajem nikoga, nije bila gužva i iskoristio sam priliku da popričam sa radnicima, kasirkama... Ogorčenje je strašno, veće nego što je ikada bilo za Miloševićevog vakta.

Onda sam se zapitao: "Čekaj, kako to da se ovi ljudi spontano meni ovako ispovedaju, a da se nikome od onih majstora sa 7k foruma to ne dešava, kao da ne živimo u istoj državi?"

Zaključio sam da ljudi jednostavno i danas prepoznaju režimlije, onako kako smo nekad umeli da prepoznajemo borce-prvoborce, pa sepsaše... Kad vide režimliju oni ćute, a režimlija ostaje u svom tripu da su svi u sVrbiji presrećni & prezadovoljni, osim nekakvog Wizarda & nekoliko sličnih beznadežnih slučajeva.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #232 on: January 05, 2010, 06:04:17 PM »

А речи (адекватне) за расо(л) баш и немају, вероватно га бацају како су глупи  8-)

Aa, ne, ne...gledam pre neki dan program na TV-u...konacno su i pored mrstenja otkrili carobne CARI raslo(la) xrofl
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Deda

  • 7k
  • Posts: 514

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #234 on: January 05, 2010, 06:10:23 PM »
E, fala ti Deda sto si mi ulepsao dan. :)
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #235 on: January 05, 2010, 06:11:06 PM »
I šta sad treba da radi napaćeni narod? Odnosno, rešenje je...?  :roll: :idea:

Ne znam, ali sam juče pola dana razmišljao baš o ovom forumu. Išao sam nešto da kupujem po radnjama u koje obično ne idem, gde ne poznajem nikoga, nije bila gužva i iskoristio sam priliku da popričam sa radnicima, kasirkama... Ogorčenje je strašno, veće nego što je ikada bilo za Miloševićevog vakta.

Onda sam se zapitao: "Čekaj, kako to da se ovi ljudi spontano meni ovako ispovedaju, a da se nikome od onih majstora sa 7k foruma to ne dešava, kao da ne živimo u istoj državi?"

Zaključio sam da ljudi jednostavno i danas prepoznaju režimlije, onako kako smo nekad umeli da prepoznajemo borce-prvoborce, pa sepsaše... Kad vide režimliju oni ćute, a režimlija ostaje u svom tripu da su svi u sVrbiji presrećni & prezadovoljni, osim nekakvog Wizarda & nekoliko sličnih beznadežnih slučajeva.
Ma sve ja to razumem i ništa nije sporno, nego koje ti vizije imaš? Šta će da se desi? Šta će narod da radi? Šta ti radiš za dobrobit sviju nas a pre svega sebe? Rešenje?  :idea:

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #236 on: January 05, 2010, 06:20:33 PM »
Ma sve ja to razumem i ništa nije sporno, nego koje ti vizije imaš? Šta će da se desi? Šta će narod da radi?

Narod neće raditi ništa, jer narod nikada ništa ne radi spontano. Ali pojedinci hoće, i toga se treba više plašiti nego tzv. naroda. Pametne države gledaju da tzv. narod "domestikuju", pa mu daju sindikate & slične igračke, da se zabavlja i isprazni nezadovoljstvo. Milošević je bio znatno pametniji od sadašnjih vlastodržaca, dao nam je tzv. opoziciju i tzv. nezavisne medije (i jedni i drugi su bili tata Jovičina deca). Ovi sad misle da su otkrili nekakav kamen mudrosti kad zapušavaju baš sve rupe. Well, biće zanimljivo videti je li Boris Tadić prvi vlastodržac u istoriji koji ume da sedi na bajonetima. Ja nešto ne verujem.

Šta ti radiš za dobrobit sviju nas a pre svega sebe? Rešenje?  :idea:

Obaveštavam vas. Malo li je? Obavestim Dedu da malo spusti durbin, jer bi sutra mogli da mu zakucaju na vrata oni koji danas sebi seku prste. I on misli da mu nisam prijatelj? Ja, koji mu "nisam prijatelj", onomad sam ga obavestio i da iza pokušaja svrgavanja Đinđića stoji Udba i da ne bi trebalo da učestvuje u tome. Tzv. prijatelji su ga ubeđivali da treba. On poslušao prijatelje pa učestvovao, valjda zato što ne radi za komunističku Udbu & mrzi komuniste.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #237 on: January 05, 2010, 06:23:55 PM »

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #238 on: January 05, 2010, 06:27:00 PM »
Aaaaaaaaa bre Pareski,
sa'ce me bacis u bedak. ;)
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #239 on: January 05, 2010, 06:35:30 PM »
Ma sve ja to razumem i ništa nije sporno, nego koje ti vizije imaš? Šta će da se desi? Šta će narod da radi?

Narod neće raditi ništa, jer narod nikada ništa ne radi spontano. Ali pojedinci hoće, i toga se treba više plašiti nego tzv. naroda. Pametne države gledaju da tzv. narod "domestikuju", pa mu daju sindikate & slične igračke, da se zabavlja i isprazni nezadovoljstvo. Milošević je bio znatno pametniji od sadašnjih vlastodržaca, dao nam je tzv. opoziciju i tzv. nezavisne medije (i jedni i drugi su bili tata Jovičina deca). Ovi sad misle da su otkrili nekakav kamen mudrosti kad zapušavaju baš sve rupe. Well, biće zanimljivo videti je li Boris Tadić prvi vlastodržac u istoriji koji ume da sedi na bajonetima. Ja nešto ne verujem.

Šta ti radiš za dobrobit sviju nas a pre svega sebe? Rešenje?  :idea:

Obaveštavam vas. Malo li je? Obavestim Dedu da malo spusti durbin, jer bi sutra mogli da mu zakucaju na vrata oni koji danas sebi seku prste. I on misli da mu nisam prijatelj? Ja, koji mu "nisam prijatelj", onomad sam ga obavestio i da iza pokušaja svrgavanja Đinđića stoji Udba i da ne bi trebalo da učestvuje u tome. Tzv. prijatelji su ga ubeđivali da treba. On poslušao prijatelje pa učestvovao, valjda zato što ne radi za komunističku Udbu & mrzi komuniste.
Što se Dede tiče mislim da svi koji ga ovde napadaju strašno greše. Da je sreće da je on sada neki visoki funkcioner (jes da bi ovde neki to teško preživeli), nego mora da trpi svakojake komentare koji nemaju osnova.
- Prvo, on  je čovek koji je bio u stranci koja je sada na vlasti još kad nije niko mogao ni da nasluti da će se to desiti.
- Iz prvog proizilazi i drugo, da je nažalost gomila nekih nepoznatih likova odjednom niotkuda zaselo u fotelje i visoke položaje.
-Treće je da ga ne branim (on to može sam bolje od mene), već samo na njegovom primeru želim da kažem kako ne vidimo dalje od nosa i da nam je svako loš, posebno oni koje znamo.
Iz svega ovoga je i proizašlo pitanje: i šta ćemo sad ? Najlakše je kritikovati i reći vidiš Deda ovi tvoji..., niko se bre nije zapitao zašto čovek sa evidentnim malim brojem partijske knjižice nije na boljem položaju? Kad vidim samo onu karakondžulu koja glumata PR ne mogu a da ne pitam zar naš Deda nije obrazovaniji, elokventniji, šarmantniji od dotične kokoške koju ni kučići ne vole? A tek gomila onih koji se kriju i kao mudruju sa strane.
U to ime glasno vičem iz sveg glasa: DEDU ZA NEŠTO! (misim neku funkciju gde će ga gledamo na TV-u)   xyxy

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #240 on: January 05, 2010, 07:15:56 PM »
niko se bre nije zapitao zašto čovek sa evidentnim malim brojem partijske knjižice nije na boljem položaju?

Ali se zato ja pitam zašto dotično stvorenje (čovek?) još uvek nije u zatvoru?!

Kako god, da je sproveden makar i ovaj bedni zakon o lustraciji kakav imamo, dotičnoj spodobi bi zbog saradnje sa Udbom bilo zabranjeno bavljanje bilo kakvim javnim poslovima. Elem, Spodoba ne da ne bi bila na "boljem položaju" nego ne bi bila ni na kakvom položaju.

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #241 on: January 05, 2010, 07:24:38 PM »
niko se bre nije zapitao zašto čovek sa evidentnim malim brojem partijske knjižice nije na boljem položaju?

Ali se zato ja pitam zašto dotično stvorenje (čovek?) još uvek nije u zatvoru?!

Kako god, da je sproveden makar i ovaj bedni zakon o lustraciji kakav imamo, dotičnoj spodobi bi zbog saradnje sa Udbom bilo zabranjeno bavljanje bilo kakvim javnim poslovima. Elem, Spodoba ne da ne bi bila na "boljem položaju" nego ne bi bila ni na kakvom položaju.
Stvarno mislim da ga bezveze na svakom koraku napadaš, možda vi imate neke ranije nesuglasice, možda imate nekih problema van ovog pisanija ovde, ali ja ozbiljno mislim sve što sam rekao gore i mislim da je žalosno što su na njegovo mesto verovatno došle partijeske kolege od juče. Neću više ulaziti u taj vaš sukob (vaša stvar) samo onako sa strane primećujem da ga pominješ svuda i van bilo kakvog konteksta i to najgrublje moguće, baš djonom sa puno negativne energije i mržnje.  xuss

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #242 on: January 05, 2010, 07:39:05 PM »
Wiz, odustani. Boli nas (a i Dedu) za to sto ti pises.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #243 on: January 05, 2010, 08:30:27 PM »

Iz svega ovoga je i proizašlo pitanje: i šta ćemo sad ?
Ништа. Да још боље скривамо Осаму Бин Ладена и Ратка Младића, да их случајно не нагазе ови из НАТО, иначе смо најебали....

U to ime glasno vičem iz sveg glasa: DEDU ZA NEŠTO! (misim neku funkciju gde će ga gledamo na TV-u)   xyxy
А за узврат Ноћобдији једна класа.
Шта је једна класа за такво клицање?

Јесам ли рекао да је Осама овде, у Србији?
Можда да напишем latinicom, neće me razumeti tamo gde treba: Osama Bin Laden i Ratko Marković igraju domine kod "Dva drugarara" i piju beli špricer.
Osama vodi sa 3:1.

Едит: није Ратко Марковић, него Ратко Младић. Иди, бре, Виз, са тим реминисценцијама, сетио сам се дебеле црне књиге са друге године....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Nocobdija

  • 7k
  • Posts: 1071
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #244 on: January 05, 2010, 08:50:21 PM »

Iz svega ovoga je i proizašlo pitanje: i šta ćemo sad ?
Ништа. Да још боље скривамо Осаму Бин Ладена и Ратка Младића, да их случајно не нагазе ови из НАТО, иначе смо најебали....

U to ime glasno vičem iz sveg glasa: DEDU ZA NEŠTO! (misim neku funkciju gde će ga gledamo na TV-u)   xyxy
А за узврат Ноћобдији једна класа.
Шта је једна класа за такво клицање?


Podmuklo.  qpuke Nemam nikakve veze sa Dedom, nemam pojma ni gde radi ni šta radi, ali to očigledno ne dopire do tvog mozga jer imaš neku skramu koja ti ne dozvojava da vidiš da nije uvek pravilo da neko kaže neku lepu reč za nekog bez ikakvog razloga, posebno materijalnog. Nismo svi advokati da pričamo lepo o drugima  samo za pare. Slawene, komentar je baš ko da ga je dala neka sitna duša, a ne deluješ mi tako. Očigledno i ti imaš neke neraščišćene račune sa Dedom, ali kakve ja veze imam sa tim? Jel to ono, čim dobro misli o njemu, mora da je... Deda je meni OK  lik, a nemam ništa ni protiv tebe (sem kad padnu ovakvi patos komentari).

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #245 on: January 05, 2010, 08:53:04 PM »
VBA

Svetko Kovač

Lepo je videti da vas ima budnih jos...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #246 on: January 05, 2010, 08:54:25 PM »
a nemam ništa ni protiv tebe
Сад ми је лакше.
А да знаш да ми није било свеједно, мислим се у себи: шта ако сад крене да ме ружи овако како хвали Деду?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #247 on: January 05, 2010, 08:54:51 PM »
VBA

Svetko Kovač

Lepo je videti da vas ima budnih jos...
Само га ти подбадај.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #248 on: January 05, 2010, 08:57:41 PM »
Ево, док ме још држе луцида интервали, да се извинем свима којима се нехотице замерим, Пареза ме зајеб'о са оном причом о Туциндану и како се не ваља на тај дан да се свађаш, а то код мене има контраефекат
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #249 on: January 05, 2010, 08:57:46 PM »
VBA

Svetko Kovač

Lepo je videti da vas ima budnih jos...
Само га ти подбадај.

hahaha, ostavite coveka. Znate valjda da u ovakim pdjebavanjima uvek nadrlja Deda. On je valjda ovde kolateralna steta.