News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Meanwhile, in Mexico...  (Read 331130 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1500 on: July 29, 2014, 10:48:24 PM »
H, u spanskom jeziku, je gotovo uvek silent, ako stoji samo.  U kombinaciji ch ili sh se tako i izgovara.  Tako su i nasi (pravilno) preuzeli iz spanskog izgovora.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1501 on: July 29, 2014, 10:57:42 PM »
Bella,

ali, ako je po Vuku, onda je pogresno. (Citaj kako pise)
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1502 on: July 29, 2014, 11:01:59 PM »
vuk je to negdje izgutenbergovao.

http://en.wikipedia.org/wiki/Johann_Christoph_Adelung

Quote
He believed strongly that the orthography of the written language should match that of the spoken language. He declared, "Write as you speak and read as it is written." This principle has later been accepted as the key point of the reform of the Serbian literary language initiated by Vuk Stefanović Karadžić
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1503 on: July 29, 2014, 11:21:02 PM »
Bella,

ali, ako je po Vuku, onda je pogresno. (Citaj kako pise)

Pray, kako bismo onda izgovarali Chavez?  :D
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1504 on: July 30, 2014, 03:38:55 PM »
Znas sta?
Meni uvek smeta kada mi krstimo svako ime koje se ne zavrsava na ic.

Ako ga prevodimo na nas jezik, onda ga treba pisati i izgovarati korektno na nasem jeziku.  Imamo mi adekvatne suglasnike, samoglasnike itd...itd.......licno, uvek sam bila da se sve prenese u originalu, onako kako jeste, pa, ma koji jezik bio u pitanju.  Znaci, ako se ispravno pise Seattle, tako ga i napisi/prenesi (kao novinar, kao izvestac itd.), a nikako Sijetl.  Ima tu jos masa primera bas kao i Hugo Chavez.  Upravo su tako trebali da napisu.  To je ustvari ispravno.
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1505 on: July 30, 2014, 04:04:42 PM »
Nije sve to bas tako jednostavno u Srbiji baggio. Mozda bi 80% ili vise Srba htelo i zelelo da bude normalno i pise normalno, ali oni se zbog toga ne bi potukli.

Onaj brojcano manji ostatak, medjutim, koji insistira na takvom pravopisu bi se za svoja prava rado potukao, a bogami i ubio.

Nisu Srbi ustali za svoja prava kad su se u TV studiu, u direktnom prenosu, prebijali neistomisljenici, kad su se napadali prosvetni radnici zardjalim kasikama, nece valjda zbog nekakvog pravopisa da se pobune i izloze sebe opasnosti da budu pretuceni.
"Pusti, neka pisu kako hoce".

Ovo je jedan od mojih all time favorites:
http://znaksagite.com/7k/index.php?topic=144.msg79963#msg79963
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1506 on: July 30, 2014, 04:08:45 PM »
Mirabella, kako bese ono, kako prevode tj. pisu oficijalno imena stranaca?

Ako postoji adekvatno nase slovo onda ga prevedu na cirilicu, a ko ne onda mesaju latinicu i cirilicu? Je l' tako nesto bese?

Daj primer ponovo molim te, zaboravio sam.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1507 on: July 30, 2014, 04:14:57 PM »
Upravo tako.  Kad ne postoji slovo u cirilici, onda ga pisu izvorno, npr Y (as in ypsilon) tako da lici na nakaradu (moje prezime, recimo).

Kaze mi sestra da je izvadila unucicima srpske krstenice (deca su rodjena u USA) za "nek se nadje", kaze, ne treba ni da ti kazem kako se deca zovu (jer oboje imaju kombinacije "nepostojecih" cirilicnih slova).  :roll:
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1508 on: July 30, 2014, 04:28:15 PM »
Znaci, Jeffrey je recimo Jеффреy, Winston je Wинстон, dok je John normalno Јохн?
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1509 on: July 30, 2014, 04:32:26 PM »
Mene takve stvari strasno nerviraju.

Ustvari, jos me vise nervira cinjenica do koje mere je nas jezik iskvaren. xrotaeye
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1510 on: July 30, 2014, 06:23:18 PM »
Znaci, Jeffrey je recimo Jеффреy, Winston je Wинстон, dok je John normalno Јохн?

Do tancina.  Јохн je middle name mog muza i bas tako su napisali u vencanici.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1511 on: July 30, 2014, 06:39:57 PM »
 xrotaeye
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1512 on: July 30, 2014, 07:58:12 PM »
Quote
Mene takve stvari strasno nerviraju.

Mene nervira sto Srbi ne mogu da shvate (cak ni oni koji bi rado pisali normalno) da je to jedna od stvari koja ih vuce ka dnu.

Sto naravno nije preterano cudno, buduci da cak ne mogu da shvate ni da su nerad, javasluk, burazerstvo i lose navike uzroci njihovih problema i bede.
Vole da veruju da su zrtve svetske zavere i/ili kosmickih nepravdi, da ih Zapad eksploatise i sl.

Gledam ove Cehe, kako ogromnim koracima koracaju ka boljitku i kako ce, ako ovako nastave vrlo brzo prestici i mnoge Zapadne zemlje. A to je delimicno (mozda i prvenstveno) zbog toga kako razmisljaju.

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1513 on: July 30, 2014, 11:21:28 PM »

Gledam ove Cehe, kako ogromnim koracima koracaju ka boljitku i kako ce, ako ovako nastave vrlo brzo prestici i mnoge Zapadne zemlje. A to je delimicno (mozda i prvenstveno) zbog toga kako razmisljaju.



How yes no.





IMF estimates between 2010 and 2019

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_past_and_future_GDP_(nominal)_per_capita

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1514 on: July 31, 2014, 01:42:29 AM »
Ooops. :mrgreen:

Ja sam u Ceskoj i Pragu bio 4 puta (leto 1985., zima i leto 1986., zima 1987.) i jos tada sam bio zapanjen nivoom civilizovanosti tog sveta i nacinom na koji se obican svet ophodi, napose i spektakularnim lepotama Praga itd. A sve to na jeziku koji sam jos tada skoro pa razumeo.

Hocu reci, shvatam zasto se Ivanu Cesi doimaju kao total success story, bez obzira na nekakve grafikone Kipra itd.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1515 on: August 01, 2014, 08:28:45 PM »
Pomahnitali kamiondžija zaustavljen mecima posle 150 km

Vozač kamiona sa prikolicom pošteno je namučio beloruske policajce koji su uspeli da ga zaustave tek nakon 150 km, 80 ispaljenih metaka i potere koja podseća na scene iz akcionih filmova.
 

U nedelju 27. jula na putevima Belorusije odigrala se drama koja je na sreću prošla bez ljudskih žrtava.

Tridesetogodišnji kamiondžija za kojeg beloruski mediji navode da je "verovatno vozio pod dejstvom alkohola" izazvao je više udesa na putu, zbog čega se u poteru za njim uključilo nekoliko policijskih patrolnih automobila.

Nakon vratolomne jurnjave za kamionom koji se nekontrolisano kretao i brojnih bezuspešnih upozorenja vozaču da stane, policajci su prešli na ekstremne mere - pucanje u gume i rezervoar. Na kraju, pomahnitali kamiondžija zaustavljen je tek pošto je iz probušenog rezervoara iscurilo gorivo.

http://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2014&mm=08&nav_id=883452

kaaakvi putevi, signalizacija i uredjena okolina puteva. da nije pisalo u naslovu pomislio bi da se sve desava u holandiji ili belgiji .
(moje ime, 1. avgust 2014 12:32)

Kakav put! Kao staklo. Ovim se vidi da je Srbija na nivou siromašnog dela Afrike.
(katczinsky, 1. avgust 2014 12:40)

Kako su im dobri putevi....
(Ein Zwei, 1. avgust 2014 12:35)

Poslati novog direktora Puteva Srbije na službeni put u Belorusiju da vidi šta je asfalt. Usput mu objasniti da se putevi ne prave od šećera.
(Vozač, 1. avgust 2014 14:33)

Putevi odlični, za razliku od naših, a realno vozač kamiona vidi se da zna da mota, sad što je dileja, to je druga stvar!
(vladabgd, 1. avgust 2014 13:50)

Gledaj asfalta kako je dobar :O
(Realista, 1. avgust 2014 13:45)

@ 5:07
Imate objasnjenje na YT, prvi komentar.

Deo koji Vas zanima je:
...Bacaju kamenje da probaju da mu razbiju soferku u nadi da ce vozac da zaustavi kamion...
(NikolaC, 1. avgust 2014 13:52)

Prvo sto sam primetio je dobar put.
Ovo kod nas ne bi proslo, posle 500m bi se raspao pri ovim brzinama.
(Bojan, 1. avgust 2014 17:09)

nijedna zakrpa na putu, nijedna bleda bela linija
(sinisa petakovic, 1. avgust 2014 15:13)

Ovo se retko tamo desava, pa beloruski policajci nemaju iskustva kako da postupe u ovakvim situacijama.
Ono gadjanje kamenom je primer toga.
Treba gledati americke pandure kako zaustavljaju takve za cas posla.
Oni bi mu postavili onog jeza i sve gume odose dodjavola za sekund, a soferku bi mu isresetali mecima, a ne bi ga gadjali kamenjem.
Da ga ovoliko dugo jure po krcatim americkim putavima pa taj bi pobio grdan narod pre nego se zaustavi.

Znao sam da ovakav clanak ne bi prosao bez komentara rusofoba i antikomunista da nadju neku manu.
Eto, sad im smeta sto policajac ugrozava saobracaj jer prelaze u suprotnu traku, a ne smeta mu sto je kamiondzija vozio preko celog puta i sklonio onaj auto sa puta u stilu Mad Max-a, bez razmisljanja ko je sve u tom autu, ali to ne smeta rusofobima, vec smeta kada policajac udje u suprotnu traku.
Treba ovim rusofobima i antikomunistima dobar psihijatar.
(vaske, 1. avgust 2014 15:51)

Haha, al što ga na 5.05 pandur gađa kamenjem.
(Milanče, 1. avgust 2014 13:23)

Pa kad nemaju protivtenkovski ručni raketni lanser dobar je i kamen.
(Miki Banana, 1. avgust 2014 15:52)

Еще одно видео преследования пьяного водителя-дальнобойщика (регистратор другого автомобиля)
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1517 on: August 01, 2014, 09:14:56 PM »
nekoliko slicica sa ceste a1 u bosni:

http://www.klix.ba/forum/autoputevi-u-bih-pregled-izgradnje-p10365830.html-f=38&p=10365830&hilit=autoputevip10365830#p10365830


zanimljivo...



pre dve godine se u ovako konstruisan zid stajališta u tunelu u Švajcarskoj zakucao autobus
28 žrtava



Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1518 on: August 01, 2014, 09:23:16 PM »
odlicno zapazanje.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1519 on: August 01, 2014, 09:26:51 PM »
Stajaliste u tunelu?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1520 on: August 01, 2014, 09:46:04 PM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1521 on: August 01, 2014, 10:01:12 PM »
Asking for trouble, IMHO.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1522 on: August 22, 2014, 06:15:15 PM »
Dalje nećeš moći...


Video shows enormous crack in the ground in northern Mexico



Investigators are now trying to understand what caused the crevice
KASHMIRA GANDER  Author Biography   Thursday 21 August 2014
   
Incredible footage has emerged showing a 26ft (8m) deep crack in the in the farmland of northwest Mexico, which stretches for over a kilometre.

The crevice which appeared last week, has disconnected Highway 26 between Hermosillo and the coast, Sky News reported.

Drivers, including farm workers, have been forced to navigate around the colossal trench.

The video showcasing the crack that in some parts is 16ft (5m) wide, was shot using a camera attached to a drone device.

It shows vehicles stopped beside the crack, while a green tractor drives away from the scene. People below the drone appear to be discussing the situation.

Enorme Grieta se abre en México | Agosto 2014

 
Geological investigators are now assessing what caused the crack, according to El Imparcial newspaper.

The civil protection unit believes the fissure may have been caused by an earthquake which hit last Sunday. But another investigation by geologists at the University of Sonora found that farmers in the area had built up a levee stream to contain rainwater which had begun to leak.

Experts believe that this may have caused an underground stream to develop, which soften the earth above it until it collapsed.

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/video-shows-enormous-crack-in-the-ground-in-northern-mexico-9684673.html
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1523 on: August 22, 2014, 08:53:46 PM »
 :shock:

Izgleda strasno, mada na snimku u jednom trenutku ljudska figura koja hoda brzo, skoro da trci, ne izgleda ni malo realno. Podseca na video igricu .

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1524 on: August 25, 2014, 09:36:58 PM »
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1525 on: August 27, 2014, 06:55:30 AM »
Ispovest Severnokorejke: Zbog “Titanika” sam shvatila da s mojom zemljom nešto OZBILJNO nije u redu

- “Ono što me je šokiralo u filmu ‘Titanik’ bilo je to što je momak dao život za ženu, a ne za državu, nisam mogla da pojmim takav mentalitet”, kaže Perk.

- “Druga šokantna stvar bila je što je radnja filma smeštena u vreme pre 100 godina i shvatila sam da je naša zemlja u 21. veku i da još nismo dostigli taj nivo razvoja”, rekla je ona.

- “Tada sam shvatila da nešto nije u redu. Svim ljudima, bez obzira na boju kože, kulturu i jezik, bilo je stalo do ljubavi, samo nama ne. Zašto nam je režim branio da izrazimo ljubav?

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/490632/Ispovest-Severnokorejke-Zbog-Titanika-sam-shvatila-da-s-mojom-zemljom-nesto-OZBILJNO-nije-u-redu

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1526 on: September 03, 2014, 03:40:18 PM »
Salt Water Powered Car Gets European Approval
http://www.intelligentliving.co/salt-water-powered-car-gets-european-approval/

The sports car that runs on SALTWATER: Vehicle goes from 0 to 60mph in 2.8 seconds - and has just been approved for EU roads
  • Quant e-Sportlimousine's top speed is 217mph - equal to a McLaren P1
  • The car uses a saltwater flow cell system to power four electric motors
  • Water passes through membrane in tanks creating an electric charge
  • Two 200-litre water tanks can provide a range of 373 miles (600km)
  • The four-seater is 5.25 metres (0.4ft) long and 2.2 metres wide (7.2ft)
  • Price and sale date yet to be confirmed, but may cost more than £1m
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2739768/The-sports-car-runs-SALTWATER-Vehicle-goes-0-60mph-2-8-seconds-just-approved-EU-roads.html

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1528 on: September 11, 2014, 01:50:39 AM »
Pa to stan neki??  :shock:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1529 on: September 12, 2014, 09:48:54 AM »
19.08.2014 “Linux je katastofa, vraćamo se na Windows

Davne 2004. godine, gradski oci Minhena odlučili su da njihov glavni operativni sistem bude Linux (tačnije LiMux) i da napuste Microsoftov OS.

... minhensko iskustvo je da se Linux pokazao kao mnogo skuplji. Zbog čega? Pa, grad je morao da angažuje programere da bi programe doveo do nivoa na koji su njihovi korisnici navikli, a posle toga su plaćali ljude da održavaju taj softver.

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2014&mm=08&nav_id=889795



12.09.2014 Torino odbacuje Windows i prelazi na Linux

Torino je sledeći veliki grad koji planira da se udalji od Windowsa i potpuno prihvati Linux, jer je lokalna samouprava objavila da je konačno spremna da se upusti u dugačak proces koji bi doneo open-source platformu na sve njihove računare.

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2014&mm=09&nav_id=898876
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1530 on: September 12, 2014, 12:20:26 PM »
:mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1531 on: September 12, 2014, 06:51:54 PM »
A total of 12 American military helicopters, thrown off course by foggy weather, dropped down onto farmers’ fields in rural northern Poland to ask locals for directions.



Residents of Gruta, in northern Poland, pose for a photo with U.S. troops and their Chinook helicopter on Tuesday.



Villagers, at first concerned about the appearance of military choppers, were relieved to learn it was just a bunch of lost Americans.





http://www.nydailynews.com/news/world/lost-americans-land-military-choppers-poland-directions-article-1.1935478#
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1532 on: September 12, 2014, 06:57:20 PM »
 :P
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1533 on: September 12, 2014, 07:23:22 PM »
A total of 12 American military helicopters, thrown off course by foggy weather, dropped down onto farmers’ fields in rural northern Poland to ask locals for directions.

[/url]

 xrotaeye
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1534 on: September 12, 2014, 08:05:50 PM »
if that doesn't ooze a lot of confidence pending Russian invasion, I don't know what does.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1535 on: September 12, 2014, 08:26:44 PM »
 xrofl
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1536 on: September 12, 2014, 08:28:02 PM »
Btw., business idea za tebe: staro gvozdje/unisteni oklop po tzv. UA.

Massive $.

"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1537 on: September 13, 2014, 02:30:39 AM »
PR

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1538 on: September 14, 2014, 09:55:08 AM »
Mana Aoki, jel prati neko njen rad?



Publisher Accidentally Puts Porn Star on Math Textbook

Lazy Googling strikes again! A Thai textbook publisher had to recall 3,000 copies of a math textbook after it was discovered that one of the photos on the book's cover came from a porn movie.



The photograph comes from Aoki's movie, "Costume Play Working Girl".



http://gizmodo.com/publisher-accidentally-puts-porn-star-on-math-textbook
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1540 on: September 16, 2014, 05:21:17 PM »
Kvalitetna stolarija...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1541 on: September 17, 2014, 05:21:10 PM »
Jedna Kineskinja tužila je bivšeg dečka zbog toga što joj je uzeo nevinost, pre nego što joj je rekao da je oženjen.


Nesavesni suprug i ljubavnik moraće da plati devojci odštetu u iznosu od oko 5.000 dolara zbog toga što joj je uzeo nevinost.

Oni su se upoznali putem interneta 2009. a počeli da se viđaju tek 2013. Čak su zajedno putovali u Singapur gde su imali odnose.

Kada je muškarac iznenada prestao da se javlja, devojka je otišla na njegovu adresu i otkrila da on ima porodicu.

Ona ga je optužila za narušavanje njenog zdravlja i prava na čednost i zahtevala odštetu od gotovo 81.000 dolara zbog pretrpljenog duševnog bola.

Sud je originalni zahtev odbacio kao preteran, ali je u presudi navedeno da nečije pravo na nevinost treba da bude zaštićeno zakonom.

“Narušavanje prava na nevinost vodi narušavanju nečijeg zdravlja, tela i reputacije... i zaslužuje da bude kompenzovano”, navodi se u presudi.

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2014&mm=09&dd=17&nav_id=900887

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1542 on: September 17, 2014, 06:02:33 PM »
Cuj, "treba da bude zasticeno zakonom".

Je li ili nije zasticeno (baska sta ja mislim o ovome)?

Ako NIJE otkud "presuda"?

Nuke all China-like toilets.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1543 on: September 26, 2014, 10:13:59 PM »
The women claim they’ve been unfairly labeled as thieves. Footage of them trying to dismantle beach equipment that belonged to someone else made them YouTube stars.

The Florida sisters who became a viral sensation after trying to dismantle a beach tent that wasn’t theirs have sued Fox, claiming they’ve been branded as thieves by news commentators.

The video, shot on July 4 at a beach in Smyrna, Fla., shows them being approached by the equipment’s rightful owner.

The sisters, Kathleen Duffy and Linda Duffy Kelly, allege Fox smeared them in comments by on-air personalities who said the two were “caught stealing” and “caught red-handed,” TMZ reported.

The women say they made an honest mistake and thought the beach stuff was theirs.

The video shows the two refusing to back down, even when the videographer, identified as Rich, repeatedly tells them the boogie boards, beach ball, tent poles and other seashore accoutrements surrounding them do not belong to them.

http://www.nydailynews.com/news/national/fla-sisters-viral-video-sue-fox-article-1.1953025

Busted! Two women caught stealing a canopy on the beach, then attack!
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1544 on: September 26, 2014, 11:42:33 PM »
Kukuruz je ove godine rodio fantastično u provinciji Žengžu u Kini.

Meštani jednog kineskog sela nisu znali kako da najlakše osuše
ogromne količine kukuruza koje su se skupljale u ambarima.
Došli su na naobičnu ideju.

Pred njima se otvorio novi autoput koji još nije pušten u saobraćaj.



Idealna prilika za sušenje kukuruza!



Kada je autoput pušten u saobraćaj, vozačima to više nije bilo tako simpatično.



Neobičan prizor izazvao je veliku pažnju medija u Kini.



Autoput je zbog toga i dobio nadimak - Zlatni put!

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/498008/Kukuruz-je-tako-dobro-rodio-u-Kini-da-nisu-znali-sta-da-rade-s-njim-Smislili-su-genijalno-resenje
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1545 on: September 27, 2014, 01:54:12 AM »
Kakvi su to neverovatni nemarni, pokvareni divljaci.

Polozili kukuruz/hranu na sveze postavljen asfalt?

Pa to je isto kao da su ga potopili u razredjivac.

Ili u loz-ulje.

Nadam se da ce sami da ga pojedu...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1546 on: September 27, 2014, 07:46:01 PM »
eh, k'o da je to nesto. velika si princeza. pogledaj onaj video gde ulje za hranu prave koristeci neke sastojke iz kanalizacije ili nesto slicno.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1547 on: September 27, 2014, 09:04:53 PM »
Koliko se secam, ja sam ga i postavio. :mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1548 on: October 10, 2014, 09:08:17 PM »
Studija: Zašto Indijci ne idu u toalet?

U studiji se navodi da bi velika većina od 640 miliona ljudi u Indiji i dalje odabrala da obavlja nuždu na otvorenom radije nego u toaletu, čak i kad bi ga imali u kući, pre svega jer su tako navikli.

"Mnogi ispitanici naveli su da im vršenje nužde na otvorenom daje mogućnost da se prošetaju, obiđu svoja polja, odahnu sveži vazduh, a obavljanje nužde smatraju zdravim životom i vrlinom", koja im još daje i zadovoljstvo i udobnost, navodi se u studiji sprovedenoj u pet drugih indijskih država, objavljenoj u nedeljniku "Economic and Political Weekly".

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2014&mm=10&dd=10&nav_id=909885
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Mexico...
« Reply #1549 on: October 10, 2014, 09:19:40 PM »
 xtwak
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"