News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Iz stampe  (Read 1034468 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6000 on: April 30, 2022, 10:13:45 PM »
Pola ljudi i ne zna sta to znaci. Od one druge polovine, pola je reklo da pola ne

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6001 on: May 01, 2022, 12:47:17 PM »
to je samo ilustracija sta je nacionalisticka tiranija uradila ljudima.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6002 on: May 03, 2022, 12:01:58 PM »
30 godina dobrovoljačke... jebote, kad je sebe to bilo

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6003 on: May 03, 2022, 03:36:45 PM »
youtube.com/watch?v=3BR_NzRKodo&ab_channel=zerzevati
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6004 on: May 03, 2022, 07:17:53 PM »
Ne znam koliko je tamo poginulo, daj boze da je Kukanjac u pravu. Ili da gresi, pa da nije poginuo ni jedan. I ta neka morbidna fascinacija zrtvama. Stvarno ne znam koliko je ubijeno u Jasenovcu, ali mi je zapanjujuce da neki Srbi lude i od same pomisli da je stradalo manje od 700,000. Tu brojku i neki srpski istoricari ostporavaju. Mislim, umesto da su srecni ako je ubijeno manje nego sto se mislilo, ljudi dozivljavaju nervne slomove....

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6005 on: May 03, 2022, 07:22:42 PM »
Nego, kad smo kod Kradjordjevica, sa sajta Kraljevske porodice, clanak o clanu nekog krunskog tela, jebemliga:

Објавио је чланке у Енглеској у Цуррент Еуропеан Лаw, Импацт, Тхе Соутх Слав Јоурнал, Тхе Тимес и БСССЛА Неwслеттер.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6006 on: May 03, 2022, 08:43:58 PM »
Nego, kad smo kod Kradjordjevica, sa sajta Kraljevske porodice, clanak o clanu nekog krunskog tela, jebemliga:

Објавио је чланке у Енглеској у Цуррент Еуропеан Лаw, Импацт, Тхе Соутх Слав Јоурнал, Тхе Тимес и БСССЛА Неwслеттер.

Umesto: Цуррент Еуропеан Лањ, БСССЛА Нењслеттер

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6007 on: May 03, 2022, 08:52:22 PM »
daj boze da je Kukanjac u pravu

pa ako je tamo poginulo samo šestoro ljudi, onda je to kurac od ovce
pogotovo što većina njih nije ubijena, samo onaj momak iz Han Pijeska (Hanpijeska? Han Peska?)
već su prosto, sami od sebe - poginuli

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6008 on: May 03, 2022, 09:35:30 PM »
periferan dogadjaj. do tog treceg maja u sarajevu je vec bilo preko 400 civilnih zrtava, u bosni vise od 2000.
u nastavku rata svaki dan su ginuli civili1: granata ubila cetvoro djece dok su se sankala, granata ubila red za vodu, granata ubila markale, dva puta, i tako.. masovna grobnica ovdje, genocid ondje, opsada ovdje, sruseno sve ondje, siluj, pali, protjeruj, ubijaj i pricaj kako su ubili 200 regruta u dobrovoljackoj i kako su napali vojnu kolonu u tuzli. zivio nato i jebo mater svoju sto odmah nije spalio sve sto ima pusku juzno od vojvodine i sjeverno od skoplja.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6009 on: May 03, 2022, 10:14:10 PM »
zivio nato i jebo mater svoju sto odmah nije spalio sve sto ima pusku juzno od vojvodine i sjeverno od skoplja.

To ukljucuje i Albance?

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6010 on: May 04, 2022, 07:27:33 AM »
moj mozak nema tu funkciju ni sposobnost razlikovanja nacija.

nato je odmah trebao spaliti sve pod milosevicevom komandom.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6011 on: May 04, 2022, 03:11:34 PM »
Pa pod njegovom komandom su bili samo Srbi. ALi da se ne svadjamo, ne valja se na danasnji dan

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6012 on: May 04, 2022, 04:01:29 PM »
pod njegovom komandom je bio samo srpski sljam i nesretnici kojima se ptc, a kasnije i zex mitrovic, nasrao u praznu glavu. on i ti koji su bili pod njegovom komandom su zarili i palili, silovali i klali, rusili i ubijali, drzali konc logore, protjerivali i pljackali po cjeloj jugoslaviji. oni su prvi poceli, oni su bjesumucno sa svim cime su raspolagali krenuli na komsije nad kojima su pocinili zvjerstva kakva se ne pamte od drugog svjetskog rata.  sto da se ne svadjamo na danasnji dan? godisnjica titove smrti?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6013 on: May 04, 2022, 04:05:25 PM »
Nisu svi pod njegovom komandom bili koljaci i silovatelji.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6014 on: May 04, 2022, 08:27:32 PM »
nisu, bili su i nesretnici kojima se ptc, a kasnije i zex mitrovic, nasrao u praznu glavu. vjerovatno je bilo jos nekih samoobmanjujucih nesretnika, ali ne pisem doktorisku disertaciju na temu geneza i anatomija zlocina i zlocinaca, tako da...
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6015 on: May 05, 2022, 12:56:19 PM »
moj mozak nije sposoban da razlikuje nacije, ali mislim da bi svu balinčad....
jbt, ovo je toliko glupo da uopšte nije zabavno

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #6016 on: May 05, 2022, 03:30:51 PM »
jel to štos sa ravne gore?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6017 on: May 27, 2022, 06:05:57 PM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #6018 on: June 05, 2022, 07:12:45 AM »

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #6019 on: July 07, 2022, 11:53:03 AM »
BIZARNA TRAGEDIJA U SELU KOD LESKOVCA Muškarac se udavio u buretu za pečenje rakije


https://www.blic.rs/vesti/hronika/bizarna-tragedija-u-selu-kod-leskovca-muskarac-se-udavio-u-buretu-za-pecenje-rakije/zbd7h9j

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6020 on: July 09, 2022, 08:58:09 PM »
tozo, aj budes dobar pa procitas ovo dole pa sazvaces i 'ispljunes' pred nas
(ja ne mogu, imao sam  neko blze trovanje neki dan, pa ne bih da rizikujem, a ti si upraksi navikao ma svasta, pa onda...)
:)

https://www.danas.rs/dijalog/reakcije/odgovor-kurira-dr-tiodorovicu-i-profesionalnom-listu-danas/
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6021 on: July 10, 2022, 09:34:14 AM »
tozo, aj budes dobar pa procitas ovo dole pa sazvaces i 'ispljunes' pred nas
(ja ne mogu, imao sam  neko blze trovanje neki dan, pa ne bih da rizikujem, a ti si upraksi navikao ma svasta, pa onda...)
:)

https://www.danas.rs/dijalog/reakcije/odgovor-kurira-dr-tiodorovicu-i-profesionalnom-listu-danas/


Da nisi pogrešio link?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6022 on: July 12, 2022, 10:04:05 PM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6023 on: July 13, 2022, 05:23:02 AM »
ne znam da li si me razumeo, pitanje je glasilo: "od kakvog je sve ovo značaja?"


Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6024 on: July 13, 2022, 05:53:03 AM »
hahaha, sad gledam jednu ženu na tv novas kako se iščuđava nad odredbom nekog beograckog propisa o komunalnom redu, po kojoj je vlasnik vozila dužan da uradi isto ono što mora po zobs-u: da sam sebe ili nekog drugog prijavi da je učinio prekršaj

a stvarno je tako: ako nepropisno parkiraš, voziš bez pojasa ili do 10 km/h brže od ograničenja, a policija te direktno ne nahvata, već "samo" uslika, kazna za osnovni prekršaj je 5 hiljadarki, lapo toga ako platiš u roku od 8 dana
i to se zove "prekršajni nalog" koji izdaje policija/milicija (btw, bilo kakvu kaznu, pa i ovu, trebalo bi da izriče sud, a ne tamo neki... pripadnik)
i u njemu je napisato (a može i mimo njega, na zasebnom papiru) da si dužan da policiji/miliciji kažeš u istom roku (8 dana) da li si ti vozio taj svoj auto kada je "izvršen" prekršaj, ili neko drugi, pa ako je neko drugi, to moraš da dokažeš tako što ćeš da priložiš njegovu (pot)pisanu izjavu overenu kod notara - u protivnom, ako ne učiniš jedno od ta dva, učinio si drugi prekršaj i sledi ti kazna od 120.000,00 dinara po zobs, 20.000,00 po beograckim propisima (uporedi sa osnovnom kaznom; zato većina ljudi plati onu prvu, tačnije, polovinu prve u tih 8 dana i ne upušta se uopšte, bili krivi ili ne)
i taj ti prekršajni nalog i poziv da se prijaviš policiji, zbog prirode stvari, ne daju u ruke odma', već šalju poštom, a tu na scenu stupa sporazum poštara i vrhovnog sudije, koji glasi: ako te poštar ne zatekne kući, ostavlja obaveštenje da je za tebe pristigla pošiljka, koju će pošta odma' da vrati pošiljaocu, gde možeš da je podigneš u roku od 15 dana, a čak i ako je ne preuzmeš tamo, smatra se da ti je dostavljena
da je ostavio to obaveštenje, poštaru ne treba nikakav dokaz
a ko je lud da se drka sa time po onolikim zgradur'nama, da raznosi sve te pozive, kazne i sl. i konsekventno bude pljuvan, psovan, napadan kao da on nije samo poštar, već da je lično pozivao i kažnjavao
umesto toga, lepo sedne u kafanče, na sto izvadi poštu koju treba tog dana da raznese, pa popuni one isečke na kovertama koje vraća pošiljaocima (policiji i miliciji) i na kojima samo upiše da je pokušao dostavu, nikog nije bilo kući i da je zato ostavio obaveštenje (drugi isečak sa koverte koji, normalno baci u kontejner, ili, još bolje, u vurunu)
dakle, ti nikad ni prekršajni nalog ni obaveštenje ne dobiješ, a ako i dobiješ to obaveštenje normalno ne odeš da preuzmeš "predmetno pismeno" od policije, fala kurcu da te ne zovu na slavu i da u tom "pismenu" ne može da bude ništa dobro, niko to ne preuzima od policije ili suda zato što većina ljudi računa ko ga jebe, nisu mi uručili nikakvo rešenje o kazni, a samo to može da bude, znači, ne moram da platim, tako su ljudi godinama i decenijama ovde vaspitavani

zato ti posle isteka tog roka od 8 dana, u kome si mogao da platiš pola kazne za prekršaj koji jesi ili nisi učinio i tako se spasiš bede, zbog ovog drugog prekršaja (ne-samoprijavljivanja) stiže poziv za sudiju za prekršaje koji će te zvekne do 120.000,00 dinara, to ako te juri normalna policija, odnosno nalog da odma' platiš 20.000,00 dindži gradu beogradu preko onih 5.000,00 za parkiranje, ako te juri nenormalna, tj. lokalna (komunalci)
i počinje pravi seks, ono pre je bila samo predigra

i sad to onoj ženi sa televizije nije normalno?
e svašta....

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6025 on: July 13, 2022, 11:07:08 AM »
(ma, te žene...)


(i slićni oblici života)

 xtwak
 xrofl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6026 on: July 13, 2022, 08:44:22 PM »
hahaha, sad gledam jednu ženu na tv novas kako se iščuđava nad odredbom nekog beograckog propisa ....

Cesto se pitam da li su neki zakoni u Srbiji (a i sire) rezultat nemara i nesposobnosti zakonodavca ili jednostavno zelje da se narod zajebava u zdravu pamet.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6027 on: July 14, 2022, 06:32:43 AM »
hahaha, sad gledam jednu ženu na tv novas kako se iščuđava nad odredbom nekog beograckog propisa ....

Cesto se pitam da li su neki zakoni u Srbiji (a i sire) rezultat nemara i nesposobnosti zakonodavca ili jednostavno zelje da se narod zajebava u zdravu pamet.

ovo drugo
tako ova nacija vidi svoju državu* - kao sistem potčinjavanja i iskorišćavanja metodom jebanja u mozak; za drugo ne znaju i nisu sposobni

meni je, zapravo, u navedenom primeru, zanimljivo to što se stalo samo na saobraćajnim prekršajima
zašto sistem samoprijavljivanja ne proširiti i na krivična dela?
pa, na primer, za krivično delo krađe je zaprećena kazna od 5 godina zatvora
onda naša narodna vlast lepo pozove nekoga koga osumnjiči za to delo da se izjasni da li je u vreme kada je izvršena krađa bio na licu mesta i "oduzimao tuđe pokretne stvari" ili ne
nek' bude u roku od 15 dana, ipak je ovo malo ozbiljniji slučaj od lošeg parkiranja
i onda, ako osumnjičeni ne prizna da je tog i tog dana&časa, na tom i tom mestu ukrao to i to, ili ne donese potpisanu, kod notara overenu izjavu drugog lica da je to lice izvršilo navedeno delo, e onda naš osumnjičeni ide u zatvor na 20 godina
pa da vidim tog majčinog sina koji ne bi priznao krađu i uz malo sreće, ranije nekažnjivosti, obeštećenja oštećenog, iskrenog kajanja, dobrog vladanja i hranjenja sudijea** izašao posle šest meseci ili čak prošao sa uslovnom osudom!

jer, srbska policija nije tu da radi ono što je posao svih drugih poliija na svetu, ne, ne, druže moj, oni su tu da čuvaju vlas', sebe i primaju platu

missim, ovo gore sa samoprijavljivanjem (koje je, neko bi pomislio, možda protivustavno i protivzakonito, ali vidimo da nije, čim je zakonom propisano) je stara priča, već sam o tome pisao i nasmejao neki narod, ali imam sad aktuelno jedan egzaktan primer, da ne kažem iz života i praksu, kako stvari funkcionišu među srbljem, ovde, danas, pa ću možda o tome...

* termine "nacija" i "država" u srpskom slučaju uzeti veoma uslovno
** videti novu reklamu za megatrend pravni faks: https://rs.n1info.com/wp-content/uploads/2022/07/11/1657535269-Capture-1024x997.jpg

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6028 on: July 14, 2022, 08:21:35 AM »
elem, kako to ide:

jedan momak iz trebinja (lepo mesto, samo malo daleko od grada, što reče svojedobno herceg; na sreću ili nesreću, nije toliko daleko i od dubrovnika) na paradajzu upozna mladu i lepu kragujevčanku, ćerku lokalnog saobraćajnog policajca
i rodi se ljubav
pa bili zajedno aman dve godine (po njemu) ili godinu, devet meseci i šest dana (po njoj)
u kom periodu on uzme srpsko državljanstvo i prebivalište u beogradu, jer su planirali da se venčaju

no međutim, optuži on nju da mu je prenela hpv, koji se očitovao u kondilomima, a koji je navodno zaradila od jednog zajedničkog drugara u poslednjim danima tih dve godine, odnosno godinu, devet meseci i ....

pa on njojzi oprosti tu jebačinu
ali ona ode u taj đavolji dubrovnik sa tim hpvjkom i odatle se javi video pozivom trebinjcu koji je u njemačkoj na privremenom radu za zajedničku srećniju budućnost (bauštela zdaj!)
i mahne momku za gudbaj
i ovaj odlepi
i napiše joj da ga je ubila, uništila mu život (daj onaj vinjak)
da mora da mu se vrati
a ako neće (pa nategne flašu) onda će i on njoj da uništi život
objaviće (gulp, gulp, gulp... pa ovo ništa ne 'vata, da nije izvetrelo? daj onu rakiju) njihove slike
i napisaće kakva je, da svi znaju za kondilome
i zvaće joj ujaka (e, ova je dobra, domaća?) da mu kaže da ga ujna vara sa komšijom
ma šta zvaće, odma' dođem! alo, ujko...
nego da se oni lepo pomire, on će iz momenta da krene iz njemačke, neka mu kaže gde će da bude, da je ne traži po kragujevcu, beogradu, dubrovniku...
(vidi, prazna flaša! jel' ima neko pivo?) ma ne treba da mu kaže ništa, zna on gde je i gde će da je nađe, njega srce vodi....

a onog pedera zajedničkog drugara, ako nađe... pa oplete i njemu da piše poruke
ti znaš šta si uradio i šta ti sleduje!
ako vas u'vatim na gomilu!

naravno, oboje ga blokiraju na vatsapu, instagramu itd, s tim što drugar ode i u rvacku policiju da prijavi Ranjeno Srce za k.d. prijetnje, ovi mu izdaju kopiju zapisnika o obaveštenjima prikupljenim od građanina i pošalju ga doma
i tu bi se završio taj španskoturskoserijalski deo
a kreće srbski

posle par dana, ova mala se vrati u srbiju
tačnije, šesnaestog juna, u četvrtak
nekako ispada da je već u petak, sedamnaestog, ali pre će biti da se to desilo u ponedeljak, dvadesetog juna, kad se malo odmorila od puta, devojčica sa tatkom policajcem otišla u srbsku policiju u kragujevcu i prijavila slučaj (sa sve odštampanim skrinšotovima)
iako je mladi beogradski trebinjac prestao da joj šalje poruke i smara je pozivima još petnaestog jula, dan pre nego što je napustila dubrovnik
ali dobro, dete se potreslo, razumljivo je

i onda kreće ta čuvena policijskopravosudna mašina!

mala digresija, čisto da objasnim laicima: u srbiji postoji nešto što se zove tužilaštvo za viskokotehnološki kriminal (VTK) - to je deo višeg javnog tužilaštva u beogradu, s tim što svojom nadležnošću pokriva celu srbiju, a nadležno je za sva dela učinjena pomoću kompjutera, mobilnih telefona i sl. i dela koja se tiču te skalamerije; u tim predmetima sudi isključivo posebno odeljenje višeg suda u beogradu za VTK, opet, za celu srbiju, a iz razloga operativnosti u otkrivanju tih dela, u svakoj većoj policijskoj upravi u većim gradovima (pa i u kragujevcu) sede inspektori za VTK; dakle, ovi organi su po zakonu isključivo nadležni za postupanje u predmetima VTK i svaki drugi organ koji sazna za izvršenje dela VTK dužan je da odmah o tome obavesti nadležnog inspektora, tužilaštvo i sud

lm, mala nije otišla kod inspektora za VTK, jer njen tatko nije nešto ulepo sa tim likom
umesto toga, odu kod tatinih drugara u policijsku ispostavu (tu su oni prašinari, koji raznose sudske pozive, izlaze na lice mesta kad se neko pobije u kafani i taj rad) i tamo prijave slučaj

i ti dobri ljudi
odmah raspišu potragu za momkom
sa obrazloženjem da nisu mogli da ga nađu na adresi, da bi mu uručili poziv da dođe na saslušanje u svojstvu građanina
pa fala kurcu da nisu mogli da ga nadju, kad je momak u nemačkoj, što im je i rečeno (u kom slučaju po ZUP postoji drugačiji način pozivanja i dostavljanja)
sve i da su ga tražili, a nisu, jer su potragu raspisali istog dana kada ga je mala prijavila
a da bi bilo uslova za potragu, trebalo je da ga nadležna (beogradska) policija traži barem dva puta na adresi, što se nije desilo
jer, ne može kragujevačka policija da traži momka po beogradu, ima prestonica svoje policiote
ali, to ne smeta lokalnim osvetnicima
dakle, raspišu potragu (za laike, isti kurac ko i poternica, samo se drukčije zove)
i dostave upravi granične policije
onda tatko pozove sa svog telefona momka u nemačku
i kaže mu 'ajde dođi, da to sve sredimo, evo i ona se smirila, pa da k'o ljudi sednemo...
i momak odmah, iz tih stopa, to jest odmah sutradan, dok je kupio karte, sedne na prvi avijon u utorak, dvadeset i prvog
i kad sleti na surčin (10.07 izjutra) - cap! vi ste uhapšeni po potrazi PU kragujevac, sačekaćete tu dok oni ne dođu po vas
uspe on da se javi prijatelju/rođaku/zemljaku u bg, koji onda pozove mene, ali ne zna sve detalje oko hapšenja (ne zna ih niko!), ja proverim po sudovima da nema poternice i nekog postupka - nema, po tužilaštvima da se ne vodi neku pretkrivični postupak ili istraga - ne vodi se, odem u policiju i tamo mi kažu mi smo raspisali potragu, ali to je sve bezazlena stvar, neko nasilje u porodici (obrati pažnju kakva laž!), čim momka privedemo i on da izjavu, izdajemo hitnu meru zabrane prilaska curi i on ide kući

dobro

u 17.00 (dakle, sedam sati nakon što je uhapšen) dovode momka u policiju u kg, ja dolazim, oni tada prvi put saopštavaju koje je deo kojim se tereti - ugrožavanje sigurnosti iz čl. 138 KZ, zaprećena novčana kazna ili zatvor do godinu dana, jedno od najlakših dela
i kažu, mi ćemo njemu da odredimo zadržavanje do 48 sati
zašto?
pa eto, tako rekao tužilac
koji tužilac?
tužilac budak - osnovno javno tužilaštvo u kragujevcu, dakle nije VJT - Pos VTK u beogradu, ono koje bi trebalo po zakonu
i 48 sati zadržavanja kreće od 17.30
a šta ćemo sa ovih sedam i po sati? nezakonito zadržavanje? bili ste u obavezi da mu izdate rešenje posle najviše dva sata od hapšenja i da mu predočite koja su mu prava (Miranda na srbski način); jesu li ti dali ovakav papir sa pravima?
ne
eto vidite. puštajte momka da idemo
nigde vi ne idete
a prava smo mu usmeno saopštili, to jest, nismo, već smo to uradili oko tri popodne, zbog tehničkih problema (majke mi, baš tim rečima! zbog tehničkih problema policajac nije mogao da mu kaže da ima pravo na advokata itd... zabagovao)
ako nećeš da potpišeš, ja ću da napišem da si odbio da potpišeš
u međuvremenu, došlo je minimum dvadeset policajaca, što u umiformi, što u civilu, prete, deru se, jedan kuca rešenje, daju nekoj ženi da ona potpiše kao da je ona pisala, drugi puši neku krdžu, treći mi priča o kajsijama...
ok, saću ja da napišem žalbu sudiji za prethodni postupak, pa da se prekine ova hajdučija
stavim u žalbu i da nije nadležan taj sud i to tužilaštvo, i da je delo izvršeno u inostranstvu, pa da mora da postoji uzajamnost, i da je nezakonito uhapšen...
odbija se žalba: kaže, to što je policija radila pre donošenja rešenja, to možda jeste greška, ali to ne utiče na samo rešenje... i dalje kaže, to pitanje nadležnosti suda, to se sada uopšte ne postavlja, jer u ovom trenutku sud uopšte ne postupa, pa da bi odlučivali o nadležnosti postupajućeg suda, ja ovde postupam kao predstavnik udruženja sportskih ribolovaca, a ne kao sudija za prethodni postupak (i istovremeno predsednik) osnovnog suda u kragujevcu i zato ti odbijam žalbu u ime svih ribolovaca šumadije

nekako sam to u dubini duše i očekivao
nisam još u karijeri doživeo da mi usvoje žalbu na zadržavanje

sutra izvedu momka pred tužioca budaka
pre saslušanja, odem ja kod njega i kažem mu lepi, sad da odbaciš ovu prijavu zato što misliš da tu nema krivičnog dela, kao što si odbacio onu prijavu gde je neko pretio smrću mojoj klijentkinji, isto porukama, ali i lično, glasom u razgovoru telefonom
pa nisam ja... jesi, ne laži
pa nije bio moj predmet, odnosno, ja sam ga nasledio, pa sam morao nešto da uradim... pa si rešio da odbaciš?
jeste, ali koliko ja znam, to još nije završeno... nije, jer sam prigovorio višem tužiocu i on je naredio da se postupak nastavi, a tvojim odbačajem obrisao dupe

ne mogu sad ja ovo da odbacim

a jel' možeš da primeniš oportunitet? (to je ono kada za mnogo laka dela, pre pokretanja postupka, tužilac naredi okrivljenom da neku kintu uplati u dobrotvorne svrhe, da se ne bi svi cimali) pa da pustimo momka i završavamo ovo

ne, ne mogu ni to, znaš, ja uopšte nisam nadležan da postupam u ovom predmetu
znam, nadležno je VTK. jesi li ti bre svestan da je momak praktično kidnapovan i doveden u kragujevac, kako si to mogao da narediš?
nisam, i meni su tek posle pet javili da su ga uhapsili
pa kako si onda tražio zadržavanje
ja sam se konsultovao sa VTK, oni su mi rekli da ispitam okrivljenog i oštećenu i da im onda pošaljem predmet. uvedite okrivljenog
čekaj, bre malo, da nećeš da tražiš određivanje pritvora?
NARAVNO DA HOĆU! uvedite okrivljenog

kako se izjašnjavate
ja sufliram: priznajem izvršenje dela i predlažem zaključenje sporazuma o priznanju krivice

(još jedna digresija: budući da je u pitanju ekstralako delo, a momak nije kažnjavan i sl, sporazumom kojim priznaje krivicu dobija najlakšu moguću kaznu, dakle novčanu, eventualno uslovnu i odmah ide kući)

budak u čudu
čekaj, čekaj, moram da proverim sa cicom (šeficom osnovnog tužilaštva)
vraća se: ne mogu da prihvatim sporazum
zašto?
zato što nisam nadležan, a ni osnovni sud u kragujevcu nije nadležan da potvrdi sporazum
pa hajdemo onda odmah u nadležno tužilaštvo i u nadležan sud da to završavamo?

ne, ne možemo, njega ćemo da stavimo u pritvor, pa ćemo da vidimo
jeste li vi normalni, bre?! pa kako će nenadležan sud da odlučuje o predlogu za pritvor nenadležnog tužilaštva?

sledeća scena je kod sudije za prethodni postupak
sudija: predložen je pritvor zbog opasnosti od bekstva, uticaja na svedoke i opasnosti da ponovi delo
ja: okrivljeni je u celosti priznao izvršenje dela, dakle nema nikakve opasnosti da utiče na svedoke itd... uostalom, ovo je delo do godinu dana, dakle skraćeni postupak, pritvor može da traje samo dok se ne izvedu sve dokazne radnje, a posle priznanja se ne izvode dokazne radnje na osnovu čl. 88. ZKP... dakle, pošto nema više dokaznih radnji - završili smo, nema mogućnosti zakonskih da se odredi pritvor
sudija: određujem pritvor do 30 dana

izjavim žalbu na rešenje o pritvoru, koju mi 'ladno odbiju, jebe im se što nema više nikakvih dokaznih radnji, kažu, može on da pobegne pre glavnog pretresa zato što ima i bosansko državljanstvo, pa može da pređe granicu na ličnu kartu, zato je uzaman da mu oduzimamo pasoš i tako to, pritvor je jedina garancija da će da bude na suđenju, jer ko god da je bežao od zatvora i zakona, bežao je sa važećim pasošem i/ili ličnom kartom, preko zvaničnog graničnog prelaza... a što se tiče toga da ovaj sud nije nadležan da sudi u ovoj stvari, pa ni da određuje pritvor, ne možemo sada o tome, još je rano...

naravno, na žalbu mi nisu odgovorili u ustavnom i zakonskom roku od 48 sati, već posle nedelju dana i jače

pa zato napišem i:
- prigovor radi ubrzanja postupka (zbog zakasnelog odgovora na žalbu) - odbijen
- zahtev za zaštitu zakonitosti vrhovnom kasacionom sudu - biće razmatran krajem naredne godine
- ustavnu žalbu ustavnom sudu zbog povrede deset ustavnih prava - biće odbijena za jedno pet godina, pa tek onda možemo na strazbur
- podnesak VJT - Pos VTK u beogradu da vidim da li oni znaju za ovo sranje koje je u njihovoj nadležnosti, jer budak laže kako zine da postupa po njihovom nalogu: sutradan me zove neka žena M.S. koja za sebe kaže da je šefica tog tamo tužilaštva za VTK i da to jeste njihov predmet, a kad joj tražim broj predmeta, kaže da nema još broj, ali da će predmet da zavede čim joj ga proslede ovi iz kragujevca, pa kako je to onda vaš predmet? nije, ali biće, pa kako onda kažete da OJT u kg postupa po vašem nalogu kada to nije vaš predmet izvinite žurim
- podnesak republičkom tužiocu Zagorki Dolovac, posle desetak dana mi odgovorili da su ga prosledili osnovnom tužilaštvu u kragujevac
- dva podneska osnovnom tužilaštvu u kragujevcu u kome dostavljam prepisku sa VJT - Pos VTK i RJT, molbu da odmah spise pošalju u VTK i prigovor njihovoj nenadležnosti, do sada bez odgovora
- dopunu žalbe u roku za žalbu i zahtev za ukidanje pritvora osnovnom sudu u kg - odbijeno
- još nešto, ali sam već zaboravio

i onda, u jednom od tih rešenja kojima sud odbija moj zahtev za ukidanjem pritvora nađem njihovu vađevinu da je pritvor potreban zato što tužilac budak namerava da sasluša i oštećenu devojku, a saslušanje je zakazano baš za taj dan kad ja dobijam to rešenje u 12.30
naravno, na to saslušanjem nisam pozvan, ali odem, imam pravo

cura se tu izjadala, kaže kako je propatila zbog njegovih izliva ljubomore i tih reči, da joj nikada nije pretio i fizički je ugrožavao, ali budak piše u zapisnik kako se ona strašno uplašila z asvoj život i telo, pita me cura a kako je on sada, da li se malo smirio, tužilac budak se nervira, viče takvi su najgori, primire se, pa onda cap! puknu i ubiju, kažem joj da je on sad mnogo bolje, možda zato što i ne pije, ona kaže na zapisnik da ga je ona pozvala sa očevog telefona onda kad su ga uhapsili na surčinu (znači, znala je za to, združena taktička akcija) da bi mi rekla da je gotovo, ali da je on njojzi odgovorio da mu policija ništa ne može, žao joj što nije i taj razgovor snimila kao i ostale, ali ima memorisano vreme (upravo taj razgovor je razlog onih predrasuda o lepim i pametnim ili ne baš pametnim curama).... na kraju tužilac budak kaže, evo odma' šaljem spise u beograd u VTK

saopštim ja to mom branjeniku, koga jednom nedeljno posećujem u pritvoru i kažem mu izvini što ti sad nisam doneo neku knjigu da prekratiš vreme, jer će ionako sve ovo da bude brzo gotovo
saslušanje bilo u prošlu sredu, posetio ga u četvrtak

prekjuče, pošto se ništa ne dešava i dalje, podnesem novi zahtev za ukidanje pritvora, jer je sada saslušana i ta oštećena, kako je pisalo u prošlom rešenju, dakle, šta se sad čeka? sud je bio u obavezi da odmah posle toga po službenoj dužnosti ukine pritvor, dakle odmah posle prošle srede, a evo već je utorak, tri nedelje kako je momak u nezakonitom pritvoru zbog bagatelnog dela koje, uzgred budi rečeno, nije ni izvršio, jer ono što je on pisao nema elemenata pretnje po život i telo, već je "pretio" javnim blaćenjem, što nije kažnjivo po službenoj dužnosti, već po privatnoj tužbi
juče pozovem i onu navodnu tužiteljku iz VTK u beogradu: kolega, ja sam na seminaru već dve nedelje, ali vidite vi to sa kragujevčanim ada nam pošalju...
i dalje ništa

znači, srbska policijskopravosudna bagra na svom vrhuncu, u misiji prikrivanja svojih sopstvenih zlodela, kriminala, bahatog jahanja...
ne pričam sada o prikrivanju koluvije, belivuka...

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6029 on: July 14, 2022, 11:13:31 AM »
mislim da je tu najkrivlji
onaj njegov pajtos što je tebe nazvo
da ga zastupaš...

:)

nego, ne zavrsi ti nama onu sagu
o tome zasto ne treba leciti
decu sms-ovima (priznajem - ja sam te tu istrolovo)
:)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6030 on: July 14, 2022, 12:59:04 PM »
mislim da je tu najkrivlji
onaj njegov pajtos što je tebe nazvo
da ga zastupaš...


egzaktli maj point!

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6031 on: July 14, 2022, 01:20:43 PM »
nego, odgleda li sinoć čučka
on ti je novi gracki menadžer
on će ti brani ostružnicu od poplava
ko što je branio obrenovac
da viš kako čovek lepo priča
najbolje mi se dopao ovaj deo:
"ja prilazim čamcem kući na čijem krovu stoji majka sa dve bebe, blizancima od po mesecipo dana, i u čamcu nema mesta više ni za koga, sem za te dve bebe, i ja uzimam te bebe ovako (pokazuje rukama), a majku ostavljam na tom krovu da plače za svojom decom..."
pa što govedo nisi izaš'o ti iz tog čamca, bilo bi mesta za dva normalna čoveka, nije ga pitao ćosić jer to nije profesionalno

i hvalio se još čučko kako je osvojio 70% glasova na lokalnim izborima na kojima nije učestvovala opozicija
ali izgleda da je bilo još kandidata, inače bi osvojio 100%
a sa opoziociom i 104%

i inače je vešt sa brojevima, naročito sa brojem stradalih u tim poplavama

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6032 on: July 14, 2022, 02:11:07 PM »
pre jedno dve godine
sam razbio svoj poslednji televizor
(samsung, onaj tanak)
(slusam samo rb2 i 3 i ponekad ns1)

na eksteritojar/lnosti radim, dađebog završiću (kanalizacija, arteški, solarni paneli, vetrenjačice i sve te lepe stvari...) dogodine (većinu završih)

a ove godine, inače rodilo, ako sam prosle godine rekao 'ko pred rat', ove je znaći rodilo ko pred atomski rat...
:)

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6033 on: July 14, 2022, 03:37:27 PM »
Tozo, ovo gore je uzasno. Kakva je to drzava jbt... kad lokalni drotvajler moze tako da se ponasa, cemu moze da se nada neko koda drzava (sistem, slizba...) uzme na zub.

Nego, ovde (NR Kanada) je isto jeftinije ako  parking kaznu platis u roku od sedam (mesec?) dana, mislim da je neki popust i za brzu voznju. Je li to isto?

A ono o Megatrendu.... jbt...

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6034 on: July 14, 2022, 07:30:56 PM »
pre jedno dve godine
sam razbio svoj poslednji televizor
(samsung, onaj tanak)


ah, samsung, da se vidi raskoš

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6035 on: July 14, 2022, 08:10:25 PM »
Tozo, ovo gore je uzasno. Kakva je to drzava jbt... kad lokalni drotvajler moze tako da se ponasa, cemu moze da se nada neko koda drzava (sistem, slizba...) uzme na zub.


ima još
danas, da bih posetio momka u pritvoru, odem u sud da uzmem dozvolu
i kad sam rekao pisarki koja popunjava obrazac koji mi je branjenik, njoj se ote "a to je onaj što je u našem protvoru, a mi nismo nadležni"
hmmm
proverim zato šta je sa odlukom o mom zahtevu o ukidanju pritvora - kaže mi pisar da mu u megalibri (njihov comp. sistem) piše "rešeno na drugi način"
na koji se to "drugi način" može odluči o pritvoru? ili se ukida ili ostaje
kad je to rešeno?
istog dana kada sam podneo zahtev
pa ka'će da mi je dostave, da vidim šta tu piše i kakav je to "drugi način"?
u postupku je "raspisivanja
proverim u tužilaštvu, kažu, ustupili smo predmet na nadležnost
kome, kako, ima li tu neki papir?
a, pa za to ćete morati da tražite da vam dozvole da izvršite uvid u spise
a to traje preko nekoliko dana
a kad je to tužilaštvo "ustupilo na nadležnost" nekom drugom tužilaštvu (pretpostavljam VTK u bg)? jer od tada ni ovaj sud definitivno nije nadležan (doduše, nije bio ni pre toga, ali gledajmo sad ovu novonastalu situaciju), pa ne može po njegovom rešenju da momak bude u pritvoru, već odluku o pritvoru mora da donese nadležni sud, odnosno, pritvor mora da bude ukinut, a novi pritvor, odnosno nastavak starog određen samo odlukom nadležnog suda
pa još prošle nedelje
a momak i dalje u pritvoru, kao da se ništa nije desilo

jednom rečju,
kriju od branioca šta se dešava
čekaju da to "nadležno tužilštvo" dan ili dva pre isteka pritvora određenog rešenjem nenadležnog suda (ističe u sredu ili četvrtak) predloži neki sporazum o priznanju krivice, kojim će da traže da momak pristane na kaznu zatvora od mesec dana, kako bi pokrili ovaj nezakoniti pritvor
a ako ne pristane, podići će optužni predlog i tražiće od suda (sada nadležnog) da mu odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva, a taj pritvor može da traje dok presuda ne postane pravnosnažna i veoma je izvestan, jer je okrivljenom iz tog razloga već bio određen pritvor (protivzkonit, ali koga briga)...

država srbija i njojzini sudovi, organi i organele su prirodni neprijatelji njenih sopstvenih građana

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6036 on: July 14, 2022, 08:19:31 PM »
imao sam davno ja jednog ovakvog lika ko što je maminjo, dule sirće se zvao, podmićivao sudiju koji mu je sudio u nekom sporu, al' hteo da ga zajebe pa mu nije dao koliko je časni sudija tražio i zato taj sudija presudi protiv njega, u korist protivnika

i došao kod mene sa dokazom (snimio ga audio dok su pričali u kafani, kad mu sudija tražio mito i ovaj mu platio), pa pita da li će to da preokrene njegovu situaciju
moj odgovor je bio isti kao i hrvackog ustavnog suda
sad je taj sudija stečajni upravnik, a dule je, mislim, pokojni

....

https://www.youtube.com/watch?v=Tn5Ir1avj9A

https://rs.n1info.com/region/uhapsene-sudije-u-osijeku-koje-je-mamic-optuzio-za-korupciju/

Nedavno je Ustavni sud Hrvatske odbio Mamićevu tužbu, uz obrazloženje da je sam korumpirao sudije, pa se stoga ne može žaliti na njihovu pristranost, budući da ranije nije ništa protiv njih preduzeo.


Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6037 on: July 14, 2022, 08:30:30 PM »
Grozno. Kako ti uspevas da sacuvas zivce u svemu tome....

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6038 on: July 15, 2022, 05:54:27 PM »
isto me pita i moj terapeut ;)


Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6039 on: July 16, 2022, 02:27:22 AM »
jes m. brkić malo nenormalan
al dobro dođe u ove vrele dane
pa kaže (244. nastavak):

https://magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=523&cl=16

'на љуту рану - љуту траву..!'


Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6041 on: July 18, 2022, 06:24:47 AM »
https://www.dailywire.com/news/trans-inmate-moved-from-womens-prison-after-getting-2-prisoners-pregnant?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=benshapiro&fbclid=IwAR0iS12RP-al_LXN78hHYucec2CzLpEJ3x4Lh9WIbY8nlVkoZD77qcZ3StM
pa kad im nisu obezbedili zaštitu
jeste li znali da su nemci u aušvicu bili otvorili kupleraj za logoraše, u kome su "radile" logorašice?
a plaćalo se vaučerima, koje su dobijali odabrani logoraši

u celoj toj priči nenormalno je ovo:

"Last year, a transgender prisoner at New York City’s infamous Rikers Island jail raped a female prisoner while in the women’s section of the lockup, according to authorities. Ramel Blount, 33, who goes by Diamond Blount, took a deal to plead guilty to attempted rape April 7 and was sentenced to seven years, according to the New York Post."

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6042 on: July 18, 2022, 06:30:52 AM »
a sad gledam intervju sa penzionisanim prof. vujanićem sa saobraćajnog fakulteta u beogradu, koji je svojim veštačenjima po srbskim sudovima drastično smanjio procenat osuda vozača zbog smrtnih saobraćajki (ne bih sad o tome kolika mu je tarifa za tu uslugu)

i priča o tome kakve kazne za saobraćajne prekršaje mogu da snađu naše vesele vozače po inostranstvu, pa im upućuje apel" zato vas molim da ne činite saobraćaje prekršaje u inostranstvu; nemojte ni kod nas, mislim, ali ako napravite nešto kod nas, to ćemo već da sredimo..." uz osmeh krokodila

topina!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6043 on: July 19, 2022, 06:49:31 AM »
hm... kalo i to izgleda iz tvoje perspektive, spremas odbranu za klijenta, siguran si u pobedu, a onda, s obzirom da je zakon rastegljiva kategorija, narocito kad dodje zahtev sa viseg mesta, vidis da je sve bilo uzalud. Ono, dzaba ste krecili...

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6044 on: July 20, 2022, 07:15:56 AM »
hm... kalo i to izgleda iz tvoje perspektive, spremas odbranu za klijenta, siguran si u pobedu, a onda, s obzirom da je zakon rastegljiva kategorija, narocito kad dodje zahtev sa viseg mesta, vidis da je sve bilo uzalud. Ono, dzaba ste krecili...

ne baš
sve to...
to je ukalkulisani rizik, ivan će da ti objasni
za klijenta, naravno

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6045 on: July 20, 2022, 05:02:47 PM »
A gde je doticni? MIssim, Ivan, ne klijenat.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6046 on: July 21, 2022, 01:59:22 PM »
Gradonačelnik Kragujevca nezadovoljan novom fasadom na zgradi Prosvete: Iznerviran otišao kući odbivši da proglasi radove završenim

znači, bilo je to ovako:

radi se o predratnim kućama u najužem epicentru kragujevca koje su '45-te nacionalizovane/konfiskovane, pa date na korišćenje kojekakvim radnim organizacijama i radničkim savetima, među njima i nekadašnjoj "Prosveti" (knjižara), da bi u konačnici bile privatizovane za mizerne pare, a naslednici nekadašnjih vlasnika dobili krivak

pa pošto je od rata naovamo prošlo mnogo vremena, a niko nije u njh ulagao ni banke, te su kuće malko oronule, pa je lokalni edi rama odrešio gracku kesu da plati obnovu fasada nekoliko zgrada
iako one imaju svoje nove privatne vlasnike i iako se u jednoj od njih nalazi banka (ruska), a u drugoj drogerija lili

svejedno, lep je to gest, da nam ulepša grad
 i sad, kontraktor (turčin koji je posao dobio na pošten način, dabome) to radio i radio preko nekoliko meseci (za kraće su vreme te kuće napravili i opremili pre sto godina, bez ikakvih mašina) i...
i onda organizuju otvaranje (svečano) onomad u neko doba uveče, da bi predratna kuća zablistala u "ambijentalnom" osvetljenju (one lampe/reflektori koji spolja osvetljavaju fasadu, ovde nikako da iziđu iz modu)
 problem je samo što je to svetlo koje pada onako iskosa, sa strane, pokazalo da je kontraktor uradio fasade užasno grbavo, k'o nogama

pa se onda kg major dišić uzjeb'o
k'o da mu je zvončica šef: nema tu mućke i korupcije, sve ispravno i pošteno, popu pop, a bobu bob, neće ga vala majci, on im tol'ke gradske pare stavlja u džep, a oni ni da omalterišu kako treba, ima da ga u stranci zajebavaju za to, a možda će neko i da se zapita koliko to košta, čije su pare, a čije kuće...
o tome je članak (al' se na slikama ne vidi koliko je to grdno, slikano danju)

onda kontraktor dobije ekspresno nalog da nedostatke promptno otkloni o svom trošku

i evo, juče, lično sam se uverio da su to uradili: okrenuli one reflektor-lampe da bacaju svetlo pod drugačijim uglom, a ne onako iskosa ko ispočetka i - voila, ništa se ne vidi, neravnine nestale k'o izbrisane, i bez ponovnog malterisanja i bojadisanja

to vam je, drugovi, država srba - bedna optička varka, zemlja iza iskrivljenog ogledala

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #6047 on: July 21, 2022, 07:15:15 PM »
:(

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #6048 on: July 25, 2022, 07:07:06 AM »
*
... tek naši! Smak i Šumadijski bluz kao odličan primer toga zašto nije bilo ničega tako beznadežno užasnog kao taj davežni derivat rokenrola iz treće ruke po našim srbijanskim provincijskim gradovima sterilnih sedamdesetih – a Smak je tu bio najstrašnija strahota sve do pojave Galije, koja nam je otkrila do tada neslućene visine pretenciozne i celomudrene neautentičnosti (u Hrvatskoj je tu ulogu igralo Atomsko Sklonište). Pa onda muzički neupitni “brat Cane” i Partibrejkersi, zgodan primer kako ulični hodači mogu da postanu ikonoklečači, i da se izvuku s tim...
*

https://www.vreme.com/kolumna/porfirije-partibrejker-ili-samo-fejker/

 :| xrofl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #6049 on: July 26, 2022, 06:12:10 AM »
uze mi reči iz usti!