News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Samo za pekare  (Read 142183 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #100 on: January 15, 2016, 07:01:56 PM »
Man'te to ljudi, nego gde je Hate? Strahujem da ga nije uhvatila neka mamacita Širokih bokova mesnata lica frflja dok priča, s jedno dvoje dece + bun in the oven.

Uradice ga za milione ljudi a vi ovde raspravljate o nekima koji se trude da ostete parking sluzbu Srbije za par dinara. Talk about priorities. 

Па шта предлажеш, осим да промениш пол (и категорију)?

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #101 on: January 15, 2016, 07:06:51 PM »
Daj zaobidji me onda. Da se igram prihijatra kao ti, ne znam sta ti je ali nije ti lako.

Nista posebno, samo sam alergican na glup humor i animalne poglede na svet koje ti emitujes ovde.
Sigurno bi i prdeo da internet to omogucava.
Gnojis ovo mesto, ne treba tebe da zaobilaze vec ti treba da zaobilazis ostale.
To sto su oni fini pa se povlace ne daje govedu kao sto si ti za pravo da se lozi kako je zabavan.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #102 on: January 15, 2016, 07:12:44 PM »
Govedo ti je komsija na kojeg licis.

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #103 on: January 15, 2016, 07:14:30 PM »

Sada krece onaj istinski repertoar, dosta je bilo glupih posalica-pokrivalica, a?

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #104 on: January 15, 2016, 07:15:40 PM »
Naravno, prema svecu i tropar

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #105 on: January 15, 2016, 07:18:47 PM »

Pa to je lepo priznanje.
Dosta si tropara otpevao, s obzirom na svece koji nestaju odavde.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #106 on: January 15, 2016, 07:19:19 PM »
Prestani mene da krivis za svoje probleme.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Samo za pekare
« Reply #107 on: January 15, 2016, 07:53:52 PM »
Hate (za promenu) u radno vrijeme se sada izgleda bavi ozbiljnijim stvarima....

US stock markets take a major fall as Dow reaches lowest level since August

Friday 15 January 2016 18.47 GMT

http://www.theguardian.com/business/2016/jan/15/us-stock-markets-fall-dow-oil-prices-china
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #108 on: January 15, 2016, 08:34:33 PM »
Mozda su ga otpustili kao radni visak. Ili sto bi Britanci rekli "he's been made redundant"

The writing was on the wall cim su mu uzeli Viktora. I Henrik Jagoda je znao da je vrag odneo salu jednom kad se prilikom neke svecanosti Staljin sa svima rukovao osim sa njim.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #109 on: January 15, 2016, 09:00:19 PM »
Oduzelo Viktora??? I u Ukrajini je sve pocelo odlaskom Viktora, Hate cuvaj se. Da si slusao Ivana, sad bi imao 10 milki i vagon patlidzana.

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #110 on: January 15, 2016, 09:18:38 PM »
Hate (za promenu) u radno vrijeme se sada izgleda bavi ozbiljnijim stvarima....

Jao Dejzi, jbt, reci cu samo jednu rec - spine.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #111 on: January 16, 2016, 12:43:28 PM »
Quote
Ivane, upravo si rekao da je nebitno koje ime dete nosi, vec kakvi su mu roditelji. Ne znam cemu onda palamudjenje oko tih imena.

You're scaring me now. Pod hitno da si mi poslao na pp svoje ime i jos vaznije imena svoje decurlije, pa da mogu inteligentno i informisano da odlucim da li se valja jos druziti sa tobom ovde.

U medjuvremenu te fajluju under the code-name: Njegosav

To zvuci i srpski i bosanski i crnogorski, a mislim da nisam u krivu kad kazem da su se u tebi sjatila sva tri zla.
 
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #112 on: January 16, 2016, 06:51:26 PM »
Jel' to iz pekarsko-intendantskog sifrarnika za januar?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #113 on: January 16, 2016, 07:51:44 PM »
Ste primetili da je vikend, a Hate ne poziva na bombardovanje, genocid, smrt i glad?

Love is in the air  xflowy
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #114 on: January 17, 2016, 02:26:48 AM »
Ma vise je stoga sto sam jutros oko 3 vracajuci se... odnekud na ulazu u moju zgradu nasao $20. Things are starting to rule.  xflowy
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #115 on: January 17, 2016, 06:31:31 AM »
Imena su nam obicna, Srbska

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #116 on: January 17, 2016, 06:38:25 AM »
And yet, procenutalno Despoti, Strahinje i Miaili su mnoooogo nenormalniji ljudi nego Jovani, Vladimiri i Filipi...
Coincidence? I says not.

Još uvek mi nije jasan tvoj kriterijum kod izbora ovih imena. Npr, zašto misliš da je ruski Vladimir manje nenormalan od srpskog Strahinje ili Mi'aila*? Veća država? Ženin ti rod?

* "j" ili "h", zavisno od romaničkog upliva.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #117 on: January 17, 2016, 07:42:08 AM »
Pa moras da imas osecaj za to, koji ti, ako vec moras da pitas, ocigledno nemas. Ali pokusacu da ti objasnim jer si mi drag. Slicno kao sto imas osecaj koja su imena i prezimena u Jugoslaviji muslimanska, koja su hrvatksa, koja su srpska a koja su neutralna. Bez da si to negde ucio. Ili kao sto verovatno imas osecaj da su Murat i Muhamed daleko nakaradnija muslimanska imena od recimo Amir ili Nermin.

Ali ‘ajde da ti nacrtam:

Kao prvo Vladimir jeste vrlo popularno ime u Rusiji kao i recimo Ivan - ali nije rusko ime vec je slovensko. Dosta popularno u CZ, kod nas i drugim slovenskim zemljama.

Kao drugo verovatno mozes da nabrojis puno poznatih Vladimira - Nabokov, Putin, Lenjin, Horowitz, Askenazi, Radmanovic.
Nema poznatih Strahinja. Nema nobelovaca Strahinja, nema matematicara, pijanista, fizicara cak ni osrednjih politicara sa tim imenom. Obrati opet paznju na cause and effect here. Ne zato sto ime Strahinja nosi kletvu ili ima neku magicnu negativnu moc - vec zato sto se Strahinje i Despoti radjaju u manje dobrim porodicama (kulturno, genetski, edukativno manje dobrim). Simple as that.

Garantujem ti da ako uzmes sve Vladimire po Srbiji i napravis neki prosek po bilo kom kriterijumu da ce to u proseku biti mnogo normalniji i bolji ljudi nego prosecan Strahinja.

Missim ko normalan daje detetu (pa jos rodjenom u Stokholmu) ime Mijailo.

Sam ti malo pojasnio?

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #118 on: January 17, 2016, 08:23:26 AM »

On a somewhat related topic, pre 1/4 veka u Amsterdamu moja tadasnja devojka i ja imali ritual da jednom nedeljno “sparujemo” majke i decu u jednom casopisu. Bilo 5 slika zena i 5 slika dece i treba da pogodis koja je zena majka kojeg deteta.

Napisali bi smo nase guesses posebno i onda uporedjivali rezultate. I ja sam uvek pobedjivao. Uvek!

And it was easy too. Vecinom bi od petoro dece jedno ili dvoje bili tamnije puti dok bi majke uglavnom bile sve bele. A missim zna se ko salje svoje i slike svoje dece u novine - sirotinja, nece Heidi Klum tamo da salje slike. Niti su slike slale lepe Surinamke, vec uglavnom nesrecnice koje bi se udale za nekog iz Afrike zbog nedostatka lokalnog zajma ili sta ja znam cega.

Dakle, ja bih uvek nasao najneatraktivniju i najpuniju zenu i pretpostavio da je majka tamnoputog deteta. I uvek bi tako i bilo. No failure. Ostatak bih morao da pogadjam, ali ni jednom se nije desilo da bih imao manje pogodaka nego tadasnja devojka.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #119 on: January 17, 2016, 08:50:37 AM »
Duh.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #120 on: January 17, 2016, 09:22:23 AM »
Imena su nam obicna, Srbska

Now you're making me nervous. Srpska imena su i Luka, Jovan, Ivan, Daniel, Igor, Martin.

Kao i ona problematicna. Which one is you? Which one??? Please tell me it ain't on of those   xrotaeye

Ali reci cu ti jednu stvar: ako ces se osecati inferiorno zbog nakaradnog imena, potpuno si u pravu.   :mrgreen:
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Samo za pekare
« Reply #121 on: January 17, 2016, 09:41:12 AM »
You spend way too much time with New Yorkers :mrgreen:, and it shows.

With that, and with some other talents you do possess, kraja ti ne bi bilo im Das Land Der Freien i medju ovim nevidjenim idiotima da si samo bio rad da se makar pretvaras da nesto radis.

Ovako...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #122 on: January 17, 2016, 10:36:43 AM »
Pa moras da imas osecaj za to, koji ti, ako vec moras da pitas, ocigledno nemas. Ali pokusacu da ti objasnim jer si mi drag. Slicno kao sto imas osecaj koja su imena i prezimena u Jugoslaviji muslimanska, koja su hrvatksa, koja su srpska a koja su neutralna. Bez da si to negde ucio. Ili kao sto verovatno imas osecaj da su Murat i Muhamed daleko nakaradnija muslimanska imena od recimo Amir ili Nermin.

Ali ‘ajde da ti nacrtam:

Kao prvo Vladimir jeste vrlo popularno ime u Rusiji kao i recimo Ivan - ali nije rusko ime vec je slovensko. Dosta popularno u CZ, kod nas i drugim slovenskim zemljama.

Kao drugo verovatno mozes da nabrojis puno poznatih Vladimira - Nabokov, Putin, Lenjin, Horowitz, Askenazi, Radmanovic.
Nema poznatih Strahinja. Nema nobelovaca Strahinja, nema matematicara, pijanista, fizicara cak ni osrednjih politicara sa tim imenom. Obrati opet paznju na cause and effect here. Ne zato sto ime Strahinja nosi kletvu ili ima neku magicnu negativnu moc - vec zato sto se Strahinje i Despoti radjaju u manje dobrim porodicama (kulturno, genetski, edukativno manje dobrim). Simple as that.

Garantujem ti da ako uzmes sve Vladimire po Srbiji i napravis neki prosek po bilo kom kriterijumu da ce to u proseku biti mnogo normalniji i bolji ljudi nego prosecan Strahinja.

Missim ko normalan daje detetu (pa jos rodjenom u Stokholmu) ime Mijailo.

Ova postavka pije vodu.
Iako u "Hejtovoj maloj galaksiji sociopatije" nosis tezak krst tesku oglagiju pekara, mora ti se priznati didakticko-metodicki pristup po ovom pitanju, ocigledno stvoren empirijskim putem.
Jos kada bi manje kidisao na zemlju iz koje si potekao i shvatio bolnu prosecnost ljudskih jedinki na citavom svetu, bilo bi od tebe nesto.
Tamo gde sistem ne zauzdava animalno i amoralno imas problem sa ljudskom rasom.
Naravno, sve krece iz porodice u kojima sve pocinje davanjem imena, kako si lepo primetio, ali to nije dovoljan uslov za kretenizaciju.
Evo tebe, na primer. Moralne norme su ti izuzetno niske (pri tome ne mislim na ljubav prema suknji po cenu svega, to je sporedno) i kao takav bi se odlicno uklopio u ne-sistem Srbije koji je na snazi, sa manjim prekidima, par stotina godina.
Odlaskom zbog nedostatka osnovnih sredstava za zivot, sto je kod tebe, ljubitelja luksuza, bio poriv visestruko pojacan u odnosu na prosecnog ubogog gradjanina, ti si "video sveta", sto nase babe vole da kazu.
To u prevodu znaci da si video sistem u kome mozes pristojno da zivis ali te zulja to sistemsko zauzdavanje animalnog i amoralnog i stremis ka proboju barijere.
To podrazumeva ogromne pare, stecene na ovaj ili onaj nacin, kako bi bio skoro pa nedodirljiv i mogao da se odas raskalasnom zivotu.
E tu je tvoja greska u postavljanju zivotnih prioriteta, ili da bi ti bilo jasnije - imas vise srece nego pameti.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #123 on: January 17, 2016, 11:21:08 AM »
Matadore, pisao sam ovde i pre - kritican sam prema Srbiji jer mi NSČ zagorcava zivot vec 25 godina.

I imam dosta dobro razumevanje o uticaju srece/slucajnosti na zivote vecine ljudi. Ali opet, i tu je pitanje koliko daleko hoces da ides unazad. Neko ko se rodio kao belac ima "vise srece" nego neko ko se rodio kao crnac, plavokosi nego crnokosi, visoki / niski, mrsavi / debeli, inteligentni / manje inteligentni, sever / jug, zapad / istok.
Kad je moment od kog pocinje da se meri odnos srece/zasluge?

Zena ima neku prijateljicu Cehinju koja tek nedavno saznala da imam holandsko drzavljanstvo i okomentarisala da imam srece (misleci time da sam iz Srbije a imam NL drzavljanstvo). Ja rek'o "istina, kao i ostalih 15M ljudi u NL, kao uostalom i svih 200M ljudi u EU".
Po cemu ja imam srece da imam NL drzavljanstvo a to sto se ona rodila u CZ i ima cesko drzavljanstvo nije pitanje srece?

Da ne bude zabune, za mene je ogromna sreca NL drzavljanstvo. Smatram to za najsrecniji dan u zivotu zajedno sa danom kad sam prvi put kresnuo devojku i skinuo se iz vojske.
I beskrajno sam zahvalan toj zemlji i ljudima za sve sto su nam pruzili, ali nemam osecaj da moram o tome da slusam od svakog izfrustriranog bednika ovde u CZ, kao da njima licno nesto dugujem.

Naravno nije sve ni u sreci, treba iskoristiti prilike, stvarati nove ako i kad je moguce, kao i biti svestan da se neke ne ponavljaju.

Inace, nisam ja nikako mogao da se uklopim u ne-sistem Srbije kako kazes. Jednostavno mi to tamo nikad nije lezalo, nisam kompatibilan sa normama tamo. I to se odnosi na sve - devojke, skolovanje, posao, medjuljudske odnose - jednostavno nisam znao kako tamo da funkcionisem na nekom zadovoljavajucem nivou. 
Kao da igras recimo limit poker i no-limit poker. Iako naizgled slicne (gotovo iste) igre, to su potpuno razlicite discipline, gde su potrebne sasvim razliciti skills, karakter, nacin razmisljanja itd.

Sto se ogromnih para tice matadore, takvih ovde nema, nije nikad bilo, niti ce biti. Cak i da se skupimo svi zajedno. Hate ima neke pare, nikako ogromne, ali nesto ima - ali to je produkt visedecenijske stednje, klosarenja i odricanja. (znaci nije da mnogo zaradi, vec malo trosi).
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #124 on: January 17, 2016, 02:30:48 PM »
Hate ima neke pare, nikako ogromne, ali nesto ima - ali to je produkt visedecenijske stednje, klosarenja i odricanja. (znaci nije da mnogo zaradi, vec malo trosi).
Car, a?  xrofl xrofl xrofl

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #125 on: January 17, 2016, 02:37:07 PM »


Now you're making me nervous. Srpska imena su i Luka, Jovan, Ivan, Daniel, Igor, Martin.


Četiri od šest, lousy C, ali si se ipak provuk'o: http://www.crkvenikalendar.com/imenoslov.php

Pitao bih te da mi kažeš kakva sam ja ličnost imenom, ali se bojim da si već razvio neke predrasude spram mene.

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #126 on: January 17, 2016, 04:35:42 PM »
Matadore, pisao sam ovde i pre - kritican sam prema Srbiji jer mi NSČ zagorcava zivot vec 25 godina.

I imam dosta dobro razumevanje o uticaju srece/slucajnosti na zivote vecine ljudi. Ali opet, i tu je pitanje koliko daleko hoces da ides unazad. Neko ko se rodio kao belac ima "vise srece" nego neko ko se rodio kao crnac, plavokosi nego crnokosi, visoki / niski, mrsavi / debeli, inteligentni / manje inteligentni, sever / jug, zapad / istok.
Kad je moment od kog pocinje da se meri odnos srece/zasluge?

Zena ima neku prijateljicu Cehinju koja tek nedavno saznala da imam holandsko drzavljanstvo i okomentarisala da imam srece (misleci time da sam iz Srbije a imam NL drzavljanstvo). Ja rek'o "istina, kao i ostalih 15M ljudi u NL, kao uostalom i svih 200M ljudi u EU".
Po cemu ja imam srece da imam NL drzavljanstvo a to sto se ona rodila u CZ i ima cesko drzavljanstvo nije pitanje srece?

Da ne bude zabune, za mene je ogromna sreca NL drzavljanstvo. Smatram to za najsrecniji dan u zivotu zajedno sa danom kad sam prvi put kresnuo devojku i skinuo se iz vojske.
I beskrajno sam zahvalan toj zemlji i ljudima za sve sto su nam pruzili, ali nemam osecaj da moram o tome da slusam od svakog izfrustriranog bednika ovde u CZ, kao da njima licno nesto dugujem.

Naravno nije sve ni u sreci, treba iskoristiti prilike, stvarati nove ako i kad je moguce, kao i biti svestan da se neke ne ponavljaju.

Inace, nisam ja nikako mogao da se uklopim u ne-sistem Srbije kako kazes. Jednostavno mi to tamo nikad nije lezalo, nisam kompatibilan sa normama tamo. I to se odnosi na sve - devojke, skolovanje, posao, medjuljudske odnose - jednostavno nisam znao kako tamo da funkcionisem na nekom zadovoljavajucem nivou. 
Kao da igras recimo limit poker i no-limit poker. Iako naizgled slicne (gotovo iste) igre, to su potpuno razlicite discipline, gde su potrebne sasvim razliciti skills, karakter, nacin razmisljanja itd.

Sto se ogromnih para tice matadore, takvih ovde nema, nije nikad bilo, niti ce biti. Cak i da se skupimo svi zajedno. Hate ima neke pare, nikako ogromne, ali nesto ima - ali to je produkt visedecenijske stednje, klosarenja i odricanja. (znaci nije da mnogo zaradi, vec malo trosi).

I treba da budes kritican, kritican sam i ja.
Medjutim, to kod tebe prelazi granice pa zakljucujem da je u pitanju neki tezi oblik frustracije.
Ne znam sta je NSČ pa bih voleo da to pojasnis.

Pare? Nisi me razumeo, rekoh da stremis ka proboju barijere, odnosno voleo bi da se lansiras u svet velikih para i to posto-poto.
Nema potrebe da mi objasnjavas da velikih para nema, to je privilegija rezervisana za malobrojne ali donosi sa sobom i mnoge stvari koje ne prijaju svakom.
Ti sa tim nemas problem, koliko sam shvatio i mislim da je upravo to tvoj najgori usud.
Ponasas se kao zunzara u tegli, bezis od sebe, selis se tamo-vamo, umesto da se skrasis i mislis malo vise na porodicu, odnosno posledice koje to tvoje bauljanje ostavlja na njih.
Ne znam da li me razumes, tvoji hirovi i zelje ne bi trebalo toliko da uticu na najblize, posebno ne na decu.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Samo za pekare
« Reply #127 on: January 17, 2016, 05:21:47 PM »
*
DA LI VAM ROBOT OTIMA POSAO? Zanimanja koja nestaju razvojem tehnologije

Ana Lađarević | 17. 01. 2016 - 07:21h

Mislite da ste dovoljno dobri i pametni da bi vas na poslu zamenio robot? Razmislite još jednom.



Dosad su roboti uglavnom menjali ljude u rutinskim i vremenski zahtevnim zadacima. Međutim, kako tehnologija napreduje, oni obavljaju sve sofisticiranije poslove i stručnjaci upozoravaju da bi neka zanimanja zbog toga uskoro mogla da postanu suvišna. Prognozira se da će do 2025. svaki treći posao preuzeti softver, računar ili pametna mašina.

Brz razvoj tehnologije doveo je do smanjenja cena kompjutera i robota čak za 27 odsto u proteklih deset godina. To ih za poslodavce čini još povoljnijom opcijom naročito kada se uzme u obzir činjenica da je sve više robota koji imaju mogućnost da neprestano uče i prepoznaju lice i glas pa tako mogu i da preuzmu poslove gde bi bili u direktnom kontaktu sa ljudima. Istraživanje koje je sprovela Bank of America pokazuje da će u narednih 10 godina roboti najpre preuzeti poslove taksista, ribara, pekara, pisara i telefonskih operatera. Taj trend je već sada vidljiv. Na primer, popularna taksi usluga Uber funkcioniše preko aplikacije, pa umesto da kada naručujte vozilo pričate sa operaterom, to sada činite preko dva-tri klika. A ovu uslugu koristi dnevno milion ljudi! U podjednakom problemu bi mogli da se nađu i turistički vodiči, farmaceutski tehničari, prodavci osiguranja, činovnici, računovođe... a lista tu ne prestaje.

U ovom trendu najbolje će proći ljudi sa zanimanjima poput vatrogasaca, sveštenika, lekara, učitelja, zapravo svi oni čiji posao podrazumeva empatiju i složeniju međuljudsku interakciju. Njih će roboti teško zameniti, pa čak i u daljoj budućnosti.

Jasno je da ovo nije prvi put da tehnologija menja kurs ekonomije i tržišta rada. Setimo se samo Industrijske revolucije, kada su manuelni radnici prosto bili primorani da se obuče za rad na mašinama. Međutim, sada je stvar puno drugačija, jer je velika šansa da će ljudi morati da rade poslove za koje su i prekvalifikovani a koje roboti ne mogu da obavljaju.

Japan i Kina lideri

Japan je lider u upotrebi robota u svim sferama. Na svakih 10.000 zaposlenih u auto-industriji oni imaju po 1.520 robota. Ostale zemlje u proseku imaju 66. Kina se priključuje trendu i od ukupne svetske proizvodnje robota 25 odsto kupuju upravo oni.
*

http://www.blic.rs/vesti/svet/da-li-vam-robot-otima-posao-zanimanja-koja-nestaju-razvojem-tehnologije/pcz852e
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #128 on: January 17, 2016, 05:24:59 PM »
Quote
lansiras u svet velikih para i to posto-poto.

Haha, jeste, bas je 45 godina idealan vek za to. Sad si me malkice razocarao.
I'm just trying to make my way home pal. Tj. da mirno i kao do sada prozivimo jes nekih 10-15 godina dok mali ne poraste i pruzimo mu to sto mozemo, da bismo posle otisli da gajimo patlidzane.
Malo ko se obogatio u 45 i malo ko ima mindset za to u tim godinama.

Nikuda ne selim porodicu, na istom mestu sam vec 15 godina, a supruga i ja nismo zajedno za 12 godina ni u jednom drugom gradu ziveli.  
Istina depresivan sam ovde pa cesto putujem turisticki, ali ne selimo se nikuda. Palo mi je na pamet da se odselimo u Hrvatsku i Kanadu pre toga, i kod ovog poslednjeg Pijanista je ponudio pomoc, pa nam onda okrenuo ledja.

Dakle mali od kad se rodio zivi na jednom mestu, ide u jednu skolu itd.
Si ti dete podoficira kad si tako osetljiv na to seljenje?

NSČ ti Novi SrBski Čovek. Ili strucnije objasnjenje je jednom dao Hate - "Stoka bez repa, bice koje naseljava Gornju Meziju."
To je covek koji je, iako ne vecinsko bice - ali dovoljno zastupljen da napravi kriticnu masu,  svojim ponasanjem odgovoran za sliku koju mnogi stvaraju o nama svima.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #129 on: January 17, 2016, 05:27:33 PM »
Quote
Četiri od šest, lousy C, ali si se ipak provuk'o: http://www.crkvenikalendar.com/imenoslov.php

Ne radi ti ovde Ctrl+F, a pride nisu slozena imena po abecedi pa ne mogu da proverim tvoje tvrdnje uz najbolju volju.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Samo za pekare
« Reply #130 on: January 17, 2016, 05:45:43 PM »
ради,
пробај цтрл+ф
...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Samo za pekare
« Reply #131 on: January 17, 2016, 05:49:15 PM »
zvn,
ctrl+ф
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Samo za pekare
« Reply #132 on: January 17, 2016, 06:02:40 PM »

Now you're making me nervous. Srpska imena su i Luka, Jovan, Ivan, Daniel, Igor, Martin.


Лука - превод грчког имена !!Лоуказ!! - име једног од четири јеванђелиста

Јован - јеврејски - Бог се смиловао, библијско име

Иван - по пореклу исто као име Јован

Данијел - јеврејско име - Бог је мој судија, библијско име

Игор - руско име - стара позајмица из скандинавских језика


Martin, nije na spisku (a Martina jeste)...

Мартина - женски облик према мушком имену Мартин


Dakle, saberi / oduzmi, od 6 (šest) "srpskih" imena... 0/6

3 (tri) jevrejska
1 (jedno) grčko
1 (jedno) rusko
1 (jedno) nije na spisku

ps. naravno da radi i Ctrl+F i Цтрл+Ф
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #133 on: January 17, 2016, 07:31:16 PM »
Danijel da, Daniel ne.
Martina se ne broji, jer kad bi baba imala muda, lulu i hozentregere, ne bi bila baba, nego deda.
Dakle, 4 out of 6.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #134 on: January 17, 2016, 07:32:46 PM »
Quote
Četiri od šest, lousy C, ali si se ipak provuk'o: http://www.crkvenikalendar.com/imenoslov.php

Ne radi ti ovde Ctrl+F, a pride nisu slozena imena po abecedi pa ne mogu da proverim tvoje tvrdnje uz najbolju volju.

Nema veze, srećan sam što si uopšte uspeo da ih pročitaš na tom čudnom pismu.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Samo za pekare
« Reply #135 on: January 17, 2016, 07:52:36 PM »
ed,
svi mi znamo da si u marijebursac iz nake tamo vukojebine
zlucajno zapao, tako da...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Samo za pekare
« Reply #136 on: January 17, 2016, 08:18:32 PM »
Danijel da, Daniel ne.
Još će da ispadne da su Slawen i Слањен različita imena...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Samo za pekare
« Reply #137 on: January 17, 2016, 08:23:19 PM »
EU ima 200 miliona ljudi?  :lol:

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Samo za pekare
« Reply #138 on: January 17, 2016, 08:30:27 PM »
^ +- 300 m
 :lol:
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #139 on: January 17, 2016, 08:31:06 PM »
Ima vec 500 miliona, ko bi rek'o.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #140 on: January 17, 2016, 08:41:47 PM »
ed,
svi mi znamo da si u marijebursac iz nake tamo vukojebine
zlucajno zapao, tako da...


Ovo ti je tragikomicno. Marije Bursac (i ceo taj siri kraj oko C-Marketa: Kalvarija, Jakuba Kuburovica, Save Kovacevic, Prvomajska) je VUKOJEBINA.

Strasno je u sta se to pretvorilo. Uvek je to bio siromasan kraj, ali kad sam ja bio mali je bio siromasan kao recimo Skorenovac (cisto madjarsko selo u Banatu - vrlo siromasno, ali jako cisto i lepo sredjeno).

Svi oni neplanski podignuti kiosci, prenatrpani, sa PVC stolarijama, prljavi, isarani. Apoteka odmah pored auto mehanicara, pekara pored prodavnice delova za automobile, razni smradovi sa svih strana, automobili koji ne bi trebalo da postoje na sve strane, smrad jer ljudi loze na ugalj i drvo, smrad automobila bez katalizatora, smrad pljeskavidzinica, smrad cigareta, alkohola, ljudi koji se tamo okupljaju.

Strasno nesto. Nije mi jasno kako tim ljudima ne padne na pamet da odu na selo, gaje paradajz, budu na cistom vazduhu, totalna je zagonetka za mene kako mogu tako da zive.

I ti govoris o nekoj drugoj vukojebini???
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Samo za pekare
« Reply #141 on: January 17, 2016, 08:47:43 PM »
'зasui horrora
и промискуистета...`
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #142 on: January 17, 2016, 10:10:52 PM »
Danijel da, Daniel ne.
Još će da ispadne da su Slawen i Слањен različita imena...
Чакштавише, различите особе!

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #143 on: January 17, 2016, 10:30:59 PM »
Quote
lansiras u svet velikih para i to posto-poto.

Haha, jeste, bas je 45 godina idealan vek za to. Sad si me malkice razocarao.
I'm just trying to make my way home pal. Tj. da mirno i kao do sada prozivimo jes nekih 10-15 godina dok mali ne poraste i pruzimo mu to sto mozemo, da bismo posle otisli da gajimo patlidzane.
Malo ko se obogatio u 45 i malo ko ima mindset za to u tim godinama.

Nikuda ne selim porodicu, na istom mestu sam vec 15 godina, a supruga i ja nismo zajedno za 12 godina ni u jednom drugom gradu ziveli.  
Istina depresivan sam ovde pa cesto putujem turisticki, ali ne selimo se nikuda. Palo mi je na pamet da se odselimo u Hrvatsku i Kanadu pre toga, i kod ovog poslednjeg Pijanista je ponudio pomoc, pa nam onda okrenuo ledja.

Dakle mali od kad se rodio zivi na jednom mestu, ide u jednu skolu itd.
Si ti dete podoficira kad si tako osetljiv na to seljenje?

NSČ ti Novi SrBski Čovek. Ili strucnije objasnjenje je jednom dao Hate - "Stoka bez repa, bice koje naseljava Gornju Meziju."
To je covek koji je, iako ne vecinsko bice - ali dovoljno zastupljen da napravi kriticnu masu,  svojim ponasanjem odgovoran za sliku koju mnogi stvaraju o nama svima.

Ok, NSČ je jasno i mogu da se slozim sa tim, kao i sa TSH-ovom definicijom.
Na seljenje nisam uopste osetljiv vec su na seljenje osetljiva sva deca sveta, tu sam bio prilicno jasan.
Iako nije bitno za ovu prepisku, nisam dete vojnog lica, niti sam ja vojno lice (redovno sluzenje i ucesce u ratu podrazumeva se za balkanskog civila) a ni selio se nisam nesto, svega dva puta.

A smejes se upravo glavnom problemu u lice, nije poenta sto si sa 45 poceo da posustajes u svojoj nameri da se lansiras u svet velikog novca, vec sto oduvek tome tezis.

Drago mi je da malog ne cimatas tamo-vamo kako te demoni gone, sto znaci da si ga vezao za majku i svalio svu odgovornost na nju, da bi, kada si pregazio 40, krenuo da menjas plocu, sto je dobro jer je uvek bolje ikad nego nikad.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Samo za pekare
« Reply #144 on: January 17, 2016, 10:41:43 PM »
Danijel da, Daniel ne.
Još će da ispadne da su Slawen i Слањен različita imena...
Чакштавише, различите особе!
aha, nešto kao Danijela i Detlić...

nego Ivane, s obzirom da je tvoje ime jevrejskog podrijetla, vjerojatno je samo pitanje vremena kada će "kejk faktori" da otkupi prava od Izraelaca i da platiš uporabu....
čudi me kaj su čekali do sada... ali ne treba biti nezadovoljan, dosta si se i do sada provukao besplatno...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Samo za pekare
« Reply #145 on: January 17, 2016, 10:55:56 PM »
Hvala ti sto si mi uradio kompletan psiholoski profil Matadore.

A ti INI, znas da gomila raznoraznih gostiju cita ovaj forum, nemoj da im dajes ideje.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #146 on: January 17, 2016, 11:02:58 PM »
Hvala ti sto si mi uradio kompletan psiholoski profil Matadore.
Imaš sreću da ti je na kraju progledao kroz prste za malog.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #147 on: January 17, 2016, 11:13:12 PM »


Strasno je u sta se to pretvorilo. Uvek je to bio siromasan kraj, ali kad sam ja bio mali je bio siromasan kao recimo Skorenovac (cisto madjarsko selo u Banatu - vrlo siromasno, ali jako cisto i lepo sredjeno).

Svi oni neplanski podignuti kiosci, prenatrpani, sa PVC stolarijama, prljavi, isarani. Apoteka odmah pored auto mehanicara, pekara pored prodavnice delova za automobile, razni smradovi sa svih strana, automobili koji ne bi trebalo da postoje na sve strane, smrad jer ljudi loze na ugalj i drvo, smrad automobila bez katalizatora, smrad pljeskavidzinica, smrad cigareta, alkohola, ljudi koji se tamo okupljaju.

Strasno nesto. Nije mi jasno kako tim ljudima ne padne na pamet da odu na selo, gaje paradajz, budu na cistom vazduhu, totalna je zagonetka za mene kako mogu tako da zive.

I ti govoris o nekoj drugoj vukojebini???

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: Samo za pekare
« Reply #148 on: January 17, 2016, 11:16:12 PM »
Hvala ti sto si mi uradio kompletan psiholoski profil Matadore.

Daleko je to od kompletnog psihološkog profila ali dobro...za malog sam ti progledao kroz prste, kako reče lokalni vampir, računajući da ovo ne shvataš zlonamerno.
Dovoljno je što u ovom sanatorijumu nosiš tešku stigmu brašnjavog pripravnika, da bih ti i ja stajao na muku.
Jahači apokalipse (3+1), poznatiji ovde kao Opričnici, nanose ti dovoljno zla ali ti si svestan da su ovde na nekoj vrsti terapije pa pokazuješ izvesne crte čovekoljublja koje se probija kroz šumu tvojih lupeških dogodovština.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Samo za pekare
« Reply #149 on: January 18, 2016, 07:01:12 AM »

nego Ivane, s obzirom da je tvoje ime jevrejskog podrijetla, vjerojatno je samo pitanje vremena kada će "kejk faktori" da otkupi prava od Izraelaca i da platiš uporabu....
čudi me kaj su čekali do sada... ali ne treba biti nezadovoljan, dosta si se i do sada provukao besplatno...
Ne brzaj.
Najpre treba sami Jevreji da zaštite prava u Srbiji, da bi mogli da ih prodaju (ista stvar važi i za Dizni i Fanikejkfektori) bilo kome.
A to im nećemo dozvoliti, ipak je Ivan naš drug.
Rešenje je da mi prvi podnesemo zahtev Zavodu za patente; sad nam samo treba finansijer cele operacije?