:D
Ekskluzivno
INTERVJU: Kventin Tarantino
SRBENTINO
Slavni režiser, koji je šokirao Kan podigavši na konferenciji za novinare tri prsta za Srbiju, otkriva za Kurir da će novi film snimati tokom zime u istočnoj Evropi, te da je naša zemlja jedna od mogućih lokacija
Neverne Tome koje godinama naboranih čela sumnjičavo vrte glavom kada u bilo kojim novinama pročitaju da neki vrhunski sportista ili holivudska zvezda dosta zna o Srbiji sada slobodno mogu da se povuku u mišju rupu!
Naime, kultni holivudski režiser Kventin Tarantino na konferenciji za novinare u Kanu, ali i posle iste, pokazao je da ima saznanja o našem narodu, podigavši u jednom momentu, kada smo mu se predstavili, tri prsta visoko u vazduh! Tada nas je posve neočekivano upitao:
- Da li se Srbi ovako pozdravljaju? Znam šta vama znači taj pozdrav - da bi potom počeo da sve zbunjene novinare u sali pozdravlja našim simbolom!!
Ali, to nije sve! Tvorac filmova "Petparačke priče", "Kil Bil" i "Ulični psi" koji priča trista na sat i vrti se po stolici kao da ima mrave u zadnjici u mini-intervjuu za Kurir nakon susreta s novinarima superekskluzivno nam je otkrio kako planira da novi film snima tokom zime u istočnoj Evropi, kao i da mu je jedna od potencijalnih lokacija Srbija, odnosno Beograd!
- Uf, jedva čekam da počnem da radim novu priču. Pojeo sam tri olovke dok sam sedeo u avionu za Kan, od muke što ne mogu da radim - rekao je hiperaktivni Tarantino za Kurir kada smo ga upitali koji su mu novi planovi.
Postoji li šansa da snimate negde u Evropi? Konkretno, Srbija ima dosta lepih lokacija - kod nas se nedavno snimao film "Braća Blum" sa Adrijenom Brodijem u glavnoj ulozi.
- Ne seri?! Brodi bio kod vas? Kul. Sada ću ti nešto reći. Novi film hoću, moram, maštam da snimam negde van Amerike! Muka mi je više tamo kod mene, znam celu zemlju napamet. Nema izazova. Evropa je nešto drugo. Snimao bih u Srbiji, zašto da ne? Ionako su mi u planu bile Mađarska, Hrvatska ili Srbija.
Kakav biste film snimali u Srbiji? Neke nove "Petparačke priče" možda?
- Znaš kako, prvo moram da doputujem kod vas, da osetim kako živite, vaše zvuke, mirise i ukuse, ako me razumeš. Tu će mi se na licu mesta roditi ideje. Jebi ga, morao bih dobro da vas upoznam, da boravim u Srbiji bar tri nedelje. Ako nam se talasi ne poklope, izvinite, ja odoh dalje, ali ako se skapiramo, gledaćete me svaki dan na ulicama Beograda.
- Mnogo sam nervozan što ne mogu da počnem sa snimanjem. Evo ovde promovišem "Smrtni dokaz" ("Death Proof" je njegov najnoviji film - prim. I. Đ.), a već razmišljam šta ću dalje. Kao da sam popio četiri različita energetska pića, tako se osećam sada. Nego, daj mi te novine što držiš. Je l' to tvoje? Nije loše. Daj da ti se potpišem na naslovnoj.
Izvolite. Nego, Kventine, da li ste uopšte svesni toga koliko u Srbiji imate obožavalaca? Za vas znaju svi - od 7 do 77 godina.
- Verujem, ali čoveče, ne smem da razmišljam o tome. Kada bih se tripovao da sam jebeno slavan, postao bih uobražen kao Kurt Rasel (glumac u tom trenutku prolazi pored njega, i gleda ga popreko). Imao sam teško, siromašno detinjstvo, kroz pubertet sam prolazio skoro bez centa u džepu.
- Nije mi bilo lako, ali kada sam dobio priliku da 1992. snimim "Pse", konačno sam odahnuo, ali i sebi obećao da, šta god da mi budućnost donese, neću se menjati i ostaću ovako jebeno fin sa ljudima. Nego, ako imaš vremena, svrati večeras na žurku koju prave u nekom klubu u podnožju Kroazete, pa da mi opišeš u nekoliko reči kakva je Srbija.
Važi, dogovoreno. Samo, da bismo ušli tamo, moramo da imamo pozivnicu. Hoćete li nam pomoći u tome?
- Čuj, hoću li? Pa jesam li ja jebeni Tarantino ili nisam? (smeh)
TEKST I FOTO: ILIJA ĐUKIĆ
http://www.krstarica.com/s/index.php?s=http://www.kurir-info.co.yu/&r=http://www.krstarica.com/lat/katalog/Mediji/Novine/
Groovy!
ha, kakav car!
mora da će da krene tragovima hatona, pekimpoa i dr. koji su ovde snimali svoje WWII epike – ako mu je to još uvek naredni projekat!
:!:
Tarantino je kompletna autorska licnost...steta sto nema vise takvih....(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmilies.sofrayt.com%2Ffsc%2Fterrified.gif&hash=a7e12ec8c3c46f35d6dec3c702d3db6feb90c4ea)
Ovo miriše na nečiju fantaziju... :o
Diznijevu fantaziju !!!(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmilies.sofrayt.com%2Ffsc%2Fsmile1.gif&hash=ec2a298380c59e429a597b2ba577c6a95436e92d)(https://www.znaksagite.com/diskusije/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmilies.sofrayt.com%2F%255E%2F_950%2Fole.gif&hash=3fdd1b28d1e037c596890a738c1aaeec51942fc7)
Kventin Tarantino snima film u Srbiji?
Holivudska zvezda Kventin Tarantino pregovora sa Željkom Mitrovićem, vlasnikom "Pinka", da jedan od njegovih novih visokobudžetnih filmskih projekata bude sniman u Srbiji, u Mitrovićevom studiju PFI, prenosi "Blic".
Protekli Filmski festival u Kanu Željko Mitrović je iskoristio da bi promovisao svoj novi filmski studio koji će krajem septembra biti otvoren u blizini Beograda, u Šimanovcima. Njegova filmska kompanija "Pink Films International" je u pregovorima sa više velikih filmskih kompanija, koje će doći da procene potencijalne lokacije u Srbiji.
"Imali smo mnogo posla u Kanu. Sreli smo se sa mnogim moćnim i uticajnim producentima iz Amerike, medju kojima je bio i tim koji zastupa Kventina Tarantina. Tarantino je oduševljen našom prezentacijom i rekao je da bi voleo da sledeći film snima u Srbiji. Za njih je Srbija prepuna egzotike, i to je nešto što nas u ovom trenutku izdvaja od drugih" rekao je Mitrović listu.
On je dodao da bi izgradnja studija trebalo da bude okončana do oktobra, i da ponuda važi za dva filma čiji su budžeti veći od pet miliona dolara.
Ako bi došlo do saradnje sa Tarantinom, to bi verovatno bio samo početak saradnje sa holivudskim režiserima.
Reditelj koji se proslavio filmovima punim nasilja, kao što su "Ulični psi", "Petparačke priče" i "Kill Bill" uskoro će doći u Srbiju. Kako Mitrović tvrdi, pored atraktivnosti lokacije privukle su ga i cene snimanja, naravno znatno niže u odnosu na svetske standarde.
U domaćoj produkciji PFI uradjena su do sada dva filma - "Transformer" tandema Karadžić-Koprivica, kao i "Čitulja za Eskobara" Milorada Milinkovića, čija je premijera planirana za jesen.
Čitao sam danas taj članak u Blicu. Malo mi je bizarno da se opis Tarantinovih filmova svodi na to da su "puni nasilja".