• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Into the Breach

Started by Meho Krljic, 27-02-2018, 09:21:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


neomedjeni

ovo ona igra na kojoj je radio i Kris Avelone? Hoćemo!

Meho Krljic

Da, to je ta. Mada, mislim da ne treba to da bude prevashodni razlog što bi je neko kupio.

Elem, nije li bizarno da igra danas izlazi a da se još ne zna cena????  :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ni Humble, ni Steam, ni GoG, ni sajt developera je ne navode. Kako već rekoh, ako bude oko deset evra, mislim da će razvaliti.

Father Jape

Realnije mi je da bude 15-20, a sa popustom na dan islaska 14-17 evra.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

neomedjeni

Ako drže do sebe, kao Iron Tower, zacepiće cenu u skladu sa kvalitetom igre - dakle, trijes evra!

Meho Krljic

Da, pa ja pričam po FTL-u koji je deset evra. Ali naravno da je moguće da će za novu igri malo jače da nagaze. Mislim, ja ću je svakako kupiti ako je do 20.

Meho Krljic

Polygonov rivju pominje cenu od 15 dolara. OK, da vidimo da li će Valve po običaju da to prevede u 15 evra...

Berserker

Priznajem da sam po prvi put u životu u iskušenju da kupim igru po punoj ceni odmah po njenom izlasku.


Father Jape

Izašla!
14.99 EUR (nema popusta trenutno)
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

neomedjeni


Evo šta Codex kaže:


http://www.rpgcodex.net/content.php?id=10843



Into the Breach is a well-oiled machine. So well-oiled that even in losing it's more akin to a flipped bobsled caroming down a chute than the dooming and chaotic car crashes of a bad XCOM turn. There's a certain glide to your mistakes such that, even in failing, you're pretty much exactly where you should be. At the same time, this 'on-the-rails' experience may run out of gas for some. So it is small, easy, and doesn't necessarily have any issues at all. The interface is flawless and the rules of the game are straight and narrow. The graphics are fine and you can invest hours into a rotating cast of mechs. It's almost as if you asked a watchmaker to make you his finest watch, and what you got back was a work of beauty – it just so happened to also be digital.

Calavera

Quote from: Father Jape on 27-02-2018, 17:15:01
Izašla!
14.99 EUR (nema popusta trenutno)

na gogu je 12.69, a dobija se i dzabe ftl.

prvi utisak je da je ovo bas ona prava digitalna droga  :lol:  postoje samo dve sitnice za koje nisam siguran. prva je mogucnost da se igra zavrsi nakon spasavanja samo dva (od ukupno cetiri) ostrva, pri cemu zadnja misija postaje teza ako je ostavite za kasnije. nadam se da su pogodili s balansom, jer ne bi valjalo da ispadne da je prelazak na zadnju misiju nakon dva ostrva uvek najefikasniji put do pobede.

druga sitnica je neimpresivnost gorepomenute zadnje misije, bar u poredjenju s borbom protiv rebel flagshipa. ovde nema tako neke klimakticne borbe, a nije ni previse tesko, bar na normal tezini. kapiram da je fokus igre na eksperimentisanju s razlicim postavama mechova (u cemu cu svakako neizmerno uzivati  :lol: ), ali ipak...

Father Jape

Samo da uzbuđeno javim da sam upeo da sačuvam glavu u Into the Breach tako što sam sopstvenu artiljeriju, koju sam opremio zamrzavajućim topom (zamrzne i pogođenog neprijatelja ali i samu sebe), uperio na jednu od zgrada koju treba sačuvati. Tako sam je okovao ledom, i neprijatelj je potrošio svoj napad razarajući led, a zgrada je ostala netaknuta. :lol: Genijalno!
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Calavera

Quote from: Calavera on 01-03-2018, 21:49:29
a nije ni previse tesko

ignorisite ovo, pojma nemam  :(  deo problema je sto uporno odbijam da predjem na zadnju misiju posle samo dva ostrva, ali svejedno sam prelos.

Berserker

Sad mi je žao što sam propustio priliku da probam zadnju misiju posle drugog ostrva, imao sam maksimalno nabudžene pilote, i odlične specijalke na svim mechovima, krenuo sam na treće ostrvo da bih nabudžio preostale statove (damage i HP) a i da bih istraživao malko, ipak mi je ovo tek drugi pokušaj. Ipak dosta zavisi od toga šta vam se padne od opreme, ja sam recimo posle prvog ostrva kupio passive ability da svako sudaranje Vekova pravi 2 umesto 1 damage, a na drugom mechu sam kupio extra tenka koji funkcioniše kao zasebna jedinica čiji napad gura Vekove za jedno polje. Ove dve specijalke imaju odličnu sinergiju, prosto sam samleo drugo ostrvo i evo me sada na polovini trećeg, bez ikakvih problema. Javljam dalje utiske.

Father Jape

Inače, kao i kod FTL-a, Easy mi je za nijasnu prelak, a Normal mi je za nijansu pretežak. :lol:
Kakav je hard, ne smem ni da zamislim.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Hard nivo ima samo više Vekova, nema razlike u njihovoj taktici ili jačini, koliko sam ukapirao. Inače, posle trećeg, udobno predjenog ostrva i opreme koja mi je ponudjena kao nagrada, potvrdjuje se moje mišljenje o random elementu koji je od ogromnog značaja i u ovoj igri (kao i u FTLu, na kraju krajeva). Naime, najbolju opremu sam dobio na samom početku (plus fantastičnog pilota iz jednog time-poda), i ništa od onoga što mi je ponudjeno na sledeća dva ostrva ne može ni da prismrdi po korisnosti. Sirovo upgrejdovanje mechova je prosto suviše sporo, i ovim tempom mislim da je potrebno preći sva četiri ostrva da bi se oni nabudžili do maksimuma. Daleko veći uticaj na igru ima kupovina i pametna upotreba sekundarnih specijalki koje se dobijaju samo posle kompletiranog ostrva (ili sa vrlo malom šansom iz time-podova, moja dosadašnja statistika kaže da sam iz 4 time poda koliko sam ćapio do sada, dobio 4 reactor upgrejda, jednog pilota i jedan gear piece). Krenuo sam u osvajanje četvrtog ostrva, držte mi palčeve :)

Father Jape

Da, ovaj prelazak na Easy koji sam sad završio je učinjen još lakšim time što mi je posle prvog ostrva upala divna poslastica za ranged mecha — gemini rakete (koje se mogu unaprediti za dve upotrebe po borbi, i još veći dmg).
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Calavera

ja sam jedinu pobedu za sad zabelezio jer sam nabasao na item za bacanje dima i pasivni apgrejd koji pravi 1 damage za sve neprijatelje unutar dima. mislim da je to citava strategija rustling hulksa, ali ja jos nisam ni pipnuo druge postave mechova jer zelim da predjem igru na sva tri nacina sa pocetnom ekipom.

no dobro, bar ne igram na iziju  :lol:

Father Jape

Quote from: Calavera on 03-03-2018, 14:20:40
no dobro, bar ne igram na iziju  :lol:

Ignorisaću ovu provokaciju. :lol.

Mislim da mi je zasad omiljeni dodatak pasivka koja izaziva neprijateljima +1 damage na sve sudare/stajanje iznad mesta na kome izviru.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker



Prvi prelazak igre na normal nivou (kao veteran FTLa preskočio sam easy) rezultirao je čišćenjem sva četiri ostrva i konačnim obračunom koji je bio neočekivano klimaktičan, ali se završio (vrlo tesnom) pobedom. Ukupno vreme igranja je bilo oko tri ipo sata, od čega cenim da je otprilike 2 sata provedeno u borbi. U odnosu na FTL, prelazak igre na normalnoj težini iz prvog pokušaja, kada se igrač faktički tek upoznaje sa mehanikom igre i postojećim protivnicima, može zazvučati kao velika mana. Medjutim, ni u jednom trenutku se nisam osećao kao da mi nedostaje izazov, makar na prva dva ostrva na kojima još nisam nabudžio (odlično pogodjene) specijalke. Čak i u kasnijim fazama, igra sve vreme pruža osećaj igraču kao da je svaka pobeda isključivo rezultat njegovog truda i pažljivog, čak genijalnog planiranja. Doduše, trenutno najčešće postavljano pitanje u vezi ove igre je njen reply value, a moj odgovor na njega stiže za nekoliko dana, kada je predjem još neki put; za sada mi ne manjka motivacije. Doduše, u ovom trenutku to je primarno želja za što više borbe, dok me sistem achievementa za otključavanje novih mechova ne oduševljava previše, otključao sam 3 nova mech squada i na kraju započeo nov prelazak sa početnom, istom ekipom. Na prvi pogled mi ipak ne deluje kao da ova igra ima kapacitete da drži igrača uz ekran onoliko dugo koliko je to uspevao FTL, prosto zato što su ovde misije na svim ostrvima prilično strogo skriptovane, sa manjim varijacijama u rarporedu terena, ali suštinski istim ciljevima koji deluju jako zanimljivo prvi put, ali postaju rutinski već od narednog igranja. Još jedna zamerka igri je antiklimaktična finalna borba, ali za mene je ona bila sve osim toga. Sa maksimalno napunjenim power gridom koji je imao 30% defensa i maksimalno nabudženim mechovima, poslednji potez finalne borbe preživeo sam sa jednom crtom powera i jednom crtom zdravlja kod svih mechova. Ako to nije pravi klimaks, onda ne znam šta je. Probaću to poslednje ostrvo i posle 2, odnosno 3 očišćena ostrva, da proverim kakva je razlika.


Quote from: Father Jape on 04-03-2018, 09:27:11
Mislim da mi je zasad omiljeni dodatak pasivka koja izaziva neprijateljima +1 damage na sve sudare/stajanje iznad mesta na kome izviru.

Random loot ovde igra i veću ulogu nego u FTLu, jer ga je mnogo manje i dobija se mnogo redje, uz rudimentarne mogućnosti kombinovanja. U prvom prelazu dobio sam dve specijalke sa fantastičnom sinergijom, jedna od njih je gore spomenuti pasiv za koji tvrdim da je najbolja stvar za prvi mech squad koju možete dobiti u igri. U drugom prelazu, posle prvog ostrva nisam uzeo ni jednu specijalku, ne zato što su loše, nego zato što nemaju nikakvu sinergiju sa osnovnom borbenom taktikom osnovnog squada, a to je gurkanje i sudaranje mechova. Na normal nivou možda se i može preživeti bez toga, ali hard nivo očigledno traži i značajnu dozu sreće prilikom dobijanja ovakvih stvari. Piloti su takodje veoma važni, i ovde igra daje već posle prve odigrane partije vrlo solidan boost i vidu jednog pilota koga prenosite dalje u novu ekipu, sa svim iskustvom i otključanim specijalkama.

Konačan zaključak je da igra ostvaruje sve ono u čemu su je hvalili, ali i ostavlja par nedoumica u pogledu sadržaja koji nudi za svoju, malo jaču cenu: brzopotezna taktička mozgalica (sa trunkom sreće u borbama) koja je zadržala duh FTLa, koja će (čini mi se) imati problem sa motivacijom igrača za ponovni prelaz, pogotovo što se uz malo vežbanja do konačne borbe može stići za manje od sata (postoji i achievement za čišćenje prva dva ostrva za manje od 30 minuta, tako da u teoriji cela igra može da se predje za manje od 45 minuta). Mislim da je bilo bolje da igra bude malo duža (još jedno ostrvo bi bilo idealno, jer i posle svih odradjenih ostrva nedostaje bar jos 6-7 reactor core-ova za maksimalni upgrade mechova). Medjutim, ja sam i FTL igrao tek od advanced editiona, pa verujem da će i ova igra doživeti neko slično izdanje gde će se pozabaviti ovim problemima.

Father Jape

Slažem se za antiklimaktičnu postavku poslednje bitke, ali se nikako ne slažem za replay value spram FTL-a.

Ja sam već sad proveo sličan broj sati u obe igre, a Into the Breach mi se samo više i više igra (namerno još nisam igrao sa ostalim squadovima osim početnog).
Nisam siguran tačno do čega je...ali svakako zavisi od pojedinačnog igrača.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Loše sam se izrazio :) Primetio sam da u reviewima igre pojedinci zameraju finalnoj borbi da je suviše obična, bez mega-bossa i bez previše izazova, ali je kod mene bio upravo suprotan slučaj  u ovom, prvom prelazu. Posle tolikih reviewa očekivao sam upravo anti-klimaktičnu borbu, a umesto toga dobio epsku tuču u kojoj sam jedva uzvukao živu glavu u poslednjem potezu, te je za mene ona bila apsolutno dostojan kraj ovakve igre.

Father Jape

Ne ne, shvatio sam ja — ali bila bi klimaktična i izazovna svakako zbog sjajnih sistema, tako da ne čudi tvoje iskustvo. Međutim, mogla je po postavci da bude još neobičnija*.

*Inače, uvek zaboravim da bomba može da se pomera eksplozijama itsl. to jest kao jedinica je a ne kao zgrada po tom pitanju. :lol: Takođe, isprva nisam primetio da ima health bar, mislio sam da čim je nešto ošteti, game over. 
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Calavera

Quote from: Father Jape on 04-03-2018, 09:27:11

Mislim da mi je zasad omiljeni dodatak pasivka koja izaziva neprijateljima +1 damage na sve sudare/stajanje iznad mesta na kome izviru.

da, force amp me je sinoc nosio do zadnje bitke kampanje na tri ostrva i poraza u bukvalno poslednjem potezu.

Quote from: Berserker on 04-03-2018, 13:57:42
Loše sam se izrazio :) Primetio sam da u reviewima igre pojedinci zameraju finalnoj borbi da je suviše obična, bez mega-bossa i bez previše izazova, ali je kod mene bio upravo suprotan slučaj  u ovom, prvom prelazu. Posle tolikih reviewa očekivao sam upravo anti-klimaktičnu borbu, a umesto toga dobio epsku tuču u kojoj sam jedva uzvukao živu glavu u poslednjem potezu, te je za mene ona bila apsolutno dostojan kraj ovakve igre.

dobro, ja sam zadnju bitku u itb poredio s borbom protiv rebel starshipa, a to je ipak 1 od najboljih bosova u igrama uopste. ovde imamo samo obicnu borbu (doduse iz dva dela) koja se odigrava potpuno isto kao i sve ovo pre nje, nema nekih specijalnih vekova ili scenarija. ta borba svakako moze biti zabavna na nacin na koji i ostale borbe u igri mogu biti zabavne, ali prosto ne deluje kao bosfajt.

i ja mislim da je replay value ovde brutalan. tri nivoa tezine, tri duzine kampanje, devet postava mechova + randomizirana postava... ima tu potencijala za mnogo stotina sati zabave, cini mi se.

Berserker

Quote from: Father Jape on 04-03-2018, 14:10:21

*Inače, uvek zaboravim da bomba može da se pomera eksplozijama itsl. to jest kao jedinica je a ne kao zgrada po tom pitanju. :lol: Takođe, isprva nisam primetio da ima health bar, mislio sam da čim je nešto ošteti, game over. 

Isto se meni desilo sinoć, slučajno sam otkrio u pretposlednjem potezu da mogu da pomeram bombu i upravo taj potez mi je doneo spas i pobedu u poslednjem potezu :) Inače, jutrošnji prelaz igre ide glatko, posle sat vremena igranja prva dva ostrva sam prešao bez ikakvih problema sa osnovnom postavkom mechova. Ni na jednom ostrvu nisam imao sreće da mi se padne neka dobra oprema, ali sam dobio dva extra pilota pa sam time delimično kompenzovao svoj hendikep. Verovatno ću sada isprobati poslednje ostrvo, interesuje me za koliko će (ako uopšte bude) biti lakše nego juče.

Quote from: Calavera on 04-03-2018, 14:16:54

da, force amp me je sinoc nosio do zadnje bitke kampanje na tri ostrva i poraza u bukvalno poslednjem potezu.


Potvrdjeno najkorisniji deo opreme!

Father Jape

Kad se jednom na ekranu za kupovinu klikne... nema undo, zar ne?
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Quote from: Father Jape on 04-03-2018, 15:51:20
Kad se jednom na ekranu za kupovinu klikne... nema undo, zar ne?

Mislim da nema, bar ga ja nisam primetio. Jedino se mogu prerasporedjivati kupljeni reactor corovi pre nego što se predje na sledeću misiju. Doduše, postoji mogućnost da se kupljena oprema proda nazad za iste pare, jedino što nestaje iz ponude u tom slučaju, ali bar dobiješ svoju reputaciju nazad....

Father Jape

Evo probah upravo na hard po prvi put. Zaginuo sam na poslednjoj misiji drugog ostrva. Utisak je da nije baš toliko teže od normala...
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Calavera

ja kapiram da necu ni isprobavati hard dok ne predjem sa svakom postavom mechova na normalu  :lol:

malopre odradih skoro savrsenu kampanju, tri ostrva sa svim ispunjenim ciljevima, otkljucanih par dodatnih pilota + abe isamu, gana i isaac jones na max levelu. na kraju sam opet morao da spasavam pobedu iz kandzi poraza jer sam dopustio da mi vulkan ubije jonesa, pa sam morao da nalazim resenje za 5 vekova na 2 mecha. na srecu, air strike je izdominirao  :lol:  imao sam i kombinaciju smoke drop + electric smoke (ili kako se vec zove onaj pasiv), ali to je bilo vise onako uzgred...

Father Jape

Ovo je zanimljivo:

While Into the Breach is systems-led, its battles aren't played out on procedurally generated maps. "It was important to control the map design in a way that it didn't generate maps that aren't fun to play on," says Davis. He knew that since they're only 8x8 tiles in size, it would be much cheaper to hand-design 100 maps than to design a procedural system.
https://www.gamasutra.com/view/news/315058/Reimagining_failure_in_strategy_game_design_in_Into_the_Breach.php
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Calavera

videh i ja to pre neki dan, kapiram da im je zato trebalo toliko vremena da izbace igru na trziste. nego:



:lol:

Meho Krljic

Heh, ja sam upravo imao prvu partiju u kojoj infrastruktura nije pretrpela nikakvu štetu. Navikao sam na Fire Emblem pa refleksno prioritizujem jedinice ispred zgrada iako treba obrnuto  :lol: :lol:

Ali, igra deluje, a bukvalno sam na samom početku, ekstremno genijalno, ne samo po tom totalnom pristupu mehanici (pravila iznad svega i mnogo prostora za improvizaciju unutar istih), a čime podseća na Spelunky (!!!!) (ili, ako bismo da ostanemo u nekakvom taktičkom, poteznom prostoru, na Disgaea), nego i po tome što je sve tako bite-sized: male mape, kratke partije - što je dobro jer zahteva ekstreman fokus od igrača i sposobnost predviđanja i razmišljanja unapred. Ne mogu da dočekam da ovo izađe za Switch jer ako je ijedna taktička igra takoreći prirodno sklona portal platformama, to je Into the Breach.

Father Jape

Odigrao sam dve bitke sa novim squadom... čoveče koji mind fuck. Bukvalno kao da ste godinu dana pisali samo jednom rukom i sad vam neko tutne olovku u drugu. Sve dobro utabane staze u mozgu treba obrisati, pa učiti iznova.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Ima li šanse da se napravi nova tema za Into the Breach i da se svi ovi postovi i prebace tamo? Mislim da ovakva genijalna igra zaslužuje posebnu temu. Inače, drugi prelazak na normal nivou sam završio tako što sam odmah posle 2 ostrva krenuo u finalnu borbu. Razlike u odnosu na prvi prelazak gde sam to obavio posle sva četiri ostrva definitivno postoje. Tada su me u finalnoj borbi dočekale skoro isključivo alfa jedinice, dok u ovoj verziji nisam video nijednu takvu. Bomba u drugoj borbi ima 2 HPa u verziji sa četiri predjena, a čak 4 HPa u ovoj verziji sa dva predjena ostrva. Iako nisam imao nijednu sekundarnu specijalku, finalnu borbu sam završio lakše u ovom drugom prelazu. Čini mi se da je igra značajno popustljivija za igrače koji se odluče da krenu u finalnu borbu što ranije, ali i tada samo u slučaju da ste pokupili maksimalan broj reputacionih zvezdica te ipak ozbiljno nabudžili svoje mechove. U ovom slučaju, posle ta dva ostrva moj Prime mech je pravio 4 štete, imao dash i preko toga dodatno kretanje, dok je Brute (tenk) pravio maksimalnih 3 štete uz dodatno kretanje, jedino je artiljerija ostala relativno neunapredjena (osim podrazumevane specijalke da ne pravi štetu zgradama, to uvek uzimam). Dakle, nisam otišao u zadnju borbu sa vanila mechovima, ne verujem da bi to izdržali. U narednom prelasku planiram napad na finalno ostrvo posle 3 korporacijska ostrva (čime bih zaokružio svoje druženje sa prvom, osnovnom postavkom ponudjenih mechova) čisto da mogu da napravim poredjenje i procenim šta se najviše isplati.

Berserker

I treći prelazak na normal nivou sa osnovnim mech squadom uspešno je završen, finalna borba je odradjena posle 3 predjena ostrva. Bomba i u ovom slučaju ima 4 HPa, trećina do polovina mobova su alfa vekovi, što je i dalje značajno lakše od prelaza posle 4 ostrva. Dosad najlakše odradjena završna borba. Iako je ovo relativno mali uzorak, mislim da su tri ostrva optimum za najbezbolniji prelazak igre. Dva ostrva su dovoljna ako ste imali perfect run u oba slučaja (ne smete fejlovati nijedan cilj u svim misijama) jer dodatni boost koji dobijete u tom slučaju (birate izmedju pilota, opreme i 2 poena grida) daje edge potreban da pristojno unapredjenje mechova, dovoljno za zadnju misiju. Ako niste imali perfect run na početnim ostrvima (kao ja u ovom slučaju), ili vas prosto nisu htele kockice da dobijete ljudsku opremu ili pilote, najbolje je odraditi i treće ostrvo, posle njega sam taman imao maksimalno nabudžena 2 mecha koji su raščišćavali (čokanjčićem ću te, čokanjčićem ćeš me) jake mobove i vanila atriljeriju koja ionako služi za repozicioniranje vekova ili mechova te komotno može ostati kakva je bila na početku igre (uz nezaobilaznu specijalku koja sprečava da pravi štetu zgradama). Sada prelazim na naredni otključani mech squad, želim i ja da osetim taj mind fuck koji spominje tata jape.

Father Jape

Samo da kažem da je taj moj prvi otključani squade Zenith Guard (prime ima laser, brute se zaleće i udara, i treći nije ranged nego science, koji privlači ka sebi i pravi štitove oko meta).
Igram s njima dok ne pređem na normal; zasad sam par puta došao do samog kraja poslednje bitke ali bez uspeha. :lol: Doduše, već sam otključao sva tri njihova achievementa.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Krenuo sam u novu avanturu sa rust hulks, čija mehanika se zasniva na sejanju dima na sve strane, iz science mecha koji čak ne pravi ni damage već samo gura sve oko sebe (uz mogućnost da pravi štitove oko meta što sam odmah uzeo). Priznajem, osećaj je kao da igram novu igru. Umesto brutalnog guranja na sve strane i direktne štete kojima sam kosio bube sa prošlom ekipom, ovde mora da se sprovodi kompleksnija taktika guranja vekova u dimna polja gde će oni trpeti po jedan damage uz izgubljeni napad za taj potez. Uz ovakav manjak direktne štete ima mnogo više živih neprijatelja na tabli koje treba kontrolisati iz poteza u potez, te igra izgleda još kompleksnije nego u početku. Imao sam neverovatnu sreću da u prvom time podu dobijem pilota čija je specijalka otpornost na dim i webbing, i ovaj pilot je definitivno predvidjen da bude vodja u ovoj ekipi umesto dosadašnje Bethany (+1 mech move, +1 mech reactor, Shield oko mecha na početku borbe) koja je bila ubedljivo najbolji pilot za prethodnu ekipu i završila je (uspešno) sve tri kampanje u kojima je učestvovala.

PS Može li neko da urgira da se prebace Into the breach postovi u novu temu da bismo rasteretili ovaj thread?

Father Jape

Samo da prijavim da sam najzad uspeo da pređem na normalu sa Zenith Guards, tako da sada mogu da pređem na naredni squad, što će mi biti Rusting Hulks.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Čestitke :) Rusting Hulks imaju odličnu mehaniku, ali definitivno zahtevaju mnogo više planiranja i hoda po ivici nego default squad. Inače, moje jutrošnje iskustvo govori o tome kako se u ovoj igri ne smete opuštati ni trenutka, a koncentracija mora uvek biti na maksimumu, inače se opuštena borba začas pretvori u katastrofu. Prvi prelaz igre sa Rusting Hulks je išao odlično, pali su mi se dobri piloti, dobre specijalke. Čistio sam drugo ostrvo, sigurnim koracima grabeći ka perfect run-u, tako da sam pretposlednju misiju igrao maltene na autopilotu, ni ne gledajući ciljeve. Na početku sam očistio sve bube i onda opušteno blokirao po 3 spawn pointa narednih nekoliko poteza, čekajući da istekne vreme. Dva poteza pred kraj sam primetio da mi je jedan od ciljeva da pobijem 7 buba, cilj koji je postao apsolutno neostvariv zbog moje dotadašnje taktike. Odradio sam misiju, i onako iznerviran krenuo u poslednju misiju. Iako sam rutinski i dalje kokao bube, u brzini sam zaboravio da aktiviram teraformer u jednom potezu i time fejlovao glavni cilj na toj mapi. Dve banalne greške u tako kratkom periodu su me toliko iznervirale da sam napustio celu partiju. Ova igra naprosto ne prašta absent-minded igranje čak i kada ubedljivo pobedjujete. Retko gde sam imao priliku da vidim tako tanko liniju izmedju flawless victory i catastrophic failure ishoda.

Father Jape

Inače, kojim redom idete po ostvima?
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Calavera

ja gledam gde ce se pojaviti oni vekovi sto bacaju bombe i onda to ostrvo ostavim za kraj, da imaju najmanje sanse da mi se spawnuju  :lol:  ledeno deluje najteze ovako u vakuumu zbog one fabrike sto u svakom potezu izbacuje neprijateljske robote i nedostatka vode u koju bi se gurnuli vekovi.

juce presao sva cetiri ostrva s pocetnom ekipom, a danas prvo s rustling hulkovima, i usput naleteo na smoke pellets  :|  malo sam se izvestio, sad se nerviram ako ne uspem da ispunim sve ciljeve na ostrvu i dobijem onaj bonus za to.

Father Jape

Prešao na normal i sa Rusting Hulks. :lol:
Doduše, nisam otključao sva tri achievementa — onaj za X protivnika u dimu mi nije pošao za rukom, deluje kao da su potrebna dodatna dimna oružja, a ja sam uvek birao druge stvari.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Father Jape

Otključah i taj ačivment, i to tek kad sam shvatio da artiljerija Rusting Hulksa ispušta oblak iza sebe nakon paljbe. Tako da bih stao ispred neprijatelja, pucao na drugu stranu od njega, u prazno, i zapahnuo ga oblakom dima. :lol: (Ovo naravno povrh uobičajenog avionskog dejstva, i uz povećavanje štete koju dim nanosi.)
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Meho Krljic

Ja sam danas tek prešao prvo ostvrvo i skapirao da se otključano iskustvo i Vekovi prenose između vremenskih linija, ali se javljam da se zahvalim dobroj duši (Zakku?) koja je odvojila ovo u poseban topik.  :lol:

Calavera

a meni rekose da na ovom forumu nema moderacije!!!

Petronije

Quote from: Meho Krljic on 06-03-2018, 22:10:20(Zakku?)

Otkud znaš da nije Boban?
:mrgreen:

Ovaj dan, dan kada je moderisan jedan topik u gejming podforumu, treba upisati zlatnim slovima i zapamtiti, jer se verovatno nikad neće ponoviti. [emoji38]
Sent from my Le X626 using Tapatalk

Father Jape

Zakk je, bockao sam ga u rebra. :lol:
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Father Jape

Ok, upravo sam otkrio da kuka (Grappling Hook), koju recimo ima Blitzgrieg tenk, može da se koristi da sebe privučete nečemu (zgradi recimo), i tako se oslobodite iz webbinga.
Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

Berserker

Posle prvog prelaska na hard nivou sa Rusting hulks, moja dva centa: ovaj tim najbolje funkcioniše sa početnim pilotom Camila Vera (specijalka da na nju ne deluju dim i webbing, plus finih +2 HP i +1 move). Pošto ceo tim pravi dimne zavese svuda po terenu, jako znači da imate pilota koga dim ne ometa. Takodje je koristim kao mamac za škorpije ili skakače tako što postavim samo nju u domet, pa je oni zaskoče i naravno, propadne im umrežavanje :) Najefikasnija je kao pilot science mecha. Drugo, science mech je neprocenjiv u ovom timu (upravo suprotno od moje prvobitne procene) i kao najbolji dodatak za njega, pogotovo na hard nivou, vredi uzeti acid cannon. Em troši 0 reactor cores, em je long range, em pomera vecha, em ga zasipa kiselinom (zbog koje prima double damage, doduše samo od oružja). Pošto hard nivo obiluje alfa vekovima od 4 i više HPa, posle pogotka acid cannonom artiljerija ih ubija jednim udarcem (max upgrade artiljerija pravi 8 damage na ovaj način) i dosada se ovo pokazao kao najefikasniji način za ubijanje mini-bossova na krajevima nivoa i u završnoj borbi, pogotovo onih velikih koje ne možeš tek tako gurnuti u vodu. U Rusting hulks timu, Science mech sa acid cannonom i gore spomenutim pilotom bukvalno ne zahteva nijedan dodatni reactor core do kraja igre, jer mu sa svojih 5 HPa, 5 move poena i dalekometnim acid cannonom stvarno ništa drugo ne treba. To vam ostavlja prostor da već posle trećeg ostrva imate dva preostala mecha nabudžena do maksimuma, što završnu borbu poprilično pojednostavljuje, čak i na hard nivou.