Author Topic: THE DESCENT by Neil Marshall  (Read 64896 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

acaciA

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.295
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #150 on: 23-12-2009, 18:45:16 »
Vidim, editovala si post, ali nema veze, ipak ću da ti odgovorim,
kako bi stavili tačku na ovo glupiranje.

Kao prvo, Ella, ne laskaj sebi, i ne kudi mene.
Nijednog trenutka me nisi uvredila, ali zaista, mislila sam da je to
jasno iz mojih postova... samo sam pokušala, na iole pristojan
provokatorski način, da reagujem na bezobrazluk devojke koja nije pročitala
ni 10ak mojih postova, a našla je za shodno da me podjebava.


Kao drugo, moraš da naučiš da se ponašaš, bar na forumu,
gde te ljudi ne poznaju. Uopšte me ne zanima kako si ovde dospela,
ko si, i šta radiš ovde, ali ako ćeš nekoga da podjebavaš, pazi dobro
koga ćeš da zakačiš. Ja sam isuviše fina da bih odgovorila
u tvom maniru podjebavanja. Nije da ne umem, nije to velika mudrost, kao što se da primetiti,
nego ne vidim svrhu takvog podjebavanja.  :roll:
Očigledno je da sa mnom imaš neki problem, za koji ja ne znam,
i, iskreno, ne želim da znam. Rešavaj svoje probleme sama,
i potrudi se da me ne dovodiš u ovakve situacije, jer su jadne
i bespotrebne.

Poslednje, ali ne i najmanje važno, ako me ponovo nagaziš i počneš da baljezgaš gluposti,
naravno da ću ti odgovoriti. Nisam mutava, i nemam problem sa podjebavanjima
kad dolaze od ljudi koji to rade na malo elegantniji i suptilniji način. Ono što si ti uradila
je bilo jako ružno. A da ne pričam o tome da nema veze sa životom.

Aj, sad, uživaj u kinu, ili Kini... gde god!  xcheers

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.977
    • Radioaktivna aleja
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #151 on: 23-12-2009, 20:16:28 »
Quote
Nisam mutava, i nemam problem sa podjebavanjima
kad dolaze od ljudi koji to rade na malo elegantniji i suptilniji način.

Kao npr. JA??? :!:

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #152 on: 23-12-2009, 20:32:38 »
Ti si mutav i imas problem sa podjebavanjima?
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #153 on: 23-12-2009, 20:33:23 »
Quote
Nisam mutava, i nemam problem sa podjebavanjima
kad dolaze od ljudi koji to rade na malo elegantniji i suptilniji način.

Kao npr. JA??? :!:

Već sama činjenica da si sebe povezao sa rečenicom u kojoj se pominju elegancija i suptilnost može se shvatiti kao podjebavanje. ;)
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #154 on: 23-12-2009, 20:33:53 »
Heh, Melkorov odgovor je još bolji. :lol:
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #155 on: 23-12-2009, 20:35:02 »
Upravo pisem da si ti suptilniji i elegantniji u podjebavanju   :lol:
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

vilja

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.277
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #156 on: 23-12-2009, 21:20:15 »
čim sadrži žensko pismo, mora da je moderna.
samo čekam koja će prva da citira juliju kristevu ili helen cixoux (il kako se već speluje ta krava)

Jao bre, Ghoule, šta ti je OVO? Zvuči opasno...  :cry:
Eto, priznajem da ja to nisam čitala...možeš opet da mi kažeš da sam glupa. :lol:

vilja

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.277
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #157 on: 23-12-2009, 21:30:15 »
xrofl
jbt, ovo postaje stvarno zabrinjavajuće...
počinjem da verujem da je Ghoul u pravu.
mislim, žene, koji vam je vrag?!
malo dostojanstva, molim.
 

Kaže Acacia, koja je jedva dočekala da se sa mnom valja/rve u čokoladi (a htela je i u blatu). :D
Draga si ti meni Acacijice, stvarno jesi, ali maaalo manje hipokrizije, molim. xremyb  xyxy

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #158 on: 23-12-2009, 21:31:33 »
Vidis da se isplatilo da recenziras one feministkinje, sad cak delujes i opasno  xfrog
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

vilja

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.277
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #159 on: 23-12-2009, 21:54:19 »
Join the club! xcheers

OK, Viljo, klub smo osnovala, samo da izaberemo himnu. Sto velis na ovo:

Buzzcocks - Ever Fallen In Love (With Some You Shouldn't)
 
:D






Can't go wrong with those! :)

lilit

  • 5
  • 3
  • Posts: 11.051
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #160 on: 23-12-2009, 21:56:53 »
Melkor se aktivirao na topiku koji nema veze sa SF-om. Nece to na dobro izaci.  :lol:
That’s how it is with people. Nobody cares how it works as long as it works.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #161 on: 23-12-2009, 22:08:27 »
od sveg ovog ženskog trućanja jedino ovaj link za bazkoks vredi.
zaista fina pjesmica - a ja čak i ne slušam pank.

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #162 on: 23-12-2009, 22:12:05 »
Melkor se aktivirao na topiku koji nema veze sa SF-om. Nece to na dobro izaci.  :lol:

Ma, pojavim se ja tu i tamo, jednom u par godina. Ovo danas verovatno ima veze sa kolicinom anestezije kojom me je narokao zubar.
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #163 on: 23-12-2009, 22:14:28 »
drugim rečima, tvoje prisustvo ovde plod je tvoje trenutne (?) neuračunljivosti.

Melkor

  • 5
  • 3
  • Posts: 5.547
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #164 on: 23-12-2009, 22:21:34 »
Prosto sam morao da odreagujem na ovo guranje za mesto vise u tvom supku. To mu i dodje neuracunljivost.

(mada vise ima veze sa pauziranjem Dragon Age-a zarad mira u kuci)
"Realism is a literary technique no longer adequate for the purpose of representing reality."

Meho Krljic

  • 5
  • 3
  • Posts: 60.098
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #165 on: 23-12-2009, 23:09:37 »
Pauziranje Dragon Agea u mom slučaju ne vredi ako odmah posle njega dolazi odlazak u drugu sobu i kačenje na Internet...  :cry: :cry:

No, da... Ko bi rekao da će Gulovo dupe (i Kunčev šupak, da se ne zaboravi) biti povod za jedan ovakav cunami loše volje. I, nije da ja hoću da izigravam drvenog advokata (dobro, hoću malo, kad već nema Anđelije), a Akaciji to i ne treba preterano, ali stvarno, pa rvanje u čokoladi (ili blatu) je plemenita veština i nema nikakve veze sa ovim nabusitim forumskim prozivkama. Drugi rečima, Akacija je, kako bi se iz njenog dosadašnjeg rada ovde dalo zaključiti, gospođa, pa je tako valja i tretirati.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.977
    • Radioaktivna aleja
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #166 on: 23-12-2009, 23:20:09 »
Gospođa! acacijO, reaguj!!! :-)

acaciA

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.295
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #167 on: 24-12-2009, 03:00:46 »
hey, pa i nije tako loše ponekad imati svog drvenog advokata! xremyb

samo, Meho, sledeći put pripazi malo na taj tipfeler koji Harv spominje. :lol:

Vampirella

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.438
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #168 on: 24-12-2009, 03:36:37 »
Nijednog trenutka me nisi uvredila, ali zaista...

Onda je sve peachy! :)
Satan my master.

Bilja

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.150
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #169 on: 24-12-2009, 09:59:57 »
Film Descent Nila MArsala je sasvim dobar film, odlican cak, odlican scenario, dobra rezija, dobri i realisticni efekti bez nekih cgi preterivanja, odlicne glumice i sto je posebno interesantno, ne neke preterano nafircane cice, niti izvikana imena, nego naocite dame, bez previse medijskog eksponiranja sto nam celu stvar cini laksom da prihvatimo.
Ambijent izgleda realno, i nikako previse mracno kao na primer u filmu Cave (americka verzija pecinskog horora) ili Pandorum gde sam skoro oslepela od napora pokusavajuci da razaznam sta se desava i ko je tu ko.
Uzivala sam u filmu, misilm da je sjajan i dala bih mu najmanje 8 ili 9 od ocena 1-10.

I nije valjda da jos uspevaju ovakve paljevine na forumu? :)
Bilja
----------------------------------------@

m.c.

  • 1
  • Posts: 10
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #170 on: 24-12-2009, 10:27:24 »
To.Evo konacnog jednog, u ovom trenutku inovativnog 'zenskog' posta. Moj glas ide Bilji.
The descent je uz Martyrs moj licni favorit posle 2004. i remek dela three extremes. Nije da to nekog bas zanima, ali sam nov ovde, pa reko ne bi bilo lose da se obratim. Eto toliko.

Vampirella

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.438
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #171 on: 24-12-2009, 14:34:10 »
Film Descent Nila MArsala je sasvim dobar film, odlican cak...

Da, odlican je... za jedan genericki film. A ja ne volim genericke filmove.

...odlicne glumice i sto je posebno interesantno, ne neke preterano nafircane cice, niti izvikana imena, nego naocite dame, bez previse medijskog eksponiranja sto nam celu stvar cini laksom da prihvatimo.

Ja ni na kraju film nisam znala koliko je tocno tih dama uslo u spilju. Osim Juno i Sarah, ostale nemaju upecatljivih karakternih ni fizickih osobina, da bih ih upamtila. Ako su tu samo radi body counta, onda je to OK, valjda...

Ambijent izgleda realno, i nikako previse mracno kao na primer u filmu Cave (americka verzija pecinskog horora) ili Pandorum gde sam skoro oslepela od napora pokusavajuci da razaznam sta se desava i ko je tu ko.

Meni je bio premracno, i naprezala sam se da vidim tko je tu tko i da razaznam sto se dogadja. A i onako slabo vidim. Sat vremena polumraka je naprosto dosadno... :shrugs:



Satan my master.

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.977
    • Radioaktivna aleja
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #172 on: 24-12-2009, 15:19:54 »
Quote
Da, odlican je... za jedan genericki film. A ja ne volim genericke filmove.

Okej. Definiši mi generičke filmove, a onda objasni zašto ih ne voliš.

Što se mraka tiče, tu sam saglasan s tobom, u većini scena vidi se svjetlost lampe na nekoj minijaturnoj površini, a ostalo je čisto crnilo.

Vampirella

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.438
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #173 on: 24-12-2009, 16:04:20 »
Okej. Definiši mi generičke filmove, a onda objasni zašto ih ne voliš.

Film radjen po odredjenoj sabloni. Umjesto sume i manijakalnog serijskog ubojice, ovdje je radnja smjestena u spilju, a junakinje progone nekakva cudovista. Sustina je ista. Nikakav poseban ni originalan ni inovativan autorski touch ovdje ne postoji. Ono sto ga izdvaja od mase istih je subplot, odnos izmedju Sarah i Juno, sto je zapravo i pokretac svih dogadjaja. Zato sam i rekla da je to dobar genericki film.

Zasto ih ne volim? Cemu gledati nesto sto sam vec pet puta vidjela (a nije mi se pretjerano dopalo ni prvi put), makar bilo malo bolje zapakirano?
Satan my master.

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #174 on: 24-12-2009, 16:58:03 »
Prosto ne mogu da verujem da me ovaj topik inspirisao da u par delića sekunde pomislim kako bih možda mogao da pogledam ovaj film. Zar nije svakom očigledno da horor film u kome je reč o grupici ljudi, koju u nekakvoj divljoj prirodi napadaju jedno ili više nekakvih bića ili čudovišta, ma koliko dobro da je urađen, ne može biti bolji od samo dobrog? Vrlo dobar? - u slučaju izrazitih inovacija!
 Da bi bio odličan, on bi morao da je u svakom pogledu superiorniji od Karpenterovog The Thing, a morao bi da bude i originalniji, što je malo nemoguće.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #175 on: 24-12-2009, 17:07:04 »
Zar nije svakom očigledno da horor film u kome je reč o grupici ljudi, koju u nekakvoj divljoj prirodi napadaju jedno ili više nekakvih bića ili čudovišta, ma koliko dobro da je urađen, ne može biti bolji od samo dobrog?

tebi očito nije jasno da si upravo opisao THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE - jedan od 5 ili 10 najboljih horora svih vremena (top 5 po meni, a barem je u prvih 10 kod mnogih relevantnih autora).

a ako 'divlju prirodu' zameniš 'predgrađem', dobijaš HALLOWEEN, još jedan top-5 masterpis horora...

po meni, maršal je ovde vrhunski upotrebio dati ambijent (pećina) i majstorski baratao arhetipskim strahovima od mraka, zatvorenog prostora i gubitka voljene osobe, a likovi su taman onoliko razrađeni koliko toj i takvoj priči TREBA (i nisu značajno površniji nego u svim gorepominjanim filmovima: TCM, HALLOWEEN, čak i THING...)

m.c.

  • 1
  • Posts: 10
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #176 on: 24-12-2009, 17:17:52 »
Upravo tako ghoul-e.I ne znam otkud Alex-u ispade sad tvrdnja    'Da bi bio odličan, on bi morao da je u svakom pogledu superiorniji od Karpenterovog The Thing, a morao bi da bude i originalniji, što je malo nemoguće.'
Kao prvo moze da bude odlican i ako nije superiorniji od The thing, a nije, jer je The thing jednostavno vrlo odlican, cak i blizu vrhuncu u horor stvaralastvu. A kao drugo ni to o originalnosti ti svakako ne stoji, sto ti je gore objasnjeno sasvim relevantno, i za tebe potpuno.
Odgledaj film obavezno, pa ces javiti za utiske.

Vampirella

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.438
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #177 on: 24-12-2009, 17:22:58 »
Ghoule, ovo se trazi:

"To se vidi i u činjenici da svaki od Avatijevih horora koristi po jedan od tri dominantna trenda u italijanskom pristupu ovom žanru, samo da bi ga na vrlo osoben, i gotovo neprepoznatljiv način reinterpretirao."

a ne The Descent. Kad smo vec kod generickih filmova.

Satan my master.

Ghoul2

  • 2
  • Posts: 149
  • The Great Old One
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #178 on: 24-12-2009, 17:50:40 »
ella, ne možeš od svakog filma očekivati radikalne zahvate.

ovi maršalovi su sasvim dovoljno originalni da tu priču i taj film učine dovoljno efikasnim.
uostalom, ghoul mu je valjda dao 3+ ili max. 4-, znači nije to remek-delo ni u ludilu, već samo vrlo dobar, skoro odličan film.

acaciA

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.295
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #179 on: 24-12-2009, 19:28:19 »
Ne znam šta ste se uhvatili tog mraka,
kad je to jedan od glavnih aduta ovog filma...
Maršal je u ovom filmu savršeno iskoristio ambijent
i slabo osvetljenje, i to je zasigurno pojačalo napetu i klaustrofobičnu
atmosferu i dalo malo realističniju notu filmu.
A, ako ćemo baš u sitna crevca, sa nekim zamerkama i mogu da se složim,
samo što su te zamerke, iz mog ugla - minorne,
i ni u kom slučaju nisu uspele da mi pokvare ugođaj, jer
je ovaj film uspeo, ako ne odlično, a ono bar vrlo dobro,
da iskoristi sav potencijal koji je postojao.
Ali reći da je to jedan od onih horor filmova koji žanru
daju loše ime (...je.. hm... suludo?...), i sa tim ne mogu da se složim ni u ludilu!  

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.977
    • Radioaktivna aleja
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #180 on: 24-12-2009, 19:45:48 »
I to je tačno.

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #181 on: 24-12-2009, 19:49:53 »
Da bi bio odličan, on bi morao da je u svakom pogledu superiorniji od Karpenterovog The Thing, a morao bi da bude i originalniji, što je malo nemoguće.

Da bi bio odličan? Valjda da bi bio remek-delo, pošto je Carpenterov film remek-delo, i to ne samo horora već i filma uopšte, previsoko si postavio kriterijume. The Thing je kombinacija psihološkog horora i monster muvija, moja omiljena, The Descent takođe (i samim tim nije generički film), iako naravno nije na tom nivou. Ukoliko budeš gledao The Descent pogledaj britansku verziju sa originalnim krajem.
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Milosh

  • 5
  • 3
  • Posts: 7.792
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #182 on: 24-12-2009, 19:53:04 »
Ne znam šta ste se uhvatili tog mraka,
kad je to jedan od glavnih aduta ovog filma...
Maršal je u ovom filmu savršeno iskoristio ambijent
i slabo osvetljenje, i to je zasigurno pojačalo napetu i klaustrofobičnu
atmosferu i dalo malo realističniju notu filmu.
A, ako ćemo baš u sitna crevca, sa nekim zamerkama i mogu da se složim,
samo što su te zamerke, iz mog ugla - minorne,
i ni u kom slučaju nisu uspele da mi pokvare ugođaj, jer
je ovaj film uspeo, ako ne odlično, a ono bar vrlo dobro,
da iskoristi sav potencijal koji je postojao.
Ali reći da je to jedan od onih horor filmova koji žanru
daju loše ime (...je.. hm... suludo?...), i sa tim ne mogu da se složim ni u ludilu!  

Skroz tačno, posebno to u vezi mraka, pošto se u filmu vidi SVE ono što i TREBA da e vidi, a odlično je iskorišćena svetlost iz više različitih i ograničenih izvora (kamera, baklje).
"Ernest Hemingway once wrote: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part."

http://milosh.mojblog.rs/

Tex Murphy

  • 4
  • 3
  • Posts: 16.977
    • Radioaktivna aleja
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #183 on: 24-12-2009, 20:20:40 »
Dobar je Descent.
Ali je mogao biti i bolji.

marduk

  • 4
  • 3
  • Posts: 804
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #184 on: 25-12-2009, 00:24:33 »
Kad se samo setim da sam u vreme pojavljivanja i gledanja Descenta počinjao da se bavim speleologijom....  Ostavio je veliki utisak na mene, na planu ličnih preferencija ka obožavanju kraških tvorevina uopšte. Mada speleološki gledano, ima tu mnogo gluposti, ali to nije bitno. Bitno je da je The Descent odličan-vrlodobar-kakavveć FILM.

Джон Рейнольдс

  • 4
  • 3
  • Posts: 8.507
  • @
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #185 on: 25-12-2009, 01:47:07 »
A čudovišta su uvedena prosto - genijalno. Descent je filmčina.
America can't protect you, Allah can't protect you… And the KGB is everywhere.

#Τζούτσε

Vampirella

  • 4
  • 3
  • Posts: 1.438
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #186 on: 25-12-2009, 17:07:31 »
ella, ne možeš od svakog filma očekivati radikalne zahvate.

Ja ne ocekujem, ja zahtijevam! :evil:
Satan my master.

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #187 on: 25-12-2009, 17:15:02 »
naša borba zahtijeva
kad se gine da se prospu crijeva

(c) Ghoul Inc, TM

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #188 on: 28-12-2009, 17:56:09 »
Pogledao sam THE DESCENT

Nisam se razočarao, samo zato što nisam imao visoka očekivanja.

A delovalo je da će film biti razočaranje, jer je sve počelo veoma traljavao.

Uslovno, Descent se može podeliti u 3 dela.

Prvi - nekih prvih dvadeset minuta, do ulaska u pećinu. Vrlo prosečno - slabunjave engleske glumice, priprosti B-produkcijski, nemaštoviti dijalozi i režija na nivou upotrebe šablona. Nil Maršal pokazuje da zna zanat pravljenja "uvodne" atmosfere horor filma - kamera snima junakinje sa leđa, ide za njima, a mi se kao pitamo da li ih neko prati i posmatra. Tu su i ogolele grane drveća i preteća muzika.

Drugi deo - bauljanje po pećini - od ulaska u pećinu do pojave stvorenja - speleološke avanture, još nekih 20-25 minuta. Ovaj deo, sem što sam po sebi nije dovoljno interesantan, plaća danak i prethodnici u kojoj likovi nisu dovoljno opisani, ni kroz dijalog, ni kroz delovanje, pa se za njih (još uvek) ni najmanje ne vezujemo, samim tim ne strepimo da li će se neka devojka strmeknuti, biti zatrpana, povređena ili ne. Nema prave napetosti, a ne pomaže ni muzika, koja, stilski neujednačeno, u pojedinim delovima liči na Karpenterovu, kao da se samo njenim prizivanjem može stvoriti nedostajuća tenzija. A u vezi priče - samo, glupo uletanje junakinja u opasnost, ni najmanje ne pomaže identifikaciji - naprotiv.

Srećom, posle bačene prve polovine filma, dolazi treći deo, najbolji, ali i najduži - tzv. akcija! Malo ko je primetio da je The Descent akcioni horor (dok kucam proverih na imdb, oni daju avantura-triler odrednicu) i tu je i glavni kvalitet filma. Junakinje nisu samo žrtve i hrana za stvorenja, nego aktivne suprotstavljene strane u borbi. Solidna režija, kadriranje, originalan ambijent začinjen stvorenjima pod svetlošću lampi, sa samo par slabo preglednih scena, i likovi koji tek sada (bolje nego nikad) dobijaju obrise realnih karaktera, stvaraju odgovarajući emocionalni efekat kod gledalaca i film profunkcioniše.

Ne mnogo smislen kraj filma koji sam gledao (voleo bih da mi neko kaže koja je verzija u pitanju i kakva je druga?) prepisan je iz filma Brazil, ali nedostatak smisla mu ne zameram, jer je nepisano pravilo da se horori završavaju besmisleno i nasilno unhappy, ali deja vu  efekat da.

Sve u svemu, kvalitetan akcijski deo filma i vizuelna "pećinska" upečatljivost, uzdižu film iznad horor proseka, pa je za stepen bolji i od Karantina.

6/10 (***)
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Will-O'-The-Wisp

  • 3
  • Posts: 635
  • Teoretičar Ostrogotike
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #189 on: 28-12-2009, 18:14:33 »
Ovo je jedan baš moderan osvrt na problematiku.

Nego...

jer je nepisano pravilo da se horori završavaju besmisleno i nasilno unhappy.

Zar?
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Ghoul

  • 4
  • 3
  • Posts: 33.205
    • The Cult of Ghoul
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #190 on: 28-12-2009, 18:30:11 »
alex je veliki poznavalac nepisanih pravila.
nažalost, nema pojma o onim napisanim.

Will-O'-The-Wisp

  • 3
  • Posts: 635
  • Teoretičar Ostrogotike
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #191 on: 28-12-2009, 18:34:52 »
 :D :mrgreen: xjap :mrgreen: :D
"A life, Jimmy, you know what that is? It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."
– Lester Freamon (The Wire)

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #192 on: 28-12-2009, 19:24:19 »
Možda sam malo preterao u oceni?
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

DeHickok

  • 4
  • 2
  • Posts: 371
    • BVIZ
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #193 on: 24-11-2011, 12:57:15 »
Posle 6 godina konacno pogledah ovaj veoma hvaljeni film. Da nisam cuo za te pohvale verovatno bih i vise uzivao u njemu. Ovako, poprilicno dosadan film, sa par uspelih i efektnih sto bi neki rekli jump scare-ova :) ali nista vise od toga. Glavni problem koji sam imao sa samom pricom je taj sto mi nijedan junak(junakinja) nije "prirastao srcu" pa mi je potpuno bilo svejedno kojim ce redom i ko ce kako nastradati. Mislim, sami su krivi sto su tamo zavrsili i mada u horor filmovima apsolutno postujem "suspension of disbelief', nacin na koji su tamo dospeli mi je suvise isceniran.
 Sa druge strane, film nije ni previse los pa je moj krajnji utisak polovican... ako bih koristio nekakve ocene 3-(na skali 1-5) i to samo zato sto ga poredim sa aktuelnom produkcijom, a u njoj svaka iskra originalnosti zasluzuje pohvalu. Apropo polemike koje se na ovom topicu odvijala vezano za poredjenje sa Haute Tension, Haute Tension je pravo remek delo u odnosu na Descent, i u svakom slucaju mnogo,mnogo bolji film.
Pa i Dog Soldier mi se vise svidja od Descenta...svakako je zabavniji.
Kako je Biograf razotkrio samog sebe i ostale 'vinjarije...

Alex

  • 4
  • 3
  • Posts: 4.597
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #194 on: 24-11-2011, 20:10:28 »
Da, da.
Avatar je bezlichna, bezukusna kasha, potpuno prazna, prosechna i neupechatljiva...USM je zhivopisan, zabavan i originalan izdanak americhke pop kulture

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #195 on: 24-11-2011, 20:13:26 »
Stvar ukusa.
"zombi je mali žuti cvet"

Mark

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.382
  • The proverbial stopped clock.
    • Janko Takac
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #196 on: 24-11-2011, 20:50:48 »
Stvar ukusa.

Hi hi hi!

Jedna od onih recenica koje kazemo kroz zube  :)


PS

Mislim, ko ne voli Descent bi na neki nacin morao da preispita svoju naklonost hororu, if any ...  xjap
Dos'o Sveti Petar i kaze meni Djordje di je ovde put za Becej, ja mu kazem mani me se, on kaze: Pricaj ne's otici u raj!
E NES NI TI U BECEJ!

http://kovacica00-24.blogspot.com/

Kunac

  • 4
  • 3
  • Posts: 7.930
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #197 on: 24-11-2011, 20:52:14 »
Mislim, ko ne voli Descent bi na neki nacin morao da preispita svoju naklonost hororu, if any ...  xjap
Saglasan!
"zombi je mali žuti cvet"

Karl Rosman

  • 4
  • 3
  • Posts: 2.799
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #198 on: 25-11-2011, 00:06:36 »
Mislim, ko ne voli Descent bi na neki nacin morao da preispita svoju naklonost hororu, if any ...  xjap
Saglasan!

Sa tresnjom na vrhu.
"On really romantic evenings of self, I go salsa dancing with my confusion."
"Well, I've wrestled with reality for 35 years, Doctor, and I'm happy to state I finally won over it"

DeHickok

  • 4
  • 2
  • Posts: 371
    • BVIZ
Re: THE DESCENT by Neil Marshall
« Reply #199 on: 25-11-2011, 15:51:54 »
Mislim, ko ne voli Descent bi na neki nacin morao da preispita svoju naklonost hororu, if any ...  xjap
Saglasan!

Sa tresnjom na vrhu.

 Evo ja ne volim Descent :) . Ne mislim da je los film ali mi se i nije nesto dopao. On the other side (of the moon :) ) mislim da sa sam savim nakljonen hororu. Cak radije gledam lose horor filmove nego dobre komedije :wink:
Kako je Biograf razotkrio samog sebe i ostale 'vinjarije...