• Welcome to ZNAK SAGITE — više od fantastike — edicija, časopis, knjižara....

Novosti iz sveta video-igara

Started by ridiculus, 25-04-2009, 05:53:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 24 Guests are viewing this topic.

Meho Krljic

Ja ni sad ne znam šta je RGP. Sa RPGom sam već familijarniji.  :lol:

Father Jape

Blijedi čovjek na tragu pervertita.
To je ta nezadrživa napaljenost mladosti.
Dušman u odsustvu Dušmana.

cutter

THE NEXT BIG THING : TEASER 1 EN

:shock: precrtaše adaptiraše španci Hevija i Skauta...

Meho Krljic

Kad su Španci umeli išta svoje da naprave? Nikad, eto kad!!! Castlevania? Ne zasmejavajte me!!!


Inače, da dojavim, specijalno za Kikeca, upravo skidam Ded Spejs 2. Dupli dual lejer DVD na Xbox 360ici.. Kuku i lele.

kikec

da, već se na torrentima pojavila i ps3 inačica ded spejsa 2 (razvaljena je, znači, i ova konzola)
hoćemo li i mi pc igrači također do kraja vikenda biti počaščeni svojom "ilegalnom" inačicom, ili ćemo morati čekati do utorka? koji se sada čini tako prokleto daleko!!!   :cry:
signature

shrike

PS3 radi bez brikovanja na Kmeaw CFW koji je hibrid Geohotovog i Wutangrza CFW.
Radi i PSN (bar je radio juče).
"This is the worst kind of discrimination. The kind against me!"


Tex Murphy

QuoteIzlazi pocetkom maja !!!

To su rekli i prije 15 godina.
Genetski četnik

Novi smakosvjetovni blog!

cutter


Petronije

Valjda je potvrdjeno, 03.05. USA a 06.05. Rest of the world. Igru pokrece modifikovani matori U2 engine.

kikec

đuka razbijač!  :| igrače se!
uz serious sama, car nenadjebivih one-linera; makin' bacon!  :mrgreen:

pc inačica dead space-a 2, za sada još bez kreka, curi polako na internetu; cijelih 17,5 gigabajta...  xbaby2
no, dok se skine biće i kreka
signature

Meho Krljic

Ja sam narezo sebi DS2 ali sam samo proverio radi li (radi). Nema šanse da ga igram dok ne završim prvi, a prvi mi ide sporo jer me smara  :lol: Ipak, kako sam upravo završio New Vegas a Mass Effect 2 za PS3 nije još stigao u Beograd, možda uglavim DS između...

Petronije

Kako moze da te smara DS  :shock: Savrseni buckuris starog resident evil-a, silent hill-a i system shock-a. Vidim da je Isac u drugom delu dosta agilniji sto me raduje. Valjda ce do sutra da se pojavi krek taman da mi se skine nocas ovaj klon.

Meho Krljic

Pa, meni je DS igra koja PUCA od stila, ali je gejmplej neviđeno trivijalan većinu vremena. Jebemliga... Evo, iz trećeg puta pokušavam da ga završim. Naravno, ne vidim nikakve sličnosti sa Silent Hill (nema pazlova, akcenat na akciji) niti sa System Shock (osim površnih - okruženje je uporedivo a i postoji nekakav element apgrejdovanja glavnog lika, ali nema psihološkog horora i nema ozbiljnog menadžmenta resursa i okruženja), ali vidim zašto se sviđa ljudima koji su smatrali da je Resident Evil 5 bio izdaja.  :lol:

Petronije

Kako nema pazlova bre, dokle si stigao? Sto se tice slicnosti sa SS mislio sam na okruzenje i atmosferu naravno, SS2 je RPG ovo je obicna survival horor avantura ali prilicno dobra. :)

Meho Krljic

Moguće. Ja još nisam naišao na avanturističke elemente. U trećoj sam celini. Eto, trebalo mi je dve godine da stignem do nje...

cutter

pa dobro, Redwood Shores (današnji Visceral) je nekoć radio na System Shocku 3, onda je to napušteno i eto ga Dead Space koji je verovatno prenatalni život (wink wink) započeo kao predložak za EA kasapljenje Levinovog masterpisa.

Meho Krljic


Meho Krljic

Vidim da Greg Miler u svom rivjuu Dead Space 2 ističe kako mu je najviše značilo to što je Isaac čovek duševno oštećen događajima iz prve igre, rastrzan, drž, ne daj, što mi zvuči krajnje bizarno jer je moj prevashodni utisak pri igranju prvog Dead Space to kako malo karaktera glavni lik ima (da ne kažem ni malo). 

Meho Krljic

Uzgred, rivju sugeriše da su se u Visceraly manje-više odrekli pretenzija na avanturizam i pazlove u nastavku, pretvarajući igru u horor šuter. Očekivano, naravno:

QuoteDead Space 2 is pretty much the best haunted house attraction ever. Visceral stripped out the stuff that slowed down the original game (backtracking, getting disoriented, etc.) and ended up with a fast-paced game that's suspenseful and scary at the same time. You're funneled down these halls and corridors on your way from Point A to Point B, and ghouls pop out for you to blast. I know that "linear" is a bad word in the video game industry, but the package is so well done here that I can't knock Dead Space 2 for taking me on a very specific ride that's marked by awesome moments, environments that range from a cheery schoolhouse to pitch black rooms, and sound that's so well done I'd find myself trying to figure out if it was a monster making its move or my dog rummaging in the living room. Toss in some new disturbing enemies and surprises I won't ruin for you and you have a game that can feel like "the same old thing" at times but becomes much more than that as a whole.

Meho Krljic


cutter

na trenutak sam pomislio da je reč o onom modu što nikad neće izaći

Meho Krljic


Meho Krljic


Meho Krljic

Hmmm, zanimljive ideje vezane za Ninja Gaiden III.

Quote"Ninja Gaiden I was all about cutting people and in Ninja Gaiden II it was about dismembering enemies," Yosuke told IGN. "In Ninja Gaiden III, you're going to experience something new regarding the feeling of cutting people.

"You'll actually feel how it feels to cut through someone; you'll feel the bones breaking. We're going to focus on the feeling of cutting someone more than dismembering them."

Yosuke says it won't be so easy to cut down your enemies this time around. In Ninja Gaiden III, players will actually experience a type of physical resistance when cutting through an enemy.

"You'll have to press buttons, things like that, to have your katana go through the bodies. There will be force-feedback to reinforce the idea; There will be work to cutting somebody," he explained.

"The intention for this title is to focus on the feeling of cutting someone instead of just going through entire armies of bad guys."

Zanimljivo. Mada vidim da su čitaoci na IGNu zgađeni.

QuoteThe story for Ninja Gaiden III takes place after the second game. Yosuke explained the team wants players to experience protagonist Ryu Hayabusa's personal history and background, and explore his darker side.

"We're going to focus on all aspects of Ryu as a human being rather than a generic ninja character," he said.

:? WTF??? Istraživaće "tamnu Rjuovu stranu"? Aj min, u Ninja Gaiden II se dobija achievement kada ubiješ 100 protivnika u okviru istog komboa (što sam ja dobio na desetom nivou, hvala lepo), a sad hoće da istraže njegovu tamnu stranu?????? Moraćemo da silujemo pse? Prodajemo dečju pornografiju???

Meho Krljic

Daneil Amitay, iPhone developer tvrdi da piraterija pospešuje prodaju njegovog jedinog komecijalnog proizvoda na AppStoreu.

Amitay pazi da ne napravi istu grešku kao protivnici piraterije time što ne bi ne razdvajao korelaciju i koincidenciju. Pročitajte i informišite se (ako vas takvo što uopšte interesuje).

Meho Krljic

Hm... Platinum najavljuje svoju sledeću igru, Max Anarchy, koja će biti kompetitivni onlajn naslov. Nemam baš previše poverenja u Japance u ovom žanru, ali Platinumu treba dati malo kredita.

Meho Krljic

A DEFINITIVNA VERZIJA MASS EFFECT 2, to jest Playstation 3 verzija pati od... eh... bagova. Kakvih? Pa, izgleda da se dešava da vam se sejv fajl pokvari posle par desetina sati igranja  :shock: Jasno, ovo zvuči loše, ali evo čisto za ekstra štetu:

QuoteWorryingly, there are also reports of the Mass Effect 2 bug forcing an entire PS3 hard drive reformat upon reboot.

stale

ne znam da li je ovom bas ovde mesto, al sta da se radi :)

Fallout: Nuka Break - Fan Film

Mozda najbolji fan film koji sam do sad video.

Meho Krljic

Ingedžet ima hends on impresije sprave koja je Sonijev "plejstejšn telefon":

http://www.engadget.com/2011/01/26/sony-ericsson-xperia-play-playstation-phone-preview/

Takođe, PSP2, čiji je kodnejm sada NGP je predstavljen svetu:

http://psp.ign.com/articles/114/1146358p1.html

kikec

dobro, oče više da se pojavi taj krek za dead space 2?  :x

bože, što me ubijaš...  :cry:
signature

Meho Krljic

Upućeni vele ne pre petka.

Ali to je sutra.  :lol:

Da imaš Xbox 360, već si mogao da završiš igru i cele nedelje pričaš kako si razočaran.  :lol: :lol:

Guy Buttersnaps

Ma kakvi razočaran, pa dobija samo dobre ocjene netu. Tebi je Dead Space neprijatelj br. 1. :mrgreen: xrotaeye
Inače, meni je i jedinica bila veoma dobra.

Meho Krljic

Šta da radim kad sam blaze.  :lol:

kikec

u međuvremenu sam si skinuo "dead space aftermath" dugometražni crtić, koji je izašao usporedno sa dead space-om 2, a koji nastavlja priču, iotkriva mnoge tajne, tamo gdje je prvi nastavak igre stao.
signature

Guy Buttersnaps

Daj malo sadržaja i spojlera. Ne da mi se to gledati. :mrgreen:

kikec

crtić budem pogledao ovog vikenda. onako, iz kratkog privjua ne izgleda loš, animacija solidna...

inače, što se tiće kreka za dead space 2, priča se da je igra vrlo dobro zaštićena DRM-om i da će razbijanje dotične biti pravi izazov za hakere. ali onda su se po forumima i torrentima počeli prepirati oko ovih "glasina" tvrdeći kako je DRM zaštita vlasništvo Ubisofta, a da je DS2 igra Electronics Arta te da nema dotičnu zaštitu i da je razbijanje igre samo pitanje dana... sati. naravno, u svaku ovakovu raspravu/prepirku po običaju uskoči dežurni moralist, pametnjaković koji izjavi da ako nam je muka više čekati krek, neka onda lijepo odemo i kupimo originalnu igru, i time ujedno podupremo proizvođača.  xnerd
signature

Meho Krljic

DRM nije jedna vrsta zaštite, to je zbirni naziv za grupu tehnologija (i... ne samo tehnologija) koje služe za "menadžment digitalnih prava". U Ubisoftovom slučaju, to podrazumeva i zahteva da igre koje igrate, čak i tokom singl plejer kampanje budu onlajn.

U EA slučaju, to je do nedavno bio SecuROM plus ograničen broj aktivacija igre. Sa Mass Effect 2 je ovo napušteno. Moja pretpostavka je da Dead Space 2 ima executable koji se skida na dan izlaska igre i da je to razlog što igra ne može da se krekuje/ aktivira pre datuma izlaska (a to je danas), slično kako je bilo u slučaju gomile igara (GTA IV među njima). Ako je samo to, pretpostavljam da će krek da se pojavi u toku dana, najkasnije sutra. Ako imaju neko novo iznenađenje za nas, onda možda nedelju-dve (GTA IV je namučio hakere, trajalo je mesec dana dok ga nisu razbili).

No, ja igru imam već nedelju dana i ne igram je, što dovoljno govori o mojoj zainteresovanosti.  :lol:


Petronije

Izasao je krek za Dead Space 2, FLT je izdavacka grupa :D Probao sam radi sa onim klonom od 17 giga odoh da djuskam :)

kikec

signature


kikec

signature

Meho Krljic

Drago mi je zbog vas dvoj(c)e.  :lol:

Petronije

Haha, ajde samo kreni, nema sanse da batalis, drugi deo je nekako jos eksplozivniji i nabijeniji strahom i akcijom. Nemam pojma kako drugacije da ti docaram, sad sam uzeo prvi nivo odela i nalozio sam se k'o majmun, moram malo da odmorim ako ovako nastavim preci cu je za vikend  :mrgreen:  Inace se radnja opet odvija u svemiru, na stanici koja orbitira oko Jupitera valjda.

Meho Krljic

Naravno, od svih nas ovde jedini sam ja legalni vlasnik kopije Dead Space 2  :lol: Uzeo sam PS3 verziju, da odigram i Dead Space Extraction do kraja, pošto mi je na Wiiju smrt konzole odnela sejv.

kikec

ali niti FLT-ov krek dead space-a 2 nije prošao bez "propusta"... naime, igra se konstanto ruši na početku sedmog poglavlja. problem je donekle rješen tzv. workaroundom, save datotekom uploudanom na torrente koja nastavlja igru netom nakon trenutka koji uzrokuje "rušenje" igre. no, gorespomenuti krek će nakon ovoga itekako morati na doradu.
signature

Meho Krljic

Prokletnici.

Doduše, šta je to u odnosu na činjenicu da legalna verzija Mass Effect 2 na PS3 kvari sopstveni sejv fajl tako da je dalje igranje nemoguće, plus kod nekih konzola zahteva formatiranje harddiska. Workaround je, kako je BioWare objasnio, da ributujete igru svakih par sati. Dobro, uradili su juče peč... Mene sad strah da upalim PS3 jer znam da mi sleduje novi apdejt firmwarea kojim se Sony bori protiv Geohota... Proklet bio Internet  :lol:

kikec

užas jedan kakvi se sve propusti dešavaju, kako piratima tako i programerima. sranje kod save file workarounda Dead space-a 2 je u tome što, naravno, briše tvoje postavke igre a učitava postavke osobe koja je dotični save file stavila na torrent. odjednom su tu sasvim druga oružja, bodovi i ačivementi.  :mrgreen:
signature

Meho Krljic

Moraćeš na kraju da kupiš original... Ali ako igra vredi, onda zašto da ne...