News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

maj men

Started by tarana, February 16, 2010, 01:46:29 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tarana

QuoteSlobu Milosavljevića savetuju 482 čoveka
Na 57 radnih mesta rade službenici sa zvanjem "viši savetnik", tu je i 99 samostalnih savetnika, kao i 117 službenika, dok su na 81 mestu savetnika bila raspoređena čak 482 službenika! Milosavljević: Verovatno je reč o nekoj grešci
BEOGRAD - U Ministarstvu za trgovinu i usluge tokom prošle godine radilo je čak 482 savetnika! "Za obavljanje poslova iz delokruga Ministarstva utvrđeno je 329 radnih mesta državnih službenika, na kojima je sistematizovano ukupno 778 izvršilaca", piše u zvaničnom Informatoru o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja za 2009. godinu, koji se može naći na sajtu Ministarstva na čijem čelu je Slobodan Milosavljević!

Podaci iz informatora

viši savetnik - 57 - 57
samostalni savetnik - 99 - 117
savetnik - 81 - 482
mlađi savetnik - 7 - 7
saradnik - 38 - 51
mlađi saradnik - 2 - 2
referent - 45 - 62

Od tog broja, na 57 radnih mesta sa zvanjem "viši savetnik" radio je isti toliki broj ljudi, na 99 radnih mesta samostalnog savetnika bilo je 117 službenika, dok su na 81 mestu savetnika bila raspoređena čak 482 službenika! Ministarstvo trgovine je imalo i sedam mlađih savetnika, 51 saradnika na 38 utvrđenih radnih mesta, dva mlađa saradnika i 62 referenta, koji su bili raspoređeni na 45 radnih mesta.

Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević u izjavi za naš list tvrdi da je verovatno reč o nekoj grešci.
- Verovatno je reč o tržišnim inspektorima. Oni na neki način imaju specifičan status, pa posle određenog broja godina rada dobijaju status savetnika. To je kao neka vrsta napredovanja. Oni nisu u Ministarstvu, već pri Tržišnoj inspekciji (koja je pri Ministarstvu - prim. aut). Verujem da je to problem, ali dopustite da proverimo, pa ćete dobiti tačne cifre - ističe Milosavljević.

Nakon razgovora s ministrom, javila nam se Danijela Gačić-Vukićević, državni sekretar, koja je prvo ponovila da je reč o grešci, a onda i da baratamo podatkom koji je važio za april 2009. godine. Ipak, taj podatak se još nalazi na sajtu tog ministarstva.
- Od tada su izvršene dve sistematizacije i broj zaposlenih se smanjio. U prošloj godini, u decembru, zaposlili smo samo dva državna službenika. Istina, po nekim radnim mestima imate jednog, dva ili čak tri izvršioca, i to je praksa u svim ministarstvima. Danas imamo 637 zaposlenih, s licima koji su na položaju - njih je šest. Imamo 40 viših savetnika, 85 samostalnih savetnika i 440 savetnika. Od njih 440 većina su tržišni inspektori, koji imaju to zvanje po Zakonu o državnim službenicima. Imamo i tri mlađa savetnika, 40 saradnika, jednog mlađeg saradnika, 21 referenta i jednog nameštenika (vozač). Po novom zakonu, Ministarstvo može da ima ukupno 570 službenika. Ako od toga oduzmete šest lica na položaju, ostaje 564. Sistematizacija je u toku - tvrdi Gačić-Vukićević.

sve volijem ovog tipa... :!:

nobody_

Quote from: tarana on February 16, 2010, 01:46:29 PM
sve volijem ovog tipa... :!:

Covek se ne razume preterano u svoj posao...  xdrinka

Setimo se jednog drugog Slobe, koga je branila armada savetnika, Sloba se isto zvao, a prezivao na ...evic! Njega je savetovalo 35x manje "savetnika" u nekoj selendri Haagu...

(ma nesposoban bio taj skroz naskroz!)  xjap

_nobody_

vbo man

Tamo kod vas bash nishta ne valja... :evil:
The light at the end of the tunnel is the train.

Pijanista


tarana

QuoteMilosavljević je, pre sastanka o formiranju Komiteta srpsko-rusko-italijanskih privrednika, rekao da slabljenje kursa dinara ne olakšava poslovanje privrednika. "Privrednici žele, vape za stabilnošću i predvidivošću kursa dinara", rekao je on i dodao da su reference Srbije za privlačenje stranih investicija politička i makroekonomska stabilnost.

"Političku imamo, makroekonomsku sa ovim oscilacijama i slabljenjem vrednosti dinara nemamo", naglasio je Milosavljević i istakao da od centralne monetarne vlasti očekuje da obezbedi stabilnost dinara zbog projekata kakav je i osnivanje Komiteta.

evo ga, evo ga, evo ga....kakvo drzanje, kakav pogled, kakav stas, prava radost za sve nas!
(goran, 24. februar 2010 13:09)



tarana

Nagrađivani direktor iza rešetaka
Mnogo hvaljeni direktor ,,Porečja" iz Vučja Svetomir Marjanović nalazi se u zatvoru zbog sumnje da se tokom četvorogodišnjeg direktorovanja enormno obogatio na nezakonit način
Dobijao je regionalne i republičke nagrade za privrednika godine, plakete i diplome od republičke privredne komore




Zanimljivo je da su među onima koji su od Milosavljevića tada dobili najveća priznanja, pored Svetomira Marjanovića, bili i tadašnji direktor JP ,,Putevi Srbije" Branko Jocić i direktor beogradskog JP ,,Gradska čistoća" Dragan Ignjatović, koji se takođe terete za zloupotrebe.

slawen

Ти ћеш да прођеш к'о Докић, видим ја.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Hate mail

A gde je grdni Svetomir bio direktor? U Anadoliji negdje?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

tarana

već danima ništa jako glupavo nije izjavio.
drži se opštih mesta.
brinem.

slawen

А за акцизе на гориво?
Опустио си се, брате Тарано....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Daisy

pa slobodno prenesi da ne bunarimo sada ...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Daisy

dok se 'daaah men' ne oglasi ... evo malog Perice ...




B92 Biz Vesti Srbija    

Labus: Srbija treba da uvede evro

30. mart 2010. | 00:44 | Izvor: B92, Beta

Beograd -- Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Miroljub Labus ocenio je da bi Srbija iz ekonomskih i političkih razloga trebala da uvede evro kao valutu.

"Brže bismo se integrisali u evropsko tržište na koje izvozimo 80 odsto proizvoda", rekao je Labus televiziji B92 i dodao da sadašnji "dvovalutni sistem" u kojem postoji dinar i evro nije dobar za Srbiju, jer zbog njega izbijaju periodične krize.

Labus je istakao i da bi uvodjenje evra pomoglo Srbiji da "sredi ekonomiju" što je, kako je naveo, jedan od uslova za prijem u Evropsku uniju. On je, međutim, dodao da ne veruje da u ovom trenutku postoji spremnost za uvođenje evra.

Govoreći o problemima privrede, Labus je rekao da bi trebalo smanjiti obavezne rezerve za banke, koje propisuje Narodna banka Srbije, jer bi se tako smanjile kamatne stope i obezbedili povoljniji krediti za privredu.

"Ako predate na štednju 100 evra u banku, NBS uzima 45 evra obaveznog depozita, a banka raspolaže sa preostalih 55 evra", rekao je on i dodao da je to jedan od razloga zbog čega su kamatne stope u Srbiji za nekoliko procenata više nego u drugim zemljama Evrope ili u SAD.

Labus je ocenio da će subvencionisani krediti Vlade Srbije donekle pomoći srpskoj privredi, ali je dodao da se bez povećanja stranih investicija i "kupovne tražnje" ne mogu rešiti problemi.

======================

nadao sam se zanimljivijim komentarima ... mozda ih bude bilo kasnije ... da sacekamo malo ...

za sada ovo:

... a iz istih, politickih i ekonomskih razloga, Srbija bi trebalo da posalje ljude na Mesec.
Profesore, Vi predajete politicku ekonomiju na Pravnom fakultetu.
Nemojte da nas zamajavate.
(Bojan, 29. mart 2010 23:53)

Labus je pravnik,
i stvarno bi trebao da prepusti monetarnu politiku ljudima koji je razumiju. On definitivno nije taj
(M, 30. mart 2010 01:41)

=======

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=03&dd=30&nav_id=421160

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

slawen



Lajte kere Jakobsfelda!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

zagor te nej

Eh, da se uvede euro, pa da se uvozni lobi odreken najvece prednosti koju ima :)
"Prediction is very difficult, especially of the future."
Niels Bohr

alan ford

Labus bi kanda da se vrati u politiku?
Nego 'el mu zavrsila cerka one fakuletete za koji su joj placali ovi iz Eriksona?

Daisy

mozda oce da upise post-diplomske?
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

alan ford

to sam potpuno prevideo.
ambiciozno dete, na oca.

Hate mail

Kako da stampaju evro?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Jelence

Treca smena u Topcideru. Bice ko pravi :mrgreen:
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

tarana

ovaj je dosad mudro smrdeo u ćošku a sad je oglupavio..

QuoteBAČKI JARAK - Srbija bi mogla da postane evropska sila u oblasti ribarstva i prerade ribe, kaže ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Saša Dragin.
On je objasnio da se očekuje da će Srbija početi da prerađuje ulov iz severnih mora i potom ga reeksportuje u Evropsku uniju.


kanda su dobili neki lon poso.
par jadnika će čitav dan da smrdi na ribu za 100 evrova mesečno i apetiti odma rastu.
postajemo ribarska sila.
ko da dosad nismo bili...riba se kod nas i inače lovi na silu.
na dinamit, struju, ručne defanzivne...

tarana

grand prix za ovu nedelju ide tomici!
ministar zdravlja srbije, vrljavu diskus herniju operiše u nemačkoj.
http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Milosavljevic-Zahvaljujuci-operaciji-u-Nemachkoj-brzo-se-vracam-na-posao.sr.html

komentari su vickasti..

Jelence

To sam i ja cula.
Sta je diskus hernija, jel to kila? Kilavi ministar?

(aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, procitala, i videla slike, sto je jos vaznije)

Koga ne mrzi da cita:

QuoteDakle, diskus je, hrskavična pločica ispunjena želatinoznim tkivom i smještene između dva kralješka. Kada se zbog cijelog niza razloga on deformira i oslabi hrskavična ovojnica, tada se mekani sadržaj izboči baš poput mjehura na balonu. Problem nije u mjehuru ili deformaciji, već nevolje nastaju onda kada dolazi do pritiska na meka tkiva, a posebice na živce koji izlaze iz leđne moždine i putuju prema nogama ili rukama. To će reći da je najvažnija smetnja bol, zakočenost ili trnjenje u rukama ili nogama koje pritisak hernije na živac i izaziva. Tada obično prvi puta i zatražimo pomoć.

Gledajući čisto mehanički, najjednostavnije bi bilo na neki način odstraniti herniju. Ako ona vrši pritisak i uzrokuje bolove, zar ne bi najbrže bilo operativno ukloniti uzrok i na taj način završiti sa cijelom pričom? Ponekad, ali samo ponekad to uistinu jest tako jednostavno. U većini drugih slučajeva stvari su neusporedivo kompliciranije.

Valja reći da danas smatramo da je većina hernija posljedica načina života. Premalo ili previše fizičke aktivnosti, previše sjedenja ili stajanja, te cijelog niza drugih faktora (debljina na primjer). To znači da ako uklonimo herniju, a stil života ostaje nepromijenjen, sva je prilika da će se problem pojaviti ponovo. Tome u prilog ide i praksa. Jednom se dijelu operiranih pacijenata hernija ponovo javlja na susjednom diskusu.

Osim toga, operativi zahvat je sam po sebi rizik (iako danas neusporedivo manji od onog prije desetak ili više godina), a i sam operativni zahvat može izazvati posljedice poput priraslica, koje opet mogu prouzročiti cijeli niz neugodnih simptoma, te zahtjevati ponovnu operaciju. Pored svega ovoga, i sami degenerativni procesi, ako su uznapredovali, mogu rezultat uklanjanja hernije učiniti neizvjesnim.

Zatim, puni postoperativni je oporavak rijetko kraći od 6 mjeseci.  Sve u svemu, mnogo je razloga zbog kojih uvijek prije operativnog zahvata nastojimo iscrpiti sve ostale mogućnosti liječenja. S tim da je i sama kralježnica dinamički segment, pa tako u nekim slučajevima postoji mogućnost djelomičnog povlačenja same hernije.

Dalje, prebacivanjem opterećenja na susjedne segmente, moguće je smanjiti pritisak same hernije na izlazište živca, bilo da se to radi putem fizioterapije, bilo da do toga dolazi spontano (većina ljudi koji imajuupor herniju nema bolove stalno već periodično). Valja isto tako reći da i mnogi ljudi imaju herniju, ali to ne znaju, jer im ona sama ne pravi probleme. Najnovija metoda operativnog liječenja jest ugradnja «umjetnog diskusa», odnosno metalnog mehaničkog zgloba na mjesto odstranjene hrskavice. Iako su prvi rezultati ohrabrujući, još će proteći dosta vramena prije no što to postane rutinska i sigrna operativna tehnika.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Jelence

Koliko se meni cini iz gorenavedenog, operacija nije zajebancija.

Ali nemojmo se zavaravati, ministar je rekao sta misli o svom resoru. Dobar je za druge, za njega je lepse u Nemackoj.

Ima covek pravo, i zasluzio je da mu se omoguci da da ostavku.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

alan ford

Quote from: tarana on April 27, 2010, 09:13:49 AM
grand prix za ovu nedelju ide tomici!
ministar zdravlja srbije, vrljavu diskus herniju operiše u nemačkoj.
http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Milosavljevic-Zahvaljujuci-operaciji-u-Nemachkoj-brzo-se-vracam-na-posao.sr.html

komentari su vickasti..
nisam hteo da pominjem ali sad kad si mi dao slagvort...
to su ti likovi koji se bore za jedno, ubedjuju te u nesto a opet kada se o njima radi biraju suprotno.
Tomica se ni lud ne bi operisao u Srbiji mada sve ubedjuje da smo u svetskom vrhu po svim standardima, nas drug Pareski zagovara nekakav srednji vek a sve sa kanadskom soskom u dzepu i tako... Kako pa ih ne prezirati?

Hate mail

Bole Tomice... jos da uzme stan i bog da ga vidi...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

slawen

Quote from: Hate mail on April 27, 2010, 03:44:14 PM
Bole Tomice... jos da uzme stan i bog da ga vidi...
Мислиш да су му родитељи још живи?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Hate mail

Ne bih smeo da spekulisem, ipak je to ministar...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

tarana



Quote"Људима који су се доказали у одређеним бизнисима требало би дати, не фабрике и фирме на управљање, већ задатак да направе програме и мере за излазак одређених предузећа из кризе или покретање производње у деловима Србије који су у најтежој ситуацији. Али, Влада је та која треба да донесе коначну одлуку", рекао је он.


slawen

Где нам је Тарана?

Није крив


"DRI tereti ministra da je plaćanje 17 slika za ovu monografiju trebalo knjižiti kao predmet, a ne, kako je to urađeno, kao uslugu."





"Zbog sumnji da su prekršili Zakon o budžetskom sistemu, DRI je podneo prijave protiv još nekih sadašnjih i bivših ministara Gorana Bogdanovića, Žarka Obradovića, Tomice Milosavljevića, Nebojše Bradića, Olivera Dulića, Saše Dragina.... "

Ко, на пример, мисли да Томицу терете за вакцине спроћу свињског грипа, зајеб'о се.
Томица је омануо кад је прокњижио тајландску масерку за своју дискусхернију као обичан предмет, а у питању је била услуга коју му је учинило министарство просвете Жарка Обрадовића.
Али, будите без бриге, све ће се то на суду разјаснити.

We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Hate mail

OK, al' samo da mu to ne pokarabasi planove za stan...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Daisy

... da ne otvaram novu temu ...


Iz banjaluckih novina Otadzbina iz 1924.

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Mirabella

Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

tarana

QuoteMilosavljević: Krajem godine poboljšanje standarda građana


tarana

QuotePokrajinski poslanik Živorad Smiljanić obavestio je juče odbornike SO Apatin da je podneo neopozivu ostavku na funkciju direktora Doma zdravlja da ne bi bio u sukobu interesa.

Sve bi bilo u redu da pored ove funkcije Smiljaniću ne ostaje devet fotelja jer je istovremeno pokrajinski poslanik, predsednik opštine Apatin, upravnik banje Junaković, član UO Kliničkog centra Vojvodine, član programskog odbora Radiodifuzne ustanove Vojvodine, predsednik opštinskog Crvenog krsta, predsednik Opštinskog odbora SPS, predsednik Odbora za nautički turizam Srbije i čelnik Bokserskog saveza Srbije.


Mirabella

Quote from: tarana on June 16, 2010, 10:36:13 AM
QuoteMilosavljević: Krajem godine poboljšanje standarda građana



:mrgreen:
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Hate mail

Da nece da dele dzabe saobracajne znakove?  :mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

tarana

QuotePartijama na vlasti u Čačku bilo je bitno da po svaku cenu udome svoje kadrove i nije im bilo previše važno da li su oni dorasli tom odgovornom zadatku, niti da li je njihova kvalifikacija uopšte povezana sa delatnošću preduzeća ili ustanova, u čijim upravnim ili nadzornim odborima sede. Da nije tako, predsednik UO JKP ,,Moravac" u Mrčajevcima ne bi bio radnik (SPS), a članovi bravar (NS) i metalostrugar (SRS). Po istom principu, o termopostrojenjima i nivou pritiska u toplovodnoj mreži u preduzeću za grejanje ,,Čačak" brigu vode dva vozača, članovi UO, a nadzire ih frizerka (SRS), članica nadzornog odbora. Poslednju reč o poslovanju u čačanskom ,,Vodovodu" daju, pored ostalih, automehaničar (SPS-PUPS) i mašinbravar (NS), kojima predsedava mašinski tehničar (SRS).


Sličnih primera ima i u javnim ustanovama, a najdrastičniji su u predškolskoj ustanovi ,,Radost", gde je jedan od članova UO KV oštrač ili u nadzornom odboru Ustanove za kulturno-obrazovnu delatnost ,,Kosta Novaković", u kojoj je predsedničku funkciju zaposeo tehničar hortikulture (SRS), a prvi saradnik mu je poljoprivrednik (NS).


slawen

Другови, немојмо карикирати... па овај друг пољопривредник има завршен калемарски курс!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

tarana

QuoteDo 2030. prugom do Bara 100 na sat
16. jul 2010. | 09:38 | Izvor: Beta, Tanjug 
Podgorica -- Srbija i Crna Gora bi za modernizaciju pruge Beograd-Bar i povećanje prosečne brzine do 100 kilometara na sat trebalo da obezbede 337 miliona evra.


Modernizacija pruge treba da poveća njenu prosečnu brzinu do 65 kilometara na sat do 2015. godine, odnosno do 100 kilometara na sat do 2030. godine.

Za rekonstrukciju dela pruge koji prolazi kroz Srbiju potrebno je 198 miliona evra, dok je za crnogorski deo pruge neophodno 139 miliona evra, rečeno je nakon sastanka trilateralne komisije Crne Gore, Italije i Srbije.

Prosečna brzina na železničkoj pruzi od Beograda do Bara trebalo bi do 2015. godine da iznosi 65 kilometara na sat, a do 2030. godine i do 100 kilometara, kaže crnogorski ministar saobraćaja, pomorstva i telekomunikacija Andrija Lompar.


komentari su besmrtni.
"do 2030 će volovi ići 100km/h"

alan ford

moje sestre iz Srbije su nedavno bile na proputovanju u Japanu i vratile se prepune utisaka. Jedan je bio da su culi da je u Japanu prosle godine zeleznica, dakle sve linije, ukupno kasnila 2 minuta. Po  povratku su isle do Suibotice i samo taj jedan put su kasnili oko 45 minuta...

Che2

kineski vec idu 360 km/h...
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Pijanista


alan ford

Quote from: Che on July 16, 2010, 05:56:07 PM
kineski vec idu 360 km/h...

ja se vozio u tom 'kineskom' od aerodroma do Shangaja. Voz pici 415 km/h jedini problem je sto je "Made in Germany".

Che2

apsolutno se slazem sa vama i najvise cijenim i imam povjerenje u sve vrste masina "made in germany"...    u vojnoj industriji sam vise pro-ruski nastrojen.   
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

alan ford

Quote from: Che on July 16, 2010, 07:20:00 PM
apsolutno se slazem sa vama i najvise cijenim i imam povjerenje u sve vrste masina "made in germany"...    u vojnoj industriji sam vise pro-ruski nastrojen.   

tehnika je tehnika, vojna je samo zahtevnija od civilne ali ne i jednostavnija.
jedino sto je u ruskoj vojnoj industriji ljudski zivot nebitan pa su tako sa stapom i kanapom uz velike ljudske zrtve postigli razne nazovi uspehe na koje se sada mnogi pale.

Che2

cilj ne bira sredstva... ruska vojna industrija je VRH.

Russian Strategic & Tactical Missile Force
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Pijanista

Opasna ruska tehnika. Valjda je i zato u 2008 poginulo preko 1000 vojnika u zemlji koja ne ratuje. Za to vreme, US gubici u A'stanu i Iraku su manje od 500 vojnika.

P.S. Nabijem ja rusku vojsku na haubicu.

Che2

slab ti je argument pijanisto. dobro znas da je rusija puna muslimanskih fanatika i znas dobro da je skoro nemoguce izbjeci tu vrstu napada osim ako ih gazis kao izrael. to rusija na zalost ne moze sebi da dozvoli iz politickih razloga, ali ako islamisti nastave sa terorom, ko zna...

rusku vojsku u istoriji jos niko nikada nije porazio, a brane ogromna prostranstva.... pametnom dovoljno.    xjap
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Pijanista

Quoteslab ti je argument pijanisto. dobro znas da je rusija puna muslimanskih fanatika

Da, u pravu si. Lako je Amerima kad u Iraku i Afganistanu nema islamskih fanatika.

P.S. Ovi ruski vojni gubici NISU u Ceceniji i Kavkazu. Radi se o regrutima koji se ubiju zbog torture, umru od batina, upucaju ze pijani u kasarni itd.

Hate mail

"You! Yes, you! Stand still, laddie!"