Author Topic: U vojsku me majka salje  (Read 39008 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
U vojsku me majka salje
« on: September 30, 2010, 05:57:30 PM »
Vlada ukinula obavezu služenja vojske
desk - 30. septembar 2010. u 13.33


Vlada Srbije danas je donela Odluku o obustavi obaveze služenja vojnog roka kojom je predviđeno da od 1. januara 2011. na služenje vojnog roka budu upućivani samo oni koji to žele.

Vlada je donela Odluku o obustavi obaveze služenja vojnog roka i uputila je Narodnoj Skupštini na razmatranje, saopšteno je posle sednici vlade.

Obaveza služenja vojnog roka u Vojsci Srbije obustavlja se odsluženjem vojnog roka poslednje partije vojnika upućene u 2010. godini, navodi se u saopštenju.

Precizira se da se to odnosi i na regrute koji su zamenili služenje vojnog roka civilnom službom.

Od 1. januara 2011. godine, na služenje vojnog roka biće upućivani samo oni koji to dobrovoljno budu želeli, dodaje se u saopštenju.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #1 on: September 30, 2010, 06:08:14 PM »
Gove-Che vec pakuje cesalj, ogledalce, iglu i konac, platnenu vrecicu za vracanje civilnog odela, koncentrat i ostale sitnice.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #2 on: September 30, 2010, 06:14:49 PM »
A jel postoji placen(ick)a vojska?  I kako ce da planiraju vojni budzet, nastavni kadar, raspodelu po kasarnama i ostalo ako nemaju predstavu koliko ce da ih se prijavi dobrovoljno?
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #3 on: September 30, 2010, 06:22:46 PM »
Negde sam procitao da je, zbog opste nezaposlenosti, prilicna navala (i) za ovaj drzavni posao.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #4 on: September 30, 2010, 06:48:55 PM »
che je jos 99-te biJo spreman za sluzenje otadzbini. ali mi je receno da sam mnogo korisniji ovde... vojnika imamo na pretek.    xjap
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline MalaKoala

  • 7k
  • Posts: 1900
  • Flexibility is essential for mind stability
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #5 on: September 30, 2010, 07:00:42 PM »
a gde je to "ovde"?

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #6 on: September 30, 2010, 07:47:50 PM »
Испод сукње.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline madeus

  • 7k7
  • Posts: 37
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #7 on: September 30, 2010, 07:55:00 PM »
a gde je to "ovde"?

Bre Koalce, al si 'razbacano'.. na slici! :)

Jel jos dizesh tegove?

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #8 on: September 30, 2010, 07:59:35 PM »
che je jos 99-te biJo spreman za sluzenje otadzbini. ali mi je receno da sam mnogo korisniji ovde... vojnika imamo na pretek.    xjap

U istoriji 7kontinenta, imali smo jos par picipevaca koji su istovetnu recenicu napisali.  
The bums will always loose.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #9 on: September 30, 2010, 08:04:08 PM »
che je jos 99-te biJo spreman za sluzenje otadzbini. ali mi je receno da sam mnogo korisniji ovde... vojnika imamo na pretek.    xjap

U istoriji 7kontinenta, imali smo jos par picipevaca koji su istovetnu recenicu napisali. 

Ja se secam sa SC one budale Polipa koji je navadno isao u srbijansku ambasadu u Londonu da se prijavi, pa mu rekli da ne treba, pa onda on poslom valjda isao u Svajcarsku, pa i tamo skoknuo do srbijanske ambasade i opet mu navodno rekli da je korisniji tu gde je. On bio vrlo razocaran. A svi su na forumu bili pristojni te ga nisu pitali zasto se nije spakovao sam i otisao kad je vec tako zeleo.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline MalaKoala

  • 7k
  • Posts: 1900
  • Flexibility is essential for mind stability
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #10 on: September 30, 2010, 08:04:44 PM »
o's da kazes da nemam sexy back? :D

btw, necu skrecem s teme, bre!  xfrog

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #11 on: September 30, 2010, 08:16:01 PM »
Preselio se u Svajcarsku, ako se dobro secam. Nesto mu je valjda zena otud (ne odud).

Stvarno dobri primeri patriJotizma. Pa sad ako ih se za Dan bezbednosti sete - sete...



 xyxy
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #12 on: September 30, 2010, 08:36:36 PM »
che je jos 99-te biJo spreman za sluzenje otadzbini. ali mi je receno da sam mnogo korisniji ovde... vojnika imamo na pretek.    xjap


U istoriji 7kontinenta, imali smo jos par picipevaca koji su istovetnu recenicu napisali. 

Ja se secam sa SC one budale Polipa koji je navadno isao u srbijansku ambasadu u Londonu da se prijavi, pa mu rekli da ne treba, pa onda on poslom valjda isao u Svajcarsku, pa i tamo skoknuo do srbijanske ambasade i opet mu navodno rekli da je korisniji tu gde je. On bio vrlo razocaran. A svi su na forumu bili pristojni te ga nisu pitali zasto se nije spakovao sam i otisao kad je vec tako zeleo.

Ja se secam jednog "dobrovoljca" iz Waukegana, IL iz 1992. koji je skupljao prilog u lokalnoj (federalnoj) crkvi, da bi kupio uniformu i avionsku kartu, i otisao da se bori za "otadjbinu". Skupio nekih $2000, valjda. Posle 9 meseci se vratio, i nakon par kafanskih tuca poceli da kruze zli glasovi kako pi*ka nije ni isao na ratiste, nego u posetu rodbini, itd.

Istina sve te "daljinske" patriJote, i umisljene operativce u pozadini, treba lemati na svakom koraku. Najebati im se majke svaki put kad pocnu da seru kako su "korisniji u odbrani otadzbine ovde"...  septicki izliv.


The bums will always loose.

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #13 on: September 30, 2010, 08:38:08 PM »
R. Srbija od 10.06.1999 vojsku - nema.
Ima samo gomilu MTS-a (Hejt zna sta je to), koja ili trune ili sluzi kao privatna prcija.
Verujte mi na rec.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #14 on: September 30, 2010, 08:39:01 PM »
Lemati bez obzira sta trabunjaju.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #15 on: September 30, 2010, 08:50:21 PM »
MTS u SMB dezenu.


Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #16 on: September 30, 2010, 08:53:44 PM »
Ma jok.
Prefarba se u zuto (bageri, rovokopaci, etc.), pa se iznajmljuje Kolubari. Sat - oko 100€.
Sweet deal, a?

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #17 on: September 30, 2010, 09:21:19 PM »
moj slucaj je slican polip-ovom kao u vecina srba zdravog razuma. kada su nas zlikovci napali logicno je bilo traziti najbolji nacin kako pomoci u odbrani otadzbine. nase ambasade nisu htjele ni da cuju za dobrovoljce, jer vojnika nije falilo.

p.s. brat polip je veliki covjek i istinski patriota. vi metiljave kilonje mu ni u kakvom smislu ni do koljena niste.    xjap
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #18 on: September 30, 2010, 09:23:47 PM »
Ti si "slucaj", alright, mada si jedno 750 puta gluplji od Polipa, koji je klinicki psiholog.

Ali i ti i on ste jaja jer se u vojsku odlazi u jedinice a ne u ambasade. Jedinice ne odbijaju, oh no sir.

Znas, u srbijanskim ambasadama ne umeju ni pasos da ti oprave kako treba a ne da te upute u nekakav rat iz kojeg su preko partijsko-policijskih veza i sami de facto pobegli. Najcesci odgovor im i jeste "ne znam" ili "ma ne treba".

Jes', sad ce on radi tebe da zivka neki vojni odsek koji mozda bas njega ima na spisku. Sta mu treba to?

Ali, djaba ja to tebi pricam.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #19 on: September 30, 2010, 09:28:18 PM »
rado prihvatam da je polip pametniji od mene... no big deal.
btw. i ja sam psiholog amater i moje metode su modernije....        :)
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #20 on: September 30, 2010, 09:29:20 PM »
Ti si slucaj, kao sto si sam rekao.

Uostalom, OPREM dobro, gologuzijo izdajnicka.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #21 on: September 30, 2010, 09:35:45 PM »
'ebem li ga ako kapiram tvoju definiciju izdajnistva...   :)
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #22 on: September 30, 2010, 09:37:22 PM »
OK, never mind. Samo ti kopaj svoj tunel do Oval ofisa. Ili bar do State Departmenta.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #23 on: September 30, 2010, 09:41:15 PM »
Fuckin' amateurs..

Ne tipujem nikog od prisutnih, da se ne razvija rasprava.

Samo naglas razmisljam.

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #24 on: September 30, 2010, 09:45:10 PM »
aaa, za te rabote u tzv. oval office-u nisam osobito zainteresiran... u tom smislu sam notorni izdajnik.   xjap
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #25 on: September 30, 2010, 09:45:59 PM »
Jedini tunel kojim on putuje je kanalizacioni.
The bums will always loose.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #26 on: September 30, 2010, 09:46:09 PM »
Је ли, Мујо, а у чију си то амбасаду иш'о?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #27 on: September 30, 2010, 10:07:07 PM »
srBsku odvjetnice, of course. uskoro ce i formalno ujedinjenje da se ozvanici.    xjap
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #28 on: October 01, 2010, 12:29:46 AM »
Amateursw?

I can still shoot you in the eye from 600 yards 19 years later, without fucking flinching. Drunk as I might be at the moment.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #29 on: October 01, 2010, 08:16:35 AM »
Ja lepo napisah da ne govorim o prisutnima. Glasno razmisljanje je bilo na temu sarene skupine u MO i VS.

So, mani se marksmanshipa, drz' se flase.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #30 on: October 01, 2010, 08:58:35 AM »
Amateursw?

I can still shoot you in the eye from 600 yards 19 years later, without fucking flinching. Drunk as I might be at the moment.

Protiv ovog bih se i kladio. 20 metaka, 1000 eura za metak, 500 metara, 5cm velika meta, bilo koje oruzije koje je bilo available u SFRJ pre 20 godina, ne moras da budes pijan.   xdrinka xnerd  xnerd  xnerd  xdrinka
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #31 on: October 01, 2010, 09:51:23 AM »
Ja, vidis, ne bih.
Potpuno je izvodljivo, ne mora cak ni M76 da bude, dovoljna je i AB2 sa Leica optikom (koriscena u JNA).

Takodje, JNA je na raspolaganju imala i H&K G3 i FN FAL, u ozbiljnoj snajperskoj varijanti.

Cuvaj pare..

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #32 on: October 01, 2010, 10:59:02 AM »
ja bih bio pazljiviji ... bio sam iznenadjen (mojom) preciznoscu prilikom obaveznog gadjanja u JNA ... papovka, meta 100m (valjda), cini mi se bilo sa 3 metaka, ni pre toga a ni posle nisam pucao ... prvo sto mi je palo na pamet je bilo: "pa jel su ovi ludi? ko ce bre da pogodi onu tackicu? 3 puta ej?
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #33 on: October 01, 2010, 12:33:56 PM »
Hm, mozda ste u pravu. Povlacim ponudu. I ja sam bio iznenadjen svojom preciznoscu. 100m, M48, od valjda 5 metaka 2 pogodka. A to mi se jos cini da su stariji vojnici koji su proveravali pogodke imali instrukcije da svakom daju po 1 vise. ta meta je tako mala sa 100m daljine da se jedva vidi.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #34 on: October 01, 2010, 12:51:56 PM »
Povlacim ponudu.

Inace, Hate, ne mogu da verujem da se znamo 10+ godina, a da si hteo ovako da me prevaris za pare.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #35 on: October 01, 2010, 01:37:19 PM »
ja bih bio pazljiviji ... bio sam iznenadjen (mojom) preciznoscu prilikom obaveznog gadjanja u JNA ... papovka, meta 100m (valjda), cini mi se bilo sa 3 metaka, ni pre toga a ni posle nisam pucao ... prvo sto mi je palo na pamet je bilo: "pa jel su ovi ludi? ko ce bre da pogodi onu tackicu? 3 puta ej?

i ja sam bio zapanjen mojom preciznoscu. otisli mi na gadjanje ja od 10-ak metaka koliko sam ispucao pogodio jedno 8 u sam cilj i dva odmah do cilja. Nije da se nisam trudio.
...ali posle se ispotavilo da su dva mamlaza oko mene ili sve svoje potpuno promasili ili gadjali u moju metu :)

Kako god ja sam dobio slobodan dan.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #36 on: October 01, 2010, 01:57:23 PM »
samo se hvalite  :)
( ja sam na casu odbrane & zastite  odbila da pucam pa me je nastavnik zato gadjao kredom- ne zezam)

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #37 on: October 01, 2010, 02:45:40 PM »
Ivane: :mrgreen:

Ostali: narod koji ima ovakvu omladinu...

"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #38 on: October 01, 2010, 03:13:52 PM »
play station ratnici i snajperisti svih zemalja ujedinite se...    :roll:
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #39 on: October 01, 2010, 03:20:02 PM »
Povlacim ponudu.

Inace, Hate, ne mogu da verujem da se znamo 10+ godina, a da si hteo ovako da me prevaris za pare.
xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #40 on: October 01, 2010, 03:34:06 PM »
Kakav kralj, a? Secam se kad smo se "upoznali" na SC-u, tamo negde oktobra-novembra 1999. Ja sam nesto redjao neke jedinice o kojima ce se tek cuti a on mi nesto cestitao na temeljitosti ili bese na humoristickom pristupu srBskoj paramilitarnoj stvarnosti.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #41 on: October 01, 2010, 03:37:32 PM »
samo se hvalite  :)
( ja sam na casu odbrane & zastite  odbila da pucam pa me je nastavnik zato gadjao kredom- ne zezam)
Јел' то било у средњој школи?
Ја се као кроз маглу сећам да смо и у основној вуљали неке пушкетине, "дужио" их наставник физике, немам појма чему су служиле осим што смо их носили на школској представи "Сред пушака бајонета" на којој сам глумио Немца  :mrgreen:, што је било екстра, јер нисам морао ништа да причам (и консеквентно учим напамет - другом приликом сам глумио Хрвата/Загорца, па сам морао да одрецитујем нешто на кајкавском, убио ме Бог ако знам о чему се ту радило, што се мене тиче могло је да буде и на свахилију), само да изгледам злочиначки и нисам ишао у школу задњих месеципо дана (представа за крај године), ови закључивали оцене "по сећању", екстра.
У средњој био неки Божо Пушка, што је тај волео да лаже....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #42 on: October 01, 2010, 03:51:12 PM »
Uh, u osnovnoj na casovima Opste-tehnickog kod nastavnika Jozefa "Joca potiljak" Hrcana: M48 (rasklapanje, poglavito zatvaraca, koji ima opasan feder sto moze jedan drugi deo da ti pri rasklapanju utera u ocnu duplju, osobito ako si dete) i neke vazdusare (pucanje u mete u skolskome dvoristu, inace prilicno ogromnom, ozidanom 6m visokim zidovima od crvenih blokova ili samim zgradama skole koja je imala 1200 djaka pa i soliterima i poslovnim zgradama).

Srednja skola - 6 automatskih pusaka M70 AB2, 6 M59/66 "papovki" i jedan M53 puskomitraljez u ormanu pored kabineta za ONO i DSZ na, mislim, trecem, DOZIDANOM, spratu.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #43 on: October 01, 2010, 04:34:01 PM »
Bozo Puska ? Mislim da se bas tako zvao i ovaj sto me gadjao kredom. Jel imao vestacku vilicu koju je nesto uvek muljao po ustima?  xrotaeye

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #44 on: October 01, 2010, 04:34:20 PM »
samo se hvalite  :)
( ja sam na casu odbrane & zastite  odbila da pucam pa me je nastavnik zato gadjao kredom- ne zezam)

Tad je trebalo da se predomislis i pucas. U pokretnu metu.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #45 on: October 01, 2010, 04:34:57 PM »
play station ratnici i snajperisti svih zemalja ujedinite se...    :roll:

Podrumaski net-ratnici ujedinite se.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #46 on: October 01, 2010, 04:41:56 PM »
Bozo Puska ? Mislim da se bas tako zvao i ovaj sto me gadjao kredom. Jel imao vestacku vilicu koju je nesto uvek muljao po ustima?  xrotaeye
На крају ће да испадне да смо седели заједно у клупи. :mrgreen:
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #47 on: October 01, 2010, 04:43:03 PM »
Koje si godiste? :shock:

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #48 on: October 01, 2010, 04:49:19 PM »
samo se hvalite  :)
( ja sam na casu odbrane & zastite  odbila da pucam pa me je nastavnik zato gadjao kredom- ne zezam)

Tad je trebalo da se predomislis i pucas. U pokretnu metu.

Hehe, a zamisli ovde zovu PD & televiziju kad neko dete donese GI Joe plastikanera u skolu. Pricam mom komsiji, profesoru sociologije u srednjoj, sta smo mi radili, covek nemoze da se nacudi.
The bums will always loose.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: U vojsku me majka salje
« Reply #49 on: October 01, 2010, 04:57:51 PM »
U trecem razredu srednje skole ONO i DSZ nam predavala neka Zeljka O., polunormalno stvorenje od jedno 27-28 godina koje je sluzilo dobrovoljni vojni rok za zene od 6 meseci. Imala je decka nekog teskog morona koji ju je mlatio ili su se uzajamno mlatili ali je ona izvlacila deblji kraj, unatoc sve obuke. Jednog jutra je dosla u skolu sva plava i naduvena, na priliku kao ono sto cesto vidjam te malene, debele i maljave meksikanke i poneku sredovecnu kineskinju ovde, i pocela da se nesto izdrkava pa smo joj rekli da je dosta "pazarila" i da se smiri da ne bi dobila jos. Onda je izasla i vise je nismo videli.

Moj brat je 2 godine za mnom u stopu, i negde 1993. (a sto koincidira sa izvesnim akcijama srbijanskih snaga u zapadnom delu Sandzaka) odvede ona njih na ekskurziju u Crnu Goru ali posto je autobus trebalo da prodje kroz Novi Pazar, ona lepo uzme iz onog ormara jednu automatsku pusku M70 i sa njom u rukama presedi na prvom sedistu tamo do vozaca oba puta - i na tamo i otud (ne odud).
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"