Author Topic: O Gospode  (Read 42383 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #50 on: February 09, 2011, 11:58:00 AM »
Нисам знао боље, био сам глуп и задрт, није ми пало на памет да може и другачије, нисам за овај пос'о....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: O Gospode
« Reply #51 on: February 09, 2011, 01:35:27 PM »
"Zapao nam zajeban sudija."

..imao priliku da cujem.

Srecom, ne iz pozicije stranke.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: O Gospode
« Reply #52 on: February 09, 2011, 03:00:47 PM »
sve do 'tima strucnjaka' sam mogao da poverujem. sa strucnjacima si me izgubio, da ne kazem zasmejao.

he lost me at hello
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #53 on: February 09, 2011, 04:32:42 PM »
Quote
drugim rečima, problem je u meni?

Vidi se sta je pravi socijalisticki covek. Samokritika na prvom mestu.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #54 on: February 09, 2011, 04:42:32 PM »
Nemojte se ujedati, svi smo razumni ljudi.

Heh, sad se setih: kad se jedan moj drug iz srednje skole svadjao sa devojkom (kod njega kuci) silazi sa sprata njegov cale, inace borderline pijanac, kafanski covek, lopov i cesti siledzija nad njegovom estranged wife, pa im kaze: "Nemojte se svadjati, deco; dosta je bilo svadja u ovoj kuci...". Oni u smeh.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #55 on: February 09, 2011, 04:55:41 PM »
Quote
drugim rečima, problem je u meni?

Vidi se sta je pravi socijalisticki covek. Samokritika na prvom mestu.

Vidis zbog toga je meni vise glupo da ucestvujem i bilo kakvom razlogu sto se tice Srbije ili socijalistickog samoupravljanja (ja vise ne vidim razlike izmedju ta dva). Sta god kazem, neko moje reci protumaci licno i nadje ili prozvanim ili uvredjenim.

Iz tog razloga 'povlacim' svoje ranije izjave i izvinjavam se svakom ko se osetio prozvanim.
The bums will always loose.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #56 on: February 09, 2011, 06:48:29 PM »
aj da skratimo pricu.
napravicu sto god kome treba.
pod uslovom da dobijem opremu i da se slozite da ta porukica vredi par stotina hiljada do milion dolara.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #57 on: February 09, 2011, 07:03:06 PM »
ja cu prvi na mnogo toga nenormalnog da ukazem u Srbiji.
Ovo nije ni na spisku stvari koje bi razmatrao. Iz gomile razloga; od toga da nigde u svetu telekom kompanije ne kupuju centrale i opremu kako novi model izadje, pa do toga da se ta obavestenja ni u ostatku sveta cak i razvijenog uvek dobijaju.

U Srbiji recimo i dan danas postoje dvojnici sto recimo ovde niko ziv ne shvata kao koncept. i to je mozda smesno da neko moze da umire ali telefon je blokiran jer dvojnik prica. To sa obavestenjem, pored mobilnih, emailova itd je beznacajna stvar.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #58 on: February 10, 2011, 08:37:07 PM »
"Your call cannot be completed as dialed".
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #59 on: February 10, 2011, 08:38:05 PM »
Stavise, poziv uredno zvoni 10-20 put' (!) pa se prekine.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: O Gospode
« Reply #61 on: February 18, 2011, 09:56:02 AM »
http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/84011/beciric-znate-li-sta-je-binarna-raspodela.html

Meni je apsolutno neverovatno da su tim ljudima oduzeli to sto su posteno odneli, a kamoli da im jos sude. Smrdljiva drzava Srbija.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #62 on: February 18, 2011, 12:39:31 PM »
Тако прође онај који прекрши правила бинарне расподеле у Србији!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #63 on: February 18, 2011, 03:16:52 PM »
He was too smart. Its not fair toward other [stupid] people.
The bums will always loose.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #64 on: February 18, 2011, 03:25:30 PM »
No. It wasn't fair towards the crooked people.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #65 on: February 18, 2011, 03:58:26 PM »
Ja jedino sto vidim jeste da su kriminalizovali posedovanje matematicke pameti.
The bums will always loose.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #66 on: February 18, 2011, 04:19:28 PM »
That's what crooked people do.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #67 on: February 18, 2011, 04:36:19 PM »
Its nice to be outside of their jurisdiction  :mrgreen:
The bums will always loose.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: O Gospode
« Reply #68 on: February 18, 2011, 05:06:36 PM »
Covek se zabrine i za mentalno stanje naroda u celini ako je samo jedan covek provalio taj sistem. Ja sam sa 12 godina napisao program za ZX81 koji je pogadjao zamisljeni broj izmedju 1 i X. I uvek je prvi pokus bio (X/2), ako je user input bio "zamisljeni broj je veci", drugi pokus bi bio X*3/4, ako bi input bio "manji" onda X*1/4, potom X*7/8, odnosno X*1/8 itd itd.
Jednostavna stvar, a ja jos nemam nikakav matematicki background i matematika je jedini predmet koja mi je stvarala probleme tokom studija.

Stvarno me zanima po kom osnovu terete ovog coveka i zasto su mu oteli posteno stecenu imovinu. EU bi trebala da se pozabavi ovim zlocincima, kao svojevremeno JULovcima, pa da stavi na crne liste putovanja sve te tzv tuzioce, sudije i ostalu gamad.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #69 on: February 18, 2011, 05:27:33 PM »
Drzava koja je oslobodila Marka Milosevica zbog "zastarevanja" predmeta, koja pusta ubice na slobodu jer nema ko da im hrani svinje, koji vazda odugovlace sudjenja i rocista, ide punom silom na obicne ljude koji nemaju policijske i druge sluzbe u zaledju.  Ispada kao da je sve ostalo isto kao pod Milosevicem.

Ivane, ne samo sto si kreirao ilegalni software sa algoritmom koji ugrozava ustavni poredak Srbije, nego si i posedovao ZX81 (ciji uvoz u ono vreme je bio ilegalan, koliko se secam)! Trebalo bi da razmislis da li ti se isplati da uopste posecujes takvu drzavu ubuduce :)
The bums will always loose.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #70 on: February 18, 2011, 05:52:39 PM »
Uvoz je mozda bio ilegalan "fizickim licima" ali ja sam ga, circa 1983-1984., video u izlogu "Trgoproduktove" (pravno lice!) robne kuce u centru Panceva. Ne mogu sad da se setim tacno, moze biti da je bio 16KB varijetet, sa sivim (a ne crnim) gumenim dugmadima. Mi deca zurili u njega onoliko.

Uostalom, definisi "ilegalno" tamo (u bilo koje vreme). Po svoj prilici je ilegalno sve sto se nekom raspojasanom keru u uniformi carine ucini sumLJivim.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #71 on: February 18, 2011, 05:58:26 PM »
Vec smo pricali o tome. Hate, to sto si ti video bio je ZX Spectrum. Takodje, Iskra je prodavala 16k verzije.

Mi smo nas 48k Spectrum prosvercovali mrtvackim kolima. Taj prevoz je mnogo toga unosio u zemlju, sto drzava nije "dozvoljavala" obicnom svetu da kupi u inostranstvu. Koji idioti.
The bums will always loose.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #72 on: February 18, 2011, 05:59:50 PM »
Nemojte tako, stitili su domacu industriju kompijutora.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #73 on: February 18, 2011, 06:00:58 PM »
Galaksiju? :) Ili Lolu, kako bese :)
The bums will always loose.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #74 on: February 18, 2011, 06:06:58 PM »
Nemoj Galaksiju, to je pravljeno nesto kao kit za sklapanje. Takoreci Apple-like garazni biznis. Subverzivni elemenat. Mislio sam na Digitron Buje


Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #75 on: February 18, 2011, 06:15:31 PM »
Ah, da, geniouses. Trebalo je isto tako zabraniti mikrotalasne pecnice da bi se sacuvala proizvodnja Smederevaca. Zabraniti RIM BBs, da bi se zastitili Motorolini pageri.

The bums will always loose.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: O Gospode
« Reply #76 on: February 18, 2011, 06:22:51 PM »
Samo se vi zajebavajte, ali nekada je bio kvalitet. Evo, kada se voziš autoputem za Zagreb, pa ima uspud betonskih nečega sa reklamom EI Niš koja stoji tu već 40 godina. Dakle, ne da nije izbledela, ne da nije počela da opada farba, nego izgleda kao da neko svake godine obnavlja boju.
Sadašnja proizvodnja bilo čega na minimalnu promenu vazdušnog pritiska promeni alotropsku modifikaciju.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #77 on: February 18, 2011, 06:29:09 PM »
Potpuno je nepotrebno da reklama traje duze i od fabrike a i od drzave u kojoj se ta fabrika nalazi(la)

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #78 on: February 18, 2011, 06:36:31 PM »
P.S. Smederevac je ikona. Treba ga cuvati, nesto kao Oplenac, Studenicu, Vukovu kucu u Trsicu, Skadarliju, ...

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #79 on: February 18, 2011, 06:39:28 PM »
Tromotorac, u pravu si. Imao je tu dugu / spectrum.

Nasoj generaciji se Spectrum (16, pa 48, pa 128) dogodio u vreme kada smo vec pocinjali da bivamo prestari (prestari?) za dalje sticanje prvih inzenjerskih znanja samo kopajuci puteve i tunele, gradeci nadvoznjake i slicno po stvrdnutim gomilama glinaste zemlje, peska pa cak i shljake iz neke TA elektrane istovarenih tu godinama ranije tijekom izgradnje samoga stambenog naselja u centru grada i nekolikih poslovnih i javnih zgrada u i oko njega, samo se zavlaceci u naknadno raskopane vodove grejanja (to jebeno grejanje je tako snazno hrupilo u zivote tzv. Srba...) - naknadno edabi se prikljucila i posta cije se predvidjeno autonomno resenje grejanja pokazalo neizvedivim u mesecima pred otvorenje toga reprezentativnog objekta, zatim samo preturajuci po zicama i ostacima elektricnih i elektronskih sklopova - pa i praveci jednostavne masine od njih - na do tada jos uvek nepociscenom lokalitetu (a usred stambenog kompleksa) na kome je 1980. zavrsena i u promet pustena 16 spratova visoka zgrada nove poste, danas znane i kao "Telekom", zatim samo izradom maketa aviona i brodova od masivnih stiroporskih kutija debelih zidova od francuskih telefonskih centrala, takodje nikada pociscenih sa bivseg construction site-a a koje (makete) smo oblikovali nozicima/britvicama ali i pazljivim trljanjem (vodeci racuna o oblicima donjih i gornjih povrsina krila i uvezanoj problematici dinamike fluida) o hrapavi beton od peska razlicite finoce te istima krila ucvrscivali recenim zicama ili pazljivo pozicioniranim ekserima svih zamislivih velicina kojih je takodje bilo svud naokolo a koji su nam sluzili i kao weights za noseve i repove aviona; aviona koji bi, baceni sa 10. sprata jako, znali da prelete u savrsenom ali opadajucem letu i svih 50 metara (opadajucem poradi nedostatka pogonskih jedinica; ovo smo docnije donekle resili ugradnjom osovina duz ose stiroporskog tela letelica oko koje bi vesto bila namotana debela i dugacka guma koja je okretala stapic od sladoleda prethodno potopljen u vodu, zakrivljen i onda fiksiran u zakrenutom polozaju preko noci da bi se takav osusio i iskoristio kao elisa). U isto vreme, postajalo je odvec problematicno za nas a i nase okruzenje da bi mogli nastaviti jednako uspesne eksperimente sa bocama sa alkoholom koje bi obliznja centralna gradska apoteka redovno ostavljala ispred kontejnera za djubre ali i eksperimente sa benzinom, petardama i drugim oruzjima i orudjima te finim sivim malterom i krecom jednako poostavljanim svud okolo od strane srBskih neimara a od kojeg/kojih smo izradjivali dimne bombe koje bi bacali sa vrhova drveca u cijim bi krosnjama, a od dasaka razlicitih profila koje su nam dobri srBski neimari takodje ostavili u spektakularnim kolicinama kao i od vec pomenutih eksera, izradjivali kucice, izvidnice i streljacka mesta.

Nego: mrtvacka kola, sanitet - mislim da je slawen objasnio taj proces, institut quite well.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #80 on: February 18, 2011, 06:41:09 PM »
Samo se vi zajebavajte, ali nekada je bio kvalitet. Evo, kada se voziš autoputem za Zagreb, pa ima uspud betonskih nečega sa reklamom EI Niš koja stoji tu već 40 godina. Dakle, ne da nije izbledela, ne da nije počela da opada farba, nego izgleda kao da neko svake godine obnavlja boju.
Sadašnja proizvodnja bilo čega na minimalnu promenu vazdušnog pritiska promeni alotropsku modifikaciju.

To je ono kad su u Mercedesu shvatili da nema potrebe da ulazu kvalitet vozila sa rokom trajanja 50 godina, kad se  vozila uglavnom menjaju svakih 5 +/-.

Sta ce ti kvalitetan kasetofon danas, kad mozes celu kolekciju da nosis sa sobom na pola iPoda?
The bums will always loose.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #81 on: February 18, 2011, 06:46:58 PM »
Henry for je bio tata (ne Tata), kad se model T vec rasirio poslao je ljude po otpadima da vide dve stvari: Koje komponente brzo crkavaju i koje nikad ne crkavaju.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #82 on: February 18, 2011, 07:37:00 PM »
controla kvaliteta je nauka iako ne zvuci tako.
kao i sama tehnologija.
sada se recimo u auto industriji proizvode delovi koji su laksi, jeftiniji i sa rokom trajanja od 10-ak godina +/-. Ako nekoga zanima auto koji ce ostaviti deci kao zaostavstinu i toga ima ali po drugim cenama...

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #83 on: February 18, 2011, 07:49:31 PM »
Potpuno je nepotrebno da reklama traje duze i od fabrike a i od drzave u kojoj se ta fabrika nalazi(la)
Mислим да смо овде на трагу нечег великог.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #84 on: February 18, 2011, 08:24:28 PM »
Aha. Velike dubioze.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: O Gospode
« Reply #85 on: February 19, 2011, 04:50:20 AM »
Potpuno je nepotrebno da reklama traje duze i od fabrike a i od drzave u kojoj se ta fabrika nalazi(la)

ex ... Παραςτος ...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #86 on: February 19, 2011, 07:39:16 AM »
:mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #87 on: February 22, 2011, 03:54:44 PM »
naslov 'o boze' mi se ucinio prikladnim i za ovo.
Sastav RRK republicke radiodifuzne komisije komisije koja procenjuje sta je za Radio i televiziju podobno a sta ne - obrati paz nju na svestenika. Ono republika iz Republika Srbija odmah treba menjati jer republika nismo.

http://www.blic.rs/data/images/2011-02-21/118689_1101-rra-foto-e-conkic_f.jpg?ver=1298325511

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #88 on: February 22, 2011, 04:07:30 PM »
Mogla bi i crkvena taksa da se veze za strujomer.
The bums will always loose.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: O Gospode
« Reply #89 on: February 22, 2011, 04:15:09 PM »
Ti popovi znaju da smrde (u doslovnom smislu reci). Ne generalizujem naravno, ali recimo vise smrde nego pekari ili zubari.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #90 on: February 22, 2011, 04:19:01 PM »
Da im vezu crkvenu pretplatu za strujomere, popovi bi mogli da priuste licnu higijenu... :)
The bums will always loose.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #91 on: February 22, 2011, 04:26:43 PM »
Sta ce on tamo, da osvesta VSBAM modulaciju?

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #92 on: February 22, 2011, 04:32:34 PM »
razume se u to sta je podobno za srbe i srpsku mladez.

p.s. i vodoinstalateri umeju da smrde (znoje se a rade po raznim malim prostorijama) ali opet nisam za to da se ukinu.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #93 on: February 22, 2011, 04:41:06 PM »
Vodoinstalerski budzet nije vezan za strujomer. :)

Steta.
The bums will always loose.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: O Gospode
« Reply #94 on: February 22, 2011, 06:13:25 PM »
razume se u to sta je podobno za srbe i srpsku mladez.

p.s. i vodoinstalateri umeju da smrde (znoje se a rade po raznim malim prostorijama) ali opet nisam za to da se ukinu.

Nadam se da ne zelis da poredis castan i potreban posao kao sto je vodoinstalerstvo sa popovima - lopovima???
'ajde da si rekao osiguravajuci agenti, pa smradovi (u prenosnom smislu ovaj put) jedni, smradovi drugi, ali sta ti smetaju vodoinstalateri?
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #95 on: February 22, 2011, 06:29:29 PM »
pa ucinilo mi se to sa smradom vise licna stvar, i naravno stvar higijene, ne nesto relevantno.
Mene nervira sto crkva ima svoje predstavnike pa drzavnim institucijama i izmedju ostalog radiodifuznoj komisiji, Uopste ne vidim zasto bi crkvu iko pitao za misljenje u tom segmentu osim ako ne zelimo da stanovnike programski teramo na crkvu i pravoslavlje.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #96 on: December 25, 2015, 06:36:25 AM »
Ti popovi znaju da smrde (u doslovnom smislu reci). Ne generalizujem naravno, ali recimo vise smrde nego pekari ili zubari.

:mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: O Gospode
« Reply #97 on: December 25, 2015, 03:31:20 PM »
Где су сада сви ти трезвени људи који су зајебавали Пару због информација "из врха странке"? А где је Парамецијум?


Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: O Gospode
« Reply #98 on: December 25, 2015, 04:53:32 PM »
... sa druge strane, (i) ovaj topic samo pokazuje zašto nam forum zamire: sve je već rečeno.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: O Gospode
« Reply #99 on: December 27, 2015, 01:51:53 PM »
Steve Harvey show...

http://www.youtube.com/watch?v=nmqAjr0xs04#ws



Merry Easter!

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.