Author Topic: O Gospode  (Read 42382 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
O Gospode
« on: February 06, 2011, 04:23:21 PM »
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12373901

"...Protesters, some of whom had arrived by bus from cities across Serbia..."  :roll: "... Mr. Nikolic's popularity is now such that he poses a serious threat to the government..."
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: O Gospode
« Reply #1 on: February 06, 2011, 05:07:05 PM »
Rekoh ja onomad na topicu  Zahvaljujemo Tunisu, rec ima Egipat a neka se pripremi , al mi se neki smejali :roll:. Juce citam na B92 vesti , ovaj TN zove parafraziram da mu se narod pridruzi na asfaltu i da ponesu stiropor  xfoht.

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: O Gospode
« Reply #2 on: February 06, 2011, 05:15:19 PM »
Stiropor revolucija..

To jos nismo imali.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #3 on: February 06, 2011, 07:39:32 PM »
Хахахахаха... још један митинг подршке режиму.
Требало је то све ђутуре одмах у оне теретне вагоне, па на поља  да саде/ваде репу, шта год да је актуелно.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #4 on: February 06, 2011, 07:47:18 PM »
kaka bre polja...koji ce mi ti...
nek kucaju presude..

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #5 on: February 06, 2011, 08:07:47 PM »
Доста су куцали, сад мало на свеж ваздух.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: O Gospode
« Reply #6 on: February 06, 2011, 08:59:00 PM »
Nikolic, Vucic, Vulin.
Ljudi za promene.

I hit hitova jucerasnjeg 'mitinga':

"Trebace nam sledecih 10 godina da se vratimo tamo gde smo bili pre 10 godina"

Hilarious.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: O Gospode
« Reply #7 on: February 06, 2011, 11:15:49 PM »
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #8 on: February 07, 2011, 08:27:46 PM »
Stiropor revolucija..

To jos nismo imali.



Шетајући јутрос нашу керушу по Шумарицама упратим двоје пензоса код споменика Словачким побуњеницима, па видим како чича из штека у кућишту табле која означава о чему се код тог споменика ради, вади два парчета стиропора и онда обоје одлазе стазом ка најсунчанијој клупи.



Uploaded with ImageShack.us

Носиоци промена....
На слици може да се види како му се бели стиропор у руци, а можда може и да се чује Стинг кога сам у том тренутку слушао на радију како пева "Сет хим фри.."
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #9 on: February 07, 2011, 08:35:24 PM »
Ne razumem, o kakvom se stiroporu radi?

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #10 on: February 07, 2011, 08:42:19 PM »
Обичан, бели, ниске или средње густине, петица или чак и тањи.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #11 on: February 07, 2011, 08:44:06 PM »
Kakve veze ima to sa revolucijom, ne skontah vezu poente sa fabulom radnje.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #12 on: February 07, 2011, 08:46:25 PM »
Па вођа револуције је озбиљно запретио да, ако га власт не послуша, па буде морао поново да долази да диже револуцију, следећи пут има да понесе и парче стиропора на које ће да седне (кад се умори од револуционарног прегнућа), да му не озебе гузица.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #13 on: February 07, 2011, 08:47:36 PM »
ZEZAS???

 :x

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #14 on: February 07, 2011, 09:08:51 PM »
А ето одакле му идеја... од сабораца.
Срећа те сам престао да обраћам пажњу на тзв. србску политичку сцену....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #15 on: February 07, 2011, 09:45:11 PM »
Ma missim...

Ko ne obraca pozornost na tzv. Srbiju makar samo na nekoliko dana svasta moza da propusti.

Kao sa onom decom u zabavistu sto se izujedase.

Ja zvah danas ceo dan ("Pa mi zovemo te ceo dan, tebe nema... uzi ti pa pocisti malo kad oni dodju da mogu da istovare... 'Sta da istovare??'") oca i majku na dobro znani, 36 godina stari broj i nista. Zvoni 10-20 put' i prekine.

Nekako dobijem brata na njegovEg mobilnEg, on seta dete. Sta se ovi ne javljaju? "Sta si okrenuo?". Ja kazem. "Nisi cuo snimljeno uputstvo?".  - "Kakvo uputstvo??". "Pa dodali su im jos jednu cifru u broj al' treba da ima snimljeno uputstvo za ako neko okrene stari broj. Jel' bilo?" - "HAHAHAHA!"...

I tako...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #16 on: February 07, 2011, 09:48:20 PM »
Ja sam tako ubo jednog prijatelja, dodali "2" bratu na telefon, pa kad sam zvao ortaka samoinicijativno (pomeni ovo tvojima na poslu) ubacim pomenutu dvojku i dobijem iz prve.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #17 on: February 07, 2011, 10:30:23 PM »
"Nisi cuo snimljeno uputstvo?".  - "Kakvo uputstvo??". "Pa dodali su im jos jednu cifru u broj al' treba da ima snimljeno uputstvo za ako neko okrene stari broj. Jel' bilo?" - "HAHAHAHA!"...

I tako...

moz da bidne i da je problem tehnicko-logicke prirode.
recimo, da se polovini pretplatnika s jednom numeracijom menja broj a drugoj polovini ne.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #18 on: February 07, 2011, 11:06:36 PM »
Ovi moji "pretplatnici" jesu dobili extra cifru u broju ali se ne pali postanski "govorni automat" da me obavesti da se broj promenio kada ga okrenem. Stavise, poziv uredno zvoni 10-20 put' (!) pa se prekine. Mozda se "govorni automat" pali samo za pozive koji dolaze sa brojeva unutar zemlje a ne i za pozive koji originiraju odud. U najboljem slucaju, an analysis gap. Po pare da ni pozivi na stari broj koji dolaze sa broja unutar zemlje isto ne aktiviraju "govorni automat" (jer je neko isti zaboravio da narihta)?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #19 on: February 07, 2011, 11:41:56 PM »
takve stvari me ni ovde ne cude. mozda me cudi da to nisi cuo recimo preko emaila obzirom da se radi o tvojim roditeljima i bratu.

uzgred od pre godinu, dve se vise uopste ne cujem sa mojima preko telefona, a proslog meseca sam ukinuo i neku long-distance kompaniju koju sam imao samo da bi zvao Srbiju a sto sam mesecno placao 3-4 dolara u nekim taksama iako ih nisam koristio. Sve sam prebacio na Skajp pa se sa najblizima cujem i vidim, ostale zvrcnem sa Skajpa na njihov telefon.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: O Gospode
« Reply #20 on: February 08, 2011, 12:33:19 AM »
Po mojim informacijama, sa vrlo vrlo vrlo visokog mesta, Toma Nikolić je plaćen od DS-a da razbije Radikalnu stranku i da muti vodu kako opozicija ne bi mogla da se konsoliduje. Još pre nekoliko godina se dogodio taj preokret i naravno da nije za javnost. Toma se samo dobro zajebava u svemu tome.


Osoba koja je doslovno u vrhu stranke mi je na moju primedbu da je Toma opasan igrač rekla: "ma jok, Toma je naš već dve godine, sve što radi radi za nas u dogovoru sa našim timom stručnjaka."

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #21 on: February 08, 2011, 02:12:36 AM »
sve do 'tima strucnjaka' sam mogao da poverujem. sa strucnjacima si me izgubio, da ne kazem zasmejao.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #22 on: February 08, 2011, 02:54:07 AM »
Mozda bi i mene cudilo sto mi nisu to javili mailom da bas oko te promene onomad ne umre moj dobri stric Misho :(, pa ovi zapucaju umesto kao do tad u Kragujevac u posetu stricu u bolnici - u Srbiju na sahranu, pa kad se vrate tata fasuje neko trovanje i provede 7-8 dana u bolnici, delom u nesvesti, a mama padne na nos sa njim i oko njega - sama, jer za koje vreme brat solidno odsustvuje iz svega toga zbog ranije zapocetog poslovnog puta po EU dok snaja izgibe sa detetom koje isto pobole nekako bas tad (a sto cujem da deca cesto znaju).

Open mouth, insert foot, the works.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #23 on: February 08, 2011, 04:46:27 AM »

Osoba koja je doslovno u vrhu stranke mi je na moju primedbu da je Toma opasan igrač rekla: "ma jok, Toma je naš već dve godine, sve što radi radi za nas u dogovoru sa našim timom stručnjaka."

Haha, a sta bi ti ta osoba tek ispricala preko rostilja i piva... joj, kad se setim koliko sam se ovakvih 'as the matter of fact' konspiracionih teorija naslusao kao klinac... nije valjda da se i dalje palite na ove price?
The bums will always loose.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #24 on: February 08, 2011, 08:07:20 AM »
aj po seljački.
"tvoj" broj je 35312.
menjaju se brojevi od 35000-35500, a nepromenjeni ostaju od 35501-35999.
ako stavim svima što počinju na 35 poruku, ako želite da ih dobijete, dodajte još jedan broj ispred, istu poruku će dobijati i oni koji hoće da pozovu 35501 a njemu broj nije promenjen.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #25 on: February 08, 2011, 08:16:25 AM »
Danas je sasvim zamislivo da cak i moj telefon ili, da ne preterujem, neciji xbox (a gde nece neka zesca databaza) moze da zaprimi sve telefonske brojeve ovog sveta i kada neko otkuca sekvencu koja je na listi promenjenih (listi koju u roku od nekoliko milisekundi azurira kod) - u roku od jos nekoliko milisekundi "upali" se "govorni automat" - isto tako virtualni, sto recimo podrzava 64,000 simultanih odgovora - koji mu kaze da doda dvojku.

A gde nece nekakav tkompjukter.

Podsetio bih te na slucaj php programera koji su na pravdi Boga zarobljeni u tzv. Srbiji jer su iskoristili dozvoljena sredstva i nigde zabranjeni computing power u onoj nagradnoj igri sa sms porukama.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #26 on: February 08, 2011, 09:14:20 AM »
šta misliš, da se tkompjutori menjaju mesečno? godišnje?
radim na održavanju 2 centrale.
jedna je postavljena 1984.
poređenja radi, 512k RAM-a u toj centrali je na štampanim  pločama raspoređeno na 32 čipa.
druga je stigla kod mene 1996, ali je tehnologija s kraja 80-tih.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #27 on: February 08, 2011, 09:20:57 AM »
Srbija.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #28 on: February 08, 2011, 09:36:06 AM »
grešiš.
niko pod milim bogom u svetu, neće promeniti relativno novu ispravnu centralu zarad banalnih stvari.
sad već dugo ne pratim cene, ali se sećam da je ova cetrala iz 84, koštala oko 500 maraka po pretplatniku. znači SAMO centrala.
ova druga je bila oko 200$ po preplatniku.
u srbiji je otprilike 2 miliona fiksnih telefona (bilo dok sam pratio)
sad zamisli 1996, ti kao direktor telekoma kažeš - e ima da promenim sve centrale, da ljudi mogu da čuju poruku kad se promeni broj.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: O Gospode
« Reply #29 on: February 08, 2011, 10:51:14 AM »
Po mojim informacijama, sa vrlo vrlo vrlo visokog mesta, Toma Nikolić je plaćen od DS-a da razbije Radikalnu stranku i da muti vodu kako opozicija ne bi mogla da se konsoliduje. Još pre nekoliko godina se dogodio taj preokret i naravno da nije za javnost. Toma se samo dobro zajebava u svemu tome.


Osoba koja je doslovno u vrhu stranke mi je na moju primedbu da je Toma opasan igrač rekla: "ma jok, Toma je naš već dve godine, sve što radi radi za nas u dogovoru sa našim timom stručnjaka."

Što bi plaćali Tomu kad Koštunica to odlično radi besplatno?  :lol:

Toma bi mogao ladno da ih otkači u svakom trenutku, osim ako tim stručnjaka nema npr. neku inkriminirajuću sliku / video ...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: O Gospode
« Reply #30 on: February 08, 2011, 12:01:58 PM »
sve do 'tima strucnjaka' sam mogao da poverujem. sa strucnjacima si me izgubio, da ne kazem zasmejao.

Tim stručnjaka koji se bavi podizanjem rejtinga stranke i održavanjem na vlasti, ne boljitkom države i njenih građana.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #31 on: February 08, 2011, 02:33:31 PM »
Danas je sasvim zamislivo da cak i moj telefon ili, da ne preterujem, neciji xbox (a gde nece neka zesca databaza) moze da zaprimi sve telefonske brojeve ovog sveta i kada neko otkuca sekvencu koja je na listi promenjenih (listi koju u roku od nekoliko milisekundi azurira kod) - u roku od jos nekoliko milisekundi "upali" se "govorni automat" - isto tako virtualni, sto recimo podrzava 64,000 simultanih odgovora - koji mu kaze da doda dvojku.
zamislivo jeste ali ne i isplativo. Tarana ti je vec lepo objasnio a evo iz mog okruzenja mi i danas bijemo bitku sa trzistem jer jedni su presli na recimo Vistu/Win 7 a drugi ostali na Win2000. A to pricam o firmama koje su medju prvih 10 naftnih kompanija po zaradi, dakle Exxoni, Shellovi itd.
Mi izbacujemo nove verzije, ali cesto ne mozemo da prebacimo korisnike na novije pa ili moramo da odrzavamo 4-5 posledjih verzija sto je uzasno skupo i tesko, ili rizikujemo da izgubimo te vece musterije...

Uopste ta neka infrastruktura se manje i redje menja no sto bi pomislio citajuci sve te clanke o novim tehnologijama, iPhonovima, streaming video-ima itd.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: O Gospode
« Reply #32 on: February 08, 2011, 03:05:17 PM »
"A sta, i ti odrzavas centrale?".
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #33 on: February 08, 2011, 03:41:39 PM »
Ja sam dve ipo godine radio projekte zamene starih 'centrala' uvodjenja iP telefonije u firme. Relativno jednostavna tehnologija, ali pipava - nemozes samo da otpakujes Cisco/NEC/... servere, nego treba da se puno toga konfigurise a taj rad kosta. Plus godisnje licence.

Otud ako kompanija ima stari, otplacen sistem koji se ne kvari, a nemaju u planu neki rast, lakse im je da ostanu na starom nego da puknu $100k-$300k za nov telefon i VM u Outlook-u. Nova tehnologija ima velike prednosti, ali ja nikad ne bih bacao pare na tu stranu, dok se apsolutno ne mora.

The bums will always loose.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: O Gospode
« Reply #34 on: February 08, 2011, 04:35:59 PM »
Prvi Spejs Shatl je imao feritne memorije malog kapaciteta, pa su nosili trake u svemir, i ucitavali SW za sletanje kad odu gore i ne treba im SW za poletanje.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #35 on: February 08, 2011, 06:22:58 PM »
šta misliš, da se tkompjutori menjaju mesečno? godišnje?
radim na održavanju 2 centrale.
jedna je postavljena 1984.
poređenja radi, 512k RAM-a u toj centrali je na štampanim  pločama raspoređeno na 32 čipa.
druga je stigla kod mene 1996, ali je tehnologija s kraja 80-tih....

grešiš.
niko pod milim bogom u svetu, neće promeniti relativno novu ispravnu centralu zarad banalnih stvari.
sad već dugo ne pratim cene, ali se sećam da je ova cetrala iz 84, koštala oko 500 maraka po pretplatniku. znači SAMO centrala.
ova druga je bila oko 200$ po preplatniku.
u srbiji je otprilike 2 miliona fiksnih telefona (bilo dok sam pratio)
sad zamisli 1996, ti kao direktor telekoma kažeš - e ima da promenim sve centrale, da ljudi mogu da čuju poruku kad se promeni broj.

Хмммм... ако сам добро израчунао, цена по претплатнику је падала 5% годишње у периоду 1984 - 96.
Од 1996. до 2010. године прошло је симпатичних 14 годиница, то јест цена централе по претплатнику би у складу са тим шљонула на 15€ по претплатнику. Тако да 2010. могу да замислим директора како каже 'Ајде да измењамо централе пред ово преузимање од Немаца, то ће нам можда бити последња прилика да се јуначки уградимо. Јербо је, колико сам ја упратио, Хате својту звао скорије, а не 1996.

Али...

У тој ствари са струјом и електроником има и оно правило о дуплирању процесорске брзине на сваких шест месеци, па држим да и у овом случају не може бити речи о простој линеарној равномерно опадајућој једначини, већ да цена пада убрзано. Ето, ако смо код меморија, пре две године и мало јаче сам на снижењу купио 4 ГБ флеша за 50€, сад толико кошта 64 ГБ. НА ПРИМЕР.
У сваком случају, та објашњења (е нисмо могли/хтели/умели/знали, е јебу нас ткомпјутери, е а ту треба да се ради а нико неће да плати) звуче ми сасвим животно, реално, да не кажем практично. Што ме оставља у уверењу да би то неко ипак успео.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #36 on: February 08, 2011, 06:26:57 PM »
Po mojim informacijama, sa vrlo vrlo vrlo visokog mesta...

Уууух, за то ти треба инсајдер...

Ивица & Томица, лажна опозиција Србије (ЛОС) синс 2000.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #37 on: February 08, 2011, 06:32:38 PM »
Quote
У тој ствари са струјом и електроником има и оно правило о дуплирању процесорске брзине на сваких шест месеци,

Nije sest, nego osamnaest.
The bums will always loose.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: O Gospode
« Reply #38 on: February 08, 2011, 06:46:46 PM »

Хмммм... ако сам добро израчунао, цена по претплатнику је падала 5% годишње у периоду 1984 - 96.
Од 1996. до 2010. године прошло је симпатичних 14 годиница, то јест цена централе по претплатнику би у складу са тим шљонула на 15€ по претплатнику.

to pod uslovom da svako placa direktno centralu na koju je spojen. no tako se ne odrzava infrastruktura. sa tim 'viskom' su kupili i zamenili neke druge dotrajale centrale, ili kupili nove za nove pretplatnike pa kada vama dodje vreme da vas prebace necete placati novu vec ce nova biti kupljena od ukupne pretplate.
A ko se ugradjuje je drugo pitanje. Kome je pripao Telekom? Ciju kampanju je podrzao?...

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #39 on: February 08, 2011, 08:36:22 PM »
ne znam dal' ste primetili ali napisao samo da SAMO centrala kosta toliko.
ne mož induktorski telefon nakačiti na optički kabl.
dakle postoje i spojni putevi, mreža, napajanje, klimatizacija, urbnistički uslovi i dozvole....
postoji i tekuće održavanje.
sem toga, priličan je logistički problem zameniti 2 miliona brojeva.
forde, cenu telefoniranja određuje država.
do pre par meseci pretplata je bila oko 2 eura.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #40 on: February 08, 2011, 09:50:01 PM »
Quote
У тој ствари са струјом и електроником има и оно правило о дуплирању процесорске брзине на сваких шест месеци,

Nije sest, nego osamnaest.
Шест, осамнаест, whatsoever, од те 1996. године кад су добили централе из осамдесетих прошло је четрнаест година.
Колико се ја сећам, 1996. је као стандард био актуелан 386 на 66 мегахерца (у ТУРБО моду :mrgreen:) са ХД од цца 4 М, а 2011 квадро на 4ГХз са ХД од минимум 1Т.
1996. је Србијом харао Бел Паџет, данас је покривеност мобилном мрежом која у себи садржи и брзи интернет око 100%.
Миссим, приче да се у нашим поштама (фенси: телекому) још увек користе централе заостале од Немаца после повлачења '45-те су у тој мери деградирајуће за ову крпу од нације (чак и да су истините), да је оно о чему Хате прича заправо значајно у тој мери да увелико премаша оквире "стручне" дискусије да ли је у 21. веку могуће удесити да ти неко или нешто каже да је број који позиваш промењен.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #41 on: February 08, 2011, 09:53:31 PM »
Mislim da je onda veci problem u personalu koji 'rukuje' centralama u Srbiji, nego li samoj tehnici. Cak i ako imaju nove inzinjere, moguce je da se groupthink/corporate culture so to speak nije promenila od '45te.
The bums will always loose.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #42 on: February 08, 2011, 09:53:59 PM »
ne znam dal' ste primetili ali napisao samo da SAMO centrala kosta toliko.
ne mož induktorski telefon nakačiti na optički kabl.


О томе и причам.
Ако сте намикерили да они црни гестаповски телефони могу да позову било који број у Америци, могли сте да (цитирам себе, ово ми је испало нарочито згодна реченица) "удесите и да ти неко или нешто каже да је број који позиваш промењен."
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #43 on: February 08, 2011, 09:56:18 PM »
Mislim da je onda veci problem u personalu koji 'rukuje' centralama u Srbiji, nego li samoj tehnici. Cak i ako imaju nove inzinjere, moguce je da se groupthink/corporate culture so to speak nije promenila od '45te.
Рецимо да је то проблем читаве Србије, у којој пословчиТМ речени Телеком.

Наглашени термин посуђен из романчета "Месец од папира" који је уприличен према сценарију истоименог филма са Рајаном и Тејтум О'Нил у главним улогама.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: O Gospode
« Reply #44 on: February 08, 2011, 09:57:02 PM »
 :)
The bums will always loose.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #45 on: February 09, 2011, 08:01:36 AM »
О томе и причам.
Ако сте намикерили да они црни гестаповски телефони могу да позову било који број у Америци, могли сте да (цитирам себе, ово ми је испало нарочито згодна реченица) "удесите и да ти неко или нешто каже да је број који позиваш промењен."
izgleda da nisam bio dovoljno jasan. probaj ti da pustiš counterstrike na 386-ici.

Mislim da je onda veci problem u personalu koji 'rukuje' centralama u Srbiji, nego li samoj tehnici. Cak i ako imaju nove inzinjere, moguce je da se groupthink/corporate culture so to speak nije promenila od '45te.
drugim rečima, problem je u meni?

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: O Gospode
« Reply #46 on: February 09, 2011, 09:09:45 AM »
po amerikama to je money making opportunity ...

... the number you have dialed has been changed to ...
... four ... one ... six ... one ... two ... three ... four ... five ... six ... seven ...
... i repeat ...
... the number you have dialed has been changed to ...
... four ... one ... six ... one ... two ... three ... four ... five ... six ... seven ...
... press star to connect to new number ... fifty cents charge apply ...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #47 on: February 09, 2011, 10:24:34 AM »
по србијама то ником не пада на памет да уради... или бар не пада на памет да се помучи око тога.... ако може некако само од себе, онда супер, ако не, ко га јебе
нико (изузев Срба ван Србије) не очекује са пуним правом да из слушалице чује такво нешто... јер је овде пошта власт, а пред власт се не стављају такви глупи захтеви
нико овде није...
маааа, шта да тупим даље, ју гат'д'поинт
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: O Gospode
« Reply #48 on: February 09, 2011, 10:39:12 AM »
izgleda da nisam bio dovoljno jasan. probaj ti da pustiš counterstrike na 386-ici.

Where there is a will, there is a way.
Причао ми један лик одавде (предаје деци информатику у средњој школи и има фирму за склапање и сервисирање рачунара и мрежа) да су форе ради као такав неки старији процесор умочили у течни азот и надули му сат на преко 2 гигахерца и да је то као радило. Сад, колико је тим средњошколским професорима веровати...

Али то је небитно.
Кажеш горе:
"aj po seljački.
"tvoj" broj je 35312.
menjaju se brojevi od 35000-35500, a nepromenjeni ostaju od 35501-35999.
ako stavim svima što počinju na 35 poruku, ako želite da ih dobijete, dodajte još jedan broj ispred, istu poruku će dobijati i oni koji hoće da pozovu 35501 a njemu broj nije promenjen."
Добро. Рецимо да не можеш да лимитираш од-до.
Па што онда не снимиш поруку која ће се активира на пето звоно, а гласи:
"АКО се број који зовете налази међу бројевима 35000 - 35500, молимо Вас да поново позовете тако што ћете испред старог броја додати 2, јер смо били приморани да ове бројеве променимо зато што смо прешли на савременије централе, све у циљу пружања ширег спектра квалитетнијих услуга по нижим ценама. Извињавамо се због ове непријатности и желимо Вам угодан дан."
Или да неку од оних куроломки којима обилује цењена фирма запослите да се јавља лично, а испред јој на зид окачите велику таблу на којој пише "Број који зовете је промењен. Нови број гласи....."
Ал' к'о што рекох, коме звижде јаја за то.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: O Gospode
« Reply #49 on: February 09, 2011, 11:32:03 AM »
ne razumeš šta pričam.tehnički ne razumeš.a ja ne smem više da pojednostavim.ako probam, još manje ćeš razumeti.
recimo da nam je žalba na presudu odbijena - a ja te pitam, što se nisi drugačije žalio...
šta bi mi rek'o?