Author Topic: turci se nesto uzjebali  (Read 634132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #100 on: July 16, 2013, 10:28:38 AM »
o jeziku se jos moze reci da je govorni jezik u bosni i hercegovini homogeniji, daleko homogeniji, nego govorni jezik u hrvatskoj gdje imamo klasicni purgerski, medjumurski, dalmatinski i istrijanski (volio bih vidjeti kako razgovaraju puljanin, hvaranin i medjumurac) i cak homogeniji nego srpski jezik u kojem imamo tzv. torlacko narjecje kojim se govori u juznoj srbiji, sjevernoj makedoniji, djelovima kosova i zapadnoj bugarskoj (vidjeti film ivkova slava). torlacni jezik je nedovoljno lingvisticki istrazen, ali se klasifikuje kao starosrpski, sto nije isto sto i staroslavenski.

Није торлачни него торлачки. Он заиста садржи старобалканске елементе али се тај говор постепено губи и преживљава по селима код старијег и слабије образованог становништва. А што се тиче хомогености штокавског који се говори на подручју бивше БиХ он заиста јесте јединствен језик са штокавским дијалектима по Славонији, Далмацији, Крајини и Србији.  xfrog

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/Dijalekti-%C5%A0tokavskog-nare%C4%8Dja.svg

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #101 on: July 16, 2013, 02:59:16 PM »
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #102 on: July 17, 2013, 02:34:52 PM »
REGION    | SREDA 17.07.2013 | 12:19 -> 16:09

BiH: Usvojen Zakon o JMBG

IZVOR: TANJUG

Sarajevo -- Savet ministara BiH jednoglasno je usvojio izmene i dopune Zakona o jedinstvenom matičnom broju, čiji je predlagač Ministarstvo civilnih poslova.

Prema predloženom zakonu, Federacija BiH imaće pet registracionih područja, Republika Srpska tri, a Brčko distrikt će biti jedno područje.

Zakon o jedinstvenom matičnom broju Savet ministara je već dva puta slao u parlamentranu proceduru, gde nije prolazio, preneli su mediji u BiH.

Nedavno je prošireni Kolegijum Predstavničkog doma državnog parlamenta odlučio da se povuku iz procedure dva predloga izmena i dopuna zakona o JMB koje su predložili klubovi poslanika.

Zadužio je Savet ministara BiH da u najkraćem roku u parlamentarnu proceduru uputi usaglašeni Predlog zakona o izmeni i dopuni tog Zakona.

Savet ministara BiH u medjuvremenu je bio usvojio privremenu odluku, kako bi novorodjene bebe imale matični broj dok se ne usvoji zakon.

Taj zakon bio je povod protesta i blokade zgrade institucija u Sarajevu, održanih početkom juna, posle čega su poslanici iz RS odbili da idu na posao u Sarajevo dok im se ne garantuje bezbednost, a potom su im se pridružili i poslanici hrvatskih stranaka.

Demonstranti koji su tražili usvajanje zakona o jedinstvenom matičnom broju držali su 18 časova pod blokadom 1.500 ljudi u Parlamentarnoj skupštini i Zgradi prijateljstva, medju kojima su bili zaposleni, poslanici, ministri, strani gradjani i novinari.

SDP protiv predloga Zakona o JMBG

Bošnjačka Stranka demokratske akcije (SDA) osudila je predlog izmena zakona o jedinstvenom matičcnom broju gradjana koji je danas usvojio Savet ministara BiH i najavila da će u parlamentu BiH biti protiv usvajanja takvog predloga.

"Predlog zakona predstavlja bespogovorno prihvatanje ultimatuma srpkih političkih stranaka", piše u saopštenju najveće opozicione stranke u BiH, prenela je agencija Hina.

Savet ministara BiH usvojio je predlog izmena zakona kojima je, umesto dosadašnjih, predvidjeno uspostavljanje novih registracionih područja odvojenih po entitetima.

SDA smatra da je to očigledno popuštanje zahtevima iz Republike Srpske, a za sve krivi druge dve bošnjačke stranke - Socijaldemokratsku partiju (SDP BiH) i Savez za bolju budućnost (SBB).

U SDA smatraju kako SDP i SBB to čine isključivo zbog očuvanja ministarskih fotelja.

=========================

Izgleda da su batalili teritorijalnu podelu na kojoj su insistirali, ali ne bi da se odreknu dvojnih / zvanično nepravilnih naziva gradova.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #103 on: July 17, 2013, 03:48:50 PM »
Quote
SDP protiv predloga Zakona o JMBG

sdp je vladajuca i najveca partija u bosni i hercegovini i njegovo ministri, zajedno sa ministrima iz ostalih stranaka koje participiraju u vijecu ministara su predlagaci tog zakona, tako da je je podnaslov iz tog texta netacan. protiv je sda, najveca bosnjacka partija. jos bih napomenuo da sdp nije bosnjacka partija. glavni odbor te stranke je slika nacionalne, polne, teritorijalne i starosne strukture bosne i hercegovine. po statutu, u glavnom odboru ne moze biti manje od 20% bilo kojeg ot tri konstitutivna naroda, niti manje od 30% zena. itd.

elem. ocigledno je sdp u interesu gradjana pristao na kompromis oko prelaska entitetskih linija, sto samo po sebi ne mora biti nesto lose. imena gradova, kao sto sam to pomenuo ranije, su predmet odlucivanja ustavnog suda na apelaciju u zastiti vitalnog nacionalnog interesa nekoga ko je to dao na ustavni sud. gradovi nece biti dvoimeni, a nece biti ni srpski.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #104 on: July 17, 2013, 04:14:08 PM »
Vidi se iz konjteksta da je SDA.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #105 on: July 17, 2013, 04:19:43 PM »
da, da, apsulutno. samo sto ja navijam za sdp, pa mi se kosa na glavi digne :)
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #106 on: July 17, 2013, 04:43:24 PM »
Podnosioci zahtjeva (76 pokvarenjaka, prim. slawen) su istakli da je osporenim članom 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju utvrđeno deset registracijskih područja za koja se vodi registar.

Dalje su naveli da se u osporenom članu Zakona o jedinstvenom matičnom broju za označavanje opština u Republici
Srpskoj propisuju nezvanični, odnosno dvojni nazivi, koji ne postoje u Zakonu o teritorijalnoj organizaciji Republike Srpske.

Tako se u osporenoj odredbi zakona umjesto pravilnih naziva opština Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac, Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad, Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji Žabar i Kupres, koji su utvrđeni članom 5. Zakona o teritorijalnoj organizaciji RS,

navedeni dvojni ili pak pogrešni nazivi opština, i to: Bosanska Gradiška/Gradiška, Jajce/Jezero, Ključ/Ribnik, Skender Vakuf/Kneževo, Bosanska Krupa/Krupa na Uni, Bosanski Petrovac/Petrovac, Drvar/Srpski Drvar, Bosanski Brod/Srpski Brod, Bosanski Šamac/Šamac, Gračanica/Petrovo, Odžak/Vukosavlje, Goražde/Srpsko Goražde, Foča/Srbinje, Mostar/Srpski Mostar, Stolac/Berkovići, Bosanska Dubica/Kozarska Dubica, Bosanski Novi/Novi Grad, Sanski Most/Srpski Sanski Most, Ilidža/Srpska Ilidža, Novo Sarajevo/Srpsko Novo Sarajevo, Sarajevo-Stari Grad/Srpsko Sarajevo, Gradačac/Pelagićevo, Kalesija/Osmaci, Orašje/Srpsko Orašje i Kupres/Srpski Kupres.


Koliko ja razumem ovih 76 pokvarenjaka nisu tražili da budu gradovi budu srpski, već su tražili da se koriste zvanični nazivi opština iz Zakona:

Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac, Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad, Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji Žabar i Kupres

Odakle uopšte ide ta priča, ko to gura? Koliko vidim u Zakonu nijedna opština u nazivu nema pridev srpski.

Quote
„Opštine u Republici Srpskoj su:
Bileća, Berkovići, Bratunac, Brod, Višegrad, Vlasenica, Vukosavlje, Gacko, Gradiška, Derventa, Donji Žabar,
Zvornik, Istočni Mostar, Istočni Drvar, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari Grad, Jezero,
Kalinovik, Kneževo, Kozarska Dubica, Kostajnica, Kotor Varoš, Krupa na Uni, Kupres, Laktaši, Lopare,
Ljubinje, Milići, Modriča, Mrkonjić Grad, Nevesinje, Novi Grad, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka,
Pale, Pelagićevo, Petrovac, Petrovo, Prnjavor, Rogatica, Rudo, Ribnik, Srbac, Srebrenica, Sokolac,
Teslić, Trnovo, Ugljevik, Foča, Han  Pijesak, Čajniče, Čelinac, Šamac, Šekovići i Šipovo.“
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #107 on: July 17, 2013, 04:50:03 PM »
Quote
SDP protiv predloga Zakona o JMBG

sdp je vladajuca i najveca partija u bosni i hercegovini i njegovo ministri, zajedno sa ministrima iz ostalih stranaka koje participiraju u vijecu ministara su predlagaci tog zakona, tako da je je podnaslov iz tog texta netacan. protiv je sda, najveca bosnjacka partija. jos bih napomenuo da sdp nije bosnjacka partija. glavni odbor te stranke je slika nacionalne, polne, teritorijalne i starosne strukture bosne i hercegovine. po statutu, u glavnom odboru ne moze biti manje od 20% bilo kojeg ot tri konstitutivna naroda, niti manje od 30% zena. itd.


Imal' medjeda?  :mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #108 on: July 17, 2013, 05:00:55 PM »
to je tito sve pobio u vili kod bugojna. mislim, sva sreca, i oni bi trazili da se ugrade u presudu sejdic-finci-medjed.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #109 on: July 17, 2013, 05:08:12 PM »
Pa demokratija je...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #110 on: July 18, 2013, 04:35:10 AM »
Quote
BiH: Usvojen Zakon o JMBG

Ето.

И јел' било тешко? Јел' могло и пре? А не да трпе деца и да се податреса онол'ки народ....

Од сад, кад год Скупштина Српске нешто реши, одмах да се усваја и у тој федерацији, или још боље да аутомацки важи за целу Босну, па ће све да крене како треба. А не као до сад, да га неко тупи ту годинама.

С тим у вези, чуо сам нешто да ће им Додик буде главни тамо свима? Машала' & иншала'
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #111 on: July 18, 2013, 02:04:33 PM »
Quote
BiH: Usvojen Zakon o JMBG

Ето.

И јел' било тешко? Јел' могло и пре? А не да трпе деца и да се податреса онол'ки народ....

Истo су радили око пописа. Чак им је посланик из СНСД то прокоментарисао, што сте се инатили толико да би на крају пристали? Види се да је код тих Бошњака доминантан српски ген, можда баш торлачки xfrog

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #112 on: July 18, 2013, 03:20:16 PM »
a jeste jeste. u vecoj mjeri nego kod samih srba, sto je i logicno kad se ima u vidu jus primae noctis i 500 godina turske okupacije.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #113 on: July 18, 2013, 07:46:48 PM »
Quote
BiH: Usvojen Zakon o JMBG

Ето.

И јел' било тешко? Јел' могло и пре? А не да трпе деца и да се податреса онол'ки народ....

Истo су радили око пописа. Чак им је посланик из СНСД то прокоментарисао, што сте се инатили толико да би на крају пристали? Види се да је код тих Бошњака доминантан српски ген, можда баш торлачки xfrog
Не, не бих се сложио. Никако српски.
Пре бих рекао "српски" или још боље србски ген.
У смислу српска/србска посла.

Наиме, када говоримо о потомцима отпадника (верских, моралних) једног народа, онда се чини сасвим природним да су они носиоци карактерних особина које се веома често препознају као најружније мане народа о коме је реч.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #114 on: July 18, 2013, 07:53:06 PM »
 :mrgreen:

"Najbolji sinovi nasih naroda i narodnosti su dali zivote za slobodu, ostali su preziveli. Bilo bi bolje da je obrnuto, ali to nije logicno" - Dusko Radovic

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #115 on: July 19, 2013, 10:11:33 AM »
ima tu istine. evo danas su uhapsili jednog od najgorih sinova:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/sipa-uhapsila-semsudina-mehmedovica/130719020
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #116 on: July 19, 2013, 10:13:01 AM »
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #117 on: July 19, 2013, 10:55:34 AM »
ima i ovaj dobar komentar u ny timesu

http://www.nytimes.com/2013/07/19/opinion/global/roger-cohen-enough-of-the-daytonians.html?_r=0

how yes no...

Quote
Still in the Serb entity, crucible of imagined victimhood, denial persisted. They funded efforts to deny the Srebrenica slaughter. They made a dumb effort to institute new identification numbers that would distinguish Serb babies from others — and thousands of people took to the streets to protest.

šta je ovaj? kreten, lažov, neobavešten, lobista ili šta već... ko da mu je Ejup Ganić pisao članak...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #118 on: July 19, 2013, 11:09:57 AM »
pa ako je natezanje oko jmbg u vezi sa step by step strategijom  odcjepljenja, razdruzivanja ili cjepanja, onda nema sumnje da su jmbg iz rs-a u buducnosti samo za srbsku decu. missim... dobice i ovi ostali koji budu ostali za ukras da sluze, ali zna se ciji su to brojevi.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #119 on: July 19, 2013, 11:12:27 AM »
jabi ga, ja ne znam kako bih nekoga mogao uvjeriti da je ovo iz nyt prilicno realna slika. ljudi imaju predrasude, citaju medije koji su dio svega toga, konformisti su, neki su povrsni. i tako... svak misli sta hoce.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #120 on: July 19, 2013, 01:16:02 PM »
Samo Jugoslavija ima smisla. Sve ovo ostalo (po)jedinacno i sve zajedno (da ne kazem rafalno) je jednako kvarno i cista dislokacija.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #121 on: July 19, 2013, 01:25:49 PM »
i ja to mislim. samo je problem sto to i oni, bagra i olos, znaju, pa zbog toga cine sve da podjele bosnu.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #122 on: July 19, 2013, 02:23:03 PM »
pa jebi ga, mi razumemo da Sarajevo ne želi da bude preglasano u Beogradu
slično tome, Banja Luka ne voli da bude preglasana u Sarajevu

a Bosna je podeljena odavno, kad su Srbi pobegli iz Sarajeva, Mostara... teško je sada to spojiti

a da mogu pola BIH bi sada otišlo negde u EU...

onaj tekst je verovatno naručen, uvredljiv je, nedobronameran... nije vredan neke dalje rasprave.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #123 on: July 19, 2013, 02:28:09 PM »
Bosna nema smisla. Nista to nema smisla.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #124 on: July 19, 2013, 02:29:01 PM »
ima li smisla bosnjakistan?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #125 on: July 19, 2013, 03:27:17 PM »
Surely, you jest?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #126 on: July 19, 2013, 05:18:18 PM »
jabi ga, ja ne znam kako bih nekoga mogao uvjeriti da je ovo iz nyt prilicno realna slika. ljudi imaju predrasude, citaju medije koji su dio svega toga, konformisti su, neki su povrsni. i tako... svak misli sta hoce.

jabi ga, ja ne znam kako bih nekoga mogao uvjeriti da je ovo iz nyt prilicno realna slika. ljudi imaju predrasude, citaju medije koji su dio svega toga, konformisti su, neki su povrsni. i tako... svak misli sta hoce.

Колекција лажи, полуистина, закаснелих констатација, открића топле воде

- Now the campaign has extended to registering all Muslims who fled the Serb entity and so change its warped politics.

- Young people grew impatient. They wanted to be Bosnians — not Bosniaks, or Serbs or Croats. They wanted to be citizens of their nation rather than ethnic pawns in Dayton’s blocked labyrinth

- Terrible crimes had happened here, not confined to one side, but perpetrated overwhelmingly by one side, the Serbs.

- Serbs massacred many tens of thousands of Bosnian Muslims in the first six months of 1992 and another 8,000 at Srebrenica in 1995.

- Nobody was sure how many people remained in the country. A census was planned. It was unclear if it would happen. Numbers are political dynamite in a country where Daytonians depend on their ethnic majorities to dominate minorities.

- One day in 2011 a radical Islamist opened fire on the embassy. He strolled around for 40 minutes shooting because nobody could decide if state or entity police or security forces should stop him.

- They left for Düsseldorf. They headed for Detroit or St. Louis, where they could be plain “Bosnians,” not some ethnic subgroup.

Југославија (је) има(ла) смисла таман колико и тзв. БиХ...

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #127 on: July 19, 2013, 05:26:32 PM »
Ma shvatam ja tebe.

Jugoslavija je nesto sto je imalo i smisla i (granted, diminished) prakticnu vrednost.

Ovo sve sad djuture nema ni smisla niti ikakvu prakticnu, upotrebnu vrednost.

Mad Max.

Mozda jedino tzv. Slovenija... oni se ne ubijaju (kao mi); oni se samoubijaju...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #128 on: July 19, 2013, 05:31:55 PM »
Јел' беше босански (мелтинг) лонац оно што су у војсци звали дрнч? Највеће замисливо срање?
'Ајде ви са буквицама...
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #129 on: July 19, 2013, 05:41:52 PM »
Jeste, specijalitet "Tamni vilajet".
Po toj masnoj vodi plutali su razni oblici koji su nekada podsecali na povrce, pa cak i meso.

btw. tamni vilajet/bosanski sandzak bio i ostao, nema tu neke narocite radosti

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #130 on: July 19, 2013, 05:51:30 PM »
mislim da cu se uskoro prebaciti na "glas razuma". ako nista, imaju bolji smisao za humor.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #131 on: July 19, 2013, 05:55:47 PM »
Ko ne zna sta su "jeribasme" nema pravo da se javlja na temama o Be i Ha.

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #132 on: July 19, 2013, 05:58:39 PM »
Ko je probao drnč u cetvrtoj armiji sveta, ima pravo da pise na svim temama vezanim za sfrj.

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #133 on: July 19, 2013, 06:02:35 PM »
mislim da cu se uskoro prebaciti na "glas razuma". ako nista, imaju bolji smisao za humor.

Prebaci se, tamo o BiH pisu kako je kolevka civilizacije, razuma, miroljubive koegzistencije, bogumilstva, bratstva/jedinstva, samoupravljackih preduzeca sa visokim dimnjacima etc.
Samo sevaj.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #134 on: July 19, 2013, 06:14:19 PM »
sevacu. kad ti vidim sestru.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #135 on: July 19, 2013, 06:16:32 PM »
ok, pozdravi je kada je vidis, nisam znao da je imam  :mrgreen:

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #136 on: July 19, 2013, 06:17:05 PM »
jebem li ga... imas valjda neku zensku familiju.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #137 on: July 19, 2013, 06:22:52 PM »
Kao i ti, nadje se tu svasta.
Hoces sada malo da psujes majku preko interneta, zmaju od bosne, junacki sine etc?  :mrgreen:
To treba uzivo pa da proradi krvca obostrano, ovako je slaba vajda, nema zadovoljenja.
Sada sevaj na "glas razuma", cekaju te.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #138 on: July 19, 2013, 06:29:31 PM »
jebi ga, izvini, nista od toga. ja ovdje nisam zbog tebe i tebi slicnog sljama.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #139 on: July 19, 2013, 06:36:02 PM »
Ih, pa sto sada sljama?
Samo zato sto sam za BiH rekao da je Tamni vilajet?
Mnogo si mi ti nesto osetljiv...ali u redu, nisi ti ovde zbog mene, nisam ja zbog tebe, razlaz.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #140 on: July 19, 2013, 06:38:16 PM »
idi, ko te drzi?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #141 on: July 19, 2013, 06:40:06 PM »
Na "glas razuma"?  :mrgreen:

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #142 on: July 19, 2013, 06:41:48 PM »
ma jok, idi oslobadjaj kosovo.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #143 on: July 19, 2013, 06:44:07 PM »
Zar ga nije oslobodio kapetan Leši?

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #144 on: July 19, 2013, 06:44:48 PM »
zavisi jel se referiras na rilindiju ili na ravna gora times.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #145 on: July 19, 2013, 06:59:17 PM »
Kosovski vilajet, prizrenski sandzak, vucitrnski sandzak, bosanski sandzak, pasaluk, vilajet...sve je to isto.
To se ne oslobadja.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #146 on: July 19, 2013, 07:00:59 PM »
da... a u sredini oaza civilizacije.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline matador

  • 7k7
  • Posts: 1079
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #147 on: July 19, 2013, 07:12:21 PM »
Daleko od toga, ako izuzmemo malo habsburškog šaranja, opet pašaluci, sandžaci, ejaleti...

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #149 on: July 19, 2013, 08:34:45 PM »
sa pratecom dramaturgijom. semso bonaparta je podnio krivicnu prijavu zbog ratnih zlocina protiv sefa SIPA-a i danas je treba biti saslusan u svojstvu svjedoka, a onda je sipa uhapsila semsu. isto zbog ratnih zlocina.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako