Author Topic: turci se nesto uzjebali  (Read 634131 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #51 on: June 14, 2013, 07:47:39 AM »
Paul B. Miller is Associate Professor of History, International University of Sarajevo and McDaniel College. He spoke at an EES Noon Discussion on January 10, 2007. The following is a summary of his presentation. Meeting Report 333.

When Serbian artillery began pounding Sarajevo in spring 1992, Bosnian Muslims struck back by destroying a potent symbol of Serb nationalism: the footprints marking the exact spot Gavrilo Princip stood when he shot dead Archduke Franz Ferdinand, heir to the throne of the Austro-Hungarian Empire.... During the war itself, these contested symbols of Yugoslavia’s recent past were jettisoned altogether. The museum was closed (and barely saved from bombs and vandals); the street names removed; and the footprints were ripped from the sidewalk....

One of the earliest illustrations of this contradictory past is the first memorial marking the assassination site—the Spomenik umorstvu, or monument to murder. Placed at the entrance to what would later be known as Princip’s bridge, this mammoth, late Secession monument to the murdered heir and his wife was nearly as provocative as Ferdinand’s open-air car ride through Sarajevo on the Serbian Orthodox holiday of Vidovdan....

The Nazis and Ustasha were, unsurprisingly, hardly fooled by these official attempts to underplay the assassination in the construction of Yugoslav national identity. With their own sense of ceremony, the Nazis removed the plaque in the first days of their occupation of Sarajevo in April 1941. A few weeks later, it was presented to Adolf Hitler for his 52nd birthday. “Sarajvo has cleansed itself of the Vidovdan stain,” exulted an NDH article in Sarajevski Novi List that July. The official Nazi newspaper, the Völkischer Beobachter, went so far as to depict Princip and his collaborators as Jews and Freemasons....

Nevertheless, something had to be done after the conflict and, in 2004, city officials decided upon a simple granite plaque that states, truthfully enough: “From This Place on June 28, 1914, Gavrilo Princip Assassinated the Heir to the Austro-Hungarian Throne Franz Ferdinand and His Wife Sofia.” It is too close to ground-level to draw much attention and debate is still raging over whether to re-install the footprints and counterbalance them with a new memorial to the victims.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #52 on: June 16, 2013, 12:42:59 PM »
REGION    | NEDELJA 16.06.2013 | 12:16

Preminula beba bez matičnog broja

IZVOR: KLIX.BA

Sarajevo -- Berina Hamidović, beba od mesec i po, preminula je u Beogradu, gde se nalazila na lečenju. Otac Edin kaže da je njegovo dete bilo žrtva administracije.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=06&dd=16&nav_category=167&nav_id=723387
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #53 on: June 16, 2013, 06:16:45 PM »
"... Berina je potom dobila sepsu. "

We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #54 on: June 17, 2013, 04:06:06 AM »
'Oce to od neprilagodjene brzine.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #55 on: June 17, 2013, 12:59:00 PM »
Quote

Erdogan je poručio sinoć, pred više od 100.000 svojih pristalica u Istanbulu, da je bila njegova dužnost da sa gradskog trga i obližnjeg parka u Istanbulu ukloni demonstrante i najavio da će "identifikovati jednog po jednog one koji su sprovodili teror na ulicama".


... da, evo slike jednog kako teroriše vodeni topić...

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #56 on: June 18, 2013, 03:22:34 PM »
pametan je sasa hemon. iz daleke amerike prepopoznaje potrebu da se zna ko koga i kako treba politi benzinom i zapaliti.

http://www.radiosarajevo.ba/novost/116074/aleksandar-hemon-kakvu-drzavu-zasluzujemo
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #57 on: June 18, 2013, 06:44:32 PM »
Ах, шејтанскодејтонска! То је бре зајебало србоћетнићку!

Ја се нешто не сећам да су ми тражили за дете матични број кад сам га вукљао из отаџбине у тзв. Црну Гору или тзв. Босну и тзв. Херцеговину. Миссим да то не треба ни за оно "уписивање у пасош родитеља", ако то још увек ферцера. Једном приликом смо од свих докумената за малог имали само здравствену књижицу, па опет никаквих проблема. А уз то смо водили и куче. Ваљда имам поштено лице, шта ли.

Не знам која би то мене граница задржала у оваквом недајбоже случају....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #58 on: June 23, 2013, 03:52:49 PM »
Maла је прешла границу (без ЈМБГ или путне исправе) и лечена је у БГ иако нико из Сарајева није уплатио потребну своту новца за такве случајеве (трансфер из једног Здравственог фонда у други), 100.000 динара или мање од хиљаду евра.

Нажалост, то није било довољно.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #59 on: June 23, 2013, 08:10:22 PM »
Silly me... а ја сам разумео да су их србоћетници из шејтанскодејтонске Републике Српске спречавали да пређу у геноцидну Србију, да не помињем одбијање лечења на ВМА која је одиграла зна се какву улогу у агресији на неовисну...

Миссим, Маркале.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #60 on: June 24, 2013, 02:20:22 PM »
http://www.nytimes.com/2013/06/24/world/europe/mosque-dream-seen-at-heart-of-turkey-protests.html?smid=fb-share&_r=0

I

While the newspapers are replete with stories about the rioting at Taksim Square in Istanbul, here is the rest of the story.

Taksim Square Belongs to Armenians

According to Lebanese daily “Aztag”, some Turkish protesters in Taksim Square demanded the dedication, in the square, of a monument to the memory of the victims of the Genocide of Armenians.

It is worth mentioning that the legal owner of the square and the surrounding area is the Armenian Church of Turkey. In 1930 the Armenian Cemetery, which was at Pangalti district attached to the square, was destroyed by the order of the city. The marble tombstones and monuments were sold by the city and the land was used to build, in addition to the Inonu Gezi Park, hotels such as Hilton, Intercontinental, and Divan. Also, the TRT radio and TV building was built on the seized Armenian land.

Pangaltı district, part of the St. Hagop Armenian Cemetery, was the largest non-Muslim cemetery in Istanbul. The cemetery was built in 1560 after Sultan Suleiman I (the Magnificent) officially decreed the land to the Armenians. That year, when a plague hit Istanbul, the Armenians began burying their dead outside the city, across from the St. Hagop Sanatorium which later became St. Hagop Cemetery. In 1780 the cemetery was enlarged and in 1853 a wall was built around it.

According to some, in 1919 a monument was built there in memory of the victims of the Genocide of Armenians. In 1933, Istanbul launched a legal challenge to take the land from the Armenian Church. The Armenian Patriarch launched a counter challenged, but the court case dragged on for so long that at the end the Ministry of Interior decided to confiscate the cemetery which covered 850,000-sq. meters and hand it to the city. Only 6,000-sq. meters were left to the Patriarchate. Furthermore, the Ministry demanded the Patriarchate pay 3,200 liras to cover court costs. After the confiscation, the city started to sell the land to investors.

The confiscations continued and between 1931 to '39, St. Hagop Church, which was at Gezi Park and Taksim Square, was also confiscated and destroyed. The destruction of the centuries-old church was the final nail which erased the presence of Armenians in that part of the city. The illegal confiscation and demolition was in line with the Turkish government policy of ethnic cleansing which started with the Genocide of 1915 against the Armenians.

The irony is that the Turkish authorities used the cemetery and church stones to build the current park and square.

The history of the Taksim Square and Gezi Park symbolize the vicious, inhuman and barbarous policies of successive Turkish governments vis-à-vis minorities. The racist policy has persisted unmitigated for the last one hundred years.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #61 on: July 07, 2013, 10:43:06 PM »
jedna suvisla analiza, neopterecena nacionalistickim primitivizmom i konformizmom.

http://h-alter.org/vijesti/europa-regija/jedinstvena-masovna-borba-gradjana-fotogalerija
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #62 on: July 08, 2013, 05:41:40 AM »
Prosvjede koji se odvijaju diljem svijeta prvenstveno treba shvatiti kao krik čovjeka protiv sveopće dehumanizacije, koja i doslovce ubire žrtve. Zbog toga kretanja u Bosni i Hercegovini treba sagledavati u kontekstu globalnog pokreta za pravednije društvo.


Kretanja u B&H i globalni... sta?
Say no more!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #63 on: July 08, 2013, 08:21:19 AM »
u pravu si ti. izasli su da se bore za nepravednije drustvo. to je njihov prvi i jedini motiv.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #64 on: July 08, 2013, 01:11:39 PM »
Pokret za pravednije drustvo je sveCki proces...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #65 on: July 08, 2013, 02:45:30 PM »
pa normalno. kad gradjani izadju napolje, rukovode se najboljim namjerama. druga je stvar sto je put do pakla polocan dobrim namjerama. sa druge strane bosanci su vec prosli sve krugove pakla. jedan vise ili manje ne mijenja stvar.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #66 on: July 08, 2013, 03:53:13 PM »
"Neka svako novo sutra bude better, only better,
Zapjevajmo nocas skupa everybody and together!
Refren:
Svi - together, svi - together..."

(Happy Happy Wedding Day by Almasa Mehanovic)
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #67 on: July 08, 2013, 04:02:22 PM »
da... i ti srbi sa svojom turko muzikom. cini mi se da prepoznajem glas indire radic, tetke od jednog šupka.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #68 on: July 08, 2013, 04:54:10 PM »
Balkan ovih dana... nisam se nešto upuštao da upratim, ali je valjda tako nekako...

u Hrvatskoj neki tip objašnjava kako podnosilac (valjda) zahteva za građevinsku dozvolu može u svakom trenutku preko neta da prati status njegovog zahteva, odnosno gde mu se nalazi zahtev u proceduri....

meanwhile, u Bosni, Ustavni Sud daje izmjene i dopune za JMBG u parlament, iako dobro znaju da u parlamentu one ne mogu da prođu, ali... u fazonu ajde da ih zezamo malo, može nam se...

i posle treba da dođe neko iz EU sa bar nekoliko razreda osnovne škole da im objasni da im nije posao da teraju inat, već da ponude opšteprihvatljivo rešenje
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #69 on: July 08, 2013, 07:11:37 PM »
cak i u bosni se odluke ustavnog suda moraju postovati. u ovom slucaju je odluka odnosila na neustavna imena gradova (srbski brod i slicno) i parlamentu je nalozeno da to promjeni u zakonu o jmbg, sto su poslanici snsd-a i sds-a docekali kao dobru priliku da matecne brojeve dijele u granicama entitetskih linija, sto u prvobitnoj varijanti nije bio slucaj. to je sustina zapleta. onda su se pojavile demonstracije, supermirne demonstracije, koje su odmah etiketirane kao antisrbske, kao pokusaj rusenja RS-a, kao organizovane od strane ove ili one partije.. i tako. jedu govna.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #70 on: July 08, 2013, 07:37:42 PM »
Mda....

Ustavni sud Bosne i Hercegovine u plenarnom sazivu, u predmetu broj U 3/11, rješavajući zahtjev 76 poslanika Narodne skupštine Republike Srpske, na sjednici održanoj 27. maja 2011. godine donio je odluku o dopustivosti i meritumu kojom je utvrđeno da član 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju («Službeni glasnik Bosne i Hercegovine» br. 32/01 i 63/08) nije u skladu s članom I/2. Ustava Bosne i Hercegovine.

Istom odlukom naloženo je Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine da, najkasnije u roku od šest mjeseci od dana objavljivanja ove odluke u «Službenom glasniku Bosne i Hercegovine», uskladi član 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju («Službeni glasnik Bosne i Hercegovine» br. 32/01 i 63/08) s Ustavom Bosne i Hercegovine.

Kako Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine nije postupila u skladu sa navedenom odlukom to je Ustavni sud BiH na sjednici održanoj dana 16.01.2013. godine donio Rješenje kojim se utvrđuje da odredbe člana 5 Zakona o jedinstvenom matičnom broju prestaju da važe narednog dana od dana objavljivanja ove odluke u Službenom glasniku BiH.

Rješenje Ustavnog Suda Bosne i Hercegovine u predmetu U 3/11 objavljeno je u Službenom glasniku Bosne i Hercegovine broj 11/13 od 12.02.2013. godine

Posljedica ovakve odluke Ustavnog suda Bosne i Hercegovine je da organi nadležni za određivanje, dodjeljivanje i upisivanje jedinstvenog matičnog broja državljana BiH i stranih državljana u BiH nemaju zakonsku osnovu da poduzimaju bilo kakve radnje u vezi sa izdavanjem, poništavanjem i zamjenom jedinstvenog matičnog broja kao individualne i neponovljive oznake identifikacijskih podatka o osobi.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #71 on: July 08, 2013, 08:06:28 PM »
iz ovoga se ne vidi sta tacno nije u skladu sa ustavom BiH, ali se ovdje http://mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov.ba/files/Sl%20glasnik%20BiH%2032_01%20maticni%20broj.pdf vidi da registraciona podrucija prelaze entitetsku liniju, sto samo po sebi nije krsenje ustava i to sigurno nije bio temelj zalbe poslanika iz rs-a. elem, nakon ukidanja zakona poslanici rs-a su zahtjevali da registraciona podrucija ne prelaze entitetske linije iako presuda ustavnog suda nije bila u tom smislu niti se ustavni sud izjasnjavao o tome. ja u clanu 5. ne vidim nista neustavno osim imena (srpski mostar, srpski drvar, srpski sanski most..), a ne vjerujem da je to osnov zalbe delegata iz rs-a, osim ako to nisu upotrijebili kao proceduralni razlog da bi dosli u poziciju za potpunu reviziju zakona.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #72 on: July 08, 2013, 08:09:15 PM »
u obrazlozenju ustavnog suda stoji da clan 5. nije u skladu sa: I/2. Ustava Bosne i Hercegovine. ja ne mogu provaliti sta je to.
evo ti ustav, serem se na ustav koji je potpisao jedan osudjeni ratni zlocinac i nekoliko gangstera, pa ti pokusaj naci. http://www.ccbh.ba/public/down/USTAV_BOSNE_I_HERCEGOVINE_bos.pdfI/2.%20Ustava%20Bosne%20i%20Hercegovine
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #73 on: July 08, 2013, 08:10:03 PM »
sto je inace, situacija sa jmbg, samo kap u punoj casi.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #74 on: July 08, 2013, 08:17:45 PM »
evo sazetak presude ustavnog suda na apelaciju grupe poslanika pc-a:


Broj predmeta   U-3/11
Podnositelj apelacije/ zahtjeva   Sedamdesetšest (76) poslanika Narodne skupštine Republike Srpske
Sažetak

Sedamdesetšest (76) poslanika Narodne skupštine Republike Srpske podnijeli su 25. februara 2011. godine Ustavnom sudu BiH zahtjev za ocjenu ustavnosti člana 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju («Službeni glasnik Bosne i Hercegovine» br. 32/01 i 63/08). Podnosioci zahtjeva su eksplicitno naveli da odredbe člana 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju («Službeni glasnik Bosne i Hercegovine» br. 32/01 i 63/08) nisu u saglasnosti s čl. I/1, I/3, III/1. i III/3.a) Ustava Bosne i Hercegovine.

Ustavni sud zaključuje da član 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju nije u skladu s članom I/2. Ustava Bosne i Hercegovine, zbog toga što sadrži nazive opština u Republici Srpskoj koji nisu u skladu s njihovim nazivima utvrđenim pozitivnim entitetskim Zakonom o teritorijalnoj organizaciji Republike Srpske, koji je donesen u okviru ustavne nadležnosti entiteta. Ustavni sud, međutim, zaključuje da su odredbe člana 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju u skladu s čl. I/1, I/3, III/1. i III/3.a) Ustava Bosne i Hercegovine, jer ovim odredbama nisu utvrđivani već samo preuzeti nazivi pojedinih opština iz entitetskih zakona koji su bili na snazi u vrijeme donošenja osporenog zakona. Dakle, nije došlo do uplitanja u ustavnu nadležnost entiteta da utvrđuje nazive opština na svom teritoriju.



Mda...
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #75 on: July 08, 2013, 08:19:21 PM »
Podnosioci zahtjeva (76 pokvarenjaka, prim. slawen) su istakli da je osporenim članom 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju utvrđeno deset registracijskih područja za koja se vodi registar. Dalje su naveli da se u
osporenom članu Zakona o jedinstvenom matičnom broju za označavanje opština u Republici
Srpskoj propisuju nezvanični, odnosno dvojni nazivi, koji ne postoje u Zakonu o teritorijalnoj
organizaciji Republike Srpske. Tako se u osporenoj odredbi zakona umjesto pravilnih naziva
opština Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac,
Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad,
Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji
Žabar i Kupres, koji su utvrđeni članom 5. Zakona o teritorijalnoj organizaciji RS, navedeni dvojni
ili pak pogrešni nazivi opština, i to: Bosanska Gradiška/Gradiška, Jajce/Jezero, Ključ/Ribnik,
Skender Vakuf/Kneževo, Bosanska Krupa/Krupa na Uni, Bosanski Petrovac/Petrovac, Drvar/Srpski
Drvar, Bosanski Brod/Srpski Brod, Bosanski Šamac/Šamac, Gračanica/Petrovo, Odžak/Vukosavlje,
Goražde/Srpsko Goražde, Foča/Srbinje, Mostar/Srpski Mostar, Stolac/Berkovići, Bosanska
Dubica/Kozarska Dubica, Bosanski Novi/Novi Grad, Sanski Most/Srpski Sanski Most,
Ilidža/Srpska Ilidža, Novo Sarajevo/Srpsko Novo Sarajevo, Sarajevo-Stari Grad/Srpsko Sarajevo,
Gradačac/Pelagićevo, Kalesija/Osmaci, Orašje/Srpsko Orašje i Kupres/Srpski Kupres.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #76 on: July 08, 2013, 08:24:53 PM »
Član I/2

Quote
Član I
Bosna i Hercegovina

1. Kontinuitet

Republika Bosna i Hercegovina, čije je zvanično ime od sada "Bosna i Hercegovina", nastavlja svoje pravno postojanje po međunarodnom pravu kao država, sa unutrašnjom strukturom modificiranom ovim Ustavom, i sa postojećim međunarodno priznatim granicama.
Ona ostaje država članica Ujedinjenih naroda i može kao Bosna i Hercegovina zadržati članstvo ili zatražiti prijem u organizacijama unutar sistema Ujedinjenih naroda, kao i u drugim međunarodnim organizacijama.


2. Demokratska načela

Bosna i Hercegovina je demokratska država koja funkcioniše u skladu sa zakonom i na osnovu slobodnih i demokratskih izbora.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #77 on: July 08, 2013, 08:25:20 PM »
U januaru ste rekli bice zakon u maju, u maju ste trazili jos mesec i po dana odlaganja za konsultacije, a od tada je proslo dve godine....
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #78 on: July 08, 2013, 08:25:33 PM »
i Mda... nazivi gradova koji imaju prefiks srpski su premet koji razmatra ustavni sud, a na potegnuto pitanje vitalnog nacionalnog isteresa koje je pokrenuo neko iz federacije. ili npr. zeljko komsic, clan predsjednistva, ili klub bosnjaka u parlamentu BiH ili neko treci. nisam bas upoznat sa tim procedurama, ali sam upoznat da u clanu 1 ustava rs-a stoji da je rs entitet kojeg cine tri konstitutivna naroda i gradjani rs-a. tako da je, slozices se, malo nezgodno da se grad zove srpski brod, a u njemu zive i bosnjaci i hrvati i ostali. miissim, po cemu je srpski?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #79 on: July 08, 2013, 08:28:51 PM »
bilo kako bilo, spor je u imenima gradova, kao i odluka ustavnog suda, a ne u tome sto registraciona podrucija prelaze entitetsku liniju.

i rest my case.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #80 on: July 08, 2013, 08:42:14 PM »
Сад видим на саиту тзв. парламентарне скупштине БиХ (нешто као ваздушасти зрак, плиновити гас) да Бошњаци не говоре бошњачким, већ босанским језиком. Занимљиво.
Да нису већ од Бошњака постали Босанци, или је то остављено за после Рамазана, ако ово са ЈМБГ прође како треба?
Хоће ли онда Срби и рвати који наставају ту shithole морати сви да пређу у Херцеговину?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #81 on: July 08, 2013, 08:47:32 PM »
Podnosioci zahtjeva (76 pokvarenjaka, prim. slawen) su istakli da je osporenim članom 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju utvrđeno deset registracijskih područja za koja se vodi registar. Dalje su naveli da se u
osporenom članu Zakona o jedinstvenom matičnom broju za označavanje opština u Republici
Srpskoj propisuju nezvanični, odnosno dvojni nazivi, koji ne postoje u Zakonu o teritorijalnoj
organizaciji Republike Srpske. Tako se u osporenoj odredbi zakona umjesto pravilnih naziva
opština Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac,
Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad,
Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji
Žabar i Kupres, koji su utvrđeni članom 5. Zakona o teritorijalnoj organizaciji RS, navedeni dvojni
ili pak pogrešni nazivi opština, i to: Bosanska Gradiška/Gradiška, Jajce/Jezero, Ključ/Ribnik,
Skender Vakuf/Kneževo, Bosanska Krupa/Krupa na Uni, Bosanski Petrovac/Petrovac, Drvar/Srpski
Drvar, Bosanski Brod/Srpski Brod, Bosanski Šamac/Šamac, Gračanica/Petrovo, Odžak/Vukosavlje,
Goražde/Srpsko Goražde, Foča/Srbinje, Mostar/Srpski Mostar, Stolac/Berkovići, Bosanska
Dubica/Kozarska Dubica, Bosanski Novi/Novi Grad, Sanski Most/Srpski Sanski Most,
Ilidža/Srpska Ilidža, Novo Sarajevo/Srpsko Novo Sarajevo, Sarajevo-Stari Grad/Srpsko Sarajevo,
Gradačac/Pelagićevo, Kalesija/Osmaci, Orašje/Srpsko Orašje i Kupres/Srpski Kupres.

pa oni i kažu da su ovi nazivi pravilni:

- Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac, Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad, Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji Žabar i Kupres

a da su navedeni dvojni ili pak pogrešni nazivi opština, i to:

- Bosanska Gradiška/Gradiška, Jajce/Jezero, Ključ/Ribnik, Skender Vakuf/Kneževo, Bosanska Krupa/Krupa na Uni, Bosanski Petrovac/Petrovac, Drvar/Srpski Drvar, Bosanski Brod/Srpski Brod, Bosanski Šamac/Šamac, Gračanica/Petrovo, Odžak/Vukosavlje, Goražde/Srpsko Goražde, Foča/Srbinje, Mostar/Srpski Mostar, Stolac/Berkovići, Bosanska Dubica/Kozarska Dubica, Bosanski Novi/Novi Grad, Sanski Most/Srpski Sanski Most, Ilidža/Srpska Ilidža, Novo Sarajevo/Srpsko Novo Sarajevo, Sarajevo-Stari Grad/Srpsko Sarajevo, Gradačac/Pelagićevo, Kalesija/Osmaci, Orašje/Srpsko Orašje i Kupres/Srpski Kupres.


pa tamo izgleda ne postoji neki nezavisni novinar da objasni ko tu koga zeza... već više od dve godine...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #82 on: July 08, 2013, 08:50:07 PM »
Тко то каже, тко то лаже?
Додик и његових 76 разбојника?
Ма хај'те молим Вас!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #83 on: July 08, 2013, 08:56:33 PM »
А добра је фора и то што се том захтеву за оцену уставности који су поднели српски посланици Народне скупштине Републике Српске противило 8 посланика несрба. Њима је ваљда било омилило Србиње.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #84 on: July 08, 2013, 08:59:08 PM »
lingvistick gledano srpski i hrvatski su jedan jezik. samim tim i bosanski. elem, u srpskohrvatskom jeziku imamo istocnu i zapadnu varijantu (to je ono sto se danas zvanicno zove srpski jezik i hrvatski jezik), a ranih sedamdesetih su se pojavili prvi naucni radovi na temu postojanja srednje varijante srpskohrvatskog jezika. autor tih radova, a samim tim bi se moglo reci i otac onoga sto se danas naziva bosanski jezik, je lingvista i profesor  orjentalistike na sarajevskom univerzitetu Srdjan Jankovic. inace otac mnogo slavnijeg nenada jankovica, u narodu poznatog kao dr. nele karajlic.
inace, misljenje da se u bosni barata terminom bosnjacki jezik se najcesce moze naci na nacionalistickim portalima kao sto je npr. serbiancafe. ono istina je, desava se da islamski kler tu i tamo koristi taj termin, ali to nema veze sa ozbiljnim  ljudima.
 na fakultetima se uci BHS, sva tri jezika su zvanicna, kao i oba pisma. srbi govore srpski, hrvati hrvatski, bosnjaci bosanski, a u stvari svi govorimo istim jezikom. tragicno.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #85 on: July 08, 2013, 09:02:53 PM »
Ustav Republike Srbije, clan 0:

Kosovo je neotudjivi deo.....

P.S. Nije li Drvar nekad bio Titov Drvar?

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #86 on: July 08, 2013, 09:03:06 PM »
А добра је фора и то што се том захтеву за оцену уставности који су поднели српски посланици Народне скупштине Републике Српске противило 8 посланика несрба. Њима је ваљда било омилило Србиње.

jos je bolja fora sto je tih 76 poslanika slozno izglasalo zakon u kojem su ti gradovi navedeni tako kako su navedeni.
a jeste, nema u rs junaka koji ce u bilo cemu glasati po savjesti. samo kako dezurni hazjajin kaze. u federaciji manje boluju od te bolesti, mada nedovoljno.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #87 on: July 08, 2013, 09:04:10 PM »
Ustav Republike Srbije, clan 0:

Kosovo je neotudjivi deo.....

P.S. Nije li Drvar nekad bio Titov Drvar?

 :mrgreen:

jeste. samo je Jajce bilo diskrimnisano u tom smislu. mislim, titovo jajce... ne ide to.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #88 on: July 08, 2013, 09:12:10 PM »
o jeziku se jos moze reci da je govorni jezik u bosni i hercegovini homogeniji, daleko homogeniji, nego govorni jezik u hrvatskoj gdje imamo klasicni purgerski, medjumurski, dalmatinski i istrijanski (volio bih vidjeti kako razgovaraju puljanin, hvaranin i medjumurac) i cak homogeniji nego srpski jezik u kojem imamo tzv. torlacko narjecje kojim se govori u juznoj srbiji, sjevernoj makedoniji, djelovima kosova i zapadnoj bugarskoj (vidjeti film ivkova slava). torlacni jezik je nedovoljno lingvisticki istrazen, ali se klasifikuje kao starosrpski, sto nije isto sto i staroslavenski.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #89 on: July 08, 2013, 09:21:24 PM »
Titova Korenica,   1945-1997,     Korenica, Croatia
Titovo Užice,       1946-1992,     Užice, Serbia
Titograd,             1946-1992,     Podgorica, Montenegro
Titov Veles,        1946-1996,     Veles, Macedonia

Titovo Velenje,    1981-1990,     Velenje, Slovenia
Titov Drvar,         1981-1991,     Drvar, Bosnia and Herzegovina
Titova Mitrovica,  1981-1992,     Kosovska Mitrovica, Kosovo, Serbia
Titov Vrbas,        1983-1992,     Vrbas, Vojvodina, Serbia

With the dissolution of Yugoslavia, each city was renamed.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #90 on: July 08, 2013, 09:25:20 PM »
uvjek sam mislio da ih je vise. jos se mogu sjetiti da su ploče bile kardeljevo, novi travnik pucarevo, i da je bilo neko kidričevo.
izmedju ostalih zajebancija na tu temu bila je i ona kad autobus iz metkovića dodje pucarevo, pa ovi klipani viču "đe ste pucarke, e'o metkovićana"
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #91 on: July 08, 2013, 09:39:15 PM »
Dzagodina Siti = Svetozarevo.
O ulicama da ne pricam.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #92 on: July 08, 2013, 09:48:21 PM »
e da... svetozarevo.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #93 on: July 08, 2013, 09:56:09 PM »
bas me prosralo danas. izvinjavam se zbog toga.

http://znaksagite.com/7k/index.php?topic=1040.msg30386#msg30386
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #94 on: July 09, 2013, 05:25:29 AM »
Мда...

Лингвистички гледано, босански језик је језик којим би могли да говоре Босанци (да су им већ дозволили да се тако јавно називају), а не Бошњаци, као што Срби говоре српским, а не србијанским језиком.
Ерго, ако се земља зове Босна и званични језик (један од) је босански (којим, лингвистички гледано говоре Босанци), а уз то је тај језик толико хомоген да га говоре сви, па и они који себе не сматрају Босанцима, већ Србима или рватинама, онда су ови потоњи мањине у тој земљи Босни која је онда земља Босанаца (који говоре босанским језиком) и мооожда тих осталих, који у тексту Устава постају "грађани".

Поређења ради, у Србији је званичан језик српски и њиме говоре и Мађари, Немци, Бугари, Русини и остале мањине који имају уставно право да се служе својим језиком и писмом, као и Срби и Хрвати у Б&Х. Али су они свеједно мањине. А о положају мањина у Србији, лингвистички гледано, већ сам причао овде раније, на примеру неке моје фамилије.

Какогод, ако ништа друго, из ове дискусије се лепо види да кулови остају кулови.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #95 on: July 09, 2013, 09:02:21 AM »
i ja isto mislim. to za kulove.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline ace

  • 7k
  • Posts: 84

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #97 on: July 15, 2013, 11:19:27 PM »
:( ni uz najbolju volju ne mogu citati ovoliki text na engleskom.
dodatno me demoralise broj 2005 koji se ponavlja vise puta.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #98 on: July 16, 2013, 10:20:45 AM »
Podnosioci zahtjeva (76 pokvarenjaka, prim. slawen) su istakli da je osporenim članom 5. Zakona o jedinstvenom matičnom broju utvrđeno deset registracijskih područja za koja se vodi registar. Dalje su naveli da se u
osporenom članu Zakona o jedinstvenom matičnom broju za označavanje opština u Republici
Srpskoj propisuju nezvanični, odnosno dvojni nazivi, koji ne postoje u Zakonu o teritorijalnoj
organizaciji Republike Srpske. Tako se u osporenoj odredbi zakona umjesto pravilnih naziva
opština Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac,
Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad,
Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji
Žabar i Kupres, koji su utvrđeni članom 5. Zakona o teritorijalnoj organizaciji RS, navedeni dvojni
ili pak pogrešni nazivi opština, i to: Bosanska Gradiška/Gradiška, Jajce/Jezero, Ključ/Ribnik,
Skender Vakuf/Kneževo, Bosanska Krupa/Krupa na Uni, Bosanski Petrovac/Petrovac, Drvar/Srpski
Drvar, Bosanski Brod/Srpski Brod, Bosanski Šamac/Šamac, Gračanica/Petrovo, Odžak/Vukosavlje,
Goražde/Srpsko Goražde, Foča/Srbinje, Mostar/Srpski Mostar, Stolac/Berkovići, Bosanska
Dubica/Kozarska Dubica, Bosanski Novi/Novi Grad, Sanski Most/Srpski Sanski Most,
Ilidža/Srpska Ilidža, Novo Sarajevo/Srpsko Novo Sarajevo, Sarajevo-Stari Grad/Srpsko Sarajevo,
Gradačac/Pelagićevo, Kalesija/Osmaci, Orašje/Srpsko Orašje i Kupres/Srpski Kupres.

pa oni i kažu da su ovi nazivi pravilni:

- Gradiška, Jezero, Ribnik, Kneževo, Krupa na Uni, Petrovac, Istočni Drvar, Brod, Šamac, Petrovo, Vukosavlje, Novo Goražde, Foča, Istočni Mostar, Berkovići, Kozarska Dubica, Novi Grad, Oštra Luka, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Istočni Stari grad, Pelagićevo, Osmaci, Donji Žabar i Kupres

a da su navedeni dvojni ili pak pogrešni nazivi opština, i to:

- Bosanska Gradiška/Gradiška, Jajce/Jezero, Ključ/Ribnik, Skender Vakuf/Kneževo, Bosanska Krupa/Krupa na Uni, Bosanski Petrovac/Petrovac, Drvar/Srpski Drvar, Bosanski Brod/Srpski Brod, Bosanski Šamac/Šamac, Gračanica/Petrovo, Odžak/Vukosavlje, Goražde/Srpsko Goražde, Foča/Srbinje, Mostar/Srpski Mostar, Stolac/Berkovići, Bosanska Dubica/Kozarska Dubica, Bosanski Novi/Novi Grad, Sanski Most/Srpski Sanski Most, Ilidža/Srpska Ilidža, Novo Sarajevo/Srpsko Novo Sarajevo, Sarajevo-Stari Grad/Srpsko Sarajevo, Gradačac/Pelagićevo, Kalesija/Osmaci, Orašje/Srpsko Orašje i Kupres/Srpski Kupres.


pa tamo izgleda ne postoji neki nezavisni novinar da objasni ko tu koga zeza... već više od dve godine...

Кад не може да буде Српски неће вала ни Босански него само Шамац, Градишка, или Крупа-на-Уни.

Кад не може Србиње (већ Фоча) неће моћи ни Скендер Вакуф него Кнежево.

Е сад, проблем је Бошњака што не воле када се њихово оружје употреби против њих а иначе су им политичари неспособни(ји) и неодговорни(ји) (од српских)...

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: turci se nesto uzjebali
« Reply #99 on: July 16, 2013, 10:22:37 AM »
Сад видим на саиту тзв. парламентарне скупштине БиХ (нешто као ваздушасти зрак, плиновити гас) да Бошњаци не говоре бошњачким, већ босанским језиком. Занимљиво.
Да нису већ од Бошњака постали Босанци, или је то остављено за после Рамазана, ако ово са ЈМБГ прође како треба?
Хоће ли онда Срби и рвати који наставају ту shithole морати сви да пређу у Херцеговину?

Нису, званична таксономија од 1993. (1991. за МБО и Адила Зулфикарпашића) је Бошњак и босански језик.

Исто важи и за дијаспору им Бошњаке по Србији, БЈРМ итд. који свој језик називају босанским. С тим што у ЦГ где влада ЈЛЗ па један део Бошњака свој језик назива  бошњачким.