Author Topic: #euromaidan  (Read 352913 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #150 on: March 09, 2014, 12:22:07 AM »
Pijanista: :mrgreen:

Oxy: :mrgreen:

Ivane, duboko si me razocarao. Ti otprilike znas da sam sa tim luchama ljudskih prava, humanizma i demokratije bio u vatrenom dodiru mesecima, video im svapskih WW2 slemova na poludelim tintarama i naci-grafita i zastava po srpskim a i svim drugim kucama, bio par km od njih dok su streljali starce i druge mestane Pakracke Poljane, gledao kako pale 20-30 sela u Novskom zaledju i na druge nacine ih posmatrao gde se upinju nesebicno za probitak ljudskih prava, humanosti i nadasve demokratije i civilizovanog diskursa i ophodjenja toward one's fellow man; tanad i gelere licno mi upucene vec im i prastam, nevazan. Trebalo bi da imas taj neki sensitivity (mozda bi trebalo da te rabin ili vec neka authority figure du jour posalju na sensitivity training...) pa da mozda i ne kazes mi to sto si mi kazao kad ih vidim na jos jednom poslu zastite ljudskih prava, uljudbe i demokracije na jos jednom terenu na kojem su se u proslosti proslavili...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #151 on: March 09, 2014, 01:41:21 AM »
Glede medjunarodnog prava - Istovarim kolosalni nusproizvod svog uzvisenog metabolizma na tzv medjunarodno pravo na koje je pljunuo svaku lider svake velike sile kojeg sam zapamtio u svom zivotu.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #152 on: March 09, 2014, 08:56:11 AM »
I ti si mene, Hate, razocarao vise puta i nikad ti necu oprostiti.
Mogli smo do sada da budemo svi u Lvivu i zivimo u hotelu Citadela. (Gledao sam nedavno dokumentarnu emisiju o Nabokovu, on je poslednjih desetak godina svog zivota ziveo u jednom luksuznom hotelu u Svajcarskoj - sjajna stvar).

Sto se tice tvog ratovanja, i dalje mi to nije jasno. Znam da je bilo ljudi koji to nisu mogli da izbegnu i tu nema sta da se prica, ali pricao si da je tvoj otac tada zaradjivao 2000DM mesecno, dok je prosecni Srbin imao oko 5DM, majka silne stanove i svasta i ti zaglavis u ratu na tudjoj teritoriji par meseci. Znam puno siromasnije ljude koji su izbegli rat i nikakvih posledica nisu imali.

Sto se Hrvata tice, mozes samo da ih mrzis. Meni je zelja da za zivota vidim Srbe i Srbiju na ovom nivou na kom su Hrvati sad.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: #euromaidan
« Reply #153 on: March 09, 2014, 12:53:13 PM »
Napravio sam veceras mega-gresku i rekao zeni da je nekoliko Srba otislo da se bori na ruskoj strani.
Jedno 15 puta je pitala "ali zasto?". Totalno je popizdela.

Osecao sam se kao Pijanista kad je objasnjavao detetu zasto ljudi po Srbiji svrljaju svoje zgrade, kradu sijalice i pisaju po hodnicima.

Само јој реци да имаш девојку из Лавова па ће и она хоп на барикаде у Крим са Србима добровољцима :mrgreen:

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #154 on: March 09, 2014, 12:58:42 PM »
 :mrgreen:
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #155 on: March 09, 2014, 02:07:07 PM »
Ovu karikaturu je (valjda) objavio The Economist pre 6 godina. Danas vise nije ni toliko smesna.

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #156 on: March 09, 2014, 02:57:08 PM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #157 on: March 09, 2014, 05:51:56 PM »
Jonathan pise vec par godina neke clanke koje je prodajem dalje i poslednjih nekoliko nedelja od kad je aktuelna Ukrajina pise dosta o istoj. Primetio sam odmah da koristi clan, dakle "the Ukraine" umesto "Ukraine".
Pitao sam ga zasto, rekao je da ne zna, da sam ne bi rekao "Ukraine", ali da ni sam nije 100% siguran.

Danas, ne budem lenj, potrazim i nadjem dobar clanak o tome:

http://www.quickanddirtytips.com/education/grammar/country-names-and-%E2%80%9Cthe%E2%80%9D-the-ukraine-or-ukraine

Internet je dobra stvar  :)
Secam se, pre nekoliko godina sam ga pitao kad je nesto "made of something" as opposed to "made from something" i rekao je opet da nije siguran da postoji pravilo, ali da ima osecaj kad da upotrebi 'of' a kad 'from'
Potrazio i na internetu nasao jednostavno objasnjenje.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: #euromaidan
« Reply #158 on: March 09, 2014, 07:24:28 PM »
But there’s still some level of uncertainty about Ukraine’s etymology—some people believe it to be just an ancient name for  the Ukrainian people, and some people have other ideas—so that rule doesn’t seem very persuasive here.

 xfoht

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #159 on: March 10, 2014, 02:30:46 AM »
5 meseci. I dva dana. Ja sam neko ko je otisao na izvrsenje borbenog zadatka, radio svoj "posao", potom ohrabrivan da odem na odsustvo sa koga ne bi trebalo da se vratim (sa porukom da pozdravim mamu, tatu i osobito "tecu") i onda se uredno posle isteka tih 4-5 dana u inat celoj toj ekipi vratio na "ratom zahvacena podrucja" sa tovarom piva i cigareta na zaprepascenje tzv. staresina (koji ce i sami otpeljati u novoizmisljene "drzave" i, verujem, nove stanove). Neki ljudi, verovatno glupo, prate zakon i, bar sto se tice roditelja, rizikuju tako i zivote i zdravlje vlastite dece. Sto se tice mene, nije bilo sanse da ja onu decu tek tako ostavim. Some of them will kill for me today. I may kill for some of them, too. Some of them are important people. I'm important people.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #160 on: March 10, 2014, 05:51:11 AM »
Quote
.... i onda se uredno posle isteka tih 4-5 dana u inat celoj toj ekipi vratio na "ratom zahvacena podrucja" sa tovarom piva i cigareta na zaprepascenje tzv. staresina...

Kralju!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #161 on: March 10, 2014, 09:13:03 AM »
Za neke si mozda heroj, za Pijanistu si kralj, ali za mene ces uvek biti neko ko je uskratio mom detetu bolju buducnost.

I to ne iz nekog straha od posledica, sto bih malcice i mogao da razumem, vec iz pukog, sebicnog, primitivnog postenja. Stidi se Hate.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #162 on: March 10, 2014, 03:32:24 PM »
I to samo zato sto je odlucio da se vrati da pomogne drugovima u ratu koji niti je zapoceo niti hteo?

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: #euromaidan
« Reply #163 on: March 10, 2014, 03:45:19 PM »
Ma ne, bre.

Ne pratis radnju.

Ivan je lepo, jos onomad, predlozio Hejtu da proneveri odredjeni broj miliona dolara, pa da zive ko bubrezi u loju (da ga Ivan nauci kako da u novcima uziva).

Hejt to, odnekud, odbija.


Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #165 on: March 10, 2014, 04:10:36 PM »
Ma ne, bre.

Ne pratis radnju.

Ivan je lepo, jos onomad, predlozio Hejtu da proneveri odredjeni broj miliona dolara, pa da zive ko bubrezi u loju (da ga Ivan nauci kako da u novcima uziva).

Hejt to, odnekud, odbija.

A, to  :mrgreen:

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #166 on: March 15, 2014, 03:44:12 PM »
Opet mrtvi u Ukrajini. :(
Nista to nece da valja.  :cry:

Ne mogu medjutim da dodjem sebi od srpskih komentara na vesti iz Ukrajine. Sta je problem sa tim i tolikim umobolnim svetom ja to stvarno ne mogu da razumem. Neverovatno.

U NL recimo ne vole Srbe nikako (od kad se desila Srebrenica i Srbi ih uvukli u celu stvar) i Dusan jako pati zbog toga.

Deo prepiske s njim:

If you dine with the devil bring a long spoon.


Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #168 on: March 16, 2014, 01:16:29 AM »
:mrgreen:

"Let's see if Putin can handle America's veritable Alexander the Great or Napoleon. I am talking here of the Prez on a lady's bike with pink helmet and rides with closed legs so we cannot see under his skirt. I am talking about our messiah who drew redlines that were crossed, but then they became Congress's redlines. I am talking about a man who after 5 years has still not pulled up a man's pants and take responsibility. This is an auntiman. Ask Reggie Love or Michelle, his closest confidante. I am talking here of the Baracaka President Messiah idi amin Obama
.
Chris, 1 hr ago"

http://news.yahoo.com/obama-national-security-aides-meet-discuss-ukraine-192833314.html;_ylt=AwrBJR_fziRT6XYAS5zQtDMD
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #169 on: March 16, 2014, 09:56:44 AM »
Moj odnos prema Srbiji je uvek bio komplikovan u izvesnom smislu. Ne bih bio iskren da kazem da je volim, jer to ne bi bila istina. Ne volim mnogo toga tamo u tom narodu. Na drugu stranu najiskrenije joj zelim dobro i strasno bih zeleo da se stvari promene.

Medjutim kad vidim ovakav komentar:

Quote
Sto nisam stanovnik Krima sada... Plakao bih od srece mame mi...
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)]  (srbin, 16. mart 2014 09:25)

Preporučujem (+102)
Ne preporučujem (-27)


jednostavno ne mogu a da sa zluradoscu ne posmatram kako ce budalama opet, i po ko zna koji put, da se glupost obije debelo o glavu.

Kako taj narod za poslednjih 25 godina nije uspeo ni malo da se opameti za mene je mega-zagonetka.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: #euromaidan
« Reply #170 on: March 16, 2014, 01:05:04 PM »
Quote from: Ivan_D link=topic=3459.msg75461#msg75461
U NL recimo ne vole Srbe nikako (od kad se desila Srebrenica i Srbi ih uvukli u celu stvar) i Dusan jako pati zbog toga.


ти нас не воле ни од 1990/1991. када су слали неонацисте и плаћенике да ратују за Хрвате.

Него да се вратим ја једној ранијој констатацији, Оландија ће пожељет Ратка и Радована...

In May 2006, a poll by Motivaction / GPD (1,200 Dutch adults +/- 3%) found that 63% of Dutch citizens felt that Islam is incompatible with modern European life.[20] A poll of June 2004 found that 68% felt threatened by "immigrant or Muslim young people", 53% feared a terrorist attack by Muslims in the Netherlands, and 47% feared that at some point, they would have to live according to Islamic rules in the Netherlands.[21]

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: #euromaidan
« Reply #171 on: March 16, 2014, 01:17:11 PM »
jednostavno ne mogu a da sa zluradoscu ne posmatram kako ce budalama opet, i po ko zna koji put, da se glupost obije debelo o glavu.

Обиће му се шта о главу, коментар на вест?

Quote
Kako taj narod za poslednjih 25 godina nije uspeo ni malo da se opameti za mene je mega-zagonetka.

Мислиш да схвати сву мудрост западњачких сила које бране међународно право и територијални интегритет и суверенитет Украјине, тзв. Косова али не и Србије? То јест да се границе Србије не морају поштовати а АП Косова и Метохије морају?

Наравно да су се људи опаметили и схватили о чему се ради, чак и бивши ЕУфоричари разумеју да је цар го...

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #172 on: March 16, 2014, 05:27:04 PM »
A ja u svemu ovome ne mogu da shvatim da Ivana odusevljava lik kao sto je Dusan. Missim, Ivane, na osnovu onoga sto si ti o njemu pisao...

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #173 on: March 16, 2014, 07:31:12 PM »
Ti vasi Holandjani nisu culi za Hrvate???
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #174 on: March 16, 2014, 10:01:55 PM »

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #175 on: March 16, 2014, 10:53:29 PM »
:mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #176 on: March 16, 2014, 11:26:16 PM »
“A lot of older people remember the Soviet times, when it was easier to get apartments and other things. They want to go back.”

http://m.washingtonpost.com/world/crimeans-begin-vote-on-russia-referendum/2014/03/16/ccec2132-acd4-11e3-a06a-e3230a43d6cb_print.html
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #177 on: March 16, 2014, 11:26:48 PM »
Jebes zube, vazan je stan.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #178 on: March 17, 2014, 09:03:11 AM »
Dobro Pareski, niko ne osporava da Krim moze da se pripoji Rusiji ako ti ljudi to zele, ali ne ovako. Pa i Kosovo su oslobadjali 20 godina.
Treba neki osnovni red da bude, ne moze, ne svidja mi se nova vlast, zato cu da vam otmem komad zemlje.
A 93% koji su glasali ze pripojenje Krima Rusiji neobicno podseca na izbore Sadama Husseina gde je odnosio po 99.8%.

Pijanista, ne odusevljavam se ja Dusanom (ne odusevljavam se u principu nikim short of Hugh Hefner npr  :)  ), ali to mi je najbolji prijatelj i vrlo mi je drago sto takvi ljudi postoje. Iako sam ne bih voleo tako da zivim. Slicno kao sto mi je predrago da postoje udate zene koje su vesele i approachable a licno ne bih voleo takvu da imam.  ;)
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #179 on: March 17, 2014, 09:55:45 AM »
opet malo gramatike...


Pijanista, ne odusevljavam se ja Dusanom (ne odusevljavam se u principu nikim short of Hugh Hefner npr  :)  )


jbt, pa za ovo tvoje iznad, već postoji i sajt (nisi jedini)  :lol:

http://kakosepise.com/rec/sa-nikim-ili-ni-sa-kim/

(ako sam dobro pretpostavio šta si hteo da kažeš)
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #180 on: March 17, 2014, 10:25:16 AM »
INI, nemoj da ucis orla kako se leti.

Ja sam dobro napisao i ti si verovatno dobro pretpostavio sta sam hteo da kazem, ali eto, nije ti gramatika najjaca strana  xnerd

Isto kao sto se ja odusevljavam/ne odusevljavam Dusanom (a ne "sa Dusanom"), isto tako se ne odusevljavam nikim (a ne "ni sa kim"  (a pogotovo ne "sa nikim"))

"Igram se s tobom" nije isto kao "igram se tobom". Obe recenice su gramaticki ispravne, ali znace razlicite stvari.

Ne znam kako tebe, ali mene su kao malog zvali Ivan Klajn.


If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #181 on: March 17, 2014, 10:55:15 AM »
Nkad nisam rekao da se razumem u gramatiku.

Da nisam bio zbunjen ovom konstrukcijom, da sam bio siguran šta si hteo da kažeš, ne bih ništa ni pisao.

Ja nikad ne bih rekao,
ne odusevljavam se u principu nikim short of Hugh

rekao bih,
ne oduševljavam se u principu ni sa kim short of Hugh

Na kraju, evo svečano obećavam da ću se truditi da ubuduće ne reagujem na tvoje gramatičke greške.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #182 on: March 17, 2014, 12:43:58 PM »
Ja volim kad me neko ispravi kad napravim gresku. Ovde, medjutim nisi u pravu. 'Odusevljavati se nekim' nikako nije isto kao 'odusevljavati se sa nekim'.
To su sasvim razlicita znacenja.
Nikim se neodusevljavati znaci da te niko posebno ne impresionira.
Neodusevljavati se ni sa kim znaci da ti niko ne pravi drustvo dok se odusevljavas tj. ne odusevljavas u ovom slucaju.

Slicno kao i 'igrati se nekim' i 'igrati se sa nekim'
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: #euromaidan
« Reply #183 on: March 17, 2014, 01:48:48 PM »
(Kakva li su tek ostala deca bila ako je Ivan bio Klajn....)
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #184 on: March 17, 2014, 02:45:46 PM »
You're not helping Mirabella. Not helping  xtwak
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: #euromaidan
« Reply #185 on: March 17, 2014, 04:31:48 PM »
Just sayin...  :lol:
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #186 on: March 17, 2014, 06:41:22 PM »
"profesorka srpskog" vs "profesorka iz srpskog".

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #187 on: March 18, 2014, 05:49:01 AM »

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #188 on: March 18, 2014, 08:10:36 AM »
Sad i Pridnjestrovlje hoće u Rusiju

IZVOR: BETA

Moskva -- Nakon Krima i nepriznata državica Pridnjestrovlje želi da uđe u sastav Rusiju, zbog čega je ruskoj Dumi uputila zahtev da im obezbedi takvu mogućnost.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=03&dd=18&nav_category=78&nav_id=825144

Koliko ima Rusa na CG primorju?

Sad će da kažu da su Kosovo i Krim posebni slučajevi, i da ne može.
A kroz nekoliko meseci reći će da su Kosovo, Krim i Pridnjestrovlje posebni slučajevi.

Total population (including Bender): 555,347 (percentages below refer to this first figure)
Total population (excluding Bender): 450,337

Moldovans: 31.9%
Russians: 30.3%
Ukrainians: 28.8%

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #189 on: March 18, 2014, 09:52:11 AM »
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #190 on: March 19, 2014, 04:03:27 AM »
Rusija je postala Amerika

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: #euromaidan
« Reply #191 on: March 19, 2014, 04:29:23 AM »
Trebalo bi da uzmu sve to a i Kijev pa neka bankrotirana tzv. EU hrani i doveka izdrzava sumasisavse hilfswillige seljake u Galiciji.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #192 on: March 19, 2014, 07:16:19 AM »
Map of ethnic Russians in Ukraine, based on the 2001 Ukrainian census, as a proportion of each region.



Population of ethnic Ukrainians in Ukraine by oblast (2001).

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #194 on: March 20, 2014, 01:12:35 AM »
Putin gradi most prema Krimu

IZVOR: BETA

Moskva -- Ruski predsednik Vladimir Putin najavio je izgradnju mosta koji će povezati Rusiju s Krimom, a taj projekat vredi tri milijarde dolara.

 
"Potreban nam je most i za automobile i za vozove", rekao je Putin na sednici vlade, a prenosi agencija Interfaks.

Kerčki prolaz, morski tesnac od 4,5 kilometara koji razdvaja Azovsko od Crnog mora, jedini je način, osim aviona, da se sa ruske teritorije dođe do Krima, a da se ne prelazi preko teritorije Ukrajine.

Trenutno postoji samo feribot koji povezuje Krim i Rusiju. Vozovi i dalje saobraćaju preko ukrajinske teritorije, rekao je ruski ministar saobraćaja Maksim Sokolov, koji je dodao da se razmatra i izgradnja tunela.

Kako dodaje rusko ministarstvo saobraćaja, za projekat je obezbeđeno tri milijarde dolara.

Rusija je juče potpisala sporazum o pripajanju Krima, teritorije koja je u nedelju na referendumu odlučila da se otcepi od Ukrajine i pripoji Rusiji. Ukrajina i Zapad smatraju glasanje nelegalnim.

SAD i Evropska unija su u ponedeljak uvele sankcije pojedinim zvaničnicima Rusije i Krima koje obuhvataju zabranu izdavanja viza i zamrzavanje njihove imovine u SAD i zemljama Evropske unije.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=03&dd=19&nav_id=825889
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: #euromaidan
« Reply #195 on: March 20, 2014, 02:23:29 AM »
Quote
Moskva -- Ruski predsednik Vladimir Putin najavio je izgradnju mosta koji će povezati Rusiju s Krimom, a taj projekat vredi tri milijarde dolara.

Izaci ce na 15.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: #euromaidan
« Reply #196 on: March 20, 2014, 08:00:39 AM »
Kol'ko je bese kostao most preko Ade?
Ja se u tim velikim ciframa uopste ne snalazim. Niste preko, recimo, zgrade u Pragu ne mogu da ocenim koliko moze da kosta i sta je realna cena.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #197 on: March 20, 2014, 09:02:21 AM »
ada € 160 mil, 1 km

kineski € 170 mil, 1.5 km
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #198 on: March 20, 2014, 09:53:03 AM »
Građani Krima dobijaju ruske pasoše

IZVOR: BETA

Moskva -- Ruska administracija počela je danas da žiteljima Krima uručuje pasoše, javila je agencija RIA novosti.

"Proces je počeo. Već smo uručili jedan deo pasoša i taj posao će svakim danom biti sve intenzivniji", rekao je juče šef ruske imigracione službe, Konstantin Romodanovski.

Nacrtom zakona koji je ruski predsednik Vladimir Putin juče predao donjem domu ruskog parlamenta, Dumi, svi ukrajinski državljani i apatridi koji imaju stalni boravak na Krimu smatraju se ruskim državljanima.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=03&dd=20&nav_category=78&nav_id=826093

... a počelo je protestom...
dok je predsednik bio veoma zabrinut...
... za spasavanje slika iz rezidencije
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: #euromaidan
« Reply #199 on: March 22, 2014, 02:23:03 AM »
Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je večeras da je stav Srbije povodom događaja u Ukrajini "poznat i nepromenjen".

"Povodom pisanja izvesnih medija o razgovorima zvaničnika ukrajinskog Ministarstva inostranih poslova sa diplomatskim predstavnicima naše zemlje, Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije želi da istakne da je stav Republike Srbije povodom događaja u Ukrajini poznat i nepromenjen", navodi se u saopštenju.

MSP nije navelo koji je to stav.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/451609/MSP-Stav-Srbije-o-Ukrajini-poznat-i-nepromenjen
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.