News: SMF - Just Installed!

Author Topic: radim ovo da vi to ne bi morali  (Read 104907 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #400 on: January 07, 2018, 07:48:17 AM »

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #401 on: January 09, 2018, 04:04:20 PM »
to whome it may  concern:  



xremyb

srećna nova godina i resto

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #402 on: January 09, 2018, 05:50:03 PM »
Svima, a posebno velikom Srbinu Ivanu, zelim srecan Dan Republike Srpske.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #403 on: January 10, 2018, 06:11:36 AM »
Je l' nije to 13-tog?

And it's WHOM, Slawene, WHOM!!! WHOME ne postoji!

Dušan ovde @ 0:31

http://www.at5.nl/artikelen/176857/loterijdrukte-in-osdorp-ze-komen-uit-het-hele-land

Pre godinu-dve bio ja kod njega i kad smo isli do prodavnice primetio ja da ne idemo uobicajnim, najkracim putem vec zaobilazimo. Posle par puta tako ga pitao zasto i on mi objasni da novinar gde uplacuje lutriju vec neko vreme organizuje team, gde 30-tak ljudi uplati i onda svi igraju iste brojeve. Za ne malu sumu, kostalo ga to 200-300 eura mesecno (ali Dusan je jednom tako lepo objasnio mom bratu i meni kako mu je to jedina nada i jedina sansa, ma kako mala, da se spasi zivota bede i ropstva, da ja vise ne mogu ni da ga ukorim), te da je trenutno bez para, rekao je novinaru da ide na odmor 3 nedelje, pa obilazimo da ga novinar ne vidi. Pitao sam ga zasto nije rekao novinaru jednostavno da hoce da napravi pauzu, na sta mi je odgovorio da bi onda novinar znao da je ostao bez kinte i da ga je blam  xrotaeye

Elem, nedelju dana kasnije team Dusanovog novinara odneo jackpot, 14M eura. Ajajajajajajaja kakav peh, kakav peh, kakav peh.
Pokusao da mu objasnim da da je on uplatio to se najverovatnije ne bi desilo (preko 99.9999% sigurno ne bi odneli 14M), ali Dusan mi nije verovao.
I od tada stalno uplacuje.

Pricao mi i da mu se novinar zalio kako su ga ostali malo castili. Neki uopste nisu, a neki nesto. Ukupno nesto manje od 1% cele sume.
Haha, sjajni si ljudi, navlaci ljude na kocku zbog vlastite koristi. I to ne na bilo kakvu kocku, ta lutrija ima EV (expected value) verovatno max 40% i jos kad platis porez znaci oko 25%. Svaki put kad uplatis euro tamo, kao da si bacio 75 centi. A on je jos ogorcen jer su mu dali 130K kao baksis.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #404 on: January 10, 2018, 07:23:52 AM »
onaj što ima tikove?

(ivane, propustio si da uočiš i da imam double spacing između may i concern.... tc, tc, tc... ako su mi svi sledbenici kao ti, mogu odma' po drugi put da umrem)

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #405 on: January 10, 2018, 05:28:28 PM »
Quote
verovatno max 40% i jos kad platis porez znaci oko 25%.

Pa kad nisi teo u Kanadu. Ovde nema poreza na lutriju i kocku.

P.S. 13-og je Srpska (stara) nova godina, ovo juce je bio dan Republike Srpske (29-ti novembar u Srspkom etnitetu u BiH)

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #406 on: January 10, 2018, 08:24:30 PM »
na svetog stefana, da budemo jasniji :mrgreen:

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #407 on: January 10, 2018, 10:42:53 PM »
onaj što ima tikove?

(ivane, propustio si da uočiš i da imam double spacing između may i concern.... tc, tc, tc... ako su mi svi sledbenici kao ti, mogu odma' po drugi put da umrem)

Nije to nista koliko mene iznervira Tanja kad kaze gigijena, gormoni, gitler, gamburger.
Ili Tehas for that matter (as in Texas)

Ili Oksi kad nesto ne zna da kaze ili da se izrazi, pa improvizuje. Grozno, grozno, grozno. Na srecu sad je to pocelo i malom da smeta jer je poceo da primecuje, pa se ona trudi da to ne radi jer i njega nervira.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #408 on: January 10, 2018, 11:05:33 PM »
brusgalter?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #409 on: January 11, 2018, 07:25:17 AM »
onaj što ima tikove?

(ivane, propustio si da uočiš i da imam double spacing između may i concern.... tc, tc, tc... ako su mi svi sledbenici kao ti, mogu odma' po drugi put da umrem)

Nije to nista koliko mene iznervira Tanja kad kaze gigijena, gormoni, gitler, gamburger.
Ili Tehas for that matter (as in Texas)

Ili Oksi kad nesto ne zna da kaze ili da se izrazi, pa improvizuje. Grozno, grozno, grozno. Na srecu sad je to pocelo i malom da smeta jer je poceo da primecuje, pa se ona trudi da to ne radi jer i njega nervira.

Nije to nista koliko mene iznervira Tanja kad kaze gigijena, gormoni, gitler, gamburger.
Ili Tehas for that matter (as in Texas)

Ili Oksi kad nesto ne zna da kaze ili da se izrazi, pa improvizuje. Grozno, grozno, grozno. Na srecu sad je to pocelo i malom da smeta jer je poceo da primecuje, pa se ona trudi da to ne radi jer i njega nervira.

joj, izvini što sam te iznervirao

p.s. nemoj da daješ detetu da čita ovo, da se ne potresa bez veze, može loše da utiče na njega u tom uzrastu

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #410 on: January 11, 2018, 07:31:43 AM »
nego, jesu li stigli rezultati DNA testa?
nije da sumnjamo u tebe, ali bre i mi ovde da budemo načisto

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #411 on: January 11, 2018, 03:58:50 PM »
* Once your samples arrive at the laboratory, your account will immediately show the received status and testing begins immediately. If you shipped your samples back to the laboratory by courier such as FEDEX Express, the samples usually arrive within 1 to 2 business days. If you shipped your samples back by regular post or priority mail, it usually takes approximately 2 weeks to arrive. Please check with the courier service that you chose to determine the delivery time.

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #412 on: January 11, 2018, 04:13:48 PM »
Meaning... what?

Jesi li dobio rezultate ili nisi? Možda si ti to poslao i golubom pismonošom, ali ga je Tanja uhvatila i skuvala za ručak.
Kad smo već kod toga, jesi li to uradio otvoreno, ili krišom? Kako znaš da nije zamenila tvoj uzorak sa uzorkom nekog baje plavih očiju?

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #413 on: January 11, 2018, 08:44:48 PM »
Otvoreno naravno. Moracemo posle na sudu da radimo jos jedan oficijalno, tako da sve je kosher ne brini.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #414 on: January 11, 2018, 09:24:17 PM »
jbt, ne znam... sve je to meni nekako cudno... Bice da je to zato sto sam Bosanac pa ne kontam

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #416 on: February 02, 2018, 03:37:04 PM »
odlazak u srbsku poštu - nepresušni izvor zabave, razbibriga pet dana nedeljno od 8 do 19, subotom samo prepodne.

skoro tri godine svakoga meseca šaljem izveštaje i račune jednoj našoj kompaniji koju zastupam, na istu adresu : autoput 11, 11070 novi beograd

i svakih mesec dana imam zadovoljstvo da gledam kako se urođena, pa dodatno dobro utrenirana seljačka poganština naših šalteruša okreće protiv njih samih

i to samo zahvaljujući mojoj mudrosti, da kad primetim da su shvatile da me njihovo prostaštvo i džiberska nadmenost, što je veća, to više zabavlja, pa da popuštaju, da se unormaljuju, poprimaju ljudsko obličje i ponašanje, promenim poštu u koju nosim pisma, nađem nove, maltene nerazrađene subjekte tog sociološkog eksperimenta in vivo
pa jovo nanovo

jer, u srbskoj pošti, kao i u svakom paklu, postoji sistem
ovaj poštanski "zaživeo je" otprilike pre četiri godine
kada su dobili novi softver
u koji su onda unosili sve podatke sa pisama koja smo slali: i ime i prezime/naziv firme, i adresu, i poštanski broj, sve

e, onda je ta (indie će bolje znati, ali ponaša se kao neuronska) mreža u jednom trenutku rekla dosta, ne trebam nove podatke, ne primam nove informacije, sad sve znam
i od tada, ako pokušaš da pošalješ pismo nekoj firmi (kao što je moj slučaj), a njojzi je neko već ranije pisao i stavio drugačiju adresu, "sistem" neće da prihvati
i pismo možeš u kontejner

tako je firma u pitanju u "sistemu" zavedena na adresi "autoput za zagreb 11", a "sistem" ju je zamemorisao i na adresi "autoput za novi sad 11", jer su joj neki, meni nepoznati ljudi, prvi poslali poštu na te adrese

i onda ne može samo autoput 11

naravno, sve tri adrese se nalaze na istom mestu, malko poviše i prekopšuta zapadne kapije, a ispred zmajeve pumpe, kod hotela nacional

ali hajde ti to objasni kragujevačkim službenicama

"jel' autoput za zagreb ili za novi sad"
"pa na tom mestu to je isti put, nema dva"
"ali moram da znam, traži mi sistem"
"mora samo da se umre"

i tako dalje

u 80% slučajeva u igrokaz se uključi i dežurna šefica

"da li je ovo 11 kućni broj ili broj autoputa?"
"šta mislite, da kroz beograd prolazi jedanaest autoputeva?"
(sledi njena zbunjenost, gledala je nešto na televiziji da se vučić kamionom vozi po nekim autoputevima, ali ne može tačno da se seti da li samo po jednom ili na više njih, a i ne polazi joj za rukom da na brzinu prebroji na koliko je svečanih otvaranja autoputa išla stranačkim autobusom)
"pa to morate da znate!"
"mora samo da se umre"
(službenica se krijući smejulji što je i šefica, koja ima samo treći stepen zanimanje skladištar, popušila istu foru kao i ona pre samo minut, pa joj okolnost da je završila čuvenu kragujevačku gimnaziju i tri semestra prava, a onda zaglavila šalter nakon što su njeni prodali plac pored gružanskog jezera da bi je zaposlili, baška što je ona morala lično da da čavku dvojici od trojice koji su se tu pitali, lakše pada)

danas je zabava bila obogaćena uvodnim pitanjem:
"da li pismo šaljete u srbiju?"

missim, extra xrofl

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #417 on: February 02, 2018, 04:40:03 PM »
probaj 'poštanski adresni kod' (PAK)...
 xrofl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #418 on: February 02, 2018, 08:36:21 PM »
ti si lud, hoćeš da me linčuju ovde?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #420 on: February 14, 2018, 09:36:44 PM »
mislio sam bio da si uzmem neko kučence
ali ne mogu bre da brinem o još nekom

pa sam rešio da sebi kupim mali sportski auto

neka sugestija, predlog, ideja, podsmeh...

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #421 on: February 14, 2018, 09:46:40 PM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #422 on: February 14, 2018, 10:05:04 PM »
 xrofl

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #423 on: February 14, 2018, 10:15:02 PM »
Neki Japanac, ne kvari se.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #424 on: February 14, 2018, 10:33:09 PM »
pa tu je samo nissan u igri?

ali da znaš da mi je hyundai coupe pao na pamet xrotaeye

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #425 on: February 17, 2018, 08:24:30 AM »
jebote, ali jebote:
fašizam na srbski način - pičkosrbizam

"Ministarstvo kulture i informisanja je, u svom saopštenju objavljenom u medijima 12. februara ove godine, obnarodovalo rezultate Javnog poziva za izradu slogana koji bi građane i građanke podstakli da se aktivnije angažuju na povećanju nataliteta.
Kako se navodi u saopštenju, pobednički slogani biće „korišćeni u kampanji za promociju mera populacione politike sa ciljem podsticanja rađanja u Republici Srbiji“.

Prvo mesto dele slogani „LJubav i beba – prvo što nam treba!“ i „Rađaj, ne odgađaj!“. Drugo mesto zauzele su krilatice „Mama – neću sama, tata – hoću brata“ i „Dosta reči, nek zakmeči“. Nadležni aršin odmerio je i to da treće mesto među najboljim motivacionim frazama predstojećeg demografskog buma zauzimaju sledeći biseri lumpen-psihologije: „Čuda se ne dešavaju. Čuda se rađaju.“ i „Nek se deca rađaju i lepe stvari događaju“.


jepte se srbi & srbkinje

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #426 on: February 17, 2018, 10:09:03 AM »
prekjutros oko 8h slusamo
goricu i dragana na s2
(budjenje, ne bih ja nego ova...)

reagujuci na ovu temu
dragan spontano, onako u fejdautu
pred reklame promrmlja
'evo moj doprinos ideji
ма јепте се
samo se začu goričin zatomljeni hropac
ха...)

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #427 on: March 04, 2018, 08:22:53 PM »
skoro potpuno slučajno naletim na ovo:

https://www.doktor.rs/forum/estetska-hirurgija/istina-nikoli-marasu-t46769-15.html

pazi samo ovih par ulomaka:

gauloa76
Inace da dodam ,da je nos izgledao jos losije posle prve operacije,nego sto slika na facebooku pokazuje.Maras mi je rekao da stiskam i masiram kozu koja je rasla,da bi se time zaustavio rast.od toga nije bilo nista,ali sam primetio da nos bolje izgleda posle te masaze par sati.pa sam ga svaki put pred vecernje izlaske masirao i stiskao.secam se jednom to nisam ucinio,kada sam isao na proslavu fc.Borac Pajsijevic,gde je pevao Betula.tu su bile prisutne i fudbalerke,mislim da je zenski fc.Borac iz Pajsijevica,ali ne mogu da se zakunem.medju njima je bila i jedna koja se zvala Milena,cuo sam kad su je oslovljavali imenom.video sam da joj se svidjam,ali kada me je videla iz profila rekla je saigracicama,pokazujuci rukama izgled nosa ,ali karikirajuci kao da je nos metarskih dimenzija,ovakav mu je nos,kao Mister Bin.i njih 18 je prsnulo u smeh.odmah nakon toga je prekinula igru pogleda.inace to da vidim da se svidjam devojkama,a da prekinu igru pogleda kada me vide iz profila,sam od 96-te kada je uradjena prva operacija do danas doziveo sigurno 50 puta.

gauloa76
Ja sam se juce vratio sa lecenja na psihijatrijskoj klinici u Kragujevcu,koje je trajalo 48 dana,u najvecoj meri odredjen halucinacijama zbog izgleda nosa,kao i sumanutim idejama da se ljudi dodirivanjem za nos i smrktanjem meni rugaju.Lecenji lekar Prof.Dr.Dragana Ignjatovic Ristic mi je pripisala dnevnu dozu Leponexa Od 375 mg,podeljenu u dva dela,koje uzimam u razmaku od5 sata,sa jasnim recima da ce narednih mesec dana koliko ce mi trajati lecenje u psihiateijskoj dnevnoj bolnici doza biti jos povecana,listu su potpisali prof.Dragan Ravanic,i prof.Goran Mihajlovic,u dva navrata je na odeljenje dolazila i Slavica Djuknic Dejanovic,iskreno ne kao clan vizite.Kod mene je Sve Transparentno i ne vredjam nikog,kao sto si ti ucinila uvodnim recima".ovakva glava". Slike sve govore ,a sto se tice opisa ja i maras smo sublerom,odreili debljinu grafta koji se polaze na koren nosa od 13 mm,Kada mi je Dr.Zoran Lekic postavljao silikonski graft njegovi nogari bili su dugacki 11 mm,fabricki izradjeni.Specijalista rendgenologije iz Klinike Ultrazvuk iz Kragujevca mi je rekao da rendgen snima u razmeri 1:1 i da odstupanja mogu biti 1-2% u zavisnosti da li se pomeri glava.imao sam ih sest.svi su isto pokazivali,za prav nos je neophodno bio potreban graft debeo 12mm.trivijalna su merenja ceonog ugla,i nazokolumenarnog ugla.obisa Sam preko 10 plasticnih hirurga i djuricica,I Grivu,Marica,Cvetanovica..ali takve izjave kao tvoja da je to ipak bolje nego prirodno je govorio samo Nikola Maras.to je mesanje baba I zaba,popravljen anfas vidno,a profil vidno izdeformisan od normalnog pocetnog stanja....


 xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #428 on: March 04, 2018, 08:28:05 PM »
inače, tog grešnog dr maraša sam ja morao da tužim, postupajući kao punomoćnik nekih mojih poznanika: nju od grdane napravio na vitni hjuston, on platio, pa se posle nekog doba setili da ih nije pitao kad je njojzinu sliku "pre i posle" dao u novine k'o reklamu

dobri doktor me tada na ulici, posle nekog suđenja kleo, mogu reći prilično uspešno

nije znao na kakvim sam tek ja bio mukama, profesionalna etika i taj rad

jednom prilikom je rekao: ja sam za tu ženu učinio više nego njeni roditelji

car

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #429 on: March 07, 2019, 07:06:02 AM »
Pre nekog doba dođe mi dvoje poznanika koji poželeli posle dva'esšes' godina braka da se razvedu. U stvari, više on, ona izgleda i ne bi, ali u tim stvarima dovoljno je jedno da je rešilo, pa se i ona saglasila. U dobrim odnosima, lepo se slažu, izgledaju kao najsrećniji par na zemlji, al' mi se javlja da je njega pritisla jedna od njegovih švalerki (za koje ona zna, naravno, oduvek), pa eto...
Hoće sporazumno.
I ja lepo uradim sporazumni predlog za razvod i uz to i sporazum o deobi bračne tekovine, sve po PS i predamo to sudu i sud ubrzo (cirka mesec - mesec i po dana) zakaže ročište.
Al' k'o za kurac, katastar udari u štrajk.
Ne mo'š da izvadimo list nepokretnosti za tu njinu kuću, neke njive i livade koje su oni uredno između sebe rasporedili.
I dođemo na suđenje i pita sudija gde je list nepokretnosti, kažem ja njojzi da je katastar u štrajku, pa ću joj dostavim jakom oni prorade, ka'će ona e pa dobro, onda moramo da odložimo razvod.
Alo bre ženo, razvedi ti ovo dvoje, kakikurac katastar, šta on ima sa njihovim brakom, kaže ne može, mora ona da proveri da li su oni dobro podelili između sebe imovinu, da ne bude "posle" problema.
Kakvih problema može da bude, pa ti donosiš presudu koja postaje pravnosnažna i više je bog ne sruši, a i šta tebe zabole pička kako su se oni dogovorili, ako je njima dobro ovako, šta tu ima država srbalja da se brče...

Ne, ne, ne, novo ročište se zakazuje...
A i da napišete ovde šta sve tačno pripada njemu, a ne samo šta pripada njoj.
Zašto, aman, kad se sve već ionako vodi na njega, samo njoj treba da se po presudi upiše na toj imovini koju dobija, on ostaje na svemu ostalom, samo bez veze da prepisujem u sporazumni predlog za razvod ono što već piše u sporazumu?
Mora. Ja tako kažem.

Rešila da im pokvari jedan retko lep razvod. Ne mo'š se u srbiju razvedeš mirno, civilizovano, nego po srpski, uz cigančenje i dreku, pa makar sudijsku.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #430 on: March 07, 2019, 07:23:58 AM »
... a i časlav me baca na brigu
celu zimu, kako su prozori i vrata od terase zatvoreni (tačnije, otvoreni "na kip", volim da se luftiram), kidiše na stakla da juri golubove koji sleću na sims
i aj' sad što mi sve šapicama zamazuje stakla, to ove žene sređuju kad nisam kući (jebote, kakva je to pamet, misle time će da steknu odsudnu prednost, a ne znaju da em' me mnogo zabole stojko za te njine kvalitete, em' to isto radi i konkurencija)
ali se plašim šta će bude kad dođe lepo vreme, pa otvorim terasu...
tačno zamišljam kako golub sleteo na ogradu, a ovaj mu se bolesnik polako prišunjao, pa kad ripi - pravo u ambis sa devetog sprata

pa sam nešto dokonao da mu napravim bandži
lepo jedno poduže konopče vežem za radijator, pa na njega jedan podeblji lastiš, a lastiš za onaj amić koji časlavu stavljam oko grudi kad ga vodim u narod (dva put mu je pobeg'o dok sam sedeu tu u jednom kafiću pod onaj izdignuti pod, jedva sam ga upecao nazad, gledali me kao ludaka dok ga mamim nekom crvenom vunicom koju nosim u džepu zlu ne trebalo za takve prilike, a i protiv uroka)

i kad dođem kući s posla, pa vidim da ga nema da mi se vrzma oko nogu, a konopče zategnuto, odma' znam šta je i samo ga lepo dovučem gore, pa aj' jovo nanovo

nego se bojim reakcije neke srbske udruge za zaštitu prava životinja

ispašće da nečovečno postupam što ga vezujem, umesto lepo da ga pustim da padne i pogine

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #431 on: March 07, 2019, 10:08:51 PM »
koji si ti moron
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #432 on: March 08, 2019, 01:46:10 AM »
kupi mu papagaja pa
nek se zaebavau po kući
po ceo dan...
(a papigu veži
da ne odleti vanka)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'


Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #435 on: March 12, 2019, 03:52:46 AM »
'ne bi trebalo/i/e'...
:)

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #436 on: March 13, 2019, 05:58:47 AM »
"ne trebate" znači nemate potrebu

trebam novca
ma, ne trebate novca
trebam, bre!


trebam, trebaš, treba
trebamo, trebate, trebaju

ne trebam, ne trebaš...

mensečini da može i "zašto ne trebate da ubijate smrdibube"
"ne bi trebalo da ubijate smrdibube" je onako, kao opšte pravilo, znači "zašto nije dobro/poželjno ubijati smrdibube"
to bi bio slučaj kada bi smrdibube bile zaštićena vrsta, kao ljudi, na primer
ovde se radi o pitanju lične potrebe nesrećnika koga su skolile smrdibube - da li zaista ima potrebu da ih pobije, ili jok
novine kažu da taj čova nema takvu potrebu
one bolje znaju
tako da je (po mom skromnom uverenju) ispravno "zašto ne bi trebalo da ubijate" (misli se prvenstveno na ubijanje ljude, krivično delo ubistva je moguće izvršiti samo prema čoveku, ali i uopšte, kao bogohulni čin lišavanja života nekog bića) u značenju "zašto je ubijanje loše", ali kad su smrdibube u pitanju, može i "zašto ne trebate da ubijate smrdibube" - nemate potrebe to lično da radite, samo ih uhvatite, strpajte u zip kesicu, pa u zamrzivač, tamo će same da crknu

tzv. srpski jezik

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #437 on: March 13, 2019, 06:17:05 AM »
Neće, one su ladnokrvne...

Nego, oš kupiš zamrzivać gorenje 6 fioka, malo korišćen
povoljno...
?
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #438 on: March 13, 2019, 06:37:53 AM »
Jedini ispravni oblici su "trebalo " i "treba" (kratko "e", da se bosanci ne zajebu)
Dakle ne bi trebalo da se koristi trebate, trebam, trebaju vec treba da se koristi trebalo i treba

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #439 on: March 13, 2019, 06:46:34 AM »
pa vi'š da novine pišu kako crkavaju od hladnoće

štagabi leda za viski tu moglo da stane...

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #440 on: March 13, 2019, 06:53:47 AM »
"treba da" i "trebalo bi da" se, po pravilu, koriste kada sledi glagol
trebalo bi da krenemo
treba da kreneš

promena ovog glagola po licima je moguća kada sledi imenica/zamenica
trebam te

e, sad, za "telegraf" i primer sa smrdibubama, ono je savršeno
dva slova više, to je odma' bonus na platu

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #441 on: March 13, 2019, 08:05:08 AM »
nego, zna li ko
otkako je moguće registrovanje e-mail adresa (ili beše domena?) ćirilicom u srba, tkoliko je takovih?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #442 on: August 10, 2020, 06:03:42 AM »
Sprovodim još jedan sociološki eksperiment.
Oglasio da primam pripravnicu (od ovo dvoje koje trenutno imam, jedno je nevidljivi čovek, a ovoj maloj koja mi je desna ruka ističe mandat za manje od godinu dana, pa taman da izabere i obuči novu za to vreme).

I, pošto nam tehnologija omogućava da se zajebavamo, uz oglas sam postavio i prikladno pitanje sa mogućnošću davanja jednog od tri ponuđena odgovora:

"Da li podržavate politiku Predsednika Republike Srbije gospodina Aleksandra Vučića?

1. DA
2. NE
3. Na to pitanje ne mogu/ne želim da odgovorim."

Pa mi se javila jedna koja je napisala samo "DA". Valjda konta da je to više nego dovoljno, kakikurac rezime i ostale gluposti, čak ni kontakt broj nije ostavila (tu je, već, ispravno postupila).
Javila se i jedna koja je odgovorila sa NE, ali je problemčić u tome što je završila ekonomiju i mašinstvo.
I sve tako nešto.

Narod koji ima takvu omladinu...

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #443 on: August 10, 2020, 07:14:09 PM »
Vražje si to sve neke stvari, evo i ja ponekad ne budem pametan, ali šta ćeš
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #444 on: August 10, 2020, 07:41:26 PM »
Da uostrim

pok ćale mi je bio mašinac, između ostalog, dete mi više gotivilo njega  i njegove uzuse nego moje (šalim se malo😉) je završilo filološku gim. a dipl. gim. sa radovima d. jovanovića ekonomijski deo njegov samo obrađivala...  itd blabla

Nego
Valjal čemu ta mala?
😈
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #445 on: August 10, 2020, 07:48:15 PM »
Da uostrim

pok ćale mi je bio mašinac, između ostalog, dete mi više gotivilo njega  i njegove uzuse nego moje (šalim se malo😉) je završilo filološku gim. a dipl. gim. sa radovima d. jovanovića ekonomijski deo njegov samo obrađivala...  itd blabla

Nego
Valjal čemu ta mala?
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #446 on: August 18, 2020, 11:32:32 PM »
detetova mi'ica proslavila juće 19-i rođiš, tu na nbgd (kod majke joj, (detetove)...
 xrotaeye xremyb
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #447 on: August 19, 2020, 05:17:52 AM »
e pa čestitamo

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #448 on: August 19, 2020, 11:38:16 AM »
fala fala
ceo zivot na granulama
moš joj ostavis celo pile prase bilo koju zivotinju zaklanu, samo će da dođe na sto da vidi staje ti i da pomirise, napravi gadljivu facu i okrene se
dvared je panula s terase (prvi sprat, dole travnjak), rezultat: 2x4 mačića, posle bilo secsec (sterilizacija), nakratko promenila ćud al se posle vratlo na staro, gleda s terase mačke i kerove i golubove al ne poseze za njima
zift crna...

nego štas ti uradio s komarnicima
kumovljeva ti mačka dobro (pljunuta ova moja, ćorava)..?

ajd uzdravlje, danas preobrazenje, ne valja da se puno kafeniše...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: radim ovo da vi to ne bi morali
« Reply #449 on: September 07, 2020, 06:01:13 PM »
Indie, čovek, je l' ti nisi bio umro? Od svih vas mrtvaca jedino je Hate dosledan
If you dine with the devil bring a long spoon.