News: SMF - Just Installed!

Author Topic: tozoslave  (Read 95752 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #501 on: June 18, 2023, 09:07:27 PM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #502 on: June 18, 2023, 09:36:51 PM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #503 on: June 18, 2023, 10:25:02 PM »
moro sam, to je jače od mene
što bi reko njen žmu 0li
'to je ta godina berbe'
(u smislu grozdja i vina)
😊

http://Https://rs.linkedin.com/in/jelka-crnobrnja-isailovic-37bb334
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #504 on: June 19, 2023, 01:40:28 AM »
ako te svrbi budućnost 😊 poseti
https://www.flickr.com/photos/angelapataki/
(pozovi se na mene, znači absoluteno, i pozdravi joj sina kazimira...)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #505 on: June 19, 2023, 06:36:41 AM »
ne znam, verovatno na guglu
(izbegavaš odgovor dal' bi ti ovu naguzio..?)
gospodža dragosavac ima 60, a olga manojlović pintar 57 godina
una popović je na linkedinu postavila crno-belu fotku iz gimnazijskih dana (https://www.linkedin.com/in/unapopovic/?originalSubdomain=rs)...

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #506 on: June 19, 2023, 01:31:43 PM »
Auuuu, kako lete godine qq
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #507 on: June 19, 2023, 02:27:05 PM »
konje jedan, to su sve moje drage
(bivše) prijateljice, nijednu od njih
nisam prstom (edit: nitsničim drugim, matori perverznjače!) takao (vežbali smo međusobno HFNC:)
i tek su 1/3 (trećina...)

 xremyb
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #508 on: June 24, 2023, 01:07:44 AM »
a na zidu slika Laze Lazarevica....

xaxaxa
baš ga sretoh juče (u 88)
znamo se 100 godina (hipodrom '81)
a nisam znao da je Dr.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100071869441973&mibextid=ZbWKwL
 xrofl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #509 on: July 11, 2023, 12:12:51 AM »
jes' gledo ovo
https://www.reddit.com/r/serbia/comments/14vyvzy/svedočenje_bivšeg_sns_bota_večeras_u_21_čas_na_n1
ja nisam
ako jesi, budeš ljubazan i izneseš svoja zapažanja
aj ne budi riba...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #510 on: July 11, 2023, 06:24:34 AM »
nemam n1

kad jednom budemo seli, objasniću ti sve o društveno-ekonomskim formacijama, mešavini ličnih i svojinskih ovlašćenja vlasnika robe, sredstava za proizvodnju i kapitala koje je karakteristično za feudalizam i (post)socijalizam zbog čega je politički sistem u tim društvima međusobno identičan, o savremenim srbskim kmetovima koji služe samo tome da pune budžet postsocijalističkog kralja čija su glavna, zapravo jedina briga ojačali baroni (a ne poživinčeno kmetstvo), pa stvara svoju sopstvenu vlastelu deleći posede i privilegije i pazeći da mu ni oni ne dođu iza leđa, o mentalnom ujarmljivanju većinske populacije čime se oni i biološki odvajaju u zasebnu, nižu vrstu, i konačno o emotivnoj kupovini, u koju spada i plaćanje sbb

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #511 on: July 11, 2023, 02:12:12 PM »
heh, šeretu jedan stari, nepopravljivi...
😁

(praviću se da razumem šta je sve ovde naćeretao
a možda me i uvredio nešto, ko zna...
ma, cura ga nešto iznervirala, garant...)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #512 on: July 11, 2023, 05:54:39 PM »
Tozo, ziv li si? To tamo trese u tvom kraju?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #513 on: July 11, 2023, 07:10:58 PM »
Tozo, ziv li si? To tamo trese u tvom kraju?

na devetom spratu / desetom floru ništa novo, neki koncert počinje dole

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #514 on: July 12, 2023, 10:48:14 AM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #516 on: August 04, 2023, 05:51:38 AM »
extra stvar
samo što je ovo za mačiće
E je velika mačka


Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #518 on: August 04, 2023, 04:08:45 PM »
heh
cena 800 a šiping 900rsd
(isporuka 18.09?)

p.s.
plus špedicija + carinik kučkar i felinofob + uzme punu cenu za obračun (800 je 50% popusta)
QQ
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #519 on: August 05, 2023, 06:24:09 AM »
heh
cena 800 a šiping 900rsd
(isporuka 18.09?)

p.s.
plus špedicija + carinik kučkar i felinofob + uzme punu cenu za obračun (800 je 50% popusta)
QQ

ma, to sam ti samo naveo exempli causa/gratia
posle rubikove kocke, sve te zezalice su kineske
sve
a pošto se proizvodi u kini, ili se makar prodaje tamo, ako se pravi u vijetnamu, laosu & kambudži
ima da se nađe na aliexpresu
brendname garderoba, delovi za kola, industrijska oprema, traktori, tone i tone smeća
i sve šalju wordwide
korona je prekinula dobru praksu free shippinga, pa su nastavili da naplaćuju i posle, videli da narod spreman da plaća
ali ako si malo dokon, naći ćeš sigurno isti proizvod kod nekog drugog prodavca na aliju sa besplatnom ili jevtinijom isporukom, pošto ti aplikacija izbacuje ponuđače nekoim svojim rasporedom (da ne ulazim sad u zakup mesta na policama po radnjama maxija)
uglavnom, sve do €50 vrednosti (cena + shipping) što uvoziš/unosiš u srbiju uopšte nije podložno postupku carinjenja, pa nema ni špedicije, ni bilo čega drugog, tako da nema dodatnih troškova
naši carinici se toga pridržavaju revnosno (zanimljiv fenomen)
što znači, ako ti treba nešto što u srbiji košta €200, a nije ti "hitno" (znači, normalan si čovek, imaš neku predstavu o trajanju života, možeš da predvidiš okvirno šta ćeš da radiš i gde ćeš da budeš za mesec dana, npr. u aprilu planiraš da ideš na more na leto, ili u septembru si rešio da za dva meseca renoviraš kuhinju itd...) sedi za komp i nađi u kini, koštaće te četiri do pet puta manje

ali nije to poanta mojega
teksa

već
razlika u muntalitetu (što bi rekao poznanik fazli iz dedaja, drži buregdžinicu u modriči, rs)
zato što su kinezi brojna, jebemliga, uslovno velika nacija
oni ne razmišljaju k'o jebeni tzv. srbi
da završim jedan veliki pos'o, jednu veliku prevaru, pa da ležim ceo život
kinez zna da je mnogo lakše i sigurnije napraviti milijardu sitnih prevara
kao sa ovom mačkagrebalicom
koja je od kartona i stane u šaku
štoćereći da traje par dana i ne služi svrsi
ali je lačo na oko i košta dovoljno malo, da je svako može da priušti
milijardu mačkara ovoga sveta
po jedan jedini euro da mu ostane od svakog, to je - koliko đuro?
zato su kinezi najinventivniji danas narod na svetu
pretekli su amerikance (truly great nation) sa patentiranjem kojekakvog smeća
mada se ni ne trude ozbiljno da patentiraju, u smislu zaštite od kopiranja, već kao korak predostrožnosti dok ne nađu ortaka za posao, koji već ima kintu, mašine i resto, da ga ortak ne zajeba
samo da vidiš kakvi sve gadžžžeti njima padaju na pamet, kakva pomagala za šrafljenje šarafa, bušenje rupa, lepljenje pločica, vađenje šerpi iz sudomašine, ceđenje krpa... pa priključci za freze (to se izgleda opasno prodaje po aziji), pa modni detalji, džirlokrurcipalci za po kući, po kolima, po patikama, po kosi...
svi pokušavaju da prodaju makar po par miliona komada, čisto da budu u plusu bar nešto

znaš ka'će ovi smrdljivi svetosavci da priđu tome?
a kineze prezirem više nego ruse, čisto da imaš reper u pogledu ovog mog eseja

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
Re: tozoslave
« Reply #520 on: August 05, 2023, 10:32:26 PM »

 xrofl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: tozoslave
« Reply #521 on: January 13, 2024, 10:37:34 AM »

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #522 on: January 13, 2024, 02:24:40 PM »
nepojamno!

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5560
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #524 on: February 02, 2024, 08:53:17 PM »
Zar ne bi taj pravosudni ispot trebalo da bude filter, pa ako su privatni fakulteti losi  ti kandidati ce da propadnu

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #525 on: February 03, 2024, 07:08:41 AM »
Zar ne bi taj pravosudni ispot trebalo da bude filter, pa ako su privatni fakulteti losi  ti kandidati ce da propadnu

ne bi

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #526 on: February 03, 2024, 07:11:19 AM »
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/apelacioni-sud-oslobodio-okrivljene-za-ubistvo-slavka-curuvije/

dobro, bre, zašto sada taj odijum, kad je odluka od pre skoro deset meseci i tada se još znalo kakva je, pa je onaj matić (vedran) srao o tome nešto, pa je ćuruvijin brat nešto opet, pa je branka prpa prala ruke po tisućiti put, sve to još onda...

zašto sad, a ne onda?

EDIT:

uza sve to, a šta je tu novo u pogledu sudova?
pa čak i da su najbolji na svetu (a upravo je suprotna situacija), svejedno bi i za srbske sudove važilo ono što (treba da) važi za sve: nije na sudovima da pronalazi učinioce, tragove i dokaze, nije na sudovima da otkrivaju, rasvetljavaju & hapse, to je posao policije - sudovi treba da sude nepristrasno i po zakonu
vađevina upiranjem prstom, pičkin dim

jedan od lako uočljivih fenomena ovde je i to da se sudovi naprasno počnu da pridržavaju pretpostavke nevinosti, načela legaliteta, sistema akuzatornosti i in dubio pro reo onda kada su po sredi "neki" slučajevi, po pravilu oni gde su zaprećene kazne visoke i/ili okrivljeni slightly drugačiji od tzv. običnog čoveka

tu se onda gleda da li je stavljen zarez na pravo mesto u nardebi o pretresu, na primer

kada bi vi znali koliko su oni spremni da žmure na skandalozna kršenja zakona i prava okrivljenih, koliko je montiranih procesa i koliko je ofrlje presuda čisto da se namiri norma doneto u slučajevima bagatelnog kriminaliteta gde, da su primenjeni kriterijumi iz ovih visokoprofilnih, nikad niko ne bi bio osuđen, bili biste u čudu

i to otkriva strašnu tajnu: nisu oni toliko glupi & nestručni, koliko su pokvareni
a glupi, neobrazovani, nestručni i neadekvatni su do nezamislivosti

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #527 on: February 05, 2024, 10:20:36 PM »
Zar ne bi taj pravosudni ispot trebalo da bude filter, pa ako su privatni fakulteti losi  ti kandidati ce da propadnu

ne bi

Znaci ti ne gledas blagonaklono na poplavu privatnih pravnih fakulteta?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #528 on: February 06, 2024, 07:54:34 AM »
poplava pravnih i biznis fakulteta i njihovih raznoraznih kombinacija je logična
jer tu ne treba bogzna koliko ulaganje u opremu, laboratorije, prostor itd..
skupi se ekipica "društvenjaka", akredituju se i volia
a tražena roba, te njihove diplome, sa njima možeš svašta (to im je donekle zajedničko sa tzv. IT akademijama, koje štancuju programere, ili sa privatnim školama za medicinske sestre, s tim što se njihov kvalitet proverava, ako se programer ili sestra zaposle "u struci", dok se to sa pravnicima ne radi, jer pravnici postaju "samo" sudije, direktori, narodni poslanici...)

nisam protiv privatnih pravnih fakulteta, naprotiv
državni pravni fakulteti su bili kampovi za indoktrinaciju & dresuru budućih birokrata/upravljača, a tu privatni fakulteti mogu da naprave bitnu razliku, dajući drugačiji pogled na nauku
naravno, ne ovi i ovakvi privatni pravni fakulteti, kojima je jedini cilj da vlasnici i profesori uzmu što više novca za što kraće vreme
sada, zbog toga, i državni fakulteti samo idu na to da naprave pare hiperprodukcijom mediokriteta

jednostavno rečeno sve što u ovu od boga prokletu zemlju dođe spolja (kao npr. "bolonja" u visokom obrazovanju) se izvrgne u svoju suprotnost, jer je ne samo osnovni, već jedini princip kojim se ovde rukovode u usvajanju i primeni tih "novotarija" oportunitet, tj. kako to može da im posluži

i tako...

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #529 on: February 06, 2024, 08:09:34 AM »
missim, imao sam ja nekoliko generacija pripravnica

nikakva razlika u kvalitetu obrazovanja između državnih i privatnih fakulteta, ako zaključujem po njima
podjednako loše

nisam ni ja bio neki extra student, nešto iznad proseka, taman dovoljno za postdiplomske
ali sam makar na fakultetu stekao grubu predstavu o tome kako funkcioniše pravna logika, koja su to pravila razmišljanja/rasuđivanja koja nas vode do tačnih zaključaka, kako činjeničnih, tako i pravnih
mada se od tada svojski trudim da sve što sam na fakultetu naučio zaboravim i tako se sinhronizujem sa kolegama

to je ono što ne vidim u poslednjih desetak - petnaest godina
mnoge (ne sve) mlade sudije nemaju nikakve osnove, rade kao činovnici, šta im se kaže "odozgo", to jest samo prepisuju tzv. sudsku praksu, pa onda kada toga nema, ili im je iz bilo kog drugog razloga ostavljena sloboda da odlučuju, bude svakakvog cirkusa

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #530 on: February 06, 2024, 04:05:22 PM »
I ja pamtim neke bisere pravosudja, tipa pustis kriminalce da se brane sa slobode jer nema ko da rani krmad, ili ono (mislim da si ti napisao ovde), "advokat optuzenog ne zeli da ugrozi istragu". itd.
Ovde gde sam ja, pravni sistem je skup i spor. I prema tome favorizuje bogate i one koje  mogu da cekaju na rasplet procesa. I to sve pod uvlovom da je sud nepristrasan. Ne znam, nisam (jos) imao dodira sa sudovima ovde. Ali mislim da je kao i zdravstveni sistem. Dobro je da je tu, ali moli boga da ti ne zatreba.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #531 on: February 07, 2024, 06:59:43 AM »
evo nešto najsvežije: predsedniku ovdašnjeg suda je prošle godine istekao mandat (biraju se na 5 godinа), pa su ga ostavili da obnaša tu dužnost kao vršilac funkcije, to jest da radi ono što je radio pre nego što je postao predsednikom, jer na mesto precednika može biti biran samo jednom, dok za vršioca fukcije nema ograničenja, niti je propisana neka procedura za izbor, kao ni uslovi koje neko treba da ispunjava, da bi bio postavljen za vršioca funkcije predsednika suda

i, naravno, jer naši sudovi (kao što se vidi iz iznetog) opasno poštuju zakon, raspisalo konkurs za izbor novog, budućeg predsednika suda

preko nekoliko kandidata tu je po kuloarima istaklo svoje pretenzije, ali...

ali, već u samom startu se izdvojila jedna kandidatkinja, zbog koje su svi ostali odustali vrlo brzo i jednostavno nisu podneli prijave na konkurs

radi se o mladoj sudiji (tek 2 i po godine kako radi) koju je lako prepoznati po extremnim pačjim usnama, a koja je u kumoskim odnosima sa šeficom računovodstva suda (sns)

i odmah je tu iskrsao glupi birokratski problem: prilikom razmatranja kandidature, uzima se u obzir i tzv. vrednovanje rezultata rada sudije (koji procenat primljenih predmeta je i u kom roku presudila i koliko je tih presuda potvrđeno, a koliko ukinuto ili preinačeno po želbi, šatro kvantitet i kvalitet)

a prvo vrednovanje rada sudije vrši se posle 3 (tri) godine, a posle valjda na svake četiri

dakle, nije dovoljno dugo sudija, da bi mogli da je vrednuju

ko kaže?
pa sa'ćemo vanredno da je vrednujemo, neće valjda dete da trpi zbog tih formalnosti

i svi, ali baš svi ćute

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #532 on: February 07, 2024, 07:29:34 AM »
ovo gore mi bilo zanimljivo da napišem iz dva razloga:

prvo, čujem da je u rusiji putin odbio kandidaturu neke žene koja 'tela da mu izađe na crtu na predstojećim precedničkim izborima, zato što je u prijavi imala pravopisne greške (između ostalih)

drugo, treba danas da idem do jednog sudije, mog dobrog poznanika (to znači da mi nije dobar prijatelj ili drug, već samo da ga dobro poznajem, k'o zlu paru što bi rek'o prost svet) koji se javno nije kandidovao za mesto predsednika suda - drugim rečima, pošto je pre svih saznao da će ova sudinica da istakne svoju kandidaturu i konsekventno bude izabrana, da ne kažem postavljena, on nije hteo da ispadne glup kao ostali ambiciozni likovi koji su okolo otvoreno krenuli da lobiraju za sebe i na taj način se sami stavili na buduću crnu listu kod nove predsednice, već je u opozicionim novinama objavio svoj iintervju koji je potpisao njegov drugar (zadužen inače za pijačni barometar) u kome je sa indignacijom odbio mogućnost da se uopšte kandiduje u ovakvim uslovima, ne precizirajući koji su to uslovi koji ga jebu, pa može da bude i patnja srba na kosovu, recimo


e, taj samonekandidovani sudija je, dok smo još bili pokretni (tu smo negde, skoro pa ispisnici), kad bi se pravile ekipe za fudbal, pa se birali timovi, a činilo se da ima više igrača nego mesta u ekipi, uvek prvi javljao da bude golman; jer, niko nije hteo da bude golman, već su svi ostali glupaci hteli da budu centarfori, pa su rizikovali da na kraju budu višak i završe kao rezerve koje gledaju utakmicu sa klupe, dok bi on sebi na taj način obezbedio mesto u timu, i, što je najvažnije, kod nas je bio običaj u malom fudbalu da se smenjujemo na golu, kad to golman, posle nekog vremena zatraži ("e, aj' sad neka malo neko drugi brani, hoću i ja da šutnem loptu makar jednom") pa bi takvom taktikom uvek na kraju postao i centarfor (nije poznato da li je ikada dao i jedan go)

naravno, sad će neko da se zapita odakle tom sudiji informacija ko će da bude postavljen za buduću predsednicu, kad to niko nije znao, i kako se to uopšte "dozna"

i tako

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: tozoslave
« Reply #533 on: February 07, 2024, 11:32:16 AM »
Javilo mu se?


Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #534 on: February 07, 2024, 06:35:45 PM »
dakle, nije dovoljno dugo sudija, da bi mogli da je vrednuju

ko kaže?
pa sa'ćemo vanredno da je vrednujemo, neće valjda dete da trpi zbog tih formalnosti

i svi, ali baš svi ćute

Pa necemo se drzati zakona kao pijan plota. Bez zezanja, strasno je sto se to desava u sudu, a ne u nekoj zabacenoj mesnoj zajednici. I ti potencijalni ("potencionalni" sto bi rekao Ivan) su mi nerazumljivi - valjda je jasno da je to vec unapred rezervisano, samo ne zna se za koga. Ako nisi miropomazan, nemas sta da trazis tamo.

Ovde gde sam ja rak rana pravnog sistema je "Human Rights Tribunal" (HRT) nekakav tribunal koji zivi od apsurdnih zalbi i u stanju je da ti se usere u zivot zbog najbizarnij trivijalnosti


Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #536 on: February 08, 2024, 06:24:27 AM »
ma ovo je lupetanje južnih vesti, gomila besmislenih slova
naravno da je za IKS nadležan osnovni sud po mestu prebivališta i da su se odmah obratili 2. osnovnom ne bi ni bilo onolikog teksta, a šta bi onda metnuli u novine?

ljudska prava su polazna osnova svega, svih drugih prava (subjektivnih, političkih...)
da nema evropskog suda za ljudska prava, ovde bi tek vladao haos, još bi imali one revolucionarne sudove i kozačke skupštine
a u taj ESLJP stiže svega 0.0001% svih pravosudnih brljotina i on suštinski ne uspeva da obradi 0.0001% onih predstavki koje stignu do njega iz srbije, rusije itd

sudije & sudovi u srbiji su posebna kategorija, veoma komplikovana
to "vrednovanje" sudija je inače zaista formalnost, statistički izveštaj iz koga se nikakvi pravi zaključci ne mogu izvući
a služi da na osnovu toga drkaš onoga na koga si se nameračio (pomenuti putinovski pristup pravopisnim greškama)

pričaću vam možda jednom

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #537 on: February 08, 2024, 07:14:59 AM »
i još nešto o ljudskim pravima


diglo se srblje da brani carlsona (koji je otpušten sa foxa zbog desničarskog extremizma & rasizma; to je isto kao kad bi nekog otpustilo iz informera zbog toga što mnogo laže i izmišlja)
od zle evrope, koja bi da mu uvodi neke sankcije
jer intervjuisao putina
pa će musk da pušti to na x-u tačno u ponoć "po srpskom vremenu" (baš tim rečima najavljuju na kurir televiziji, gde sve to gledam i saznajem; upravo na kratkim vestima rekoše "saznajemo da je karlson napustio rusiju"... carlson has left the kremlin)

pita novinarka kurira odakle taj strah evrope, zar to ne predstavlja povredu prava na slobodu govora

kaže joj gost "pa to bi bilo isto kao kada bi neko intervjuisao hitlera za vreme ww2"
"paa niijee baaaš" cijuče voditeljka
i nastavlja "zar to nije napad na slobodno i nezavisno novinarstvo"
objašnjava joj čovek (mislim da radi u večernjim novostima, enough said) da X nisu novine (medij, kako on reče), da je to platforma
da to sa putinom nije novinski intervju, već propagandno sredstvo
koje služi putinu za neke njegove ciljeve
a carlsonu za njegove (sad za njega čuo i onaj u guči, biće tu para)
masku za njegove, sa treće strane

eto kako kurir brani slobodu govora i pravo na informisanje
jel' bi 'teo u takvoj deželi da živiš? ne valja ti kanada?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #538 on: February 08, 2024, 02:25:17 PM »
evo vam, pa jedite moj 'leba, iliti, čista magija:

na slici je račun za utrošen gas
molim vas da pažljivo pogledate ceo račun, pa da onda svako za sebe rečima napiše koliko je tu potrošeno gasa (u rubrici "novo stanje"), i koliko iznosi ukupan dug

a onda pogledajte dalje kako teče deo ispitivanja sudskog veštaka, profesora mašinskog fakulteta u penziji, eksperta za gasnu tehniku, a koga je angažovala tužena koja nije platila ovaj dug od 2009. godine, i koji tvrdi da je potrošeno... e, to ću vam napišem kada, kao u svakoj mađioničarskoj predstavi, posle lupnajve doboša svi vi pokažete koje ste brojeve napisali na svojim ceduljicama



Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #539 on: February 08, 2024, 04:29:25 PM »
Cekaj, 597000 je stari dug, nove potrosnje nema (Ocitnao: 0) i jos neka kamata.
A ovaj vestak nesto izvrdava, valjda su pobrkani decimalni zarez/tacka?

Glede slobode govora, ima i ovde smeca tipa Kurir, samo sto to nije vozdignuto na nivo nacionalnog glasila.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #540 on: February 08, 2024, 04:56:51 PM »
A evo kako se zamenica premijera brani od novinara:

https://www.youtube.com/watch?v=3LjmQ5Ck7Ik

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: tozoslave
« Reply #541 on: February 08, 2024, 06:39:10 PM »
A da nije to kao na računima za struju?

Ono -

Prethodno stanje X
Novo stanje      Y
-------------------
Utrošeno         Y-X


(samo na ovom tvom gasnom računu nema "prethodnog stanja")

Pa bi onda bilo da je "Novo stanje" (prema onome kako su napisani ostali brojevi) bilo blizu petnejs iljada (m³), a u toku obračunskog perioda potrošeno nula m³?
A sve to kao da su račun osmislili lud, pijan i nepismen, zajedničkim (sasređenim) naporom..


..a ovog veštaka ne razumem kako da razumem, što bi rekao Brnaba..

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #542 on: February 08, 2024, 07:45:12 PM »
A da nije to kao na računima za struju?

Ono -

Prethodno stanje X
Novo stanje      Y
-------------------
Utrošeno         Y-X


(samo na ovom tvom gasnom računu nema "prethodnog stanja")

Pa bi onda bilo da je "Novo stanje" (prema onome kako su napisani ostali brojevi) bilo blizu petnejs iljada (m³), a u toku obračunskog perioda potrošeno nula m³?
A sve to kao da su račun osmislili lud, pijan i nepismen, zajedničkim (sasređenim) naporom..


..a ovog veštaka ne razumem kako da razumem, što bi rekao Brnaba..
nema prethodnog stanja zato što je ovo prvi račun, kupac se prikačio na gas tri - četiri godine pre nego što je zaključio ugovor sa distributerom, boleo ga kurac što merač meri potrošnju, ali to nije pitanje

dakle, ti ceniš da je onaj prvi broj četrnaesthiljadadevetstodvadesettri kubna metra? i da je ukupan dug šestošesthiljadatristadvadesetdevetdinara i sedamdesetsedampara?

tebi ne smeta taj format brojeva, gde se decimale odvajaju tačkom, a hiljade, milioni itd. zarezom? jel' ima to iđe nasvijet (npr. u usi, excelu itd.)?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #543 on: February 08, 2024, 07:49:22 PM »
Cekaj, 597000 je stari dug, nove potrosnje nema (Ocitnao: 0) i jos neka kamata.
A ovaj vestak nesto izvrdava, valjda su pobrkani decimalni zarez/tacka?


pobrkani decimalni zarez/tačka?
jesi li ti stvarno u severnoj americi?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #544 on: February 08, 2024, 07:51:25 PM »
A evo kako se zamenica premijera brani od novinara:

https://www.youtube.com/watch?v=3LjmQ5Ck7Ik

novinara?

jesi li ti stvarno u severnoj americi?

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #545 on: February 08, 2024, 07:53:02 PM »
Cekaj, sta znace ove dve stavke:

Novo stanje
Ocitano

Ja sam mislio da je "ocitano" ono sto je u poslenjem periodu potroseno a da je "novo stanje" dug od prethodnog stanja plus ova nula. Dakle, stari dug sa kamatom.
Ako je prvi racun, odakle onda ovih 15000 kubika? KOliko treba da se potrosi toliko gasa, dve-tri godine?


Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #546 on: February 08, 2024, 07:55:18 PM »
U Srbiji se za decimalu koristi zarez, a grupe od tri cifre odvajaju tackom. U Anglosaksonizmu je obrnuto.

Sta je problem sa onim novinarom, jeste napadan ali nije za hapsenje

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3080
Re: tozoslave
« Reply #547 on: February 08, 2024, 07:55:47 PM »
"tebi ne smeta taj format brojeva, gde se decimale odvajaju tačkom, a hiljade, milioni itd. zarezom? jel' ima to iđe nasvijet (npr. u usi, excelu itd.)?"


Naravno da mi smeta; za taj deo "osmišljavanja" računa je bio zadužen onaj nepismen. Takođe, lepo sam naznačio "prema onome kako su napisani drugi brojevi".
Mislio sam da je to jasno.

Kakogod, nisam skontao da je to prvi račun.

A sad kad sam skontao - ćutaću i čekaću The Prestige

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12183
    • hahahaha
Re: tozoslave
« Reply #548 on: February 08, 2024, 07:58:18 PM »
Tozo, pravno pitanje - moze li vestak koji je pozvan da vestaci da izjavi da "ne zeli da se izjasni". Ili mu je obaveza da da svoje misljenje, ma kakvo bilo?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6590
  • Найдём и покараем
Re: tozoslave
« Reply #549 on: February 08, 2024, 08:16:22 PM »
problem je što su tkompjutere, što podrazumeva njihove "tvrde delove i meke delove" (kunem se, ovako mi je pisalo u udžbeniku iz "nauke o upravljanju" na fakultetu) izmislili i napravili amerikanci

dakle, da su makar meki delovi osmišljeni na hilandaru, bila bi druga pesma

ali

taj tkompjuter koji štampa ove račune je - jebiga - američki
od početka, to jest tamo negde od 1985...
i ništa nisu menjali
da nešto ne zajebu
otuda ovaj "američki format"
koji je svakom jasan, svima kupcima gasa, njih par stotina hiljada u srbiji

sem ovom veštaku, doktoru nauka i penzionisanom profesoru znamenitog kragujevačkog mašinskog fakulteta
koji je odnekud zaključio da račun glasi na četrnaest kubnih metara i još neki lira gasa
a da je onda tkompjuter pogrešno izračunao koliko je to para (mrzi me da tražim po zapisniku, ima i taj deo negde da srbijagas ne zna da računa)
znači, drka nas čovek satima danas
pravi se lud, kad ga nešto pitaš on pada u očaj, dramu, neće da odgovori itd.
sudija to trpi, valjda je dobro plaćaju da bude govno
meni u mislima onaj američki sudac koga sam gledao jednom uživo (okružni sud, najniža kategorija, ali čik probaj kerefeke)
kažem joj: to je vaš izbor, ja nemam nameru da mi ovaj čovek vređa zdrav razum, tražim njegovo izuzeće, jer je očigledno pristrasan, lažno predstavlja činjenice navedene u ispravama (inače, ta količina od cca 15 hiljada kubika je navedena i u drugim papirima koje je ovaj veštačio, ali se pravi blesav i kad ga to pitaš krene mu pena na usta)
joj, pa nemojte sad, ostavimo to za sledeći put, moramo da prekinemo, izabrane su nove sudije, pa sad treba da nam počne zakuska...

i tako... nastaviće se