News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd  (Read 105228 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« on: December 18, 2009, 10:11:34 AM »


Beograd ima sve, tvrde Zagrepčani koji vikendom krenu prema susjedstvu kako bi se dobro zabavili. Cajke, rock, alternativa, brojni kafići, zanimljiva ponuda – sve to ondje ih privlači.
Veliki broj mladih iz Zagreba sve češće svoje vikende provodi u srbijanskoj metropoli. Ondje idu gejevi, kažu, jer se bolje osjećaju, alternativci jer su im beogradski klubovi bolji, ljudi u potrazi za jazzom, sva moguća škvadra koja želi dobar provod.

"Nepoznat grad, ponuda odlična, osjećam se k’o kralj", kaže Damir, jedan od čestih posjetitelja.

Danju u Anu i 4 pištolja
Beograd vrvi kafićima i klubovima živopisnih naziva: Ana 4 pištolja (po babi iz vestern-stripa koja neprestano ima cigaretu u ustima), Ona, a ne neka druga (kafana u koju ne možeš ući sam, nego s partnericom jer je tu večer baš 'ona, a ne neka druga'), Informbiro u kojem su na plafonu uklesana imena svih članova beogradske filharmonije od njezina postojanja, i brojni drugi, piše Jutarnji.
Beograd za njega ima sve, Zagrebu, pak, puno toga nedostaje!

"Beograd ima otvorenu atmosferu, vrhunske klubove, žene. Noću gori. Ima 'rakiju bar', čak ima 'pire-restoran' u kojem se služi nekoliko vrsta pire-krumpira. U petak oko pet iza posla sjednemo u auto i za tri i pol sata smo tamo. Beogradska putnička agencija Gea organizira prijevoz kombijem. Njime smo često znali ići. Dođeš za manje od četiri sata. Oko tisuću i pol kuna potrošimo za jedan vikend. Naravno, možeš proći i jeftinije, ali mi ponekad obiđemo malo skuplje restorane. Sljedeća tri vikenda uslijedi zagrebačka hibernacija, pa opet Beograd", otkriva.

"Narodnjaci, cajke, njihova je autentična glazba i ne osjećaš se idiotom ako u tri ujutro nakon rock-večeri uživaš uz pjesme Cece i Dženana Lončarevića", pričaju mladi koji istovremeno posjetitelje zagrebačkih narodnjačkih klubova svrstavaju u "poseljačeni snobizam (polu)svijeta".

Mjesečno 600 Zagrepčana 'u susjedstvu'

Takva priča ponukala je i novinara Jutarnjeg lista na putovanje u susjedstvo. Tridesetdvogodišnja Jasmina otkrila mu je da škvadra odsjeda u Royalu, a ponekad i unajmi stan.

"Svaki dan imamo oko četrdeset noćenja, u prosjeku se zadržavaju dvije noći, to je oko 600 Zagrepčana mjesečno. Dolaze i poslovnjaci i vikend-partijaneri. Vikend turizam je u punom pogonu. Ali, i poslovnjake možete ubrojiti u partijanere, svi se oni raspituju za noćni život. Prošeću Skadarlijom, pa pravac splavi. Većinom me pitaju gdje su narodnjaci", kaže Nebojša Carić recepcionar u Royalu.

Brojnije od mladića su djevojke, dodaje. No, Zagrepčani, kaže, odsjedaju i u drugim hotelima.

Počinje se u Silikonskoj dolini

Beograđani izlaze van dva puta tjedno. Odakle im novca i snage ne zna se, ali oni ne sjede kod kuće. U tome ih odnedavno pokušavaju sustići i Zagrepčani.

Dio večeri vole provesti u elegantnom, nedavno otvorenom restoranu klubu Iguana na Savskom pristaništu gdje se služe najbolja vina, a svira najbolji jazz koji uživo izvode članovi orkestra nacionalne televizije.

Ipak, pravo zagrijavanje za noćni život počinje u Ulici Strahinjića bana koju Beograđani zovu Silikonska dolina.

Silikonska dolina ima lijepe lokale s romantičnim svijećama, ondje šeću sređene žene koje znaju što hoće, a može se vidjeti i pokoji dobro potkovani muškarac čiji BMW ili Mercedes SLK 230, iako parkiran nasred zebre, dežurni pauk nije ni pipnuo.

Splavi krcate!

Oko ponoći ekipa se seli u druge klubove po gradu ili na splavi koji su zaštitni znak Beograda i glavni razlog zbog kojega grad na vodi slovi za prijestolnicu zabave na Balkanu.

Ondje se može čuti sva vrsta glazbe: ex-yu glazba, r’n’b, rock, house, pop, techno, dance, alternativa i, dakako, narodnjaci. Bez obzira o kojoj je glazbi riječ, Beograđani vole živu svirku.

Splav H2O izgleda dobro k'o dva milijuna eura, koliko je u njega i uloženo. Klub je krcat, DJ za čistu desetku. Dečkima mlađima od 21 godinu ulaz zabranjen. Djevojke klinke? Mogu, dakako. Vrhunska atmosfera, svjetlosni efekti, go-go plesačice.

Susjedno Hrabro srce, narodnjački splav koji također bude dupkom pun. Koju godinu premlade, polugole klinke izvijaju su se oko štange.

http://www.mojodmor.hr/putovanja/2000

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #1 on: December 18, 2009, 10:15:34 AM »
El ovo zagrebacka bradavica il domaca?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #2 on: December 18, 2009, 10:20:27 AM »
Beograd je jedini ozbiljan grad u tom delu sveta ( vec i zbog broja stanovnika logichno je da ce se tu deshavati sve i svashta).To je velegrad dok su Zagreb, Ljubljana , Sarajevo...palanke. Sarajevo je jedno vreme do rata imalo imidz grada za dobru zabavu.To je umrlo.
Bojim se samo da Beograd ne pretera sa " raznovrsnoshcu"  :mrgreen:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #3 on: December 18, 2009, 10:33:16 AM »
Ja imam informaciju iz prve ruke da recimo slovenački biznismeni koji ovih godina odlaze u penziju i tamo prodaju firme u za Slovence zabrinjavajućem broju biraju da ostatak života provedu u Beogradu.
Zagrebu i Ljubljani je velika frka od činjenice da će Beograd oko 2015, postati neprikosnoveni poslovni lider u regionu; recimo, samo na Novom Beogradu se u ovom trenutku gradi ili su neposredno završene ili u procesu pripremnih radova oko 1700 poslovnih zgrada praktično svih bitnih firmi iz celog sveta... Beč, Budimpešta, Beograd, Bukurešt... ko ima potrebu da se trpa u Zagreb po bilo šta. Beč-Zagreb je sat i po autom, njima kažu "Skoknite do Beča"... ili do Beograda; pa nije džabe Beograd upao u najnoviju verziju Monopola.
Jevreji ulaze u gradnju takvih ludila po Beogradu da grad neće moći da se prepozna za 20 godina.

Offline miskop

  • 7k
  • Posts: 405
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #4 on: December 18, 2009, 10:43:25 AM »
Beograd ima sansu ali samo do ulaska u EU.
Kada se udje u EU, ima sve da se zabrani.
Kada se sve zabrani, Bg ima da lici na sve ostale
Minhene i ostale radnicke gradove.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #5 on: December 18, 2009, 10:44:01 AM »
Quote
Zagrebu i Ljubljani je velika frka od činjenice da će Beograd oko 2015, postati neprikosnoveni poslovni lider u regionu;
Ja sam potpuno sigurna u to...pa i logicno je.
I ovde sve svetske firme hrle u Sidnej i Melburn koji imaju preko 4 miliona stanovnika. Ovaj nash premijer ovde u QLD davao im raznorazne povlastice da dodju ovamo...pomalo dolazili ali evo sad kriza i oni zadrzavaju sedishta u Sidneju i Melburnu a ovde polako zatvaraju. Prosto brojevi su u pitanju a onda ima i do polozaja na kome se Beograd nalazi.Beograd definitivno ima buducnost :| . Utoliko mi je chudnije ovo shto Vojvodjani zajebavaju :mrgreen:.
Volim shto je Beograd tako ziv grad ali ne bih volela bash da postane Las Vegas. :). On ima toliko potencijala i jednom kad se stvari stave na bar nekakvo svoje mesto ja vidim Beograd kao veliki uspeh...a time ce i ostali u Srbiji samo dobiti...ne treba biti ljubomoran na Beograd...to je nekako kao kad bi bio ljubomoran na svoje dete koje uspeva xuss
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #6 on: December 18, 2009, 10:46:33 AM »
Quote from: vbo man
... i jednom kad se stvari stave na bar nekakvo svoje mesto ja vidim Beograd kao veliki uspeh...

Sta reci u ovom trenutku. Sve si pogodila  :|
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline miskop

  • 7k
  • Posts: 405
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #7 on: December 18, 2009, 11:13:32 AM »
Za koju godinu ce da zabrane da se pusi i pije po
kafanama.
Onda ce da zabrane muziku posle 9 uvece.
Onda ce da zabrane da u kafanu udje vise od toliko
i toliko ljudi.
Onda ce da zabrane tocenje pica onima koji su
mladji od 21 godinu...i tako dalje i tako dalje..

Ima da sterilisu BG totalno.

Morace (da bi se popilo pice) da se putuje do
Obrenovacke benzinske pumpe, jer tamo jos nece
biti zabranjena kupovina piva (samo piva, ne i rakije)
posle 9 uvece.


Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #8 on: December 18, 2009, 11:25:15 AM »
Pa jest Mishko...imash i to pravo...
Evo ovaj moj grad turistichki i ima nocni zivot ( opet ni blizu ko Melburn , kaze moja cerka) i poshto policija ne moze da obuzda omladinu nocu u centru gde su nocni klubovi uvedene su razne zabrane...te da posle odredjenog vremena ne mozesh da menjash lokal te ovo te ono...Sad policija trazi da se klubovi zatvore u 2 po ponoci jer tada pochinje "igranka". Istina kad vidish te snimke sa ulice u 3 po ponoci to je strahota...jedna pijana i drogirana rulja koja se stravichno tuche svake noci. Ne znam, nekih pravila mora da bude...
Ovo nije vic vec dogadjaj od letos u Beogradu.Pricha nam moj bratic za nekog njegovog druga ( ima 18 godina bratic).Taj drug ima SVOG (ne tatinog) BMW I KAD JE PIJAN HTEO DA PREDJE SA JEDNOG SPLAVA NA DRUGI auto mu sklizne sa nekog nasipa i prevrne se.Dodje policajac i pita ga " kolko si pio" Ovaj kaze " dve" .Pita policajac " shta dve ...chashe?" Ovaj kaze " ne flashe". Kako je policajac vec otvorio onaj paket za duvanje uzme policajac i sam umesto njega dune u to i kaze mu " Dodjesh mi 150 evra"...Koje mu je dechko sutradan uredno dostavio. Mi to ovde prichamo Ozijima kao vic :oops: :mrgreen:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #9 on: December 18, 2009, 11:25:26 AM »
Zagrebu i Ljubljani je velika frka od činjenice da će Beograd oko 2015, postati neprikosnoveni poslovni lider u regionu

Jesi li to čuo od Borisa Tadića, Vuka Jeremića ili od Dede?

Jašta, "neprikosnoveni lider u regionu". Pa valjda zato voz Beograd - Niš danas putuje sporije nego kad je ta pruga izgrađena, 1884, pre 125 godina. U isto vreme EU upumpava milijarde i milijarde evra u izgradnju zaobilaznih putnih i železničkih pravaca preko Rumunije i Bugarske. Srbija i Beograd su na dobrom putu da budu najveće slepo crevo Evrope.

I kakve to "činjenice"? Otkada se to proročanstva nazivaju činjenicama? Šta si ti, nekakav Deda Vanga pa zato možeš da "proročko" trabunjanje majmunolikih i polupismenih Tadićevih propagandista pompezno nazivaš činjenicama?

U kakvu si se ti krparu od čoveka pretvorio Paramecijume, pa to je neviđeno, i Dedu si zajebao.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #10 on: December 18, 2009, 11:59:55 AM »
ti si imbecil, Wize... toliko imaš potrebu da sve oko tebe propadne kako bi se spustilo na tvoj nivo, da više nisi u stanju da razmišljas svojom glavom. Mogu oni da grade kakve hoće puteve okolo, ovde se ne radi o putevima, već o strateškom položaju.
1700 velikih svetskih firmi gradi SVOJU zgradu na Novom Beogradu... prošetaj malo Prvim i Trećim bulevarom.
Sem toga, postoji jedan pokazatelj da Beograd više neće biti vojna meta Zapada: jevreji su krenuli da kupuju zgrade i grade poslovne komplekse, a oni imaju informacije koje ti i ja nemamo.
Ako Jevrej hoće da kupi zgradu Politike i gradi objekat od 104 sprata na tom mestu, misliš da je on lud da baci 10 milijardi dolara ili ima informaciju da će upravo ta tačka biti centar regiona 300 km u krug.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #11 on: December 18, 2009, 01:04:13 PM »
Eeee, ako Jevreji dolaze, onda je to druga prica... Ocel i onaj Jesha filmadzija da navrati?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #12 on: December 18, 2009, 01:15:19 PM »
Već su stigli. ovo im je bila prva velika investicija:

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #13 on: December 18, 2009, 01:48:27 PM »
Хрле и Загрепћанке, ако ћемо искрено.

Иза тих јеврејских фирми стоји Мосад, који се између осталог бави и некретнинама.

И треба да забране пушење, у плану је закон. Алкохол не сме да се точи онима испод 18. И треба регулисати доста тога законом, ипак, опет ће Београд, и са свим тим законима, бити забавнији од Загреба, Љубљане или Сарајева.

Што се тиче 1700 фирми, најпре нам реци колико је православних цркава на Новом Београду? Ономад се на рахметли-рахметли 7к ниси показао способним да пар њих избројиш, зато сумњам да си успео да избројиш 1700 фирми...

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #14 on: December 18, 2009, 01:57:53 PM »
Jel zavrseno to kod aerodroma?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #15 on: December 18, 2009, 02:11:06 PM »
Ja nikad nisam isao po klubovima, barovima, kaficima, pa ne mogu o tome ni da sudim. (Devojke/zene sam presretao po ulicama, vozovima, prodavnicama i uvek mi je zvucalo neverovatno da puno ljudi ide na neko designated mesto da bi mozda nesto smuvao).

Ja u Beogradu volim sto covek moze mnooooogo dobro/kvalitetno da se najede za 30-50 eura za dvoje. U Beogradu jos nisam naisao na los restoran. I volim sto su u svako doba dana i noci prodavnice otvorene.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #16 on: December 18, 2009, 02:16:12 PM »
Naravno da je završeno, jelence, moja firma se seli tamo od 1. februara.
Kompletna usluga na jednom mestu.

A crkve, pa u mojoj ulici ih ima dve i to je daleko previše; no, recimo, njih na ovom planu nema: http://www.011info.com/view_firms.php?id=504&oid=197 Nema ni ove tri na Bežanijskoj kosi; ili Novi Beograd nije Beograd, mada ima ona jedna u Bežaniji... u svakom slučaju, ako ti je ovaj smešni spisak izvor informacije o crkvama u Beogradu, silno si u zabludi.

Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #17 on: December 18, 2009, 02:20:30 PM »
1700 velikih svetskih firmi gradi SVOJU zgradu na Novom Beogradu...

Ne 17, ne 170 vec 1700?

Hajde navedi barem 10, nebilo ti zapovidjeno.
sweetness, sweetness I was only joking
when I said by rights you should be bludgeoned in your bed

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #18 on: December 18, 2009, 02:23:51 PM »
Quote from: Ivan_D
Ja u Beogradu volim sto covek moze mnooooogo dobro/kvalitetno da se najede za 30-50 eura za dvoje.

Ako je prosecna mesecna zarada u Srbiji 400 eura, 40 eura za obrok za dvoje to mu dodje 10%.
Ako je prosecna mesecna zarada u Australiji $4000, 10% za obrok bilo bi $400.

Sta ja sve mogu da poje'm za te pare...
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #19 on: December 18, 2009, 02:32:02 PM »
Pa dobro, standard je mnogo nizi u Srbiji nego u Australiji, to svi znamo. Ali i pored toga su u Srbiji neke stvari isto skupe ili skuplje nego u zapadnim zemljama (ukljucujuci i Australiju). E, a restorani su jeftiniji. I tesko ces naci bolji odnos (apsolutna) cena/kvalitet nego u Beogradu.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #20 on: December 18, 2009, 02:40:08 PM »
Prosechna zarada u Australiji nije svuda ista a prosechna neto zarada (znachi posle placenog poreza) od $ 1000 nedeljno prema ovoj statistici ovde ne postoji u Australiji.

http://www.payscale.com/research/AU/Country=Australia/Salary/by_City

(ove cifre su pre placenog poreza)

E sad naravno kao ni u Beogradu tako ni ovde tu prosechnu zaradu ( ma kolika da je) nemaju svi.Neki imaju mnooogooo vishe al zato neki imaju mnooogooo manje. Samo ti se sa ovim drugima ne druzish :mrgreen:
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #21 on: December 18, 2009, 02:44:57 PM »
Quote
Pa dobro, standard je mnogo nizi u Srbiji nego u Australiji, to svi znamo. Ali i pored toga su u Srbiji neke stvari isto skupe ili skuplje nego u zapadnim zemljama (ukljucujuci i Australiju). E, a restorani su jeftiniji. I tesko ces naci bolji odnos (apsolutna) cena/kvalitet nego u Beogradu.

Sa time se apsolutno slazem. Mislim da je to jedna od stvari koja ide ljudima u SER na ruku, jer da imaju vise para vise bi jeli po kafanama, i bili bi deblja nacija. Kad ta porcija od 20-25 eura bude spala na 5, to ce znaciti da to vise nije hrana nego smece.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #22 on: December 18, 2009, 02:48:17 PM »
Prosechna zarada u Australiji nije svuda ista a prosechna neto zarada (znachi posle placenog poreza) od $ 1000 nedeljno prema ovoj statistici ovde ne postoji u Australiji.

http://www.payscale.com/research/AU/Country=Australia/Salary/by_City

(ove cifre su pre placenog poreza)

E sad naravno kao ni u Beogradu tako ni ovde tu prosechnu zaradu ( ma kolika da je) nemaju svi.Neki imaju mnooogooo vishe al zato neki imaju mnooogooo manje. Samo ti se sa ovim drugima ne druzish :mrgreen:

Pa niti se ne druzis sa onima sa gornjeg kraja lestvice pa ne vidim da ti nedostaju  :mrgreen:

Kolika je zarada u dolar (ili dinar) potpuno je nebitna stvar. Misingujes point.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #23 on: December 18, 2009, 02:51:05 PM »
Ja sam pre 25 godina išao u Prag da se najedem i napijem... za jedan DEM dobijalo se 10 piva u kafani. Ili dva cela pečena pileta. Bacali smo pare jednom prilikom, nas četvorica, imali ukupno 200 DEM, jednostavno ne možeš da potrošiš.

Stvari se menjaju, ko je gore sad je dole i tako u krug; nikada i nigde ništa nije večno.
Neke stvari su u Beogradu džabe, imaš Ivane pušenje kurvi kod Plavog mosta za 500 dinara.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #24 on: December 18, 2009, 02:51:52 PM »
Naravno da je završeno, jelence, moja firma se seli tamo od 1. februara.
Kompletna usluga na jednom mestu.

A crkve, pa u mojoj ulici ih ima dve i to je daleko previše; no, recimo, njih na ovom planu nema: http://www.011info.com/view_firms.php?id=504&oid=197 Nema ni ove tri na Bežanijskoj kosi; ili Novi Beograd nije Beograd, mada ima ona jedna u Bežaniji... u svakom slučaju, ako ti je ovaj smešni spisak izvor informacije o crkvama u Beogradu, silno si u zabludi.


Наравно, постоје и невидљиве... ни власт не зна где су... ни шта се у њима проповеда и говори, биће по једна на спрату испод и изнад твоје будуће канцеларије...


Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #25 on: December 18, 2009, 02:53:35 PM »
Baš je nevidljiva, a nema je na spisku.
http://www.panoramio.com/photo/13003099

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #26 on: December 18, 2009, 02:54:06 PM »
Quote
Pa dobro, standard je mnogo nizi u Srbiji nego u Australiji, to svi znamo. Ali i pored toga su u Srbiji neke stvari isto skupe ili skuplje nego u zapadnim zemljama (ukljucujuci i Australiju). E, a restorani su jeftiniji. I tesko ces naci bolji odnos (apsolutna) cena/kvalitet nego u Beogradu.

Sa time se apsolutno slazem. Mislim da je to jedna od stvari koja ide ljudima u SER na ruku, jer da imaju vise para vise bi jeli po kafanama, i bili bi deblja nacija. Kad ta porcija od 20-25 eura bude spala na 5, to ce znaciti da to vise nije hrana nego smece.

пошто порција у Јаостралији?

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #27 on: December 18, 2009, 03:04:19 PM »
Baš je nevidljiva, a nema je na spisku.
http://www.panoramio.com/photo/13003099

Нема је на списку распалог комерцијалног сајта неког демоде Business Directory који највероватније наплаћује своје услуге оглашавања.

Има где треба:
http://www.novibeograd.rs/?jez=sc&p=76

Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #28 on: December 18, 2009, 03:10:39 PM »
Шта сте напали човека за тих 1700 зграда... јавило му се.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #29 on: December 18, 2009, 03:17:24 PM »
Quote
Pa niti se ne druzis sa onima sa gornjeg kraja lestvice pa ne vidim da ti nedostaju  Mr. Green
Moji najbolji prijatelji (onaj zubar) praktichno su sad milioneri ( imaju otplacenih nekretnina u milionima a sa parama ne znaju shta ce ) ali ja ne pravim sliku na bazi njih i josh nekolicine veoma bogatih ljudi koje poznajem...ja pravim sliku malo shire...
The light at the end of the tunnel is the train.

alan ford

  • Guest
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #30 on: December 18, 2009, 03:17:53 PM »
...recimo, samo na Novom Beogradu se u ovom trenutku gradi ili su neposredno završene ili u procesu pripremnih radova oko 1700 poslovnih zgrada praktično svih bitnih firmi iz celog sveta... Beč, Budimpešta, Beograd, Bukurešt... ko ima potrebu da se trpa u Zagreb po bilo šta.

ma jasno, cuvena BBBB transverzala. Nema tu mesta za druga slova :)

Ja nisam tako siguran u te tvoje prognoze. beogradu zaista ide na ruku sto je najveci grad na Balkanu i jedan od vecih u regionu, za razliku od Sarajeva, Zagreba, Ljubljane...prosto veliki broj stanovnika rezultira nekom 'kriticnom masom' potrebnom za poslove.
Ono sto ce Beograd jako tesko nadoknaditi je poslednjih 15-20 godina u kojim su se Budimpesta, Bukurest, Sofija pa cak i Ljubljana i drugi gradovil razvijali kao i sva propratna infrastruktura. Do Beograda se i dalje dolazi 'autoputem' koji ima najvecu valjda smrtnost od svih puuteva Srbije i jednu od najvecih u tom delu Evrope. Naravno tu je i Ibarska magistrala koja nije nista bolja. Beograd jos uvek ima svega dva i po mosta preko reke pa osim ako se ne planira da biznis centri ostanu sa jedne strane i da se apsolutno nikada nema potrebe preci na drugu to je OK.
itd. itd...

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #31 on: December 18, 2009, 03:19:27 PM »

Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Svaka crkva koja je sazidana subsidijom drzave a ne ISKLJUCIVO prilozima vernika je suvisna.
A ako vec poreski obveznici finansiraju crkve onda nema mnogo/malo. Ima samo da li su se stekli uslovi za te crkve. Da li ima dovoljno puteva, da li ima dovoljno skola i obdanista, domova zdravlja. Ako ima, onda se stecu uslovi za luksuz/dekadenciju/gluposti medju kojima su i crkve.

Ovde u Ukrajini skole nemaju vodu, stanovi nemaj toplu vodu vise od 2 sata dnevno, putevi apsolutno katastrofalni, 80% hrane sto se prodaje po prodavnicama direktno skodljivo (bilo na TV juce verovali ili ne), totalna beda na svakom koraku, ali svako selo ima dve ogromne crkve. Kao da su iz Disneylanda, zlatne, srebrne, plave, bljeste se, vide se sa 10km.
A svestenici, kao ni oni SPC, nisu ni malo stidljivi da traze pare od ljudi i jos se bogzna kako dure kad neko da malo. Bagra pljackaska.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #32 on: December 18, 2009, 03:21:32 PM »
Chujem da ce da zidaju josh jedan most ( moraju pod hitno)...Istina je da Beogradu fali josh mnogo toga ali on krupnim koracima napreduje ( po meni i onom shta sam videla).
Beograd ce biti centar tog regiona ali ce verovatno trebati vremena...
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #33 on: December 18, 2009, 03:29:08 PM »
Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Gledaj ovako... ja sam ateista; meni je i jedna jedina crkva na svetu previše.
Doduše, krstili su me, protiv moje volje kada sam imao 9 dana.
Crkva u Beogradu, malo iznad Liona gde sam kršten, sada je srušena. I to je jedina crkva u Beogradu srušena u poslednjih 50 godina.
dakle, crkve srušiti, popove gole isterati da po trnju i mrazu trče do najbliže reke i da se tamo bace i udave, eto, to je moj stav o crkvama.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #34 on: December 18, 2009, 03:32:23 PM »
Kakve veze imaju gologuzi popovi u reci sa crkvama?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #35 on: December 18, 2009, 03:35:30 PM »
Ja nisam tako siguran u te tvoje prognoze. beogradu zaista ide na ruku sto je najveci grad na Balkanu i jedan od vecih u regionu, za razliku od Sarajeva, Zagreba, Ljubljane...prosto veliki broj stanovnika rezultira nekom 'kriticnom masom' potrebnom za poslove.
Ono sto ce Beograd jako tesko nadoknaditi je poslednjih 15-20 godina u kojim su se Budimpesta, Bukurest, Sofija pa cak i Ljubljana i drugi gradovil razvijali kao i sva propratna infrastruktura.

Ja sam rekao 2015. godine.
Ništa Beogradu ne nedostaje što se sa milijardu evra ne može dobiti.
A Ljubljana ima problem jer je preblizu Zapada, preblizu Italiji, Beču... Ti iz ljubljane za dva sata stigneš u Milano ili Beč; zašto bi neka velika firma koja več ima poslovne komplekse u Beču i Milanu gradila bilo šta u Ljubljani; na mapi ujedinjene Evrope to je rastojanje koje se smatra tričavim. ono što je Slovencima bio generator napretka u odnosu na ostatak Jugoslavije, u XXI veku će biti kočnica dodatnog napretka jer su oni samo pogranična oblast razvijenih regija. A Beograd može da postane megalopolis u narednih 50 godina jer je prirodni stepenik na putu ka Istoku.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #36 on: December 18, 2009, 03:42:23 PM »
Quote from: Paramecijum
Beograd može da postane megalopolis u narednih 50 godina jer je prirodni stepenik na putu ka Istoku.

Planiras li ti da umres u medjuvremenu?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #37 on: December 18, 2009, 03:49:56 PM »
Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Gledaj ovako... ja sam ateista; meni je i jedna jedina crkva na svetu previše.
Doduše, krstili su me, protiv moje volje kada sam imao 9 dana.
Crkva u Beogradu, malo iznad Liona gde sam kršten, sada je srušena. I to je jedina crkva u Beogradu srušena u poslednjih 50 godina.
dakle, crkve srušiti, popove gole isterati da po trnju i mrazu trče do najbliže reke i da se tamo bace i udave, eto, to je moj stav o crkvama.

Ok, ovo je anuliralo nebuloze o homoseksualcima i pedofilima. Povlacim uvrede sto sam izrekao.  xjap
If you dine with the devil bring a long spoon.

alan ford

  • Guest
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #38 on: December 18, 2009, 03:54:57 PM »
Ja sam rekao 2015. godine.
Ništa Beogradu ne nedostaje što se sa milijardu evra ne može dobiti.
...
 A Beograd može da postane megalopolis u narednih 50 godina jer je prirodni stepenik na putu ka Istoku.

ja mislim da je 2015 suvise blizu te tako sta nije realno. Beogradu i Srbiji jer Beograd centar tog dela Evrope bez razvijene Srbije ne moze da prodje treba mnogo puta po milijardu Evra.
No slazem se da Beograd ima potencijal da postane megalopolis, jedino sto mi kasnimo sa radovima, a i pored svih najavljivanja radovi ni danas ne pocinju. Gde je metro kad to krece? Pise se o nekom trecerazrednom mostu (van grada koji zapravo ne resava trenutni problem) koji ce graditi Kinezi sto sve nema veze. U stvari, to je mozda i druga prica, ali citao sam nekog naseg arhitektu koji je rekao kako je Beograd ne samo zakasnio sa mostovima vec cak i kada bi ih imao da je sam Beograd skoro nemoguce dovoljno promeniti kako bi se resio saobracajni problem. drugim recima stavi 5 mostova i ti kada ih predjes ces uleteti u malu ulicicu sa dve trake i momentalno ces u mestu da stanes.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #39 on: December 18, 2009, 03:59:54 PM »
Ma Jevreji ce to da srede, alane, nema da brines.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #40 on: December 18, 2009, 04:04:57 PM »
Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Gledaj ovako... ja sam ateista; meni je i jedna jedina crkva na svetu previše.
Doduše, krstili su me, protiv moje volje kada sam imao 9 dana.
Crkva u Beogradu, malo iznad Liona gde sam kršten, sada je srušena. I to je jedina crkva u Beogradu srušena u poslednjih 50 godina.
dakle, crkve srušiti, popove gole isterati da po trnju i mrazu trče do najbliže reke i da se tamo bace i udave, eto, to je moj stav o crkvama.

Ton opinion et ton anus.

Него ми лепо одговори на питање, тиче се процене кредибилитета твоје личности као сведока, колико цениш да има цркава у БГ, 30, 50, 100 или 1700.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #41 on: December 18, 2009, 04:06:12 PM »
U stvari, to je mozda i druga prica, ali citao sam nekog naseg arhitektu koji je rekao kako je Beograd ne samo zakasnio sa mostovima vec cak i kada bi ih imao da je sam Beograd skoro nemoguce dovoljno promeniti kako bi se resio saobracajni problem. drugim recima stavi 5 mostova i ti kada ih predjes ces uleteti u malu ulicicu sa dve trake i momentalno ces u mestu da stanes.

To je zato sto ima puno automobila koji vise ne bi trebali da prelaze tehnicki pregled. Predpostavljam da preko polovina voznog parka u Srbiji ne bi presla tehnicki pregled po evropskim standardima.

Osim toga treba da poskupe parking mesta i da se nemilosrdno kaznjavaju ljudi koji parkiraju gde je zabrana parkiranja.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #42 on: December 18, 2009, 04:10:34 PM »
Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Gledaj ovako... ja sam ateista; meni je i jedna jedina crkva na svetu previše.
Doduše, krstili su me, protiv moje volje kada sam imao 9 dana.
Crkva u Beogradu, malo iznad Liona gde sam kršten, sada je srušena. I to je jedina crkva u Beogradu srušena u poslednjih 50 godina.
dakle, crkve srušiti, popove gole isterati da po trnju i mrazu trče do najbliže reke i da se tamo bace i udave, eto, to je moj stav o crkvama.

Ton opinion et ton anus.

Него ми лепо одговори на питање, тиче се процене кредибилитета твоје личности као сведока, колико цениш да има цркава у БГ, 30, 50, 100 или 1700.

Daj reci mu jedan broj od 30 do 1700, ljubim te. Evo ja cu umesto tebe ako ti je stao mozak, samo mu reci taj broj da ga skines sa qca. On ce ovako da pita do sudnjega dana. Javlja mi se.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

alan ford

  • Guest
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #43 on: December 18, 2009, 04:28:19 PM »
To je zato sto ima puno automobila koji vise ne bi trebali da prelaze tehnicki pregled. Predpostavljam da preko polovina voznog parka u Srbiji ne bi presla tehnicki pregled po evropskim standardima.

Osim toga treba da poskupe parking mesta i da se nemilosrdno kaznjavaju ljudi koji parkiraju gde je zabrana parkiranja.

Ne mislim da je problem u krsevima. zapravo bas sam sa mojima pricao pre neku nedelju dok sam bio dole kako je ovo prvi put da se po ulici ne vide gomile krseva (prastarih pezejaca, skoda 100mb, spaceka itd) vec je prosecno godiste kola sasvim pristojno. Nisu to ne znam kakva nova kola, ali ima i tih skupih mercedesa, audija itd ali i jako mnogo raznih Punta, VW, peugeota itd. 
Grad je velik ima puno ljudi, kola nisu takav luksuz pa ih puno sveta ima. Recimo mi zivimo na Novom Beogradu u delu koji je gradjen 1972. i tada su planeri smislili da ce nam trebati toliko parking mesta. 30 godina kasnije, ljudi parkiraju po trotoarima, po nasem terenu za fudbal koji je sada i zvanicno parking, po igralistu za pesak jer jednostavno nemaju gde.
E to je problem o kom govorim. imaces mostove (za sada ni u najavi) ali nemas gde sav taj saobracaj da teras.

A da treba da povise cene parkiranja u centru treba, jer i pored relativno visoke cene kad god dodjes obilazis ko mentol trazeci mesto sto samo znaci da i dalje suvise ljudi to moze da priusti te da cena ladno moze da bude visa.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #44 on: December 18, 2009, 04:29:36 PM »
....A Beograd može da postane megalopolis u narednih 50 godina jer je prirodni stepenik na putu ka Istoku.
Компаративне предности наше заосталости?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

alan ford

  • Guest
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #45 on: December 18, 2009, 04:37:25 PM »
da, ti stepenici izmedju Istoka i Zapada vec odavno nisu tako visoki i nepremostivi kao nekada. Mi smo doziveli najbolje dane bas zahvaljujuci tome da smo bili izmedju Istoka i Zapada ali to sve vise gubi smisao i na tome vec vrlo retki mogu da izvuku neku korist.
Vize se ukidaju, svi cemo vremenom biti NATO, internet spaja citav svet na nacin na koji toi niko nije pretpostavio, firme su zaista globalne i mnogo manje vezane za jednu geografsku lokaciju sto je nekada bilo bitno tako da od te rabote nema nista...

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #46 on: December 18, 2009, 04:40:42 PM »
Ti ocigledno stare udzbenike spalio ali vidis da ima ljudi koji ih jos uvek citaju i jos uvek podvlace interesantne delove.
Meni licno te teorije o polozaju nikad nisu pile vodu, al dobro, ima ko se na njih pali, nisam ja ni bitna.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #47 on: December 18, 2009, 05:05:34 PM »
Него колико цениш да је цркава, све заједно у Београду, 30, 50, 100? Јел то мало или много? Образложи.

Gledaj ovako... ja sam ateista; meni je i jedna jedina crkva na svetu previše.
Doduše, krstili su me, protiv moje volje kada sam imao 9 dana.
Crkva u Beogradu, malo iznad Liona gde sam kršten, sada je srušena. I to je jedina crkva u Beogradu srušena u poslednjih 50 godina.
dakle, crkve srušiti, popove gole isterati da po trnju i mrazu trče do najbliže reke i da se tamo bace i udave, eto, to je moj stav o crkvama.

Ton opinion et ton anus.

Него ми лепо одговори на питање, тиче се процене кредибилитета твоје личности као сведока, колико цениш да има цркава у БГ, 30, 50, 100 или 1700.

Daj reci mu jedan broj od 30 do 1700, ljubim te. Evo ja cu umesto tebe ako ti je stao mozak, samo mu reci taj broj da ga skines sa qca. On ce ovako da pita do sudnjega dana. Javlja mi se.

Жалим твог мужа, у правом животу ниси опремљена са дугменцетом IGNORE ...

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #48 on: December 18, 2009, 05:58:33 PM »
Beogradu treba stabilnost, otvorene granice sa EU i smanjenje korupcije. A to kakva su kola, koliko je Sarajevska tesna, i koliko crkava ima je apsolutno nebitno za ovo sto Boban prica. Evo Prag, Varsava i Moskva su neprepoznatljivi, a znamo kakva su se kola nekad vozila.

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Zagrepćani po zabavu hrle u Beograd
« Reply #49 on: December 18, 2009, 06:09:01 PM »
ima bg potencijal...ako mi zito lepo rodi ove godine, ima vec 2014 da bude megapolis.
i ako djilas ne bude arcio pare za lekove po provinciji..