Author Topic: je l' prati neko ove klovnove?  (Read 47225 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
je l' prati neko ove klovnove?
« on: April 17, 2011, 06:29:27 PM »
Kakva budala. A i stamina mu je na zavidnom nivou.  xrofl xrofl xrofl

Nikoliću pozlilo, na putu za KBC
Izvor: B92

Beograd -- Predsednika SNS-a Tomislava Nikolića, koji od juče strajkuje glađu i žeđu, lekari su na nosilima izneli iz Doma narodne skupštine.

Dok su ga lekari prenosili, Nikolić je bio u svesnom stanju.

Nikolić će biti prenešen u privatni KBC u Milutina Milankovića na Novom Beogradu.

Zamenik predsednika naprednjaka Aleksandar Vučić rekao je novinarima da se Nikolić "oseća veoma loše".

Nikolić je prestao da uzima hranu i vodu jer traži vanredne parlamentarne izbore.

Sa predsednikom SNS je razgovarao predsednik Srbije i Demokratske stranke Boris Tadić koji je kazao da će izbore raspisati nakon što Srbija dobije status kandidata za EU.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #1 on: April 17, 2011, 06:56:49 PM »
Да Бог поживи Гугл транслејтор!

стамина = издржљивост

 :|
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #2 on: April 17, 2011, 09:16:28 PM »
Quote
Predsednik Nove Srbije (NS) Velimir Ilić nije danas stupio u štrajk glađu i žeđu jer mu je to zabranio lekar, rečeno je u toj stranci.

ne moze protiv vlasti.

Offline zagor te nej

  • 7k
  • Posts: 955
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #3 on: April 18, 2011, 03:03:57 PM »
Zastrasujuce koliko su novinari nepismeni. B92 veli da  laboratorijski rezultati Nikoliceve krvi ukazuju na dehidrataciju organizma. Auh.
"Prediction is very difficult, especially of the future."
Niels Bohr

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #4 on: April 18, 2011, 03:06:41 PM »
To sam i ja snimila juce.  Klovn do klovna.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #5 on: April 18, 2011, 03:08:28 PM »
Boj se govna, boj se klovna...

Go West!
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #6 on: April 18, 2011, 04:35:58 PM »
Zastrasujuce koliko su novinari nepismeni. B92 veli da laboratorijski rezultati Nikoliceve krvi ukazuju na dehidrataciju organizma. Auh.

hm, šta je tu nepismeno?
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #7 on: April 18, 2011, 05:03:57 PM »
dehidracija a ne dehidratacija.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #8 on: April 18, 2011, 05:12:10 PM »
dehidracija +/- dotacija = dehidratacija :)
The bums will always loose.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #9 on: April 18, 2011, 07:20:05 PM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #10 on: April 18, 2011, 07:20:56 PM »
nisam siguran jer secam se davno da sam kupovao neku 'hidrantnu' kremu za Mamu i da mi je receno da nije hidrantna vec hidraTAntna

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #11 on: April 18, 2011, 07:22:15 PM »
Hahaha, sve sjajnije i sjajnije. Inace ovaj Jovan Maric, covek je psihijatar i iz nekog razloga profesor na BU, a inace cesti posetilac i veliki privrzenik raznih vidovnjaka.  :roll:


Nikolić loše, prvi znaci konfuzije
Izvor: B92, Beta, Tanjug

Beograd -- Zdravstveno stanje lidera SNS Tomislava Nikolića je ozbiljno i zabrinjavajuće, a na momente on pokazuje i znake konfuzije, kaže član konzilijuma Ljubomir Ilić.
(Beta)
(Beta)

Lekar internista je večeras naveo da je pacijent iznuren, ne uzima ni hranu ni vodu, a porodica je sve vreme uz njega

Na pitanje novinara da li Nikolić prima neku terapiju, Ilić je odgovorio da je to deo istorije bolesti pacijenta i da o tome ne može da govori.

Ilić je naveo da sa Nikolićevom porodicom lekari razmatraju i mogućnost uključenja infuzije ukoliko to bude neophodno.

"Sada je to lekarska procena kada mi možemo da njegovu volju suzbijemo i uključimo neke naše terapije, a sve u cilju očuvanja života. To nam je posao", kazao je lekar.

Psihijatar Jovan Marić, koji je i potpredsednik Nove Srbije, rekao je da će lečenje lidera SNS-a biti razmotreno i sa etičkog aspekta.

"Mi ćemo odlučiti sa etičkog aspekta da taj problem rešimo tako što ćemo u nekom trenutku najverovatnije, kada to procenimo, pacijentu uključiti medikamentoznu i drugu terapiju", rekao je Marić, koji je član konzilijuma koji brine o Nikoliću.

Prema njegovim rečima, reč je o lekarskoj proceni kada sa tim početi.

Sutra u 10 sati očekuje se novo obraćanje medijima lekara koji se staraju o Nikoliću, koji od subote ujutro ne uzima hranu i vodu tražeći vanredne parlamentarne izbore.

Kod Nikolića su večeras, u odvojenim posetama, bili episkop bački Irinej i biznismen Milan Beko, ali oni nisu davali izjave novinarima.
"Činimo sve da promeni odluku"

Lekar privatne bolnice KBC "Novi Beograd" Momčilo Babić danas ranije je rekao da se "čini sve da se Nikolić ubedi da promeni odluku o štrajku, ali za sada u tome nemamo uspeha", rekao je Babić i dodao da Nikolić u bolnici dobija izuzetnu negu.

Iako je dr Reik Huskić, jedan od lekara uključenih u negu Tomislava Nikoliča, ranije odbio da pruži informacije o terapiji koju uzima lidera naprednajka, Momčilo Babić nije imao tu moralnu dilemu.

Babić je objasnio da Nikolić dobija lekove za funkcionisanje srca i lekove protiv bolova.

Momčilo Babić, koji javnost obaveštava o zdravstvenom stanju Nikolića zaposlen je u KBC Bežanijska kosa.

Nekada se nalazio na izbornoj listi SPS-a i JUL-a, da bi potom bio dovođen i u vezu sa Srpskom radikalnom strankom.

Babić je specijalista socijalne medicine, koji prema navodima Lekarske komore Srbije ne poseduje licencu za rad, ali i ne radi direktno sa pacijentima. Na pitanje kako je moguće da on učestvuje u lečenju Nikolića, Babić je odgovorio da to ne radi on, već stručnjaci.

"Ja ne lečim Tomu, o njemu se stara konzilijum, ja sam u nekoj vrsti konsultanta, savetodavca za organizovanje najbolje zdravstvene zaštite", rekao je Babić.
"Po deklaraciji svetskog lekarskog udruženja"

Ranije jutros saopšteno je da je zdravstveno stanje Tomislava Nikolića, koje se sinoć pogoršalo, sanirano lekovima.

To je kratko novinarima saopštio neuropsihijatar Jovan Marić, ali ni on ni ostali lekari nisu odgovarali na novinarska pitanja.

On je primio lekove i predočene su mu posledice daljeg neuzimanja hrane i tečnosti, ali je on ostao pri odluci da nastavi štrajk glađu i žeđu.
"Poštujući načela medicinske tajne, možemo da vam kažemo da je stanje zdravlja Tomislava Nikolića relativno stabilno. Prethodno pogoršanje je privremeno medikamentozno sanirano", izjavio je Marić, čitajući saopštenje.
Jovan Marić čita saopštenje (Tanjug)
Jovan Marić čita saopštenje (Tanjug)

"U skladu s deklaracijom svetskog lekarskog udruženja o postupanju sa štrajkačima glađu i žeđu, usvojenog na Malti 1992, dužni smo da maksimalno poštujemo autonomiju i volju pacijenta, ne utičući na njegovu volju. Imajući u vidu godine starosti pacijenta i činjenicu da on i dalje odbija uzimanje hrane i tečnosti, primorani smo da sprovodimo samo redukovane terapijske metode", saopštio je Marić.

On je rekao da su, u skladu s deklaracijom Svetskog lekarskog udruženja, lekari dužni da maksimalno poštuju autonomiju i volju pacijenta, ne utičući na njegovu odluku.

Podsetimo, Nikolić je u nedelju uveče prebačen iz zgrade Skupštine, gde je štrajkovao glađu i žeđu, u privatni KBC na Novom Beogradu jer mu se stanje pogoršalo.

A šta kažu medicinski stručnjaci - koliko dugo čovek može da izdrži bez hrane i vode, čitajte na našoj stranici Zdravlje.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #12 on: April 18, 2011, 07:32:36 PM »
A zar nisu mediji nekad bojkotovali bilo kakve vesi o radikalima? Ovaj tip sto se "izgladnjuje" je radikal, zar ne?  Ako jeste, da li bi se i dalje izgladnjivao da nema ko da obevestava o tome?
The bums will always loose.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #13 on: April 18, 2011, 07:35:36 PM »
Quote
On je izjavio da su ga za prekid štrajka glađu i žeđu molili i lekari, ali da takvu poruku dosad nije dobio od predsednika Srbije Borisa Tadića, niti od patrijarha Irineja.
"Možda će doći to neko da mi kaže", rekao je Nikolić, dodajući da u štrajk nije krenuo da bi se igrao sa svojom porodicom, decom i Srbijom.
Na pitanje da li očekuje novu posetu Tadića odgovorio je da je dovoljno da mu se obrati.
"Što da dolazi, juče je (Tadić) došao lepo podšišan za kamere, dovoljno je da se mi se obrati, ne mora da dolazi", naveo je Nikolić.

Nikolic bi da ga BoTa moli? Nije mu trazio, da jeste kao prekinuo bi. Pa one Veneculeanske sapunice su bolje osmisljene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #14 on: April 18, 2011, 07:37:57 PM »
vujaklija

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #15 on: April 18, 2011, 08:05:18 PM »
nisam siguran jer secam se davno da sam kupovao neku 'hidrantnu' kremu za Mamu i da mi je receno da nije hidrantna vec hidraTAntna

To si 100% u pravu, kod nas se ta krema uvek zvala hidraTAntna, zasto, bog ce ga sveti znati.  No, to su kozmeticarke i prodavacice tako zvale.

Ovog INIjevog Vujakliju ne mogu da otvorim, zakljucao mi security, ali evo sta je izbacio google na srpskom.  A i logicno je, ne kazemo da je neko dehidrATIrao, vec dehidrirao. 

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=986689

A evo i citave google strane:

http://www.google.com/search?q=dehidracija&hl=en&num=10&lr=lang_sr&ft=i&cr=&safe=images&tbs=
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #16 on: April 18, 2011, 08:27:41 PM »
evo vujaklije i na 7k

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #17 on: April 18, 2011, 08:28:48 PM »
de + hydria + actio = dehydratio

Вујаклија никада није био поуздан.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #18 on: April 18, 2011, 08:40:23 PM »
moj utisak je da su oba termina ispravna

takodje, ko je navikao na dehydration, moguće je da mu dehidratacija grebe uši

gori slučaj imamo sa jogurtom ...
u Srbiji je yogurth preveden kao kiselo mleko
a buttermilk preveden kao jogurt
žalio mi se neki iz Bosne (služio vojsku u Srbiji) da je bacio par jogurta misleći da ne valjaju (jer su bili u tečnom stanju  :lol:), dok nije skontao da se u Srbiji jogurt zove kiselo mleko
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #19 on: April 18, 2011, 09:28:24 PM »
Е, ако је таква ствар са јогуртом, онда је и дехидратататација добра.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #20 on: April 18, 2011, 10:08:17 PM »
sad sam gledao u recnik srpskohrvatskog knjizevnog jezika, u izdanju matice srpske, 6 tomova po 850 stranica svaki, i nema ni dehidratacija ni dehidracija. prosto nevjerovatno.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #21 on: April 18, 2011, 10:15:47 PM »
Onda jebiga, to ne postoji na srpskom. Ovaj sto strajkuje, samo se malo "osusio" .
The bums will always loose.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #22 on: April 18, 2011, 11:26:22 PM »
ima u sedmom, tomu nikolicu.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #23 on: April 19, 2011, 03:17:11 AM »
ima neka emisija na Discovery kanaly 'I shouldn't be alive' pa malo-malo i pokazuju neke ljude koji su preziveli u pustinji, sa slomljenim rukama i nogama, unutrasnjim krvarenjem itd. I u svim su ljudi prezivljavali i po nekoliko dana bez vode u daleko losijim uslovima od skupstinskog lezaja i privatne klinike.
A Toma grobar kao trokira vec u drugom danu...Missim ima taj jos da ide iha-ha. Nego ne vidim sta je plan B za slucaj da BoTa ne raspise izbore? Zar nisu trebali da sede na stirporoskim sedistima pred skupstinom?

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #24 on: April 19, 2011, 04:36:07 AM »
Сад сам погледао оно од Вујаклије.
Он гради реч комбинујући латински и грчки, као онај радијски водитеља о коме је било овде говора некидан (сирома Одисеј био жртвом тог лингвистичког хепенинга); та грчка hydra је тако снажно хрупила у живот сваког Римљанина, да је постала називом за водену змију женскога спола, дочим је hydria постануло латинском речју за крчаг, суд за воду (илити на енглеском: court for water :mrgreen:). То наравно није тачно, нити је одрживо.
Ерго, реч дехидрација, као ни било која латинска реч, није настала калемљењем латинских суфикса и префикса на грчку основу, већ је, напротив, грчка реч прво конфискована (као и толико тога), па латинизована док није постала део домаће латинске лексике, а тек онда (и само онда) је могла постати градивом латинске сложенице - ово је редовни и једини поступак, који се, додуше, дешавао у средњем веку, од стране тадашњих учењака који су тежили обнови класиче мудрости, онда кад је Рим давно већ био у рушевиама, али сама та чињеница не дерогира стварност. Оно што нам Вујаклија продаје овде је резултат великосрбске завере доследно проведене у дресури пастирских умова; испада, наиме, као да смо ми, свецки ноторни небески народ, узели (јер смо тако хтели, по свом божанском праву) тих пар речи из неких мртвих језика који слове за фине, па направили своју, српску реч.
Ох, темпора, ох морионис.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #25 on: April 19, 2011, 04:48:48 AM »
nisam siguran jer secam se davno da sam kupovao neku 'hidrantnu' kremu za Mamu i da mi je receno da nije hidrantna vec hidraTAntna

Aaaaaaaaa, TI li si znaci jedan od onih... Uvek sam se pitala kako li se od hidratantne doslo do hidrantne?

Hidrantna je valjda iz hidranta, a hidratantna je da prostis vlazna. (Ili je povukla vlagu  :mrgreen: )

Sto se teme tice - sta reci a ne zaplakati. Opasno mi idu na zivac ucenjivaci. Toma Nikolic se verovatno i kao klinac kad mati nece nesto da mu kupi tresk'o ozemlju.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #26 on: April 19, 2011, 05:23:26 AM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #27 on: April 19, 2011, 05:44:16 AM »
Савремени француски је настао из старофранцуског, који се другојачије зове вулгарнолатински.
Мушкарци знају зашто.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #28 on: April 19, 2011, 09:38:01 AM »
(FR) Déshydratation

Pa kaze:
Quote
La déshydratation est la perte ou l'élimination de l'eau d'un corps

E sto mi idu na zivac kad spominju ovaj corps... E svaki grebeni put se secnem. Koristila sam ranije neke francuske pomade, mnogo bile fine, al svaki put kad bacim pogled na teglu pise "corps". Prestado da i' koristim, pa jebovasotac nisam dotle dosla da si mazem corps. Ma nema te francuske pomade od koje se ne osecam ko mrtvaK.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #29 on: April 19, 2011, 01:52:44 PM »
Eh, kako od originalne strane reci nastane neki monstrum (u srpskom izvodjenju, a i sire), djavo ce ga znati.

Moja profesorka francuskog u gimnaziji je navodila kao rogobatni primer takve metamorfoze naziv prodajnog odeljenja (sa sve natpisom) po beogradskim robnim kucama "pozamanterija", premundureno od francuske reci passementerie (konci, trake i ostale potrepstine za sivenje i sl.). 

Jos notorniji primer je "srafciger".  Neki prijatelj Nemac je, kad smo se "hvalili" kako u srpskom ima dosta pozajmljenih reci iz nemackog, eto srafciger na primer, pao u nesvest od smeha.  Originalna rec je schraubenzieher.   Onda je redovno zeni (Nemici) na srpskom govorio "Iris, daj mi srafciger" i Iris uredno donese schraubenzieher.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #30 on: April 19, 2011, 04:01:54 PM »
"Infuzija, pa pricest" Ovo vec poprima proporcije bezgranicne gluposti.

Vazno da se smestio u privatnu kliniku u nov , udoban krevet. Bilo bi lepo kada bi ovi novinari prosetali po obliznjim bolnicama, a jos bolje po bolnicama sirom Srbije i dokumentovali stanje tamo ( u kakvim se uslovima ljudi lece i u kakvim uslovima oni kojih ih lece rade). Kakva sramota, kakva drskost!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #31 on: April 19, 2011, 04:15:53 PM »
Ma sta vam je, covek se samo pozdvizuje.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #32 on: April 19, 2011, 04:40:45 PM »
Dehidratirao bez votke. 

A snimi ovo:

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/248951/Hakeri-ukrali-laboratorijske-nalaze-Tomislava-Nikolica

"Tada se moglo videti da je Nikolić tek blago dehidrirao."  ;)

"Nemam sve podatake da bi mogao da kažem šta ću konkrtetno uraditi, ali ću sigurno nešto preduzeti, jer je ovo nedopustivo - kaže Šabić."

 :mrgreen: :|
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #33 on: April 19, 2011, 05:03:33 PM »
El neko tamo otiso da ubere glogov kolac? Ili treba da ga salje dijaspora?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #34 on: April 19, 2011, 05:21:25 PM »
i sad bi neko trebao biti toliki kreten, da ovom degeneriku da svoj glas i time mu pomogne da osvoji vlast. zona sumraka...
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #35 on: April 19, 2011, 05:25:46 PM »
YAAAWN!!!
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #36 on: April 19, 2011, 05:27:04 PM »
A koji je point u stvari zasto on kao sad strajkuje gladju, jel to kao izbrna kampanja? Udario nam Lejdi Gagu ovde: bilo koja popularnost je dobrodosla.

Jbga Seselj u vr' guzice da ga jbo. To ga je Seki naucio kako se strajkuje a da ti dlaka s glave ne pa'ne. E da je srece da se zajebe pa da umre... Oce vraga, loce taj kad novinari odu.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #37 on: April 19, 2011, 05:28:22 PM »
YAAAWN!!!

Stavi ruku na usta kad zevas!
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #38 on: April 19, 2011, 05:55:36 PM »
YAAAWN!!!
Stavi ruku na usta kad zevas!


To ga sigurno nije tetka tako vaspitala.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #39 on: April 20, 2011, 03:57:40 AM »
E carevi su, keve mi:

Quote
Nikolić ima problema sa bubrezima

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić izjavio je večeras da lider te stranke ima problema sa bubrezima, da su mu doktori našli višak urina u krvi i da je zato prema njemu morala da bude primenjena terapija, prenosi Tanjug. Lekari ranije najavili da Nikoliću počinju da otkazuju organi.

Vučić je novinarima u KBC Novi Beograd, nakon obilaska Nikolića, rekao da mu je lider naprednjaka kazao da ima „problem u ustima i da oseća neki čudan ukus”.

Na pitanje novinara da li bi porodica i Nikolić mogli da donesu odluku o prihvatanju intravenozne prehrane, što bi značilo unošenje proteina i glukoze, Vučić je odgovorio da se ne meša u poslove lekara, ali da poručuje svima onima koji napadaju Nikolića da nije lepo živeti priključen „na cevčice”.  xjestera

Zamenik predsednika SNS je kazao i da ne isključuje mogućnost da sledeće nedelje „između Vaskrsa i 1. maja”, SNS organizuje nov protest u Beogradu.

Član konzilijuma koji brine o zdravstvenom stanju lidera naprednjaka Tomislava Nikolića, Tanja Stančić Milojević, izjavila je danas predveče da laboratorijski nalazi ukazuju na postepeno popuštanje pojedinih organa ne želeći da precizira o čemu se radi.

Ona je rekla da Nikolić prima infuzije uz neophodnu terapiju koja treba da spreči teške komplikacije koje bi bile fatalne, precizirajući da on i dalje odbija hranu i tečnost.

Stančić-Milojević je rekla da Nikolić trenutno prima infuziju i da se primenjuje terapija koja bi trebalo da spreči posledice „fatalne po život”.

Prema njenim rečima, terapija koju Nikolić prima ne umanjuje težinu štrajka.


„Sutra ćemo početi sa unošenjem neophodnih hranljivih materija putem venske krvi. Sve dok je svestan i dok on odlučuje, ne možemo na silu da ga hranimo”, kazala je lekarka.

Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić, koji četvrti dan štrajkuje glađu i žeđu, izjavio je danas rano popodne da će kasnije morati da počne da prima terapiju, odnosno infuziju koju dosad nije dobijao, jer mu je „pogoršano stanje bubrega i EKG”.

„Danas mi je pogoršano stanje bubrega i EKG i moraću popodne da počnem da primam terapiju, odnosno infuziju koju do sada nisam dobijao”, rekao je Nikolić vidno iscrpljen i tihim glasom brojnim novinarima u bolesničkoj sobi u Beogradskom kliničko-bolničkom centru.

Nikolić je rekao da nastavlja štrajk glađu i žeđu i da će štrajkovati „koliko god bude trebalo”, ali da neće ugroziti svoj život.

Na pitanje da li postoji mogućnost da ga neko ubedi da prekine štrajk, Nikolić je kazao da njegova porodica za sada to nije uspela i da nemam nikog bližeg od njih.

Nikolić je rekao da moli patrijarha Irineja da mu oprosti ako ga nije dobro razumeo, zato što ne pokušava da se ubije. „Ovo doživaljavam kao malo rigorozniji post i u četvrtak ću se pričestiti”.
  xrofl

On je rekao da se nada da će narednih dana rešiti sve „nedoumice i nesuglasice sa Srpskom pravoslavnom crkvom ”.

Upitan šta mu je rekao biznismen Milan Beko kada ga je juče posetio, Nikolić je kazao da ga je ovih dana posetilo oko 200 ljudi, među kojima i Beko, njegov stari prijatelj koga nije video godinu dana.

Nikolić je rekao da ga je od predstavnika vlasti posetio samo ministar zdravlja Zoran Stanković.

Predsednik naprednjaka je rekao da u bolnici ima dobar tretmam, kao i u bilo kojoj drugoj zdravstvenoj ustanovi u Srbiji i da ima kontakte sa prijateljima lekarima iz drugih bolnica.

Nikolić je zahvalio novinarima što prate njegovu borbu i odricanje od hrane i vode i izrazio očekivanje da će se ovaj problem, kako je rekao, „rešiti tako da niko više ne bude gladan i žedan u Srbiji”, a da ni on više ne bude gladan i žedan.

„Opraštam onim koji od ovoga prave smejuriju”, kazao je Nikolić  xrofl i dodao da on nije samoubica i da nije odlučio da napusti SPC.

Prethodno su lekari izjavili da je Nikolićevo stanje od jutros stabilno i bez poremećaja svesti.

U ime konzilijuma lekara Beogradskog kliničko-bolničkog centra Ljubomir Ilić je rekao da je stanje Nikolića, nakon inteziviranja terapije, bolje nego juče.

„Vitalne funkcije se kontinuirano prate. Pacijent je priključen na određene aparate i očekuje se inteziviranje terapije”, rekao je Ilić ali nije želeo da kaže koja terapija je u pitanju.

Nikolić je priključen na aparate sinoć kada je njegovo stanje bilo teško.

Doktor Ilić sinoć je izjavio da je zdravstveno stanje Nikolića ozbiljno i zabrinjavajuće. On je naveo da sa Nikolićevom porodicom lekari razmatraju i mogućnost uključenja infuzije ukoliko to bude neophodno.

„Sada je to lekarska procena kada mi možemo da njegovu volju suzbijemo i uključimo neke naše terapije, a sve u cilju očuvanja života. To nam je posao”, kazao je lekar.

Nikolić je prebačen u nedelju iz zgrade Skupštine, gde je u subotu započeo štrajk glađu i žeđu, u privatni KBC na Novom Beogradu jer mu se stanje pogoršalo.

Čini se da je i SPC podeljena oko ovog poteza predsednika SNS. Patrijarh srpski Irinej juče je upozorio da odbijanje vode i hrane nije hrišćanski, a Aleksandar Vučić je ukazao da je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije u svojoj izjavi stao na stranu Nikolića i podsetio da je vladika bački Irinej posetio predsednika naprednjaka.

Prema mišljenju političkih analitičara Srbija bi iz ove političke krize mogla da izađe intervencijom EU i drugih aktera međunarodne političke scene.

Predsedniku SNS su se u štrajku glađu i žeđu pridružile pojedine partijske kolege širom Srbije, ali su neki od njih ubrzo odustali od ove „avanture” koje ugrožava život, dok su drugi organizovali proteste.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #40 on: April 20, 2011, 04:43:43 AM »
"Ovi Srbi su lud narod".
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #41 on: April 20, 2011, 04:48:44 AM »
Quote
„Ovo doživaljavam kao malo rigorozniji post i u četvrtak ću se pričestiti”.

Koliko vidim na pricescivanju ce cinodejstvovati blazenopocivsi patrijarh Pavle

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #42 on: April 20, 2011, 05:14:04 AM »
Oстајте овде.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #43 on: April 20, 2011, 06:22:43 AM »
Sta je 'vaskrs'??? je l' to novosrBski za 'uskrs'?
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #44 on: April 20, 2011, 08:04:43 AM »
Quote
„Ovo doživaljavam kao malo rigorozniji post i u četvrtak ću se pričestiti”.

Koliko vidim na pricescivanju ce cinodejstvovati blazenopocivsi patrijarh Pavle

eeeeeeeeee, nismo mi te srece
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #45 on: April 20, 2011, 01:05:59 PM »
jebote Toma ce da ispadne supermen. Niko 'ne prezivi duze od 2 dana bez hrane i vode' on evo i 4. dan se gica.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #46 on: April 20, 2011, 01:25:48 PM »
eh Toma Grobar / Stiropor / Kamila ...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #47 on: April 20, 2011, 01:29:40 PM »
jedini je problem sto nije tacno osmislio sta dalje. Krenuo je u strajk, izgleda je ocekivao da BoTa odmah raspise izbore sto ovaj nije ucinio i sad ne zna sta dalje. Da batali ispasce cka-pi, da nastavi... dokle?
Mozda jos malko da se izlezava u apartmanu, mozda se nesto desi. Cunami, zemljotres, mozda dodje do neke druge kataklizme...

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #48 on: April 20, 2011, 01:45:34 PM »
Mislim da je najbolje da prekine štrajk i od sramote se povuče iz javnog života.

Offline AFord

  • 7k
  • Posts: 1310
Re: je l' prati neko ove klovnove?
« Reply #49 on: April 20, 2011, 03:21:58 PM »
Ivica Dacic 'faktor stabilnosti' baca cifte i upozorava BoTu da se ponasa kao Milosevic.
Ovo mora da su poslednji dani. Sudnji dan je tu iza ugla...