Author Topic: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze  (Read 120807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline taki

  • 7k
  • Posts: 517
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #200 on: December 08, 2009, 12:32:35 AM »
Give credit where due, ali sa tzv. Srbima uvijek treba bit na oprezi...

U ovom ima istine, ne sporim.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #201 on: December 08, 2009, 12:32:49 AM »
Oh, well... time to call Mr Rodriguez, the German Venezuelan, to drive me home...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #202 on: December 08, 2009, 12:33:55 AM »
Quote
I meni tada. I ja sam studirala, isla u pozoriste, u bioskop, na more, citala, imala decka... samo sto to sada gledam malo drugacije.

Slicno i kod mene, osim sto nisam imao decka.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #203 on: December 08, 2009, 12:34:45 AM »
On je German Venezuelan a ti si Serbian American?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #204 on: December 08, 2009, 12:35:55 AM »
I'm from Vojvodina (originally)...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #205 on: December 08, 2009, 12:38:08 AM »
Bez zezanja, kad te neko pita odakle si, sta odgovoris?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #206 on: December 08, 2009, 12:38:34 AM »
Yugoslavia.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #207 on: December 08, 2009, 12:39:39 AM »

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #208 on: December 08, 2009, 12:41:10 AM »
Not least of which the reason for is I cannot be bothered with explaining away the "Syria?" and "Siberia?" every time. Let's face it: it is a much better known, and respected, brand name...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #209 on: December 08, 2009, 12:42:38 AM »
Ja jos nisam imao Siriju, za Sbir vrlo cesto. A jednom sam dobio odgovor "Serbia? My parents are from Africa too".

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #210 on: December 08, 2009, 12:43:23 AM »
Doduse, jednom sam upitan "Kako to da se u Yu ratuje a niste na bliskom istoku?"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #211 on: December 08, 2009, 12:45:00 AM »
Ja jos nisam imao Siriju, za Sbir vrlo cesto. A jednom sam dobio odgovor "Serbia? My parents are from Africa too".

 :|
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #212 on: December 08, 2009, 03:47:50 AM »
Ja jos nisam imao Siriju, za Sbir vrlo cesto. A jednom sam dobio odgovor "Serbia? My parents are from Africa too".
 xrofl

 :|

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #213 on: December 08, 2009, 06:03:01 AM »
Bosanci, pravoslavni hrvati i smrdogorcine - odjebite iz Srbije (i Vojvodine).  Tacka.

Hate, uz veliki rizik da te razbesnim, moram da te pitam: da li to znaci da ti treba da odjebes iz Njujorka?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #214 on: December 08, 2009, 06:26:38 AM »
Quote from: Deda
Quote from: taki
Quote from: Deda
Quote from: Ivan_D
Quote from: alan ford
Sta da ti kazem, eto cekam dedu da ti objasni stvari, ja sam glup ne shvatam, niti umem da ponovim obrazlozenja.

Deda tvrdi da su svi postupili po zakonu. I konzul i vice konzul i Vuk Jeremic, a bogami i Miladin

Nema potrebe da tako masno lažeš, Ivane.
Ništa od toga nisam rekao.
I za zamenika konzula i za bilmeza sam tražio zatvor zbog gluposti i očigledne korupcije.
Samo sam podsećao da nisu sve stvari takve kako ih je predstavila krljava štampa u US-i i Hilarini kućni prijatelji, mama i tata tog debila koji je drogiran fatao za dupe neku ribu u baru...
A ti i još neko ste im sve verovali..
U međuvremenu ovi Muslimani (prijatelji ove s buljom) priznali da su i oni šutirali Štajnhauera, pa šta ćeš sad?
Kome sad da veruješ?  8)

kome god hoces, briga me i za njih i za njega, ja jedino ne kapiram kakve veze drzava Srbija ima sa tim ???

ne ti, bre, nego vernici US štampe..

A sad je i malo kasno za to pitanje, mislim, kad smo već pljunuli kintu za Štanjhauerovu karijeru. A s tim je i Hilari bila zadovoljna pa se onomad malko odobrovoljila i radije uključila u zavrtanje onih holandskih jajca...

Opet, morali smo da platimo kad smo tamo imali nesposobne i trule kadrove po diplomatiji (onaj konzul bio neki SPO a njegov zamenik korumpirani debil koji je zasrao s kopijom pasoša). Jebiga, kriv si kad imaš takve službenike i kad zaseru. I bolje da budemo zadovoljni što smo se jeftino izvukliČ nit smo morali da kršimo sopstvene zakone, niti da nerviramo uticajnu vamiliju.
A debil iz KUle bi mogo malo da žulja klupu... uostalom, počelo je: Štajnhuer će da svedoči (valjda koliko je kreka izduvao) na linak (Hejt neće da gleda, pa je OK), Muslimani priznali šutku... jedino nisu snimili modrice na bulji  :|

Nije mi jasno Deda sta ti je kriva US stampa? Moguce je da su navijali "za svoje" a da li im je zameriti? Da mozda SER stampa navija za "njihove"?

Meni je slusaj Kovacevic samo lakmus papir koji odredjuje nivo korupcije u SER politici. Ja ocitala: evo DOVDE. I jos dva prsta preko toga.
OK, desi se skandal, desi se da ljudi pogrese, desi se i da postoje korumpiani pojedinci - biti konzul strane zemlje moze da promeni pogled na svet nekima (a nekima i konto u banci). Sve je to ljudski i desava se svuda. Ono sto je strasno je da se nista nije desilo... Niko nije dao ostavku, nikome dlaka s glave da zafali. Uprkos javnom skandiranju za lincom, resorni ministar se sakrio ko p'cka, Tadis je ako se secam (a moguce da se ne secam) mrsomudio i smirovao strasti.

Koja je to poruka? Svi pirimo u istu corbu. Kao sto se ni za Djindjica ne zna ko je narucio ubistvo i zasto je covek ubijen. A to se desava u zemljama sa visokom stopom korupcije u najvisim drzavnim krugovima.

Vidis, da je samo kupovina knjiga sa Amazona, jos bi se i prezivelo.

Vama koji ovde sedite i diskutujete je verujem najteze jer ne moze mnogo da se uradi, a osecaj da sedis u g'nima nije prijatan. Mnogi su se navikli pa im vise i ne smeta sto je OK, ljudi se snadju kako umeju i znaju.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #215 on: December 08, 2009, 06:39:29 AM »
Ako je tako avugde, a jeste, mrzelo me da guglam i lepim slike koje ionako svi znamo, cemu onda ruganje ovom gore narodu koji je stao u red u Beogradu na dan otvaranja trznog centra jer je sve 50% jeftinije?

Mozda je point u babi koja je u dnu slike?
Postoji razlika izmedju guzve i gazenja ljudi.

Ja bih rekla da je odgovornost u prodavnicama koje imaju te rasprodaje. Normalno je ocekivati od ljudi da ce da nagrnu i da postanu nestrpljivi, da se guraju i chepe, prodavnica mora da se pobrine o bezbednosti svojih musterija - kad ih je vec namamila u tolikom broju.

A onda, opet, kako da ocekujes od prodavnice da "uradi pravu stvar" kad ce se opet naci neko ko ce se rugati natpisima tipa "guranje u redu moze nekoga ozbijno da povredi" ili "molimo vas da stojte u redu bez guranja".
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #216 on: December 08, 2009, 08:18:23 AM »
TEsko ce se vecina sloziti oko kriterijuma koja ze zemlja dobra/bolja/gora.
Meni je ovo dosta realan pokazatelj, jedino su mu Japan i Izrael sumnjivo visoko

Sve tabele na osnovu nekih arbitrarno ponderisanih indeksa jedva da mogu poslužiti za više od zabave, kao oni psiho testovi u ženskim časopisima. Dopuštam da njima (UN) to može biti korisno za neke programe, ali saznajna vrednost takvih tabela je mala.

Dobar primer su oni indeksi siromaštva. Ako nekoga ne mrzi da Googla lako će naći podatke o broju siromašnih u Srbiji koji variraju od 2-20% (ili tu negde), zavisno od metodologije.

Za mene je sumanuto da se u dve zemlje sa manje-više sličnim cenama granica siromaštva za jednu postavi na 100$ a za drugu na 1000$. U čemu je vic, jednom treba 200 g hleba dnevno, a drugom je dovoljno 20 g, ili šta? Onda se sa tako proizvoljno odabranim graničnim vrednostima napravi tabela i vi sad, kao, imate neku sliku. A nemate nikakvu sliku, takvom "metodologijom" možete dobiti bilo kakav rezultat, po želji.

Pa vi u Srbiji imate da je sadržaj tzv. potrošačke korpe menjan eda bi se dobila povoljnija statistika. Sutra možete opet da ga promenite, kažete da četvoročlanoj porodici ne treba više kilo hleba, nego pola kile.

Ja ovu vrstu podataka obično i ne čitam. Gubljenje vremena. Samo meodološki dobro utemeljene analize ima smisla uzimati u obzir prilikom neke procene, ostalo je pričam ti priču.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #217 on: December 08, 2009, 08:21:55 AM »
"Статистика, наша дика, што пожелиш, то наслика."

Ту мач ед 'баут натин'.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Wiz

  • 7k7
  • Posts: 458
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #218 on: December 08, 2009, 08:28:48 AM »
Ma nije to o čemu pričam statistika, to je dopingovanje podataka. Manipulisanje statistikom je kad se maše podacima o tzv. prosečnoj plati. Ali kad ti proizvoljno biraš indekse da bi, kao, prikazao kvalitet života, to je prevara šibicarskog tipa. Ni suština tzv. potrošačke korpe nije u statistici, sa statistikom je tu sve u redu. Njena suština je u arbitrarno odabranom sadržaju i spinovanoj iluziji kojom se želi prikazati da su ti statistički podaci relevantni (oni su trivijalno tačni, ali irelevantni, to nema veze sa statistikom kao takvom).

Offline Deda

  • 7k
  • Posts: 514
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #219 on: December 08, 2009, 10:59:34 AM »
Quote
I meni tada. I ja sam studirala, isla u pozoriste, u bioskop, na more, citala, imala decka... samo sto to sada gledam malo drugacije.

Slicno i kod mene, osim sto nisam imao decka.

 xrofl

Offline Deda

  • 7k
  • Posts: 514
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #220 on: December 08, 2009, 11:12:20 AM »
Quote from: Deda
Quote from: taki
Quote from: Deda
Quote from: Ivan_D
Quote from: alan ford
Sta da ti kazem, eto cekam dedu da ti objasni stvari, ja sam glup ne shvatam, niti umem da ponovim obrazlozenja.

Deda tvrdi da su svi postupili po zakonu. I konzul i vice konzul i Vuk Jeremic, a bogami i Miladin

Nema potrebe da tako masno lažeš, Ivane.
Ništa od toga nisam rekao.
I za zamenika konzula i za bilmeza sam tražio zatvor zbog gluposti i očigledne korupcije.
Samo sam podsećao da nisu sve stvari takve kako ih je predstavila krljava štampa u US-i i Hilarini kućni prijatelji, mama i tata tog debila koji je drogiran fatao za dupe neku ribu u baru...
A ti i još neko ste im sve verovali..
U međuvremenu ovi Muslimani (prijatelji ove s buljom) priznali da su i oni šutirali Štajnhauera, pa šta ćeš sad?
Kome sad da veruješ?  8)

kome god hoces, briga me i za njih i za njega, ja jedino ne kapiram kakve veze drzava Srbija ima sa tim ???

ne ti, bre, nego vernici US štampe..

A sad je i malo kasno za to pitanje, mislim, kad smo već pljunuli kintu za Štanjhauerovu karijeru. A s tim je i Hilari bila zadovoljna pa se onomad malko odobrovoljila i radije uključila u zavrtanje onih holandskih jajca...

Opet, morali smo da platimo kad smo tamo imali nesposobne i trule kadrove po diplomatiji (onaj konzul bio neki SPO a njegov zamenik korumpirani debil koji je zasrao s kopijom pasoša). Jebiga, kriv si kad imaš takve službenike i kad zaseru. I bolje da budemo zadovoljni što smo se jeftino izvukliČ nit smo morali da kršimo sopstvene zakone, niti da nerviramo uticajnu vamiliju.
A debil iz KUle bi mogo malo da žulja klupu... uostalom, počelo je: Štajnhuer će da svedoči (valjda koliko je kreka izduvao) na linak (Hejt neće da gleda, pa je OK), Muslimani priznali šutku... jedino nisu snimili modrice na bulji  :|

Nije mi jasno Deda sta ti je kriva US stampa? Moguce je da su navijali "za svoje" a da li im je zameriti? Da mozda SER stampa navija za "njihove"?

Meni je slusaj Kovacevic samo lakmus papir koji odredjuje nivo korupcije u SER politici. Ja ocitala: evo DOVDE. I jos dva prsta preko toga.
OK, desi se skandal, desi se da ljudi pogrese, desi se i da postoje korumpiani pojedinci - biti konzul strane zemlje moze da promeni pogled na svet nekima (a nekima i konto u banci). Sve je to ljudski i desava se svuda. Ono sto je strasno je da se nista nije desilo... Niko nije dao ostavku, nikome dlaka s glave da zafali. Uprkos javnom skandiranju za lincom, resorni ministar se sakrio ko p'cka, Tadis je ako se secam (a moguce da se ne secam) mrsomudio i smirovao strasti.

Koja je to poruka? Svi pirimo u istu corbu. Kao sto se ni za Djindjica ne zna ko je narucio ubistvo i zasto je covek ubijen. A to se desava u zemljama sa visokom stopom korupcije u najvisim drzavnim krugovima.


Jelo, ne lupaj, pliz. Mislim, ne samo da si površno (i pogrešno) zapamtila slučaj nego ti je teško i faktografije da se držiš.

O štampi neću da ti objašnjavam, a ti nađi članke iz tog doba i to u onim najgrđim novinama (onim iz samiške) na koje se pojedini ovde lepe k'o muve na govno.
A tu ima svega: i naslova "You can kiss my arsh" (slika kako bilmez Miladin puši debelu cigaru i  drži shotgun), (kao slučajno) dramatična slika Štajnhaurera u komi (kao da se na slici vidi dijagnoza da samo što nije umro)...
Atmosfera je jasna.
Opet, bilmez je imao neku podršku mračnih sila da izvuče dupe iz zatvora na kauciju, i još mračnijih da dobije falš dokumenta.
Konzul i njegov zamenik jesu izgubili posao (nesumnjivo zasluženo), a i se sudi im se zbog zluopotrebe (na to se nadovezuje Pareski sa pričom o konzulovom faksu... ako ga to spase).

...  :roll:

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #221 on: December 08, 2009, 11:16:35 AM »
srbija je puna mračnih sila a zatvori deficitarni s dupetima.

alan ford

  • Guest
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #222 on: December 08, 2009, 11:28:39 AM »
Da zaista, ko od nas u svom kucnom albumu nema tako neku sliku shotgunom i tompusom? mozda se radi o predrasudama ali bi ja svakog ko se tako slikao, plus na web stranici svog basket tima napisao da su ti Baja mali knindza i Pantera omiljene muzicke grupe preispitao.

Nego Deda, sta ti citas. Ako se dobro secam ti iskljucivo ostavljas linkove na Press i Blic (one crtace). Ne mislis na to kada se pozivas na ozbiljne izvore?

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #223 on: December 08, 2009, 12:11:13 PM »
Quote from: Deda
Jelo, ne lupaj, pliz. Mislim, ne samo da si površno (i pogrešno) zapamtila slučaj nego ti je teško i faktografije da se držiš.

O štampi neću da ti objašnjavam, a ti nađi članke iz tog doba i to u onim najgrđim novinama (onim iz samiške) na koje se pojedini ovde lepe k'o muve na govno.
A tu ima svega: i naslova "You can kiss my arsh" (slika kako bilmez Miladin puši debelu cigaru i  drži shotgun), (kao slučajno) dramatična slika Štajnhaurera u komi (kao da se na slici vidi dijagnoza da samo što nije umro)...
Atmosfera je jasna.
Opet, bilmez je imao neku podršku mračnih sila da izvuče dupe iz zatvora na kauciju, i još mračnijih da dobije falš dokumenta.
Konzul i njegov zamenik jesu izgubili posao (nesumnjivo zasluženo), a i se sudi im se zbog zluopotrebe (na to se nadovezuje Pareski sa pričom o konzulovom faksu... ako ga to spase).

Moguce je da ja lupam i da sam pozaboravljala fakta. Da li bi me, ljubim te ja, podsetio na sledece:

1. Ko je dao ostavku povodom ovog slucaja, toga se zaista ne secam?
2. Jel Štajnhaurer bio u komi ili nije?
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #224 on: December 08, 2009, 12:25:06 PM »
*dedo, obrati pažnju da ja u diskusiji ne učestvujem..pa ako me se setiš...*

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #225 on: December 08, 2009, 12:27:20 PM »
Da zaista, ko od nas u svom kucnom albumu nema tako neku sliku shotgunom i tompusom?

;D  xrofl ;D  xrofl
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline D(z)avid

  • 7k
  • Posts: 255
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #226 on: December 08, 2009, 12:49:45 PM »
Mozda je point u babi koja je u dnu slike?
Postoji razlika izmedju guzve i gazenja ljudi.

I ja tako mislim; u onom Jutjub-klipu kojeg je Hejt postavio, kada sa kamiona dijele hljeb, recimo ona zena koja je pala i niko, ama bas niko da joj pomogne da se ustane, da ne bude pregazena, nego hrle preko i pored nje kao da je papirnata vrecica za hljeb...

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #227 on: December 08, 2009, 02:07:18 PM »
Well, mora se priznati da svuda ima i gzaenja i guranja, samo sto se cini da ipak po malo gazenje konvergira na jednu a guranje na drugu stranu.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline taki

  • 7k
  • Posts: 517
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #228 on: December 08, 2009, 02:37:47 PM »

I ja tako mislim; u onom Jutjub-klipu kojeg je Hejt postavio, kada sa kamiona dijele hljeb, recimo ona zena koja je pala i niko, ama bas niko da joj pomogne da se ustane, da ne bude pregazena, nego hrle preko i pored nje kao da je papirnata vrecica za hljeb...

Jezivo, al' to opet nije nesto cime se moze lupiti etiketa celom narodu... eno pijanista gore isprica kako je neka zena poginula u redu ispred Wallmarta. Naravno da iz toga ne treba izvuci zakljucak o Amrikancima, kao sto prakticno niko na onom topiku o ljudima iz Wallmarta nije dosao do velikog otkrica da su svi Ameri debeli jer je par onih tamo takvo. Generalizacija je pogresna, pojedinacni primeri su takvi kakvi jesu.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #229 on: December 08, 2009, 02:47:22 PM »
Da zaista, ko od nas u svom kucnom albumu nema tako neku sliku shotgunom i tompusom?

;D  xrofl ;D  xrofl
Јел' се важе оне са АК и РИ?
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline D(z)avid

  • 7k
  • Posts: 255
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #230 on: December 08, 2009, 03:27:46 PM »


Jezivo, al' to opet nije nesto cime se moze lupiti etiketa celom narodu...
Generalizacija je pogresna, pojedinacni primeri su takvi kakvi jesu.

Slazem se, Taki, generalizacije oko naroda/drzava, na osnovu pojedinacnih primjera, naravno da jesu pogresne.
Kada bi bili dovedeni u takvu situaciju (da se jagme za hljeb, bacen sa kamiona), ja nesto ne vjerujem da bi se pojedini Svedjani iole razlikovali od "ljudi" sa onog Jutjub-snimka.
I u ovakvom standardu u kojem zive (doduse, uslijed krize dobro prodrmanom, ali ovdje irelevantan broj ljudi moze ostati gladno - soc. pomoc itd.), postoje primjeri koji su vrlo nehumani, u koje nisu ukljuceni samo pojedinci nego i citave grupe ljudi, npr. i skoro citavi gradici (cast onim koji su se suprotstavili tome): naime, prije neke 2. sedmice, izbila je cijela frka po medijima oko toga sto stanovnici sveCkog gradica Velinge ne zele u svom mirnom i spokojnom mjestascetu prihvatni centar za nekih 15-ak djece-izbjeglica, uglavnom maloljetnika iz Iraka i Afganistana, kod kojih su neki od njih izgubili oba roditelja u ratovima, jer stanovnici tog gradica - iza sublimacija tipa "'nema opstina para da ih primi'/iako dzava pokriva sve troskove; 'njihovo iskustvo nije 'djecije', poput nase djece, i ne znamo kako ce se ponasati u doticaju sa njima i okolinom'/kao da Svedjani komunicirau intenzivno sa strancima, pogotovo onim koji ne znaju svedski ili eng.; 'nisu to 'djeca', neki imaju cak i 16 god!' i sl." - krili su nesto jako "civilizovano&kutlturno&humano", da bi se ispostavilo kasnije da je u pitanju cisti rasizam, u smislu "koji ce nam nash "svartskalar"/"crne glave" u nasem gradicu, pa makar to bila i djeca iz zemalja u ratovima!".
Naravno, iako je incijativa o neprimanju te djece potekla od lokalnih politicara koji imaju vlast u opstini (svi lokalni Moderati glasali su sa "NE" prihvatnom centru), a cija partija ima vlas' u drzavi, odmah je od vrha te partije/i drzave stigla uputa da "ako ne prihvatate tu djecu, mozete komotno da birate novu partiju, tj. nove polozaje!" (Moderati, glavna partija "desnog bloka", iz koje je i danasnji premijer i vecina vlade, ozbiljno se trudi da se distancira od ksenofobicnosti generalno, a posebno od partije kojoj je ksenofobija osnova njihove politike, tj. od Sverige Demo(N)krata), i gle! - vec slijedece sedmice, u Velingeu je taj centar otvoren, ti isti politicari koji su bili protiv sada su "revidirali misljenje" itd.
Tako da, ukoliko se desi nekakva kriza ili sukob slican onom kao u ex-YU, ja uopste ne sumnjam na cijim ledjima bi se - u takvoj jednoj situaciji, je'te - lomile prve bejzbol-palice i druge macole (onako "kulturno%civilizovano"), pa bila ta ledja i djecija...

Offline Deda

  • 7k
  • Posts: 514
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #231 on: December 08, 2009, 03:47:39 PM »
Da zaista, ko od nas u svom kucnom albumu nema tako neku sliku shotgunom i tompusom? mozda se radi o predrasudama ali bi ja svakog ko se tako slikao, plus na web stranici svog basket tima napisao da su ti Baja mali knindza i Pantera omiljene muzicke grupe preispitao.

A nešto se ne sećam da sam imao razumevanja za debila...a to je OK kad se pljuje po bilmezu.

Jedino ne znam otkad je to kažnjivo.
Ali zato savršeno služi za JEFTINU MEDIJSKU hajku na čoveka. Ja se nisam automatski priključio toj hajki motivisanoj (inače, nimalo suptilnom) subkulturnom poternicom. Mnogi jesu, ali ko sam ja da prozivam?  8-)

Offline Deda

  • 7k
  • Posts: 514
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #232 on: December 08, 2009, 03:51:22 PM »
Quote from: Deda
Jelo, ne lupaj, pliz. Mislim, ne samo da si površno (i pogrešno) zapamtila slučaj nego ti je teško i faktografije da se držiš.

O štampi neću da ti objašnjavam, a ti nađi članke iz tog doba i to u onim najgrđim novinama (onim iz samiške) na koje se pojedini ovde lepe k'o muve na govno.
A tu ima svega: i naslova "You can kiss my arsh" (slika kako bilmez Miladin puši debelu cigaru i  drži shotgun), (kao slučajno) dramatična slika Štajnhaurera u komi (kao da se na slici vidi dijagnoza da samo što nije umro)...
Atmosfera je jasna.
Opet, bilmez je imao neku podršku mračnih sila da izvuče dupe iz zatvora na kauciju, i još mračnijih da dobije falš dokumenta.
Konzul i njegov zamenik jesu izgubili posao (nesumnjivo zasluženo), a i se sudi im se zbog zluopotrebe (na to se nadovezuje Pareski sa pričom o konzulovom faksu... ako ga to spase).

Moguce je da ja lupam i da sam pozaboravljala fakta. Da li bi me, ljubim te ja, podsetio na sledece:

1. Ko je dao ostavku povodom ovog slucaja, toga se zaista ne secam?
2. Jel Štajnhaurer bio u komi ili nije?

Ko da daje ostavku? Nije dovoljno što su ovi otpušteni?
Ja ne znam da li je koma bila prava ili medijska, s obzirom na dobre veze njegove familije. Možda je koma bila i od kreka, jebiga.
Pitaj ove koji sve veruju.
Evo, ja ću da im poverujem ako se zakunu da u US takve stvari ne možeš da smuvaš, platiš i posle ispinuješ.  8-)

alan ford

  • Guest
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #233 on: December 08, 2009, 03:52:22 PM »
[A nešto se ne sećam da sam imao razumevanja za debila...a to je OK kad se pljuje po bilmezu.

Jedino ne znam otkad je to kažnjivo.
Ali zato savršeno služi za JEFTINU MEDIJSKU hajku na čoveka. Ja se nisam automatski priključio toj hajki motivisanoj (inače, nimalo suptilnom) subkulturnom poternicom. Mnogi jesu, ali ko sam ja da prozivam?  8-)


nisi imao razumevanja...ali razumevanje nije kaznjivo...isto razumevanje se koristi za jeftinu medijsku hajku...hajku je pokrenula subkulturalna poternica...

uf, sve ti se pobrkalo. ajde procitaj jos par puta pa probaj opet. ovo ovako ni nasta ne lici.

alan ford

  • Guest
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #234 on: December 08, 2009, 03:56:08 PM »
Evo, ja ću da im poverujem ako se zakunu da u US takve stvari ne možeš da smuvaš, platiš i posle ispinuješ.  8-)

moze sve da se kupi. medjutim retko se desi da je neko ko se slika sa tompusom i shotgunom nevinasce. No dobro, obzirom da moze da se kupi, a u nedostatku pravih info ti si zakljucio da je u pitanju foliranje? Ili imas pravi info - ako imas daj podeli ga sa nama. Ja 'detalje' znam samo iz stampe, kako nase tako i vase. Dakle ne znam kome da verujem/.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #235 on: December 08, 2009, 04:02:07 PM »
I sta, onda ste opet mudro zakljucili da su svi narodi isti, makar u onim nemerljivim stvarima kao stu su recimo prosecna visina?
Svi narodi su isto pametni, u svakom narodu je priblizan broj dobrih i losih ljudi, procenat podsveta iz Walmarta i njihov uticaj na celo drustvo je svugde priblizno jednak?
A ogromne razlike izmedju narodima su najverovatnije posledica puke srece i bozije nepravde?

A kako mislis da bi se ponasali Srbi, Hrvati ili ostaja zgadija iz okoline, da su doziveli sve sto i Svedjani sa raznim izbeglicama od kojekuda, u poslednjih dvadeset godina?
A kako bi tek reagovali Iracani i Avganistanci da njima neko posalje na teret ljude koji su im potpuno strani?

Jedna je stvar ukazivati na stvari koje nevaljaju na Zapadu, ali sasvim je nesto drugo i neprihvatljivo pokusavati povuci univerzalnu slicnost izmedju Zapada i zemlaja zgadija.

Kao sto rekoh podsvet iz Walmarta zivi u svom podsvetu i ne utice na ostale ljude koji zele da zive normalno, niti na celu zemlju. U Srbiji taj podsvet kreira spoljnu politiku, sedi u skupstini, davno je isterao skoro sve pametne i pitome i uopste vodi glavnu rec.

A da vidis ljude kako dostojanstveno stoje u redu i cekaju ne moras da ides daleko. Dovoljno je da odes do Novog Sada.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #236 on: December 08, 2009, 04:08:05 PM »
Како се то бре достојанствено чека у реду?
Чим мораш нешто да чекаш, отишло је достојанство у першун.

А Деда ни издалека не греши толико колико се труди.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #237 on: December 08, 2009, 04:32:13 PM »
Quote from: Deda
Ko da daje ostavku? Nije dovoljno što su ovi otpušteni?

 :?
Kazi mi da se zezas??!??!??!?

DOVOLJNO sto su otpusteni? A sudjenje je im je - u toku, jel? Pa ja cu da nosim jedne gace 10 dana i da ih pojedem 10tog dana ako tu vuk ne pojede magarca.

Cuj, ZAR NIJE DOVOLJNO DA SU OTPUSTENI... Pa jeste, eto ne moze sa Amazona da se naruce knjige, to jedino u Srbiji fali... A to sto jedan fin, pametan covek, inteRlektualac kaze "zar nije dovoljno sto su otpusteni" - to nista??

Ne mogu da verujem da pitas takvo pitanje. Drzavu kostalo milion dolara njihovo "ups". Pa jebote nisu izgubili dve kokoske pa da kazes ajd, mars napolje i da se vise ne javljate u diplomatiju za posao. Izbila citava skandalcina, KOJI qrac moj krasni otpustanje?? Jel ima neki limit, neka skala, jebemusunce, pa da kazes za psovanje Hilari Klinton dobijes 10 po turu, za dve kokoske otkaz a za milion dolara bato cela garnitura koja te je aminovala da sedis tu i brukas i kostas drzavu ide u pizdu lepu materinu.

Zar nijie dovoljno da su otpusteni... Aaaaaa jebote, koji qrac krasni ja trazim ovde na politici in the first place. Lepo mi je bilo kad sam mislila da ti se takav gaf ne moze omaci...

Quote from: Deda
Ja ne znam da li je koma bila prava ili medijska, s obzirom na dobre veze njegove familije.

Ali si sklon da verujes da je bila medijska. Nekako me to ne cudi...
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

alan ford

  • Guest
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #238 on: December 08, 2009, 05:00:59 PM »
Quote
Arizona Dream:
The fish doesn't think because the fish knows everything

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #239 on: December 08, 2009, 05:22:34 PM »
Ivane, kako mi je drago sto si otisao iz Srbije... (Zbog Srbije, ne zbog tebe)

A da vidis ljude kako dostojanstveno stoje u redu i cekaju ne moras da ides daleko. Dovoljno je da odes do Novog Sada.

Neredi U Novom sadu -elektro

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #240 on: December 08, 2009, 05:27:41 PM »
Sta ovaj politicki skup ilustruje?
Interesantno je da svi glasovi koji se cuju ne govoridu precanski. Pitam se kako je to moguce.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #241 on: December 08, 2009, 05:55:52 PM »
Ово бре и треба да се одцепи, ко ће нас са њима прими у Европу...
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #242 on: December 08, 2009, 06:06:21 PM »
Not least of which the reason for is I cannot be bothered with explaining away the "Syria?" and "Siberia?" every time. Let's face it: it is a much better known, and respected, brand name...
Bosanci, pravoslavni hrvati i smrdogorcine - odjebite iz Srbije (i Vojvodine).  Tacka.

Hate, uz veliki rizik da te razbesnim, moram da te pitam: da li to znaci da ti treba da odjebes iz Njujorka?

Нису имали где да га депортују, његова држава више не постоји, лукав је  :shock:

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #243 on: December 08, 2009, 06:10:00 PM »
Quote
A kako mislis da bi se ponasali Srbi, Hrvati ili ostaja zgadija iz okoline, da su doziveli sve sto i Svedjani sa raznim izbeglicama od kojekuda, u poslednjih dvadeset godina?

Sterali bi ih u qrac, a ne kao ludi Svedjani:

Islam in Sweden- Islam i Sverige

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #244 on: December 08, 2009, 06:18:10 PM »
Пандур на крају баш има обрве...

Offline miskop

  • 7k
  • Posts: 405
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #245 on: December 08, 2009, 06:38:24 PM »
Bas ste se bezveze navrzli na momka.
Pobili se u kafani (to se cesto desava).., pa ovaj morao da
pobegne iz drzave, sto se isto cesto desava.
Vlasti mu pomogle, sto je isto praksa po svetu.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #246 on: December 08, 2009, 06:39:41 PM »
Da, a inace fin momak, intelektualac, zainteresovan da vidi kako funkcionise drzava.

Offline miskop

  • 7k
  • Posts: 405
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #247 on: December 08, 2009, 06:44:27 PM »
Ne mozes od djeteta od oko 20 godina da trazis da budne i
intelektualac.
Cak ni ja to tada nisam bio.
Meni smeta to sto ce da mazne lovu od kosarke i sto je
faca...

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #248 on: December 08, 2009, 06:48:14 PM »
A meni smeta sto nije u zatvoru. Da je imao mozga, sad bi bio faca u SAD, imao lovu i ne bi smetao tebi u BG.

Offline miskop

  • 7k
  • Posts: 405
Re: Miladin Kovacevic iliti prica zbog koja bih ja iskocila iz koze
« Reply #249 on: December 08, 2009, 06:55:53 PM »
Ne mozes da ga turis u zatvor, sve dok ga ne osude.
Mora prvo ovo, pa onda ovo.

Sacekacemo da vidimo koliko su ameri odlucili da ga osude
u Srbiji, pa ce da vidimo.