News: SMF - Just Installed!

Author Topic: ostade zena bez noge :(  (Read 24100 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
ostade zena bez noge :(
« on: June 07, 2010, 09:03:16 PM »
Kako bi ovim vozacima, jednom sto je nepropisno skretao a drugom sto je prebzo vozio dobro dosla svakom po jedna zatvorska kazna od petnaestak godina. Smradovi.

Vozilom naleteo na ženu sa decom
7. jun 2010. | 18:53 -> 20:21 | Izvor: Beta
Beograd -- U saobraćajnom udesu u centru Beogradu povređeno sedam osoba, među njima i teško povređena žena koja je sa dvoje dece stajala na trotaru.

Nesreća se dogodila kada su se sudarila dva automobila od kojih je jedan nalateo na majku sa dvoje male dece, od dve i pet godina.

Udes se dogodio oko 17 časova na uglu Takovske i ulice Ilije Garašanina. "Najteže je povređena majka te dece i njoj je nakon reanimacije amputirana desna noga", rekao je portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović.

Jovanović je kazao da je stanje te žene za sada stabilno, ali da ne može da daje dugoročne prognoze.

On je naveo da je u Urgentni centra doveženo sedam osoba, među kojima dvoje male dece.

"Deca su lakše povređena, četvoro ljudi ima povrede glave i ekstremiteta", reka je Jovanović.

Do nesreće je došlo kada je "fijat stilo", koji je išao Takovskom ulicom iz pravca Bulevara kralja Aleksandra, udario u "fijat punto", koji je iz Takovske ulice hteo nedozvoljeno da skrene u Ulicu Ilije Garašanina.

U pokušaju da izbegne direktan sudar, vozač "fijata stilo" skrenuo je udesno i, odbivši se od "punta", uleteo na trotoar i teško povredio majku, koja je sa dvoje dece stajala kod pešačkog prelaza.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12187
    • hahahaha
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #1 on: June 07, 2010, 09:09:54 PM »
Takve stvari se svugde dogadjaju, na zalsot. Grozno.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #2 on: June 07, 2010, 09:22:37 PM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #3 on: June 07, 2010, 09:31:00 PM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.


tvoje ispoljavanje mrznje prema srbiji i srbima je vrlo neukusno s'obzirom da se izjasnjavas javno kao ne-srbin. vecina ljudi na ovom forumu to jesu, pa bi bilo lijepo da obuzdas svoje negativne emocije. i da, ljudi koji mrze su teski kompleksasi i paljevine; od tebe me to jako iznenadjuje.   
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #4 on: June 07, 2010, 09:34:32 PM »
od tebe me to jako iznenadjuje.   

Најбоље волим ову рваштину да чујем.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #5 on: June 07, 2010, 09:37:02 PM »
od tebe me to jako iznenadjuje.   

Најбоље волим ову рваштину да чујем.


odrastao sam uceci i govoreci srpsko-hrvatski jezik. dakle, nemoj da se iznenadis ako neki put cujes od mene i neke hrvatske rijeci. novo-hrvatski i zrakomlacenje ipak neces cuti...     :)
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12187
    • hahahaha
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #6 on: June 07, 2010, 09:56:51 PM »
Bok decki, dajte se malo kontrolirati kad sjednete za tipkovnicu.

Biljezim sa stovanjem...

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #7 on: June 07, 2010, 09:59:47 PM »
Treba oduzeti kola svima koji su ih stekli posle 31. decembra 1987. Ona 3 meseca posle 8. Sednice vas castim.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #8 on: June 07, 2010, 10:07:38 PM »
Moja jedna drugarica sa studija ovde, pre par godina isla s muzem po trotoaru, vatrogasci jurili i naleteli na tramvaj. Odbili se i pali njoj na nogu i ona izgubi nogu. Muz koji je bio pored nje bio odgurnut (mada vozilo nije palo direktno na njega) i povredi glavu. Pao u komu i umre covek posle pola godine.
Devojka bila najbolji ucenik u razredu, bili je upravo primili u McKinsey (valjda je ceo razred isao tamo na intervju osim mene i samo nju primili) i dan pre 30-tog rodjendana joj se ovo desilo. strasno. Ja nisam mogao da spavam par noci kad se to desilo.
Jos "imala srece" da su bili vatrogasci koji su "drzavna firma" pa posle 3 godine odugovlacenja konacno dobila neku novcanu nadoknadu. Da je bilo fizicko lice verovatno ne bi nista dobila. Needless to say, vozac vatrogasnog vozila nije kaznjen koliko mi je poznato (mozda su mu uzeli dozvolu jer mu ovo nije bio prvi prestup, ali nisam ni to siguran)

http://www.jonada.cz/en/section.php?ids=146
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #9 on: June 07, 2010, 10:08:00 PM »
Bok decki, dajte se malo kontrolirati kad sjednete za tipkovnicu.

Biljezim sa stovanjem...

milozvucno.    :mrgreen:
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #10 on: June 07, 2010, 10:09:49 PM »
Moja jedna drugarica sa studija ovde, pre par godina isla s muzem po trotoaru, vatrogasci jurili i naleteli na tramvaj. Odbili se i pali njoj na nogu i ona izgubi nogu. Muz koji je bio pored nje bio odgurnut (mada vozilo nije palo direktno na njega) i povredi glavu. Pao u komu i umre covek posle pola godine.
Devojka bila najbolji ucenik u razredu, bili je upravo primili u McKinsey (valjda je ceo razred isao tamo na intervju osim mene i samo nju primili) i dan pre 30-tog rodjendana joj se ovo desilo. strasno. Ja nisam mogao da spavam par noci kad se to desilo.
Jos "imala srece" da su bili vatrogasci koji su "drzavna firma" pa posle 3 godine odugovlacenja konacno dobila neku novcanu nadoknadu. Da je bilo fizicko lice verovatno ne bi nista dobila. Needless to say, vozac vatrogasnog vozila nije kaznjen koliko mi je poznato (mozda su mu uzeli dozvolu jer mu ovo nije bio prvi prestup, ali nisam ni to siguran)

http://www.jonada.cz/en/section.php?ids=146

a je li vozac srbin bio kojim slucajem? ili si ovo postavio greskom?    :mrgreen:
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #11 on: June 07, 2010, 10:16:35 PM »
Treba oduzeti kola svima koji su ih stekli posle 31. decembra 1987. Ona 3 meseca posle 8. Sednice vas castim.


dictatorial tendency.    xfrenki
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #12 on: June 07, 2010, 11:06:27 PM »
Do 31. prosinca. 1987. u 23:59:59 samo normalan svet je imao kola. Neki normalni ih nisu ni imali. Neki nenormalni su ih takodjer imali ali je sustav funkcionirao.

1988., kada ste krenuli u restaljiniziranje Jugoslavije, otimanje suvereniteta clanicama jugoslovenske federacije, pucheve, gadjanje jogurtom i pogacicama, upade u platni i devizni sistem savezne drzave, pljacku penzijskih i drugih fondova, kradju naoruzanja Teritorijalnih odbrana republika-clanica, deljenje oruzja pijanoj rulji, te kada ste pobili i opljackali komsije ali i zapadne Evropljane poceli ste pokradenim automobilima da vrsite genocid na putevima i trotoarima privremeno zauzete Gornje Mezije, Dakije i Panonije. Takodjer, veci dio sumasisavsih i/ili kriminalnih (a najvecim dijelom i jeste sumasisavsi i kriminalni) dospio je u posed barem jednoga toga orudja na cetiri tocka.

Tomu se mora stati na put.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #13 on: June 08, 2010, 12:17:15 AM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.

Ovo je naravno budalaština, jer je u Srbiji svega 2% puteva AUTOPUT na kome su nesreće stotinama puta ređe nego na običnim putevima, dok je u Nemačkoj npr. procenat autoputeva daleko veći i ta milijarda pređenih kilometara svakako bezbednija.
Ali uzevši u obzir puteve, to zapravo ništa ne znači, osim da je Srbija siromašna zemlja sa slabim putevima. Ništa ne govori o Srbima u smislu umeća vožnje i sklonosti ka udesima, te ginjenju pri istim.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #14 on: June 08, 2010, 06:08:48 AM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.

Ovo je naravno budalaština, jer je u Srbiji svega 2% puteva AUTOPUT na kome su nesreće stotinama puta ređe nego na običnim putevima, dok je u Nemačkoj npr. procenat autoputeva daleko veći i ta milijarda pređenih kilometara svakako bezbednija.
Ali uzevši u obzir puteve, to zapravo ništa ne znači, osim da je Srbija siromašna zemlja sa slabim putevima. Ništa ne govori o Srbima u smislu umeća vožnje i sklonosti ka udesima, te ginjenju pri istim.

Ovo je najbolje objasnjenje koje sam u zivotu procitala da broj pregazenih u saobracaju nema veze sa umecem voznje onih koji su ljude pregazili.

Vidim, spremas se za svetsko prvenstvo u fudbalu, a? Opet kriv sudija, brate Srbine?

Nije onaj ko vozi, nego je bila dzomba na putu, prespora voznja, falila jos jedna traka,...
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #15 on: June 08, 2010, 06:20:16 AM »

odrastao sam uceci i govoreci srpsko-hrvatski jezik.

Слабо си ти то научио. Мора да си брзо одрастао.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #16 on: June 08, 2010, 09:04:35 AM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.

Ovo je naravno budalaština, jer je u Srbiji svega 2% puteva AUTOPUT na kome su nesreće stotinama puta ređe nego na običnim putevima, dok je u Nemačkoj npr. procenat autoputeva daleko veći i ta milijarda pređenih kilometara svakako bezbednija.
Ali uzevši u obzir puteve, to zapravo ništa ne znači, osim da je Srbija siromašna zemlja sa slabim putevima. Ništa ne govori o Srbima u smislu umeća vožnje i sklonosti ka udesima, te ginjenju pri istim.

Dobro covek, ali kako to onda (ako su tvoje predpostavke tacne da su Srbi u proseku isto toliko pametni kao ostali narodi Evrope, isto toliko civilizovani, isto toliko cisti, obrazovani, posteni, isto toliko dobri vozaci i postovaoci saobracajnih propisa) da je bas Srbija najnazadnija zemlja Evrope, da je jedina zemlja koja je primorala ostale da je bombarduju, da Srbi zive po 20 godina u proseku manje nego mnogi drugi Evropljani, da 30% ne poseduje cetkicu za zube a samo 20% redovno pere zube, da je zdravstvo strasno lose, da je skolstvo oficijalno nagore u Evropi, kako sve to bre?
If you dine with the devil bring a long spoon.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #17 on: June 08, 2010, 01:12:27 PM »
kako to onda ako [...] Srbi u proseku isto toliko pametni kao ostali narodi Evrope, isto toliko civilizovani, isto toliko cisti, obrazovani, posteni, isto toliko dobri vozaci i postovaoci saobracajnih propisa da je bas Srbija najnazadnija zemlja Evrope, da je jedina zemlja koja je primorala ostale da je bombarduju, da Srbi zive po 20 godina u proseku manje nego mnogi drugi Evropljani, da 30% ne poseduje cetkicu za zube a samo 20% redovno pere zube, da je zdravstvo strasno lose, da je skolstvo oficijalno nagore u Evropi, kako sve to bre?

cista matematika, ne mogu svi da su prvi mora neko i da je poslednji...jebiga.


Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #18 on: June 08, 2010, 02:27:31 PM »

odrastao sam uceci i govoreci srpsko-hrvatski jezik.

Слабо си ти то научио. Мора да си брзо одрастао.


dovoljno brzo i dovoljno "veliki" da udijelim poneku pedagosku nadobudnim advokatima...      :mrgreen:
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #19 on: June 08, 2010, 02:31:32 PM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.

Ovo je naravno budalaština, jer je u Srbiji svega 2% puteva AUTOPUT na kome su nesreće stotinama puta ređe nego na običnim putevima, dok je u Nemačkoj npr. procenat autoputeva daleko veći i ta milijarda pređenih kilometara svakako bezbednija.
Ali uzevši u obzir puteve, to zapravo ništa ne znači, osim da je Srbija siromašna zemlja sa slabim putevima. Ništa ne govori o Srbima u smislu umeća vožnje i sklonosti ka udesima, te ginjenju pri istim.

Dobro covek, ali kako to onda (ako su tvoje predpostavke tacne da su Srbi u proseku isto toliko pametni kao ostali narodi Evrope, isto toliko civilizovani, isto toliko cisti, obrazovani, posteni, isto toliko dobri vozaci i postovaoci saobracajnih propisa) da je bas Srbija najnazadnija zemlja Evrope, da je jedina zemlja koja je primorala ostale da je bombarduju, da Srbi zive po 20 godina u proseku manje nego mnogi drugi Evropljani, da 30% ne poseduje cetkicu za zube a samo 20% redovno pere zube, da je zdravstvo strasno lose, da je skolstvo oficijalno nagore u Evropi, kako sve to bre?


ivane, mnogo smo najjaci breeee!!!

pogledaj doprinos srbije u raznim sferama nauke, sporta, umjetnosti itd. imamo vise nego vecina drugih srazmjerno velicini nase zemlje. ne pije vode ta tvoja teorija nikako, a i ostalo ce doci na svoje mjesto; missim to sa pranjem zubi i sl. niko nije savrsen....    :)
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #20 on: June 08, 2010, 02:58:44 PM »
Treba oduzeti kola svima koji su ih stekli posle 31. decembra 1987. Ona 3 meseca posle 8. Sednice vas castim.

Da je tebi vlas' samo na 5 minuta... Lepo se najezim kace samo setim...
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #21 on: June 08, 2010, 03:10:04 PM »
pa negde vise, negde manje. U Svrbiji cini mi se 51 mrtvih na milijardu predjenih kilometara, u Ceskoj 37, u Nemackoj 12, u Holandiji 11.
Razlika u ostalim nesrecama je jos veca.

Ovo je naravno budalaština, jer je u Srbiji svega 2% puteva AUTOPUT na kome su nesreće stotinama puta ređe nego na običnim putevima, dok je u Nemačkoj npr. procenat autoputeva daleko veći i ta milijarda pređenih kilometara svakako bezbednija.
Ali uzevši u obzir puteve, to zapravo ništa ne znači, osim da je Srbija siromašna zemlja sa slabim putevima. Ništa ne govori o Srbima u smislu umeća vožnje i sklonosti ka udesima, te ginjenju pri istim.

Ovo je najbolje objasnjenje koje sam u zivotu procitala da broj pregazenih u saobracaju nema veze sa umecem voznje onih koji su ljude pregazili.

Vidim, spremas se za svetsko prvenstvo u fudbalu, a? Opet kriv sudija, brate Srbine?

Nije onaj ko vozi, nego je bila dzomba na putu, prespora voznja, falila jos jedna traka,...

Da Srbija ima vise autoputeva, da li bi ovaj vozac sa vrha teme, skrenuo u jednosmernu ulicu? Ma dajte, vi niste svesni koliko je saobracajna kultura bitna u stvaranju ove statistike.

Na primer, postovanje saobracajnih znakova, da se pridrzava onog sto nalazu, a kamoli da se ne kradu...
The bums will always loose.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #22 on: June 08, 2010, 04:16:57 PM »
Najbolji nacin da srBstvo ispostuje neki saobracajni znak jeste da isto (srBstvo) sedne za sto sacinjen od saobracajnog znaka u nekoj kafani.

Ili, alternatively, ako je PRAVI srBski saobracajni znak u pitanju a ne ti pleKani, LAZNI tzv. saobracajni znakovi zaostali iz mracnih vremena komunizma.

Na primer, nekoliko PRAVIH srBskih saobracajnih znakova:








"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12187
    • hahahaha
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #23 on: June 08, 2010, 04:23:33 PM »
Quote
da 30% ne poseduje cetkicu za zube a samo 20% redovno pere zube

U Srbiji 30% stanovnistava su nacionalne manjine. Ne znam da li je koincidencija....   :evil:

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #24 on: June 08, 2010, 05:03:17 PM »
pogledaj doprinos srbije u raznim sferama nauke, sporta, umjetnosti itd. imamo vise nego vecina drugih srazmjerno velicini nase zemlje. ne pije vode ta tvoja teorija nikako, a i ostalo ce doci na svoje mjesto; missim to sa pranjem zubi i sl. niko nije savrsen....    :)

To je upravo najveci srpski problem - sto misle da su najpametniji. To ne vidjas kod drugih naroda iz okruzenja: Rumuna, Bugara, Hrvata, Albanaca...
Oni znaju da su zaostali, gluplji, primitivniji, manje civilizovani od ostalih evropskih naroda i spremni su da mnogo toga prihvati i nauce. Not Serbs!!! Zvalava, krezuba stoka misli da je najpametnija na svetu te da nema sta da nauci od drugih.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #25 on: June 08, 2010, 05:36:04 PM »
"Jedini razlog da te neko mrzi je to jer bi zelio da bude kao ti..."

Ivane Srbine!   :-)
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #26 on: June 08, 2010, 05:42:12 PM »
"Jedini razlog da te neko mrzi je to jer bi zelio da bude kao ti..."

To je netacna izjava.Razmisli malo. Da li si ikada nekoga mrzeo i ako jesti zasto? Ne verujem bas da je zato sto bi zeleo da budes kao taj neko.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #27 on: June 08, 2010, 05:45:18 PM »
Ivanova zena nakon prolaska kolima kroz Vojvodinu na putu za Zemun:

"A kako to da je u provinciji sve cisto i uredno a sto smo blize glavnom gradu i u samom glavnom gradu - sve je prljavo? Zar ne bi trebalo da je obrnuto?".

Ivan_D:

 - "Ne bi".
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #28 on: June 08, 2010, 05:50:45 PM »
Da nije prljavih mjesta kako bi znali koja su cista? Da nije zaostalih ljudi kako bi se prepoznavali oni napredni?   Itd.

Opustite se drustvo, uzivajte u zivotu koji vam je poklonje kao I sve izbore u ovom sarolikom svijetu.
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #29 on: June 08, 2010, 05:52:26 PM »
Konobar, daj kofu ovamo...
The bums will always loose.

Offline Paramecijum

  • 7k7
  • Posts: 658
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #30 on: June 09, 2010, 03:06:05 AM »
Sećate se kako je poginuo Dražen Petrović?
Nekada, kada ste se vraćali sa Zapada u Jugoslaviju, ujutru oko 6-7 recimo, zar niste zapazili koliko ima slupanih stranaca u 20-30 km od granice. Ti kulturni, što poštuju propise i sve, odmah čim uđu kod nas počnu da se lupaju statistički u neuporedivo većem broju.
Zašto?
Pa zato što su naši putevi loši i što nisu navikli.
Dakle, stanje puteva koje je odraz siromaštva je presudno, ne kultura vožnje.

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #31 on: June 09, 2010, 03:35:43 AM »
"u africi opet drzavni udar, umorni turcin izazv'o sudar..."   

sad ce doci ivan da objasni da je turcinu prababa ustvari bila srpkinja pa zato slabo vozi... krezubi srbin izazv'o sudar....    xrotaeye
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #32 on: June 09, 2010, 07:57:20 AM »

odrastao sam uceci i govoreci srpsko-hrvatski jezik.

Слабо си ти то научио. Мора да си брзо одрастао.


dovoljno brzo i dovoljno "veliki" da udijelim poneku pedagosku nadobudnim advokatima...      :mrgreen:
Уделим ти га сестри, морончино.
Једи говна и мажи се по глави.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #33 on: June 09, 2010, 08:17:31 AM »
Sećate se kako je poginuo Dražen Petrović?
Nekada, kada ste se vraćali sa Zapada u Jugoslaviju, ujutru oko 6-7 recimo, zar niste zapazili koliko ima slupanih stranaca u 20-30 km od granice. Ti kulturni, što poštuju propise i sve, odmah čim uđu kod nas počnu da se lupaju statistički u neuporedivo većem broju.
Zašto?



Не, већ се стока овде осећа као код куће, попусте инхибиције и свесно, тешком муком  заузадавани сељоберски менталитет који се у страху од супериорне културе (и њихових супериорних полицајаца) на тужинском северу/западу сакрио испод седишта избије у свој својој простоти, ма просто експлодира.
Враћао сам се једном у тзв. Србију из Беча и за мном је возио један тип у BMW-у толико дуго да ми је већ било сумњиво. Али није сметао, држао се на пристојном растојању, кратка светла и тај рад, знам да сам га пре тога претекао мало изван Пеште, културно се склонио чим је обишао неки камион који је у том тренутку он претицао, није било потребе за екстремном мером опомене (леви жмигавац) и отада је држао десну траку... Немачке табле, миссим, ништа необично.
Јеботе, чим смо ушли у тзв. Србију (на границу је дошао одмах иза мене), не знам тачно колико му је требало да га цариник пусти после мене, два минута, можда, сустигао ме је на ономе што се зове србски аутопут (а у ствари је обичан пут који наплаћују) возећи као манијак и још са растојања од 400 - 500 метара почео да аблендује, свира (ноћу?!), да сам ја помислио да ми се ауто запалио и он ми то сигнализира. Кроз целу Мађарску смо возили 130 - 140 константно, па сам тако наставио и по тзв. Сбији, а овај ме је сустигао, не знам да ли сам био стигао до иза оне Молове бензинске пумпе и претекао са 180 - 190 на сат, бесно се дерући кроз спуштен десни прозор, пре тога ми се замало забивши у гепек, толико је агресивно претицао.
Ваљда се скупило у његовој гастерској души сва она мука по баумштели, па још она фина вожња за мном.... е, нећеш га више мајци, ово је Србија!

Мислим да ти Пара карикираш ствар инсистирајући на само једном изузетно важном елементу - стању путева. А намерно заборављаш да је стање путева искључиво последица истог оног узрока због којег се и србски возачи понашају ужасно лоше за воланима: изражене сточности у овдашњих тејлеса.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline tarana

  • 7k
  • Posts: 1407
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #34 on: June 09, 2010, 08:39:06 AM »
srbija unutar srbije je beograd.
ne jednom sam vozio iz ranjenog puža, približavajući se beogradu.
kolona iz suprotnog smera - nema šanse da ga obiđem. bg table.
kad uđemo u grad, ranjeni puž se probrati u zmaja!
menja trake sam tako! po dve u cugu! a sa 70km/h skače na 90.

Offline Che2

  • 7y
  • Posts: 43
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #35 on: June 09, 2010, 02:21:35 PM »

odrastao sam uceci i govoreci srpsko-hrvatski jezik.

Слабо си ти то научио. Мора да си брзо одрастао.


dovoljno brzo i dovoljno "veliki" da udijelim poneku pedagosku nadobudnim advokatima...      :mrgreen:
Уделим ти га сестри, морончино.
Једи говна и мажи се по глави.


hatemi je vec dokazao da licne uvrede ne uzimam k'srcu. ali sa porodicom je vec situacija drugacija. zelim da iskoristim priliku da te upozorim prijateljski da to vise ne radis...

jesmo li pisali o primitivizmu?
Srbija - SampiJon Galaksije u Tenisu 2010!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #36 on: June 09, 2010, 02:30:52 PM »
Ор елс?
Јеси ли још увек расположен да удељујеш?
Говедо.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #37 on: June 09, 2010, 02:57:30 PM »
Sećate se kako je poginuo Dražen Petrović?
Nekada, kada ste se vraćali sa Zapada u Jugoslaviju, ujutru oko 6-7 recimo, zar niste zapazili koliko ima slupanih stranaca u 20-30 km od granice. Ti kulturni, što poštuju propise i sve, odmah čim uđu kod nas počnu da se lupaju statistički u neuporedivo većem broju.
Zašto?
Pa zato što su naši putevi loši i što nisu navikli.
Dakle, stanje puteva koje je odraz siromaštva je presudno, ne kultura vožnje.

To se ne zove losi putevi nego peer pressure.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline urbana

  • 7k
  • Posts: 152
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #38 on: June 09, 2010, 03:14:14 PM »
istina je da su putevi losi, da nedostaje puno, puno saobracajnih znakova, istina je i to da su kazne blage do nikakve sto rezultira haosom u saobracaju. ja sam u kanadu dosla kao tipican jugo-vozac, "odlican vozac" posebno zato sto sam zena, pala sam ovde na vozackom jedno 4-5 puta ("glupi, usporeni kanadjani, sta oni znaju sta je kvalitetna voznja!!!"), a sad kad pomislim kako sam vozila, sama bih sebi oduzela dozvolu. preticanja, cik-cak voznja, brzina, brzina, brzina (sem kad vozim decu ili nekoga u kolima, bar toliko sam bila savesna)...sam Bog mi je jednog lenjog popodneva poslao kanadskog pandura da me kazni zbog voznje 79 km u zoni od 50, tri poena i oko $200 kazne, trt! bilo me je SRAMOTA i jezila sam se pri pomisli da sam autoputem, gde je ogranicenje 100 na sat, vozila u proseku 150! otada vozim kao baja i kad dodjem u domovinu, prvih nekoliko dana sam pod stresom od tamosnjeg saobracaja dok se malo ne prilagodim, iako se vrlo drzim itomih kanadskih pravila. od moje sadasnje voznje niko ne moze da nastrada mojom krivicom.
nemojte zatvarati oci: kultura saobracaja je kljucni faktor, a sve zbog labavog zakonodavstva. kad bi panduri radili svoj posao sve bi bilo drugacije, bez obzira na cinjenicu da su putevi i losi i tesni itd...
beogradski saobracaj je prica za sebe. sta vredi sto imas mapu kad na uglovima ulica ne pise koje je koja? zacas se covek nadje u skripcu da ne zna gde se nalazi i gde dalje treba da ide da bi dosao do cilja! meni je voznja bg-om nocna mora kao ni u jednom gradu u kojem sam do sada vozila! a da ne spominjem "veste" bg vozace, joj!
dok se zakoni ne poostre pod broj 1, meni lici da nema nade.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #39 on: June 09, 2010, 03:15:21 PM »
Ma ti stranci u stvari ne umeju da voze.
The bums will always loose.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #40 on: June 09, 2010, 03:22:19 PM »
Table sa nazivima ulica zavrsavaju kao crepovi po krovovima kuca (ili svinjaca, kokosara itd.).

Vozdovac, proslog meseca:





"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline urbana

  • 7k
  • Posts: 152
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #41 on: June 09, 2010, 03:23:19 PM »
Ti kulturni, što poštuju propise i sve, odmah čim uđu kod nas počnu da se lupaju statistički u neuporedivo većem broju.
Zašto?
Pa zato što su naši putevi loši i što nisu navikli.
Dakle, stanje puteva koje je odraz siromaštva je presudno, ne kultura vožnje.

lupaju se i u zemljama sa odlicnim putevima, iako to sto spominjes jeste jedan od faktora, ali niposto glavni.
u slucaju koji je tema imamo dva vozaca: jednog koji je skretao gde nije dozvoljeno i jednog koji je vozio brzo. ja tu ne vidim lose uslove na putu, ili gresim? i ako prelistamo crnu hroniku unazad mesec dana, kladim se da bismo kao uzrok nesreca naisli uglavnom na ljudski faktor.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #42 on: June 09, 2010, 03:37:35 PM »
Tacno tako, Urbana!
Ovaj moj namcor nikada kaznu nije platio dok smo bili u Srbiji, jednom se cak po poledici zakucao u kolonu koja je stajala na putu, iza uzvisenja. Nepregledna uzvisica, kad se on popeo gore bilo je kasno da koci. Kola sjebao totalno. Ja kazem dal si ti covece normalan da tako vozis ko manijak, jel nisi video da je poledica? Kad je on poceo, te klizavo, te sta ima da stoje na putu... Dobro rekoh ja, znaci nismo krivi za prekrsaj, ovaj sto si ga udario ce nam popraviti auto. Nece, kaze on. Kako nece kad ti nisi kriv? Pa eto kaze on, ima to glupo pravilo da je za udarac zguza uvek kriv onaj sto je natrcao. Stvarno?

Neprilagodjena brzina, jel se tako zove?

Kazem u SER nista nikad nije platio jer su se njegovi slucajevi "gubili".

Ovde su ga brzo ukebali, $500 je platio svoju prvu kaznu i pola dozvole je izgubio. I jos je imao super srecu, jer su kasnije za 30 i vise preko limita uzimali dozvolu.

Ajd sto je platio $500 nego sto je posle morao zeni da objasnjava. A bila sam fina, rekla sam mu da cu ga sledeci put okaciti za mooda, naglavacke i u kupatilu.

Dodje njemu tako povremeno, pa ga upozoravam da obrati paznju na gangsteraje (BG=beogradski gangster).

Putevi? Pa dobri putevi su za takve vozace kao da das dzak marihuane hashisharu na cuvanje. Iskusenje je preveliko. Tako da bih ja rekla da dobri utevi uticu NEGATIVNO jer te mame da vozis brze.

Ovaj jedan nas covek se zalio na diskriminaciju i jebao je kevu i Australiji i svima. Zamisli sta rade, znaju da slavimo Sv Nikolu u Liverpulu (ili bese Bonaringu, isti djoka, leglo naseg sveta) i bas tada stave policajce da nas, Srbe hvataju. To da ne pije kad vozi nije mu palo na pamet.

Kad smo vec kod pica, isto jedan car nije pio, samo je dolivao. Bio pod gasom sve vreme. Imao svoj biznis, razvozio nesto. I naravno ukebaju ga. Rutinska kontrola i cap - 1+ promila alkohola u krvi. I njemu su naravno drugi bili krivi.

A jel vozi i dalje pijan? Naravno da ne.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #43 on: June 09, 2010, 03:47:54 PM »
Mene je pre dve-tri nedelje uslikao foto-radar; vozio sam 66mph u 55 zoni, $180 kazna. Da je lepo bio rush hour, isao bih 25mph, nego zlikovci napustili autoput da bi me navukli na foto spijune....
The bums will always loose.

alan ford

  • Guest
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #44 on: June 09, 2010, 04:02:04 PM »
Mene je pre dve-tri nedelje uslikao foto-radar; vozio sam 66mph u 55 zoni, $180 kazna. Da je lepo bio rush hour, isao bih 25mph, nego zlikovci napustili autoput da bi me navukli na foto spijune....

si se pozvao na zakon o privatnosti? kako iko sme da te slika bez tvog prava :)

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #45 on: June 09, 2010, 04:22:33 PM »
Ja ne poznajem onog tipa na fotografiji. Uopste ne lici na mene, a pojma nemam kome sam pozajmio moje vozilo tog dana.
The bums will always loose.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #46 on: June 09, 2010, 04:26:09 PM »
Quote
Putevi? Pa dobri putevi su za takve vozace kao da das dzak marihuane hashisharu na cuvanje. Iskusenje je preveliko. Tako da bih ja rekla da dobri utevi uticu NEGATIVNO jer te mame da vozis brze.

Ovo je velika istina. Zato se ja ne bojim toliko da vozim po Ukrajini (osim na tzv auto-putevima) jer su putevi toliko uzasni da ljudi jednostavno moraju da postuju zakone fizike, ako vec ne postuju ni jedne druge, i moraju da voze polako.

A tamo takodje voze bez ikakvog postovanja prema svom ili tudjem zivotu. Nevidjena stoka u saobracaju, mada su inace miran narod.
Najvise vole da preticu i nista im ne smeta sto ti ides iz drugog smera. Nevidjen broj puta sam morao da bukvalno smanjim brzinu sa 90km/h na recimo 50km/h u sekundu-dve da ne bih udario na idiota iz suprotnog smera koji je odlucio da pretice i koji u principu zna da cemo se, ako ja ne zakocim naglo, sudariti. I to se tamo desava non-stop. Toliko sam se bio iznervirao jednom, da sam poceo da mastam kako bi bilo dobro da to jednom uradi trabant pa da ga raznesem. Tamo ima gomila nekih volgi, moskvicha itd i sa takvim gvozdjurijama ne bih zeleo da idem u frontalni okrsaj. I onda razmisljam, nema nista od toga, jer trabant nema dovoljno snage da nekog tako pretekne.
I idemo tako, u meni se nakuplja zloba, mrznja, agresija i ni pet minuta od tog mog agresivnog mastanja izleti mi iz suprotnog smera, maksimalno bezobrazno, Smart auto. Ne znam tacno sta mi je u sledecoj sekundi sve proslo kroz glavu (ukrajinski istrazni zatvor - iako ne bi bila moja krivica covek nikad ne zna u takvoj zemlji sta moze da se desi, pogotovo ako si stranac, cinjenica da mi je dete u kolima, cinjenica da mi ne bi bilo ni malo zao da takav vozac umre, ali da ne moram bas ja da mu presudim, da bi sudar uz malo peha mogao da bude koban i po mene iako sam u vozilu od skoro 3 tone, a on mozda 600-700kg i jos svasta ko zna), ali sam automatski zakocio i to bas debelo, recimo sa 90 na 40 i opet je verovatno falilo manje od metar da se sudarimo.

Secam se da sam pomislio "kakva si sisa Ivane" i onda radostan sto je tako nastavio dalje. Cak se i zena cudila kako ovaj put nisam bio besan i nisam ogovarao Ukrajinu na sav glas.

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #47 on: June 09, 2010, 04:30:22 PM »

Secam se da sam pomislio "kakva si sisa Ivane" i onda radostan sto je tako nastavio dalje. Cak se i zena cudila kako ovaj put nisam bio besan i nisam ogovarao Ukrajinu na sav glas.


Маравиљосо!
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #48 on: June 09, 2010, 04:31:12 PM »
Mene je pre dve-tri nedelje uslikao foto-radar; vozio sam 66mph u 55 zoni, $180 kazna. Da je lepo bio rush hour, isao bih 25mph, nego zlikovci napustili autoput da bi me navukli na foto spijune....

si se pozvao na zakon o privatnosti? kako iko sme da te slika bez tvog prava :)

ima to i tamo? ovde ima zakon, koji su nedavno pokusali da ukinu, ali nije prosao u skupstini, da ako pozajmis auto nekome i on napravi prekrsaj ne moras da kazes ko je to. Kazes samo "nisam bio ja, vec osoba meni bliska i ne zelim da kazem ko je to". I u principut ti ne mogu nista.
Meni to deluje apsurdno, meni bi bilo logicno da kazne vlasnika vozila pa nek on posle ganja osobu blisku. Ali to opet nije u skladu valjda sa nekim drugim zakonima, sta li.

If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Tromotorac

  • 7k
  • Posts: 2856
  • a.k.a. GET, Gagarin
Re: ostade zena bez noge :(
« Reply #49 on: June 09, 2010, 04:41:15 PM »
Nisi ni ovde obavezan da im kazes ko je to bio.

Moram da im prilozim kopiju moje vozacke dozvole uz izjavu da to nisam na slici ja. Bolje bi mi bilo da ih ignorisem, jer im foto-radar contract with state istice u julu, pa je mala sansa da bi slali sudskog kurira da me ceka pred kucom... osim ako nisu totalno bankrotirali pa ce da se biju za svaki cent...
The bums will always loose.