News: SMF - Just Installed!

Author Topic: $5000 reward  (Read 3182 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
$5000 reward
« on: December 12, 2009, 06:35:24 AM »
Citam od jutros lokalne novine... Lokalne vlasti raspisale nagradu od $5000 za one koji pomognu u identifikaciji osobe ili osoba koje su nasarale neke grafite.

Jel to mLogo? Ili malo?

Zvrljanje grafita je ovde kaznjivo zatvorom.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: $5000 reward
« Reply #1 on: December 12, 2009, 06:47:21 AM »
Ma malo je xfrog
Interesantno sad na Bozicnom partiju zena glavnog direktora neshto chavrljala samnom i kaze kako su proshle godine obilazili " Istochnu Evropu" pa su bili u Hrvatskoj.More, normalno "Djubrovnik" i to ali joj se Zagreb nije svideo uopshte , kaze pun grafita. Bili su i u Madjarskoj...Srbiju su zaobishli :mrgreen:.Rekla sam joj da im je to bila velika greshka xdrinka
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: $5000 reward
« Reply #2 on: December 12, 2009, 06:52:15 AM »
Ima tome unazad jedno 5-6 godina, u vreme kada sam radila individual tax returns, dosao mi je jedan klijent koji je bio policijski inspektor i koji se bavio istragama bas ovih stvari: ko je sarao po zidovima.
Ja bila odusevljena njegovim poslom, pricao mi je kako traze prekrsioce itd itd. Kaze da ne drze stvar pod kontrolom ceo Syd bi bio prekriven grafitima. Svljaoci su kao i lopovi - imaju svoj stil, tako da kaze kad im urade profil kojim ih identifikuju kao sa otiskom prsta.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline Tužni Grad

  • 7k
  • Posts: 277
  • V for Vaketa
Re: $5000 reward
« Reply #3 on: December 12, 2009, 09:03:40 AM »
Pre par godina, u rodnom gradu. Uveče izašli da prošetamo.
Kućica, belo okrečena, ganc novo, blješti. Preko zida crni grafiti:

"Ljudi, nemojte više da krečite, ko Boga vas molim !"

Offline mercedes

  • 7k
  • Posts: 202
Re: $5000 reward
« Reply #4 on: December 12, 2009, 04:14:37 PM »
Proslo ljeto sam bila u Firenci, stari dio grada izgleda uzasno , napr. fasada neke stare zgrade u nivou recimo prvog sprata su stare zidne freske a nize su zvrljotine (nove zidne freske :mrgreen:)
Isto tako isla sa nekim drustvom do Stone Headge-a i tamo u okolini postoje nekakva svetista druida kamenje slicno ovom, e tu kcerka moje prijateljice izvuce kredu i dok smo mi okolo razgledale ostalo kamenje ona je iscrtala i ispisala cudo bozje, jebiga onda smo je natjerale da sve to brise 8-)ronila je krokodilske suze dok je to ocistila.

Kod mene u komsiluku su stavili legalni zid za grafite, cesto prodjem pored uvijek me zanima sta su novo napravili, bude mnogo dobrih grafita iako sam sigurna da im fali adrenaln iliti zabranjeno voce, ali kazne su velike i u zatvor se ide.
Einstein said that: Imagination is more important than
knowledge.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: $5000 reward
« Reply #5 on: December 13, 2009, 04:03:32 AM »
Na najpoznatijoj plazi u Syd (Bondi iliti Bondai) ima citav zid isaran grafitima, ali umetnicki. Stvarno daje smek, neki od crteza su pravo dobri.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

alan ford

  • Guest
Re: $5000 reward
« Reply #6 on: December 13, 2009, 05:19:59 AM »
na Novom Beogradu kod 70. bloka je zid koji je prekriven grafitima a sve je organizovano radjeno i uradjeno i zaista lepo deluje, koliko tako sta moze lepo da deluje. Eno ga tamo vec 10+ godina, medjutim ove godine vidim da su deo tog zida prekrili velikim reklamnim panelima. Sada nit vidis grafite nit reklame jer su izvrljane grafitima i sve lici na krs i lom a ne nesto sto je bilo smisljena akcija.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: $5000 reward
« Reply #7 on: December 13, 2009, 07:36:27 AM »
Организовано
Смишљено
Лепо
Уштројено
Графити


Избаците уљеза.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: $5000 reward
« Reply #8 on: December 13, 2009, 07:52:55 AM »
I dobro sada.
Koji im je to fazon?
To zvarljanje.  Znam da ga u  umetncikom svetu objasnjavaju kao artisticki nacin izrazavanja ,
ali, sta je sa stetama koje tom prilikom nanose vlasnicima raznoraznih objekata?
 
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: $5000 reward
« Reply #9 on: December 13, 2009, 08:31:45 AM »
sta je sa stetama koje tom prilikom nanose vlasnicima raznoraznih objekata?
 

 xrofl xrofl xrofl xrofl
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: $5000 reward
« Reply #10 on: December 13, 2009, 10:52:17 AM »
Организовано
Смишљено
Лепо
Уштројено
Графити


Избаците уљеза.

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: $5000 reward
« Reply #11 on: December 13, 2009, 11:56:48 AM »
I dobro sada.
Koji im je to fazon?
To zvarljanje.  Znam da ga u  umetncikom svetu objasnjavaju kao artisticki nacin izrazavanja ,
ali, sta je sa stetama koje tom prilikom nanose vlasnicima raznoraznih objekata?
 

Artisticki je kad je na dozvoljenoj povrsini.
A kriminal je sve ostalo.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline vbo man

  • 7k
  • Posts: 2038
Re: $5000 reward
« Reply #12 on: December 13, 2009, 01:05:56 PM »
Ovde u blizini su napravili novo naselje i stavili ogradu ( zashtitu od glavnog puta).Oma su je izvrljali i to nikakvim umetnichkim slikama nego svojim potpisima (imaju oni to). Onda ovi chija je ograda dovedu pravog umetnika da nacrta prirodu, kengure, papagaje, zabe...od onda je ne diraju.
U stvari njih neodoljivo privlachi svetla chista povrshina...jednom su komshiji stalno pisali dok je ograda bila bez boje.Kad je prefarbao u tamno ljubichastu ostavili ga na miru...
Ima neshto bolesno u toj vezi izmedju svetle povrshine i tih ludaka...To treba lechiti xuzi
The light at the end of the tunnel is the train.

Offline baggio

  • 7k
  • Posts: 2596
Re: $5000 reward
« Reply #13 on: December 13, 2009, 11:02:34 PM »

Artisticki je kad je na dozvoljenoj povrsini.
A kriminal je sve ostalo.

Upravo je to ono o cemu govorim.
Pa, ti "artisti" uopste nemju obzira, barem na mojim prostorima.  Nema ni santimetra cistog zida kako na stambenim, tako i ni na komercijalnim zgradama i nikom nista.  Onoga momenta kada je zis prefarban, iste te noci majmuni iznesu svoje "umetnicko delo" :twisted: Na njima se ne primenjuju nikakve kazne, a lova koja se sahrani na ciscenje zidova je neverovatna.

Slawen,
Jesi ti jedan od tih artista?
'ajd' priznaj.
We can not change the cards we are dealt, just how we play the hand - Randy Pauch

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: $5000 reward
« Reply #14 on: December 14, 2009, 03:31:32 AM »
Quote from: baggio
Upravo je to ono o cemu govorim.
Pa, ti "artisti" uopste nemju obzira, barem na mojim prostorima.  Nema ni santimetra cistog zida kako na stambenim, tako i ni na komercijalnim zgradama i nikom nista.  Onoga momenta kada je zis prefarban, iste te noci majmuni iznesu svoje "umetnicko delo" :twisted: Na njima se ne primenjuju nikakve kazne, a lova koja se sahrani na ciscenje zidova je neverovatna.

Zato i nude $5000 reward - to je zapravo usteda jer kad ih strpaju iza brave neko vreme nece morati da peru za njima.
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked