News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Meanwhile, in Russia  (Read 145175 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #50 on: June 05, 2013, 02:28:14 PM »
Bez zajebancije, cuo sam da je covek dobio stan od Putina. :mrgreen:
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #51 on: June 05, 2013, 04:13:06 PM »
????????????????

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #52 on: June 05, 2013, 05:27:40 PM »
Brate, daj detalje. Hocu da zelim da mogu da se nadam da verujem da je to istina. Ako je tacno, to je veca vest od Kerleusinih silikona.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #53 on: June 06, 2013, 06:01:42 AM »
Kad sam ga pustio zeni da ga cuje, odmah je iz nje izletelo "to je neki Tatar, Gruzin ili Kazah".

Mada kaze da ok govori, samo s teskim akcentom.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #55 on: June 06, 2013, 07:34:03 PM »
Razveli se Putin i Ljudmila.

 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 xdrinka xdrinka xdrinka xdrinka xdrinka xdrinka xdrinka

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #56 on: June 11, 2013, 04:30:49 AM »
Evo zore, evo dana
Evo kuce, evo stana...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #58 on: July 02, 2013, 03:45:17 AM »
To je ruski bilijar.

Nego, moze li neko da ne obozava naseg starog poznanika:

http://www.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/15/16568535/evroazijska-srbija-pocela-saradnju-sa-rf.html?40

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #59 on: July 02, 2013, 12:14:46 PM »
Strasno je pomisliti da ovako nesto seta medju normalnim ljudima.  Ta kompletna bulumenta.

Nego, nije skroz pogresio kod te Evroazijske Srbije.  :)
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #60 on: July 02, 2013, 03:16:21 PM »
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #61 on: July 02, 2013, 04:06:06 PM »
mw, srb

Direktor Instituta za šumarstvo Ljubinko Rakonjac juče je ustanovio da je hrast star oko 600 godina i da ga treba staviti pod zaštitu države. On kaže da treba ispitati kako to da su projektanti napravili ovakav propust.
- Ekipa se upravo vraća s terena, procenili smo da je hrast star oko 600 godina i da ga apsolutno treba zaštititi. Treba učiniti sve da bi se ovo vredno stablo spaslo, jer je to istorijsko i prirodno bogatstvo. Ovakvih stabala je vrlo malo u Srbiji, mogu se nabrojati na prste jedne ruke.


"Treba da se oslobodimo palanačkog duha, koji kaže hoću hrast od šest vekova a ne autoput. E pa, ja hoću autoput", kaže Vučić.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #62 on: July 02, 2013, 04:27:09 PM »
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #63 on: July 02, 2013, 04:39:03 PM »
Opet?!  Najnovije licne karte?!

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/390971/Nove-licne-karte-od-sledece-godine

Ja imam ovakvu, izvadila pre godinu-dve (pricala sam ovde, kad su hteli cirilicom da mi napisu potpuno necirilicno prezime).  Da li se i ta sada menja?!

Ovaj je najbolje rekao:

Freedom
Utorak, 02. 07. 2013. 14:24h
neregistrovan korisnik
Ajde vi lepo uvedite da svaki gradjanin mora da vam da po 20e kad vam zatreba, al nemojte nas više maltretirati po redovima!!!!
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #64 on: July 02, 2013, 05:02:11 PM »
600 ili 800? Jel' o istom hrastu govorimo?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #65 on: July 02, 2013, 06:47:34 PM »
o istom hrastu govorimo... procene su odokativne... (dok ga Vučić ne preseče)

postoji više rešenja za hrast

1. da se pomeri trasa



e, ali kažu da je to teže izvodljivo jer je blizu neki tunel (ne znam da li je tunel prokopan)
ako nije onda bi i tunel mogao da promeni trasu

a ako je tunel već prokopan onda, može i da se pomeri hrast...

evo kako se to radi u razvijenim zemljama

Berard Moves Mr. Al - The 150 Year Old - 800,000lb Oak Tree!

100 Year Old Compton Oak Move Successful in League City
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #67 on: August 02, 2013, 12:13:37 AM »
Kako javlja Kurir a prenosi Glas Razuma:

U noći rušenja Berlinskog zida, 1989. ogromna masa je došla pred zgradu misije SSSR, kojom je komandovao mladi oficir tajne službe

------

BEOGRAD - Predsednik Rusije Vladimir Putin nije slučajno došao na čelo najveće države na svetu! O tome govore podaci o vremenu rušenja Berlinskog zida, kada je bio visoki oficir KGB-a! Prenosimo priču koja je danas ugledala svetlost dana!

- Te noći 1989. kad je srušen Berlinski zid, ogromna masa od preko 5.000 ljudi najpre je prodrla u zgradu Istočnonemačke obaveštajne službe Štazi u Drezdenu, a zatim je zaplenila svu dokumentaciju i potom srušila zdanje. Velika opasnost je pretila i misiji sovjetskog KGB-a čija se zgrada nalazila odmah do Štazijeve.

Razularena, pijana masa Nemaca sa pivskim flašama u rukama prodrla je i u dvorište uprave KGB-a, čiji je starešinina, uplašen odmah pobegao. Odgovornost za bezbednost i komandu sovjetske obavešatajne uprave preuzeo je najstariji po činu, potpukovnik KGB-a, koji je od susednog garnizona sovjetske armije zatražio da pošalje obezbeđenje, ali general je to odbio jer nije imao naređenje iz Moskve.

Gomila od više hiljada rušilački i borbeno raspoloženih Nemaca se približavala stepeništu, a komanda u Moskvi je i dalje ćutala, niko nije odgovarao na telefonske pozive. Pred masu je izašao Vladimir Putin, potpukovnik KGB-a i s namerom da je urazumi, obratio joj se sledećim rečima:

„To što je srušen Berlinski zid je dobra volja naše zemlje. Ovu zgradu mi čuvamo zato što je ona svojina Sovjetskog Saveza. Jeste li me dobro razumeli: ovo je imovina druge države! Mi oficiri je čuvamo i ispunićemo svoj dug”. A njih, oficira KGB, u zgradi je bilo samo osam. Stajali su na prozorima s oružjem na gotovs kao u karaulama.
Potpukovnik je stajao i dalje ispred gomile preprečivši joj put. Imao je pištolj u kome je bilo 12 metka.

„Vi znate da sam ja oficir, i imam pištolj sa 12 metaka. Jedan metak sam ostavio za sebe, ali sam odlučan da ispunim svoj dug. Drugačije ne mogu, jer ja sam oficir”. Nakon tih reči upućenih gomili, potpukovnik je laganim korakom počeo da se penje iz stepenište ka ulazu u zgradu. Peo se polako očekujući da ga neko gađa kamenom ili flašom u leđa. Počeo je lagano da se okreće ka gomili, a kad je zastao i savim se okrenuo, masa je već počela da se razilazi.

Niko od Nemaca te noći nije ušao u zgradu KGB-a u Drezdenu, nije se domogao nijednog dokumenta iz arhive. U Drezdenu sa i sada prepričava ovaj događaj koji je postao legenda. Nemci se ponose što su tada poslušali mladog potpukovnika KGB-a, čije ime im u tom momentu nije ništa govorilo.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #68 on: August 02, 2013, 01:12:09 AM »
Sadisticki bih mucio narucioce i izvodjaca radova tj. "pisca" ovog tzv. clanka...

A gde je Tesic?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"


Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #70 on: August 02, 2013, 12:26:45 PM »
Kao sto sam i pre pomenuo. Verovatno jedini evropski narod koji je vise ksenofobican od Ceha su Rusi.
Cesi su jos kulturni, pa su taj rasizam i ksenofobija umereni, suptilni. Mogu samo da zamislim kako je doseljenicima po dobroj zemlji Rusiji.

Ne znam da li sam pricao, proslog leta kad je ksn#2 dosla u Prag na par dana (odatle smo posle isli dalje) smestio sam je u hotel gde je na recepciji radio lik koji je imao name tag "Mustafa". Jos je, istina, i izgledao krajnje ne-evropski, kao mesavina Mongola i planinskog Turka recimo.
Kad mu je Ksenia dala pasos, poceo je sa njom da prica ruski. Ja sam je kasnije u liftu pitao da li je to Rus na sta se ona nasmejala i rekla "Ivane, video si da se zove Mustafa. Nijedan Rus se ne zove Mustafa. A video si i kako izgleda..."
Rekao sam da sam u stvari hteo da pitam da li prica ruski kao maternji jezik...   "ah, ruski prica, da, ali nije to Rus..."
Slicno i ovde u CZ, jednom u casinu bila pustena TV i neki talent show i pevala jedna crna devojcica i posle nesto pricala. I posto u to vreme jos nisam mogao sasvim sa sigurnoscu da kazem da li neko ima akcenat ili ne pitao sam da li je ona Cehinja. Svi oko mene praskli u smeh "da, da, Cehinja je sigurno". Kad sam pitao da li ima akcentar, rekli su da nema, tj. da ima nekakav moravski akcenat, ali ne strani".

Grozno. U Holandiji je svako ko govori bez akcenta Holandjan. I ako bi neko oko toga pravio pitanje i komentare naisao bi na veliko negodovanje okoline. U CZ i u Rusiji je suprotno.
Verovatno ni Poljska nije mnogo bolja.


http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=08&dd=02&nav_id=738592

Čega i koga se najviše plaše Rusi?

Svi znamo da se hrabri Gali najviše plaše da im nebo ne padne na glavu. Što s Srba tiče - promaja je oduvek bila najveći neprijatelj našeg naroda. Kakva je situacija sa Rusima i čega se oni najviše plaše?

Prema podacima do kojih je došao tokom istraživanja "Sveruski centra za proučavanje javnog mnjenja" većina Rusa plaši se doseljavanja pripadnika drugih nacionalnosti.

Rusi strahuju i od ekoloških katastrofa, presušivanja zaliha nafte i gasa i izumiranja stanovništva zbog niskog nataliteta.

Čak 28% anketiranih strahuje od napada vanzemaljaca - taj strah je veći i od bojazni da bi teroristi mogli da izvrše napade u Rusiji. Rusi ne strahuju od spoljašnjih pretnji, niti od revolucija unutar zemlje.


Dan Ruske mornarice Foto: BETA/AP Photo/Dmitry Lovetsky
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #71 on: August 02, 2013, 04:02:05 PM »
Nisam siguran to sto pricas za Rusiju, evo Tesic kaze kako postoje muslimanske, pravoslavne, budisticke i durge kozacke jedinice, kao i da svi oni zive u harmoniji kao srecna porodica ponajvise zaslugom velikog PUTINA!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #72 on: August 02, 2013, 04:13:37 PM »
Ah pa moguce. Na odmoru sam pa mi spor internet i ne mogu da pogledam video, ali eto cim se vratim.

Inace, citao sam da je taj Putin singlehandedly savladao rulju od 5,000 Nemaca pre skoro cetvrt veka. Tako, da sve je moguce.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #73 on: August 02, 2013, 06:22:15 PM »
You could be a cultural Marxist...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"


Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #75 on: August 13, 2013, 07:03:42 PM »
greota da se baci
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #76 on: August 15, 2013, 05:17:27 PM »
Preneto sa foruma B92, ne znam da li je istina postokupiopotoiprodo:

>> ... Za uzorno vršenja poslova oko realizacije prvog ljudskog leta u svemir, 12. aprila 1961, na brodu "Vostok" ... Jurij Aleksejevič Gagarin se nagradjuje novčanom nagradom u iznosu od 15.000 rubalja iz rezervnog fonda Saveta ministara SSSR.

 Iz Odluke Saveta ministara SSSR o poklonima J. Gagarinu (18. aprila, 1961, poverljivo)

 1) po Odluci Vlade SSSR-a, prvi sovjetski kosmonaut, major J. Gagarin i članovi njegovog domacinstva nagradjuju se automobilom "Volga", kućom, nameštajem i stvarima, prema spisku:

 2) Ministarstvo odbrane SSSR-a (drug Malinovski) da majoru J. Gagarinu da četvorosoban stan u mestu službovanja.

 Takodje (poverljivo)
 - nameštaj za spavaće sobe, trpezariju, decju sobu, radni kabinet, kuhinju. TV "Rubin", radiogramofon "Luks", mašinu za pranje veša, frižider, usisivač. Tepihe. Klavir. Posteljina - 6 setova. Ćebad - 2 kom.

 Za roditelje J. Gagarina
 - Montažna kuća od tri sobe, televizor, radio, nameštaj za tri sobe.

 Za J. Gagarina:
 - Kaput topliji. Kaput letnji. Mantil. Odela - 2 (svetlo i tamno). Cipele - 2 para (tamne i svetle). Bele košulja - 6 komada. Šeširi - 2. Čarape - 6 pari. Svileno rublje - 6 pari. Musko rublje - 6 pari. Maramice - 12 komada. Kravate - 6 kom. Rukavice - 1 par. Električni aparat za brijanje. Dva seta vojnih uniformi (paradna i za svaki dan). Koferi - 2.

 Za suprugu J. Gagarina:
 - Kaput topliji i letnji. Mantil. Haljine - 3. Tamni kostim. Šeširi - 2. Kombinacije vesa - 6. Čarape - 6 pari. Cipele - 3 para. Kofer i torbica - 2. Rukavice - 2 para. Marama - 2 (vuna i svila). Bluze - 2. Džemper od vune - 1.

 Za decu:
 - krevet za decu. Kolica. Vunene haljinice - 4. Kaputi - 2 (zimski i letnji). Kape - 2 (zimska i letnja). Cipele - 4 para. Donje rublje - 6 pari. Lutke, igračke. Decje potrepstine.

 Za majku:
 - Letnji i zimski kaput. Mantil. Haljine - 2. Marama od angore. Cipele - 2 para. Donje rublje - 6 pari. Čarape - 6 pari. Džemper od vune - 1.

 Za oca:
 - Letnji i zimski kaput. Mantil. Kapa. Donje rublje - 6 pari. Košulje - 6 kom. Odela - 2 (tamno sivo i tamno). Čizme - 2 para (svetle i tamne). Kravate - 4. Maramice - 6. Čarapa - 6 pari.

 Dvojici brace i sestri J. Gagarina - po 1000 rubalja.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #77 on: August 15, 2013, 05:30:26 PM »
Te stvari su 61. bile ogroman deal u Sovijetskoj Rusiji. Secam se citao sam jednom (Zivot i sudbina, Vasilij Grosman) tokom rata neki super naucnik dobio sledovanje od 6 jaja nedeljno kao premiju i bio presrecan.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #78 on: August 15, 2013, 05:33:59 PM »
hehe, useljava se Gagarin, proverava spisak i kaze "Nedostaje odelo, musko, svetlo"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #79 on: August 19, 2013, 06:29:27 PM »
je l' zna neko, da ne otvaram novi topic, kako da iskljucim ovaj prokleti Google SafeSearch?????
Smradovi jedni. Sve sam pokusao, potrosio dobrih pola sata gledajuci videa i citajuci instrukcije. Ne pomaze. Kako sacuvama settings, opet se vrati na staro.
Ne mogu ovako nista od interesa da nadjem na internetu. Vidim zale se i drugi ljudi.
Vec bio spreman da predjem na yahoo ili bing, ali tamo ista stvar. Smradovi jedni smrdljivi   xuzi xuss xtwak

Quote
Google SafeSearch is active
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #80 on: August 19, 2013, 07:07:51 PM »
Sta ti je to?

(posted from so called Serbia)
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #81 on: August 19, 2013, 07:08:18 PM »
možda ovo pomogne....

http://www.google.isearchblog.com/google-safe-search-off

To turn Google Safe Search OFF, you need to access Google’s Preferences.
Turning off the strict filtering will need to be done within each browser you use.
The problem is, sometimes Google safe search goes back to the default of moderate filtering.

To override your computer settings, search here to turn off safesearch.
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #82 on: August 19, 2013, 07:11:57 PM »
Kako to izgleda i shta radi?
Mozda i ja imam isto, a ne znam...
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #83 on: August 19, 2013, 07:29:46 PM »
ukucaj u google npr. "katie fey"

ako ti izadje:

Your search - "katie fey" - did not match any documents.

onda i ti imas isto a ne znas...
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #84 on: August 19, 2013, 07:30:24 PM »
hvala INI! ovaj drugi link pomaze, ali samo za single session. Posle sve opet ide po starom    :(
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #85 on: August 19, 2013, 07:46:06 PM »


... ne znam, sad čitam da su nešto muljali, da u usa ne može da se isključi...
negde proporučuju da se ide preko lokalnog gugla, google.cz
možda ti je e-mail account registrovan kao usa account...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #86 on: August 19, 2013, 07:50:58 PM »
Ne moze ni preko google.cz ni preko google.de.
Google account mi je star, jos dok je gmail bio u test fazi i invite-only. tad nisu ni pitali za zemlju cini mi se, pa moguce da je kao usa account. mada i kad se odlogujem ista stvar.
:(
A sta kazes u usa ni ne moze da se iskljuci? da land of the free..
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #87 on: August 19, 2013, 07:58:29 PM »


ovako je kod mene na google.com
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #88 on: August 19, 2013, 08:00:02 PM »
ukucaj u google npr. "katie fey"

ako ti izadje:

Your search - "katie fey" - did not match any documents.

onda i ti imas isto a ne znas...


Uploaded with ImageShack.us
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline slawen

  • 7k
  • Posts: 5281
  • Ja se nechavam vykourit
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #89 on: August 19, 2013, 08:01:40 PM »
Btw nisam siguran dal' sam josh na USA ili sam se vratio na SER setovanje.
We take no cash unless we cash justice for you! Are you listenin' to me? I'm givin' ya pearls hеrе!

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #90 on: August 19, 2013, 08:03:00 PM »
.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #91 on: August 19, 2013, 08:03:13 PM »
    :oops:

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #92 on: August 19, 2013, 08:03:21 PM »
idi na slike (images) pa to tamo mozes iskkljuciti. valjda se odnosi na sve.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #93 on: August 19, 2013, 08:04:13 PM »
A sta kazes u usa ni ne moze da se iskljuci?

tako, nekako... nisam se mnogo upuštao u članak...

http://www.webpronews.com/google-preventing-u-s-users-from-disabling-safesearch-2012-12

mada, obično uvek ima neki backdoor, ali default je on
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #94 on: August 20, 2013, 05:19:44 PM »

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #95 on: August 20, 2013, 05:25:15 PM »
Nigde zivot belog coveka ne vredi tako malo kao u Rusiji. NIGDE!!!
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #96 on: August 20, 2013, 05:51:25 PM »
Sto rece jedan moj prijatelj Ukrajinac "U Rusiji i CCCP-y oni gore su uveg na ove dole gledali kao na smece"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #97 on: August 20, 2013, 05:57:22 PM »
MW Nemacka, iliti sta se desavak kad iskljuce video nazor   :mrgreen:

   
Go čovek napravio žurku u avionu Angele Merkel

Nemački tužioci istražuju kako je jedan čovek mogao da se ukrca u avion vlade Nemačke koji koristi kancelarka Angela Merkel. Ovaj čovek je na sebi imao samo donji veš i bio je pod dejstvom narkotika.

Ovaj događaj definitivno nije najsvetliji trenutak u istoriji bezbednosne agencije s obzirom da je praktično go čovek uspeo da uđe u avion Angele Merkel i pritiska dugmiće u pilotskoj kabini i igra na krilu aviona.

Neimenovani dvadesetčetvorogodišnjak je kod sebe imao kesu punu marihuane i pilula ekstazija i bez većih problema je uspeo da uđe u avion koji često koristi Merkelova. Ono što je još interesantnije jeste činjenica da se avion nalazio u zatvorenom vojnom delu aerodroma u Kelnu.

Sudeći po izveštaju bezbednosne agencije, čovek se skinuo u donji veš i počeo da prska penu iz protivpožarnog aparata po avionu i elegantnim bež sedištima u kabini. Nakon toga se igrao sa komandama pilota i aktivirao tobogan na naduvavanje koji se koristi u slučajevima krajnje nužde a potom je igrao na krilu Airbusa 319.

Ceo incident se desio 25. jula ali je tek nakon procurelog izveštaja o nesreći počeo da zaokuplja pažnju medija.

U izveštaju stoji da je u avion bilo moguće ući kroz ulaz za slučaj opasnosti a vrata pilotske kabine su bila otključana, a pipadnicima policije, privatnog obezbeđenja i vojske je bilo potrebno četiri sata da izbace uljeza iz aviona.

Svemu ovome doprineli su posebni senzori za detektovanje uljeza koji su zbog građevinskih radova bili isključeni.

Ovaj čovek je uspeo da prođe pored obezbeđenja na ulazu tako što im je rekao da je pozvan na prijem povodom venčanja koji se odigravao u obližnjim oficirskim prostorijama. Nakon toga se popeo preko bodljikave žice, pretrčao pistu i ušao u avion.

Dok se igrao sa pilotskim komandama nenamerno je aktivirao alaram koji se oglasio u 20.40 časova ali je savladan tek u 12.23 časa kada ga je ujeo policijski pas.

Njegovi postupci napravili su štetu u vrednosti od 133.000 dolara pošto je uništio tepih u avionu, farbu u kabini i bilo je potrebno zameniti tobogan na naduvavanje.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #98 on: August 20, 2013, 05:58:40 PM »
U SAD bi popio metak na ogradi.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Meanwhile, in Russia
« Reply #99 on: August 20, 2013, 05:59:14 PM »
 :mrgreen: :|
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"