News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Iz stampe  (Read 1034468 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5900 on: December 17, 2020, 11:43:59 PM »
nisam baš rekogniziro poentu članka
al nebitno, masku nosim poslednjih mesec dana, na podbratku po ulici, navučem na labrnju čim vidim da mi se bus približava (kreno mi je kronicni sinusitis/rinitis pa da ne sablažnjavam ostale sapatnike u sredstvima javnog prevoza i ostalim institucijama...)

p.s.
u unutrašnjem levom džepu od jakne (hilfiger) nosim 3 pamučne, u torbi još osam troslojni papirnih za zlu ne trebale...

pps
na nogama tikepa Hilfiger sa dva sloja hilfiger čarapa,
da me štitu od levičarskog uroka...

 xuzi
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5901 on: December 18, 2020, 06:52:36 AM »
u vezi članka:

- darko & marko su radijski/tv voditelji koji u poslednjih 13 godina imaju autorsku emisiju "mentalno razgibavanje" po raznoraznim postajama (bili kod bakija anđelkovića na s-u, na b92, između ostalih, sad su na novoj s); koncept te emisije bi se generalno mogao opisati kao vox populi - probaj da ih zamisliš kao dva lika iz kraja nalakćena na sto "za stajanje" ispred pekare koji, dok glabaju burek, bistre svecku & domaću politiku, estradnu scenu, sport i ostale teme koje uglavnom zanimaju prosečnog srbina "koji misli svojom glavom" i sve to začinjeno aktuelnim vicOvima & foricama
- emisija je bila zamišljena kao kontakt-program u kojem su slušaoci mogli da u formi kratkih poruka iznesu neka svoja "zapažanja", pod daljim uslovom da ih darko pročita u emisiji, no od te ideje se u jednom trenutku odustalo, jer je darko ulazio u živopisne rasprave sa autorima poruka, tačnije davao je više-manje žestoke i više-manje duhovite komentare na "zapažanja" koja mu nisu po volji ili koja nije razumeo, uglavnom autore nazivajuči "botovima"
- iznenađujuća popularnost te emisije kod dela populacije koji ima "mogućnosti" da ih gleda u sred radnog vremena (ponedeljak - petak od 8.30 do 10.30) na kablovskom sbb-u nesrazmerno uvećana mogućnošću da se emisija vrati i pogleda ponovo, dovela je u aktuelnom trenutku do toga da se jedan ovakav program izdigne do nivoa srpskog medijsko-političkog radara, jer se ispostavilo da je previše onih u srbiji čije mišljenje nije adekvatno kanalisano (a svi znamo da, kad se neka reka ili potok kanališu, to se čini samo zato da bi se snaga te vode upotrebila za pokretanje nečije vodenice, nebitno čije, udruženje vodeničara će kvote preraspodeliti naknadno)
- čitava stvar je nedavno sazrela za kulminaciju i konsekventno razrešenje, pa je iskorišćen jedan potpuno bezazlezan i ni malo originalan twit rečenog darka da se na njegovom primeru pokaže kako je mali čovek mali sa razlogom i da ga možeš šutnuti kad god ti zasmeta/zatreba, te da se uludo nada da će (se) to ikada promeniti
- iz istog razloga je u darku (običnom malom čoveku koji se drznuo da poveruje kako ima bilo kakvo pravo, a kamo li pravo da odlučuje o svom životu) pronađen uzrok za sve probleme koji su se javili tokom borbe sa covidom, za sve štetne posledice te borbe do kojih ne bi došlo da nije bilo darka i njemu sličnih, kao i za odsustvo željenih rezultata iste (da nije korone, bio bi neki drugi društvenopolitički točak u koji darko udara klipovi)
- takođe, iz istog razloga darko neće biti predmet skupštinske rasprave (iako se on tome svesrdno nadao) ni specijalnih emisija javnih ili drugih medijskih servisa sa nacionalnom pokrivenošću, jer on nije viđeni sudija, glumac, producent, ekonomista, starleta ili biznismen, već se njime kao nebitnim običnim malim čovekom bave "neutralni" pisani mediji, kao što je blic; daklem, ni reči o svemu u kuriru ili informeru (kao što je darkov ortak marko pravilno detektovao; u umu nekog holivudskog dramaturga marko bi bio saradnik službe zadužen za darkov slučaj sa zadatkom da mu se maksimalno približi u formi najboljeg prijatelja)
- zaključak: vlast je "prepustila" opoziciji da se sama obračuna sa darkovima

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5902 on: December 18, 2020, 03:05:18 PM »
s teškom mukom pročitah ovo tvoje sočitanije...
(gledaj malo razdvoj pasuse)
otprilike se slaem sa oko pedeset odsto tvog naraovučenija...

uzgred, ne bilo zapoveđeno:

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=3&p=804539&sid=6718d6d9f711dbe0574a62da97109012#p804539

und

https://pescanik.net/biljeznica-robija-k-malac-i-mamac/
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5903 on: December 18, 2020, 03:21:17 PM »
ovo drugo pročitah pre neki dan
ono prvo ne čitam

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5904 on: January 17, 2021, 05:44:27 PM »
https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1615669&print=yes

(moja prim. - nije Prolaz, nego Prilaz (Jakuba Kuburovića/Prilaz/Marina😊

Bašjutros išo petnajom do bljuvaka i kad je zavrnnula iz Vrtlarske, kroz ivićevu pa opet desno uzbrdo uz jakubakuburovića, nehotično bacim pogled levo ka evangelistickoj crkvici i opazim dve table de piše: Teodora HIrcla (latinicom i ćirilicom...)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5906 on: March 03, 2021, 06:18:19 AM »
al' da znaš da je to živa istina, od tih €-demokrata nema većih žbirova i pandura, samo kad im čovek da malo vlasti
što se jače i grlenije zalagali za ljucka prava&slobode, moderan, civilizovan svet, individualizam i kosmopolitizam dok se opoziciono bore protiv nekog satrapa, sadama, slobe koji im svojom samovoljom guši, guzi i gazi iste,
to će sami, kad se obrne, kad ih "demokratski proces" izbaci na površinu, više da uvode ograničenja, zabrane, kazne, kontrole, komunalne, poreske, finansijske i ine policije, da zidaju nove zatvore, postavljaju fiskalne kase, sve oblače u jeans, puštaju nam zadruge i veliku braću i smišljaju druge nove metode ukalupljavanja i uniformisanja
evo ti ga npr. "pokojni zoran" i sve ovo što je sa njim i posle njega došlo, u odnosu na to tito and co. su bili hipici, sve uključujući i dušana čkrebića
to je zato što su oni uvek druga postava, ona sa klupe za rezerve, a samo prvotimci imaju kapaciteta da shvate demokratski proces u potpunosti i zauzmu svoje mesto u njemu, ovaj kusur mora da čeka neku nevolju, pošast i/ili kataklizmu, pa da se promigolji između nogu bednih duša uplašenih iznenada tračem da im je vođa slep, da se prolaktaju negde napred i kažu "stan'te bre ljudi, propadosmo, al' mi imamo rešenje!"
jer ti nehljebi, koji zahvaljujući demokratiji (tačnije, degenerisanom shvatanju tog sistema, al' neću sad o tome), koja je pravnopolitički odgovor ljudskoj potrebi za samobitnošću, samopotrvđivanjem i konsekventnim društvenim priznanjem, dosegnu visine za koje su nesposobni, upravo u demokratiji vide svog najvećeg neprijatelja, pa gledaju da joj stanu zavrat, čim i kako god znaju
međutim
to ti je, indie, svecki proces, zorno je to kod ove pandemije, na handlovanju s njojzi moš' se videti koliko je sve to otišlo u kurac

utešno je da ni zenica ne zaostaje (mlogo) za ostatkom globusa: https://www.klix.ba/magazin/zanimljivosti/najmladji-zenicki-ministar-je-youtube-zvijezda-i-ekspert-za-nargile/190327135

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5907 on: March 03, 2021, 06:32:01 AM »
ин'д'минвајл:

blic objavio kako velja-nevelja nije vozio rebićev A6

već đubre malo kupilo isti taki i još, zamislite to, napravilo sebi iste tablice k'o što su na autu direktora policije, samo da ga ne bi ona obična policija zaustavljala radi redovne kontrole učesnika u saobraćaju na putevima

šta sve tom ološu neće da padne na pamet: kradu lične karte, lažno se predstavljaju k'o srpski ministri kad kupuju stanove po bugarskama, nose lažne policijske značke kad razvoze gandžu, evo sad i to sa kolima&tablicama

dobro je da je naš precednik krenuo u najoštriju borbu sproću njih

https://www.blic.rs/vesti/hronika/velja-nevolja-vladimi-rebic/vd14bbf

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5908 on: March 03, 2021, 06:44:44 AM »
blagoš si ga tebi
kad ranom zorom
na radnome mestu😏 moš da bistriš te aj brljotine, kako je nama slobodnim strelcima, zapitaš li se ponekad..?
(wink)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5909 on: March 03, 2021, 07:11:29 AM »
pitanje bilo retoričke prirode, nadam se da si to sfatio pošto smatram da nisi baš tol'o glupav kolko voliš da te drugi vide, daklem, opet pretpostavljam da bi Tvoj odgovor na moje pređašnje pitanje iznosio😊:
DA...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #5910 on: March 03, 2021, 07:17:32 AM »
ин'д'минвајл:

https://www.blic.rs/vesti/hronika/velja-nevolja-vladimi-rebic/vd14bbf


Pa ovi su zajebali tutku.
Prešli sve nivoe igrice..

😂🤣😂🤣😂🤣

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5911 on: March 03, 2021, 06:27:07 PM »
neizostavno..!
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5912 on: March 04, 2021, 06:53:01 AM »
eve je i poverenica za zaštitu od diskriminacije (ili kako se to već zove) kako na novoj(s) televiziji reklamira tinder
a šta je to diskriminacija? ma koga briga...
jep'te se žene, jedan je život, poručuje ona
sad se u'vatila i udovica kontra udovaca, naravno, muškarci su krivi što žive kraće od žena
plače neka tezga na bajloniju za njojzi
dok ona putuje u australiju na kongres

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5914 on: March 04, 2021, 09:41:30 PM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5915 on: March 27, 2021, 07:44:32 PM »

"OSKRNAVLJEN SPOMENIK STEFANU NEMANJI: Mladić otkinuo deo krsta, krenuo da beži - prolaznici krenuli za njim"

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/979902/oskrnavljen-spomenik-stefanu-nemanji-mladic-otkinuo-deo-krsta-krenuo-bezi-prolaznici-krenuli-njim

ccc
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5916 on: March 28, 2021, 07:09:59 AM »
kojeg krsta?

cela vest je kao iz oniona

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #5917 on: March 28, 2021, 06:40:27 PM »
Kako kojeg? Chasnog!

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5918 on: March 29, 2021, 05:52:20 AM »
pa zar nije bila priča da su mu umesto krsta uturili mačetu?
ne znam, nisam video, zato i pitam

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5920 on: March 31, 2021, 05:25:46 AM »


vid'o upravo na tom tvom linku
pa dobro, sad taj krstić više liči na raspeće
afganistanac je možda rodonačelnik nekog novog religijskog pokreta
ili umetnički kritičar?
uopšte, šta će mu to parče gvožđa/bronce (liči na razbijenu saksiju u preseku)? da otvori konzervu, razbije glavu kolegi migrantu, da nije bila u pitanju opklada? koliko je to veliko, što je otkinuo? šta kaže poligraf?

znači, ono dole je šljem? što je onako ofucan?

u svakom slučaju, spomenik treba pod hitno osveštati
cisterna svete vodice i vodeni topovi, k'o oni devetog marta
da se ovi ne klanjaju lažnom idolu
doduše, to sa 3D figurama mi više vuče na katolike, nego na pravoslavlje, nisam još video neku skulpturu u srpskoj crkvi, ili ruskoj, grčkoj, pa čak ni jermenskoj, samo one sličice
ali, đavo bi ga znao, može biti da to ne bi bilo shvaćeno kao unijaćenje, da ga je bio poškropio irinej, ovako, ovaj porfirije može da izgleda sumnjivo
dobro je da diseldorfski nije prošao, zamislite samo kad bi njemu to palo u zadatak
jopet bi nastanuo raskol

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5921 on: April 17, 2021, 02:28:22 AM »
odlomljeni je deo duljine
santim do dva, ne više..
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5922 on: April 17, 2021, 06:56:12 AM »
odlomljeni je deo duljine
santim do dva, ne više..
... što devojci sreću kvari...

ovde su braća počupala sve bronzane biste iz aleje narodnih heroja u sred velikog parka (negde dvadesetak i malo jače) i prodala u sekundarne sirovine
pa dvojicu od trojice nekih tamo oslobodilaca u malom parkiću u erdogliji
srbe zaboleo kurac
malko se kao potresli ka'su isti nepoznati učinioci marnuli iz šumarica spomenik "košuta sa lanetom"
naš narod je poznat po ljubavi prema životinjama
onda vlasnik topionice javno izrazio kajanje i obećao da će da naruči i plati novi
od čega nije bilo ništa, već je, umesto toga, tačno prekoputa mesta odakle su ukradene te brončane figure, jedno 30 m odatle, dobio tri ara od gradskih vlasti (lepo mu dali plac usred spomen parka) gde je sazidao omanju crkvicu - pokajnicu
no međutim, kako je privredni život nepredvidiv, topionica ode u stečaj, pa crkva osta nedovršena (nisu stigli da podignu poslednji, gornji red mermernih ploča za fasadu), pa se sad ista nalazi u stečajnoj masi i ko je srbin i srpskoga roda, može da je kupi na licitaciji (zainteresovanima javljam datum i početnu cenu, procenu vršio moj veštak građevinac)
i tako dalje

uglavnom, mislim da je fora u tome što su spomenike koje pominjem krali i lomili naši, a ne ti tamo avganistanski avganistanci

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5923 on: April 17, 2021, 10:33:02 AM »
crni dani a crna sudbino...

šatika'em
kad voliš da životariš
u prestonicu...
mi ođe u prvu srpsku
skupštinu lako regulišemo te
efemerije...

Ps
Pop zoran petrović namumreo onomad, taze i popularan, traze novog...
(crkva je u petrovća brdo
na samom početku, imaš na HEREmaps, trebaš samo da se prezivaš...
lepa crkvica i metohija joj)

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5924 on: June 27, 2021, 11:17:57 AM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5925 on: June 28, 2021, 06:32:15 AM »
koliko ja znam, taj fb služi uglavnom za ugovaranje jebačine
tako da...


Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5927 on: September 08, 2021, 07:19:39 AM »
https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zadar/forum/kakav-je-to-ego-kakva-je-sujeta-skorojevica-hdz-a-da-je-ni-imanje-od-3-milijuna-eura-ni-novo-korito-rijeke-ni-pocasni-doktorat-ne-moze-namiriti-1122353

e ovo sam se i ja pitao pre tomića: kako ljudima koji su u najkrvavijem, najsurovijem i najbestijalnijem ratu u Evropi u poslednjih 50 godina bili spremni da pucaju u druge ljude samo zato što su sa druge strane linije (srpske, muslimanske ili hrvatske) i koji su u tom ratu izgubili sve (rođake, prijatelje, imovinu, posao, prošlosti & budućnost) nije palo na pamet da makar šamar udare onima svojima "sunarodnicima" koji su za to isto vreme nagomilavali lična bogatstva na najrazličitije nezakonite, nemoralne i nenormalne načine (ratno profiterstvo), ako ne u toku samog rata, kad, recimo, nisu imali vremena od pucanja, a ono posle rata, sve do danas, već su te "svoje" ratne profitere mirno prihvatili kao svoje nove, odtadašnje gazde, gospodare svojih egzistencija?

pa mi smo ovde u srbiji makar prevrtali zapaljene kontejnere i krljali se sa policijom (doduše, kako je ispalo, samo da bi još većim lopovima otvorili svoje džepove, ali to je već druga tema)...

jeste. ali mi ovde nismo imali ono što imaju bosanci: tamo srbi imaju hrvate & muslimane, muslimani imaju srbe & hrvate, hrvati srbe, muslimane i možda još nekoga...

da smo i mi, kao što su nemci nekada imali jevreje, imali među nama nekoga ko bi nam bio kriv, ne bi ni mi kurcem mrdnuli

kažem "među nama" jer su kosovski albanci ipak bili (i ostali) geografski odvojeni

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #5928 on: September 08, 2021, 06:41:46 PM »
Dobro pitanje i depresivna tema.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5929 on: October 06, 2021, 01:54:12 PM »
Švedski karikaturista Lars Vilks, poznat po pogrdnom prikazu poslanika Muhammeda a.s., poginuo je u nedjelju u saobraćajnoj nesreći. Izgorio je u automobilu, koje se uslijed sudara zapalio.

U nesreći su poginula i dvojica policajaca kojima je dodijeljena dužnost da ga štite, prenio je švedski dnevni list Dagens Nyheter.

Automobil u kojem su bili Vilks i policajci sudario se s kamionom i oba vozila su se zapalila, javio je švedski javni servis SVT. U nesreći je povrijeđen vozač kamiona.
 
Vilks je živio pod policijskom zaštitom od uvredljive karikature iz 2007. zbog prijetnji smrću.

Policija je saopštila da je pokrenula istragu o uzroku nesreće.

Švedske lokalne novine Nerikes Allehanda 2007. objavile su Vilksov sadržaj koji vrijeđa poslanika Muhammeda a.s. Od tada je živio na tajnoj lokaciji s policijskom zaštitom.



kamijon šestoton sa peskom, juri kao avijon

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5930 on: November 15, 2021, 12:13:29 AM »
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5931 on: November 15, 2021, 06:46:00 AM »
jel' to neki sport?

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #5932 on: November 17, 2021, 02:56:45 AM »
Jbt, kad sam video face, za ovog prvog s leva sam pomislio da se zove Ali Ahmed Al Mohamad bin Zajeb. Kad ono prc Milojka...

https://www.cnn.com/2021/11/16/uk/celebrity-burglaries-jewelry-intl-scli-gbr/index.html

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #5934 on: November 17, 2021, 06:33:26 PM »
To je kineska okupaciona zona

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #5935 on: November 20, 2021, 07:43:53 AM »
Zukorlićev mačak NEUTEŠAN: Doneli ga s groblja, a on ne prestaje da radi jednu stvar (VIDEO)

https://objektiv.rs/vest/887615/zukorlicev-macak-neutesan-doneli-ga-s-groblja-a-on-ne-prestaje-da-radi-jednu-stvar-video/

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5936 on: November 20, 2021, 03:42:56 PM »
možda i nije bio stvarno mrtav, a mačak to oseća?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5937 on: November 21, 2021, 03:29:01 AM »
(kako Časlav..?
ovo moje ćoravo i skoro
sasvim krezubo 'prase',
bastenskp ozgubilo i sluh na jedno uvo, jbg, sloboda...)

nego, kako su ti rodilji gundelji
i one breskvice..,
😁

(ja ubro 3 kajsiji i tuce oraha, al' zato dnevno od jula pa do sad kilodva smokava i grozdja dnevno ravno u zdrelo... ostalo za još par dana grozđa ('francuz') za na sto,
posle jbg mušmule, dumje ppotpafale rano, ni za svinje nisu
i tako..)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5938 on: November 21, 2021, 08:39:34 AM »
kajsije mi obrao onaj martovski sneg
zato sam ih ove godine uredno dva puta izfrezirao, prihranio anom u proleće i mkp+kreč na jesen uz dodatak bora i cinka, okrečio stabla (kreč, so, sumpor i disperzija za fasade), tri kombinovana prolećna prskanja i bakarhidroksid za jesenje, orezane radikalno u septembru
pa sad čekam januar - februar za ulje i bakarkarbonat

orasima napunio kolica (sve su to mlade sadnice, morao sam da zanovim 2/3, desetak mi tek ulazi u rod, dok ostali imali po nekoliko komada po drvetu), dogodine projektovano oko 600 kg, pa tako dalje

od kevinih smokava skuvali marmeladu i pojeli je u palačinkama

časlav je mala svinja koja mi je uništila život
uz to je užasan egoista
u poslednje vreme je i emotivno zahtevan
završiće na ulici odakle sam ga pokupio

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #5939 on: November 21, 2021, 04:51:28 PM »
 :mrgreen:
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #5940 on: November 21, 2021, 06:30:55 PM »
'francuz'
svaka ga domorodacka kuća ovde u selu ima, na tremu, veramdi, terasi, doksatu
već stotinama godina...

https://www.politika.rs/scc/clanak/380950/Magazin/Zabranjena-loza-opet-u-vinogradu

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #5941 on: January 12, 2022, 11:16:24 PM »

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5942 on: January 13, 2022, 06:33:16 AM »

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #5943 on: January 13, 2022, 07:36:13 PM »
Ili sto bi rekli Ameri, mrze nas zbog slobode i demokratije

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5944 on: January 14, 2022, 07:50:37 AM »
srbijanski tisak od jutros ponovo prepun patrijotskih morončina koji su se vozdigli zbog noleta i konsekventne nepravde nanete nebeskom narodu
evo ga upravo jedan drugosrbijanac na n1 kako vivisecira svecku zaveru sa vakcinama (a nije antivakser, naprotiv)

kaže, prvo, jeste rekli da je vakcinisanje stvar izbora? pa onda ne možete da nas ucenjujete zabranom ulaska u kafane, restorane i australiju! ako neću da se vakcinišem (a vakcinisan sam, kaže lik, dva-tri puta), onda je to stvar moga izbora i onda neću i ne možete da me ucenjujete! (fenomenalno je to kako ova žgadija nema u glavama ni maglovit koncept slobode, pravde, svojine i sličnih fundamentalnih gluposti, inače ne bi ovako masno baljezgali bez prekida; pa stvar izbora, govedo, ti je i da li ćeš da voziš auto ili ne, ali ako "izabereš" da voziš, onda ne možeš da kukaš kako te "ucenjuju" polaganjem vozačkog ispita, poštovanjem saobraćajnih propisa itd... kak'a stoka, ja to nisam video na 4 kontinenta na kojima sam do sada fizički bio)

a zatim, tu su i same te vakcine; jel' su rekli da se podjednako novim sojem zaražavaju i vakcinisani i nevakcinisani? jel' i vakcinisan može da prenese zarazu dalje? i čemu onda vakcine? koja je njihova svrha? samo to da vakcinisani neće da razvije teži oblik bolesti, neće da bude potrebno bolničko lečenje i neće da umre od kovida? samo to?

itd. znači, na 2 od ukupno 2 nevučićeve (mada, i to je upitno) televizije, ovakav srbski circus maximus. mogu da zamislim šta je sve tek na pinku, hepiju i ostalim rts-ovima

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #5945 on: January 14, 2022, 03:10:27 PM »
Legal Eagles..

https://nova.rs/vesti/hronika/zavrsila-sam-na-porno-sajtu-zbog-kolege-cvejica-jeziva-ispovest-advokatice/

"Nisam ni znala da su ti snimci objavljeni. Mislim da su ih do danas videli svi advokati u Srbiji."

Šta kažeš, Tozo? Jel' vredi gledati?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5946 on: January 14, 2022, 06:24:20 PM »
preksinoć sam gledao odličan rumunski film (bio u konkurenciji za zlatnog međeda, ne znam kako je proš'o) Babardeala cu Bucluc sau Porno Balamuc (https://www.imdb.com/title/tt14033502/) na tu temu

preporučam


a gospodžu znam samo iz viđenja
dočim na viber grupe ne zalazim

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #5947 on: January 15, 2022, 09:56:06 AM »
Ja sam prosle nedelje, posle mnogo godina, otvorio par srpskih stranica da vidim i tamo sta se desava sa Djokovicem i posle samo desetak minuta mi je pozlilo od onih clanaka, naslova, nazora i komentara.

A taman sam bio poceo da mislim kako sam sa godinama postao i malo mudriji i da ni Srbi ne mogu da me izvedu iz takta.

Djokovic je magarac. Da nije bilo onog njegovog tweeta pred let za Australiju, najverovatnije ne bi bilo nikakvih problema. Predpostavljam da se ovako nesto desilo: Negde u Oktobru/Novembru su mu rekli iz Australije "Gospodine Djokovicu, ako niste vakcinisan, ne mozemo vas pustiti u Australiju. Kako god, ako imate problema sa srcem ili ako biste u medjuvremenu dobili covid, verovatno mozemo da napravimo izuzetak."

Drugim recima, Australijanci mu dali zeleno svetlo i verovatno (ocigledno pogresno) ocekivali/podrazumevali neku vrste diskrecije i dzentlmenskog ponasanja.

Onda im je Djok gurao prst u oko tweetom "I got exemption", a to u zemlji gde ljudima ne daju da idu na sahranu najblizih, jednom coveku nisu dali da poseti svoju cetvorogodisnju cerkicu u bolnici koja je umirala od raka.

U najmanju ruku bez takta. Trebalo je da leti tamo bez velike pompe, da nista ne komentarise, a kad ga pitaju da kaze da ne zeli da komentarise svoju medicinsku istoriju, ali da je ocigledno zadovoljio sve uslove i da je srecan sto je u Australiji.

Pricao sam sa klincem o tome, rekoh mu to je kao da ti imas prosek ocena iz matematike 4.2, a trazis od uciteljice da ti zakljuci 5. Ona ti kaze da ne moze, jer ti je prosek manji od 4.5, da ima vise ucenika sa slicnim prosekom itd. Ti joj kazes da ti treba petica zbog upisa u srednju, da ces se od sada vise truditi itd i ona ti na kraju da 5.
Sledeca stvar koju uradis je, pocnes da se hvalis svima u razredu kako ti je dala peticu. Not cool.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6616
  • Найдём и покараем
Re: Iz stampe
« Reply #5948 on: January 15, 2022, 09:12:05 PM »
slično i ja onomad, kad sam išo da se iselim u usu, potpuno bio batalio srbsku štampu
ta odluka, kao kod prestanka pušenja, ima trenutno blagotvorno dejstvo
i onda mi jednog dana neko odavde šibne na mejl link iz bljica ili tako nekih novina na članak o tome kako se jedan poznati lik iz KG samoubio
jer su došli da mu kuću uzmu izvršitelji na ime nekog duga
kuća lepa, velika, u centru, ekstra poželjna lokacija i doobar plac (u to vreme se sa investitorima pogađalo na 17 - 20% neto izgrađene površine)
štoćereći min ondašnjih €1.2M u stanovima, samo za vlasnika kuće i kućnog placa, investitoru još 1,5 do 2 puta toliko
naš poznanik, veštak građevinac, procenio je kuću na 60.000
zato što su, tvrde kolege učesnici tog poduhvata, kuću poželeli da uzmu đokovići
pa da oni zidaju puste srbske kvadrate, a ne ovaj što se zadužio
a veštak veliki nolov fan, pored toga što je veliki srbin i ravnogorac, ljubitelj nastambi na moru i zlatiboru (na kraju oslobođen od optužbe da je izvršio k.d. davanje lažnog iskaza svedoka/veštaka, posle sam ga i ja angažovao, dok se nismo posvađali oko para)
i tako...
htedoh reći, ivane, i tebi i meni su đokovići pokvarili dan time što smo zbog njih otvorili srpske novine

ipak, na pozitivnoj strani tog događaja je bio moj drugar joe
joe je radio sa mnom u istoj firmi i inače mi je stalno na kvarno kibicovao monitor, da bi mi odatle (!?) ukrao finte preko kojih sam po opštem uverenju postao No1 u poslu (hahaha), pa pošto sam priču o samoubojstvu isto bio otvorio u radno vreme, a sve napisano na srpskom, dakle u šiframa, to je njega samo dodatno bilo učvrstilo u fikciji da sam ja u stvari ratni zločinac koji se krije od haške pravde u ričmondu, va, jer šta bi nešto drugo neko kao ja radio u mestu kao što je to
i onda sam mu ja prepričao o čemu se tu radi (zapravo, samo forkloužr deo i metak u spostvene grudi, bilo mi malo bez veze da tamo ljagam svoju narod, pravosudni sistem i naposletku nola, iznoseći sve detalje), a on mi je posle toga još manje verovao
kaže, on je bio drugi ili treći morgidž daunrajter u celoj usi (čini mi se da je radio za santrast)
dok ga godinu dana pre pucanja babla nisu sjebali sex aferom (nameštenom, jakako) sa nekom nižerazrednom službenicom banke
onda ga zbog toga i žena ostavila (ista ona koja se kresala sa venčanim kumom tri dana pre svadbe, joe ih zatekao, ali im oboma oprostio)
ali se ispostavilo da je joeova žena do tog trenutka uspela da uz pomoć drugara iz advokatske firme u kojoj je radila na sebe prebaci onih par njegovih stanova u bostonu, kuće u di-siju i merilendu, ranč u kentakiju i ne znam gde još beše neku zemlju (kuda je država virdžinija trebalo da pravi put) i sve to očisti od dugova i hipoteka, koje je sve prebacila na kuću u česapik zalivu i koju je velikodušno ostavila joeu, da tamo čuva album sa slikama sa svadbe i njojzinu venčanicu (jednom smo bili tamo otišli, pa se joe na trenutak izgubio, a onda iskočio pred mene iz nekog budžaka sa tom roze/kajsija venčanicom preko grudi, kuća usamljena, skoro na samoj obali, ivica šumarka, ispred samo golf tereni, nigde nikog blizu, pomislio sam e sa'ćeš slawene da budeš jeben; međutim, ništa, joe se samo isplakao, posle smo gledali i slike i tako to)
i pošto je posle prskanja hausing babla cena toj kući pala toliko da je joe više dugovao banci nego što je kuća vredela, on ju je u to vreme držao samo da bi njome izjebao državu koja ga je jurila za nekih dva miliona neplaćenog poreza, tako što bi na neku foru naveo irs da mu zaplene tu kuću po nominalnoj vrednosti iz ugovora, a da istovremeno joe prepusti kuću banci na ime kredita, u kojoj kombinaciji bi se onda irs i banka međusobno cepali, a joe izvukao dupe (tako je, verovali ili ne, na kraju i ispalo); čak je i mene pokušavao da navuče da kao ja tu kuću uzmem u zakup (bilo bi stvarno besplatno, renta bi postojala "samo" na papiru) i na taj način mu pomognem u toj šemi - ma prvoklasan ludak taj joe
uglavnom, stoji ispred mene čovek u takvim govnima (jedini kod nas koji platu nije primao preko računa u banci, već su mu slali nenaslovljen ček na poštanski fah u neko selo u blizini njuportnjuza i fortmonroa) i naravno , ne veruje mi ni reč da se ovaj ubio zbog nekog duga i zaplene kuće
kaže, šta misliš, slawen, šta bi ja tek trebalo da uradim, ako je taj izvršio samoubistvo? da prestanem da idem po barovima u vreme hepiaura? helnou! idemo, stoga, iz ovih stopa u "xxxx", sad tamo ona mala sisata tenduje bar, ona će da se dobro pobrine za nas, nek crknu svi prevaranti ovoga sveta i oni koji žive na tuđoj grbači!
i odemo tamo i tamo naletim na džeki. ali to je već nova priča

a sa joem sam dan-danas u kontaktu
i sam se tome čudim

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #5949 on: January 16, 2022, 10:00:39 AM »
Ah, Amerika, the land of the poor. Kad sam prvi put video Hate-a tamo i pomenuo mu da nisam ocekivao da su svi tako siromasni, on mi rekao "a sta, ti to nisi znao? Ovde su i bogati ljudi siromasni. Everyone is one major surgery away from bankruptcy."
Kad sam bio pre par meseci opet su me zadrzali (ovaj put samo na kratko doduse, opet ista zena koja me se, verovali ili ne, setila) i opet mi preporucili da uradim sebi Zelenu kartu. Kako da ne.

U procesu sam seljenja devojaka u UA, najverovatnije u sledecih 6 meseci. Ako nece breg begu...

Te horor price oko razvoda u Americi cujes svako malo. Ovo je dosta dobar dokumentarni film koji se dotice teme:  https://www.imdb.com/title/tt3686998/?ref_=nv_sr_srsg_0

Ima vrlo potresna scena gde covek prica da je posle razvoda zena pocela da hrani sina vrlo nezdravo jer je i sama debela. Svaki put kad je mali bio kod njega, on bi ga hranio zdravo i naucio da koristi vagu, da bi pratio svoju tezinu i kako se oseca kad jede zdravo i kad jede nezdravo. Kad je majka malog to saznala, tuzila ga je i sud je zabranio ocu da meri tezinu malog jer to klinca po recima majke uznemirava. And problem solved.

Imam utisak da u Americi ako ti se slucajno rukav uhvati u zupcanike sistema, u velikom broju slucajeva nema spasa. Stvar biva sistemska. Po korumpovanim zemljama Istocne Evrope mozes biti zrtva jedne ili vise osoba, ali ako je za utehu, kad ti je nanesena nepravda nejcesce znas, vise-manje, odakle je dosla.

Gledam nedavno, ovom vozacu kamiona otkazale kocnice, posto je delimicno bila i njegova krivica, tuzilastvo mu ponudilo 4 godine zatvora. On posto je smatrao da je bio nesrecan slucaj odlucio da ide na sud, izgubio i dobio 110 godina.
https://www.youtube.com/watch?v=rNcCtl77JSA

Mislim da je skoro nemoguce da se u Evropi nesto tako desi. Makar za sad.

If you dine with the devil bring a long spoon.