News: SMF - Just Installed!

Author Topic: EKONOMIJA, uopste...  (Read 202820 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #50 on: January 16, 2015, 02:45:36 AM »
Inace, uopste ne mogu da shvatim da ste odavde oterali pok. slawena. Da li vi uopste shvatate koji je to gubitak? Stvarno, ali stvarno ste neopevani indijanci.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #51 on: January 16, 2015, 07:51:47 AM »

*
Држава фантомској организацији уплатила 220 милиона динара

14.01.2015
Пише Снежана Ђурић

У згради Министарства пољопривреде и заштите животне средине регистрована је фантомска организација „Асоцијација националних паркова и заштићених подручја Србије“ којој у траг није успела да уђе ни служба Повереника за информације од јавног значаја. Осим што никога из овог удружења грађана нема на званичној адреси на Новом Београду, оно више нема ни заступника, али зато има рачун на који се из државне касе само у 2014. години слило 145,5 милиона динара, а за последње четири године укупно 223 милиона динара, сазнаје Пиштаљка.


Зграда у којој је смештено Министарство пољопривреде и регистрована Асоцијација националних паркова


Служби Повереника никада до сада није се десило да не може да пронађе организацију против које је поднета жалба јер није одговорила на захтев за информације од јавног значаја, потврдила је за Пиштаљку Наташа Мирјанић, виши саветник за поступање по жалбама. „Први пут нам се дешава да не можемо да нађемо институцију против које нам је поднета жалба, овога пута од стране Пиштаљке. Имали смо намеру чак и да пошаљемо возача да на руке достави захтев за информације, али нисмо успели да их нађемо на списку обезбеђења у Омладинских бригада 1. То говори да је заиста је реч о фантомској организацији”, рекла је Наташа Мирјанић.
...
*

http://pistaljka.rs/home/read/479
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #52 on: January 16, 2015, 07:19:54 PM »
Mocno.

Da nije Kusturica?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #53 on: January 17, 2015, 01:47:54 AM »
BG: Bankrotiraću zbog "švajcarca"
IZVOR: TANJUG

Marko Vasić živi sa suprugom i dvoje dece na Zvezdari, u stanu koji je kupio na kredit indeksiran u švajcarskim francima.


Kada se Vasić pre nekoliko godina zadužio, jedan franak je vredeo 50 dinara, a danas je to dva puta toliko.

"Zadužio sam se u francima kad je bio oko 50 dinara, a nakon jučerašnjeg skoka to je ispalo veliko opterećenje. Bankrotiraćemo svi koji imamo ovakve stambene kredite. A kad ne budemo mogli da servisiramo usluge, za nama će ići i banke", rekao je Vasić Tanjugu.

Na stranu to što problem sa ovim kreditima ima odranije, od juče rata mu je, kaže Vasić, preko noći porasla za 90 evra.

"Govoreći u evrima, jer je preglednije, rata mi je od juče sa 460 evra, danas skočila na 550 evra. To je veliki udar na svačiji kućni budžet, verujem da je i država shvatila da mora da reaguje i to brzo", poručio je on.

Vasić je dodao da i on i supruga rade u privatnom sektoru, gde je "gore nego u državnom".

"Državni sektor i prima neke plate, a kod nas su neredovne, smanjene i katastrofalna je situacija. Ako se nešto ne preduzme hitno mi idemo dole, a za nama idu i banke, to je neminovno. Supruga sada zarađuje samo 20.000 dinara, a do skoro je imala platu od 40.000", kazao je Vasić.

On je rekao da se zaduženi u švajcarcima uzdaju u Narodnu banku Srbije (NBS) da će naći neko rešenje i da će im pomoći.

"Ukoliko NBS donese neko rešenje da se krediti indeksiraju u evre, na dan kad smo se zaudužili banke neće imati gubitke. Ako pričamo o pravednosti, to bi bilo jedino rešenje koje bi pomoglo klijentima koji su već u problemu i po starom kursu na kamoli ovom sada", rekao je sagovornik Tanjuga.

Predsednik Udruženja bankarskih klijenata Efektiva Dejan Gavrilović poručio je građanima da ne paniče i da prate situaciju, jer svejedno za jedan dan ne može ništa da se uradi.

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=947627#rating



Imaš platu u dinarima, uzmeš kredit u švajcarcima, pa preračunavaš dug u evrima. Takva logika je stvarno za bankrot, mirne duše.
(Racionalan, 16. januar 2015 18:32)

JA ZIVIM SA SUPRUGOM U SVEDSKOJ...ZARADJUJEMO ZAJEDNO NETO 4000 EURA i nismo se usudili da uzmemo kredit na 100 000 eura za stan (nije da nemamo da placamo), a vi u BG sa platom (zajednickom) od 1000 eura neto ste uzeli stan.
Van svake pameti..........
(cickavi01, 16. januar 2015 18:36)

Cek, cek, nesto mi nije jasno ako imate toliko niske plate kako ste uspeli da od banke uzmete kredit a da vam rata bude 460 franaka...???
(DejaNO, 16. januar 2015 18:21)

Marko, Marko. Seti se sta je tada govorio guverner RADOVAN JELASIC. Covek se nije skidao sa tv ekrana, upozoravao, odvracao, ali ne vredi. Takodje se seti kakvu su tada hajku protiv njega i njegovog upozorenja u skupstini Srbije vodili cuveni tada RADIKALI: JORGOVANKA TABAKOVIC, NIKOLIC, VUCIC I EKIPA. Ocigledno si ih slusao a nisi hteo da poslusas prvog coveka banke u Srbiji. Ne kukaj sada nama.
(Radovan, 16. januar 2015 20:57)

U koju se to NBS uzdate? Je l' u onu u kojij guvernerka traži po podrumu sobu sa deviznim rezervama?
(John Munch, 16. januar 2015 18:18)

Druze, zaduzio si se u Francima da bi bolje prošao, rizikovao si i izgubio!
Meni je zao, ali sta je predlog!? Da gradjani daju tebi pare... Pa mi nemamo pare ni za sebe, a ne za tebe!!!
(Nikola Zlatibor, 16. januar 2015 18:38)

Da i ja sam uzeo stambeni kredit indeksiran u CHF. Niko srecniji od mene (ne zbog CHF nego sto sam dosao do svog stana u 40 godini te 2007. godine)
Da skratim:
1. Upitali su me da li hoces u EUR ili CHF. Odgovor koji sam dobio u banci je da bolje uzmem u CHF jer to ti je sigurnija valuta, manja kamata i od nas zaposlenih u banci od 10 kredita, 9 nas je uzelo u CHF. Drugim recima bio sam lakoveran odnosno dokaz da svi ti savetnici u bankama nemaju pojma. Napominjem da kredit u dinarima nije bio moguc. Tako mi je saopsteno.
2. Kad se prvi put desilo to sto se desilo otisao sam u banku i trazio da konvertujem dug u EUR. Ne nemoj to da radis, to ti nije dobar potez itd. Opet nemaju pojma a i ja sa njima kad im verujem.
3. Ponovo sok (2015). Verovatno necu ni otici u banku. Dva prethodna saveta su mi i vise nego dovoljna.

Hoce li neko pomoci, drzava, banka, rodbina... naravno da nece. Zato pustite nas obicne da se sami izborimo sa svojom mukom.
(Zoran, 16. januar 2015 20:37)

nije mi jasno samo kako je neko mogao da uzme kredit sa ratom od 460 evra? Nek je bila i 350 pre svih skokova franka. Imam ratu 150 evra i jedva plaćam a imamo mnogo veće plate od ovih što on navodi. Ne razumem ništa...
(zaki, 16. januar 2015 19:58)

B92 02.03.2007

"Beograd -- Guverner NBS Radovan Jelašić je upozorio na rizik subvencionisanja stambenih kredita koji su vezani za švajcarski franak.

Jelašić je rekao da je "neodgovornost države" odluka Vlada Srbije da se omoguće subvencije iz budžeta za stambene kredite koji su vezani za švajcarski franak jer se na taj način "građani izlažu većem riziku".

Kretanje odnosa valuta je nepredvidivo, a niža kamata na krediti znači veći rizik, objasnio je on navodeći da je za poslednjih 16 godina najbolje prošao onaj ko se zaduživao u dolarima."
(Srbija, 16. januar 2015 18:49)

Mi imamo ukupno 1300 evra i ne zivimo u preskupom beogradu, pa se opet ne usudjujemo da uzimamo takav kredit. Kako se ovaj covek usudio, ja ne znam.
(arhivatorsko, 16. januar 2015 20:42)

sine, jeste situacija teška ali misliš smo svi manje više u istom. Čekaj da euribor skoči i onda ćemo mi u evrima da padnemo. sami smo krivi za poreze. prodaj stan, vrati kredit i kreni iz početka
(bole, 16. januar 2015 18:31)

moj prijatelju, drzava ce ponuditi bankama policijski aparat da ti naplate kredit!
(sasa, 16. januar 2015 18:41)

Kad smo uzimali kredite, mi koji smo indeksirali u eure bili smo debili. Nasa kamata 9-11%. Lukavi svajcarci 3-4%.
Sad se situacija promenila i to je sasvim normalno.
Ne razumem sta trazite od Drzave?
Nama nisu nikad pomogli.....
(Sasa, 16. januar 2015 20:15)

Какав глуп начин размишљања.. Ако не будемо вратили кредит пропашће и банке! Свашта.. Банка ће узети стан и крај приче. А ја заиста не бих да плаћам туђу глупост.
(Сава Мандић, 16. januar 2015 19:52)

a mi koji smo kupovali franke za stednju sta mislite kako je nama.
20 posto preko noci sam dobar.
skacem do neba.
takve kamate nigde nema
(vlada, 16. januar 2015 21:18)

I kad bankrotiras bices bogatiji od mene! A verujem i pola Srbije!
Misli o tome.
Mislim stvarno, rata 460 evra!?!? Odakle ti bre...
(Stexman, 16. januar 2015 23:27)

pa samo podignete ratu podstanarima i opet ste na svom!
(ja, 16. januar 2015 20:07)
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #54 on: January 17, 2015, 02:13:25 AM »
Izdrzavana lica.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #55 on: January 17, 2015, 02:19:52 AM »
Ovi ljudi su dokaz za ono sto ja tvrdim: da bi 99% "naseg" sveta pomrlo od gladi u roku od mesec dana od (by definition nasilnog) fizickog premestanja u Ameriku.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #56 on: January 17, 2015, 02:21:50 AM »
Moj otac bi rekao "lipsalo".
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #57 on: January 17, 2015, 02:29:22 AM »

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #58 on: January 17, 2015, 03:37:41 AM »
"majkalo"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #59 on: January 17, 2015, 04:03:08 AM »
That's "manjkalo", bosanac-boy. :mrgreen:
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #60 on: January 17, 2015, 05:53:42 AM »


2007
kurs € ~ 1.65 chf
73k € ~ 120k chf


2015
kurs € ~ 1 chf
80k € ~ 80k chf
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #61 on: January 17, 2015, 06:28:01 AM »
Bas me zanima, svi ti ljudi koji sad cekaju "drzavu duradi nesto", da je kojim slucajem svajcarac pao da li bi javno nudili razliku bankama?

A obaska sto se u komsiluku (Hr) vec desilo nesto slicno pre nekoliko godina. Mogli su da uce na tudjim greskama.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #62 on: January 17, 2015, 06:29:42 AM »
Otkad izdrzavana lica uce na greskama?

Oni su tu da uzmu a eventualni gubitak je uvek neciji tudji.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #63 on: January 17, 2015, 07:23:39 AM »
budale.

u svakom trenutku mogu da prebace kredit u evre...
nego se varkaju da će chf da padne u odnosu na evro, pa da se ovajde...

a i ovi stručnjaci u bankama, mogu da im prebace da ovi jadnici imaju fiksnu ratu u evrima, umesto kao što je sada fiksna  rata u chf,
pa zavisno od kretanja kursa može se desiti da npr. 20 god. kredit bude isplaćen posle 22 god, a možda i posle 18 god...

ne kapiraju da im je pre svega zbog Vučića odnos plata/rata nepovoljan
i da zbog loše/slabe ekonomije padaju i cene stanova...
krediti bi sada trebali biti povoljniji (ne znam da li jesu)
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #64 on: January 17, 2015, 09:36:13 AM »
drzavni sluzbenici
svi
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #65 on: January 17, 2015, 05:59:02 PM »
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #66 on: January 18, 2015, 09:06:09 AM »

orban, fasista nijedan...

*
nedelja 18.01.2015 | 08:52
Kako su Mađari pobedili "švajcarca"
Izvor: Večernji list

Izbegli smo katastrofu u poslednji čas, komentirali su iz mađarske vlade najnoviji rast vrednosti švajcarskog franka.

Mađarska je jedna od retkih država čiji su građani masovno pre desetak godina dizali kredite u švajcarskim francima čiji je kurs ne izaziva paniku ni među dužnicima, ali ni u vladi premijera Viktora Orbana.

Orbanu je obećanje da će rešiti problem kredita bilo jedno od važnijih poluga dolaska na vlast.

Nakon godina borbe s EU, odakle su negodovali zbog zadiranja vlasti u tržište kapitala, vlada je omogućila dužnicima da kredite u stranim valutama pretvore u kredite u domaćoj valuti po povoljnom kursu.

Na proleće će početi i da im stižu odštete zbog nepravednih postupaka banaka.

"Krajem prošle godine odlučeno je da se krediti u francima i evrima pretvore u kredite u forintama po fiksnom kursu ispod tržišne vrednosti, tako da promena kursa švajcarskog franka neće imati uticaja na kredite koji iznose oko deset milijardi evra", obajsnila je šefica Rojtersa za Mađarsku Kristina Than.

Procenjuje se da građani Mađarske imaju još 540 milijardi forinti (1,7 milijardi evra) kredita u francima, a najvećim delom reč je o kreditima za automobile, koje je rast franka ipak pogodio.

Pri konvertovanju kredita uzeta su dva referentna kursa – srednji kurs Mađarske narodne banke od 7. novembra, kada je doneta odluka o konvertovanju, i kurs od 16. jula, kada je Vrhovni sud doneo odluku da su banke kada je reč o kreditima u stranim valutama u pojedinim slučajevima bile nepravedne.

Konvertovanje kredita počelo je odlukom Monetarnog saveta da centralna banka za konvertovanje mora bankarskom sektoru da osigura devet milijardi evra.

Zatim je centrlana banka sa učesnicima u procesu sklopila ugovor kojim se obvezuje da će im osigurati iznos potreban da se umanji kursni rizik operacije, a zauzvrat su se kreditne institucije obvezale da će novac za konvertiranje kupiti od nje, a ne na deviznom tržištu.

Ministarstvo ekonomije tada je najavilo i gašenje kredita u stranim valutama. Na temelju odluke Vrhovnog suda Vlada je odredila da banke, njih oko 400, moraju obeštetiti korisnike.

Oni dužnici koji su sa bankama sklopili nagodbu, isplatu očekuju na proleće, što bi označilo i poslednji korak u gašenju kredita u stranim valutama. Centralna banka Mađarske izdvojila je tri milijarde evra iz rezervi radi podrške bankama.
*
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #67 on: January 18, 2015, 09:16:26 AM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #68 on: January 23, 2015, 05:10:28 PM »
How many dollars in a Euro?

1.1272 today.

52-week high?

1.3993.

I'm getting rich in Euros doing nothing.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #69 on: January 27, 2015, 05:25:55 PM »

*
Zašto je važna pobeda Sirize
Slavoj Žižek

Kritičari institucionalne demokratije se često žale da izbori po pravilu ne donose stvarne promene. Uglavnom se sve svodi na izbor između desnog i levog centra sa gotovo istim političkim programima. Grčki izbori su pokazali da to nije uvek tako. Još od 27. juna 2012. grčki glasači imaju pravi izbor: vladajući poredak s jedne strane i Siriza, koalicija radikalne levice, sa druge.

U vremenima suštinskih izbora vladajući poredak obično zapada u paniku. Prizivaju se slike socijalnog haosa, siromaštva i nereda koji će nastupiti ako se izabere pogrešna strana. I sam nagoveštaj pobede Sirize izazvao je potrese na tržištima i doveo do uobičajene ideološke personifikacije tržišta, koja su „progovorila“ kao da su ljudska bića i „izrazila brigu“ za budućnost, ako na grčkim izborima izgubi garnitura koja zastupa politiku stroge fiskalne štednje.

U reakciji evropskog poretka na moguću pobedu Sirize prepoznaje se obrazac, koji je najbolje opisao Gideon Rahman u svom komentaru u Fajnenšal tajmsu: „Najslabija karika evrozone su njeni glasači“. U idealnom svetu evropske birokratije ta „najslabija karika“ se ukida i eksperti nesmetano sprovode neophodne ekonomske mere. Ako do izbora uopšte i dođe, oni služe samo tome da potvrde ekspertski konsenzus.

Iz te perspektive izbori u Grčkoj su noćna mora. Kako je moguće izbeći ovu katastrofu? Očigledan način bilo bi zastrašivanje grčkih glasača porukom: „Kažete da vam je sada teško? Čekajte da pobedi Siriza, pravićete nas od blata!“

Alternativa je istupanje Sirize (ili njeno izbacivanje) iz evropskog projekta, sa nesagledivim posledicama, ili „prljavi kompromis“ kojim će obe strane ublažiti svoje zahteve. To izaziva novu bojazan: ne od iracionalnog ponašanja Sirize posle pobede, nego strah da će Siriza prihvatiti racionalan prljavi kompromis koji će razočarati glasače i čije obnovljeno nezadovoljstvo više neće biti pod kontrolom Sirize.

Koliki je manevarski prostor vlade koju će formirati Siriza? Da parafraziram predsednika Buša, ne treba potcenjivati rušilačku snagu međunarodnog kapitala, posebno kada je u sprezi sa sabotažama na koje je spremna korumpirana klijentelistička grčka birokratija.

Da li nova vlada u takvim uslovima može da sprovede radikalne promene? Zamka koja se tu krije jasno je izražena u knjizi Tomasa Piketija Kapital u dvadeset prvom veku. Po Piketiju, kapitalizam je nužnost, pa je jedina izvodljiva alternativa pustiti njegovu mašineriju da deluje u svojoj sferi, a princip jednakosti sprovoditi političkim putem – demokratskom vlašću koja će regulisati ekonomski sistem i vršiti naknadnu preraspodelu dobara.

Takvo rešenje je utopijsko u najstriktnijem smislu te reči. Piketi dobro zna da bi model koji predlaže mogao da funkcioniše samo globalno, iznad suvereniteta nacionalnih država (inače bi kapital bežao u zemlje sa nižim porezima). To podrazumeva postojanje svetske sile sa dovoljno snage i autoriteta da ga sprovede. Međutim, takva globalna sila je nezamisliva u okvirima današnjeg globalnog kapitalizma i političkih mehanizama koje on podrazumeva. Ukratko, da takva sila postoji, osnovni problem već bi bio rešen.

Kakve dodatne mere bi bile potrebne da se na globalnom planu sprovedu visoke poreske stope koje Piketi predlaže? Jedini izlaz iz tog začaranog kruga je preseći Gordijev čvor i delati. Savršeni uslovi za akciju ne postoje – svaka akcija je po definiciji preuranjena. Ali od nekud se mora početi, jednom pojedinačnom intervencijom. Pri tome treba voditi računa o daljim komplikacijama do kojih će ona dovesti.

Ali šta sa ogromnim dugom? Evropska politika prema teško zaduženim zemljama kao što je Grčka je extend and pretend – produži rok otplate i pravi se da veruješ kako će dug biti vraćen. Zašto se onda ne odustane od koncepta produženja roka otplate duga? Razlog nije samo udvaranje nemačkim glasačima, niti strah da bi otpis grčkih dugova izazvao slične zahteve iz Portugalije, Irske i Španije. Radi se o tome da oni koji vuku konce zapravo ne žele da se ti dugovi ikada vrate.

Poverioci zadužene države optužuju za manjak osećaja krivice – zameraju im to što se osećaju nedužnima. Njihov pritisak se savršeno uklapa u ono što psihoanalitičari nazivaju super-egom. Paradoks super-ega, kako je Frojd lepo objasnio, je u tome da što se više povinujete njegovim zahtevima, to više raste vaš osećaj krivice.

Zamislite pakosnog nastavnika koji učenicima postavlja samo nemoguće zadatke, a onda se sadistički naslađuje kada to kod njih izazove strah i paniku. Istinski cilj pozajmljivanja novca nije vraćanje duga uz kamate, već nastavak zaduživanja u beskraj koje dužnika dovodi u stanje neprekidne zavisnosti i podređenosti.

Uzmimo za primer Argentinu. Kada je pre desetak godina ta zemlja odlučila da svoje dugove prema MMF-u otplati pre roka (uz finansijsku pomoć Venecuele), reakcija MMF-a bila je iznenađujuća: umesto da im bude drago što će dobiti svoj novac, MMF (ili tačnije, njegovi vodeći kadrovi) izrazili su zabrinutost da će Argentina svoju slobodu i finansijsku nezavisnost od međunarodnih monetarnih institucija iskoristiti da napusti fiskalne mere i posveti se neodgovornom trošenju.

Dug je instrument kontrole i regulacije dužnika i kao takav stremi sopstvenom širenju i umnožavanju.

Jasno je šta je jedino moguće rešenje: svi znaju da Grčka nikada neće vratiti svoj dug i treba skupiti hrabrost i otpisati ga. To je moguće izvesti po prilično podnošljivoj ekonomskoj ceni, prostom političkom voljom. U tome leži naša jedina nada da izađemo iz vrzinog kola briselske neoliberalne tehnokratije i lažnih rasističkih strasti. Ako mi ne preduzmemo te korake, napraviće ih neko drugi, od grčke Zlatne zore do britanskog UKIP-a.

U svojoj knjizi Beleške za definiciju kulture veliki konzervativac T. S. Eliot primećuje da je ponekad jedini izbor koji imamo onaj između jeresi i bezverja, to jest da je nekada jedini način očuvanja vere sektaški raskol. To je naša današnja pozicija u vezi sa Evropom. Samo nova „jeres“ (koju u ovom trenutku predstavlja Siriza) – otcepljenje Grčke od Evropske unije – može spasti ono što je vredno spasavanja u evropskom nasleđu: demokratiju, veru u ljude i solidarnu jednakost.

In These Times, 22.01.2015.

Preveo Zoran Trklja

Peščanik.net, 26.01.2015.
*
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #70 on: January 27, 2015, 05:40:03 PM »
Zivela Zlatna zora, ziveo Ukip.

Smrt Cultural Marxist okupatoru.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #71 on: January 27, 2015, 05:58:12 PM »
Dobar je Žižek.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #72 on: January 28, 2015, 04:27:15 PM »
"FXCM will focus on the larger clients that account for the majority of losses following the SNB’s surprise decision earlier this month

FXCM will forgive negative balances for roughly 90% of the clients who have negative balances after losing money when the Swiss National Bank removed the exchange rate cap on the franc and will adjust those client accounts in the next few days. But that doesn’t mean everyone is off the hook, company’s largest clients will still have to cover their bets."

More here:

http://www.valuewalk.com/2015/01/fxcm-inc-currency/
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #73 on: January 28, 2015, 04:34:08 PM »
Quote
FXCM will forgive negative balances for roughly 90%

is that good english?
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #74 on: January 29, 2015, 04:03:35 PM »

valjda je ovome mesto ovde...

*
Ove porno zvezde su se fistovale u dobrotvorne svrhe
January 28, 2015

By Neha Chandrachud


Grupa prijateljski nastrojenih devojaka spremnih za humanitarni rad. Fotografije su vlasništvo Mercedes Karere

Jedna od najboljih stvari u vezi sa internetom je njegova nečastiva sposobnost da spoji naizgled nasumične stvari u veselu kakofoniju. Ako želite da vidite nastavnika na privremenom radu koga teroriše Lebron Džejms, možete to pogledati ovde. Ako ste raspoloženi da vidite grupu bakica koje duvaju po prvi put u životu, evo vam ovde. Ili, recimo, da dobijete iznenadnu želju da pogledate porno zvezde kako se uživo ljubavišu za potrebe studentske stipendije. E pa, Bogu hvala na internetu, i to postoji.

Porn Charity je idejno čedo kalifornijske porno zvezde i bivšeg inženjera aeronautike Mercedes Karere. Zajedno sa preduzećem Fine Young Capitalists iz Toronta, Karera je upravo organizovala predstavu uživo pred veb-kamerama kako bi ustanovila prvu stipendiju za STEM finansiranu od pornografije.

STEM programi (koji se odnose na studije nauke, tehnologije, inženjerstva ili matematike) dobili su na posebnom značaju u poslednjih pet godina pošto potreba za tehnološki obučenom radnom snagom eksponencijalno raste. Tehnološke kompanije, obrazovne koalicije i školski odbori u više navrata su istakli važnost STEM-a — naročito za žene i određene manjinske grupe čiji su izgledi manji da će studirati u ovim oblastima. Nedavna istraživanja pokazala su da Kanada, u poređenju sa srodnim zemljama, ima popriličan problem sa STEM-om.
...
*

http://www.vice.com/rs/read/ove-su-se-porno-zvezde-fistovale-u-dobrotvorne-svrhe
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #75 on: February 14, 2015, 04:07:27 AM »

https://slack.com

*
'We really appreciate you taking the time to answer those questions. So, we've added an extra $50 credit to your account. ($50 for a 30 second survey ...not a bad hourly rate. Slack is improving your life already!)'
*

 :)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #76 on: February 14, 2015, 04:10:48 AM »
That is a pretty bad hourly rate.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #77 on: February 14, 2015, 04:14:21 AM »
ko zna bolje
široko mu polje...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #78 on: February 14, 2015, 04:24:54 AM »
It's Ivan_D dream rate.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"


Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #80 on: February 18, 2015, 01:36:08 AM »
Jeli mu Џонтра neki rod?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #81 on: February 18, 2015, 09:10:43 AM »
*
Najstariji berberin besplatno šiša Užičane
Izvor: Tanjug

Najstariji užički berberin Dragoljub Kusturić u improvizovanoj berberskoj radnji u garaži porodične kuće šiša svoje sugrađane besplatno. “



"Šišam besplatno, čast ne odbijam", napisao je na radnji.

Ovaj 84-godišnjak berberski zanat počeo je da uči sa 11 godina kod uglednog užičkog brice Jovana Rosića. Sa 17 godina 1947. godine postao je prvi poslovođa Berberske zadruge, ali je napušta. “

"Berberski zanat napustio sam zbog devojaka. Uveče gradom šetaju devojke i momci, a ja moram da radim. Tada sam odlučio da se bavim nečim drugim"”, priča Kusturić za Tanjug.

Prvo je radio u Petoljetki, a 60-tih u Vodovodu Užice, gde ostaje sve do penzije. Tada se vratio šišanju. Opremio je prostor u prizemlju svoje kuće i počeo pre 15 godina da šiša besplatno, prvo komšije. “

"Nekada sam brijao i šišao najuglednije Užičane i od ovog zanata lepo živeo. Tada se niko nije kući sam brijao. Imali smo veće plate nego opštinari. Sa 18 godina sam 1949. godine otišao od svoje plate na odmor u Opatiju, kada ni predsednik opštine nije znao gde je Opatija. Danas se svi žale na nemaštinu, pa sam rešio da šišam besplatno iz hobija. U početku su dolazile samo komšije,a posle se pročulo po gradu pa je mušterija bilo sve više"”, priča Kusturić za Tanjug.

"Besplatno šišanje izazvalo je pažnju i inspekcije. “Neko me je prijavio. Dolazila inspekcija i nije mogla da veruje da radim besplatno. Pokazao sam im natpis gde lepo piše ”Šišam besplatno,čast ne odbijam”. Kasnije se i sudija smejala tome, ali me kaznila sa 20 hiljada dinara za bespravan rad te 2007. godine"”, priča Kusturić.

Iako ima 84 godine Dragoljub je još uvek vitalan i kaže da će šišati mušterije dok bude mogao. I to besplatno, uz simboličnu čast.
*
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #82 on: April 16, 2015, 01:58:55 AM »


A woman interrupts a press conference by Mario Draghi (C), President of the European Central Bank, (ECB) following a meeting of the Governing Council in Frankfurt, Germany, on April 15, 2015.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/04/15/how-best-to-reform-the-european-central-bank-throw-glitter-at-mario-draghi_n_7070646.html?utm_hp_ref=uk
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #83 on: April 18, 2015, 01:51:51 AM »

*
HRONIKA   | PETAK 17.04.2015 | 21:11
Čačak: Samoubistvo u banci
IZVOR: RTS

Čačak -- Radnik obezbeđenja "Rajfazen" banke u Čačku izvršio je samoubistvo pucavši iz službenog pištolja, prenosi RTS.

 

Kako je RTS nezvanično saznao, samoubistvo se dogodilo oko 18 časova u prostoru banke.

Uviđaj je u toku, a zvaničnih saopštenja nema.
*
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #84 on: April 26, 2015, 04:16:53 AM »

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Jelence

  • 7k
  • Posts: 5767
  • always B +
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #85 on: April 27, 2015, 04:13:19 PM »
I'll tell you something about good looking people: we're not well liked

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #86 on: June 01, 2015, 05:41:46 PM »

http://thehill.com/blogs/congress-blog/foreign-policy/243479-serbia-looks-to-the-west

*
May 31, 2015, 09:00 am
Serbia looks to the West

By Miodrag Vlahovic
 


Over the past quarter-century in the Western Balkans, the members of my generation have witnessed and worked toward a historic change – from the tragic war and destruction to the growth of free-market democracies.

Since the difficult days when seven new nations emerged from the former Yugoslavia, we have striven to build modern economies, free societies, and peaceful relations with our neighbors. Our progress has been steady, if not always easy. Joining Western institutions, especially NATO and the European Union (EU), has been one of our most important goals.

During 2006, when Montenegro regained its independence, I was honored to serve my country, first as foreign minister and then as ambassador to the United States. In the latter role, I still remember how honored I felt to present my credentials to President George W. Bush. The ceremony was a signpost on Montenegro’s long return journey toward full participation in the Western community of nations.

Aleksandar Vucic, the prime minister of our neighbor, Serbia, will be making his first visit to Washington this week), to meet with Vice President Biden and key Congressional leaders from both parties. Prime Minister Vucic has said he will ask for U.S. support for Serbia’s candidacy for EU membership.

My modest advice to Prime Minister Vucic: assure these American leaders that Serbia will continue its journey of change, a pathway that leads naturally toward the West. It would be important for Serbia, and for the whole Western Balkans.

From economic reforms to international outreach, Vucic is preparing Serbia to join the European Community once the EU opens the door.

The government of Serbia has made significant progress under Prime Minister Vucic: cutting unnecessary spending, reducing its budget deficit, privatizing state-owned businesses, and adopting business-friendly policies to encourage domestic entrepreneurs and foreign investors. More needs to be done.

On the diplomatic front, Serbia is conducting a difficult, but promising dialogue with Kosovo, raising hopes that historic adversaries can become better neighbors. In another departure from the discords of the past, Vucic recently concluded the first visit by a Serbian prime minister to Tirana, the Albanian capital. Both sides confirmed there that, despite their profound differences regarding Kosovo, they are committed to deepening cooperation between their two nations.

Recognizing Serbia’s significant progress, the EU has encouraged its bid for membership, including at a recent meeting of foreign ministers of the EU member states. Still, Serbia, as the other Western Balkans aspirants for EU membership, must make progress on one more front – strengthening the rule of law and justice, namely in the framework of negotiating Chapters 23 and 24 of the EU accession negotiations.

EU membership is not an end itself. It is a path to reforms that serve the candidate countries’ national interests. Legal and judicial reforms are instrumental to economic freedom, a vibrant private sector, and a business-friendly environment that Serbia--just like the other EU candidates--badly needs to foster prosperity, employment and foreign and domestic investment. An economically stronger and politically stable Serbia will be beneficial to the entire region.

In his meetings with U.S. officials, Vucic should offer assurances that his government will move forward on these fronts. As a former chairman of both of the Senate Foreign Relations Committee and the Senate Judiciary Committee, Biden is an ideal interlocutor as Serbia sends the message that it is bringing its legal system into accord with European norms, as well as that it is making decisive steps to normalize and harmonize Serbia's relations with other Western Balkan nations.

As Vucic can explain to his American hosts, the success of Serbia’s EU accession process would provide an impetus for positive political and economic development of the whole Western Balkans.

For the EU and the U.S., Serbia offers an untapped market, as well as proximity to Eastern Europe, with a skilled labor force and investment opportunities. Just as importantly, Serbia’s engagement with Kosovo, despite all the difficulties, can serve as a positive model for other trouble spots in the Balkans, such as the currently crisis-racked Macedonia.

One should not forget that Vucic has also already upgraded the NATO-Serbia relationship by signing the Individual Partnership Action Plan last January. Therefore, Serbia is on the right track in the context of its relations to NATO, which remains a challenging and long-term task given the history of the war in Kosovo and the resulting NATO intervention in 1999.

For Serbia, as well as for my country, Montenegro, the EU represents our natural home, and the U.S. is our natural ally. Working together and with the assistance of our American friends, both of our countries can come closer to our common dream of a Europe that is, at long last, whole and free, prosperous and at peace.

Vlahovic was Montenegro’s foreign minister vrom 2004 to 2006 and ambassador to the United States from 2006 to 2010. He is currently president of the Montenegrin Democratic Union.
*

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #87 on: June 01, 2015, 06:19:20 PM »

http://thehill.com/blogs/congress-blog/foreign-policy/243479-serbia-looks-to-the-west

Serbia looks to the West
By Miodrag Vlahovic
 

The government of Serbia has made significant progress under Prime Minister Vucic: cutting unnecessary spending, reducing its budget deficit...




pa da...



http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=05&dd=29&nav_id=998050
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #88 on: June 05, 2015, 07:28:05 PM »

*
Nata Mesarović ide do Strazbura

Upravni odbor Advokatske komore Beograda jednoglasno je odbio zahtev Nate Mesarović za upis u imenik advokata u glavnom gradu.
Izvor: B92 petak, 5.06.2015. | 16:13

Nekadašnja predsednica Visokog saveta sudstva najavljuje žalbu domaćim i međunarodnim institucijama.

Sudiji koja je izrekla možda najvažniju presudu u novijoj istoriji Srbije i poslala iza rešetaka ubice premijera Zorana Đinđića odbijen je zahtev za upis u imenik beogradskih advokata.

"Upravni odbor nije prihvatio njen zahtev, odnosno molbu, da bude upisana u imenik advokata, ocenjujući da se radi o advokatu koji nije dostojan da vrši advokaturu", kaže Slobodan Šoškić, predsednik Advokatske komore Beograda.
...
*

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=05&nav_category=12&nav_id=1001064

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #89 on: June 05, 2015, 07:30:43 PM »
++++
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #90 on: June 05, 2015, 08:47:48 PM »

"Morate snositi odgovornost za funkciju koju ste obavljali, zato što se niste nijednog momenta izdvojili svojim mišljenjem u drugom pravcu , nego ste pratili duh kolektiva. Tako se ne može postupati", kaže Šoškić.

-- I nek snosi tu politicku odgovornost za funkciju, ali alo bre, to nije danas razlog da joj se zabranjuje rad kao advokatu, i da joj se sprecava clanstvo u Advokatskoj komori. Ovo je katastrofalan, nezakonski i nedemokratski stav Advokatske komore. Ovo je osveta gospodo! Kristalno je jasno i prozirno, zar ne?
(Advokati Nedodjije i Mrakovlenda, 5. jun 2015 17:08)



Draga gospodjo Mesarović morate shvatiti da se medju mafijaše ne ulazi tako lako.
(vladimir, 5. jun 2015 16:56)



I još bih da dodam da su ovi isti advokati dok je trajala "reforma" ćutali kao zaliveni (da ne kažem nešto gore) i ni reč nisu rekli. Čak su neki govorili kako neće primati u komoru nereizabrane sudije i tužioce. Znači, ili ste jako loši pravnici pa ne vidite očigledne stvari ili ste ono drugo...
A sad na Nati našli da se iživljavaju, a nisu smeli ništa da joj prigovore dok je bila Bog i batina.
I umalo da zaboravim - i advokatska komora je imala i još uvek ima svog predstavnika u Visokom savetu sudstva. Zašto on nije ništa preduzeo? Dakle, i on je kriv. A krivi su i oni koji su njega izabrali, a to je, zamislite, advokatska komora.
(John, 5. jun 2015 18:43)



"Morate snositi odgovornost za funkciju koju ste obavljali, zato što se niste nijednog momenta izdvojili svojim mišljenjem u drugom pravcu , nego ste pratili duh kolektiva. Tako se ne može postupati", kaže Šoškić.

Ovo je smehotresno, i ne mogu da shvatim ni prihvatim da je ovaj covek vrh vrha svih advokata. Zamislite, nije se izdvajala svojim misljenjem i pratila je duh kolektiva?????
G. Soskicu, jedan sudija ne sme da ima vlastito misljenje ni u jednom pravcu. Imaju slova zakona i on ih mora postivati. Gospodju Mesarovic se kaznjava kao da je bila zaposlena u Francuskoj revoluciji i slala ljude na giljotinu. Sad kao dosle antirevolucionisticke sudije i kaznjavaju bivse revolucionisticke. Bice to blamaza u Strazburu i nepotrebna degradacija prava i pravde Srbije u Evropi od strane advokatske komore. Nije li ovo neko mogao da spreci?
(Zablja barustino, 5. jun 2015 17:30)
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #91 on: June 16, 2015, 06:16:44 AM »

*
Ne uzbuđujte se, crkva je jednako apsurdna i kod naših komšija
April 11, 2015

By VICE Greece, VICE Romania, VICE Srbija
...
*

http://www.vice.com/rs/read/ne-uzbudjujte-se-crkva-je-jednako-apsurdna-i-kod-nasih-komsija

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #92 on: June 16, 2015, 12:38:51 PM »
Kakav imbecilni tekst...

A ova slika je priceless.  xrofl

Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #93 on: June 16, 2015, 04:22:33 PM »
Nisam znao da se rumunski krst proizvodi sa gimnasticarem

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #94 on: June 20, 2015, 08:02:25 PM »
*
Летујте у Србији, земљи светских првака
*

http://bulevar.b92.net/srpska-posla.php?yyyy=2015&mm=06&dd=20&nav_id=1006415

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #95 on: June 20, 2015, 08:54:24 PM »
VICE = jewish degenerates.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #96 on: June 21, 2015, 11:42:52 AM »
*
KORUPCIJA U VOJSCI ( :P)
Otkrivene zloupotrebe sa prodajom naoružanja


Beta   | 21. 06. 2015. - 10:27h  izmena vesti 11:37h | Komentara: 82

Ministarstvo odbrane Srbije saopštilo je danas da je Vojnobezbednosna agencija (VBA) u saradnji sa nadležnim službama otkrila više slučajeva korupcije u oblastima prodaje viškova naoružanja, nabavke naoružanja, zdravstva i rešavanja statusnih pitanja, zbog čega su podnete krivične prijave.


Dom vojske Srbije
VBA je u saradnji sa nadležnim tužilaštvima i srodnim službama od početka 2014. godine podnela pet krivičnih prijava i jednu dopunu krivične prijave, kojima je obuhvaćeno ukupno 24 lica i to 11 pripadnika Ministarstva odbrane i Vojske Srbije i 13 civila, saopšteno je iz ministarstva.
 

Kako je navedeno, presečena su četiri slučaja korupcije, i to u oblastima prodaje viškova naoružanja, nabavke naoružanja, zdravstva i rešavanja statusnih pitanja. Podnete su četiri krivične prijave i jedna dopuna krivične prijave protiv ukupno 18 lica.
 
"Nakon prihvatanja krivičnih prijava, nadležno tužilaštvo je donelo naredbe o sprovođenju istraga i očekuje se podizanje optužnica", piše u saopštenju.
 
Ministar odbrane doneo je odluku o obustavljanju nabavke medicinskog materijala, čime je sprečen pokušaj pojedinih lica da bez primene Zakona o javnim nabavkama, po hitnom postupku izvrše navedenu nabavku u vrednosti od 114,5 miliona dinara.
 
Sprečeni su i pokušaji pojedinih privatnih firmi da kroz nabavke medicinskih uređaja, čija vrednost prevazilazi više stotina miliona dinara, dovedu sebe u privilegovani položaj u odnosu na konkurenciju, dodaju iz ministarstva.
 
Takođe, organi Vojne policije utvrđuju činjenice o određenom broju lica koji su dobila stanove u takozvanom naselju "Cvećara", iako su posedovali nekretnine iz vlasništva Vojnostambenog fonda.
 
U saopštenju je navedeno i da je presečen slučaj krađe mazuta, nakon što je ustanovljeno da je cisterna, inače vlasništvo jednog privatnog preduzeća, koja je duže vreme prevozila mazut za potrebe pojedinih organizacionih sastava Ministarstva odbrane, posedovala skrivenu komoru od oko četiri tone.
 
U toku je utvrđivanje ukupne štete, dodaje se u saopštenju*
*

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/569397/KORUPCIJA-U-VOJSCI-Otkrivene-zloupotrebe-sa-prodajom-naoruzanja
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #97 on: June 21, 2015, 01:33:25 PM »
"organi Vojne policije utvrđuju činjenice"

Notorna glupost.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #98 on: June 21, 2015, 02:04:34 PM »
"organi Vojne policije utvrđuju činjenice"

Notorna glupost.

 :lol:

to mu dođe nešto kao... stručnjaci kućnog saveta... utvrđuju činjenice...
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #99 on: June 22, 2015, 04:51:28 PM »
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"