Author Topic: Putuj Evropo  (Read 44928 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Putuj Evropo
« on: January 25, 2015, 06:24:25 AM »
Da bi se kultura održala dulje od 25 godina mora postojati određena stopa fertiliteta od 2.11 djece po obitelji.
Sve ispod toga i društvo će nestati.

Gledano kroz povijest nijedna kultura se nije spasila nakon što joj je stopa rodnosti pala na 1.9.
Stopu od 1.3 je nemoguće preokrenuti jer bi trebalo 80 - 100 godina da se sama ispravi, a nema ekonomskog modela koji bi održavao društvo kroz to vrijeme.
Drugim riječima, od 2 para roditelja,svaki par ima jedno dijete, i ako svako to dijete dobije jedno dijete, bit će 4 puta manje djece nego baka i djedova.
Ako se samo 1 milijun djece rodi 2010. teško je imati 2 milijuna odraslih koji će ući u svijet 2030. Kako se populacija smanjuje tako će i društvo i kultura lagano nestajati.
Stopa rodnosti u Francuskoj je 1.8
Engleska 1.6
Grčka 1.3
Njemačka 1.3
Italija 1.2
Španjolska 1.1
31 zemlja EU ima stopu rodnosti sve skupa 1.38
Povijest nam govori da je ove stope nemoguće preokreniti.Kroz nekoliko
godina Europa kakvu mi zanmo prestat će postojati.
 
Ali populacija Europe se
ne smanjuje.ZAšto? ISLAMSKA IMIGRACIJA!
Od svog populacijskog rasta Europe od 1990. 90% je islamska emigracija.
Francuska, dakle, ima stopu fertiliteta 1.8 promila , a muslimani u Francuskoj 8.1.
Južna francuska povijesno gledano jedna od regija s najviše crkvi u svijetu
sad ima više džamija nego crkvi.30% stanovništa ispod 20 godina su muslimani.
U većim gradovima poput Nice, Marseillesa, Parisa taj broj je narastao na 45%.
Do 2027 godine1 od 5 Francuza bit će musliman.
U samo 39 godina Francuska će biti islamska republika.
U zadnjih 30 godina u VB je broj muslimana narastao sa 8200 na 2,5
milijuna.To je povećanje od 30 puta!!!!U VB sad ima preko 1000 džamija,
mnoge od njih su bivše crkve.
U Nizozemskoj 50%novorođenčadi su muslimanskog podrijetla, i za 15 godina
pola stanovništva Nizozemske bit će muslimani.
U Rusiji ima 23 milijuna muslimana.Svaki 5. Rus je musliman.Za nekoliko godina 40% ruske vojske bit će muslimani.

U Belgiji 25% novorođenčadi su muslimani.Belgijska vlada je ustanovila da će 1/3 sve djece rođene u Europi biti muslimanske vjeroispovjesti za samo 15 godina.

Njemačka vlada prva je o tome javno prozborila."Pad (njemačke) populacije više se ne može zaustaviti.Tendencija pada se više ne može zaustaviti.Njemačka će biti muslimanska zemlja do 2050.godine.

Libijski vođa Muamar Gadaffi je izjavio:"Postoje znakovi da će alah osigurati pobjedu nad Europom bez mačeva,pušaka,bez osvajanja. Ne trebamo teroriste, ne trebamo bombaše samoubojice. 50 milijuna muslimana(u Europi) će je petvoriti u muslimanski kontinent kroz sljedećih nekoliko desetljeća."
Sad ih ima 52 miljiuna(podaci iz 2007.godine!), za 20 godina taj broj će se udvostručiti na 104 milijuna.

Katolička Crkva je nedavno objavila da ju je islam nadmašio brojem registriranih vjernika.Za 5-7 godina islam će biti dominantna religija na svijetu.

Svijet u kojem mi živimo nije onaj u kojem će naša djeca i unuci živjeti.Zvuči patetično, ali je tako.
 

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #1 on: January 25, 2015, 06:51:02 AM »
Smert evream...
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #2 on: January 25, 2015, 01:35:14 PM »
Quote
mnoge od njih su bivše crkve

moze li mi neko ovo razjasniti. koje, koliko, kako crkve u britaniji postaju dzamije?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #3 on: January 25, 2015, 01:56:48 PM »
prosto, zgradu crkve prodaju vlasnici a kupe je muslimani I preurede u djamiju. vec vidjeno toliko puta

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Putuj Evropo
« Reply #4 on: January 25, 2015, 02:15:49 PM »
Русија је негде око 99-00 имала 1,1 или 1,2 стопу фертилитета (непрецизност је због тога што је попис био две-три године касније) па су сада негде на 1,7 за 15 година и настављају да се поправљају

Није сваки пети (20%) него сваки десети (10%) или можда чак осми (12%) становник Русије муслиман, то је када се узму бројке традиционалних муслимана, декларисани и истински верници су тек 5-8%

Бројку о 40% руских војника да не коментаришемо. Као ни бројеве за Француску где је забрањено водити статистику о вероисповести. Југ Француске је традиционално секташки - Катари и слично. Одакле ти тај податак о броју цркава и џамија?

Европа и западна цивилизација јесу на заласку због неповољних демографских трендова али не бих рачунао на исламску Европу с обзиром на ниво мржње у тренутку када их је тек 4-6%. Очекујем Решења операције Кератерм и Вишеград након 10% и 20% бенчмаркова, зависно од локалне културе...

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #5 on: January 25, 2015, 03:49:50 PM »
prosto, zgradu crkve prodaju vlasnici a kupe je muslimani I preurede u djamiju. vec vidjeno toliko puta


sta, crkve imaju vlasnike koji nisu katolicka ili neka druga crkva?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #6 on: January 25, 2015, 03:52:59 PM »
Quote
Очекујем Решења операције Кератерм и Вишеград

jel to onaj genocid koji je fabrikacija zapadnih medija?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #7 on: January 25, 2015, 05:24:11 PM »
ma ne, vlasnici zgrada su crkvene insttucije (katolicka, protestanske,pravoslavne...I ko zna koje jos)

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #8 on: January 25, 2015, 05:27:53 PM »
Ovaj sam tekst dobio iz Australije. Oni su puni antimoslimanskih osecanja umesto da se okrenu azijatima posto im "opasnost' iz komsiluka dolazi.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #9 on: January 25, 2015, 05:47:12 PM »
cekaj cekaj...

znaci katolicka crkva prodaje crkve muslimanima, koje oni onda pretvaraju u dzamije?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #10 on: January 25, 2015, 05:49:32 PM »
Ovaj sam tekst dobio iz Australije. Oni su puni antimoslimanskih osecanja umesto da se okrenu azijatima posto im "opasnost' iz komsiluka dolazi.

tekst je glup i huskacki. sto bi rekao nas socijalisticki covjek, pamflet.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #11 on: January 25, 2015, 06:06:11 PM »
cekaj cekaj...

znaci katolicka crkva prodaje crkve muslimanima, koje oni onda pretvaraju u dzamije?
Izgleda da je to za tebe novost. Oni (peodavci) nisu tako gadljivi na pare ni na freske koje prefarbaju I onda pisu  ( Aja Sofija) citate iz kurana.

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #12 on: January 25, 2015, 06:06:41 PM »
Ovaj sam tekst dobio iz Australije. Oni su puni antimoslimanskih osecanja umesto da se okrenu azijatima posto im "opasnost' iz komsiluka dolazi.

tekst je glup i huskacki. sto bi rekao nas socijalisticki covjek, pamflet.
slazem se

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #13 on: January 25, 2015, 06:16:04 PM »
cekaj cekaj...

znaci katolicka crkva prodaje crkve muslimanima, koje oni onda pretvaraju u dzamije?
Izgleda da je to za tebe novost. Oni (peodavci) nisu tako gadljivi na pare ni na freske koje prefarbaju I onda pisu  ( Aja Sofija) citate iz kurana.

ne samo da mi je novost, nego mi je nevjerovatno da jedna ksenofobicna, fundamentalisticka, pedofilska, pederska i ina religija ciju istoriju krase progoni na vjerskoj osnovi, spaljivanja jeretika, krstaski ratovi, inkvizicija i ostala krv, svoje nekretnine prodaju svojim najvecim dusmanima. missim... nisu u stisci s lovom da moraju...
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #14 on: January 25, 2015, 06:57:15 PM »
Izadji malo iz te tvoje, jel bese, Zen'ce da vidis sta se u svetu sve promenilo od doba crvenih pasosa I odlaska u Trs'?

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #15 on: January 25, 2015, 07:01:46 PM »
e da.... jedva cekam da vidim kako katolici prodaju crkve muslimanima.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Putuj Evropo
« Reply #16 on: January 25, 2015, 07:08:14 PM »
Quote
Очекујем Решења операције Кератерм и Вишеград

jel to onaj genocid koji je fabrikacija zapadnih medija?

Па није геноцид. Дефиниција истог је јако строга.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #17 on: January 25, 2015, 07:18:17 PM »
jeste.

Quote
Tko s ciljem da potpuno ili djelomice uništi neku nacionalnu, etničku, rasnu ili vjersku skupinu zapovijedi da se članovi skupine ubijaju ili da im se nanose teške tjelesne ozljede ili da im se teško narušava tjelesno ili duševno zdravlje, ili da se pučanstvo prisilno raseljava, ili da se skupina stavi u takve životne uvjete koji bi doveli do njezina potpuna ili djelomična istrebljenja, ili da se primijene mjere kojima se sprječava rađanje između pripadnika skupine, ili da se vrši prisilno preseljavanje djece u drugu skupinu, ili tko s istim ciljem počini neko od navedenih djela,

kaznit će se kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #18 on: January 25, 2015, 07:26:42 PM »
e da.... jedva cekam da vidim kako katolici prodaju crkve muslimanima.
gledaj, gledaj:http://www.vesti.rs/Vesti/Prodaja-hriscanskih-hramova-1-Crkve-na-dobos-Ocenas-na-akciji.html

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #19 on: January 25, 2015, 07:29:27 PM »
ne pratim indijanske portale.

nego... sta se desava sa osobljem prodatih crkvi? imaju li otkazni rok, placa li im iko prekvalifikaciju, imaju li opciju konverovanja na islam da ne prekidaju radni staz i zdravstveno osiguranje?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Putuj Evropo
« Reply #20 on: January 26, 2015, 09:49:58 AM »
Svoje zgrade i ostale imetke prodaju ne samo crkve vec i ostale institucije. Zgrade menjaju namene, nekad su crkve pa su onda dzamije, nekad su sinagoge pa su posle zgrade gde se smestila lokalna opstina, a moze da bude i prodavnica, nekad su skole pa su postale stambene zgrade, nekad su muzeji pa su postale bolnice itd.

Nije problem u tome niti je tu ista cudno. Problem je sto indijanci iz muslimanskih zemalja u najvecem broju nisu kompatibilni sa sekularnim zapadnim modelom zivota, pa iz tog razloga dzamija predstavlja problem u ocima prosecnog gradjanina, a crkva ne toliko.

U slici i reci:





SMRT!!!
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Misha

  • 7k7
  • Posts: 25
Re: Putuj Evropo
« Reply #21 on: January 26, 2015, 01:00:04 PM »
Dobre su ti ilustracije sta vam u Evropu dolazi

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #22 on: January 26, 2015, 01:39:57 PM »
kod nas, u tamnom vilajetu, a vjerujem i sire, u jugoslaviji, je nezamislivo da neko proda crkvu za potrebe dzamije.
a ove slike sam vidio prije. nesto slicno se moze vidjeti u spilbergovom minhenu u kojem su, tih sedamdesetih, palesticni frajeri, jebaci, alkosi, kockari i borci za slobodu, a sad su islamisticki fanatici i kite.
ipak, i dalje ne razumijem tehnologiju transfera tih crkvenih nekretnina. jel objave oglas u kojem stoji da se prodaje crkva, kvadrata toliko i toliko, pogodna za praktikovanje bilo koje monoteisticke religije ili islamisti zakucaju na vrata zupnog ureda u pekamu i uljudno se raspitaju da li je objekat na prodaju, koliko kosta i da li je podrum uslovan za skladistenje kalasnjikova i eksplozivno minskih sredstava.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #23 on: January 26, 2015, 01:45:47 PM »
Dobre su ti ilustracije sta vam u Evropu dolazi

ne bih rekao da je strah opravdan. sedamdesetih, kad je terorizam crvenih brigada, bader-majnhofa, ira-e, hrvatskog revolucionarnog bratstva, plo-a (koji tad nisu bili ono sto su danas) i drugih ultraljevicara i infradesnicara, bilo je vise civilnih zrtava nego, valjda, ukopno zrtava tzv. radikalnog islama.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Putuj Evropo
« Reply #24 on: January 26, 2015, 02:33:20 PM »
Ne radi se toliko o zrtvama i terorizmu kao takvom, vec o overall user experience. Pre nije bilo toliko muslimana na svakom koraku, nije bilo dernjave, dobacivanja, prljavstine, prepadanja, obijanja, remecenja javnog mira itd. To je ono sto vecini ljudi smeta, mislim, a olicenje je muslimanske emigracije iz Severne Afrike a i drugde.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #25 on: January 26, 2015, 03:24:53 PM »
to je vec kulturoloski problem. dosli seljaci i prljaju nam grad. i tome treba stati na put.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #26 on: January 26, 2015, 03:29:02 PM »
Ne razumem zasto je toliko cudno da se na Zapadu - ponajpre u anglosaksonskom svetu - crkve (tj. zgrade) prodaju. Nije ovo Balkan pa da se ne zna sta je cije i ko sta poseduje. Nema ovde ni "dvojnika" na telefonima, "prikljucivanja na ulicnu/komsijsku struju", "prislinog grejanja", "fenomena grejanja kroz zidove", "bespravnih useljenja" i slicne zaostalosti. Ovi ljudi (Anglos/zapadni Evropljani: protestanti a i katolici) su iz Evrope i pobegli jer nisu mogli da zive sa nerazumnicima koji spavaju do podne i zive kod mame do 50-te godine jer takvima se bas jebe sta je cije i bas im se jebe da se zivot drustva i fizickih i PRAVNIH lica UREDI na osnovama razuma, poznatih i racionalnih pravila, otvorenog trzista, slobodnog preduzetnistva i efikasnosti.

Zgrada k'o zgrada: mora da je u vlasnistvu i u katastru, vlasnik mora da bude uracunljiv/pravno sposoban, solventan i da zgradu odrzava da ne bi pala na nekoga i ubila ga. Mora da placa neke poreze (mozda ne sve jer je "verska organizacija").

To sve kosta.

Kao sto bi meni ili mojoj firmi u jednom trenutku mozda bilo povoljnije da se zgrade (na trzistu) ratosiljam(o), tako i "verske organizacije" valjda isto dumaju.

Ovde u Anglo svetu gradovi, varosi i sl. su INKORPORISANI. Pri naseljavanju i razvoju ovih nekadasnjih pustinja ovi racionalni protestanti iz Zapadne Evrope svoje naseobine uredili su na nacin slican nacinu na koji se interno ali i eksterno - ka postojecem pravu i ostatku zajednice - organizuju privredni subjekti.

USA sama (federal government) je inkorporisani entitet.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #27 on: January 26, 2015, 03:32:22 PM »
Sad, da niste indijancima kakvim jeste, pok. slawen bi vam ovo znatno preciznije i opsirnije dao objasniti.

Ali ste indijanci.

Nevidjeni.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #28 on: January 26, 2015, 03:41:22 PM »
jah eto... treba mi cetnik objasniti da sve muslimane treba pretopiti u sapun. iskenjam mu se u ideologiju.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #29 on: January 26, 2015, 03:57:36 PM »
Pa dobro sta ti predlazes da se uradi sa njiHa?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #30 on: January 26, 2015, 04:04:06 PM »
nista sto je u duhu fasizma i holokausta. ne zbog njih, nego zbog nas. a na njih primjeniti zakon. od novcanog kaznjavanja za bacanje papira po ulici do zatvorskih kazni za govor mrznje, posjedovanje minskoeksplozivnih sredstava, udruzivanje radi zlocinackog djelovanja, podrivanje drustvenog sistema i slicno.
onako kako je to u jugoslaviji trebalo uraditi, umjeto sto su pravoslavni fundamentaliti krenulu klati i silovati komsije i komsinice.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #31 on: January 26, 2015, 04:06:42 PM »
Nije pok. slawen cetnik (kakva je to opsesija cetnicima u vas tamo? To su bili pijani srbijanski cobani u Srbiji / spasioci neduznih civila u "NDH" i americki saveznici u II Svetskom ratu) vec bivse vojno lice JNA. Covek ucio skole partizanske bre.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #32 on: January 26, 2015, 04:11:51 PM »
jos gore. srbocetnicki agresor.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #33 on: January 26, 2015, 04:29:53 PM »
Ali sa ljuCkim likom.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #34 on: January 26, 2015, 04:53:43 PM »
Kako meni taj covek nedostaje ja to ne mogu da vam opisem.

Dodje mi da se opasem eksplozivom i razvalim neku stocnu ili pijacu robova u Peshawaru.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Putuj Evropo
« Reply #35 on: January 26, 2015, 06:19:28 PM »
...a na njih primjeniti zakon. od novcanog kaznjavanja za bacanje papira po ulici do zatvorskih kazni za govor mrznje, posjedovanje minskoeksplozivnih sredstava, udruzivanje radi zlocinackog djelovanja, podrivanje drustvenog sistema i slicno...

Pravis veliku a tipicnu gresku Tempo misleci (kako su nas to nekako ucili u Jugoslaviji) da ne postoje dobri i losi narodi vec samo dobri i losi ljudi.

Moji glupavi roditelji, moja glupava sestra, moj glupavi brat i jos mnogi drugi glupavi ljudi u Srbiji i sire tako misle uprkos relativno ok prirodnoj inteligenciji i uprkos svim argumentima i cinjenicama u prilog protiv.

I te kako postoje bolji i losiji/nekvalitetniji narodi i kulture. Da ne bude zabune bolji ne u smislu da nece da ti pomognu u nevolji, vec u smislu radnih navika, osecanja za red i pravicnost (onu pragmaticnu, ne onu kosmicku), neprihvatanja korupcije. Pogledaj Hateov sjajan prilog o anglosaksonskim i ostalim zapadnim narodima.

Nego to momentalno na stranu, pominjes "primenu zakona". Opet jugoslovenska boljka. Imamo sjajne zakone, ali eto ne primenjuju se.  ili  Nije Svabo nista bolji od nas, i on bi bacao djubre po ulici ali zna da ce ga udariti po dzepu
Mega fallacy.

Zakon odredjuje jako, jako mali deo naseg svakodnevnog ponasanja i obhodjenja. Ostatak su norme i vrednosti. Nepostoje ti zakoni koji ce od marokanskog border-line debila koji je dosao u Amsterdam u 20-tim, sa nekog marokanskog brda, da naprave iole pristojnog gradjana. Missim, znam koliko je meni trebalo da se utopim u okolinu, a dosao sam iz ravnice.

Zvao me prijatelj prosle nedelje i pita nezlonamerno, vise informativno "zasto Jugosi (Jugosloveni) uvek prave probleme". Pitam sta je bilo, kaze bio na bazenu, trojica Jugoslovena bili preglasni, skakali tamo gde ne sme da se skace, skidali kapu (koja je obavezna) u bazenu i onda zaronili, valjda da pokvase kosu, i uopste skretali paznju na sebe i ometali normalnu atmosferu i rad bazena.

I kakav zakon tu moze da pomogne? Ko treba da odluci koliko decibela glasno mozes da pricas, sta se desi ako skines kapu a kazes da ti je spala, koliko puta treba da skocis u bazen iako je to zabranjeno pre nego sto te izbace?

Ne postoje mehanizmi da se uprati svako ko prlja ulicu, jednostavno ne postoje. Civilizova drustva racunaju na izvesnu svest, norme i vrednosti i tako funkcionisu. Isto kao sto je u Sarajevu neprihvatljivo da se u sred grada ispisas na ulici (a negde u Africi mozda jeste), tako je u nekim gradovima neprihvatljivo da budes suvise bucan na ulici, ili da jedes semenke. I nema zakona koji ce to regulisati, nije tako zamisljeno.

I kako ces da objasnis Marokancu, ili jos teze kako ces to regulisati, da ne treba da dobacuje devojkama na ulici, a kamoli da ih vacari, stipa itd.

Evropljani su i dalje vise nego tolerantni, ali ako se ovako nastavi za 10-20 godina, mozda i pre, ce individual profiling postati too costly. I bice lakse da sve te Indijance stavimo u isti kos i tretiramo ih kao one najgore.

Takodje vrlo vazna stvar, a to sam vec pisao, moderate moslims ne vrse skoro nikakav pritisak na ove najdivljije da malo 'olade.

Ne izgleda mi da ce muslimani u Evropi dobro da prodju, mada sta ja znam.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #36 on: January 26, 2015, 07:02:53 PM »
Uostalom...

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#safe=active&q=saborna+crkva+svetog+save+njujork

"CRKVENI kompleks Sveti Sava nalazi se uvučen između blokova 25. i 26. zapadne ulice na Menhetnu. Zdanje je sagrađeno kao protestantska kapela 1850. godine u stilu engleske gotike. Hramu, koji se nalazi nedaleko od nebodera Empajer stejt bilding, vremenom su dodavani vizantijski elementi. Kako reče jedan pravoslavni vernik, hram usred njujorških staklenih i betonskih nebodera liči na srpske jesenje ruže, i privlači veliku pažnju Amerikanaca i došljaka.

- Ova crkva je kupljena 1942. za 30.000 dolara, jer je srpski narod želeo da ima svoju svetinju na istoku SAD. Novac je sakupila mala srpska kolonija, koja nije strahovala zbog zaduživanja. Prvu ratu od 2.000 dolara isplatili su 17. januara 1943, a drugu već u martu. Kada smo stekli pravo da uđemo u hram, osvećenje je održano 11. juna 1944. Službu je vodio vladika Dionisije sa protojerejem Dušanom Šukletovićem i sveštenicima - zapisao je u crkvenom dnevniku Vladimir Adžemović, bivši predsednik Crkveno-školske opštine Sveti Sava u Njujorku."

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:313511-Dragulj-Menhetna-i-kutak-otadzbine
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Putuj Evropo
« Reply #37 on: January 26, 2015, 07:06:03 PM »
jeste.

Quote
Tko s ciljem da potpuno ili djelomice uništi neku nacionalnu, etničku, rasnu ili vjersku skupinu zapovijedi da se članovi skupine ubijaju ili da im se nanose teške tjelesne ozljede ili da im se teško narušava tjelesno ili duševno zdravlje, ili da se pučanstvo prisilno raseljava, ili da se skupina stavi u takve životne uvjete koji bi doveli do njezina potpuna ili djelomična istrebljenja, ili da se primijene mjere kojima se sprječava rađanje između pripadnika skupine, ili da se vrši prisilno preseljavanje djece u drugu skupinu, ili tko s istim ciljem počini neko od navedenih djela,

kaznit će se kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora

Ниједна пресуда за Кератерм, Вишеград или било који случај сем Сребренице не спомиње геноцид.

А по питању Сребренице поједини теоретичари међународног хуманитарног права попут Вилијама Шабаса тврде да није геноцид него етничко чишћење. И то сам ти већ писао па си ме извређао јер немаш шта друго да напишеш.

Сада настави.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Putuj Evropo
« Reply #38 on: January 26, 2015, 07:06:50 PM »
А за сваки проблем постоји решење премда мислим да Сиризе и комуњаре представљају већу претњу по исту.

Offline Pareski do

  • 7k
  • Posts: 2505
Re: Putuj Evropo
« Reply #39 on: January 26, 2015, 07:13:38 PM »
Sad, da niste indijancima kakvim jeste, pok. slawen bi vam ovo znatno preciznije i opsirnije dao objasniti.

Ali ste indijanci.

Nevidjeni.

Get a Ouija board!  :lol:

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #40 on: January 26, 2015, 07:26:16 PM »
Ako ga ovaj tekst Marka Lopusine o nasoj crkvi (Vojnoj Posti NYC?) ovde ne prizove nista nece.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #41 on: January 26, 2015, 07:47:27 PM »
jeste.

Quote
Tko s ciljem da potpuno ili djelomice uništi neku nacionalnu, etničku, rasnu ili vjersku skupinu zapovijedi da se članovi skupine ubijaju ili da im se nanose teške tjelesne ozljede ili da im se teško narušava tjelesno ili duševno zdravlje, ili da se pučanstvo prisilno raseljava, ili da se skupina stavi u takve životne uvjete koji bi doveli do njezina potpuna ili djelomična istrebljenja, ili da se primijene mjere kojima se sprječava rađanje između pripadnika skupine, ili da se vrši prisilno preseljavanje djece u drugu skupinu, ili tko s istim ciljem počini neko od navedenih djela,

kaznit će se kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora

Ниједна пресуда за Кератерм, Вишеград или било који случај сем Сребренице не спомиње геноцид.

А по питању Сребренице поједини теоретичари међународног хуманитарног права попут Вилијама Шабаса тврде да није геноцид него етничко чишћење. И то сам ти већ писао па си ме извређао јер немаш шта друго да напишеш.

Сада настави.

pojedini teoreticari tvrde da unutar planete zemlje postoji jos jedna planeta ali 200 puta veca.
jel bio genocid u srebrenici, jest, jel presudjen, jest, jel lezi bagra u zatvoru, lezi. kraj price ili na bosanskom mrs u pizdu materinu.

e... da je sad to prikazati sebi i svijetu kao pravovremenu akciju protiv dzihadista koje je evropa tek sad identifikovala kao opasnost...
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #42 on: January 26, 2015, 07:55:54 PM »
Uostalom...

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#safe=active&q=saborna+crkva+svetog+save+njujork

"CRKVENI kompleks Sveti Sava nalazi se uvučen između blokova 25. i 26. zapadne ulice na Menhetnu. Zdanje je sagrađeno kao protestantska kapela 1850. godine u stilu engleske gotike. Hramu, koji se nalazi nedaleko od nebodera Empajer stejt bilding, vremenom su dodavani vizantijski elementi. Kako reče jedan pravoslavni vernik, hram usred njujorških staklenih i betonskih nebodera liči na srpske jesenje ruže, i privlači veliku pažnju Amerikanaca i došljaka.

- Ova crkva je kupljena 1942. za 30.000 dolara, jer je srpski narod želeo da ima svoju svetinju na istoku SAD. Novac je sakupila mala srpska kolonija, koja nije strahovala zbog zaduživanja. Prvu ratu od 2.000 dolara isplatili su 17. januara 1943, a drugu već u martu. Kada smo stekli pravo da uđemo u hram, osvećenje je održano 11. juna 1944. Službu je vodio vladika Dionisije sa protojerejem Dušanom Šukletovićem i sveštenicima - zapisao je u crkvenom dnevniku Vladimir Adžemović, bivši predsednik Crkveno-školske opštine Sveti Sava u Njujorku."

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:313511-Dragulj-Menhetna-i-kutak-otadzbine

e super... posto je hram svetog save na vracaru? mogo bi napraviti neke pare posredovanjem izmedju sps i iz bih.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #43 on: January 26, 2015, 08:15:44 PM »
nema sumnje, ivane, da postoje kvalitetniji i manje kvalitetni narodi. to bar nije sporno.
boljka o kojoj ti govoris nije eksluzivno posljedina useljavanja muslimana, nego posljedica useljavanja. i ja u svom selu imam iste probleme. u ratu i poslije rata se iz grada od 140k iselilo 40+ hiljada srba i hrvata i nepoznati, ali niposto manji, broj danasnjih bosnjaka, a na njihovo mjesto se doselilo isto toliko, uglavnom protjeranih i nedoklanih, seljaka iz istocne bosne i slicnih vukojebina. vise u dzamijama, ne piju alkohol u vrijeme ramazana (za bajram se usikaju ko rusi sa ytb), pljuju, prde, bacaju smece kroz prozor, pisaju u bazen, ukratko turkosrbi. i sta sad... ne mogu ocekivati niti prizivati neku silu da ih pobije.
kazem ti, to je kulturoloski problem. jbg, smanjiti kvotu uvoza srba, muslimana, crnaca, vremenom pripitomiti i to je to. nemam sad vremena da tupim o zenici, kasabici od 10k 1945. koja je u doba industrijalizacije narasla na 120 za petnestak godina, i o tome kakvi su sve indijanci dosli i kako su se sasvim solidno kultivisali u sedamdesetim i osamdesetim.

jos samo o ovim moderate muslims. jbg, ja se, a ti znas kako se zovem, jednostavno ne usudjujem nekom od tih talibanosa bilo sta reci. najmanje od svega mu sugerisati da se ponasa u skladu sa bontonom ili politicki korektno. to je posao za policiju, sto kod nas, za divno cudo, policija i radi. kad prekrse zakon.

kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #44 on: January 26, 2015, 08:16:35 PM »
To me pitaj kad na Vracaru budu ziveli ljudi iz Engleske, Holandije, Nemacke, Skotske itd. i kad tu a i sire budu "przili ljudi sa struju".
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Putuj Evropo
« Reply #45 on: January 26, 2015, 08:16:51 PM »
Quote
e... da je sad to prikazati sebi i svijetu kao pravovremenu akciju protiv dzihadista koje je evropa tek sad identifikovala kao opasnost...

Kralju!  :|

Mada, moram malo da se slozim sa Ivanom. Muslije po Evropi ne demonstriraju za pravo da pljuju na patos, vec hoce da uvedu sariju. Mislim, koliko smo (po Ivanu) mi pravoslavci zaostaliji od holandskih protestanata, toliko su Jugo-muslimani (iliti Bosnjaci) napredniji od holandskih muslimana. Tako da mu to dodje nekako na isto.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Putuj Evropo
« Reply #46 on: January 26, 2015, 08:24:34 PM »
Quote
e... da je sad to prikazati sebi i svijetu kao pravovremenu akciju protiv dzihadista koje je evropa tek sad identifikovala kao opasnost...

Kralju!  :|

Mada, moram malo da se slozim sa Ivanom. Muslije po Evropi ne demonstriraju za pravo da pljuju na patos, vec hoce da uvedu sariju. Mislim, koliko smo (po Ivanu) mi pravoslavci zaostaliji od holandskih protestanata, toliko su Jugo-muslimani (iliti Bosnjaci) napredniji od holandskih muslimana. Tako da mu to dodje nekako na isto.

neka demonstriraju, ko ih jebe. kad naruse jevni red, hapsi. one cifre sa pocetka topika ma koliko bile napuhane i tendenciozne ne predstavljaju nikakvu opasnost za bilo koju od drzava zapadne evrope. sta ako se nakoti 20 ili 50 miliona afroazijata koji se klanjaju alahu? politicki to ne znaci nista. vec sledeca generacija, znaci djeca tih nakota, ce spoznati cari kontracepcije i ekonomske blagodeti porodice od dva djeteta.

missim... jebo im ja mater u svakom slucaju. prosto ne mogu da vjerujem da pisem o njima na ovakav nacin. sve sto hocu reci je da je to sitna buranija osudjena na propast i da su se evropljani ususkani u suske, podgrijani senacionalistickim pristupom u novovremenom informisanju nepotrebno uspanicili.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #47 on: January 26, 2015, 08:27:49 PM »
Hey, wait: sta su to sad "Bosnjaci"??
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline MalaKoala

  • 7k
  • Posts: 1900
  • Flexibility is essential for mind stability
Re: Putuj Evropo
« Reply #48 on: January 26, 2015, 08:31:05 PM »
Nije ovo Balkan pa da se ne zna sta je cije i ko sta poseduje. Nema ovde ni "dvojnika" na telefonima, "prikljucivanja na ulicnu/komsijsku struju", "prislinog grejanja", "fenomena grejanja kroz zidove", "bespravnih useljenja"

..."zastakljivanja terasa"  :mrgreen:

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Putuj Evropo
« Reply #49 on: January 26, 2015, 08:31:55 PM »
E to sam video. Mora da se pita za dozvolu od co-op board-a a vec u zavisnosti od zoning pravila (pa jos ako je Historic district) i city council.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"