News: SMF - Just Installed!

Author Topic: EKONOMIJA, uopste...  (Read 196017 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #800 on: April 06, 2017, 05:00:53 AM »

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1247574

rfzo...



evo, bogu hvala, peti mesec će da prođe, a kartica na kućnu adresu mi ne dođe...
ooo, hilari!

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #801 on: April 06, 2017, 09:31:46 PM »
Pa kako se lecis?

Oh, wait!
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #802 on: April 08, 2017, 02:11:07 AM »

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=1247574

rfzo...



evo, bogu hvala, peti mesec će da prođe, a kartica na kućnu adresu mi ne dođe...
ooo, hilari!

... a povrh svega, čitam danas kako ona ministarka Brnabićeva iz NALEDa najavljuje da će od 1. juna sve da bude tako.... to jes' "jednim klikom"...
jeblo matere

nova premijerka  :mrgreen:

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #803 on: April 08, 2017, 07:00:40 AM »
Još njojzinih reči (povodom tvrdnji da smo jedina zemlja u svetu u kojoj ima 800.000 više birača nego punoletnih građana, greška od oko 18%):

"Није релевантно поредити попис становништва и јединствени бирачки списак."

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #804 on: April 08, 2017, 07:22:00 AM »
A predsednikpremijer Vučić je odlučio da privatnoj kompaniji Goša iz budžeta plati sve poreze i doprinose na plate radnika koji nisu plaćani u poslednje četiri godine, a svakom radniku da pokloni po 60.000 dindži.
Zato što su pretili da će da mu dođu pred vladu zajedno sa policijskim i vojnim sindikatima, protestom žuta patka i protestom protiv diktature, danas u 12.
Mislim da mu je opasno dobar onaj potez da izmesti predsedništvo u Novi Beograd u palatu federacije, tamo niko neće da mu dođe da protestvuje, a i ako dođu baš, eto im onoliki bulevari, izgledaće da ih je manje.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #805 on: April 10, 2017, 02:18:30 PM »
Workplace Surveillance Is The New Office ‘Perk’

Americans are offering up more and more personal data at work — and it's about to get much harder to opt out

http://www.vocativ.com/414570/workplace-spying-surveillance-dystopia-we-work-in/
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #807 on: May 16, 2017, 03:09:54 PM »
Пицоусти потписао кроз проксиЗорану са Кинезима кредит за пругу од Београда до Старе Пазове (цирка 30 километара), али којом ће возови моћи да пиче и 200 на сат.Миссим, јесте кредит и робија, али бар вреди: па погледај ти ту брзину!
Еве га гласило Службе Блиц: http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/od-beograda-do-budimpeste-za-tri-sata-u-kini-potpisan-sporazum-za-gradnju-pruge-do/7g8hkl0

Хмммм....

Јапанском Н700 треба 3 минута (180 секунди) да догура до 270km/h (75m/s)
Рецимо да од старта пичи пуном снагом, то јест да је сила којом делује на шине у правцу кретања константа (а није, зависи од обртног момента мотора) и да су отпори котрљања точкова по шинама константни (а нису), онда му се у убрзавању супротставља само отпор ваздуха, који расте са квадратом брзине, све док се сила која убрзава воз не изједначи са силом отпора ваздуха.
Имајући то у виду, убрзање воза од 0 до 270 на сат неће бити константно, већ ће опадати са квадратом достигнуте брзине.
Менме занима колико ће том возу требати времена да се избаци на 200 на сат и колики пут ће за то време прећи (све под условом да је максимално убрзање ограничено само коефицијентом трења између точкова и шина, што истовремено ограничава и максималну силу, односно минимални пут и време кочења).
Да поставимо једначине
Сила отпора ваздуха је
F=nešto*V2
Истовремено, сила која даје убрзање је
F=a*m
Будући да су и оно "нешто" код отпора ваздуха (чеона површина пута коефицијент отпора) и маса воза константне, долазимо до закључка да убрзање "а" опада са квадратом брзине, то јест да је
a*V2=const, све под условом да тај воз погони идеални електромотор
Онда произлази да, ако је максимално а=2.6m/s/s, (видети википедију, мада су тамо избрљавили са мерним јединицама) то мора да се дешава при минималној брзини, то је убрзање које воз добије кад креће из мировања и задржава га при стварно млим брзинама, где је утицај отпора ваздуха занемарљив.
Истовремено, из једначине V=at добијамо да је просечно убрзање тог воза 0.46m/s/s, за максималну брзину 75m/s и време 180s.

Даклем, у питању је квадратна једначина, која нам казује да ће Н700 возу до 200 на сат требати око 75 секунди и 8 километара пруге.

Сјајно.

За то време ТГВ убрзава од 0 - 100 km/h темпом од 1.75m/s/s, док му до максималних 320 km/h треба 18 километара пруге. Не заборавимо да је он изгурао до 574.8 km/h, када су се силе отпора и погона изједначиле.

Сад, нисам стручњак за железнице, али ми се некако јавља да воз кроз град не може баш да тера пуном брзином. Пошто србски TGV-N700 пролази кроз Нови Београд, Мунзе, Батају и Нову Пазову са рецимо 60 km/h без стајања, питање је колико километара или боље рећи метара слободне пруге има између базена у Новој и КнезПетролове пумпе у Старој Пазови, да развије тих 200 на сат?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #808 on: May 16, 2017, 05:23:29 PM »
Ne znam
Šta mene pitaš
Ene ti ga pijanista...
(budiboksnama)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #809 on: May 16, 2017, 05:46:35 PM »
ти се бре човече аман свакодневно возикаш оним панчевцем
рачунао сам на твој еискуство
btw, шта би са оним баба крстининим наследством?
већ сам овде почео да причам да се селим за београд, немој да се бламирам без везе

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #810 on: May 16, 2017, 05:55:55 PM »
polako
ko zurio vrat slomio...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #811 on: May 16, 2017, 05:58:49 PM »
vaistinu slomijo  znaika xjap

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #812 on: May 16, 2017, 06:00:33 PM »
pa vidis sam
da ne mozes da tri krstena dana spojis
bez kiše, praznika i crvenog slova...
(potlednjih metar dana)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12136
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #813 on: May 16, 2017, 06:53:02 PM »
Ene ti ga pijanista...
(budiboksnama)

Toza je u pravu, ubrzanje treba da opada sa porastom brzine i kod maksimalne pada na nulu. Iz praktricno-seksualnih razloga, voz nikad ne ubrzava maksimalno moguce, vec je ubraznje prilicno konstantno vecim delom, tako da mu je racunaica ok.
Shodno tome, cela ta prica da ce vozovi da probiju zvucni zid od Kusadka do Malog Mokrog Luga je naucna fantastika. Mozda za dve godine...

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #814 on: May 16, 2017, 07:42:01 PM »
jeste brate, al' koliko srba je završilo osnovnu školu i zapamtilo šta su ih učili tamo (klasična mehanika)?
a onda sledi pitanje koliko njiha od ovijeh gore odabranih veruje u čuda svetoga vasilija ostrogotskog i konsekventno odbija da razmišlja u relacijama sila - masa - ubrzanje...
daklem, kineski voz BG - Stare i Nove Pazove, ako se za'ukti, neće moći da stane sve do Pešte
naučno dokazano da j epicousti u pravu

i ete nas u EU dok si reko skretnica

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #815 on: May 22, 2017, 02:53:37 PM »
sad guglam, ne mogu da nađem, jel' ima još neka zemlja sem Srbije u kojoj je Diners Club bankrotirao?

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #816 on: May 22, 2017, 02:57:04 PM »
... hehehe... kad ukucate slovenia scandal izađe vam jedno petsto drugih naslova, pre onoga sa dinersom
ali ni tu nisu bili bankrotirali
šta li su im ovi naši napravili....

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #818 on: May 25, 2017, 02:29:32 AM »
hahahaha
komentar:

~repus : da nije neko koristio lažnu licnu kartu

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #819 on: June 06, 2017, 12:59:17 AM »
Bilježnica Robija K.: Džordž i Majkl

Bili jednom dva američka turista. Američki turisti su se zvali Džordž i Majkl. Džordž i Majkl ugibali su u portun od naše zgrade jer pošto su tu rezervirali sobu. Njih je cili dan čekala ona Plazibatka iz prizemlja. Samo američki turisti su u portunu greškom pozvonili na vrata od one Domazetke iz prizemlja. Džordž je Domazetki rekao: „Haj! Vi ar Džordž end Majkl, ameriken tjurists! Did vi spik vid ju on d telifoun, ebaut d rum?“ Domazetka se zločesto nakeserila i rekla je: „Jes, jes, hau jes nou! Kam unutra, kam unutra!“

Malo poslje je Domazetka pokazivala sobu Džordžu i Majklu. Domazetka je rekla: „Uan ken slip in krevet, end ader na kauču! Ali ju ken i oba u krevet, šta se mene tiče, tojest in bed, end forget d kauč! Okej?“ Džordž i Majkl su gledali u nju sa lakšim nekuženjem. Domazetka je značajski nagnila se prema njima i rekla je: „Aj dont majnd d noiz! Morete guštat do mile volje!“ Majkl je rekao: „Okej, fajn! End hau mač iz for d rum?“ Domazetka je rekla: „Sevnti euros!“ Džordž je rekao: „Bat ju told as on d telifoun det d prajz iz siksti juros!“ Domazetka je porumenkila i rekla je: „Ovkors da je siksti euros! To san ti i rekla, glupane, samo mi je engleski malo loš!“

Plazibatki je bilo masu čudno šta američki turisti još ne dolaze. Zato je ona malo poslje pozvonila kod suside Domazetke. Ona je njoj rekla: „Skužaj, Domazetka, jesul kod tebe slučajno zvonili neki američki turisti?“ Domazetka je rekla: „Nisu!“ Plazibatka je rekla: „Ma nemoj! A kakvi ti se onda ono šušur čuje iz sobe? I to na engleskom!“ Domazetka je dignila bradu uzgor i rekla je: „To su mi rođaci iz Kanade! Maloprije su stigli!“ Plazibatka je dreknila: „To su ti rođaci iz pizde materine, kravo! Kako te nije sram krast mi turiste, kurbetino glupa!“ Domazetka je rekla: „Nemoj beštimat, dramfuljo jedna! Rekla san ti da su rođaci iz Kanade!“ Plazibatka je urliknila: „Škovaco jedna od žene! Može te bit stid!“ Samo Domazetka je njoj u roku munja zalupnila vrata u facu.

Poslje je Plazibatka nonstop ćiribimbila kroz špijunku da vidi kad će američki turisti izgibat iz Domazetkinog stana u portun. Kad su oni izgibali onda je i ona izašla i pitala je: „Sori, gajs, ar ju bi kazns of Domazetka iz Kanade?“ Majkl je rekao: „Nou, vi ar ameriken tjurists!“ Plazibatka je rekla: „Znala san, pička joj materina!“ Džordž i Majkl su pitali: „Uot?“ Plazibatka je njima rekla: „Ši iz stiling turists, kučka! Veri bed person! Ši stils ju from mi!“ Džordžu i Majklu je uletijo žešći ošamut. Plazibatka je mavala sa rukama i govorila je: „Domazetka je kurvina ćer, čoviče! Doter ov d bič! Krejzi maderfaker! Iskjuz maj frenč!“

Onda je Džordž slegnijo sa ramenima i rekao je: „Uel, medm, det iz not auer problem!“ Plazibatka je lukavo stisnila oči i rekla je: „Nou, jor problem iz det ju vil pej Domazetka siksti euros za rum! To je tu mač, čoviče! End aj hev rum for ju za samo forti euros! Skoro duplo manje, glupsone!“ Majkl je rekao: „Forti juros? Rili?“ Plazibatka je rekla: „Jes, jes! End soba je mač biger! End vid dva krevets! Forget d kauč! Kam unutra, kam unutra…“

Malo poslje su Džordž i Majkl otišli nazad kod Domazetke po stvari. Plazibatka je za svaki slučaj nazvala mene na telefon i pitala je: „Oš zaradit pedes kuna?“ Ja sam rekao: „Oću!“ Dok smo mi pričali Džordž je Domazetki rekao: „Sori, medm, vi vil tejk auer begidž end muv tu d houtel nekst dor!“ Domazetka je rekla: „Zašto, jebate patak?“ Majkl je rekao: „Its mač ćiper! Onli forti juros!“ Domazetka je rekla: „Forti euros? Koja droljetina, pizdalijoj materina!“ Džordž je pitao: „Uot?“ Domazetka je nagnila se prema njima i rekla je: „Ju ken bi in Plazibatkas rum onli uan dej! Bat nekst dej, ju vil slip in hospital! Viruj mi!“

Majkl je pitao: „Uaj, for gad sejk?“ Domazetka je utiho rekla: „Plazibatka hejt homoseksuals! For Plazibatka, gej iz not okej! Ši lajks tu bit dem vid oklagija! Ven dej slip!“ Džordž je pitao: „Uot iz oklagija?“ Domazetka je rekla: „Tradišnl kroejšn vepon! Last jer, ši smeš fejesis od dva homoseksuals vid oklagija! Ven dej ver sliping! Zato je provela siks mants in zatvor! Prizn Lepoglava, brale!“ Majkl je rekao: „Dijer gad!“ Domazetka je rekla: „Šta se čudiš, koji kurac! Ona ti je u onoj Markićkinoj hordi! Brije na Đizesa i obitelj, a mrzi pedere! Krejzi katolik bič! Hardkor fanatik!“ Džordž je počeškao se iza uva i rekao je: „Bat vi ar not gejs!“ Domazetka je rekla: „Ovkors! Ali Plazibatka bilivs ju ar!“

Malo poslje su Džorž i Majkl opet pozvonili kod Plazibatke. Kad je otvorila Džordž je njoj rekao sa vrata: „Sori, medm, bat vi vil kensl d rum! Vi disajd to stej in d houtel nekst dor!“ Plazibatka se nakeserila i rekla je: „Ou, jes, jes, mogu odma pogodit! Domazetka told ju det aj hejt homoseksuals, a? Rekla van je da aj vil bit ju vid oklagija, a?“ Majkl je pitao: „Hau du ju nou it?“ Plazibatka je rekla: „Bikoz ši iz olvejz teling det! Ši iz krejzi handrid posto! Aj told ju bifor da je luda ka kurac! Kako van to više ne ide u glavu, papani!“ Džordž je pitao: „Bat uaj iz ši lajing? Aj rili dont andrstend!“ Onda je Plazibatka dignila livu ombrvu i rekla je: „Domazetka hes sirius mentalik problems! Al to joj je sve zbog sina, bikoz ov her san, teška trađedi…“ Majkl je pitao: „Uot ebaut her san?“

Plazibatka je najprvo okrenila se livo i desno. Onda je ona američkim turistima šapućala: „Last jer san ov Domazetka đojin d Isis trups! Vent tu Sirija tu praktis kiling! Bikam islam muslamist, ili muslim islamist, ne znan više kako se reče! Ukratko, terorist!“ Džordž je zinijo: „Uot?!“ Majkl je razrogačijo oči: „Uot?!“ Plazibatka je utiho rekla: „Jes, jes! End den hi vent tu London end kil tventi pipl u podzemnoj! Mejbi terti! Učinija je ogromni masakr, bilo je na svin vjestima!“ Džordž i Majkl su gledali sa teškom stravom. Plazibatka je govorila: „End den polis in London kil him nasmrt! Propucali su ga sa strojnicama, čoviče! End den Domazetka get krejzi! Propuvala je trista smista!“ Džordž je opet iskobečijo oči: „Rili?! Her san voz Isis terorist?!“ Plazibatka je rekla: „Jes! Hardkor fanatik! End Domazetka iz nau hanting ingliš end amerikan turists radi osvete, razumiš, for rivendž…“ Majkl je cijuknijo: „Rivendž? Uot kajnd ov rivendž?“ Plazibatka je stisnila oči prema njima i rekla je: „Rivendž vid e big kićn najf! Priklaće vas ka mlade kozline! Ven ju slip!“

Džordž i Majkl su sa ošamutom piljili u Plazibatku. Onda su oni pogledali jedan u drugog. Onda je Džordž nakeserijo se i rekao je: „Terorists in Kroejša? Ši iz mejking đouk vid as, iznt ši? Ekording tu d gajd, der iz nou ivn maslims hier!“ Majkl je rekao: „Ovkors ši iz! Ši vont as tu bi efrejd! C, c, c, tu krejzi old lejdiz ar fajting for tjurists…“ Džordž je rekao: „C, c, c, dej mast tink det ol ameriken tjurists ar idiots…“ Plazibatka je rekla: „Okej! Kad ne virujete onda ništa! Inđoj jor holidejs!“ Ona je išla da će zatvorit vrata. Samo onda sam ja spuštao se niza skale od portuna u prizemlje sa kesom trišanja.

Ja sam išao da ću pozvonit na Domazetkina vrata. Plazibatka je mene pitala: „A diš ti malac?“ Ja sam rekao: „Iden baki odnit po kila trišanja!“ Američki turisti su gledali sa čudancijom. Plazibatka je njima rekla: „It iz her grendsan! Tejking freš ćeris for grendma! Hi livs apsters, na prvon katu! Vid d vidouv of her san!“ Džordž i Majkl su blekasto se smjehuljili. Ja sam isto blekasto se smjehuljio njima. Plazibatka je rekla: „Krasan momak! Veri, veri najs boj! Prima liga!“ Džordž je klimnijo sa glavom prema meni i rekao je: „Haj! Vi ar Džordž end Majkl, ameriken tjurists…“ Ja sam rekao: „Alahu ekber!“

Robi K. (IIIa)

http://pescanik.net/biljeznica-robija-k-dzordz-i-majkl/, 05.06.2017.
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #820 on: June 10, 2017, 09:04:57 AM »
ja bogami pojedoh
prvu moju krusku
ove godine,
kolko su rodile, zlo :)...

(samo da neki mraz
il sneg ne padnu
i da ode sve u kurac,
sacuvaj me boze...)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #821 on: June 10, 2017, 09:22:21 AM »
stvarno si kvaran
šta si uradio sa salomljenom kajsijom?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #822 on: June 10, 2017, 09:44:07 AM »
eno je, visi uklestena
cekam komsiju da se pojavi
da vidimo sta cemo
(il da nadjem nekog dobrog
advokata pa da sam to resim...)

ps
poslednja opomena,
4. put mi kazes da sam kvaran
(pokvaren)...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #823 on: June 10, 2017, 11:03:33 AM »
pa šta se sprdaš sa mojim kajsijama
što su grdne najebale od snega & mraza

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #824 on: June 10, 2017, 11:14:34 AM »
koje kajsije
kakav sneg i mraz..?

idi nadji devojku,
znas kolko ih je na adi sad..?

 :shock: :? xtwak xrofl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #825 on: June 10, 2017, 11:16:04 AM »
 xwink2
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #826 on: June 10, 2017, 11:22:31 AM »
moram da priznam
moram na nekom da iskalim
svoje frustracije,

jbg, izgiboh i juce i danas
cale me zajebo,
kazo da ima deste ari, kad
oces q - 11...

ja sve lepo proracuno
i gorivo i dvotaktol
i zamah trimera
(kao i ugaonu brzinu),
i nagib terena isve...

sad slusam rb2 da se malo smirim,
ti samo opusteno...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #827 on: June 10, 2017, 12:16:31 PM »
zajeban taj poslednji ar...
a što ne kupiš kosilicu?

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #828 on: June 10, 2017, 12:25:16 PM »
nemam para...
 :)

zato sto je strmo, 38 f.
stabala nasumicno sadjenih,
100m loze, razbacanog gradjevinskog
materijala
(delimicno, skoro
sasvim slozenog,
al armature izlecu sa svih strana...)
 :(

ergo: neću!

ps
 cale entuzijasta
je sjebo tri (3) kosilice
sve tri popravljive,
poredjao sam ih po verandi
i na kraju poklonio
rodjacima, radnicima
i slucajnim prolaznicima...

zato sto sam dobar covek...
 :)
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #829 on: June 10, 2017, 07:59:44 PM »
ne znam šta bih ti rekao na to
kao što ne znam šta da kažem za gibanicu posutu susamom
sa jedne strane.... al' opet....

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #830 on: August 10, 2017, 04:09:45 AM »
opet ja o vozovima
pomisliće neko da mi postali fetiš
a ono stvar banalna
sa prozora gledam kako nekoliko puta dnevno prolazi putnički voz (onaj "ruski") što tamo, što ovamo (Kraljevo - Lapovo)
potpuno prazan
bez i jednog putnika
što je i logično
pored toliko kvalitetnih, očuvanih, a jevtinih polovnih automobila iz uvoza i na desetine autobusa, KO bi potrošio dvaipo do tri sata svog života na putovanje od pedeset kilometara?

MOJ odgovor: npr. kockari
u tom vozu otvoriti superluksuzni (u našim mogućnostima) kazino i dati mu ekstrateritorijalnost, kao BG(O) na H2O
tu ne bi imalo nikakve šanse da neko kaže da je rulet namešten, jer bi svaki takav pokušaj pao u vodu zbog drmusanja voza po onoj razjebanoj pruzi (koju su opravljali šinama koje su skinuli sa zatvorene deonice prema Rumuniji)

ili ga pretvoriti u pozorište u kome će jednom dnevno da se daje "Ubistvo u Orijent Expressu"
koja predstava onda može da gostuje i između drugih gradova
jebali bi kevu na BITEFu
glumci i publika zajedno, izmešani na sceni, ne znaš ko je ko, ko radi, a ko se ne pretvara
u povratku se služi pečenje, kupus salata i beli špriiceri, od kulture se baš lepo ogladni

ili u tom vozu opremiti jednu učionicu fizike za đake osnovniih škola, koji bi onda i praktično učili o inerciji, ravnomernom pravolinijskom kretanju, mogli bi da izmere centrifugalnu silu i sl.

a mogli bi i da ga preurede za proslave
recimo, za svadbe, slave, rođendane i druge godišnjice
za kongrese i simpozijume
i to su često neka vrsta predavanja, predstava u svakom slučaju
dok bi drugi vagoni bili naročito opremljena spavaća kola, obavezno
svi mi znamo šta se radi po tim službenim putovanjima

ideja bezbroj
kad bolje čovek razmisli, taj voz, to je idealan prostor; jedinstven, dobre veličine, zaokružen, koji se teško napušta
dok se kreće, stalno imaš osećaj da se nešto događa, čak i onda kad se unutra ne dešava ništa, a kad stane, u napetom si iščekivanju polaska radi re-uspostvaljanja normalnog stanja gibanja i pitaš se "a zašto je sad stao, šta sad sledi?"
uz to je besplatan: šatro srpska šatro država dotira svaki litar dizela, svaki kilometar pruge, svaki šraf koji drži svaku mazalicu kod svake osovine celokupnog podvozja te velike i teške mašine, svaki dinar svake nezarađene plate mašinovođe i konduktera, jer im je prihod 0
pa što bi sa tom lepom praksom prestala, ako neko drugi tu počne da zarađuje? uostalom, dotira sa po €10.000 svako novootvoreno radno mesto kod "stranih investitora", daje besplatno zemljište, infrastrukturu, oslobađa od poreza, pa bi mogla i ovde, lako bi mi našli/napravili tog stranog ulagača.... ne može država jednom stranom investitoru da bude majka, a drugom maćeha

jedino što bi u svakom tom slučaju morala nešto duradi, pa da putovanje KG - KV skrati na maksimum satipo
koliko traje i jedan dvočas, recimo
da nas ne jebe još i UNESCO što mučimo decu & ostale životinje

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12136
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #831 on: August 10, 2017, 06:51:04 AM »
Hm, ako si mislio da ovom poslovnom idejom o spajanju turizma i igranja hazardnih igara vratis strucnjake iz dijaspore da preporode Srbiju i pri tom ciljao na Ivana, moram da te razocaram, Ivan je nasao bolji posao (clicabl)

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #832 on: August 10, 2017, 09:38:21 PM »
priča mi prijateljica, kupila preko interneta od jedne ovde poznate & renomirane firme neki stočić, platila karticom - sve kao u normalnom svetu

sem

što su je par dana kasnije, umesto da joj pošalju stočić, pozvali iz te firme da joj kažu kako u stvari stočića nema, ispalo da je u međuvremenu neki lik koji je bio uzeo predračun za to valjda platio predujam, šta li, uglavnom, njen stočić koji je uredno platila je prodat drugom

a pare će joj vrate jakom (lokalni anahronizam, znači: samo što nisu, ću gi vrnem kad gi obrnem i sl.), čim ih banka preko koje je išla transakcija odblokira

sad dolazi najbolji deo: kad je službenica za odnose sa javnošću (znam da ovo zvuči skaredno) primetila u razgovoru da je moja prijateljica pola snuždena - pola razdražena kao pamplonski bik, počela je da je teši "Ma nemate za čim da žalite, taj stočić uopšte nije nešto, zapravo u stvarnosti uopšte ne izgleda kao na slici, a i traljavo je napravljen, verujte mi, bolje što ga niste kupili, grdno biste se pokajali..."

 :|

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12136
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #833 on: August 10, 2017, 10:37:35 PM »
Koja poslovnost jebote....
Moj brat radio neki pos'o na nekoj bolnici, i kad su zavrsili kaze im onaj zaduzen za odnosaje sa javnoscu, "Kad vec ionako imate merdevione, mogli biste da nam operete prozore spolja". Onako, gratis, burazerski. jebote. Ali, JEBOTE!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #834 on: August 11, 2017, 06:43:58 AM »
Strasno, strasno, strasno.

Mojoj mami prosle godina bio 70-ti rodjendan i ja rek'o da joj posaljem buket cveca. I ocekivao da cu naci nesto slicno ovom ukrajinskom sajtu: https://flowers.ua/

Medjutim vraga. Potrosio sam dobrih pola sata pokusavajuci da nadjem kako da narucim (i platim) cvece online, nema sanse. Ima nekih sajtova doduse, ali su to su uglavnom jako losi i jeftini templates i samo su prezentacione prirode (tj. mozes samo da vidis, ne mozes da kupis). A i slike cveca sto su tamo kao da su telefonom radjene. Kao da je ceo sajt radilo 12-godisnje dete, bez preterivanja.

Na kraju sam morao da zamolim nekog tamo da licno naruci i plati.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #835 on: August 11, 2017, 06:55:17 AM »
Onako, gratis, burazerski. jebote. Ali, JEBOTE!

Ih, pa to ti je redovni deo moga posla, nešto što se podrazumeva. Mislim da je i sa lekarima slično.

Nisam otišao ni na jednu slavu, svadbu, rođendan, nisam sedeo u nekom parku, kafiću, servisu čekajući da mi urade auto, nisam imao keramičara, parketara, vodoinstalatera... ma, skoro da nisam sreo nekog do tada potpuno nepoznatog, nekoga koga često plaćam da uradi nešto za mene, a da u jednom trenutku, ako bih se slučajno zajeb'o (ili još češće, ako bi me neko zajeb'o predstavljajući me) i rekao šta radim for living, ne bi pitao za svoj slučaj, koji, redovno, već vodi drugi advokat, ali on bi samo da proveri...

Preporučujem onima usamljenima ili sramežljivijima.

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3057
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #836 on: August 11, 2017, 07:11:44 AM »
Strašno, kakvi su ljudi..

Nego, Tozo, kad si već tu - setih se da imam nekakav problemčić koji uključuje komšiju i parking mesto, pa ako bi mogao da me posavetuješ...onako, u kratkim crtama.

Missim, to kad rešiš onaj indijev slučaj sa ogradom i kajsijom.

Polako. nije krava nanogu, naši smo...

:mrgreen:

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #837 on: August 11, 2017, 03:14:23 PM »
Biće da to u toj Srbiji nije baš sve tako loše (da ne može biti gore), kad Superhiku treba pomoć advokata da reši problem parkiranja.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12136
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #838 on: August 11, 2017, 03:47:14 PM »
Srbija je pravna drzava

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #839 on: August 12, 2017, 09:22:22 PM »
kako bi ti, tozo
presudijo u slucaju spanovicke..?

pravo, pravila, pravda, precedent, da ubuduce skace naga isl
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #840 on: August 12, 2017, 09:37:48 PM »
KAKO UVEK NAMA? Koš Turaka iz auta, krađa Čavića, Tijana i sad Ivana (naslov iz Blica)

 xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl xrofl

mrzu nas zato što smo najbolji, najjači, najbrži, najpametniji....

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #841 on: August 13, 2017, 11:14:59 AM »
Neviđeno u srpskim vozovima: Putnici će da hrle

Beograd -- Preduzeće "Srbija voz" odlučilo se za nove usluge kako bi privuklo što veći broj putnika.

IZVOR: VEČERNJE NOVOSTI NEDELJA, 13.08.2017. | 10:58



*
Putnici u vozovima na linijama ka Novom Sadu i Baru mogu odnedavno da kupe piće ili grickalice tokom vožnje, a poslužuju ih stjuardese, poput onih u avionu, pišu Večernje novosti...
*

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=08&dd=13&nav_id=1292654

izgleda neko cito tozine (svecki putnik)
sugestije...

'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #842 on: August 13, 2017, 12:25:16 PM »
U Ukrajini gde su vozovi zaista odlicni, pogotovo prva klasa (puno, puno, puno bolja od recimo NL prve klase) - ima ocajan onboard service. Isli nedavno T. i ja iz Kieva u Lviv i videla ona da imaju neku grcku salatu, pita je l' sveza, ova stjuardesa kaze "jeste od juce". T. trazi da joj pokazu, povrce se svo scvrklo i pustilo sok i oni to tako prodaju.
Trazis caj, oni kazu imamo caj, ali bolje da uzmete kompot. T. mi posle objasni da oni to sami prave i prodaju na ustrb zeleznice.

Kakogod, ze mene ne postoji bolje prevozno sredstvo od vozova. Ljubav sam razvio jos sa 18 kad sam cesto isao vozom kod Madjarice, i ta ljubav nikad nije prestala.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #843 on: August 13, 2017, 06:04:37 PM »
veci je problem
sto ne postoji odeljak za pusace/ice...
bar po meni
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #844 on: August 13, 2017, 10:23:29 PM »
a zasto da postoji odeljak za pusace?
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12136
    • hahahaha
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #845 on: August 14, 2017, 03:00:05 AM »
Ivanu smeta pusenje...

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #846 on: August 14, 2017, 04:19:15 AM »
to sa pušenjem je sličan fenomen onome sa slušanjem azre
deo zadovoljstva proizlazi iz tog nametanja ostatku sveta
svog "pogleda"

evo, da provedemo jedan jednostavan eksperiment:
da li bi se "pušač" osećao superiorno ili makar dobro, kad bi
postojale pušione, jedino mesto na svetu gde mogu slobodno da uživaju u neograničenim količinama duvanskog dima (i konsekventnog smrada ohlađenih, ožvalavljenih pikavaca udavljenih u socu šoljica ispijene kafe i umazanih piksli u koje zabijaju... hteo sam nešto pametno da kažem, ali sad se ne sećam šta i nije ni bitno...)
da li bi se osećao isto kao onaj koji "sluša" azru (cecu, gogu ili vanhalena), ako bi bio nateran da tu svoju strast upražnjava isključivo u okruženju registrovanih ludaka opsednutih istom manijom, koji bi se međusobno utrkivali u poznavanju najsitnijih crevaca svojih idola?

svako od nas ima svoju sliku sveta i pokušava na najrazličitije načine, nasilno ili suptilno, na kvarno, da istu nametne/naturi ostalima, jer živi u zabludi da se tako emancipuje

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #847 on: August 14, 2017, 05:46:14 AM »
... svako od nas ima svoju sliku sveta i pokušava na najrazličitije načine, nasilno ili suptilno, na kvarno, da istu nametne/naturi ostalima, jer živi u zabludi da se tako emancipuje

moj je moto:
'zivi i pusti druge
dumru...'
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5465
  • 144/233
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #848 on: August 14, 2017, 10:57:04 PM »

Čuveni zemunski restorani na prodaju

Beograd -- Beogradsko preduzeće "Central" u stečaju oglasilo je prodaju čuvenih zemunskih restorana "Venecija" i "Gardoš".

IZVOR: BETA PONEDELJAK, 14.08.2017. | 10:06

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=08&dd=14&nav_id=1292909

pijanisto, pozuri...
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Toza

  • 7k
  • Posts: 6490
  • Найдём и покараем
Re: EKONOMIJA, uopste...
« Reply #849 on: September 06, 2017, 05:19:12 AM »
skoro da bi moglo i pod "malo neobične fotke":


a tamo: