News: SMF - Just Installed!

Author Topic: Iz stampe  (Read 1034508 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1150 on: February 06, 2015, 12:39:16 AM »
Zabrinjavajuce

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #1151 on: February 06, 2015, 12:42:08 AM »
je suis
 ini
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #1152 on: February 06, 2015, 01:56:11 AM »
Slicno kao kad bih ja tebe navukao na neku prevaru gde bi ti izgubio $100,000 a ja od toga imao koristi $20.
Ali takva je srpska stoka. Oni su i u Sarajevu napravili stetu za milijarde dolara (o ljudskim zrtvama da ni ne govorim) da bi se par pojedinaca obogatilo za nekoliko miliona.

Зарізали корову за фунт м'яса
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1153 on: February 06, 2015, 02:06:20 AM »
Postoji naravno i mogucnost da sve ovo namerno radis ne bi li mi omrzeo ideju da dodjemo kod vas.

Pijanista je covek, komunista i bosanac na mestu, srce mu je na pravoj strani, the works.

Ti si onaj koji me brine, klaun jongen.

Nadam se da ces biti covek enough da sa sobom u Kanadu povedes ne samo tempa nego i Camerona i Jonathana. Mozda Dusana, too.

They could all use a change of atmosphere, and you damn well know it.

Pijanista ima vece srce (i stan) nego sto mislis.

Ti si na potezu.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1154 on: February 06, 2015, 10:52:16 AM »
Ma ne volim sto nas ovde javno poziva da dodjemo kod njega i ostavimo nas zivot ovde, sto je za nas ogroman korak pun neizvesnosti, a onda suptilno i perfidno, pokusava da nas predomisli.
 
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1155 on: February 06, 2015, 10:52:39 AM »
Quote
Зарізали корову за фунт м'яса

Tacno taj rad    xjap
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline indie

  • 7k
  • Posts: 5588
  • 144/233
Re: Iz stampe
« Reply #1156 on: February 06, 2015, 01:08:29 PM »
*
Prenosimo | petak 6.02.2015 | 10:36

Gardijanovo istraživanje
Čega se plaši Evropa?
Gardijan



Od terorizma u Francuskoj, preko nezaposlenosti u Italiji, do pandemija u Veilkoj Britaniji, najveći strahovi se razlikuju od zemlje do zemlje, piše "Gardijan", koji objavljuje istraživanje o tome šta je to što plaši evropske nacije u 2015. godini.

"Šta plaši Britance? Zavisi kako postavite pitanje. Ako se radi o pretnji po svet ili naciju, odgovor je uglavnom terorizam i religijski ekstremizam. Na lokalnom planu, u pitanju su pljačke i napadi nožem. A ako zadrete još dublje, lični strahovi su visina, zmije i obraćanje publici", piše "Gardijan".

Kako navodi list, na Ostrvu se međunarodni terorizam smatra ubedljivo najvećom pretnjom po svet. U anketi JuGova iz septembra, 77 odsto anketiranih je to navelo kao najopasniju stvar, a slede oružani konflikt (60%), pandemije (52%), klimatske promene (39%) i nuklearni akcidenti (31%).

U pitanju su rezultati ankete sprovedene više od godinu dana nakon poslednjeg terorističkog napada na britanskom tlu, ali u trenutku kada je Islamska država objavila prvi snimak odrubljivanja glave, a žrtva je bio >Britanac.

"Visoka svest o terorističkoj pretnji, kao i visoka osetljivost u odnosu na nju, je konstanta u istraživanjima. U opsežnoj analizi koja se priprema sa objavu u Britanskom žurnalu političkih nauka, čak 80 odsto anketiranih kao globalnu pretnju broj jedan vide terorizam, a to je slučaj kod oko 70 odsto anketiranih kada se govori o nacionalnoj pretnji", piše "Gardijan".

Ipak, kada su autori studije "spustili strahove" na nivo lokalnih zajednica ili nivo pojedinaca, terorizam nije bio ni među pet odgovora. Ljudi ga vide kao problem u širem kontekstu, ali ne kao nešto što može da direktno utiče na njihove živote. Glavni strahovi su napadi nožem, prevare preko interneta i provale.

"Ljudi imaju percepciju da bezbednosna pretnja nema veze sa nacionalnom pretnjom. Za terorizam kažu: ako se desi, desi se. I tako je svuda", kažu autori studije.

Što se tiče iracionalnih fobija, prednjači visina (23%), zmije (21%), strah od obraćanja javnosti (20%) i strah od pauka (18%).

"Nemačka psiha je, neki bi rekli, propala. Nekako je kolektivno poremećena", piše novinar "Gardijana".

Uz pitanje da li su "Nemci zaista nacija koja se mnogo brine", dodaje se dodgovor da je to delimično tačno. Bivši kancelar Helmut Šmit je svojevremeno rekao "Nemci imaju tendenciju ka strahu. To je urezano u njihovoj svesti još od kraja rata i vremena nacista".

Istraživanje kompanije "Unisis" i njihov takozvani "indeks straha", pokazuje da su Nemci na sredini globalne skale sa 146 od mogući 300 poena. Ispred njih su Francuzi (174), iza Britanci (103), a daleko iza su Holanđani (66), poznati po tome da mnogo više plaćaju za osiguranje.

Što se tiče konkretnijih istraživanja, rezultati su zanimljivi. Kompanija za osiguranje "R+V" glavni navodi da je osnovni nemački strah vezan za novac.

"Njihova najveća briga, briga 58% ispitanika jeste rast cena. Nakon toga 51% se najviše plaši da će postati nesposobni za samostalan život u starosti i da će biti teret drugima, a blizu je i strah od prirodnih nepogoda", navodi se u istraživanju.

Dve trećine anketiranih smatraju da će Nemačka morati da potroši mnogo novca zbog krize u evrozoni, ali su rezultati iz 2014. godine pokazali da je to godina u kojoj se ta nacija oseća najsigurnije u poslednje dve decenije.

"Nemci nisu uplašena nacija, oni na aktuelne događaje i probleme reaguju uz opravdanu zabrinutost", kaže Manfred Šmit sa Univerziteta Hajdelberg.

Kod Poljaka, trenutno najveći strah je strah od Rusije, piše "Gardijan". Čak 78% građana smatra da je konflikt u Ukrajini najveći bezbednosni rizik po njihovu zemlju.

"Taj strah nije nov. Kroz poljsku političku misao već 200 godina provejava potreba za zaštitom od ruske pretnje", navodi se.

Ono što jeste novijeg datuma, jeste frustracija odnosa Zapada ka situaciji u Ukrajini i strah od nove "prodaje".

"Mnogi poljski političari su po obrazovanju istoričari. Dobro znaju kako je Zapad u 19. i 20. veku iznova 'prodavao' Poljsku Rusima. Prvo zarad dobrih odnosa sa dinastijom Romanov, a zatim i sa Sovjetskom imperijom", piše "Gardijan".

Kako se navodi, političari se pitaju da li je Poljska dovoljno integrisana u Zapadni svet da ne bude ponovo predata Rusiji, uz nevericu što Zapad i dalje vidi Vladimira Putina kao racionalnog igrača sa kojim je moguće pregovarati.

"Ako je verovati anketama, najveća želja je da se situacija u Ukrajini reši diplomatskim putem, da u tome učestvuju EU i SAD, a dve trećine Poljaka ne želi direktno mešanje zemlje i poljskih trupa u konfliktu", navodi "Gardijan".

Što se tiče Italijana, za njih Al Kaida, ID i džihadisti predstavljaju pretnju, ali je u zemlji u kojoj vlada nezaposlenost (13,4%) za većinu ekonomska nesigurnost ono što muči ljude, a ne terorizam.

Istraživanja Italijanskog Ipsosa pokazuju da je 90 odsto anketiranih govorilo o ekonomskim pitanjima, kada je reč o životnim strahovima, a odmah iza su socijalna zaštita i penzije.

"Neizvesna budućnost je glavni strah. Četvrtina populacije se boji da buduće generacije neće moći da žive kao mi. Terorizam stvara uznemirenost, ali je manje od polovine ispitanika zaista pesimistično po tom pitanju. Čak postoji opšte verovanje da će Italija biti pošteđena u eventualnom 'svetom ratu'. Ono što jeste interesantno je da su ljudi danas raspoloženiji nego prošle godine", kaže istraživač Nikola Pijeopoli.

Kako se navodi, istraživanja iz poslednje tri godine pokazuju da je ekonomska neizvesnost "najveća senka iznad italijanskog društva", bez obzira na to da li zaista postoji takva opasnost ili je samo takav utisak.

"Nacionalno raspoloženje je dostiglo minimum, 2012. godine zbog hronične recesije. Te godine je istraživanje o percepciji nesigurnosti pokazalo da je 40 odsto Italijana doživelo 'visok nivo apsolutne nesigurnosti', a da je polovina stanovništva strahovala od nezaposlenosti. Od tada, trend je konstantan, pa ostali uobičajeni strahovi, kao što su strah od kriminala ili imigracije ostaju u zapećku", navodi "Gardijan".

Ipak, u prošloj godini je zabeležen veći strah od imigracije, i tri odsto više Italijana smatra da imigranti "remete ili prete javnom redu i miru", dok sedam odsto više smatra da oni predstavljaju pretnju po italijansku kulturu i identitet.

Čak 45 odsto Italijana bi "više volelo" da im se uskrati ulazak u zemlju.

Ni napad na "Šarli ebdo" nije promenio te stavove.

"Kriminal i imigracija se spominju bar kod jednog od deset anketiranih, a iako terorizam nosi jaku emotivnu notu, ta tema je daleko od italijanskog naroda", kaže Pijepoli.

Drugačiji stav imaju Španci, od napada u Parizu strah od udara džihadista na Pirinejima je znatno pojačan, što i nije čudno za zemlju koja je ne tako davno bila meta jednog od najvećih terorističkih napada na evropskom tlu.

Anketa sprovedena šest dana nakon masakra u redakciji "Šarli ebdoa" pokazalo je da čak 58 odsto Španaca smatra da je napad sličan onom iz 2004. godine u Madridu, kada je ubijeno 192 ljudi, "sasvim verovatan". Pre dve godine, to je mislilo čak 20 odsto manje stanovništva.

"Čak 64 odsto anketiranih veruje da bi džihadisti svoju metu sličnu onoj u Parizu pronašli upravo u Španiji", navodi "Gardijan".

Uz rast straha od terorizma, raste i podrška za vojne udare na grupe džihadista u Siriji i Iraku. Takvo raspoloženje je primetno širom političkog spektra.

"Osećaj nesigurnosti i želja za vojnom reakcijom idu jedno sa drugim. Ovo je velika promena, jer je u septembru 2014. godine 75 odsto Španaca smatralo da je diplomatija najbolje rešenje", navodi se u istraživanju "Metroskopije".
*
'на љуту рану - љуту траву..!'

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1157 on: February 06, 2015, 04:41:26 PM »
Ron Jr.  USMARINE • 3 hours ago
Did you ever here [sic] the phrase . "why does a dog lick his b..ls? answer is because he can. Well you can apply the same thought to the low life scum that they are. Why are they still here? Because they can be.

 :|

http://www.newsmax.com/TheWire/brian-williams-apology-helicopter-hurricane-katrina/2015/02/05/id/622858/
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Pijanista

  • 7k
  • Posts: 12196
    • hahahaha
Re: Iz stampe
« Reply #1158 on: February 06, 2015, 05:53:31 PM »

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Iz stampe
« Reply #1159 on: February 07, 2015, 06:11:30 PM »
Bubonic plague?!   :P  I ja se ovim svakodnevno vozim?!

http://www.huffingtonpost.com/2015/02/06/bacteria-subway-new-york-map_n_6629490.html
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1161 on: February 07, 2015, 06:22:18 PM »
Ja da obratim paznju? Pa ja sam najveci amerikanofil kog ces ikad igde da sretnes. Od detinjstva jos.  xjap
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1162 on: February 07, 2015, 06:24:33 PM »
Polako. Neka krene od Kanade.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1163 on: February 07, 2015, 06:31:48 PM »
Pa sa tom Kanadom mi kvari Tempo planove. Izgleda hoce sad kao i on da dodje kod Pijaniste. Tipicna bosanska posla. Brings nothing to the table, ali hoce svoja prava i ono sto je njegovo. U Amsterdamu sam se ranih godina nagledao takvih. "Necemo dvosoban stan, hocemo trosoban sto nam pripada. Necemo polovne igracke za decu, hocemo nove i iskljicivo na bezicno ovladanje. "

Glupo mi da toliko opteretimo Pijanistu. Ipak je covek korektan.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1164 on: February 07, 2015, 06:38:06 PM »
Ti razmisljas kao Vojvodjanin a gubis iz vida da je i Pijanista Bosanac. Ako se on ne buni sta ti imas da se brines oko extra Bosanca kod Pijaniste? You're too good for your own good. Moze samo da vam pomogne to. Tebi sa porodicom ali i Cameronu i Jonathanu sa porodicama isto. Kao i u svakom drugom vicu, bez Bosanca ne valja. Bosanac.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1165 on: February 07, 2015, 07:15:45 PM »
Mozda si u pravu. Mada postoji sa Tempom i drugi problem. Iako je istina da posao pekara ne zahteva velike mentalne kapacitete (citaj: ne smeta sto je Bosanac), neophodne su dobre radne navike i vrednoca. A on, nesretnik, se izlanuo da je dobrih 50% Crnogorac.
Bosana+Crnogorac = lethal combo.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1166 on: February 07, 2015, 07:30:32 PM »
Upravo na TV-u prikazuju zenu koja je rodila 14 pound baby, a nije znala da je trudna do 35 nedelje trudnoce. Holly Fuck !
What's wrong with this world?
Isto ovi sto ne vakcinisu decu , sve je to van pameti.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1167 on: February 07, 2015, 07:43:22 PM »
Da, to je istina. O tome sam hteo da te pitam ili da ti govorim (ne secam se sad) onomad. Ne poradi naseg brata tempa nego poradi tebe sama koji si takodje Crnogorac. Mozda bi mogao da ubedis i njega da je Jevrej? To mi se cini kao vrlo umna strategija za prevazilazenje i lenjosti i mentalne insuficijencije i to si vrlo mudro sebi ucitao albeit sa za sad vrlo komicnim rezultatima ali od nekud se mora poceti. Da probas i sa njim?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Iz stampe
« Reply #1168 on: February 07, 2015, 08:06:36 PM »

Necemo polovne igracke za decu, hocemo nove i iskljicivo na bezicno ovladanje.


 :| :| :|

Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1169 on: February 07, 2015, 08:47:44 PM »
That's Doug the Head. Everybody knows Doug the Head. If it's stones and it's stolen, he's the man to speak to. Pretends he's Jewish. Wishes he was Jewish. Even tells his family they're Jewish, but he's about as Jewish as he is a fucking monkey. He thinks it's good for business. And in the diamond business, it is good for business.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1170 on: February 07, 2015, 08:48:50 PM »
Ja ne bih rekla da je Ivan lenj

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1171 on: February 07, 2015, 08:49:50 PM »
Snatch  :|, mnogo dobar film

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1172 on: February 07, 2015, 09:11:33 PM »
E, idi na deciju sekciju; vidis da pokusavam da pomognem Ivanu, Oksi, Honziku, Dusanu, Pijanisti, kao i Jonathanu i Cameronu sa porodicama??
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1173 on: February 07, 2015, 09:20:31 PM »
Tempo vidis da je tebe izostavio. A fair weather friend.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #1174 on: February 07, 2015, 09:33:23 PM »
ne znam kako sam se ja nasao u ovoj prici, ali ja samo co'ek mediteranac. ne marim puno za kanadom i drugim arktickim pustinjama.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #1175 on: February 07, 2015, 09:35:29 PM »
a jos je drevni bosanski pisac aleksa santic napisao da ostenemo ovdje.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1176 on: February 07, 2015, 09:37:08 PM »
Al' ste se usrecili (a i mi s vama)...

Ti bi mogao za prvo vreme kod Tanje jer od tvog hababa Ivana slaba vajda; vidi samo kako te olajava kad nisi tu.

Dok ti ne nadjem nesto u Queensu preko Victora.

Cujem da tamo ima nekakav masjid.

Mozda im treba neko za pool tables, turizam, halal klanicu, fixed fights, doped horses, crooked fuckin' zebras; who knows.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #1177 on: February 07, 2015, 09:41:47 PM »
ima li ta tanja sise?
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Iz stampe
« Reply #1178 on: February 07, 2015, 09:42:49 PM »
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline tempo

  • 7k
  • Posts: 3512
Re: Iz stampe
« Reply #1179 on: February 07, 2015, 09:49:52 PM »
ma jok. nije to za mene.
kad sam cuo da triglav nije u crnu goru, tri dana sam plako

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1180 on: February 07, 2015, 09:54:08 PM »
Ivane, jel' ima Tanja sise?

Pozuri, molim te.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Iz stampe
« Reply #1181 on: February 07, 2015, 09:54:41 PM »
 :mrgreen:
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1182 on: February 07, 2015, 10:00:06 PM »
Ivane, jel' ima Tanja sise?

Pozuri, molim te.

Svako ima sise tipsice

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1183 on: February 07, 2015, 10:03:59 PM »
"E": keep this frequency clear, wouldya?

The last thing all these poor, strung-out people need is meaningless traffic.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1184 on: February 07, 2015, 10:04:53 PM »
E bas necu

Offline Ivan_D

  • 7k
  • Posts: 8762
Re: Iz stampe
« Reply #1185 on: February 08, 2015, 12:06:53 AM »
Tanja je najdivnije stvorenje na svetu. Ima grudi male, ali lepe. I ima najlepsa stopala na svetu.
If you dine with the devil bring a long spoon.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1186 on: February 08, 2015, 12:12:16 AM »
Pa dobro zasto si morao da kazes to? xtwak

Missim obe te stvari.

Em sad tempo ima jos manji incentive da se pomeri iz srednje Bosne :( em tu neka stopala.  :P

Strasno.  :x

Osim ako to ne radis namerno, da napakostis svom drugu.  xtwak

Stvarno si nemoguc.  :o

Pijanisto, pomagaj.

Ti si Glas Razuma.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #1187 on: February 08, 2015, 01:04:38 PM »

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1188 on: February 08, 2015, 02:59:20 PM »
A koja su to " pravna lica koja imaju zakonsko pravo na to" ?

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1189 on: February 08, 2015, 03:15:21 PM »
SDPR i slicno.

A sto to rade? Da li su poludeli?
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Superhik

  • 7k
  • Posts: 3084
Re: Iz stampe
« Reply #1190 on: February 08, 2015, 03:21:06 PM »
Beats me.

Globalni rat je na pomolu, a Srbi skidaju gace i mazu guzicu vazelinom.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1191 on: February 08, 2015, 03:33:12 PM »
Nepojamno.
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Iz stampe
« Reply #1192 on: February 08, 2015, 05:21:15 PM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Iz stampe
« Reply #1193 on: February 08, 2015, 05:26:36 PM »
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Hate mail

  • 7k
  • Posts: 20195
    • http://www.fas.org/irp/program/process/echelon.htm
Re: Iz stampe
« Reply #1194 on: February 08, 2015, 06:07:00 PM »
"You! Yes, you! Stand still, laddie!"

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Iz stampe
« Reply #1195 on: February 08, 2015, 07:00:05 PM »
Dimitri’s parents escaped the 1942 socialist revolution in Yugoslavia. His father, Prince Alexander of Yugoslavia, still speaks perfect Serbian but encouraged the young prince to learn other languages—namely, French, Spanish, and Italian.

:| xjestera

France’s government became socialist in 1981 with the election of François Mitterrand. Prince Dimitri was worried that the Soviet Union could potentially take over and that the country could end up behind the Iron Curtain. “I kind of got paranoid at the idea of all that,” he said.

 What a xjestera.  Like his father.
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Iz stampe
« Reply #1196 on: February 08, 2015, 07:31:50 PM »
Alexander of Yugoslavia (disambiguation)

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_of_Yugoslavia




Prince Alexander of Yugoslavia (b. 1924)

Spouse   
Princess Maria Pia of Savoy
Princess Barbara of Liechtenstein

Issue   
Prince Dimitri
Prince Michael
Prince Sergius
Princess Helene
Prince Dushan
http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Alexander_of_Yugoslavia_(b._1924)




Alexander, Crown Prince of Yugoslavia

Spouse   
Princess Maria da Gloria of Orléans Bragança (m. 1972, div. 1985)
Katherine Clairy Batis (m. 1985)

Issue   
Hereditary Prince Peter
Prince Philip
Prince Alexander
http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander,_Crown_Prince_of_Yugoslavia
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline Mirabella

  • 7k
  • Posts: 2994
Re: Iz stampe
« Reply #1197 on: February 08, 2015, 07:43:33 PM »
Mirabella =  xjestera

A lepo vidim nesto nije u redu.  :oops:
Don't argue with an Idiot.  He will bring you down to his level and beat you with experience!

Offline Daisy

  • 7k
  • Posts: 8111
Re: Iz stampe
« Reply #1198 on: February 08, 2015, 07:55:27 PM »
International Best Dressed List

Fred Astaire, dancer, actor; Los Angeles (1968).
Cary Grant, actor; Los Angeles (1969).
Pierre Cardin, fashion designer; Paris (1970).

Sidney Poitier, actor, film director; Los Angeles (1972).
Harry Belafonte, musician; New York (1972).
Oscar de la Renta, fashion designer; New York, Kent, Connecticut, and Punta Cana (1973).

Yves Saint Laurent (designer), fashion designer; Paris (1975).
Gianni Bulgari, jewelry designer; Rome (1975).
Michael York, actor; London (1977).

Giorgio Armani, fashion designer; Milan (1981).
Gregory Peck, actor; Los Angeles (1983).
Calvin Klein, fashion designer; New York (1983).

Arthur Ashe, professional tennis player; Richmond, Va. (1984).
President Ronald Reagan; Bel Air (1986).
King Juan Carlos of Spain; Madrid (1987).

Peter Jennings, ABC news anchor; New York (1989).
Bryan Ferry, musician; London (1990).
Pat Riley, former head coach and current president of the Miami Heat basketball team; Miami (1994).

Prince Dimitri of Yugoslavia, jewelry designer; New York (1994).
Ralph Lauren, fashion designer; New York (1995).
Denzel Washington, actor; Los Angeles (1998).

David Bowie, musician; New York (1998).
Charlie Watts, musician; London (2006).
George Clooney, actor, director, writer, producer; Los Angeles and Lake Como, Italy (2007).

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Best_Dressed_List
Više volim da mi se neko izveštačeno osmehne, nego da se spontano izdere na mene.

Offline E

  • 7k
  • Posts: 6996
Re: Iz stampe
« Reply #1199 on: February 08, 2015, 08:27:34 PM »
U mojim knjigama best dressed is Paul Banks. Koga briga za tamo neke princeve u sakoJu na dva reda zlatnih dugmadi i plavom kravatom  xrotaeye xfoht. Kazem ja lepo svakome vi verujete, od CNN do Wikipedie.
Open your eyes  :shock: